Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καταρρέω αλλά μ'αρέσει Νο 3!!!!!!!


Recommended Posts

Μια χαρά κάνεις εσύ. Αφού μπόρεσες και τα έβαλες σ' αυτό το πρόγραμμα. Καλά θα ήταν να κοιμόταν ίδιες ώρες γιατί θα μπορούσαμε να ξεκουραστούμε και λίγο. Έστω να κάνουμε καμιά δουλειά. Τα δικά μου μόνο το μεσημεριανό θα φάνε μαζί. Όλα τ' άλλα σε διαφοορετικές ώρες... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάκια μου...Χθες το βράδυ κατέρρευσα στην κυριολεξία!!! :shock: Ανέβασα δέκατα το βράδυ,πέτρωσε το δεξί μου στήθος και πονούσε αφόρητα!!!!Πήρα ένα ντεπονάκι,άντλησα γαλατάκι,έβαλα κομπρέσες και σήμερα νιώθω καλύτερα.Ο μικρός όμως δεν με λυπήθηκε καθόλου το βράδυ...8-10-12-2-3-4-5 μετά ήμουν έτοιμη να πέσω κάτω και τον πήρα στο κρεβάτι μαζί μας,ξύπνησε 7:30,τον πήρε ο μπαμπάς του και κοιμήθηκα λίγο ακόμα μέχρι 9 που μου έφερε το μπουμπούκι μου και κοιμηθήκαμε παρέα ακόμα μια ωρίτσα!!

Λένα,υπομονή...Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολα πρέπει να είναι με 2 ζουζουνάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά Αννούλα! Πώ πώ τον άτιμο τον μικρούλη. Που να ξέρει ο μικρούλης οτι εσύ υπέφερες ήθελε κι' αυτός τα δικά του. :) Γι' αυτό θέλει πολύ υπομονή. Εμένα σήμερα το μεσημέρι ενώ την θήλαζα με δάγκωσε κατα λάθος και επειδή τραβήχτηκα λίγο, την έπιασε τέτοιο παράπονο που ενδ μπορούσε να σταματήσει το κλάμα. Η καημένη κοιμήθηκε με αναφιλητά..... :? Και να φανταστείς δεν τσίριξα .. μιλιά δεν έβγαλα. Και πόνεσα τόσο πολύ.... :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερες κ καλη εβδομαδα

αχ..παει κ αυτο το σκ με πολυ τρεξιμο..οχι οτι τις καθημερινες δεν τρεχουμε .. :lol::lol::lol:

Μεχρι να ξεκινησουν οι μεγαλες ξανα παιδικο σταθμο θα δεινοπαθησω το ξερω..αλλα δεν υπαρχει κ επιλογη ..Ευτυχως ο Νικολας παιρνει αδεια στο τελος του μηνα , κατι ειναι κ αυτο..

Κοριτσακια εσεις οι θηλαζουσες σιγουρα τραβατε μεγαλο ζορι δεν το συζητω..ιδιαιτερα στα διδυμακια ειναι μανικι υποθετω ..εγω δυστηχως δεν καταφερα να θηλασω ..Δεν πειραζει ομως θηρια εγιναν ..θηρια κυριολεκτικα.. :lol::lol:

Οσο για το κοινο προγραμμα κ μεις αυτο ακολουθησαμε κ ακολουθουμε ..μας βολεψε καλυτερα γιατι αν κ καναμε την δοκιμη καποτε για χωριστα προγραμματα ηταν το απολυτο τρελο ξεκωλωμα..Οποτε σιγα σιγα προσαρμοστικαν κ τα τρια πιτσιρικια σ'αυτο ..Βεβαια αυτο εχει κ τα μειον του γιατι πχ για να κοιμηθουν πρεπει να ειναι κ οι τρεις αλλιως γκρινιαζουν ..τι να πω η συνηθεια ειναι μεγαλο πραγμα τελικα..΄

καλημερα σε ολες ξανα παω να δω αν θα καταφερω να κανω καμια δουλεια αν κ αμφιβαλλω κ με τις τρεις μαζι ..

