Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καταρρέω αλλά μ'αρέσει Νο 3!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννούλα 6ωρο είπες ;;;; Ουάου!!!! :shock: Δεν πιστεύω να θέλεις κάτι άλλο απ' την ζωή σου... :D:D:D Καλορίζικο και το avatar! ;)

Είμαι πτώμα γιατί οι δικές μου δεν κοιμήθηκαν καθολου το μεσημέρι και δεν πρόλαβα να κάνω τίποτε πάλι... :? Ευτυχώς την έπεσαν απο νωρίς για το βραδυνό ύπνο οπότε πρόλαβα και σας διάβασα!

Mama eva φιλιά στα μικιά;;;;; :D Σωστά το είπα; :?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια ..

τι μου κανετε ? Μπραβο βρε Αννουλα που τουλαχιστον ξεκουραστικες με το εξαωρο νανι..Μακαρι να συνεχισετε ετσι !!! Ειδες , αλλος ανθρωπος νιωθεις μετα ..

Λενα οταν τα πιτσιρικια δεν ξεκουραζονται ολη μερα λογικο μετα εμεις να σερνομαστε ..Κ γω το ιδιο νιωθω ..Κ απο ενα σημειο κ επειτα οι δικες μου οι μεγαλες ειναι σε ηλικια που αρχιζουν να κοβουν σιγα σιγα τον μεσημεριανο υπνο ..Βεβαια υπαρχουν κ παιδακια που επιμενουν στην συνηθεια του μεσημεριανου υπνου ..Το θεμα το δικο μας ειναι οτι ειναι ολες μαζι σε ενα δωματιο ..Ναι μεν δεν ενοχλουν η μια την αλλη ομως υπαρχουν φορες που το μικρο πχ., που ειναι σε ηλικια που θεωρω οτι χρειαζεται την ξεκουραση το μεσημερι , ξεσαλωνει μαζι τους ..Δεν ειναι οτι κανουν κατι ασχημο..τραγουδανε μιλανε κτλ ..Ομως οπως κ να το κανουμε εγω νιωθω οτι ετσι δεν ξεκουραζομαι καθολου..Λενα τις εχεις μαζι τις διδυμες ?

Επιτελους πηρε ο Νικολας αδεια για 15 μερες κ ειμαστε μεσα στην τρελη χαρα ..Εμ τωρα θα σε δω Νικολη μου πως θα παιξει ο νους σου παλαμακια μεσα στο σπιτι με τις τρεις τσουπρες μαζι..Θα κανουμε κ ενα τετραημερο με τα παιδια καπου εδω κοντα την τελευταια εβδομαδα της αδειας του κ ετσι ναι θα παμε διακοπεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!! Γιουπι γιουπι !!!

Τεσπα ..σας αφηνω να παω να κανω καμια δουλεια η μουλαρα .. :lol::lol:

Σημερα ψηνουμε γιουβαρλακος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

αχ δεν σας πολυδιαβασα

απο οτι διααζω πατε λιγο καλυτερα στον υπνο

και ειστε μυξιασμενες

περαστηκα σας

κοριτσια βαλτε τα κατω

και θελουν δεν θελουν βγαλτε τες

ο ωριλα μου - θεος απλα - σουπερ χειρουργος

μου ειπε οτι κανονικα την μυτη εχουν δεν εχουν τιποτα πρεπει μια στο τοσο να την καθαεριζουμε - ακομα και την δικια μας

αυτη ευθυνεται για το 90% των κρυωματων γενικα

εμεις σημερα κλαυτερα

κοιμηθηκαν 10 - ξυπνησαν 5:30 -

ξανακοιμηνθηκαν κατα τις 6:30-7:00 και ξυπνησαν 10 :o

αντε να εχουμε μια καλη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Μαρκερακι !

