Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

Ξανα "γεια σας"....!!!

Επεστρεψα νευριασμενη απο θαλασσα... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Ενας κινεζος πηρα σβαρνα την Αναστασια με τον ταμπλα με τα σκ@τογυαλια που πουλουσε... :twisted: Κοριτσια τον εβρισα... :o:o:o:o Ετσι μου βγηκε.... :oops::oops::oops::oops::oops: Η μικρη ηταν πεσμενη κατω στην αμμο να τσιριζει, με τον λουκουμα στο χερι και μια κοκκινιλα ΝΑΑΑΑ στο μετωπο και διπλα στο ματι... :evil::evil::twisted::twisted::twisted:

Αχ! Δεν ξερετε ποσο μου την εδωσε.. Παμε να πιουμε εναν καφε και μας πρηζουν τα συκωτια...

Κατερινιω πανυγιστζου.. Χαρα στο κουραγι σου με την κοιλια στο στομα βρε σουρτουκα.. Αλλααααααα ο μικρος ΚΥΡΙΟΣ!!! Ξυπνημα με τα τις 9...!! Τελεια!!

Ιφιγενεια σε θαυμαζω..! Τα πατε περιφημα!!

Για τα κακα της μικρης μην ανησυχεις.

Τα μικρακια που θηλαζουν εχουν αλλους ρυμθους χεσ@μ@τ@ς...!! :D:D

Ζαιρακι μου γλυκο κιαγαπημενο... Καλως μας ηρθες παλι πισω!!!

Ελπιζω να γεμισες μπαταριες κι εσυ εστω και με τοση φασαρια που ειχατε τοσες μερες...!! :D

Χρυσα μου περνατε κολικους... Οοουυ nooooooooo!!!!

Ευχομαι αν περασουν συντομα και να ησυχασετε ιοκογενειακως...

Τα φιλια μου στα αντρακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα κορίτσια μου!!!!!

Ενω ξεκινήσαμε πολύ καλα λοιπόν στον παιδικό,στραβώσαμε λίγο στην πορεία....

Περνάει καλά,θέλει πολύ να πάει,αλλα οταν είναι να μ αποχωριστεί το πρωί,

κλαίει..Βεβαια το κλάμμα της είναι 10 δευτερόλεπτα,ώσπου να μπει στην ταξη,

μετα σταματαει μαχαίρι κ συμμετεχει σε όλα με πολύ χαρά,αλλα παρόλα αυτα,εγώ την

εχω στο μυαλό μου πολύ κ στεναχωριέμαι..Ο υπεύθυνος μου λέει οτι είναι κάτι

απόλυτα φυσιολογικό,αλλα το οτι το ξεπερναει τόσο γρήγορα είναι πολύ θετικό

κ πιστευει πως απο την άλλη εβδομάδα θα μπει κανονικα στη σειρά της!Αντε να δούμε..

Στελλίτσα μου γλυκιά κ αγαπημένη...Πόσο χαίρομαι που περάσατε τόσο ομορφα..

Κ πόσο ζηλευω ταυτόχρονα...(με την καλή έννοια πάντα!).Για να πάμε κάπου όλοι

μαζί τόσες μέρες,εμένα μου φαίνεται εξωπραγματικό...Ελπίζω κάποια στιγμή να το

καταφέρουμε πάντως..!

Για τις λέξεις που λες,κ η Ολίνα ενω λέει πολλά,είναι μερικές λέξεις που τις λεει μισές,

κ συνήθως κρατάει την τελευταια συλλαβή!Πχ,"ανή" την μηχανή,"άτα" την ντομάτα,

κ "νάνα" την μπανάνα!Καθόλου μη σε αγχώνει αυτο μωρε..Είναι η γλώσσα του κάθε μωρού!

Εγώ προσωπικά όταν τα λεει έτσι,της τα ξαναλέω σωστά,παρόλα αυτα το θεωρω πολύ

γλυκό!Εχει πλάκα!!!

Οσο για το αν θα συνεχισω να μπαίνω ενεργα,έτσι λεω...Τωρα που το κοριτσάκι μου πάει σχολείο,για να ξυπνήσει στην ώρα της πρέπει να κοιμηθεί 9μιση το αργότερο,οπότε

ελπίζω πως θα χω αρκετό ελεύθερο χρόνο να διαβάζω νεάκια σας.. :x Φιλάκια καδούλες μου!

Φανούλα μου,είναι αυτο που σου γραφα για τους πλανόδιους στις παραλίες σας...

Ελεος δηλαδη!!!Μαύρισε το μάτι μου..!!!Αλλα να πάρει κ το Αναστασάκι παραμάζωμα???

Για μπάτσες!!!!!!!

Καλε τα υπόλοιπα κορίτσια πού ειναι???Ολες διακοπές κάνουν???Καλεεεε???Λίγο συμπαράσταση

εδώ στα ταλαιπωρημένα εργαζόμενα νιάτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera τι μου κανετε?εμεις καλα λεμε δοξα το θεο απο υγεια αλλα απο υπνο υστερω 3 μερες με τεντωσε η μικρη δεν ξερω τι την επιασε αλλα το μεσημερι εχει 3 μερες δεν κοιμαται προχθες δεν κοιμηθηκε σχεδον καθολου το βραδυ και χθες απο τις 12 το μεσημερι μεχρι τις11το βραδυ ετσι πηγαμε την επαιρνε κανα τεταρτο 20λεπτο ο υπνος ξυπνουσε ξανα μανα τα ιδια τι να πω...ημουνα και μονη μου τι να λεμε...3 μερες ειμαι σε καθημερινη βαση με 4-5ωρες βαρια ολη μερα προχθες κοιμηθηκα 2 ωρες για βραδυ συνεχομενες και κακ κανα 3 να ξυπναω καθε τεταρτο αχ....ελπιζω να περσαει συντομα η φαση ισως να φταιει που δεν κανει κακα καθε μερα και δεν ξερω τι θα κανω με αυτο το θεμα...σημερα ειναι 3 μερα αν δεν κανει μεχρι το βραδυ υποθετο...

