Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

κοιταξε νικολ μου εσυ δινε το στηθος σου και οσο φαει 10 20 30γρ οσο παρει καλο ειναι

τονια για το θερμο που λες αν δεν εχει επενδυση δηλ ειναι νικελ απλος κραταει το πολυ 3 ωρες ζεστο αν παλι εχει επενδυση οπως λενε το λιγοτερο 12 ωρες

κανα νεο απο την πιπιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ τι κανετε...εγω εχτες πεθανα στη ζεστη,.μου αρεσει που λενε οτι δροσισε κιολας....αχ Βρε Νικη αυτες οι μικρες τι μας κανουννν βιαστικεςςς ειναι...ο Χριστοφορος δεν ηθελε να βγει κοντεψα να σκασω..ας κατσουνε λιγο παραπανω τα σκατοπαιδα...χιχχιχι...ρε κοριτσια μηπως ξερετε για αυτο το μπιμπερο που εχει κατι σαν μπαταριες νομιζω(ετσι μου το εχουν περιγραψει)απο κατω και κραταει ζεστο το γαλα???Μου ειπαν να μου το παρουν δωρο αλλα εχει λεει διαρκεια ζωης 3 μηνες και το θεωρισα χαζομαρα να δωσεις 40 ευρω για κατι που θα λειτουργησει μονο 3 μηνες...το εχετε ακουσει εσεις αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Ειμαι λιγο καλυτερα σημερα και μπηκα να δω τα νεα σας.Πηγαμε και πηραμε με τον αντρα μου μπουγατσα και ντονατς απο ενα μαγαζι που φτιαχνει τελεια!Στον υπνο μου την εβλεπα! :lol:

Η μπεμπα χθες ηταν ησυχη και φυσικα εγω ημουν στα καρφια...Ευτυχως μετα εφαγα παγωτο και αρχισε να κουνιεται και ησυχασα. :roll:

Πιπιτσα να σου ζησει ο μπεμπης!!!Περιμενουμε νεα σου!

Συμπεθερα πως ειναι ο Στεφανακος σημερα;Του περασε η δυσκοιλιοτητα;

Νικολ μου,να σου ζησει ο μπεμπακος!Γερος και καλοτυχος να ειναι!Υπομονη με τον θηλασμο...Οντως ποναει τοσο πολυ; :roll: Μην στεναχωριεσαι που δεν θηλαζεις αποκλειστικα!Αυτα συμβαινουν.Δεν σημαινει οτι δεν εισαι καλη μαμα!

Ευη,τα εχω ακουσει αυτα τα μπιμπερο,αλλα δεν ξερω αν αξιζουν...Τι ειναι,πλαστικα;

Αννα τι κανουν οι πασχαλιτσες σου;

Γιελιζ,Ιφιγενεια ολα καλα;

Μαιρη καλο σημαδι τα πονακια!Πλησιαζεις!

Μιχαελα μπηκες και εσυ στον μηνα σου!Με το καλοοο!Η γιατρος μου ειπε ετσι και αλλιως θα πρεπει να βγει η μικρη μεχρι τις 20 του μηνα,λογω πλακουντα.Το θεμα ειναι μην βγει και νωριτερα...

Και εμενα με εχει πιασει λυσσα να τελειωσω το σπιτι και τον εχω πρηξει τον αντρα μου.Τωρα μου καθαριζει το μεγαλο μπανιο,μετα μενει ενα καλο σκουπισμα-σφουγγαρισμα και τελος!

Ηρθε και η κουρτινα του παιδικου,θα την κρεμασει μετα η μαμα μου.

