Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

καλησπερα σε ολες! Ειμαι και εγω μια νεα μανουλα Μαιου και αν και ειμαι γραμμενη πολυ καιρο συνηθως μονο διαβαζω τα θεματα που υπαρχουν. Εχω μια μπεμπουλα μουρλια 1μηνων σημερα. Το δικο μας προβλημα ειναι το κλαμα. Κλαει πολυ η μικρη μου πολλες φορες γινεται σχεδον μωβ και κλαιει σε σημειο να μην εχει ανασα. Η γιατρος μου ειπε να την τσιμπαω οταν το κανει αυτο για να ποναει και να παιρνει ανασα. Το εχει καμια σας αυτο? Α Αυτο συμβαινει οταν εχει πονακια για πολυ ωρα. Δεν ξερω γιατι ποναει τοσο... :( Θυλαζω και σκεφτικα να κοψω τα γαλακτοκομικα μηπως δω διαφορα στα πονακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου Giam. Θα της φυσας στο προσωπακι της και θα σταματαει. οταν την τσιμπας σταματαει; δεν ποναει; Δοκιμασε να κοψεις το γαλα για λιγες μερες να δεις, αλλα δως της χαμομηλι ή τηλιο ή και τα δυο μαζι για να ηρεμει. Μαζευει τα ποδαρακια της οταν κλαιει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου ποτε θα ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ; θα σου κοπει το γαλα απο το αγχος σου!!!! Μπορει να μην ειναι περιοδο!!! Και που ακουσες οτι οταν ερχετε περιοδο κοβετε το γαλα; Δεν το εχω ξανακουσει!!! Ισχυει κατι τετοιο; Χαλαρωσεεεεεεεεε μια χαρα θα θηλασεις μεχρι να ενηλιθιωθει η Νεκταρια σου!!

Και εγω δεν θηλαζω δυο φορες την νυχτα πια αλλα μια και δεν μου ηρθαν, αλλα το γαλα μου παρεμεινε το ιδιο μη σου πω οτι αυξηθηκε κιολας.

Σημερα αναγκαστικα εβγαλα γτ ποναγα πολυ.

Καναμε και το πρωτο μας εμβολιο!!! Παιρνουμε γυρω στα 50γρ την ημερα και ο παιδιατρος γυρισε και μου ειπε πως αντεχω να τον συκωνω με τα 6700 του!! Υψος ειμαστε 60εκ. δεν πηραμε και πολυ. Μου ειπε να συνεχιζω ετσι και να μην ακουω κανεναν εαν μου λενε για διαιτα στο μικρο.

Ανδρια γτ δεν την κανεις λιγο πιο αργα ετσι ωστε να την βαλεις για υπνο κατευθυαν; εγω τον κανω 9 και μετα τον ταιζω και υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Γεωργιαννα κ εγω στις 9 την κανω μπανιο,μετα φαγητο κ νανι....συνη8ως κοιμαται εως τις 6-7 αναλογα...2 μερες τωρα που δεν την εκανα μπανιο βραδυ επειδη ημασταν εξω,ξυπναγε μες στην νυχτα.Αποφασισα να κατσω μεσα για να την απαναφερω στο προγραμμα,8α βγαινω δλδ νωρις,απλα κανει ζεστη κ δεν μπορεις να απομακρυν8εις...

Εμενα ηρ8ε κ η δευτερη περιοδος κανονικα οπως παλια,στα8ερος κυκλος κ διαρκεια 5 ημερων.

Ειρηνη 8ηλαζε κανονικα δεν εχεις κανενα προβλημα κ φροντισε να μην εχεις απο το αγχος σου,καλα σου λενε τα κοριτσια...

Και μεις ετοιμαζομαστε για το 2ο εμβολιο....Γεωργιαννα εσενα εκλαψε πολυ?

Αχ αυτο δεν αντεχω ,κλαιω κ εγω μαζι... :cry:

Καληνυχτα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα δεν έχω ύπνο... Ήταν μια μέρα έντασης ανάμεσα σε μένα και τον άντρα μου και δεν έχω χαλαρώσει ακόμα. Νομίζω πως η όλη πολιτική και οικονομική κατάσταση μας έχει επηρεάσει τρελά. Μας τρομάζει το μέλλον, μυρίζει καμμένη γη.