φανη μου εχουν ματιασει τη μικρη αμαν ολο χτυπαει το κοριτσακι φορα της κανα ματακι αμαν...

ντινα με λιγα λογια τελεια τα παει η ολινα αν ειναι για δευτερολεπτα μην αγχωνεσαι ολα καλα ειναι ευκολη στις προσαρμογες καλο..και εγω ηθελα να τον στειλω πιο πολυ για εκεινον να ξεδινει και γιατι εχει τρελλα με παιδακια αμα δει παιδοτοπο σχολειο παιδικο θελει να μπει μεσα με κλαμματα τον παιρνω και ετσι αποφευγω να παιρναω απο σχολεια..

να δω του αδερφου μου η μικρη τι θα κανει η νυφη μου ειναι εδω και 20 μερες στους γονεις της στη θαλασσα μου λεει ουτε για κατουρημα παω μονη μου..φανταστειτε.αν και εδω το τελευταιο 2μηνο καθοταν σε εμενα που και που μονη της να παιξει με τον κωνσταντινο ηθελε...

little-angel γυρισατε ε ?τελεια γεμισατε μπαταριες αχ θελω και εγω θαλασσα του χρονου πρωτα ο θεος...για την ωρα θα βολευτω ενα μηνα στη καστορια στο βουνο.

νινινα μου δεν μας ειπες σε κλωτσαει η μπεμπα ?πως τα πας?απο κιλα?ο παναγιωτης λεει τιποτα η δεν καταλαβαινει ακομα?

χθες πηρα τα προσκλητηρια θα σας βαλω φωτο αλλα θελουν φτιαξιμο και να δω ποτεθα τα κανω γιατι θελει να ειμαι μονη μου να μην τα δει ο μεγαλος και μου τα κανει χαρτοπολεμο...αλλα ελευθερος χρονος μετα τις 12,30 το βραδυ και τοτε ειμαι ψοφια χθες εκανα 15 μεχρι τα 110 εχω μελλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας τι κανετε εμεις εδω σταθερα........ :)

Ιφι μου τι ομορφα τα προσκλητιρια σας!!! αντε με το καλο να γινει κ η βαπτιση σας..... :) σου λειπει υπνος εεε; αααχχχ κ εμενα αυτο μου ελειπε τοτε για να δουμε αυτη τη φορα πως θα ειναι.....η μπεμπα ναι κλωτσαει οταν ειμαι χαλαρη η οταν ξαπλωσω,αλιως δε προλαβενει μαλον.... :D ο μικρος οχι ακομη δε λεει πολλα,κ οταν του λεω νινι η μπεμπα φευγει μακρια,προχθες ορμησε να γρατζουνισει κατι παιδακια,στο τσακ τον προλαβαμε...... :o:|

Ντινα κ εμενα μου φαινεται φυσιολογικο που κλαιει λιγακι,ο δικος μου παλι καθολου,μαλιστα ανεβενε με τοση βιασυνη τις σκαλες,κ με παρατουσε αμεσως.....μια μερα τολμησα να περασω οταν ηταν κλειστος ο παιδικος κ τον εφερα με κλαματα σπιτι......νομιζε πως ειναι μεσα κ δεν τον αφηνα να μπει.... :|

Στελλα καλως ηρθες αντε καλο χειμωνα τωρα......καλε κ που τα λεει μισα κατι ειναι κ αυτο...ο δικος μου ακομη σχεδον τιποτε..... ;)

Φανη καλα αυτο με το ποσο ειναι κ τι καθαρα που μιλαει,η ααα τοσο κ δε λεει τιποτε ακομη; κ μενα μου σπαει τα νευρα :twisted: ποτε θα καταλαβουν πως καθε παιδακι ειναι διαφορετικο κ εχει τους δικους του ρυθμους...... :|

ααα ξεχασα να σας το πω τοσο καιρο...το μικρο δυστηχως τον εχω κακομαθει παρα πολυ κ θα υποφερω..δε πιανει να φαει τιποτε απο μονος τα θελει ολα στο στομα σε μικρες μπουκιτσες.....βλεπετε απο το ανχος μου να μη μεινει νηστικος,τα εκανα μαλον μουσκεμα....για να δω τι θα κανω το χειμωνα......σας αφηνω μακια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίιιιιτσιααααααααααα!!!!!!!!

Να μαι κι εγώ!!!!!!!!!!

Τι μου κάνετε καλέ?

Βλέπω ανοίξατε νέο ποστ!!!!Τέλεια!!!!Μου αρέσει πολύ!

Λοιπόν θα σας διαβάσω και μες τις επόμενες μέρες θα απαντήσω.....

Βλέπετε πρέπει να ξεκινήσω να διαβάζω απ το νούμερο 7!!!!!!!!!