Κατερινα αρχισαν οι κολικοι;Περαστικα σας!Μεγαλωσε ο μικρουλης σου!Πολυ γελιο πρεπει να εχει αυτο με τα μαγουλακια! :lol:

Τονια μια χαρα και ο δικος σου μπεμπακος!Θα στρωσει και με τον θηλασμο,που θα παει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααα...ή μαλλον καλο μεσημερι ;););)

εμεις σημερα το ριξαμε στο υπνο...ξυπνησαμε μαμα κ κορες 10 παρα...μετα πηγαμε στην μαμα μου για ενα καφε,πηραμε κ λιγο φαγακι.ανεβηκα κ στην πεθερα μου πηρα κ απο εκει λιγο φαγακι κ τωρα περιμενουμε το μπαμπα μας...σημερα λιγα μαζεματα κ θα περασει η μερα.

εβαλα κ κατι κουκλια στο πλυντηριο κ πλενονται να ειναι φρεσκα φρεσκα για το δωματιο τη μπεμπας.σημερα λεω να το κανω ενα καλο καθαρισμα κ να κλεισω το παραθυρο γιατι πολυ σκονη εχει μαζεψει...ειναι πανω στο δρομο(χωματοδρομο :evil::evil: )κ γινεται ο κακος χαμος.οποτε κλεισιμο κ ανοιγμα για αερισμα το βραδυ.

κανατε τιποτα αυτες τις μερες?εμεις πηγαμε κατι βολτιτσες κ η αληθεια με εχει πιασει μια λυσα,θελω ολο να γυρναω :D:D:D βαριεμαι στο σπιτι κ θελω ολο βολτες.μαλλον φταιει που σε λιγο καιρο θα κλειστουμε ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!

Κανενα νεο απο την πιπιτσα;

Εμεις μολις φαγαμε και τωρα εχει ενα λοξυγγα που τον ταλαιπωρει εδω και μιση ωρα.στο τελος δεν θα κοιμηθει.

το θερμο μου οντως δεν εχει επενδυση,οποτε γι'αυτο δεν μου το κραταει ζεστο.πηρα θερμαντηρα της mothercare αλλα ειναι σκετη βλακεια.κανει 6-7 λεπτα να ζεστανει το τσαγακι του.νομιζω οτι αργει.τσαμπα λεφτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου.τι μου κανετε;

αντε!ολο κ πλησιαζετε

νικη μου οι πασχαλιτσες μου ειναι ησυχες πολυ κ σημερα αφησαν τη μαμα κ το μπαμπα να πανε κ για ενα καφε.ασχετο που δεν ειχα ησυχασμο ολη την ωρα κ ηθελα να γυρισω

ρε κοριτσια δε μπορω μακρια τους ουτε μια ωρα.κακο αυτο

εσεις πως μου ειστε;

μιχαελλα μου το ριξατε στον υπνο;

νεα απ τη πιπιτσα μας

φιλια σ εσας κ σ ολα τα υπολοιπα κοριτσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε καλεεε...εχω πεθανει στη ζεστη..πηγαμε παραλια το απογευμα και δεν μπηκα καν το πιστευετε???Σας βαζω το λινκ με το μπιμπερο που σας ελεγα..το βρικα ποιο ειναι...

http://www.kiddo-online.gr/index.php?op ... 94〈=el

σημερα με επιασαν παλι οι συσπασεις...κανα 2 μερες δεν ειχα..και μαλιστα αρχισαν το απογευμα μολις ειχα παρει και τα χαπια...τι να πεις...αντε να περασει και αυτη η βδομαδα να μπω τουλαχιστον στον 9ο να ησυχασω...

φιλακια στα μωρακια...καλε μονο εγω η Νικη και η Μιχαελα μειναμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημενες μου!!!Καλησπερα!!Τα καταφερα μετα απο τοσες μερες επιτελους να μπω!!!!!!!!!Να μην επαναλαμβανομαι βεβαια οτι δεν προλαβα να σας διαβασω :(:( Οι μικρες μου κοιμηθηκαν,ο καλος μου λειπει ταξιδι κ απολαμβανω την μοναξια μου ;);)

Σε ολες τις φρεσκομανουλες να σας ζησουν τα ζουζουνια σας κ στις εγκυουλες μας με το καλο να κρατησετε κ εσεις αγκαλια τα θαυματακια σας!!