Ο μικρός ευτυχώς κοιμάται δίπλα μου. Τελικά συνεχίζουμε να κοιμόμαστε μαζί. Δείχνει να το έχει πολλή ανάγκη. Και θηλάζει ακόμα πολλές φορές μέσα στη νύχτα. Τουλάχιστον είμαστε στο δωμάτιό του. Ένα μεγάλο μέρος μου λέει πως κάνω πολύ καλά κι ένα άλλο έχει αμφιβολίες. Και μου λείπει ο άντρας μου και το κρεβάτι μας. Πιστεύω βέβαια πως είναι μια φάση και θ'αλλάξει. Έψαξα και τη σχετική βιβλιογραφία. Το co-sleeping έχει φανατικούς υποστηρικτές. Θεωρούν πως είναι καλό για την εδραίωση του θηλασμού, για την αυτοπεποίθηση του μωρού, για την αποφυγή του συνδρόμου αιφνίδιου θανάτου κ.α. Υπάρχει η θεωρία 9 μήνες μέσα 9 μήνες έξω. Εννοώντας πως το μωρό θέλει το χρόνο του να συνηθίσει τη ζωή έξω από τη μήτρα και ν'απαγκιστρωθεί από τη μαμά. Θέλω να ελπίζω πως δε θα κοιμόμαστε ακόμα μαζί σ'ένα δίμηνο...

Α μια που το θυμήθηκα, μου είπαν για άλλο ένα 'φυσικό' βοήθημα για το θηλασμό. Κουάκερ!

Ο Άρης είναι τόσο απίστευτα γλυκός έτσι όπως τον χαζεύω τώρα δίπλα μου. Δείχνει τόσο ικανοποιημένος! Και μου μεταδίδει μια τέλεια ηρεμία. Είναι απίστευτο πόση δύναμη σου δίνει ένα πλασματάκι τόσο δα. Είναι φορές που ακόμα δε μπορώ να πιστέψω πως είναι εδώ, πως έχω έναν γιο! Ανησυχώ για το μέλλον του. Απ' την άλλη όμως λέω πως ίσως ανήκει στη γενιά που θα φέρει την ανατροπή.

Φλυαρώ... Ξέρω όμως πως εδώ δε θα παρεξηγηθώ...

Σας φιλώ κι εύχομαι να βλέπετε πολύχρωμα κι ανατρεπτικά όνειρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!ειμαστε πρωινοι σημερα γιατι χτες κοιμηθηκαμε νωρις και σημερα φαγαμε το πρωινο μας γαλα στις 6!!τωρα παιρνουμε εναν υπνακο, γιατι ,προφανως, κουραζομαστε οταν θηλαζουμε...!!

γενικα, κοιμαται πολυ η δικη μου, και απο τη μια βγαζω γαλα με το θηλαστρο γιατι δεν προλαβαινει να τρωει κι απ'τα δυο , κι απ'την αλλη ανησυχω για το αν παιρνει το βαρος που πρεπει.... αληθεια, ποσο πρεπει να παιρνει την εβδομαδα;;;;

σαμαρ, μ'αρεσε η νυχτερινη σου εξομολογηση, ηταν απο καρδιας.... εγω προσπαθω να μην προβληματιζομαι τοσο....το καθε παιδι ειναι διαφορετικο, κι οι αναγκες του επισης....αυτο που ειναι καλο για το δικο μου, δεν κανει αναγκαστικα καλο και στο δικο σου....αυτο σκεφτομαι , γιατι στο τελος τρελενεσαι απο τις πολλες ενοχες....παντως, εχεις δικιο, κοιταζω το δικο μου πλασματακι, και νιωθω οτι ο κοσμος εξω εχει σταματησει, οτι τιποτα απο αυτα που με απειλουν οι πολιτικοι δεν εχει σημασια, οσο ειναι καλα η κορουλα μου....για το παιδι μου θα μπορουσα να παλεψω με ολους και για ολα, φτανει να ειναι καλα....και καθε μερα προσευχομαι να ειναι καλα, και ξερω οτι δεν ειμαι μονη μου και καποιος αλλος την προσεχει :D:D:D:D .....δε φανταζεσαι τι δυναμη αντλω απο την πιστη , και τι ηρεμια μου δινει να χαρω το παιδακι μου!!!

