Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Μαρούλι μου

είδες τι παράξενη που είμαι....

Θα βάλω φωτό γιατί αξίζει................

Και εγώ έχω κάτι δικά μου που θα τα βάλω στο παιδάκι μου

δεν το συζητώ, αλλά όχι τα μάλλινα παπιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βρε Δώρα μου τί θα σου φέρει η πεθερά?....αν είναι δυνατόν....καλά θα μας τρελάνουν με αυτά που λένε...!!!! :lol::lol::lol:

άκου κάτι μάλλινες φούστες......απίστευτο...!!!......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, ηρθα κι εγω.!Μολις γυρισα απο το γιατρο.Πρεπει να παω σε διαβητολογο να δει τις εξετασεις και να μου πει τι θα κανουμε!!Λογικα διατροφη θα παρω και ελπιζω να γλιτωσω τις ινσουλινες!!!

Τι διαβαζω μαλλινα παπακια :shock: θα μας τρελανουν?Δεν ξερουν οτι δεν κανει για τα βρεφη?ημαρτον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου καλημέρα..;).....και εγώ πιστεύω ότι με μια διατροφούλα θα είσαι καλυμμένη και εσύ και η μπεμπούλα σου..;).....όπως και να έχει όλα αντιμετωπίζονται...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου και σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον!!!μοκις γυρισα απο γιτρο.οπως εχω ξαναπει εχω 2 γιατρους λογω συγγενειας και παω κ στους 2 για να μην παρεξηγηθουν.ο ενας που κανει τωρα ειδικοτητα με εστειλε να κανω καμπυλη 100 μλ, χωρις να μου διευκρινισει τι και πως!!!μια μετρηση βγηκε αυξημενη και εγω χτες αγχωθηκα τοοοοσο πολυ, εκλαιγα κτλ.σημερα πηγαμε στον αλλο γιατρο και δεν του ειπα οτι ειχα κανει την καμπυλη.απο μονος του μου ειπε, τωρα θα πρεπει να πας να κανεις καμπυλη με 50 μλ και 2 μετρησεις!!!μια νηστικη και 1 μετα απο 1 ωρα.αν βγει κατω απο 140 εισα οκ και δε χρειαζεται να κανεις κατι αλλο!!!οποτε τωρα κανω διατροφη και τη δευτερα θα παω να κανω αυτη την καμπυλη!!!!αντε να δουμε παλι!!!!μακαρι να ειναιοκ!!!!σημερα επισης μου ειπε να προσεχω και να κοψω αλατια ψωμια μακαρονια γιατι τα 9 κιλα λεει που πηρα ειναι παρα πολλα και απο δω κ περα θα μπουν τ πολλα!!!ελεος!!!!τι να πω δεν τρωω υπερβολικα και καθε φορα που ανεβαινω ζυγαρια βλεπω και κιλο!!!!!

σας επρηξα!!!α μικι μου, εμενα το φαρμακειο που πηρα τη γλυκοζη, την ειχε μεσα σε ενα μπουκαλακι 100 μλ απο αυτα που εχουν μεσα οξυζενε οποτε δε νομιζω να ηταν αραιωμενη!!!εξαλλου ηταν παρα πολυ πηχτη οταν την επινα!!

αναστασι μου περιμενουμε νεα σου!!

νασια μου, δυστυχως οι αντρες δεν καταλαβαινουν ποτε πιοια ειναι η οικογενεια τους και δεν κοβουν ποτε τον ομφαλιο λωρο με τη μαμα!!!!ας μη συγχιστω τωρα κ εγω!!!

τεντυ μου, νιακι,μυριαμ πως μου ειστε???φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα μου μεγεια και τα πραγματακια σας!!!με το καλο!!!επειδη εχω δει κ εγω αυτο το καροτσι και μου αρεσε αλλα μου ειπαν τιμη 800 ευρω,εσυ ποσο το πηρες και απο που???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΙ μου μακάρι να σε βοήθησα να κανεις την επιλογη που θα σε βολέψει απο όλες τις απόψεις σχετικα με την τσάντα!!