Τα φιλιά μου σε ΄όλες σας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααααααα τι κανετε καλε???ναι ζω δε πεθανα απλα πηγα και μενω σενα σπιτι χωρις ιντερνετ και τηλεφωνο...τργωδια..ακομα περιμενουμε τη συνδεση

πωπω ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΛΕΥΘΕΡΩΘΗΚΑΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΑΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!

ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕΙς ΜΑΖΙ!!!!!!ΠΩΣ ΠΕΡΝΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ

ηρθα στη μανα μου και μπηκα νασας πω ενα γεια και να δωσω τις ευχες μου στις λεχωνες μας

μου λειψατε πολυ οι συμβουλες σας η συντροφια ολα...

δε σας ζαλιζω αλλο οταν θα μου κανουν τη συνδεση θα μπω και επισημα ξανα..μεχρι τοτε ναστε ολες και ολα τα ζουζουνια καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεεερα ομορφες!!

Σαν τα χιονια βρε κοριτσια... :D:D:D:D:D (antroula, molly)...!! :D

Γραψτε γρηηηηηγορα τα νεα σας! Μας λειψατε...!!! :roll::roll::D

Εμεις ειμαστε καλα... Αλλα μου ηρθε περιοδος χθες βραδυ και περασα ολη τη νυχτα στο ποδι...

Λες και θα γεννουσα... Τετοιος πονος...

Δυο περιοδοι ακομη και μετα παω παλι για εξετασεις.. Ελπιζω να καθαρισε το "πεδιο"... :?:?:?

Ιφιγενεια ΤΕ-ΛΕΙ-Ο το προσκ. και τα χρωματα και ολα!!!!

Με το καλο η βαδτιση της νεραιδουλας σας..!!

Ντινακι μου... Οι ανησυχιες της μανας δε τελειωνουν ποτε.. Και τα 10" κλαμα σε πειραζουν..

Σκεψου ποοοοοοοοοσο καλα θα ειναι ομως τον χειμωνα... Θα εχει αποκτησει ηδη αλλη τακτικη και προγραμμα και ολα μα ολα θα ειναι μια χαρα!

Σας φιλω κουκλιτσες μου.

Κατερινα... δε νομιζω πως τον εχεις "κακομαθει".. Σιγα σιγα θα τον μαθεις να τρωει και να πινει μονος του.. Τι λεγαμε? Καθε παιδι εχει τους δικους του ρυθμους...

Μεχρι να γεννηθει η μπουμπου ο Παναγιωτης θα "στρωσει".. θα μεγαλωσει... ολα θα πανε μια χαρα..

Τιποτα δεν εκανες μουσκεμα.. Μην σκας... ;);)

Εγω ΑΚΟΜΗ κανω δοκιμες και μαγικα κολπα να αλλαξω επιτελους το γαλα της...

Βαρεθηκα να πηγαινω στο φαρμακειο και να αγοραζω ΣΚΟΝΗ!

Αλλα δεν θελει κανενα!! Τις βαζω ομως φρεσκο γαλα με cheerios και μια χαρα τα τρωει!

Δεν ξερω.. Αρχιζω να φοβαμαι πως αν της κοψω την σκονη δε θα ξαναπιει ποτε γαλα...

Για το μπιμπερο... δε το συζητω.. Ουτε λογος για ποτηρακι... :o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωςηρθατε κοριτσια αντε να μαζευομαστε να τα λεμε

εμεις καλα δοξα το θεο σημετα ο κωνσταντινος μου ειναι απαπα απο ζαβολια σε ζαβολια και απο τιμωρια σε τιμωρια αυριο εχουμε να παμε σε βαφτιση και σκεφτομαι πως θα μαστε οικογενειακως αντε να δουμε.εχω ενα σωρο δουλειες στο σπιτι εχω να κανω βαλιτσες εχω σιδερωμα περιμενω και επισκεψεις και θα ερθουν και οι κουμπαροι μου και ολα αυτα πρεπει να τα κανω μεσα σε μια εβδομαδα....

\δεν σας ειπα ενα αλλο νεο μια γνωστη μου εχει ενα παιδακι 2,5και ΄λιγο παραπανω και ειπαν να προσπαθησουν για 2 και εμεινε φυσιολογικα εγκυος σε 3διμα παρακαλω σοκ?οπως παθαν και εκεινη αλλα η βλαμμενη γιατρος τους ειπε που τους παρακολουθει να παρουν το ενα για να ανταπεξελθουν τα αλλα και το πηραν αποφαση εγω δεν θα το εκανα μονο αν κινδυνευαν πραγματικα τα παιδια και οχι μονο στο ισως....ειναι 3 μηνων και ολα κυλησαν μερχι στιγμης μια χαρα..τι ναπω δεν ξερω...

κατερινα μου μην αγχωνεσαι πολλα θα αλλαξουν αποτομα θελοντας και μη οταν ερθει με το καλο η μικρη πιστεψε με...

φανη μου θα το βαζεις για αρχη πχ πινει 250 γαλα θα βαζεις 200 σκονη 50 φρεσκο η πιο αλλο θελεις και σταδιακα θα μικραινεις την ποσοτητα απο τη σκονη και θα αυξανεις το αλλο μονο ετσι..