σημερα θα παρουμε και τη μιση ευχουλα, κι ισως βγουμε απο δευτερα καμια βολτα, αν ειναι καλος ο καιρος, γιατι ακουσα θα πεσει η θερμοκρασια... :(:(

φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giam,λκαλημέρα και καλώς ήρθες!Να σου ζήσει η μικρή σου!Όταν πονάει προσπάθησε να τη κρατήσεις μπρούμυτα πάνω στο χέρι σου και να της χαϊδεύεις με δύναμη την κοιλίτσα, αυτό τα ανακουφίζει συνήθως + το χαμομήλι που σου είπε η Γεωργιάννα (η παιδίατρος μου είπε να βάζω ένα φακελάκι lipton μέσα σε 50 ml στο μπιμπερό).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcande, για το θέμα του ύπνου εμείς επιλέξαμε μια ενδιάμεση λύση:φέραμε την κούνια της στο δωμάτιό μας κ έτσι την έχουμε κοντά μας αλλά εξακολουθούμε να κοιμόμαστε με τον άντρα μου μαζί. Όταν θα κλείσει τους 4 μήνες που μειώνεται ο κίνδυνος για το σύνδρομο του αιφνίδιου θανάτου, θα την πάμε στο δωμάτιό της και θα βάλουμε την ενδοεπικοινωνία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!

τι κανετε φατσουλες μου??σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας κουκλιτσες μου!!!σας αγαπω!!!!!

δαφνουλα μου κ εγω κοιμαμαι στο ιδιο δωματιο με την μπεμπουλα να μαθει να βρισκετε στον χωρο της πριν γεννησω ελεγα μολις σαραντιση θα εμενε μονη της τωρα εχω αναθεωρηση θελω να κοιμομαστε μαζι σιγουρα ενα 9μηνο!!!να σας πω την αληθεια δεν μου λειπει ιδιαιτερα το ροχαλητο του καλου μου :lol::lol::lol: πλακιτσα!!!οσο για αυτο που ρωτησες τις προαλλες εγω δεν θα μπορουσα να την αφησω κ να φυγω ουτε για δυο ωρες..αλλο να βρισκομε κ εγω στον ιδιο χωρο με το παιδι κ αλλο να ειμαι μακρυα την με τιποτα!!!!δεν ειμαι ακομη ετοιμη ψυχολογικα!!τα λογια σου κ οι νυχτερινες σου σκεψεις πολυ γλυκες :x:x:x

ηλιοδωρα μου μπραβο για το υπεροχο αρθρο μου απαντησε σε πολλα ερωτηματικα..ειχα κ εγω στεναχωρια οτι δεν με θελει το μικρο μου τωρα τελευταια αρχισε να κανει αυτα τα κουλα ετσι ακριβως οπως τα γραφεις!!!!!!!!μονο οταν την κρατουσα ετσι ηρεμουσε!!!!

ειρηνακι μου καλως τα δεχτηκες!!!μην τρελενεσε βρε δεν εχει σχεση η περιοδος με τον θηλασμο μια χαρα θα συνεχισεις να δειχνεις τα μεμε σου :lol::lol::lol:

δαναη μου αυτο με τον αιφνιδιο το φοβαμε τρελα!!!!εκανα ποσο καιρο να το ξεπερασω κ μου το θυμησε παλι η κουνιαδα μου :evil: μου ειπε για ενα ζευγαρι φιλικο τους κ εχασα τον υπνο μου παλι...

αφροδιτη μου καλες βολτες!!!!!!αληθεια στην μιση ευχη τι λενε???

γωγω μου ειδες πως καταλαβαινουν τα ατιμουτσικα βρε!!!φοβερο ε!!!!κ εμενα εχει μαθει τωρα οτι το βραδυ κανουμε μπανιο μασαζακι μαμ κ νανι!!!οταν αργω να την μπανιασω ειναι ανησυχη δεν μπορει να κοιμηθη χανει την σειρα της,ενω οταν τα κανουμε ολα κοιματε σαν πουλακι μετα μονο μια φορα ξυπναει πλεον την νυχτα για μαμ το καλουτσικο μου...