Αναστασια μου κι εγω πιστευω οτι θα σου πει διτροφή κ να το ελέγχεις συχνά! Ποτε λες να πας?

vanessaki μου μην αγχώνεσαι καλό μου, να δουμε πρώτα τη νέα καμπύλη! Για τα κιλα κι εγω πιστευω είναι πολλά τα 9 μεχρι τωρα, αλλα αν προσέξεις δεν θα παρεις πολλά! Εγω να φανταστεις στην κορη μου στον 8ο κ 9ο επειδή πρόσεχα ειχα παρει μονο μισο κιλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ως προς τα κιλά πραγματικά νομίζω ότι είναι πολύ υποκειμενικό το ζήτημα....διότι μια κοπέλα μπορεί να αρχίζει μια εγκυμοσύνη με 48 κιλά και μια άλλη με 60 κιλά....οπότε το τί ανάγκες έχει να καλύψει ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικές από τις άλλες....!!!...έχω πελάτισσα που πήρε 28 κιλά και στις 2 εγκυμοσύνες της και είναι 52 κιλά......και έχω άλλη που πήρε μόνο 10 και είναι 75......οπότε δεν νομλιζω ότι όλα είναι ίδια για όλες μας........Βανέσσα μου μην αγχώνεσαι με τα κιλά....μπορεί να μην πάρουμε 12 κιλά όπως συνηθίζετε να λέγεται αλλά μπορεί να πάρουμε 16-17.....εξαρτάται με τον οργανισμό.....αυτό δεν σημαίνει ότι θα κάνουμε και απεργία πείνας...!!!!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το λέω γιατί αγχωνόμαστε χωρίς λόγο.....μιλάμε πάντοτε για το πόσα κιλά πήραμε μέχρι τώρα χωρίς ουδέποτε να διευκρινίζουμε με πόσα ξεκινήσαμε...!!!!...οπότε γνωρίζοντας η κάθεμια μας τον σωματότυπο της και τις καθημερινές ανάγκες της θα πράξει αναλόγως....!!!!.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικι μου πιστεύω πως γενικά τα πολλά κιλά δεν ωφελουν σε τίποτα! Το μωρό αυτα που είναι να παρει θα τα πάρει είτε η μαμα παρει 10 κιλα είτε 25! Εννοώ δλδ ότι τα 25 κιλά δεν θα προσφερουν περισσότερα διατροφικά στοιχεία στο μωρό! Απο εκει κ πέρα ο καθένας πράττει όπως θέλει κ μπορεί!

Επίσης, μπορεί η κοπελα με τα 48 κιλα να εχει μεγαλύτερο δείκτη μάζας/σώματος απο την κοπέλα με τα 60 κιλα! Οποτε παλι θα πρεπει να παρει λιγοτερα απο εκεινη με τα 60! Θελω να πω δλδ πως η κάθε περιπτωση είναι μοναδική κ ξεχωριστή κ δεν μπορουμε να συγκρίνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ Μαρούλι μου.....και σε καμία περίπτωση δεν ανέφερα ότι τα 25 κιλά είναι απαραίτητα....!!!!.....απλά το θέμα των κιλών είναι καθαρά προσωπικό και αφορά την καθεμια μας ξεχωριστά, γεγονός που συνεπάγεται ότι δεν μπορεί να γίνεται λόγος για το πόσα πήραμε και πόσα δεν πήραμε...!!!.....η φύση ξέρει καλύτερα από όλους τί είναι ωφέλημο για το μωρό και την μητέρα και τί όχι...!!!...γιατί εκτός από το μωρό που τρέφεται υπάρχει και ένας οργανισμός που προσπαθεί να ανταπεξέλθει καθημερινά σε ότι του ζητηθεί.....τέλος πάντων......το ανέφερα για να μην αγχώνεται η Βανέσσα άδικα.....απο εκεί και πέρα είμαστε ελεύθερες να αποφασίζουμε για τους εαυτούς μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΔΩ ΠΑΛΙ ΖΕΣΤΗ ΦΥΣΑΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΟΣ Ο ΑΕΡΑΣ.ΤΙ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕ?ΕΓΩ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ Κ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΨΗΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΕΓΙΝΑ ΜΟΥΣΚΕΜΑ.