οσο για το ποτηρακι ουτε και εμεις κανουμε προοδο αν εξαιρεσουμε το νερο που το πινουμε με τα ποτηρακια καλαμακια εδω και ενα χρονο το γαλα μπιμπερο και το ασχημο ειναι οτι ειναι τεμπελης και θελει να του το κραταω εχω σπιτι πανω απο 20 ποτηρακια-μπιμπερο εκαπιδευτηκα ολα καινουργια κανα 10 αγορασα ολα διαφορετικα στομια για να βγαλουμε το μπιμπερο και απο ολα αυτα κανενα δεν βολευτηκε μονο με το καλαμακι και για το γαλα επισης πηρα αλλα τοσα με διαφορετικα χερου΄λια παλι τζιφος ελπιζω να τα χρησιμοποιησω στη μπεμπα αυτα να μην πανε χαμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iφι ευχαριστω!!! (για τη συμβουλη)!! :D

Μα ιιιιιιιιιιιιιδια η δικια μου με τον Κων/ντο....??? :o:o:o:o:o

Ενω πινει νερο απο ΠΑΝΤΟΥ!

Σηκωνει το 1,5 λιτρο απ' το ψυγειο και δεν πνιγεται μη την ματιασω... απο καλαμακια, φλυτζανακια, πλαστικα ποτηρια, γυαλινα... Τα παντα μονη της!

Ε! Το γαλα (μπιμπερο) ουτε το αγγιζει...!! :shock::shock::shock::shock::shock:

Μονο η μανουλα δινει γαλα και ξαπλωμενη το πινει καια απολαμβανει.... :D

Πω πωωωωωω ΣΟΚ!!!!!!! Φυσιολογικη 3διμη κυηση.....??? Ουαουυυ!!!!!!!!!! :D

Κι εγω συμφωνω μαζι σου... Τι θα πει "ΙΣΩΣ".....??? Αν δε διατρεχει κινδυνος για τα αλλα δυο.. τοτε καλα θα κανει να το ξανασκεφτει...Και να μη κανει το λαθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!Καλησπέεεεεεερααα!!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου?

Ο αντρούλης μου βλέπει τον Άρη(ξεκίνησε το πρωτάθλημα @$!####!! #@@@@()****!!!)

κ εγώ χαλαρώώώνω..!!!!

Τι βλέπω,τι ωραία προσκλητήρια Ιφι μου!!!!Πριγκιπισσούλες για την

πριγκιπισσούλα!!!!Κ τελικά το όνομα αυτής?????

Φανούλα μου μια απ τα ίδια...!Όχι απλά δεν πίνει το γάλα της στο ποτηράκι,

δεν το πίνει πια ούτε μόνη της με το μπιμπερό!"Οχι"λέει,"μαμάκα!!"Οπότε την παίρνω

αγκαλίτσα,της το δίνω κ να σου πω την αλήθεια το απολαμβάνουμε κ οι 2!Είναι η στιγμή μας

μωρε,κ αφού θέλει ακόμη έτσι πώς να της το στερήσω??

Αλλα γιατι ακόμη σκόνη?????????? :o ΠΟλλά λεφτα ρε Φανούλι μου!!!Ασε που νομίζω πια οτι οι

σκόνες βρωμοκοπάνε...

Αντρούλα!!!!!!Μαράκι!!!!ΠΟύ είστε εσείς ρε ψυχές??

Νινίνα μου μην αγχώνεσαι μωρε,φάση είναι,θα περάσει...Ολες πιστευουμε οτι εχουμε

κακομάθει τα παιδιά μας αλλα τελικα πραγματικα πιστευω πως το καθε παιδί έχει

τις παραξενιες,τις ιδιοτροπίες,το χαρακτηρα του ρε παιδάκι μου!!Θα στρωσει όμως,είμαι

σίγουρη!

Κοριτσια μου,καλο βράδυ να εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινακι μου... ναι ... ακομη σκονη.. Εχω κανει οτι "μπουρδα" μπορεις να φανταστεις για να την καταφερω να πιει εστω και 50 ml φρεσκο γαλα... αλλα ΔΕΕΕΕΝ!!

Αφου το... χρημα ρεει.. :lol::lol::lol: ειπα δεν κανω λιγο πιο πλουσιο τον ερμο τον φαρμακά??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Περα απ' την πλακα τωρα, πρεπει να βρω μια λυση, γιατι οσο μεγαλωνει και διαλεγει τροφες, θα ειναι ακομη πιο δυσκολο να της το κοψω...

Ο Κ κολλημενος με την μπαλα...? :o:o

Ντυσου τσιρλιντερ.. και καντον να ξεχασει τι ομαδα ειναι... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι λεω βραδιατικα η μανα...? :shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μια ομορφη κυριακη σε ολες..... :x

τελικα μονο εγω νομιζα πως μονο ο δικος μου δε πιανει μπουκαλι, :| κ εσεις μια απο τα ιδια...μαλιστα υπομονη κοριτσια.....Φανη εγω οταν ηταν να του κοψω το νουλακ.μετα τα 2 λενε θελει αλαγη,ειχα 3 συσκευασιες...2 εβαπορε νεσλακ,νουνου κιντ...κ ενα απλο φρεσκο..δεν ηπιε κανενα.....την επομενη μερα πηρα το ανταβανς της δελτα στο πλαστικο κ απο εκεινο πινει 260 πρωι,κ 240 περιπου βραδυ...που ξερεις πως ο μικρος δεν ειναι κ του γαλακτος ;) αλλα μυριζει καπως σαν βανιλια να πω....κ νομιζω αν χρειαστει να το κοψω θα εχουμε κ εμεις θεμα.... :?