Εμεις ειμαστε καλα κ μεγαλωνουμε!Την Τεταρτη καναμε το πρωτο μας εμβολιο κ μεγαλη ανησυχια κ γκρινια μας εφερε ;) σημερα ηρεμησαμε επιτελους! Ελπιζω να ειστε οοοολες καλα!Τι κριμα που δε σας προλαβαινω,μου λειψατε πολυ φιλεναδιτσες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!

τι κανετε;;;

εμεις καλα...

ο μικρος μας ειναι ισυχος και καλοβολος..αλλα εγω περναω μια μπορα μικρη...που θα παει θα συνελθω.

Φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; Τα ζουζουνια σας; Δεν έχω προλάβει καθόλου να μπω!! Καταρχην να ευχηθώ σε οσες δεν εχω ευχηθεί να ειναι πάντα γερά, υγιή, τυχερά και ευτυχισμένα τα αγγελούδια σας!!! Και εσεις διπλα τους για να τα καμαρώνετε!!!! Ελπίζω ολες να είχατε καλές γέννες και καλά λόχεια!! Εμεις γεννηθήκαμε 46,5 πόντους και 2680 γρμ αλλα τα 200 τα χάσαμε στο μαιευτήριο!! Ειχαμε ικτερο αλλα ευτυχως το ξεπεράσαμε χωρις να χρειαστούμε λάμπες!!Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για την καισαρική μου θα πω μονο πως τελειωσε και εχω την κορακλα μου υγιή και γερη στην αγκαλια μου οποτε δεν με νοιάζει τίποτα!!! Η μεγάλη μου εχει ξεσπάσματα ζηλιας αλλα το παλευω οσο καλύτερα μπορώ!!! Η μικρή εχει αρχισει τα πονάκια, της δινω μαραθο ο οποιος δεν της αρεσει καθολου!! Εμεις εξακολουθούμε να πακετάρουμε, περιττο να πω πόσο κουρασμένη νιώθω με δυο μώρα, καισαρική, λόχεια και πακετάρισμα!! Μόνο και μονο που τις παιρνω αγκαλιτσα και τις κοιτάω μου δινουν την δυναμη να αντεξω τα παντα!!! Λογικά την Παρασκευη θα αποχαιρετήσω την Χαλκίδα και θα αρχισουμε ένα νέο κομματι της ζωης μας στην Ορεστιάδα!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIAAAAAAAAAAAAAA TI KANETE??????????EGW EDW SPITAKI GYRISAME APO TO EKSOXIKO....O MPEMPIS MILAME SPRWXNEI OLH MERA EXW ARXISEI NA ANHSYXO LIGAKI....EINAI DYNATON NA SPRWXNEI TOSO POLY KAI SYNEXEIA????????????? :?:?:?:?:?:shock::shock::shock::shock::shock: EXTHES PALI ME XYPNISE TO VRADY KAI DEN MPOROUSA NA KOIMITHW PALI MEXRI NA VOLEYTW.......EXOUN ARXISEI KAI ME PIANOUN ARKETA PETRWMATA STHN KOILIA TO EIXA PEI STON GIATRO KAI MOI EIPE NA MHN KOURAZOMAI....ALLA TO THEMA EINAI OTI DEN KANW KAI KATI GIA NA KOURASTW.....AFHSTE POU ME TO PARAMIKRO POU KANW ME PIANEI H MESH.....OUFFFFFFFFFFF

SHMERA EXW YPERHXOOOOOOOOOOOOOOO KAI ANYPOMONW TOSO POLY NA DW TI GINETE....EXW NA KANW 1 MHNA....GIA NA DOUME GYRISE O MIKROS??????????KAI AYRIO PRWI PRWI EXW RANTEVOU ME TON GIATRO NA DEI TON YPERHXO KAI NA DOUME TI THA MAS PEI............AX EXW AGWNIA LETE NA MOU PEI PERIPOU POTE ME VLEPEI NA GENAW??????????NA RWTHSW EMENA AYTHN THN EXETASH POU EXW DIAVASEI OTI KANOUN GIA TON TRAXILO POU VAZOUN XERI DEN MOU THN EXEI KANEI AKOMA....POTE THN KANOUN?????????

