Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

Αφροδίτη, στο ρίβερ έχει δωμάτιο φροντίδας μωρού! Με αλλαξιέρα και όλα τα "κομφόρ"! Ναι, αμέ! Οπότε οι θηλάζουσες θα κάνουμε ουρά για να μπούμε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφροδίτη, στο ρίβερ έχει δωμάτιο φροντίδας μωρού! Με αλλαξιέρα και όλα τα "κομφόρ"! Ναι, αμέ! Οπότε οι θηλάζουσες θα κάνουμε ουρά για να μπούμε :lol::lol:

Καλε ολες μαζί 8α θηλάζετε κ 8α τα λέτε κιόλας :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στο καροτσι θα τον εχω. Καλα γουσταρω τα βιζακια ολα εξωωωωω!!!!

Δαναη μακαρι να τα καταφερνες να ερθεις και εσυ!! Και ολες οι αλλες κοπελες που ειναι εκτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou emeis avrio mporei na pame na kanoume analiseis na doume an exei kapou allergia i Victoria an trww kati pou tin enoxla..Milisame apo4e girw stis 8:30 me tin paidiatro k mou leei pws den ginete auto panta me voi8eia na kanei kakakia..An auto 3ekinouse apo tin gennisi tis 8a milousame gia provlima sto enteraki p.x stenwsi alla 3ekinisane pio meta mazi me tous kolikous..Avrio 8a parei til se mia paidiatro sto kratiko nosokomeio k an mporei na mas dextei 8a pame avrio..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς θα έρθουμε μόνο με το sling μας!

μανα και γιος, αυτοκολλητοι!!!!με το σλιγκ σας, θα κανετε το γυρο του κοσμου!!!!χιχιχιχι!!αντε, να γνωρισουμε τον αρουλη απο κοντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χτες κοιμηθήκαμε 11:45 με 04:45! Βρε κορίτσια, η πείνα της την ξυπνάει! Με κλειστά τα μάτια ψάχνει πανικόβλητη για να φάει. Αν δεν πεινούσε, νομίζω ότι θα κοιμόταν μέχρι το πρωί! Και στις 7:30 πάλι τα ίδια έκανε.

Σε λιγάκι θα ετοιμαστούμε να πάμε στο ιασώ για να με δει ο γιατρός. Δεν έχω πάει ακόμη που σαράντησα :shock: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!!!υπομονη σημερα, γιατι θα λιωσουμε απο τη ζεστη, αλλα μια μερουλα ειναι, θα περασει, κι απο αυριο θα πεσει η θερμοκρασια!!! εμεις ειχαμε μια καλη μερα και νυχτα χτες, κοιμομαστε και επισημως στην κουνια μας, με το μομπιλο να παιζει νανουρισμα και να τρωμε το πιπιλακι μας.... δυστυχως, δεν την αφηνουμε ακομα στο δωματιο της γιατι ο αντρας μου φοβαται, ειναι λεει πολυ μικρη, κι ετσι, κοιμαται το καημενο στην κουνια του, μες στην απλα, και μετα τη μεταφερω στην καλαθουνα, οπου με το ζορι χωρανε τα ποδια μας!!!!!μα, καλα, δεν ξερουν οτι εμεις τα κοριτσια ειμαστε πιο ανεξαρτητα;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

εχω σιδερο να τελειωσω, θα φτιαξω κατι προχειρο να φαμε, δεν στηνομαι για πολυ πανω απο την κουζινα με τετοια ζεστη!!!

θα τα πουμε αργοτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera..

3ipnisame gia na paroume til tin paidiatro mas na mas pei pote mporei na mas dextei i giatros sto kratiko k telika apousiaze..Mou eipe i paidiatros mas na kanoume allo ligo ipomoni giati ston 3o mina stamatane oi kolikoi k pistevei pws einai sta plaisia twn kolikwn oi diskoiiliotites giati prin ekane kanonika kakakia k lipate na tin parw na tin tripisoune giati otan mas tripisane gia ton iktero tin kanane olomavri k eklaige para poli.. Na sas pw tin ali8eia protimw na perimenoume alles 2,5 evdomades na dw pws 8a e3elix8ei i katastasi k meta vlepoume k prattoume..

Aaa k kati axeto..O afalos mou einai olomavros giati? 8a epaner8ei sto xrwma tou? Ok k i ka8eti grammi stin koilia mou den efige teleiws alla meiw8ike para poli alla o afalos akomi einai poli mavros..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera..