συμφωνω με αυτο που λες για την μυτη ..Μπορει η διαδικασια της αναροφησης με την συσκευη να ειναι καπως για τα πιτσιρικια ελα ομως που μετα ανακουφιζονται ..Κ γω μεχρι τωρα εχω βγαλει νοκ αουτ 3 συσκευες..Με κεφαλοκλειδωμα παντα καταφερνω να τις βγαλω αλλα δεν με πειραζει καθολου ..Εμεις χρησημοποιουμε κ αυτο το φυσιομερ με θαλασσινο νερο ..τσουζει λιγακι παραπανω αλλα κανει κ αυτο καλη δουλεια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααα....Από σήμερα καταρρέω και πάλι!!! :D Κορίτσια,ένα έχω να σας πω: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ!!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Τι πράγμα είναι αυτό??!!!10 φορές μου το ξυπνήσανε!!Η μπαλκονόπορτα του υπνοδωματίου κοιτάει δρόμο,ανηφόρα κιόλας και γκαζώνουν με τις πειραγμένες εξατμίσεις και με κάνουν τούρμπο!!Άντε να στρώσουν τα οικονομικά μας και να ανοίξουμε το υπόλοιπο σπίτι (έχουμε κλείσει το μισό και το νοικιάζουμε)και να πάει ο μικρός στο δικό του δωμάτιο,μακριά από την φασαρία!

Όσο αφορά τη μύτη...έχουμε θέμα μεγάλο!!Μόλις δει την συσκευή...σουφρώνει τα χειλάκια του,το κεφάλι το πάει δεξια-αριστερα,χτυπάει με τα χέρια,αφήστε τα!!

marker,θέλω κι εγώ τέτοιο ωράριο!!

mama eva,άντε να πάτε διακοπούλες,να ξεφύγετε λίγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους πηρε ο Νικολας αδεια για 15 μερες κ ειμαστε μεσα στην τρελη χαρα ..Εμ τωρα θα σε δω Νικολη μου πως θα παιξει ο νους σου παλαμακια μεσα στο σπιτι με τις τρεις τσουπρες μαζι..

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κλαίω!!!!!!!!!! είσαι θεά!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κλαίω!!!!!!!!!! είσαι θεά!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

αμ πωωωωως.. :lol::lol::lol: αν νομιζει οτι ολα ευκολα ειναι τωρα θα δει τα μπαστουνια ..

Αννουλα το ωραριο θα σας ερθει σιγα σιγα μην σκας ..απλα θελει υπομονη..μεχρι τοτε φρικαρεις βεβαια αλλα τι να πεις ..θα περασει κ αυτο ..περισυ τετοιο καιρο νομιζω ημουν ετοιμη να παρω τα βουνα ..η μις αυπνια κορη μου ηταν στα φορτε της ..κ απο βουνα η κρητη αλλο τιποτα ..ειπαμε ενα τσιγαρο δρομος .. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mama eva ναι μαζί κοιμούνται εννοώ στο ίδιο δωμάτιο αλλά ξεχωριστά κρεβάτια. Έχουμε και μεις προβλήματα τύπου κλαίει η μια ξυπνάει και η άλλη αλλά τί να κάνω δεν θέλω να τις χωρίσω..

marker δεν το ηξερα αυτό με την μύτη! Καλόοοοοοοο ;) θα το εφαρμόσουμε.

Αννούλα μου τί νόμιζες κάθε μέρα θα είναι τ' Αη Γιαννιού; :D

Αυτό με τις εξατμίσεις το έχουμε και μεις και μου τη σπάει απίστευτα :twisted::twisted::twisted::twisted::evil::evil::evil::evil:

Σας αφήνω για να πάω να κυνηγήσω την Βίκυ η οποία εξερευνεί το σπίτι μας... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μην τις χωρισεις εχουν αναγκη η μια την αλλη ..νιωθουν ασφαλεια ..σε λιγο καιρο θα φτιαξουν κ τα μεταμεσονυχτια γλεντια μην σκας ..