ΜΕ ΤΙΝ ΠΡΟΙΚΑ ΡΕΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ Η ΟΧΙ?

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥΔΑΤΡΟΦΟΥΛΑ ΘΑΣΟΥ ΔΩΣΕΙ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ!!!!ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΣ ΣΕ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟ?

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΠΑΠΑΚΙΑ Κ ΜΑΛΙΝΑ Ε?ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΑΙΡΟ......ΤΙΝΑΠΩ ΕΛΕΟΣ!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΕΘΕΡΙΚΑ Κ ΣΥΖΗΓΟΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΙΣ Κ ΑΥΤΗ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΙΝ ΒΓΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΕΝΕΙ Η ΒΕΡΑ.

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΝ ΚΑΜΠΥΛΗ!!!

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ?

ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ Κ ΓΩ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ.....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΜΑΛΩΝΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΟΩ ΟΠΩΣ ΕΤΡΩΓΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ +10 ΚΙΛΑ.Ε ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΑΣΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ!!!!ΟΣΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ Κ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΚΟΡΜΑΡΕΣ ΧΑΧΑ!!!!!!

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΛΕΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΟΥΣ 30 ΧΩΡΙΣ ΣΤΥΨΙΜΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!!!!

ΕΒΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΕΙΜΑΙ ΟΚ!!!!!!

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΠΑΛΙ ΟΛΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι πάλι....ο άντρας μου προσπαθεί να κοιμήσει την μικρή γιατί ξύπνησε πάλι από το χάραμα και τώρα νύσταξε κι έχει απίστευτη γκρίνια!!!!!!! Ας κάνει τίποτα κι αυτός.....αρκετές μέρες τον είχαμε ξώλυτο να ραχατεύει.....

Μαρούλι μου μην στεναχωριέσαι δεν ήσουν αδιάκριτη.....αν με ενοχλούσε να με ρωτάτε διάφορα θα φρόντιζα να μην τα λέω ευθύς εξαρχής....οπότε όλα ΟΚ ;)

Μυριάκι μου γιατί να πειράξει να τα βάλεις στο πλυντήριο????? Σεντονάκια και τέτοια δεν είναι????? Δεν νομίζω να πάθουν κάτι.....

Μίκι μου σήμερα είσαι καλύτερα????? Μήπως κουράστηκες καλό μου????? Κι εγώ πλέον δεν αντέχω καθόλου, ότι και να κάνω στα 15 λεπτά έχω γίνει πτώμα.....

Αναστασία μου θα κάνεις την διατροφή σου και όλα θα πάνε καλά...μην μου στεναχωριέσαι!!!!!!!!!! Πολύ φοβάμαι ότι ούτε κι εγώ θα τον γλιτώσω τον διατροφολόγο.....για να δούμε τί θα δείξουν οι εξετάσεις μου την Δευτέρα!!!!!!!!

Βανεσάκι μου θα ξανακάνεις την καμπύλη?????? Καλό κουράγιο κοριτσάκι μου και καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!!

Άργησα να βάλω το φαγητό μου...γεμιστά σήμερα, γιάμι, γιάμι.....τρελαίνομαι!!!!!!