σας φιλω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Τι κάνετε??Πως τα πάτε???Εμείς όλη μέρα μια χαρά αλλά μου τα χάλασε τώρα το βράδυ...Ενώ του έκανα μπανάκι όπως κάθε βράδυ,ξαφνικά ρίχνει ένα υστερικό κλάμα....μέχρι που του κόπηκε η ανάσα!!!Τον τυλίγω με την πετσέτα,τον παίρνω αγκαλιά αλλά δεν ηρεμεί,του δίνω στήθος και χαλάρωσε για λίγα δευτερόλεπτα και μετά ξανά κλάμα,κάποια στιγμή ηρέμησα,τον ακούμπησα στο κρεβάτι για να του βάλω πανούλα και ξανά κλάμα!!Τι μπορεί να είναι αυτό πάλι??Πρώτη φορά κλαίει έτσι...Γενικά σπάνια να κλάψει,τις περισσότερες φορές γκρινιάζει λίγο..Ανησύχησα... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μήπως ήταν παραπάνω ζεστό το νεράκι, ή μπήκε σαμπουάν στα ματάκια του και τον έτσουξε; :(

Αυτό είναι μωρέ το δύσκολο οταν κλαίνε και δεν ξέρεις τί φταίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας καταρρεουσες μανουλες...

λενακι μου γεια σου κ απο μενα

κ καλως σε βρηκαμε στην παρεα μας...

υπομονη θα κανεις κοριτσι μου κ εσυ,που θα παει,

θα μεγαλωσουν τα ατιμα!

αν μπορουν οι κοπελες με διδυμα εδω να σου πουν καμια λυση

για να βαλεις κοινο προγραμμα

γτ σε βλεπω να πεφτεις κατω στο τελος..

εχεις καθολου βοηθεια???

αννουλα μου ποιος ξερει τι επαθε το μικρο σου..

ελπιζω να μην επαναληφθει..

εμενα η κορη μου μεχρι 2 μηνων καθε βραδυ που ηταν η ωρα του μπανιου,

απο την ωρα που εμπαινε στο νερο

μεχρι την στιγμη που την σηκωνα αγκαλια ντυμενη

ουρλιαζε κυριολεκτικα!!

ηταν η χειροτερη ωρα της μερας

και γινοταν επι 2 μηνες καθε βραδυ!!

εμ φαινεται απο μικρο το παιδι!!!!! ;)

ευακι υπομονη κοριτσι..

θα ξεκινησει ο παιδικος..που θα παει!!

εγω εχω καταρρευσει ηδη.

η αγγελικη εχει γινει αλλο παιδι εδω κ 10 μερες.

ολη τη μερα γκρινια,κλαμα,χτυπιεται κατω

κ θελει να τα κανει ολα μονη της.

ειναι τα 2 χρονια που μας χτυπουν την πορτα!!!!!!

κοριτσια μου σας φιλω.

τεταρτη φευγουμε επιτελους κ εμεις διακοπες

κ θα τα πουμε μετα τις 30 που γυρναμε..

να ειστε καλα κ θα μου λειψετε πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σ΄ολες τις μανούλες!

Σήμερα μου ταιριάζει κ εμένα απόλυτα ο τίτλος.....του καταρρέω αλλά μ΄αρέσει!!!!

Από εχθές το μεσημέρι η μπεμπούλα μου γέμισε μυξούλες αλλά ήταν απύρετη κ το βράδυ φυσικά το περάσαμε στο πόδι.... :o:o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock:

Σήμερα το πρωί ενώ ετοιμάστηκα να πάω στη δουλειά βλέπω ότι η μπέμπα μου ψήνεται στον πυρετό...

38,6 είχε το πουλάκι μου..φυσικά δεν πήγα...Τώρα κοιμάται κ είπα να πω μια καλημέρα στο μάμμυ,επειτα να σιδερώσω(όσο προλάβω) :shock::shock::shock::shock::shock: κ μετά να πάμε στον παιδίατρο, ενδωμεταξύ είμαι αυπνη εντελώς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δηλ.καταρρεώ αλλά αντέχω............