Εμας το προβλημα ειναι οτι για να πανε για υπνο πρεπει να πανε ολες μαζι ..αν δεν εχουμε απαρτια δεν ξαπλωνουν καν .. :roll: Δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο η κακο ..αν χρειαστει πχ να βαλω την μικρη αδυνατον να κοιμηθει χωρις να ακουει τις αλλες δυο να μουρμουριζουν ..Δεν συζητω για τις διδυμες που αν τυχον λειψει μια απ'τις δυο θα γινει 3ος παγκοσμιος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν εχω σκοπό να τις χωρίσω κι' ας μας ζορίζουν τώρα δεν πειράζει. Το θέμα είναι πότε θα τις βάλω στο δικό τους δωμάτιο..να περιμένω κι' άλλο; :?

Η μικρή ουτως η άλλως όλη την νύχτα είναι πάνω μου (στο στήθος εννοω) έτσι όπως έμαθε αυτή δεν έχει νόημα η αλλαγή δωματίου...κάτι άλλο πρέπει να γίνει αλλά δεν ξέρω τι.... :?

Εχθές ρε κορίτσια έβλεπε ένα όνειρο το καημένο κι' έκλαιγε με αναφιλητά. Τόσο που τρόμαξα πως κάτι θα πάθει :shock::shock::shock::shock: Σας έχει συμβεί καμιά φορά αυτό γιατί μου το έχει ξανακάνει και φοβάμαι. Τί όνειρα βλέπουν μια σταλιά μωρά;;;;;;;;; :o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!!!!!

Αυτές τις μέρες νομίζω ότι κι εγώ καταρρέω σιγά σιγά........όσο φουσκώνω αισθάνομαι ότι με πονάνε όοοοοολα στο κορμί μου!!!!! Δεν θυμάμαι να ήμουν έτσι στην κόρη μου.....μπορεί και να ήμουν, δεν ξέρω......ακόμα κι όταν κοιμάμαι (αν μπορεί να το πεί κανείς ύπνο αυτό που κάνω) βογγάω σαν παλιόγρια! Και φυσικά σηκώνομαι πτώμα στην κούραση!!!!!!!!! Νομίζω ότι παρόλα τα χάπια πάλι έχω συσπάσεις......Ευτυχώς δρόσισε λίγο......

Σήμερα το πρόγραμμα έχει βάπτιση το απόγευμα.....για το χατήρι της Μαρίας περισσότερο, για να ξεσκάσει λίγο το καλό μου (όχι ότι της λείπουν οι βόλτες εκεί με τον παππού και την γιαγιά), τρελαίνεται με τα παιδάκια!!!!!!! Ελπίζω μόνο να μην κάνει σαν το παλαβό και την κυνηγάμε πάλι.........

Καλή Κυριακή κοριτσάρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κορες !

τι μου κανετε σημερις ? Νασια κουραγιο λιγο εμεινε ακομη ..Τα συμπληρωματα που δινει ο γιατρος δεν σε βοηθανε καθολου ? Ισως αν σου αυξησει την δοση του σιδηρου να μην νιωθεις αυτη την εξαντληση..συζητησε το μαζι του ..Οσο για τις συσπασεις βαλε την κουραση βαλε κ το οτι οσο περναει ο καιρος ισως να γινεται πιο εντονο οσο φτανεις στο τελος της εγκυμοσυνης ..Κουραγιο καλο μου ..Οσο για την βαφτιση να πατε να περασετε τελεια κ σεις κ το Μαρουλι..