Κορίτσια μην αγχώνεστε με τα κιλά...είναι μερικοί γιατροί που γίνονται υστερικοί με αυτό το θέμα ακόμα κι όταν δεν υπάρχει λόγος!!!!! Μια φίλη μου, πετσί και κόκκαλο στην κυριολεξία ο γιατρός της της φερόταν στην εγκυμοσύνη λες και ήταν φάλαινα....και μιλάμε ότι το μπούτι της ήταν όσο το χέρι μιας μέσης γυναίκας...για τέτοια κοκκάλω σας μιλάω, απλά ο γιατρός της ήταν κομπλεξικός!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΣΙΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΕΜΙΣΤΑ Ε?ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ!!!!!!!!ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΓΩ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΕΜΙΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΘΥΜΗΣΑ....

ΟΧΙ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΣΤΙΝ ΚΟΥΝΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΧΑΛΑΣΟΥΝ.

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς σήμερα πήγαμε στο νοσοκομείο για τις εξετάσεις για τη μονιμοποίησή μου. Δε χρειαστήκαμε πάνω από ένα τεταρτάκι, ευτυχώς δεν είχε κόσμο και ήταν όλοι πολύ εξυπηρετικοί. Τελικά μόνο ακτινογραφία έπρεπε να κάνω, οπότε τους πήγα το χαρτί απ' το γιατρό και δεν έκανα, και τελειώσαμε σε χρόνο ντε τε!

Νάσια, ο άντρας σου ξαναχτύπησε ε; Κοίτα, θυμάσαι που σου είχα πει για τον άντρα μιας φίλης μου που δε δουλεύει και τα θέλει όλα στα χέρια; Μια Μεγάλη Παρασκευή, τότε είχαν δύο παιδιά, γύρισαν απ' την εκκλησία, αυτός ήθελε σάντουιτς, και τα παιδιά κλαίγανε και θέλανε γάλα. Η γυναίκα του έτρεχε σαν τρελή να προλάβει κι αυτός αραχτός στην τηλεόραση! Και σα να μην έφτανε αυτό, της φωνάζει σε κάποια φάση "πού είναι επιτέλους αυτό το σάντουιτς;". Αυτή του λέει "δεν ακούς το μωρό που κλαίει, είναι κλειστά τ' αφτιά σου;". Αυτό ήταν. Τσακώθηκαν, κι αυτός το Μεγάλο Σάββατο έφυγε το πρωί και νομίζω δε γύρισε καθόλου ή γύρισε μετά τη λειτουργία της Ανάστασης (στις τρεις το πρωί) για να κοιμηθεί, και το Πάσχα πάλι έφυγε και γυρνούσε κι άφησε τη γυναίκα του και τα παιδιά μόνους στο σπίτι... Νομίζω και πάλι κερδίζει αυτός!

Κορίτσια, εσείς τη βέρα τη φοράτε όλη μέρα, και στον ύπνο; Εγώ μέσα στο σπίτι δεν τη φοράω ποτέ, το ίδιο κι ο άντρας μου. Δεν βρίσκω για ποιο λόγο θα έπρεπε να έχω τη βέρα να με ενοχλεί την ώρα που κάνω δουλειές ή γενικώς που κάθομαι. Ευτυχώς δεν έχω πρηστεί καθόλου, για να δούμε μέχρι πότε...

Εμένα η πίεση από τότε που μου τη μετράνε είναι 8-13. Πιστεύω ότι έχει να κάνει και το άγχος, γιατί όποτε πηγαίνω στο γιατρό είμαι αγχωμένη για κάτι. Στην αρχή μήπως και δεν ακούσουμε καρδιά και τώρα τι θα μου πει πάαααααλι για τα πυοσφαίρια και το ουρεόπλασμα και τα λοιπά και τα λοιπά και τα λοιπά.

Για τις τσάντες συμφωνώ απόλυτα με το Μαρούλι. Το πολύ-πολύ να πάρουμε μαζί μας ένα σελτεδάκι.

Βανεσσάκι και Αναστασία, κουράγιο! Ό,τι και να κάνετε για καλό θα είναι. Ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά στην εγκυμοσύνη, μπορεί με άριστη διατροφή να εμφανιστούν τα χίλια μύρια.