τι να κάνω!!!!!!!??????????? :roll::roll::roll::roll::roll:

καλημέρα κ καλό κουράγιο σ΄ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καταρρέουσες μανουλίτσες!!!!!!!!

Σήμερα πραγματικά καταρρέω και ΔΕΝ μ'αρέσει καθόλου......εχθές η μικρή μου είχε γκρίνια πολλή από το μεσημέρι και μετά, σε κάποιες φάσεις την έπιανε γοερό κλάμα χωρίς προφανή λόγο (υπέθεσα ότι κάτι είδε στον ύπνο της και τρόμαξε γιατί ξύπνησε με τσιρίδες, δεν ηρεμούσε με τίποτα και μετά ήθελε όλη την ώρα αγκαλιά!!!!!! Όταν πια κατάφερα να την κοιμήσω το βράδυ, με έπιασε ένας φοβερός πονόδοντος που δεν σταμάτησε όλη την νύχτα παρόλο που κοπάνησα δύο ντεπόν....λόγω της εγκυμοσύνης δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο!!!!!!!!!! Εδώ και ένα μήνα περίπου έσπασαν δύο δόντια μου (μάλλον από έλλειψη ασβεστίου γιατί απεχθάνομαι τα γαλακτοκομικά και αμελούσα να πάρω το συμπλήρωμα που μου έδωσε ο γιατρός μου) και κατά διαστήματα με ενοχλούσαν όλα τα δόντια......αλλά αυτό το χθεσινό ήταν σκέτη απελπισία......τελικά πήγα σήμερα στον οδοντίατρο, μου έκανε ένα σφράγισμα, θα δούμε πώς θα πάει.....αυτή τη στιγμή είναι μουδιασμένη (από την ένεση όλη η αριστερή μου πλευρά!!!!!)

juliet περαστικά στην μικρούλα!!!

Λένα καλωσήρθες!!!!!!

Καλυψώ μου δύσκολη ηλικία τα δύο ε?????? Ή έχουμε δύσκολα παιδάκια (σου έχω πεί ότι και το Μαρουλάκι μου κάνει ακριβώς τα ίδια) και θα είναι όλες οι ηλικίες τους δύσκολες????

Ευάκο μου δυστυχώς ούτε κι εγώ κατάφερα να θηλάσω.....

Αννούλα μου μήπως είναι στη φάση της οδοντοφυϊας ο μικρούλης σου και γι'αυτό έχει αυτά τα ξεσπάσματα????? Εμείς περάσαμε πολλές τέτοιες ξαφνικές κρίσεις....

Αχχχχ δεν νιώθω καλά σήμερα......και το απόγευμα έχουμε και παιδίατρο για εμβόλιο.....άλλο ντέρτι κι αυτό!!!!!!!! Εκεί να δείτε κλάμα η κυρίααααααα............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!Κοιμηθήκαμε 8 στο κρεβάτι μας,22:40 τον σήκωσα και τον θήλασα στον ύπνο του και τον έβαλα στο κρεβατάκι του,ξύπνησε 1,έφαγε και ξανά νάνι,μετά δεν θυμάμαι τι και πως αλλά 7 η ώρα που ξύπνησα ήταν στο κρεβάτι μαζί μας!!Υπνοβατώ!!Όσο για την χθεσινή κρίση,ήταν το πρώτο μας δοντάκι που έσκασε επιτέλους!! :D

Λένα,κι ο δικός μου τρομάζει εύκολα αν κάνω κάτι απότομο και τον πιάνει παράπονο!

Μαμά Εύα,χαρά στο κουράγιο σου με 3 ζουζούνια!!Εδώ με ένα και τα χάνουμε!!

Καλυψώ καλά να περάσετε στις διακοπούλες σας!!!

Τζούλιετ,περαστικούλια σας...Εμείς ακόμα δεν έχουμε εμπειρία από κρυώματα ή ιώσεις,μόνο κάτι λίγα από παρενέργειες των εμβολίων...