KAI KATI ALLO SERVIETES POIES PHRATE???GIATI EXW TIS ALWAY'S AYTES TIS MOV GIA TO VRADY POU EINAI THA KANOUN AYTES OI PREPEI NA PARW TENA??????????

EYXARISTW PROKATAVOLIKA!!!!!!!!!!!

KALE KORITSIAAAAAAAAAAA EXW LISAKSEI NA MATHW NEA TIS PIPITSAS KAI AKOMA DEN EXW DEI KATI....KSEREI KAMIA SAS??????MILISE MAZI THS????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες ..........και εγγυούλες .....μόλις έβγαλα κ το θήλαστρο ........30 Ml.........Μόνο βγάλαμε..μετα απο 50 λεπτά........ :( και ο μπεμπέκος θέλει τουλάχιστον 90 σε κάθε γευμα..........

...............

Cesiliaκι μου να κοιτάς το μωράκι να πάιρνεις δύναμη απο αυτα που σε στεναχωρούν.........ελπίζω να πέρασε η μπόρα..........σε φιλά ο μπέμπης μου να νοιώσεις καλύτερα................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινα μου εγω όταν είπα στον γιατρό οτι νοιώθω μπούκωμα απο κάτω την ίδια μέρα μου εξέτασε τον τραχηλο αρα φαντάζομαι δεν υπάρχει συγκεκριμένη ημερ. πάει με τα συμπτώματα προς το τέλος της εγκυμοσύνης......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

νικολ ποιο θηλαστρο χρησιμοποιεις;θελω να αγορασω να εχω για μια ωρα αναγκης που θα χρειαστει να ειμαι εκτος σπιτιου και θα ειναι ωρα του να φαει.μου εδωσε μια φιλη μου το χειροκινητο της avent αλλα δεν μπορω να βγαλω σταγονα.μπορει καποια να μου προτεινει καποιο καλο;

Βρε παιδια οντως τι γινετε με την πιπιτσα;θα σκασουμε!

Απο σερβιετες εγω πηρα της τενα και κατι αλλες απο το mothercare με φτερα.με βολεψαν και οι δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε???

Η Πιπίτσα είχε πεί ότι θα στείλει μνμ στην Μαίρη.. αλλά μπορεί να γέννησε και η Μαίρη γιαυτό να μην μπήκε...

Νίκη περάσατε λαχτάρα με την μικρή ε? Χαίρομαι που είστε καλά τώρα.

Κατερινάκι τα μωράκια σφίγγονται λοχι για να κάνουν κακάκια αλλά για να βγάλουν τον αέρα στα εντεράκια τους. Γιαυτό τα κακάκια τους μπορεί να είναι φυσιολογικά και ας σφίγγονται.

Προσπάθησε να τον κάνεις να ρεύεται ανελλιπώς μετά από κάθε γεύμα για να μην μαζεύει πολύ αέρα. Επίσης βοηθάει πολύ να του κάνεις ποδληλατο με τα ποδαράκια και μασάζ με λαδάκι στην κοιλίτσα. Όσο για το γάλα που ρωτάς η γιατρός μας λέει ότι τα μωράκια που πίνουν απο τη μαμά δεν κάνουν έντονους κολικούς. Περαστικά σας.

Νικόλ μου μην στεναχωριέσαι για τον θηλασμό..Δεν είναι κακό να δίνεις ξένο αν δεν χορταίνει το μωράκι... Δεν γίνεσαι κακή μαμά έτσι!!!