Όσο για τη συγκατοίκηση με τους γονείς, αντέχω ακόμα. Το πρόβλημα είναι ότι οι γονείς μου είναι μεγάλοι, και οι ιδιοτροπίες που είχαν νεότεροι, τώρα έχουν θεριέψει. Π.χ. έχουν ψύχωση με τα σκυλιά. Δεν μπορούν ν' ακούνε σκυλί να γαβγίζει. Με το που ακούγεται το παραμικρό γαβ, κατευθείαν ακούγεται κι ένας απ' τους γονείς μου να γαβγίζει κάτι πίσω για να σταματήσουν τα σκυλιά το γάβγισμα. Οι δίπλα έχουν φύγει γιατί ανακαινίζουν το σπίτι, αλλά έχουν αφήσει το σκυλί στην αυλή. Οπότε, τα βράδι το σκυλί θα γαβγίσει, σκυλί είναι, τι θα κάνει, θα νιαουρίσει; Ε, τους έχει γίνει έμμονη ιδέα, κι ο πατέρας μου πριν πάει για ύπνο, πηγαίνει και ρίχνει νερό για να το κάνει να σταματήσει, ακόμα κι αν εκείνη την ώρα δε γαβγίζει!!!!! Να τα βλέπω και να μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

Για να μην πω για τα δύο ψυγεία, πανάρχαιας τεχνολογίας, που καταναλώνουν άπειρο ρεύμα, και είναι τιγκαρισμένα από μια αποικία τάπερ, έτσι που δεν μπορείς να βρεις τίποτα...

Τέλος πάντων, εκνευρίστηκα πάλι...

Ρε κορίτσια, να σας πω, με τη δυσκοιλιότητα πώς τα πάτε; Εγώ έχω κατά καιρούς, αλλά είναι τώρα 2-3 μέρες που εκτός απο δυσκοιλιότητα έχω και πολύ αίμα... Έχει τύχει σε καμία;

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ, αλλά έχω από χτες το απόγευμα να μπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, ηρθα κι εγω!

Σημερα πηγαμε με τον αντρα μου και πηραμε μπιμπερο, πιπιλες,και κατι αλλα ψιλοπραγματα.. Πηρα και στο καταστημα που πηρα τον αποστειρωτη τηςavent και μου λεει οτι αν βγαλεις εκεινο το πραγματακι που βεζεις απο πανω για να βαλεις καπακια και θηλες, χωρανε ολα τα μπιμπερο. Ηρθα σπιτι και το δοκιμασα αλλα η βλακεια ειναι οτι αν βγαλεις αυτο που λεει τοτε που θα αποστειρωσω τα καπακια και θηλες??στην κατω στρωση?αρα μονο 3μπιμπερο χωραει!μεγαλη παπαρια!θα παω να τον αλλαξω!

Α, μπιμπερο πηρα της nuk γιατι μου αρεσαν τα σχεδιακια.. Πηρα δυο μεγαλα κι ενα μικρο..και πιπιλες της ιδιας εταιριας πηρα,σιλικονης χωρις bpa..ελπιζω να ειναι καλα..

Αννα μαρια, συγνωμη που θα το πω αλλα δεν ειναι σωστο αυτο που κανει ο πατερας σου με τον σκυλο του γειτονα.. Εχω μια ευαισθησια με τα ζωα και τους σκυλους συγκεκριμενα και θα σκοτωνα ανθρωπο για να σωσω εναν σκυλο (που λεει ο λογος δλδ )..κι εμενα με ενοχλει το πεκινουα -τσιουαουατης κουνιαδας διπλα που γαυγιζει συνεχεια αλλα τι να κανω?!οσο για την βερα, εγω δεν εχω αλλα και το μονοπετρο δεν το φοραω γιατι δεν τα αντεχω τα δαχτυλιδια γενικα..