γεωργιαννα μου πως τα πηγατε με το εμβολιο?ανεβασε καθολου πυρετο ο μικρουλης???

αντριουλα μου τι κανεις???θα συμφωνησω κ εγω με τα κοριτσια ξεκινα το μπανακι πιο αργα για να ξυπναει κ πιο αργα,κ εγω οταν ξεκινησα να το κανω προγραμμα την εκανα στις οχτωμιση σιγα σιγα το αλλαξα ομως γιατι ξυπνουσε πολυ νωρις τωρα πλεον ξυπναει στις 7 με 7,5 το πρωι εντελως..

giam να χαιρεσε το κοριτσακι σου!!!!!!!εγω δεν την τσιμπησα ποτε,απλα την κρατουσα σφιχτα αγκαλιτσα κοιλια με κοιλια,ευχομε να περασουν γρηγορα τα πονακια σας!!!

χοανιτακι που εισαι???????

συμπαθερουλα μου ωραια φωτογραφια!!!!!!!!!!

καλο σαββατοκυριακο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από σήμερα και μέχρι το Σάββατο θα είμαστε μοναχούλες στο σπίτι γιατί ο καλός μου έφυγε σήμερα με το πλοίο.Θα κάνει μια στάση 4 ημερών στην Αθήνα και μετά θα ανέβει Θεσσαλονίκη για να φέρει κ το αμάξι. Θα μας λείψει...Σνιφφφφφ!Ευτυχώς η πεθερά μου κ ο κουνιάδος μου μένουν πολύ κοντά και ο,τι θελήσω θα με βοηθήσουν.Πήρε και το relax μαζί του για να μην το κουβαλάω στο αεροπλάνο και τώρα αναγκαστικά όταν θα θέλει παρεούλα ή θα την έχω αγκαλιά ή θα της στρώσω μια πάνα κ θα την έχω στον καναπέ στο σαλόνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια! Γιωργο απο Κυπρο να ειστε καλα, να χαιρεστε το αγγελουδι σας και να περνατε ομορφα. Αφροδιτη μια χαρα μεγαλωνει η μπεμπουλα, μπραβο! Γεωργιαννα νομιζω σε κιλα ειναι ο μεγαλυτερος ο Διονυσακος στην παρεα μας!! Να ναι παντα γερος! Εξαλλου με τον θηλασμο και απο τον 4ο μηνα και μετα θα παιρνουν τα μωρα μας πολυ λιγοτερο. Οποτε αυτα ξερουν και φορτσαρουν τωρα! Ειρηνη μου αυτο που ειπες πως σου ηρθε περιοδος με προβληματισε κοριτσακι μου. Βλεπω κι εγω το ιδιο. Μα πως γινεται, δεν καταλαβαινω! Αφου θηλαζουμε. Παντως με το γαλα δεν νομιζω πως συντρεχει λογος ανησυχιας να μειωθει. Οπως και να χει θα το ψαξω κι εγω.

Δαφνη μου κι εγω πιστευω πως ειναι καλο για το μωρο να κοιμαται με τους γονεις του, παντως σιγουρα δεν κανει κακο οσο ειναι μωρουλι. Κι εμεις την εχουμε τα περισσοτερα βραδια στο κρεβατι μας! Σιγουρα καθε γονιος επιλεγει ο,τι θεωρει πως ειναι καλυτερο για το δικο του μωρο.

Αφροδιτη μου, η Αθηνα σας πολυ ηρεμο μωρακι φαινεται και κοιμαται αρκετα ωστε να ξεκουραζεται και η μανουλα, τελεια! Αλλα και ολα τα μωρακια μας ειναι μια χαρα, αλλοτε πιο ησυχα, αλλοτε με το ματι γαριδα και να προσπαθουμε να τα κοιμισουμε. Εκεινο που εχω καταλαβει ειναι πως αν μεινουν πολυ ωρα ξυπνια με παιχνιδια απο μαμα, μπαμπα, παππουδες, τοσο δυσκολευονται μετα να κοιμηθουν, εχουν υπερδιεγερση απο τις πολλες εικονες και κουβεντες που συλλεγουν.