Λενα τα πιτσιρικια βλεπουν ονειρα ..Επεξεργαζονται στον υπνο τους οτι εγινε στον ξυπνιο τους κατα την διαρκεια της ημερας ..Δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο ..Μερικες φορες κλαινε κ στον υπνο τους κ μαλιστα μ'αναφιλιτα ( ..πως το εγραψα ετσι το σκοτωσα..) Τις εχεις ακομα να υποθεσω στο ιδιο δωματιο με σενα ..Μηπως να ξεκινουσες σιγα σιγα την μετακομιση στο δικο τους ? Ισως απο θεμα θηλασμου να ειναι ευκολοτερο για σενα να ειναι μαζι σου ομως σκεψου οτι οσο μεγαλωνουν θα ειναι λιγακι πιο δυσκολο να σε αποχωριστουν κ κυριως να τις αποχωριστεις εσυ ..Ισως δοκιμαστικα να μπορουσες να ξεκινησεις ..

Εμας τα κοριτσια τα βαλαμε πριν σαραντησουν στο δωματιο τους αναγκαστικα γιατι ειχαμε αρπαξει τοτε μια βαρβατη ιωση κ γω κ ο Νικος κ φοβηθηκαμε ..Οταν βεβαια το ξεπερασαμε οι μανταμιτσες δεν ηθελαν να ξαναρθουν στο δωματιο μας ..Τσιριζαν κ εσκουζαν ..Ετσι μετακομισα εγω μαζι τους .. :D ..Στο δωματιο τους ειχαμε τοτε ενα μονο κρεβατι κ κοιμομουν εκει ..Μεχρι που πηγαν περιπου 5μιση μηνων ..Την Αριαδνη την βαλαμε μαζι τους οταν ηταν 9 μηνων κ απο τοτε τα νυχτερινα της γλεντια βελτιωθηκαν κατα πολυ ..ΕΚει που ξυπνουσε ανα τεταρτο-εικοσαλεπτο κτλ , ξυπνουσε απλα μερικες φορες .. :D

Σημερα εχουμε 2 βαφτισεις ..αντε να δουμε πως θα τα καταφερουμε ..Κ την αλλη εβδομαδα το γαμο της φιλεναδας μου ..εχω να ριξω μπολικο τρεξιμο με την μικρη που ως συνηθως τον πωπω δεν τον βαζει κατω ..Αυτο το παιδι τον ακαθιστο εχει πλεον ..

σας φιλω ..θα τα πουμε αργοτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα έκατσα απ' το πρωϊ... :o Ξεπατώθηκα. :o

Νασια μου υπομονή κουκλίτσα μου. Δεν έμεινε πολύ ακόμα. Τον έφαγες τον γαϊδαρο η ουρά έμεινε.. :D:D

πώς τα περάσατε στη βάπτιση;

Mama eva ξέρω οτι τελικά δικό μου είναι το θέμα...η αλήθεια είναι οτι δεν θέλω εγώ να τις αποχωριστώ....θα στεναχωρεθώ άν φύγουν... :(:(:(:( τί θα κάνω;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια είναι οτι δεν θέλω εγώ να τις αποχωριστώ....θα στεναχωρεθώ άν φύγουν... :(:(:(:( τί θα κάνω;;;;;;;;;

Lena η αρχή είναι δύσκολη μετά το ξεχωριστό δωμάτιο είναι καλύτερα και γι αυτές και για σας.Εμείς τις βάλαμε στο δικό τους δωμάτιο μαζί από 6 μηνών.Δε νομίζω ότι πολυκατάλαβαν την αλλαγή τότε ενώ αν το κάναμε τώρα θα είχαμε σίγουρα τσιρίδες.Στο δωμάτιο μας το κακό ήταν ότι με τη παραμικρή τους κίνηση ξυπνούσα ενώ τώρα ακόμα και που είναι δίπλα δίπλα τα δωμάτια θα σηκωθώ μόνο όταν ακούσω κλάμμα.Αυτές γυρνάνε συνέχεια μέσα στο κρεβάτι όλο το βράδι και αυτό με κρατούσε σε εγρύγορση.Όταν πάμε Αθήνα στα πεθερικά να φανταστείς και κοιμόμαστε οι 3 μας στο διπλό κρεβάτι δε μπορώ να κοιμηθώ από τα στριφογυρίσματα,στο παραμικρό ξυπνάω.Νομίζω και γω ήρθε καιρός να τις "αποχωριστείς"!Αχ είναι κουκλιά και στη νέα σου φώτο!Φτού τα!Και μένα έτσι είναι δε μοιάζουν η μια ξανθιά και η άλλη μέλαχρινή.Αλήθεια ποια λές μικρή;Γιατί ίδιες φαίνονται!Η δικιά μου η ξανθιά είναι 3 κιλά ελαφρύτερη γι αυτό τη λέω μικρή,το πιτσιποπάκι και το φρατζολάκι μου έτσι τις φωνάζω.Η μικρή 8 κιλά και η μέγαλη 11!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σ'ολες..