Βανεσσακι μου το καροτσι με το καθισμα αυτοκινητου και τσαντα αλλαξιερα και ποδοσακο και αδιαβροχο εκανε 480€!και εχει προσφορα αυτα συν το πορτ μπεμπε560€. Αλλα επειδη μου εκανε μια φιλη μου δωρο καλαθουνα δεν πηρα το αλλο σετ. Ειναι πολυ βολικο γιατι βγαινουν ολα απο πανω και πολυ ευκολο στο κλεισιμο. Πολυ καλη τιμη για peg perego. Δεν ξερω αν μπορεις να το παραγγειλεις απο ιντερνε. Που μενεις εσυ?

Μυριαμακι μου, ειμαι στην τριακοστη δευτερη βδομαδα, βεβαια με βγαζει μια βδομαδα πιο μεγαλη ο υπερηχος. Εγω την προικα την επλυνα ολη στο πληντηριο στους 40βαθμους και στυψημο στις 1000στροφες. Δεν επαθε τπτ!

Αναστασακο μου, δυο γιατροι ε?τι πολυτελεια, βλεπεις πιο συχνα την μικρη!μακαρι να πανε ολα καλα την δευτερα στην νεα καμπυλη..

Νασια μου, σορυ αλλα ο αντρας σου ειναι πραγματικα αναισθητος(σαν το δικο μου )!αλλα το (γαμω το) σοι του δεν περιγραφεται.. Α και στην κουμπαρα καλα εκανες και της την ειπες.. Δεν καταλαβα, θα παρεις εσυ για να σου ευχηθει.. Μωρε ξερεις τι, ισως ο αντρας σου να επιρρεαζεται απο τους γονεις του οταν μιλαει μαζι τους.. Τα ιδια κανει κι ο δικος μου αλλα τωρα τον εχω με το μερος μου...(μεχρι να δει την 'μανα του)..

Κοριτσια για τα κιλα που λετε, εγω η καημενη τα πηρα ολα στην αρχη! Τωρα ειμαι στα συν δεκαεξι ( ωωω ναι!) να φανταστειτε ομως οτι ειχα παρει σχεδον δεκατρια μεχρι τον 6ο κι εκει που φοβοταν ο γιατρος οτι θα ξεπερασουμε τα εικοσιπεντε, αλλαξε ο μεταβολισμος και απο τον εκτο μεχρι τωρα πηρα τρια κιλακια περιπου..ο γιτρος δεν το πιστευει αλλα ο οργανισμος μου επαθε κατι σαν σοκ στην αρχη δλδ εκοψα αποτομα το καπνοισμα, επαιρνα και 1600mg προγεστερονη την ημερα και εμεινα ξαπλα αρκετο καιρο και φανταστειτε οτι ημουν 56κιλα και πολυ πολυ δταστηρια.. Τωρα υπολογιζει να βαλω αλλα τεσσερα για τις επομενες οχτω βδομαδες.. Ποσο καιρο δλδ θελω να χασω 20κιλα? δεν με νοιαζει ομως.. Το μωρο να ειναι καλα κι εγω θα ξαναγινω 56.. Ξερω ομως κοπελες που ειναι πολυ αδυνατες κι εβαλαν 25-30κιλα κι εχει και μια θεια ο αντρας μου που ειναι πραγματικα μαουνα και μου λεει προχθες με υφακι.. Εγω εξι κιλα εβαζα στις εγκυμοσυνες μου...

Τεσπα σας κουρασα, σορυ....

Τιυινακι, ευη, νια, μικι, ελπιζω να ειστε καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνουν οι κοιλίτσες;

Εγώ περιμένω πως και πως να έρθει η Τρίτη να κάνω το β-επιπέδου και έχω ψιλοαγχωθεί!

Αναστασία είπες στο γιατρό σου ότι το προηγούμενο βράδυ έφαγες παγωτό; Μήπως και αυτό έπαιξε ρόλο και είναι ανεβασμένες οι τιμές; Μπορεί φυσικά και να μην έχει σχέση αλλά καλύτερα ανέφερέ το.