Καλο Σαββατοκυριακο για ολες και ολους, να περασετε ομορφα, πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Giam. Θα της φυσας στο προσωπακι της και θα σταματαει. οταν την τσιμπας σταματαει; δεν ποναει; Δοκιμασε να κοψεις το γαλα για λιγες μερες να δεις, αλλα δως της χαμομηλι ή τηλιο ή και τα δυο μαζι για να ηρεμει. Μαζευει τα ποδαρακια της οταν κλαιει;

Οταν το τσιμπαω σταματαει για λιγο και παιρνει ανασα. Εχω ακουσει οτι δεν κανει ν φυσας το νινι στα μουτρα γιατι προκαλεις απνοια. Αλλα την επομενη φορα θα το δοκιμασω. Ειναι η δευτερη μερα με πληρη αποχη και χτες το νινι μου ηταν πολυ καλα. Αν και ειναι νωρις για συμπερασματα ελπιζω να εφτεγε αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Ελπιζω να ειναι καλη, οχι οπως η νυχτα!!!!!

Οπως καταλαβατε ειχαμε μια δυσκολη νυχτα, πολυ γρινια. Το κακομοιρο δεν κοιμηθηκε καθολου καλα, ειδικα μετα τις 4 που ξυπνησε για να φαει μετα εκλαιγε μες στο υπνο του. Μαλλον ποναγε η κοιλιτσα του ή ηταν απο το εμβολιο.

Χθες στο εμβολιο δεν εκλαψε πολυ, μεχρι να μετρησουμε εως το 4. Του ειχε βαλει ξυλοκαινη για να μην ποναει. Στο ποδαρακι του το εκανε.

Δαναη καλα θα κανεις να ενημερωθεις για τα παντα ετσι ωστε να μην σε κανουν οτι θελουν. Εγω στον Αλεξανδρο πηγα για δουλεια αμεσως μετα τις 63 μερες. Τοτε ενιωθα διαφορετικα και ειχα αναγκη να παω για δουλεια οχι μονο για τα λεφτα αλλα και ψυχολογικα. Τωρα εαν μου ελεγες να παω θα σου ελεγα ΟΧΙ, τελικα ο θηλασμος με εδεσε με το παιδι αλλα και η ηρεμια και η ασφαλεια μεσα στο σπιτι. Δες τι μπορεις να κανεις και μην τους χαρισεις τπτ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Είχαμε διακοπή ρεύματος 11πμ με 1μμ.

Χτες κοιμηθήκαμε καλά. Το απογευματάκι όμως, είχαμε πάλι κολικούς και βγήκαμε βολτίτσα στην πλατεία και σαν να ξεχάστηκε λίγο και ηρέμησε!

Ειρήνη, όντως κι εγώ δεν έχω ακούσει ότι σου μειώνεται το γάλα όταν σου έρχεται περίοδος. Ρώτα το γιατρό σου και πες μας κι εμάς.

Γεωργιάννα, μια χαρά το βάρος του μικρού! Είναι μεγάλο αντράκι και παίρνει τόσο! Εσύ πάντως θα φτιάξεις κάτι μυες!!!!

afrodite, έχω τρελαθεί με τα ωράρια ύπνου της μικρής! Χαίρομαι για σένα γτ προλαβαίνεις να ξεκουραστείς λίγο το βράδυ.

Giam καλως ορισες στην παρέα μας!!!

Γιώργο, ΠΟΛΥ ωραίο αυτό που έγραψες! Μου έδωσε κουράγιο! Θα το διαβάζω όταν απογοητεύομαι και θέλω κάτι να μου φτιάξει τη διάθεση!

Δανάη, θα μας χαζέψεις με αυτές τις φωτο! Η Μυρτώ και το χαμόγελό της θα γίνουν η μασκώτ του θέμάτος μας! Είναι μια ζωγραφιά η κόρη σου!

Δάφνη και Σούλα, κι εγώ έχω τη μπέμπα στο δωμάτιο μας! Κοιμάται στο λίκνο ακριβώς δίπλα μου και από την άλλη ο αντρούλης μου. Ούτε εγώ μπορώ να την αποχωριστώ ακόμη. Και νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς για να τη βγάλουμε από το δωμάτιό μας. Τους πρώτους μήνες είναι θέμα ασφαλείας να κοιμόμαστε μαζί με το μωράκι μας. Το λένε αρκετές έρευνες όπως είπε και η samar!