Τελικα χτες καταφεραμε να παμε στην μια μονο βαφτιση ..ηταν πρακτικα αδυνατον να παμε κ στις δυο ..Παρολα αυτα εφτυσα αιμα με τις μικρες ..Ιδιαιτερα το μικρο δεν καθοταν με τιποτα πουθενα εκτος απ΄'τον παιδοτοπο του μαγαζιου που γινοταν το τραπεζι της βαφτισης ..Το μονο ασχημο σ'αυτο ηταν το οτι δεν υπηρχε την συγκεκριμενη μερα φυλαξη στον παιδοτοπο μ'άποτελεσμα να κανουμε βαρδιες με τον Νικο ..Φρικη λεμε τωρα ..γυρισαμε σπιτι στις 11 το βραδυ, ουτως η αλλως αργοτερα δεν υπηρχε περιπτωση να επιστρεψουμε , με νευρα κροσσια κ ποδια τουμπανο ..κ επιπλεον σκεφτομαι τον γαμο της φιλεναδας μου το Σαββατο κ τρομαζω απο τωρα για το τι με περιμενει .. :roll:

Τεσπα ..

Λενα η αλλαγη δωματιου μια αποφαση ειναι , πιστεψε με ..κ ναι σιγουρα το θεμα θα το εχεις εσυ οχι εκεινες ..εκεινες εχουν η μια την αλλη ..Απλα σκεψου ποσο πιο δυσκολο θα ειναι αν το αργησεις περισσοτερο ..οσο μεγαλωνουν εχουν μεγαλυτερη αντιλιψη για τα τεκτενομενα κ η μεταβαση θα ειναι πολυ δυσκολη ..

MARDIO, εχουν καλη διαφορα κιλων τα μικρα ε ? Ηταν εξ αρχης ετσι η απλως η μια ειναι πιο φαγανη ?? :lol::lol: Εμας εξακολουθουν ακομα κ τωρα κ η διαφορα βαρους ειναι στο ενα κιλο ..νομιζω οτι σ'αυτα τα τεσσερα χρονια ζωης τους πολυ σπανια το ξεπερασαμε ..Κ στο υψος επισης ειναι το ιδιο ..Απλα η Νικη εχει μαγουλο βερικοκο βρε παιδι μου κ την θεωρουν ολοι πιο στρουμπουλη.. :D Η μεγαλη αν κ τρωει τρελες ποσοτητες φαγητου ( ..ωρες ωρες παιδι μου ειναι αλλα θα ξερασω μ'αυτα που βλεπω κ τρωει ..) παρολα αυτα παντα παραμενει αυτο που λεμε στεγνη ..Η αλλιως το ονειρο της καθε κοπελας - τρωγω οτι θελω κ δεν παχαινω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARDIO, εχουν καλη διαφορα κιλων τα μικρα ε ? Ηταν εξ αρχης ετσι η απλως η μια ειναι πιο φαγανη ?? :lol::lol: Εμας εξακολουθουν ακομα κ τωρα κ η διαφορα βαρους ειναι στο ενα κιλο ..νομιζω οτι σ'αυτα τα τεσσερα χρονια ζωης τους πολυ σπανια το ξεπερασαμε ..Κ στο υψος επισης ειναι το ιδιο ..Απλα η Νικη εχει μαγουλο βερικοκο βρε παιδι μου κ την θεωρουν ολοι πιο στρουμπουλη.. :D Η μεγαλη αν κ τρωει τρελες ποσοτητες φαγητου ( ..ωρες ωρες παιδι μου ειναι αλλα θα ξερασω μ'αυτα που βλεπω κ τρωει ..) παρολα αυτα παντα παραμενει αυτο που λεμε στεγνη ..Η αλλιως το ονειρο της καθε κοπελας - τρωγω οτι θελω κ δεν παχαινω ..