Άννα μου τι καλά που είναι ήσυχα τα κοριτσάκια σου!!

Εύη μου άντε να μπείς στον 9ο και εσύ....

Συμπεθέρα μου κάνατε το πρώτο εμβόλιο ε??? Μεγαλώσατε!! Τα φιλιά μου!!!

Χρύσα μου,μπόρα είναι θα περάσει δεν λένε?? Υπομονή!! Τουλάχιστον είναι ήσυχο το μωράκι σου!!

Μαρία μου να σας ζήσει το κοριτσάκι σας και με το καλό να ξεκινήσετε τη ζωή σας στην Ορεστιάδα!!! Πότε γέννησες? Να το γράψω στη λίστα μας.

Τιτινάκι ανυπόμονος μας βγήκε ο μπέμπης???? Με το καλό ο υπέρηχος, περιμένουμε νέα!!

Εγώ σερβιέτες είχα πάρει της ΤΕΝΑ, αλλά εγώ έκανα καισαρική, στο φ.τ. δεν ξέρω πόσο αίμα έχεις...

Νικολ μόνο το μωρό σου μπορεί να κάνει το γάλα σου να κατέβει και ρυθμίσει την παραγωγή... γιαυτό βάζε το στο στήθος όποτε το ζητάει και για όσο θέλει...

Τόνια εγώ έχω το χειροκίνητο της medela και είμαι πολύ ευχαριστημένη...

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνετε? Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Τι κάνετε? Εμείς χθες είχαμε κωλικούς πάλι και ταλαιπωρηθηκαμε λίγο. Πήγαμε παιδίατρο σήμερα και φτάσαμε 4150γρ!! Μας εξετασε και είμαστε πολύ καλά!! Για τους κωλικούς συνεχιζουμε το σιρόπι. Εχουμε και τη δυσκιλιοτητα που επιδεινώνει την κατάσταση.

Συμπεθέρα μου σε λαχτάρησε η μικρή?? Σου κάνει νάζια και καμώματα από τώρα!Να το παρακολουθείται και καλύτερα να βγει πιο νωρίς η μικρή παρά να ανησυχείτε.

Μαίρη μου πού είσαι?? Γέννησες??

Γιελιζ αυτο που λες που κουνάει το στόμα δεξιά αριστερά όταν πεινάει σαν τρελλό το κάνει κι εμένα κι έχει πολύ πλάκα!!! :lol:

Κατερινα μου εμείς για τους κωλικούς πίνουμε 0,5 μλ σιροπι infacol πριν από κάθε γεύμα και είδαμε διαφορά! Ρώτα τον παιδίατρο σου!

Νικόλ μου μην ακούω χαζα...είσαι καταπληκτική μανούλα. Εσύ κάνεις ότι μπορείς...κι εγώ δίνω και ξένο αλλά τι να κάνουμε.

Θήλαστρο εγώ έχω το ηλεκτρικό της medela κι είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Τονια μου τι κάνει ο μπέμπης? Ιφιγένεια??

Η Μαρουλίτα μας φάνηκε?

Μιχαέλα μου ασε τις δουλειες και ξεκουράσου όσο μπορείς πριν να σε τρελάνουν τα ζουζούνια σου!

Μαρία μου να σου ζήσει!! Πάντα γερη και καλότυχη να είναι! Να χαιρεσαι την οικογένεια σου και με το καλό η μετακόμιση!

Χρύσα μου εύχομαι να πέρασε η μπορα και να έρθει μόνιμα το χαμόγελο στα χείλη σου...Ο,τι θες εδω είμαστε!

Η Ζαχαρένια μάλλον τρέχει και δεν προλαβαίνει :lol: Κι η Ελις, η Ευγενία, η Μάχη, η Βίκυ...τις χάσαμε όλες!!