Νάσια μου,ο πονόδοντος είναι ο χειρότερος πόνος νομίζω...Έχω κι εγώ θέμα με δοντάκια που σπάνε,βέβαια εμένα σπάνε ελάχιστα αλλά μετά έχω θέμα με ζεστά και κρύα,αφού ώρες ώρες σκέφτομαι να πάω να βάλω πορσελάνινα δοντάκια να ησυχάσουμε!!!Κουράγιο!!

Φιλάκια και μην μου καταρρεύσετε ε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς σήμερα και τί δεν κάναμε! Χαμός! Γύρισαν η αδερφή μου απο διακοπές και ήρθαν τ' ανηψάκια μου να δουν τις ξαδερφούλες τους. Παράλληλα σκάνε μύτη ο θείος με την θεία, ήρθαν και τα πεθερικά της αδερφής μου και φάγαμε όλοι μαζί στην αυλή. Οι μικρές κουτούρντησαν με τα ξαδερφάκια μέχρι και μπανάκι στην πισίνα έκαναν και ξετρελάθηκαν!!!! :D

Εγώ ψόφησα όλη μέρα να τις κυνηγάω στην αυλή, και εκεί που λέω τις μαζεύω και τις πάω πάνω να τις μπανιαρίσω, σκάει μύτη η κουμπάρα με τον κουμπάρο και τα παιδιά! Ευτυχώς πρόλαβα τις έκανα μπάνιο και έπαιξαν με τα παιδιά. Με το που έφυγαν πάω να κοιμησω την μεγάλη και κάνει ένα απίστευτο κλάμα, πρώτη φορά τόσο πολύ και τόσο δυνατό! :shock::shock::shock: Δεν μπορούσα να την ηρεμήσω σας λέω. Σοκαρίστηκα μου έφευγε απ' τα χέρια. Καλά που σκέφτηκα να την κάνω απο μάτι. Πήρα τηλ. στην αδερφή μου, στην μάνα μου και την έκανα κι' γω και τώρα το πουλάκι μου ηρέμησε και κοιμάται. Τί ήταν κι' αυτό θεέ μου!!! :o

Εγώ είμαι έτοιμη ν' αρρωστήσω μου φαίνεται....πονάνε τα λαιμά μου. Δεν μπορώ να καταπιώ.

Αννούλα τελικά το δοντάκι του ήταν ε; Τα περάσαμε και τα περνάμε ακόμη... τρελαίνομαι με την σκέψη μόνο πόσο πολύ πονάνε τα μικρούλια μας... :shock::shock:

Νάσια μη μου λες για εμβόλια...απο Σεπτέμβρη ξαναρχίζουμε και δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι! :(

juliet περαστικά στην μικρούλα σου!Ελπίζω να μην είναι τίποτε σοβαρό.

Kalypso και μεις έχουμε θέμα με το μπανάκι....αλλά εμείς κλαίμε γιατί δεν θέλουμε να βγούμε! :lol: άσε που έχουν πέσει τα χέρια μου διότι είμαστε πάνω απο 9 κιλά .... :D γενικώς όταν έρχεται εκείνη η ώρα ετοιμάζομαι ψυχολογικά γιατί έχουν αγριέψει πάρα πολύ τα πράγματα... :D:D:D Δέχομαι συμβουλές τί να τις κάνω για να μην κλαίνε όταν τις βγάζω.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σε ολες ..