Γεννήθηκαν ίδιες mama eva 2300 η καθεμιά στη πορεία μας ξέφυγε το μικρό μέχρι να βρούμε γάλα να μην της κάνει αναγωγές και τώρα η μικρή τρώει πιο πολύ από τη μεγάλη αλλά είναι ακάθιστη.Μπουσουλάει πιάνει καναπέδες και περπατάει δε βάζει κώλο κάτω γενικώς.Ενώ η μεγάλη όπου τη βάλεις κάθεται.Προσπαθεί να την παρασύρει το μικρό αλλά η κακομοίρα λόγω βάρους πέφτει.Τώρα της κόβω τις φαρίνες σιγά σιγά και αντικαθιστώ με γιαούρτια και φρούτα.Διατροφή!!!Έλα όμως που μόνο τα γλυκά τρώει με όρεξη.Φαίνεται από τώρα πως η μικρή θα χει καλό μεταβολισμό!Και γω με την αδερφη μου δίδυμες είμαστε και από μικρά έτσι ήμασταν.Εκείνη τρώει τον αγλέορα αλλά κινείται πολύ και είναι πετσί και κόκκαλο και γω τρώω σα σπουργίτι κάνω όμως καθιστική ζωή και πάντα θυμάμαι τον εαυτό μου να προσέχει.Τι να πεις...Ελπίζω να μη συμβεί έτσι και στα μικρά μου,από νωρίς αθλητισμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ευτυχως εξ αρχης φαρινες κ γενικα τετοιου ειδους κρεμες δεν τρωγανε ..Δεν τις ηθελαν με τιποτα ..τι να πεις ..γουστα ειναι αυτα ..μα με καμια κυβερνηση ομως ..σαν να αναγουλιαζαν ενα πραγμα ..Αντιθετα πρεπει να εχουν φαει τονους φρουτοκρεμες ..το ιδιο κ το μικρο ..Ισως καπως καλυτερα γιατι εφαγε κ ισαμε δυο φορες μεχρι τωρα φαριν λακτε ..κ αυτο απο αναγκη γιατι ειμασταν εκτος σπιτιου κ αυτο προσφερε το μενου ..οποτε κ την εφαγε ..

Κ εμενα η μια ειναι λιγακι πιο κινητικη αλλα κ η αλλη δεν παει πισω ..το μικρο βεβαια τα σπαει ολα δεν το συζητω ..η νεα γενια μαλλον ειναι πιο τουρμπο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια και καλή εβδομάδα μανουλίτσες!!!!!!!!!!!!

Έχω να πάω για εξετάσεις αυτή την εβδομάδα (ήταν κλειστό το μικροβιολογικό)...μετά να κανονίσω να πάω στον γιατρό και να δούμε πότε θα πάω και για doppler γιατί μέχρι να γίνουν όλα αυτά θα είμαι ήδη στην 33η εβδομάδα.......πότε γίνεται το doppler??????