Ηλιοδώρα, στη φώτο έτσι πως είναι προφίλ η μπέμπα νομίζω ότι μοιάζει σε'σένα!

Πάω να φάω μακαρόνια με κιμά! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Έχουμε πονάκια από χθες τελικά μάλλον... Είναι γλυκά γκρινιαρούλης! Τώρα χαλαρώνει στο στήθος ακούγοντας μουσικούλα!

Αφροδίτη, Σούλα και Ηλιοδώρα σας ευχαριστώ πολύ για τα λογάκια σας!

Να διευκρινίσω κάτι για να καταλάβετε γιατί πέρασα όλο αυτό το τριπάκι... Κοιμάμαι στο δωμάτιο του Άρη στο ίδιο κρεβάτι μαζί του. Αρχικά είχα βάλει τη καλαθούνα του στο δωμάτιό μας για να τον έχουμε δίπλα στο κρεβάτι μας όπως κάνετε κι εσείς Αναστασία και Δανάη και όπως κάνουν οι περισσότεροι δηλαδή. Το σκατούλι μου όμως δε κάθεται με τίποτα, στη καλύτερη περίπτωση κοιμάται ένα δίωρο εκεί και μετά θέλει στήθος κι αγκαλιά. Οπότε μετακομίσαμε στο δικό του δωμάτιο που έχω ένα καναπέ κρεβάτι, θηλάζουμε ξαπλωτά και τον παίρνει ο ύπνος με το κεφαλάκι του πάνω στο στήθος μου. Δείχνει να έχει τρελή ανάγκη την παρουσία μου. Χθες τη νύχτα αποφάσισα ν' απενοχοποιηθώ και ν' ακολουθήσω την ανάγκη του. Είμαι σίγουρη πως κάποια στιγμή θα του περάσει.

Ηλιοδώρα μου εμείς δε βολευόμαστε με τίποτα τρεις στο ίδιο κρεβάτι.

Σούλα μου η ανάγκη να απομακρυνθούμε από τα μωράκια μας έρχεται σε διαφορετικό χρόνο για τον κάθε γονιό και για το κάθε παιδί επίσης! Πολύ γέλασα πάντως με αυτό που είπες για το ροχαλητό!!

Giam καλώς όρισες κι από μένα!

Ειρηνάκι μη τρελαίνεσαι, δε θα πάθει τίποτα το γάλα σου!

Γεωργιάννα εύχομαι η μέρα σας να είναι καλύτερη!

Δανάη βεβαίως να το ψάξεις και να διεκδικήσεις ότι δικαιούσαι!!

Φιλάκια πολλά σε όλα τα κοριτσάκια και το αγόρι μας!

Αχ ξύπνησε και θέλει πάλι να θηλάσει. Πιπίλισμα παρηγοριάς δηλαδή γιατί δεν πεινάει, είναι σίγουρο. 125γρ. σε δυο μέρες πήρε, μεθαύριο που κλείνει μήνα θα τα'χει σίγουρα περάσει τα 4 κιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου κουκλιτσα μου να ειστε καλα, πολλα φιλακια!! Δαφνη μου κι εμεις με την καλαθουνα δεν βολευτηκαμε τελικα! Ειναι βολικο για το θηλασμο να κοιμομαστε μαζι με τα μικρουλια μας, δεν κακομαθαινουν, εχουν αναγκη απο συναισθηματικη ασφαλεια και καλα κανουμε και ακολουθουμε τους ρυθμους τους και τα θελω τους. Απενοχοποιηση τωρα Δαφνη ναι μαζι σου!!

Στεισυ κοριτσακι σε ευχαριστω πολυ πολυ!! Μ αρεσει που μοιαζει και στη μαμα! [smilie=love5.gif] Τα κοριτσακια παραδοσιακα μοιαζουν στους μπαμπαδες!! Φιλακια σε σενα και την κουκλιτσα σου!

Δαναη με την κουκλα την κορη σου, ναι γεννηθηκαμε την ιδια μερα!! Η δικη μου ειναι λιγες ωρες μεγαλυτερη. Ηρθε στον κοσμο στις 7.40 το πρωι. Περναει ο καιρος απιστευτα γρηγορα, εχουν ξεπεταχτει τα ζουζουνια μας κιολας!!