3ipnisame gia na paroume til tin paidiatro mas na mas pei pote mporei na mas dextei i giatros sto kratiko k telika apousiaze..Mou eipe i paidiatros mas na kanoume allo ligo ipomoni giati ston 3o mina stamatane oi kolikoi k pistevei pws einai sta plaisia twn kolikwn oi diskoiiliotites giati prin ekane kanonika kakakia k lipate na tin parw na tin tripisoune giati otan mas tripisane gia ton iktero tin kanane olomavri k eklaige para poli.. Na sas pw tin ali8eia protimw na perimenoume alles 2,5 evdomades na dw pws 8a e3elix8ei i katastasi k meta vlepoume k prattoume..

Aaa k kati axeto..O afalos mou einai olomavros giati? 8a epaner8ei sto xrwma tou? Ok k i ka8eti grammi stin koilia mou den efige teleiws alla meiw8ike para poli alla o afalos akomi einai poli mavros..

αντρια, ευχομαι να μην χρειαστουν καν 2.5 εβδομαδες και να σταματησουν οι κολικοι πολυ νωριτερα!! ο αφαλος μου, κι εμενα ειναι γυρω γυρω σκουρο καφε, και στη μεση πιο σκουρο....η γραμμη μου ειναι λιγο πιο αχνη, αλλα και παλι φαινεται...δεν ξερω ποτε θα φυγει, αλλα πιστευω παει πακετο μαζι με τη γραμμη, απλα στον αφαλο ειναι μαζεμενο πιο πολυ δερμα και γι'αυτο φαινεται πιο σκουρο...πως τα πατε με το ρευμα και τις διακοπες;;;αποκατασταθηκε η ηλεκτροδοτηση;;; αληθεια, της δινεις ξενο η μονο δικο σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To kovane 2 fores tin imera gia 2 wres alla twra to kovoune 1 fora ews k ka8olou..Oxi afrodite mou tin 8ilazw mono k gi'auto para3enevete k i paidiatros, ta mwra pou 8ilazoun apokleistika den exoun diskoiliotites anti8etws kanoun 3-4 fores tin imera kakakia..3erw ti na pw k egw?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Ανδρια της δινεις ακομη εκεινες τις σταγονες; Αυτες κανουν δυσκοιλιοτητα.

Δαφνη δεν θα κουραστεις να τον κρατας μονο στο σλινγ τοσες ωρες; Η πλατη σου αντεχει ακομη;

Αφροδιτη και εγω φοβαμαι ακομη να τον αφησω στο δωματιο τους στην κουνια. Τον εχω διπλα μου στην καλαθουνα, ειναι μεγαλη και χωραμε ακομη. Οταν γυρισουμε απο την Κεφαλλονια θα παει μαζι με τον αδελφο του στο δωματιο.

Μου κοιμηθηκε 11.30-6 και μετα ειχε ορεξη για κουβεντα. ευτυχως 8 ξανακοιμηθηκε και ξεπλωσα και εγω, ελπιζω να μην το ξανακανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou nai sinexizoume tis stagones giati exei pollous ponous logw kolikwn, skeftou tis dinw stagones prin to ka8e geuma k ka8ws tin 8ilazw me kernaei aeria :))..Autes oi stagones mazevoun tis mikres fisalides k ta kanoun aeria etsi wste na mporei na ta apovallei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τοτε τζαμπα θα κανεις αυτη την εξεταση, επειδη φταιει αυτο το υγρο για την δυσκοιλιοτητα της. Υπομονη μεχρι να κλεισει τον 3 μηνα. Εμεις σε 2 μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai alla tis stagonitses tis 3ekinisame liges meres meta pou 3ekinisane oi kolikoi k oxi amesws, peripou meta apo kammia 10aria meres arxisame tis stagonitses..

Eixa provlima me ta kakkakia apo prin apo tin mera pou 3ekinisane oi kolikoi (apo tis 50 meres apo tin gennisi k akomi pame)..Pistevw ftaine oi kolikoi mporei me tis stagones na epeideinwnete i katastasi alla o kiriws ypaitios einai oi sk@tokolikoi, mas ka4ane :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!

Ετοιμαζεται συναντηση εβλεπω ε?Αχ ζηλευω πολυ!!! Να περασετε τέλεια!!