Η βάπτιση πολύ ωραία εχθές.....περίμενα υπερπαραγωγή βέβαια γιατί οι γονείς είναι πολύ φραγκάτοι αλλά τελικά το πατιρντί μάλλον ήταν μόνο στο σπίτι όπου - επειδή έχουν τεράστιο κήπο - είχαν κανονίσει catering, κλόουν για τα παιδάκια, μηχανή ποπ-κόρν και μαλλί της γριάς κτλ. αλλά η ξινέλω η αδερφή μου δεν ήθελε να πάμε!!!!!!!!!!! Κι έτσι δεν πήραμε ούτε γλυκό και μπομπονιέρα γιατί κι αυτά τα μοίραζαν μόνο στο σπίτι.......αυτό λιγάκι βλακεία μου φάνηκε (και αγένεια) γιατί υπήρχαν και άνθρωποι που δεν μπόρεσαν να πάνε στο σπίτι οπότε δεν τους κέρασαν ούτε καν ένα γλυκό για το καλό!!!!!!!! Πάντως τα δίδυμα (αγοράκι-κοριτσάκι) ήταν πάαααααρα πολύ όμορφα!!! Γεννήθηκαν προωράκια και ήταν πολύ μικροσκοπικούλια αλλά μιλάμε για τέλειες φατσούλες!

Ευάκο μου και το Μαρούλι μια απ'τα ίδια εχθές στην βάπτιση........δεν έβαλε κώλο κάτω, έτρεχε σαν την παλαβή....είχε κούνιες έξω, την ξετίναξε την αδερφή μου που την κυνηγούσε όλη την ώρα! Καθόταν κάτω, πασαλείφτηκε με χώματα....μούρτζος έγινε!!!!! Που και που την έπιαναν κάτι κρίσεις, ήθελε να την πάρω αγκαλιά....άντεχα για ένα λεπτό και μετά πονούσα κι άμα την άφηνα κάτω τσιροκοπούσε!!!! Για πουθενά δεν είμαστε πιά......

Λένα μου όποτε και να τις βάλεις τις μικρές σε δικό τους δωμάτιο πίστεψέ με το πιο δύσκολο θα είναι για σένα να τις αποχωριστείς......εγώ την κόρη μου την έβαλα σε δικό της δωμάτιο όταν σχεδόν χρόνισε και παρόλο που ακόμα την μισή νύχτα την περνάει σε μας εγώ αγχώνομαι όταν κοιμάται στο δικό της.......Όσο για τον άντρα μου, αν ήταν στο χέρι του θα το είχαμε το παιδί μαζί μας μέχρι το λύκειο!!!!!!!!!!!

MARDIO αρκετή διαφορά στα κιλάκια τους οι διδυμούλες σου......εεεε μικράκια είναι ακόμα.....έτσι ήταν και τα διδυμάκια που βαπτίσανε εχθές, το αγοράκι ήταν σαν στρουμφάκι ενώ το κοριτσάκι αρκετά πιο μπαμπάτσικο, φαινόταν δυό τρείς μήνες μεγαλύτερο από το αγοράκι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την εγκυμονουσα Νασια ..περασες κ συ τελεια στην βαφτιση ε??? Εγω μαρτυρησα την ωρα κ την στιγμη που ειπα να παμε ..αλλα επιλογη δεν ειχαμε ουτε να μας κρατησουν τα παιδια η οτιδηποτε αλλο οποτε εβγαλα το σκασμο κ τελος ..