Σοφάκι μου είσαι μοναχούλα?? Βάλατε κι εμβόλιο? Μεγαλώσατε εσεις!!! :D

Εύη μου πώς πάνε τα σαλάμια?? Τα καταβρόχθησες??? Κι είπαμε ξεκουράσου να μην εχεις συσπάσεις από τώρα!!

Σας φιλώ όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια τι κανετε;

Εγω ειχα γιατρο σημερα.Τα νεα μας δεν ειναι και τοσο ευχαριστα...Η μπεμπα δεν πηρε το βατος που επρεπε,πραγμα που σημαινει πως ισως δεν τρεφεται πια επαρκως απο τον πλακουντα...Πηρε μολις 80 γραμμαρια σε μια εβδομαδα...Μου ειπε η γιατρος πως θα με ξαναδει και την Πεμπτη και αν δεν εχει αναπτυχθει,θα μου την παρει την ερχομενη εβδομαδα με καισαρικη.Ετσι και αλλιως ειναι πολυ ψηλα και δεν προκειται να εμπεδωθει για να σπασουν τα νερα και να παμε με φ.τ.Εχει και την περιτυλιξη,πεφτουν και οι παλμοι της οποτε τον φ.τ τον ξεχναμε.Δεν το ρισκαρουμε.Αν τυχον παρει τα πανω της,θα την αφησουμε μεχρι τις 20 του μηνα,οποτε και παλι θα μου την παρει.Αλλα λιγο δυσκολο να κρατηθει ως τοτε,μιας και ο πλακουντας μου εχει ωριμασει και αλλο...

Μετα την γιατρο πηγαμε για καρδιοτοκογραφο,οπου και παλι επεφταν οι παλμοι της...Τελικα θα ξαναπαω το απογευμα στην γιατρο να της το δειξω,να δει και τους υπερηχους ξανα που καναμε και να εκτιμησει την κατασταση.

Επισης μου ειπε πως η μπεμπα ειναι μπλεγμενη με τον λωρο της εδω και μηνες,απλα δεν μου το ελεγε για να μην με αγχωσει...Γι'αυτο και επεμενε τοσο πολυ να την ακουω και με εστειλε απο νωρις για καρδιοτοκογραφους.Ηλπιζε πως θα ξετυλιγοταν,αλλα τελικα εμεινε τυλιγμενη.

Οπως καταλαβαινετε,εχω αγχωθει και αυτη την στιγμη μονο χαρα δεν μπορω να νοιωσω που θα γεννηθει.Εχω αγωνια να ειναι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βeboulino μου μην αγχώνεσαι όσο το δυνατόν το παρακολουθείτε το παιδάκι δεν προκειται να συμβεί κατι κακό...και τώρα έτοιμη είναι η μπεμπούλα.....να είσαι ήρεμη και θα πάνε όλα καλά....

maraki diosaki μου φιλάκια στα μωράκια σας

tonia μου της Medela το ηλεκτρικό έχω και είναι πολύ καλο...

titina μου μπουκωμα σαν βάρος χαμηλά ένοιωθα ειδικά όταν πήγαινα στο μέρος..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικακι μου μην αγχωνεσαι κ μη στενοχωριεσαι.ολα θα πανε τελεια.εμπιστεψου τη γιατρο σου κ να χαιρεσαι που ηρθε επιτελους η στιγμη να γεννηθει το μωρακι σου οποιος κ αν ειναι ο τροπος.σε περιμενουν πολυ ευτυχισμενες στιγμες.μη τις χαλας

γιελιζ μου μας ελειψες.γενικα μου ελειψε ολη εκεινη η περιοδος λιγο πριν αρχισουμε να γενναμε

μιχαελλα ξεκουρασουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ,

οι υπολοιπες τι κανετε;

τιτινα κ εγω ετσι ενιωθα.θελει να βγει να σε γνωρισει το νινακι σου για αυτο σπρωχνει