Ανναμαρία το αίμα μάλλον θα είναι από αιμοροϊδες. Συχνά οι αιμοροϊδες είναι εσωτερικές και δεν φαίνονται. Ειδικά αν το αίμα είναι κόκκινο μη το φοβάσαι. Αν είναι καφετί σημαίνει ότι είναι αρκετές μέρες μέσα οπότε καλύτερα ψάξτο για να δεις από που προέρχεται. Τρώγε πολλές σαλάτες, λαχανικά, ακτινίδια κτλ. Αν φύγει η δυσκοιλιότητα θα ηρεμήσουν και οι αιμοροίδες. Υπομονή!

Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες....διαβασα και εχτες καποια που γραψατε μιας και απο βρυκολακιασμα παω καλα...μιλαμε τι ζεστη....τι ζεστη...ειμαι με κλιματιστικο και ακομα ζεσταινομαι...την προικα και εγω την επλυνα στο πλυντηριο στους 30 βαθμους μιας και δεν ειναι βρωμικη χωρις στιψιμο την απλωσα και μια χαρα...ωχχ οση ωρα διαβαζω σκεφτομαι τι θα σχολιασω και μετα ξεχναω..ελεος..ηρθαν και καποια πραγματακια που περιμενα απο το Λητω και απο τη μαμα μου και αυριο θα ερθουν και κατι αλλα...μου αρεσει το Λητω γιατι ερχονται αμεσα...μενει μονο το sling..εχω πει στην κοπελα τι θελω..οποτε περιμενω...σημερα αρχισα να εχω αραια και που κατι ψιλοπονακια...ετοιμαζεται ο οργανισμος μου νομιζω...οσο για τα κιλα τι να σας πω..στο γιο μου ειχα παρει 11..τωρα εχω παρει 6..δεν στερουμαι τιποτα ισα ισα και απο γλυκα του δινω και καταλαβαινει..δεν ξερω ομως πως και ετσι..ισως επειδη δουλευω πιο πολυ τωρα ..ενω στο γιο μου καθομουνα...δεν ξερω πραγματικα..και δεν εχω πριστει..στον γιο μου ειδικα προς το τελος ειχα πριστει και το προσωπο μου ειχε παραμορφωθει...καθε εγκυμοσυνη ειναι και αλλιως τελικα...μικι μου για την τσαντα τι να σου πω..εγω ελεγα να παρω απο τα τζαμπο τελικα βρικα σε ενα μαγαζι μια της kiddo στα 23 ευρω..ειναι τσαντα με θηκες και μεσα εχει σελτεδακι που το βαζεις και γινεται αλλαξιερα..στο γιο μου ειχα παρει απο τα τζαμπο οπου την ανοιγες και το κουμπωμα να το πω εςτσι της τσαντας γινοτανε σελτεδακι και το απλωνες..παντος στο Λητω εχει μια χαρα τσαντες και εγω πηρα δωρο στην κολλητη μου μια απο εκει σε λαχανι και ειναι σουπερ...αχ ζεστηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, άσε, έχουν πάθει ψύχωση με τα σκυλιά. Εγώ δεν είμαι ιδιαίτερα φιλόζωη, σε καμία περίπτωση δε θέλω να δω κάποιον να βασανίζει ζώα ή να τα αφήνει νηστικά, κ.λπ., αλλά πρέπει να έχω κάτι, ψυχολογικό είναι, δεν ξέρω τι είναι, γιατί δεν μπορώ να ακουμπήσω ζώο (όπως παλιότερα ανατρίχιαζα να ακουμπήσω κοιλιά εγκύου!!!). Είναι λίγο περίεργο, σε κάποια φάση μου κρατούσε η ξαδέλφη μου το χέρι και το έσπρωχνε για να χαϊδέψω μια γάτα και δεν μπορούσα. Όχι ότι σιχαίνομαι, απλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ.