Σαν πολυ ενθερμη υποστηρηκτρια του δημοσιου θηλασμου να πω στις κοπελες πυ ντρεπονται η κολανε : Κοριτσια κανουμε ακτι πολυ φυσικό.. ταιζουμε τα μωρακια μας.. οπως κ στην παραλία οι γυναικες κανουν τοπλες ετσι κι εμεις θηυλαζουμε...δοκιμαστε να θηλασετε στο σπιτι κ να σας φωτογραφισει ο αντρας σας..φαινετε κατι? ΟΧι!! Απλως εχει μερικους κομπλεξικους που κοιταζουν πε ριεργα...εγω θηλζω δημοσια εδω κ 1,5 μηνα απο οταν πρωτοβγηκαμε..κ σκεφτειτε οτι για μενα ειναι αρκετα πιο δυσκολο γιατι εχω κ τις ψευδοθηλές ... κ ομως ενω πολλοι με κοιταγαν περιεργα εγω δεν κολησα.. θηλαζω πουθ ειναι το περιεργο? Τωρα θα εισαστε πολλες μαζι οποτε η μια θα παρει θαρρος απο την αλλη!!

Εμπρος ΜΕΜΕ ΕΞΩ!!! χαχα

Αντρια περαστικα με την δυσκολιοτητα τι να πω :(

Εμεις καναμε προχθες το 1ο εμβολιο.. εκλαψε λιγο το μαναρακι μου πονεσε κ τρομαξε..ευτυχως δεν εχει παρενεργιες.. λιγο δεκατα ανεβασε για πολυ λιγο και μετά περασε ;) Ειχε μια γκρινια μικρη εθχες αλλα ενταξει τα καταφεραμε!! Εχουμε κι αυτη τη ζεστη ειναι αλλο πραγμα!!

Σουλάκι να χαιρεσε την μπεμπα σου !!

Γεωργιαννα καλες προετοιμασιες... κι εμεις σιγα σιγα θα ξεκινησουμε αλλα εχουμε θεμα ;( Δεν μας αφηνουν να στολισουμε την εκκλησια!!!

Δαφνη να σε ρωτησω..στο μει ται δεν ιδρωνει πολυ ο Άρης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΣΟΣΟΣΟΣΟΣΟΣΟΣΟΣ!!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ,ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΑΛΛΟΝ...ΕΦΥΓΕ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ ΣΑΒΟΥΡΩΘΗΚΕ....ΧΡΗΣΤΕ ΜΟΥ!!!ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΒΡΕΘΩ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ...ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΚΕΙ...ΠΛ ΦΙΛΙΑ!!!ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια εμενα μου ειπε παιδογαστρεντερολογος οντως οτι στα αποκλειστικα θηλαζοντα κ πεντε μερες να κανει κακα μπορει να συμβει οπως κ να κανει δεκα φορες την ιδια μερα!

Κοριτσακια μου εγω ημουν αρρωστη ολη την προηγουμενη εβδομαδα κ το θεωρω ανευθυνο να ερθω μη κολλησω τα μπεμπακια! ο ιος μπορει να μεταδοθει κ μια εβδομαδα αφου σου περασει...

κατα τ αλλα τα ιδια την παρασκευη πηγα στο εξοχικο πορτο ραφτη στη διαδρομη μου εσκασε το λαστιχο μας μαζεψε η βοηθεια της αττικης οδου θηλασα στη μεση της αττικης οδου με κοιταγαν καλα καλα οι τυποι πολυ γελιο, παντου με το σλινγκ κοριτσια καροτσι εμεις ακομα δε μας βολευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια μπορω να πω μια γνωμη; ρωτα κ την παιδιατρο σου. Εγω τισ infacolicαπο το φαρμακειο κτλ δεν τις εχω σε καμια εκτιμηση τις θεωρω πεπαλαιωμενες κ με παρενεργειες π.χ δυσκοιλιοτητα. BIOGAIA DROPS σταγονες διατηρουνται στο ψυγειο, ειναι απλα προβιοτικα τελειως φυτικα γαλακτοβακιλλοι δηλαδη γκουγλαρε το κιολας εμας μας βοηθουν πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ληπηθηκα Γιουλη! Περαστικα στο πεθερο σου. Ειπαμε τωρα που το ξεκινησαμε θα ειναι πιο ευκολο.

Ειρηνη μου απ'εξω δεν σε αφηνουν; Εγω μεσα δεν θα στολισω, μαλλον μονο την κολυμπηθα. Εξω θα βαλουμε μπαλονια γαλαζιο - λαχανι. Λουλουδια δεν θα βαλω επειδη ειναι καλοκαιρι.