Μαρακι....Κατερινα καλως ηρθατε περιμενουμε νεα σας.... :)

Ντινακι κολημενος με τη μπαλα;.....ααααπππααα....υπομονη.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέεεεεεερα!!!!!!!

Σας διάβασα χθες και σήμερα είπα να απαντήσω.....

Σε ότι θυμάμαι δηλαδή ε?

Έχω όρεξη,οπότε ετοιμαστείτε για...σεντόνι!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Αποφάσισα να διαβάσω και να σχολιάσω μόνο το Νο8,γιατί δεν είχα χρόνο και για το 7!!!!!

Καταρχήν τέλειος ο τίτλος?Το ξανάπα και χθες ε?Δε πειράζει το ξαναλέω!!!!!!Φοβερός!!!!!

Λοιπόν,για να χαρεί το Ζαιράκι μας,σας ανακοινώνω ότι κι εγώ έχω αρχίσει να έχω

μία έντονη επιθυμία για το 2ο,αλλά προς το παρόν δε θα ξεκινήσω!Θα συμφωνήσω οτι οι

μανούλες που λένε οτι με ένα 2ο παιδάκι,θα χάσει το πρώτο την αγάπη και τη φροντίδα που του προσέφεραν,είναι μπούρδες....

Επίσης θα συμφωνήσω ότι όσα ξέρει ο νοικοκύρης,δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος.....

Έτσι όπως έχουμε γίνει,ένα παιδί πρέπει να ρχεται στον κόσμο όταν το επιθυμούν και

οι δύο γονείς και όταν είναι έτοιμοι να του προσφέρουν αυτά που χρειάζεται!

Και δεν εννοώ μόνο τα υλικά αγαθά,αλλά και όλα τα υπόλοιπα.

Ωραίο και ρομαντικό να λέμε ότι τα παιδιά είναι ευτυχία και ότι τι 2,τι 3,τι 4!!!

Αλλά στην πράξη αυτό διαφέρει.

Και θα το κάνω πιο συγκεκριμένο,στη δική μου περίπτωση....

Θα θελα 3 παιδιά,έχω κι εγώ 2 αδελφές και περάσαμε τέλεια παιδικά χρόνια και είμαστε ακόμη καλά!Αλλά....η σημερινή εποχή,όσο κι αν δεν το θέλουμε απαιτεί να κάνεις κάποια περιττά

στο παιδί σου,κάποιες πολυτέλειες.Και μη κοιτάμε μόνο το τώρα,ας κοιτάμε και το μέλλον....

Με τι λεφτά εγώ θα στείλω το παιδί μου στα φροντιστήρια,τις ξένες γλώσσες,τις εξοσχολικές δραστηριότητες?Υπάρχουν τόσες ευκαιρίες για τα παιδιά στη σημερινή εποχή που είναι κρίμα να μη τις έχουν.Οπότε,προτιμώ με την υπάρχουσα κατάσταση να κάνω 2 παιδιά

(ποτέ δε θα έμενα στο 1,γιατί 1 ίσον κανένα!!!!!)και αν στο μέλλον φτιάξουν κάποια πράγματα

ίσως κάνω και 3ο!

Ιφι τα προσκλητήρια τέλεια!!!!!!!!Με το καλό και η βάπτιση!

Χρύσα μου να σου ζήσει και πάλι η μικρή σου!!!!Για πες,έχεις γράψει πουθενά για την

εμπειρία του τοκετού σου,να διαβάσω?Κατάλαβα ότι τελικά δεν έκανες φυσιολογικό,αλλά για πες λεπτομέρειες,αν δε σ ενοχλεί φυσικά.

Ρε κορίτσια ήμασταν χθες για ουζάκι με κάτι φίλους και ήταν και στην παρέα μία φίλη μου 32 χρονών ,έγκυος στο 1ο της παιδί,η οποία μπήκε στο μήνα της 15 Αυγούστου,αλλά θα γεννήσει με καισαρική τη Δευτέρα,γιατί έχει μειωμένο αμνιακό υγρό και ο γιατρός φοβάται....

Έπαθα!Όλο το καλοκαίρι αυτή πήγαινε κανονικά στις παραλίες για μπάνιο,όχι τις οργανωμένες,άγονες,ερημικές παραλίες στη Χίο,απ το πρωί ως το απόγευμα,χώρις ομπρέλα,έβγαινε κανονικότατα σε κλαμπ,πίνει όποτε βγει.(1-2 ποτήρια κρασί)

Τον Απρίλιο ήθελε να ρθει μαζί μας μπουζούκια στην Αθήνα που είχαμε πάει γυναικοπαρέα

και έπινε κανονικότατα!3-4 ποτήρι!!!!!!!!!!! :o:o:o:o:o:o

Χθες,παραμονές που γεννάει,ήπιε πάλι δύο και το μεσημέρι είχε πάει για μπύρα!!!!!!!!!!

Άκουσον άκουσον!!!!!!!!Γενικά,ενώ μετά το γάμο συζητούσε αμέσως για παιδί,έχει μία στάση από τότε που έμεινε έγκυος,αλλόκοτη!Όλα αρνητικά τα βλέπει.Θα χαλάσει το σώμα της,δε θα βγαίνει πια...κλπ!Τι να πω?Μάλλον σε κάποιες το μητρικό φίλτρο δεν υπάρχει!!!!