σοφια μουυυυυυυυυυυυυ,ποσο μεγαλωσατεεεεεεεεεεεε

θελω κ εγω

μαρακι κ εσεις μεγαλωσατε/κανει να παιρνουν σιροπι για τους κολικους;δε το ηξερα

σημερα πηγα κ ψωνισα κατι φορμακια χειμωνιατικα για τις πασχαλιτσες μου.ειπα να αρχισω να βγαινω ξανα σιγα σιγα στο 2ωρο που μου μενει απο το ταισμα

\ας ειναι καλα η μανουλα μου δηλ

φιλια κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου γλυκιά μην στεναχωριέσαι. Απλά για να είσαι ήσυχη καλύτερα να γεννησεις με καισαρική και σύντομα αφού πέφτουν οι παλμοί της μικρής μάλλον κάτι θα την ενοχλεί. Εχεις αγωνία και λογικό είναι απλά προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρώσεις και συζητησε το με τη γιατρό σου και ίσως να επισπευσετε τη διαδικασία. Εξάλλου μπήκες στο μήνα σου κι όλα μια χαρά θα πάνε...Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και ένα ζουμερό φιλάκι από τον γαμπρό σου!

Άννα μου κάνει να δίνουμε σιρόπι στα μικρά αφού σου το συστήσει ο παίδιατρος φυσικά. Αυτό που πέρνουμε είναι ειδικό για τους κωλικούς στα βρεφη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Νικη μου δεν πειραζει..να τελειωνεις και να ησυχασεις και εσυ..εγω απο εχτες ειμαι με συσπασεις...αληθεια με το που εκοψες το γιουτοπαρ γινανε περισσοτερες οι συσπασεις η το ιδιο??εμενα μια ειναι δυνατοι και μια πιο υπιοι οι πονοι...τι να πεις δεν ξερω πως παει...γενναω δεν γενναω.την Τεταρτη εχω γιατρο να κανω απο ολα κορδελα υπερηχο κολπικο κλπ...να δουμε πως θα παει και αυτο το βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλήσπερα κοριτσια τι μου κανετε?

mariamg εμεις για αυτο διωξαμε τη μεταθεση με τη ψυχολογια και κουραγιο να κανω μετακομιση?αδυνατον του χρονου πρωτα ο θεος και ειμαστε και ηδη 7 χρονια εδω...

τιτινα αυτη την εξεταση την κανεο ο γιατρος κοντα στην 37 με 39 εβδομαδα οποτε εχεις ακομα..

νικολ μου με το θηλαστρο δεν βγαζεις την ποσοτητα που θα ετρωγε ο μικρος ειδικα στην αρχη εγω με το ζορι να βγαλω 60 και ομως η μικρη απο το στηθος χορτανει και σε ενα μηνα εβαλε 1300γρ.φαντασου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORISAKIA MOUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HRTHAAAAAAAAAAAAAA OLA TELEIA ME TON MPEMPI MOU EINAI 2568GR EINAI LIGO MIKROULIS ALLA MEGALWNEI FYSIOLOGIKA MAS EIPE H KOPELA POU EKANE TON YPERHXO................EIDAME KAI TO POULAKI MAS.....XXAXAXAXAXAX :lol: :lol: :lol: :lol: FTOU FTOU TO AGORI MOU APO PROSONTA TELEIA EIMASTE...XIXIXIXIXIXI

KAI NAI O MPEMPOULIS EXEI GYRISEI ME TO KEFALAKI PROS TA KATW...MOU EFYGE ENA MEGALO ANXOS!!!!!!!!ARA AYTO POU NIOTHW KAI ME VARENEI PROS TA KATW EINAI TO KEFALAKI TOU :P:P:P:P AYRIO PAME STON GIATRO MOU PRWI PRWI NA DEI TON YPERHXO GIA NA DOUME TI THA MOU PEI!!!!!!!!!!!!!!!! ORISTE KAI FWTO KAI TO POULAKI MAS :P :P :P

post-11182-13873937498284_thumb.jpg

post-11182-13873937499032_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...