annoula1987, γελασα με το υπνοβατω που εγραψες ..χαχα ..ειχα κανει κ γω διαφορα την εποχη της αυπνιας των διδυμων που κατοπιν εορτης αναρωτιομουν πως στο καλο εγιναν..Κ ναι η φαση της οδοντοφυιας ειναι εξαιρετικα δυσκολη αν το μωρο-παιδακι ποναει τοσο πολυ ..Εμεις ειχαμε τα εξης ..η μεσαια μου κορη ουτε που καταλαβαιναμε οτι εβγαζε δοντια ..απλα τα βλεπαμε ..κ μεχρι 17 μηνων ειχε ολα της τα δοντια ..Η μεγαλη με ξεπατωσε κυριολεκτικα ..δεν υπηρχε συμπτωμα να μην το εχει οταν τα εβγαζε ..απο εμετους κ διαρροιες μεχρι πυρετους σαλια κ μυξες ..Φρικη ..ηταν κολλημενη πανω μου κ ανακουφιση δεν εβρισκε πουθενα το πουλακι μου ..Διναμε εναλλαξ ντεπον κ ποσταν τοτε το θυμαμαι αξεχαστα ..Ευτυχως το μικρο μας μπουλουκακι στο θεμα αυτο ειναι πολυ καλυτερα ..την βγαζει μονο με γκρινια :lol::lol: εχει κοψει κ απο το ζορι της ενα δυο πιπιλες ..με ντεπονακι νιωθει λιγο καλυτερα ..Καλυτερα νιωθει οταν μασουλαει κ κατι οπως το χερι μου για παραδειγμα .. :lol::lol:

Νασια μου σε καταλαβαινω απολυτα με το θεμα των δοντιων ειναι οτι χειροτερο σ'αυτη την φαση κ ιδιαιτερα γιατι δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα ..Εμενα με ειχε πιασει ο φρονιμητης κ τα ειχα δει ολα ..Εν τελει για να καταφερω να επιζησω ο γυναικολογος σε συννενοηση με τον οδοντιατρο μου αποφασισαν κ μου εδωσαν αντιβιωση για 5 μερες ..τι να πεις ..ο οργανισμος τρελαινεται στην εγκυμοσυνη ..υπομονη καλο μου λιγο εμεινε ακομα ..Εκτος απο ντεπον μπορει να σου δωσει κατι λιγακι πιο ισχυρο ? Συζητησε το μαζι με τον γιατρο σου ισως μπορουν να κανουν κατι σε συνεργασια με οδοντιατρο αν τα βρισκεις τοσο σκουρα ..

Λενα πω πω κοσμος χτες σε σας !!! Θα ξετρελαθηκαν τα μικρα ..Μερικες φορες οταν εχουν να κανουν τοοοοσα πολλα πραγματα κ βλεπουν κ παρα πολυ κοσμο σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα τα πιανει υπερενταση μετα κ καπως πρεπει να εκτονοθουν ..παρατηρησε το ..μετα εχουν ισως εντονα κλαματα ..παντως με το μπανακι που εγραψες οτι φωναζουν εχεις δοκιμασει να τις κανεις μπανιο μαζι ? Εχει απιστευτο γελιο κ θα το απολαμβανουν ..θα περιμενουν πως κ πως την ωρα του μπανιου..Εμας θελει τωρα κ το μικρο να μπει μαζι τους ..Για να δω πως θα κουμανταρω τρια παιδια σε μια μπανιερα ..μνησθητι.. :roll:

juliet, περαστικα στην μπεμπουλα σου ..ευχομαι να συνελθει γρηγορα ..ενημερωσες τον παιδιατρο ? Ελπιζω να ειστε καλυτερα σημερα ..

Καλυψουλα καλες διακοπες !!! Καλα να περασετε κ μας πεις εμπειριες με την Αγγελικη σε νεες περιπετειες ..

Αχ τι ψηνουμε παλι σημερα μου λετε ? ..Παω να φτιαξω επιτελους πρωινο γιατα μικρα γιατι τοση ωρα εχουν συζητηση επιπεδου στα κρεβατια τους ..παλι εμενα κουτσομπολευουν :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παω να φτιαξω επιτελους πρωινο γιατα μικρα γιατι τοση ωρα εχουν συζητηση επιπεδου στα κρεβατια τους ..παλι εμενα κουτσομπολευουν

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πολύ γελάω mama eva με τις περιγραφές σου,είναι όλα τα λεφτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι' απο εμάς!