Εμάς χθες βέβαια η βόλτα μας μας βγήκε ξινή.Ο Γιώργος εδώ και καμία 10ρια μέρες έχει θέμα με τα κακάκια του.Σπαράζει όταν είναι να τα κάνει.Πονάει και τρέχει αίμα και γι αυτό αρνείται να τα αφήσει να βγουν με αποτέλεσμα να επιδεινώνει την κατάσταση! :cry::cry::cry::cry:

Μας έδωσε ο γιατρός το importal που είναι υπακτικό και κάνει τις κενώσεις πιο αραιές και μία αλοιφή που είναι τοπικό αναισθητικό.Αυτή να πω την αλήθεια με φόβισε λιγάκι...

αλλά στο ίντερνετ που έψαξα,είδα ότι όλοι αυτή τη θεραπεία δίνουν.

Δε βλέπω ιδιαίτερη βελτίωση...είναι 3 μέρες που παίρνει την θεραπεία.....

Μάλλον έχει ραγάδα πρωκτού......Τι να πω?Και όλη μέρα ρε γμτω τρώει λαχανικά!!!!!!

Γιατί να είναι σφιχτά τα κακάκια του?Ουφ!Και σκέπτομαι διάφορα και πάει ο νους μου στο κακό........... :cry::cry::cry::cry::cry:

Χθες γυρίσαμε κατα τις 1:30 απ το ούζο.Ο Γ φυσικά κοιμόταν στο καρότσι του.

Τον έβαλα λοιπόν στην κούνια του,ήπιε και γαλατάκι και μετά από κανένα μισάωρο ξεκίνησε το...πανηγύρι!!!!!Ήθελε κακά,τα κράταγε και σπάραζε στο κλάμα.Μέχρι τις 5 το πρωί το πήγαμε έτσι.Και στο τέλος αποκαμωμένος κοιμήθηκε χωρίς να χει κάνει τίποτα!Πριν λίγο,με κλάματα,φωνές και τρέμουλο,"άφησε" να βγει μια σκατούλα σκληρή σκληρή και ηρέμησε κάπως...........

Ουφ!Τι να κάνω?Αύριο λέω να τον πάω απ το γιατρό να τον δει.Εξωτερικά δεν έχει τίποτα ο πρωκτός,αλλά εσωτερικά δε ξέρω,Δε χαλαρώνει καθόλου την περιοχή για να μπορέσω να δω.

Μας κατατρέχει......Τον περασμένο μήνα το πουλάκι του που πήγε να κλείσει,τώρα ο ποπός....... :cry:

Σας έφτιαξα πάλι πρωινιάτικο......

Σας αφήνω,γιατί φεύγω πάλι για το εξοχικό και αύριο θα επιστρέψω με τα πιο ευχάριστα νέα μας!!!!!Απλά τώρα είμαι κάπως......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες :D:D:D !!!!

Τι μου κανετε??Ηρθα κ εξαφανιστηκα παλι :lol: !!

Εχω παει τη μικρη στη μανα μου απο την Παρασκευη κ ειπα να ξεσηκωσω το σπιτι...βγηκαμε κ λιγο χθες :D !

Την φιλησα που εφευγα κ μου λεγε "Bye,bye μαμα!!!!" :shock::lol::lol:

Σε λιγακι θα παω να την παρω!!

Ιφ μου τι τελειο προσκλητηριο :):) !!!Η μπομπονιερα πως ειναι???

Ειχα παει σε μια βαφτιση προσφατα κ ειδα την πιο ομορφη μπομπονιερα,ηταν σε στυλ τσαντακι απο ενα υλικο σαν υφασμα,δε ξερω πως να το περιγραψω :roll: ...πολυ χαριτωμενη κ καλαισθητη!!

Καλα 3δυμα με φυσιολογικη συλληψη :shock: ??Ουοαου!!!!!

Φανουλι μου η συμβουλη της Ιφ για το γαλα μου φαινεται πολυ καλη!Την εχεις δοκιμασει?

Εγω το Almiron2 το επαιρνα απο το Σ/Μ!Εσας δεν εχει αυτο που παιρνετε?Οχι οτι θα ειναι πιο φτηνα δλδ...

Καλε κ εμεις με το μπιμπερο το πινουμε,αγκαλιτσα :x !!!Ειναι η στιγμη μας οπως ειπε κ το Ντινακι ;) !!

Ζαλιζεται η μπουμπου στο αμαξι ε?Κ σε μικρες αποστασεις?Να της δινες ξηρα τροφη..παντως αν δε πατε κ πουθενα κ παλι μια χαρα περνατε οπως ειπες ;) !!Ειστε πολυ τυχεροι!!

Ντινακι μου ντυθηκες τσιρλιντερ τελικα :P:P (τελειο Φανη :lol: !!!)

Αχκ εμεις κολλημενοι με τη μπαλα :?:?:? !!!!

Μην ανησυχεις για την Ολινα με τον παιδικο,φυσιολογικη αντιδραση ειναι!!!Ειναι σε πολυ καλο δρομο αφου μετα απο λιγα λεπτα της περναει κ χαλαρωνει γρηγορα!Θα τα παει περιφημα θα δεις,θα περναει τοσο ωραια !!!!