Παρε το αεροπλανο και ελα μια βολτα στην καυτη Αθηνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ειρήνη εδώ και δυο βδομάδες κυκλοφορούμε μόνο με τα ring sling μας, το mei tai μας δε το χρησιμοποιούμε πια, είναι ζεστό γι αυτό το καιρό. Πάμε παντού με τα sling μας και καθόμαστε αρκετή ώρα αγκαλίτσα. Χθες βγήκαμε και στη τηλεόραση (!) παρότι δεν είναι στο στυλ μας καθόλου αλλά μας κάλεσε η Στέλλα από το Αστεράκι slings κι έτσι βρεθήκαμε σε μια εκπομπή του Antenna όπου παρουσίασαν το babywearing, ο Άρης ήταν σε κατάσταση ζεν, πολύ γέλιο! Γεωργιάννα αντέχω μια χαρά και να πω την αλήθεια μου είναι και πολύ πιο άνετο από το να προσπαθώ να σπρώξω το καρότσι στους καρόδρομους μετ'εμποδίων της Αθήνας! Κι ο Αρούλης έχει συνηθίσει και γουστάρει! Αυτοκόλλητοι όπως το 'πες Αφροδίτη, θεωρώ πως το'χει ανάγκη ακόμα!

Ειρήνη κι εγώ φανατική υπέρμαχος του δημόσιου θηλασμού, μαζί σου!! Κάποτε πρέπει ν'αλλάξει η άθλια νοοτροπία αυτής της χώρας!

Γιούλη κρίμα!! Περαστικά στον πεθερό και μην ανησυχείς, θα το επαναλάβουμε!

Αφρούλα μας άντε να γίνεις επιτέλους καλά να σε δούμε και σένα!!! Θηλασμός στη Αττική Οδό, όλα τα λεφτά!!

Άντρια υπομονή βρε κοριτσάκι, εύχομαι να ηρεμήσει γρήγορα η Βικτωρία σου από τους βρωμοκολικούς και τη δυσκοιλιότητα!

Αφροδίτη δεν έχει άδικο ο άντρας σου, πιστεύω κι εγώ πως είναι μικρούλα για να κοιμάται μόνη της στο δωμάτιό της.

Αναστασία ούτε εγώ έχω πάει ακόμα στο γιατρό, έχω επιτέλους ραντεβού τη Δευτέρα!!

Η σκούρα γραμμή εμένα είναι ακόμα αρκετά έντονη, ο αφαλός μου όμως μια χαρά... Κάθε σώμα διαφορετικό!

Τι καλό θα φάτε σήμερα? Πέρασε η πεθερά μου κι έφερε κεφτέδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α εφτιαξα μοσχαρακι σουπερ ντουπερ λεμονατο με καροτακια και λιγο πιλαφακι... Και ηρθε μια φιλη κομμωτρια και μου βαψε το μαλλι ενα καστανουλι που μελιζει ... Μαζεψε ο γιαννης μου ενα χελιδονακι μωρο εγκαταλειμμενο και το φροντιζουμε το γλυκο μου ειναι σε μια κουτα καλα χουχουλιασμενο μακαρι να τα καταφερει! Ο σκυλουκος μου κανει διακοπες στη γιαγια του τη μαμα μου, απο χθες και περιμενει την κτηνιατρο να τον αποπαρασιτωσει και να τον εμβολιασει μαζι με τα γατια μου στο πατρικο μου αφησα πεσκεσι και δυο γατες! Οποτε περνα η κτηνιατρος μια και καλη απο εκει εκτος αν τον πανε και μεχρι το εξοχικο να τρεξει και ερθει αυριο πρωι ιδωμεν, ειναι ανεξαρτητη η σκυλιτσα μου γενικα οποιος μας φερεται καλα τον αγαπαμε!

ΠΑΙΔΙΑ ΨΗΦΙΖΩ ΤΡΕΛΑ ΣΛΙΝΓΚ! τελειο εμενα ολο κοιμαται στο σλινγκ... μονο που με 40 βαθμους ζεσταινεται κι εκει! Και εννοειται οτι πεταω παντου εξω το βυζι μου και φυσικα με κοιτανε περιεργα και φυσικα χεστηκα... Αντε ευχομαι να περασετε πολυ πολυ καλα την παρασκευη!

Δαφνη σε ποια εκπομπη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...