mama eva, το ίδιο μου είπε και η αδερφή μου. Τόσος κόσμος, τόσα παιδάκια, και όλη την μέρα ειχαμε φωνές και φασρίες...ε τί άλλο;;;; :o

Στο μπάνιο τις εβαλα και τις δυο μαζι για πρωτη φορά προχθές, όταν ήταν μέσα στο μπανιεράκι όλα καλά το δύσκολο πάλι ήταν όταν βγήκαν... :o εκεί να δείς κλάμα.. :shock: και δεν ηξερα ποιά να σκουπίσω και ποιά να ντύσω... :shock::shock::shock: οπότε λέω ξανά μαζί αφού μεγαλώσουν ακόμη λίγο... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι lena είναι μανίκι και οι δυο μαζί μπάνιο.Εγώ πάντα μια μια και με βοήθεια τον άντρα μου για να τις βγάλω έξω.Όσο για το ντύσιμο αντάρτισσες δε κάθονται με τίποτα.Για να τους βάλω κρεμούλα τις κυνηγάω στο κρεβάτι μας!!!!Άσε ποια το ντύσιμο...αυτά τα μωρά όλο γυμνούλικα θέλουν να είναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..λοιπον θα μαγειρεψω αρακα ..ασχετο .. :roll::roll::roll:

εχω φρικαρει με την μεγαλη μου ..μιλαμε θα σκασω..εσπρωξε την Νικη που δεν θελει κ πολυ να παρει τουμπα - αλλα λεμε τωρα ..- κ επεσε παραλιγο να της σπασει τα γυαλια ..Την εχω μαλωσει κ ειναι τιμωρια ..αχ τι αλλο να κανω ..τωρα δεν μου μιλαει αλλα σκασιλα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..λοιπον θα μαγειρεψω αρακα ..ασχετο .. :roll::roll::roll:

εχω φρικαρει με την μεγαλη μου ..μιλαμε θα σκασω..εσπρωξε την Νικη που δεν θελει κ πολυ να παρει τουμπα - αλλα λεμε τωρα ..- κ επεσε παραλιγο να της σπασει τα γυαλια ..Την εχω μαλωσει κ ειναι τιμωρια ..αχ τι αλλο να κανω ..τωρα δεν μου μιλαει αλλα σκασιλα μου..

Αχ τι με περιμένει!!!Πόσους καβγάδες θα λύνω την ημέρα η γυναίκα!!!Υπομονή mama eva!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά έσκασε το πρώτο μας δοντάκι χθες!!Για αυτό το κλάμα προχθές βράδυ...και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα...όλο μες τη γκρίνια και το παράπονο είναι και τη νύχτα δεν κοιμηθήκαμε καθόόόλου καλά!!Αφού κάποια στιγμή προς το πρωί,από τη κούραση,έκλεισε ο διακόπτης μου και κοιμήθηκα τόόόσο βαριά που δεν ένιωθα τίποτα!!Ξύπνησα και δεν είδα ούτε τον άντρα μου,ούτε το μωρό!! :shock: Πετάχτηκα πάνω και βλέπω στα πόδια μου ένα τουρλωτό ποπούλινο με το παμπεράκι του!! :lol: ετοιμάζεται να σκάσει και το δεύτερο δοντάκι..ως τότε..υπομονή...Διδυμομανούλες,σας θαυμάζω πραγματικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula1987, μηπως να του εδινες ντεπονακι ν'ανακουφιστει λιγακι ? Γιατι εαν ποναει σιγουρα ειναι στην τσιτα ..αν δεν εχει κοιμηθει ενα παραπανω ..κ σιγουρα εαν εχει πεσει κ η διαθεση για φαι ..ελα το ζορι ειναι μεχρι να σκασει μυτη το δοντακι μετα ηρεμουν ..