Αχ ετσι μπραβο,να σε "βλεπουμε" συχνα!!!Μας ελειψες :x:x

Νινινα μου οχι καλο χειμωνα :? ,καλο φθινοπωρο ας πουμε...ειναι πιο ligt :roll: ...δε θελω να τελειωσει το καλοκαιρι κ να κλειστουμε μεσα :( !!!

Κλωτσαει η μπεμπα ε?Τι τελεια αισθηση!!

Θα συνηθισει και ο Παναγιωτακος με τον καιρο...εσεις λιγο λιγο να του μιλατε να προετοιμαζεται!

Μαρακι,Αντρουλα wellcomeback :D:D:D !!!!Περιμενουμε τα νεα σας!!!

Εμεις καλα,τιποτα συγκλονιστικο!Δουλειτσες,μαζεματα...εχουμε 1 βαφτιση κ 1 γαμο αυτο το μηνα κ πρεπει να βγω καποια στιγμη για δωρα!Πειτε μου μια ωραια πρωτοτυπη ιδεα για καλο δωρο βαφτισης!!!Η μπεμπα του νονου μας!Μαλλον κοσμημα λεω..

Πηγα κ στη φιλη μου στο νοσοκομειο....εκλεισε 1 μηνα μεσα...δεν ειναι καλα..

Παω να ετοιμαστω...τα λεμε αυριο!!!Καλη Κυριακη κοριτσια!!!Μακια :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου τι προβλημα ειναι αυτο με τα κακακια??Τοσο πολυ??!Δεν το εχω ξανακουσει...

Ειναι πολυς καιρος που ταλαιπωρειται ετσι?Εχεις συμβουλευτει κ κανεναν αλλο γιατρο?Παιδιατρο,πρωκτολογο...δε ξερω μη λεω κ βλακειες :? Ελατε κ καμια βολτα Αθηνα αν συνεχισει η ταλαιπωρια κ δεν εχετε καποιν πιο ειδικο στο νησι...

Φρουτα τρωει?Συκα,δαμασκηνα,ακτινιδια...?

Μη πηγαινει το μυαλο σου στο κακο πουλακι μου!!!!Τιποτα δεν ειναι καλε!Ετυχε!Θα περασει :) !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalησπερα και απο εμενα τι μου κανετε?σημερα πηγαμε σε βαφτιση και μετα για καφεδακι σε παιδοτοπο με ενα αλλο ζευγαρι αυτη που εχει τα 3διμα να παιξουν τα παιδια μας και χθες παλι σε παιδοτοπο ειμαστε σουρτουκια ε?κα φυσικα πεταμε το βυζι εξω για μαμ της μικρης αλλα ειμαι διακριτικη βαζω και μια πανα πανω μου...υπαρχουν και γυναικες περιεργες...ευτυχως ο μικρος μου ειναι καλυτερα γιατι χθες πολυ γκρινια λεμε ολη τη μερα τιμωρια τιμωρια και παλι τιμωρια...

λοιπον για τα κακα θυμαμαι πριν κανα 3μηνο ο κωνσταντινος μου τα εκανε για κανα 15μερο πολυ σφιχτα βγιαναν με ζορι αλλα οχι τοσο να ποναει και να ματωνει μετα επανηλθαν απο μονα τους κανονικα χωρις αλλλη διατροφη...

σας ευχαριστω για τα προσκλητηρια μολις τα ειδα μου αρεσαν πολυ το ονομα της μικρης γεωργια(οπως ειχα αναφερι ηθελα γεωργια-αναστασια και στους 2 γονεις μου αλλα δεν ηθελε ο αντρας μου).για τις μπομπονιερες η κουμπαρα μου οπως ειπα αναλαμαβενι βαφτισεις γαμους και ολα τα κανει μονη της και ειπε θελει να μου ραψει τσαντακια θα ερθει τριτη να τα δουμε ολα απο κοντα...οποτε θα σας πω λεπτομερειες και ετσι δεν εχω αγχος της βαφτισης ξκλεισμενος φωτογραφος εκκλησια μαγαζι για γλυκα κομμωτηριο και ρουχα οποτε μου εμεινε με το δωρο των κουμπαρων...

οσο για την κοπελα την εγκυο προφανως δεν την πολυενοιαζε για πολλα και για το παιδακιπου κουβαλαει τι να πω αυτο το ξερει η ιδια η μανα μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημεεεεερα!!!

Τι κανετε κοριτσια?

Η μικρη ακομη κοιματια, κι εγω μολις τελειωσα με το μαζεμα του σπιτιου..

Οχι τιποτα ιδιαιτερο.. Μονο αυτα που.. "βλεπει η πεθερα".. :lol::lol::lol::lol:

Ειμαι στο μαυρο μου το χαλι.. Σα να μη μου εφτανε η περιοδος.. ηρθε και το καπακι χθες...

Διαρροια και αναγουλα στο φουλ.... :?:?:?:?:?:?

Σας ανεβασα πρωινιατικα...!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρακι μου.. βγαλατε το παμπερς? Αν ναι, το μονο σιγουρο ειναι οτι τα κραταει και εχει σφιξει.. Για την διατροφη δε σε ρωταω! Ξερω οτι το κουνελακι σου δεν αφηνει ορθιο λαχανικο...

Η Αναστασια ειχε 25 μερες θεμα με την τουαλετα αλλα πλεον εχει στρωσει...

Καθε πρωι μετα το γαλα κανει κακα της και μετα ολη μερα ουτε που ζηταει..