Για το ντοπλερ που λες εχω παθει ενα μπλακ αουτ αν μου ρθει θα σου πω αργοτερα ..τι να κανω με ξετιναξαν οι μικρες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και βρε Mama eva τι τους έδινες για απογευματινό αφού δεν έδινες φαρίνα;Γιατί εμάς ο παιδίατρος μας είπε πρωί φρούτα τα οποία δε τα τρώνε τώρα πια αλεσμένα αλλά μόνο κομματάκια.Η μεγάλη δηλαδή η μικρή δε τα τρώει καθόλου.Τώρα λέω που θα κόψω τις φαρίνες και χρονίζουμε να δίνω εναλλάξ απογευματινό φρούτα,γιαούρτι και αυγό.Μέρα παρά μέρα.Θα πάνε και σταθμό και αυτές τις τροφές μου είπαν να τις δίνω σπίτι γιατί δε δίνουν εκεί.Όμως το μικρό δεν έχει ακόμα δόντια και δε τρώει φρούτα κομματάκια.Το πρωί τους δίνω Nutricia φρουτόκρεμα γιατί 2 μήνες παιδεύτηκα το χειμώνα με τα φρέσκα δε τα έτρωγαν.Τώρα τρώνε κομματάκια αχλάδι,πεπόνι,καρπούζι,μπανάνα τα απογεύματα.Για πες ιδέες για απογευματινό;Τι δίνετε εσείς στα μωράκια σας να είναι υγιεινό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mardio εμάς το αντίθετο η ξανθιά είναι η μικρή αλλά η πιο βαριά! ;) Μη φανταστείς 400- 500 γρ οχι περισσότερο...εσένα έχουν μεγάλη διαφορά και θα φαίνεται ε;

Εγώ για απογευματινό τις δίνω γιαουρτάκι ή φαριν λακτέ ενναλάξ, και καμιά φορά τρώνε και απο το μεσημεριανό φαγητό που συνήθως αφήνουν...και να μη σου πώ το απόγευμα το ευχαριστιούνται περισσότερο. ;)

mama eva η Νίκη είναι η μεγάλη η ή μικρή; Γιατί κι' εμένα την μεγάλη μου (την βίκυ) την περνάνε για πιο βαριά ενώ δεν είναι, λόγω προσώπου. Έχει πιο φαρδύ πρόσωπο απ' την Τάνια κατάλαβες; ;)

Νάσια πάλι καλά που ήταν και η αδερφή...σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάει... :D εγώ βοήθησα πολύ την αδερφή μου διότι δεν είχα δικά μου και είχα πολύ ελεύθερο χρόνο. Ήταν πολύ τυχερή σ' αυτό. Μεγάλωσαν στα πούπουλα! :) Δεν εχει παράπονο. Τώρα αυτή με την σειρά της δεν μπορεί να με βοηθήσει με τις μικρές λόγω δουλειάς αλλά με βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού. Θα σιδερώσει, θα μου απλώσει ρούχα, θα μου πλύνει τα πιάτα κι' οτι άλλο φανταστείς. Μέχρι και τις ντουλάπες μου έχει σκοπο να σουλουπώσει... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Α το είδατε; Έκανα σελίδα στο fb . Δεξία έχει ένα εικονίδιο άν κάνετε like θα σας πάει στην σελίδα...

άντε τα λέμε ύστερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι δίνετε εσείς στα μωράκια σας να είναι υγιεινό;

Μπισκοτάκια ντίνκελ (ή οτιδήποτε βρεφικά) μουλιασμένα σε νερό στο οποίο πριν έχεις βράσει μισό μήλο και 5-6 σταφίδες,τα χτυπάς στο μούλτι (μαζί με τις σταφίδες) και μετά προσθέτεις σκόνι κεχρί ή βρώμη!!Νόστιμο και υγιεινό!! ;) Ελπίζω να τους αρέσει...αν δεν είναι αρκετά γλυκό,βάλε λίγο πετιμέζι!

Επίσης δοκίμασε: Βρεφικά μπισκότα με μια κουταλιά πετιμέζι,λίγο γάλα και ένα μικρό κομμάτι οργανικό βούτυρο!Όλα στο μούλτι!

Έχει κάποιες καλές συνταγές και εδώ: http://www.sintagespareas.gr/sintages/c ... minon.html

Ελπίζω να βοήθησα!!!

Κορίτσια καταρρέω και δεν είμαι για πολλά πολλά,συγχωρέστε με...Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...