MARDIO , εχεις να δεις ιστοριες γι'αγριους σε καμποσο καιρο.. :lol::lol::lol: Βεβαια εχει κ πολυ γελιο η υποθεση ετσι? Κ συνηθως επειδη γερους καβγαδες εμεις δεν εχουμε περισσοτερο στο γελιο μας βλεπω ..Δηλαδη ουτως η αλλως ειμαστε για γελια ..τι λεω μεσημεριατικα η γυναικα ουτε κγω ξερω..σε καλο μου .. :lol::lol::lol::lol:

Η πλακα ειναι οτι εχουν μαθει αυτες τις μερες κ τραγουδανε στ'αγγλικα το twinkle twinkle little star κ ειναι πραγματικα αποθεωση ..Ναι ειμαι κουκουβαγια το ομολογω ..Ομως το ακουμε πλεον αυτο το τραγουδακι λιγο πριν παμε για υπνο το βραδυ κ παιδια την πρωτη φορα που τις ακουσα να το τραγουδανε επαθα πλακα..μωρε ποτε γινανε ολοκληρες γυναικες χαμπαρι δεν εχω παρει ..εχω την αισθηση οτι τις εχω ακομα στα ριλαξ ..Αχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!!!!!!!

Πώς είναι τα κέφια σήμερα?????? Εγώ εχθές μέχρι τις 12 το βράδυ έκλαιγα σαν μωρό παιδί από τον πονόδοντο!!!!!! Τα παυσίπονα με έπιαναν μόνο για καναδυό ώρες και μετά φτού κι από την αρχή!!!! Η κόρη μου τρόμαξε που με είδε να κλαίω, η καημενούλα ερχόταν και μου σκούπιζε τα δάκρυα.....της έλεγα ότι η μαμά δεν έχει τίποτα, δεν ήθελα να την τρομάξω αλλά πραγματικά υπέφερα.....σήμερα είμαι σαφώς καλύτερα!!!! Ελπίζω να μην επανέλθει ο πόνος γιατί πραγματικά δεν αντεχόταν με τίποτα, ακόμα και με παυσίπονο πονούσα απλά λιγότερο......

Πάρα πολύ ζέστη και σήμερα.....κι απ'ότι λένε θα ανέβει κι άλλο η θερμοκρασία!!!!!!!!!! Αν ποτέ πώ ότι θέλω και τρίτο παιδάκι θυμίστε μου αυτό το φετινό μαρτύριο τουλάχιστον να φροντίσω να μείνω έγκυος καταχείμωνο!!!!!!!!!

Εχθές ευτυχώς την βγάλαμε ανώδυνα με τα εμβόλια (έκανε δύο τελικά...ένα σε κάθε χεράκι)...έκλαψε για ένα λεπτό και μετά το ξεπέρασε, έστελνε φιλάκια στην παιδίατρο!!!!!! Στεναχωρέθηκα λίγο γιατί έχασε 160 γρμ. και από ύψος στα ίδια 89 πόντους! Η παιδίατρος μου είπε ότι πλέον δεν χρειάζεται άγχος για το βάρος επειδή είναι αρκετά μεγάλη τώρα ((20 μηνών πλέον) και συνήθως τα παιδάκια αδυνατίζουν το καλοκαίρι, με τον καύσωνα κανένα δεν καλοτρώει........

Λένα μου αυτό με το μπάνιο είναι πραγματικά δράμα.....και η δικιά μου η γοργονίτσα λατρεύει το νερό και κάθε φορά βγαίνει από το μπάνιο με τσιρίδες και κλωτσιές!!!!! Τώρα επειδή δεν μπορώ πλέον να την κουμαντάρω (λόγω εγκυμοσύνης κυρίως) για να βγεί από το μπάνιο την δελεάζω με κανένα μπισκοτάκι....αλλιώς δεν βγαίνει με ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!! Λάθος τακτική είμαι σίγουρη αλλά προς το παρόν δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.....Όσο για το χθεσινό "μάτι", κι εγώ πιστεύω στο μάτι πάρα πολύ και καλά έκανες και την ξεμάτιασες την ζουζούνα, να τις ξεματιάζεις που και που...εγώ την κόρη μου την ξεματιάζω κάθε φορά που επιστρέφουμε στο σπίτι από έξοδο!