Περαστικα ευχομαι και μη στεναχωριεσαι.. Θα περασει...

Στελλα μου η μικρη πινει το novalac 3 (εχει γευση βανιλια) απο τοτε που χρονισε...

Δεν υπαρχει στα σουπερ μαρκετς και η τιμη του ειναι στα 11 ευρω...

Οσο για το αυτοκινητο.. Εχει προβλημα.. Δεν ειναι το τι θα φαει... Με το που μπαινουμε καθεται καλα.. μετα απο 15-20 λεπτα αρχιζει να κλεινει με τα χερακια τα ματια της και να μου λεει "βωμαει.. θελω εμμετο" και γλουυυυυυυυυυκ.... τα κανει μανταρα... :(:(:(:(:(

Εκτος κι αν βολταρουμε την ωρα που ειναι να κοιμηθει... Ε! Εκει δεν εχουμε προβλημα...

Κατερινακι.. Ιφιγενεια.. Ζαιαρα.. Ντινακι.. Την καλημερα μου!!

Φιλια πολλα σε ολες και καλη εβδομαδα να εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ.....ΣΑΝ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ....ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩς ΚΑΤΑΦΕΡΑ Κ ΜΠΗΚΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΑΠ ΑΥΤΑ......

ΠΕΡΑΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΥΣΤΥΧΩς,ΑΠΟ ΤΟΤΤΕ ΠΟΥ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΧΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕς ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕς,ΜΑΣΤΟΡΟΥΣ Κ ΕΝΑ ΓΕΝΙΚΟ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ ΠΟΥ ΕΥΤΥΧΩς ΤΩΡΑΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ....

ΕΣΕΙΣ ΠΩς ΕΙΣΤΕ;;;;;ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ,ΕΥΤΥΧΩς ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΑΠ ΤΟ ΦΕΊΣ.....ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ.....ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΣΕΣ ΞΕΚΙΝΑΤΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΥΤΕς ΤΙΣ ΜΕΡΕς.....

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ,ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ Κ ΚΑΠΟΙΕς ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΜΑΣ ΠΩΣ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑ..........ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

post-2419-13873937619102_thumb.jpg

post-2419-13873937619903_thumb.jpg

post-2419-13873937620747_thumb.jpg

post-2419-13873937621543_thumb.jpg

post-2419-13873937624122_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Κουκλίστικο το δωματιάκι σας!!!!!Μπραβο!

Κι εγώ κορίτσια αύριο ξεκινάω εκτάκτως δουλειά,το μεσημέρι φευγουμε για 2ημερο στο χωριό της μαμάς μου που γιορτάζει στις 2 Σεπτέμβρη (Αγ.Μάμα).Οπότε θα σας πω τα καλοκαιρινά μας νέα από Δευτέρα που λέμε..... :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια...

Τι κανετε?

Εγω ετοιμαζω βαλιτσες......!!!

Παρασκευη πρωι αναχωρουμε για Αθηνα με τον Β χωρις το κοριτσακι μας... :(:(:(:(:(:(

Εχουμε γαμο στις 3 Σεπτεμβρη και θα παμε απο την προηγουμενη για το εθιμο της κανταδας....

Δεν γινεται να την παρουμε μαζι μας... Να δω πως θα περασουν αυτες οι δυο νυχτες.... :(:(:(

Δεν την εχω αφησει πουθενα 26 μηνες...

Που να την "σερνω" μες στους δρομους με το εμμετο στο στομα μου λετε? :(:(

Σκεφτηκα να μην παω.. αλλα απ' την αλλη.. δεν θελω να παει μονος του ο Β...

Ειναι ο γαμος του κολλητου του... Του φιλου του απ' τα τα νηπια...

Σας ανεβασα παλι μεσημεριατικα...

Ειμαι προβληματισμενη... και συγχρονως αγχωμενη...

Αυτα τα νεα μου φιλεναδιτσες..

Καλο απογευμα σε ολες! Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!!!!...τι κανετε κουκλες;;;;

εμεις καλα!!

μαρακι ουαου...τελειο το σεντονι

Τον τοκετο μου δεν τον εγραψα πουθενα, πιστευα πως εκτος απο σας και τις αλλες μου φιλεναδες δεν ενδιαφερει κανενα.

Θα σας τα πω απο βδομαδα που ο φοφος θα παει παιδικο και θα εχω χρονο

Για τα κακα θα συμφωνισω με τη Στελλίτσα...

τα κραταει λογο πανας

Συμπεθερα μην ανισυχεις...και ο φοφος ετσι εκανε περισυ στην αρχη-να δουμε φετος παλη-και μετα ολα ηταν καλα.

Φανουλα που να το κουβαλας καλε με τετοιο προβληγμα..κριμα ειναι το καημενο.

Αστηνα και μια χαρα θα ειναι.

Δωρουλα το δοματιο τελειο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεερα κουκλιτσες.....

Φανουλα σε καταλαβαινω κ μεις 8 Οκτωβρη εχουμε γαμο στο Βολο κ λεμε να τον αφησουμε κ απο τωρα αγχωνομαι ναι μεν τον αφηνω αλλα οχι για πολλες μερες...

Χρυσα τικανει ο μικρουλης;;;;;πως τα πατε με τον Φοφο πότε ξεκινατε παιδικο;;;

Μολυ καλα να περασε τε στο ταξιδακι σας....

Φιλια κ καλο απογευμα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...