Δεν ξέρω αν ο πατέρας μου το νερό το πετάει και βρέχει το σκύλο ή αν απλά πετάει νερό για να τον τρομάξει. Νομίζω το δεύτερο, και προτιμώ να μη ρωτήσω. Όσο και να τους εξηγώ ότι έτσι δε σταματά να γαβγίζει, δεν το καταλαβαίνουν. Φυσικά, ευθύνη έχουν και οι γείτονες που αφήνουν όλη τη μέρα το σκυλί μόνο του στην αυλή. Να μην πω για μια άλλη γειτόνισσα, που άφηνε το σκυλί της όλο το βράδι κλεισμένο στο γκαράζ και έφευγε, γιατί έμενε αλλού. Το κακόμοιρο το σκυλί σήκωνε τη γειτονιά στο πόδι όλο το βράδι, είχαν όλοι πρόβλημα, κι εγώ τους είχα πει να πάρουν την Εταιρεία Προστασίας Ζώων. Δεν ξέρω τελικά τι έκαναν, αλλά το κακόμοιρο πέθανε...

Σήμερα λέω στη μάνα μου "πώς γίνεται να σε ενοχλεί ένα απλό γάβγισμα, και να μη σε ενοχλούν η γειτόνισσα και η κόρη της που έχουν τις χειρότερες φωνές στον κόσμο και όλη μέρα ουρλιάζουν;" και μου λέει "ε, τι να κάνω, δεν μπορώ τα σκυλιά". Γενικά, όσο γερνάνε, τα διάφορα κολλήματα που έχουν μεγαλώνουν επικίνδυνα...

Μάντι, ναι, κι εγώ αυτό φαντάζομαι ότι είναι από αιμορροΐδες το πρόβλημα. Ευτυχώς πριν κατάφερα και πήγα τουαλέτα χωρίς αίμα. Όλη μέρα σαλάτες και φρούτα τρώω και πίνω και πάαααααααρα πολύ νερό, πάνω από τρία λίτρα τη μέρα. Ευτυχώς με πιάνει κατά καιρούς, δεν έχω συνέχεια πρόβλημα!

Για τα κιλά, εγώ είμαι στα +5 νομίζω. Έχω και καιρό να ζυγιστώ. Άντε να πήγα στα +6. Πιστεύω ότι μπορούμε να το ρυθμίσουμε και να μην πάρουμε πολλά κιλά. Φυσικά, υπάρχουν και αστάθμητοι παράγοντες, όπως λήψη φαρμάκων και ορμονών, ακινησία, κ.λπ. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα πολλά κιλά δεν κάνουν καλό. Διάβαζα σ' ένα βιβλίο ότι σύμφωνα με το δικό μου δείκτη μάζας σώματος, πρέπει να πάρω περίπου 18 κιλά!!!!!!!! Σε καμία φάση της εγκυμοσύνης, μέχρι τώρα δεν ένιωσα να χρειάζομαι να φάω περισσότερο απ' όσο έτρωγα πριν. Στην αρχή, βέβαια, έτρωγα πολύ λιγότερο, και μικρότερες μερίδες φαγητού και ψωμοτύρια!

Όσο για το πρήξιμο, όλοι μου λένε "ααα, δεν έχεις πρηστεί καθόλου στο πρόσωπο" λες και με κατηγορούν για κάτι!

Αχ, μόλις έμαθα ότι είναι έγκυος μια φίλη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα κοριτσια......απο διαβητολογο.Αυριο επαναλαμβανω καμπυλη ζαχαρου και μου ειπε κατα 99% εχω διαβητη κυησης η οποια αντιμετωπιζεται με διατροφη!Αν την κανω σωστα γλιτωνω τις ενεσεις ινσουλινης!

Δεν προλλαβα να διαβασω τι γραψατε..... :( με εχει πιασει μια στεναχωρια...ουφ!!!οχι για τη διατροφη, μην παθει κατι το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...