Ευάκο μου νομίζω ότι οι δίδυμες είναι στην καλύτερη ηλικία τώρα.......να κάθεσαι και να τις κάνεις χάζι......για πότε μεγαλώνουν χαμπάρι δεν παίρνουμε! Άσχετο, στείλε μου κανένα πιάτο αρακά...μου αρέσει πάρα πολύ αλλά δεν φτιάχνω συχνά γιατί ο άντρας μου δεν τον τρώει! Για το δόντι ρώτησα και μου είπαν ότι μπορώ να πάρω μόνο ντεπόν ή παναντόλ.......μετά την γέννα θα βάλω κανονικό σφράγισμα, τώρα μου έβαλε ένα προσωρινό γι'αυτό ίσως να με ξαναπιάσει πόνος σε λίγες μέρες.....εύχομαι όχι......Αααα τώρα που είπες για το τραγουδάκι που λένε οι δίδυμες...το Μαρούλι τραγουδάει "κουνένα κουνένα...έπεσε!!!!!" δηλαδή "κούνια μπέλα κούνια μπέλα έπεσε η κοπέλα (εννοεί)" =))=))

Καλυψούλα μου διακοπούλες ε????? Καλά να περάσετε με το κοριτσάκι σας και θα περιμένουμε νέα!!!!!!!!

Αννούλα μου μην αγχώνεσαι.....σ'αυτή τη φάση με τα δοντάκια θα έχετε γκρινίτσα στην καλύτερη των περιπτώσεων γιατί όπως διάβασες και από την Εύα υπάρχουν και πολλά άλλα δυσάρεστα συμπτώματα που ταλαιπωρούν τα ζουζούνια μας!!!! Ίσως να είναι τυχερός ο μπουπούκος σου και να το περάσετε σχετικά ανώδυνα.......εμένα η κόρη μου είχε μόνο γκρίνια, ευτυχώς ούτε διάρροιες, ούτε μύξα αλλά ακόμα έχουμε δρόμο μπροστά μας, μόνο 12 δοντάκια έχουμε......

MARDIO όλα τα πιτσιρικάκια ξεβράκωτα θέλουν να είναι.......μάχη γίνεται στο ντύσιμο!!!!!!! :lol:

Πάω να ξαπλώσω λίγο......θα επανέλθω το απόγευμα!!!!!

Φιλάκια μανουλίτσες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμ τι να σου κανω που εισαι στην αλλη ακρη.. :D Παρε λοιπον ενα πιατακι εστω κ απο το διαδικτυο..χιχι..Αντε του χρονου που θα εχετε κ το καινουργιο νινι να κατεβετε καμια βολτιτσα στα μερη μας ..

Κανατε τα εμβολια σας μια χαρα χτες ε? Εγω απο τωρα σκεφτομαι το εμβολιο της Αριαδνης την αλλη εβδομαδα ..

Επισης σκεφτομαι να σταματησω την διαιτα-διατροφη-διαστροφη με το κοτοπουλο που κανω γιατι δεν παει αλλο θα βρικολακιασω..μεχρι στιγμης σε διαστημα 3 μηνων κ κατι ειμαι στα 18 κιλα μειον ..ο στοχος ηταν το 25κιλο αλλα δεν με βλεπω ν'αντεχω..ποσο μαζοχιστης μπορει να ειναι κανεις αλλωστε ?? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντέχεις ακόμα μ'αυτή τη δίαιτα ρε θηρίο??????? Να μου την πείς κι εμένα...θα την χρειαστώ μετά την γέννα!!!!!!! 18 κιλά??????? :shock: στυλάκι έγινες !!!!!!!!!!!!!!

Μια χαρά με τα εμβόλια το Μαρούλι...μόνο που στεναχωρέθηκα γιατί έχασε 160 γρμ. ρε γμτ!!!!!!!!! Το είχα καταλάβει ότι τα μπουτάκια της δεν ήταν πολύ αφρατούλια πλέον :(

Ευχαριστώ για τον διαδυκτιακό αρακά φιλενάδα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...