Γεωργιαννα μου υπομονη, θα επανελθει στους ρυθμους του ο Διονυσης σας!

Καλο απογευμα να εχετε, εμεις αργοτερα που θα πεσει καπως ο ηλιος θα βγουμε βολτα με τον μαρσιππο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou simera den me afise na vgalw oute mia stagona me to 8ilastro, olo sti8os 8elei simera :o..Emai 3ipnia apo tis 6:30 to prwi, koimi8ike poli ligo k katafera na valw plintiria k stegnwtiria..

Xtes to vradi pigame se ena 3aderfo mou na doume to diamerisma pou enoikiase me tin arravwniastikia tou 3ipnise tin wra pou eipame pws 8a figoume 8a itan 12:30 i wra k i8ele 8ilasma k ir8a oloishia stin mama mou na tin 8ilasw (eimastan ena dromo pio katw apo to patriko mou) k meta na paw spiti giati eprepe na odigisw (egw eimoun apo to prwi stin mama mou k o andras mou ir8e me to autokinito tou to afise stin mama mou k pigame sto 3aderfo mou me to autokinito mou) stis 1:30 peripou teleiwsame me to 8ilasma k efiga apo tin mama mou, koimi8ike sto autokinito k pige ws tis 6:30 to prwi..Twra tin 8ilasa k eklaige telika tin voi8isa na kanei kakakia k twra einai me to mati garida..

Aa oso gia to mpanaki tis tin kanw girw stis 8 meta 8ilazoume gia ena 2wro peripou, koimate 10-5 tis perissoteres fores k meta katevainw stn kouzina na faw, an tin kanw mpanio pio meta 8a trww pio arga k pistevw den 8a ante3w, idi exei apo ta xtes exw taseis lipo8imias,mallon adinamia einai, alla an einai 8a dokimasw na tin kanw mpanaki pio arga..Sas euxaristw gia tin simvouli :D

Apo4e o andras mou 8a paei bachelor se alli poli k 8a er8w stin mama mou gia parea k otan epistre4ei 8a perasei na me parei gia na pame mazi sto spiti..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα να σας γραψω και αλλα πριν, αλλα η Δεη αποφασισε να μας κοψει το ρευμα για να κανουμε λεει οικονομια στο ρευμα και για να ψηθουμε στην ζεστη!!! 1-3 διακοπη!!!

Δαφνη ωραια εξομολογηση εχθες το βραδυ. εγω τον εχω στην καλαθουνα διπλα μου και οταν δεν τον παιρνει ο υπνος μετα τον βαζω στο κρεβατι μας. Ο ανδρας μου κοιματε επανω στον καναπε. Αχ εχω συνηθησει να κοιμαμε μονη μου και στην Κεφαλλονια θα κοιμομαστε μαζι!! τον αγαπαω και μου εχει λειψει αλλα ειναι ωραια ενα διπλο κρεβατι για την παρτυ μου!!!!

Ο Αρης μας περασε σε γραμ εμεις βαλαμε 100 σε δυο μερες!

Το μικρο λεω απο το Σεπτεμβρη να τον βαλω μαζι με τον Αλεξανδρο στο δωματιο τους.

Μπορει πιο μετα να παμε σε παιδικο παρτυ!!1 Το πρωτο μας!!!!!!!

Φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσια και καλες βολτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μια που το θυμήθηκα... Σαμάνθα ξέχασα να σου απαντήσω την ερώτησή σου.

Ο σκύλος μου είναι ένα κατάμαυρο μπασταρδάκι μεσαίου μεγέθους (12 κιλά) και κοντότριχο. Τον μάζεψα κουτάβι από το δρόμο πριν 4 χρόνια και τον λατρεύω! Έχουμε ζήσει πολλά οι δυο μας! Τον έχω μέσα στο σπίτι και βεβαίως είναι εμβολιασμένος και υγιής. Έκανα μεγάλη προσπάθεια ήδη από την εγκυμοσύνη να μη νιώσει παραμελημένος για να μη ζηλέψει τον Άρη. Του είχα μιλήσει πολύ για το δίποδο αδερφάκι του! :lol: Τον έβαζα να νιώθει τις κλωτσιές στη κοιλιά μου. Τον είχα βάλει και να μυρίσει τα πράγματα του μωρού. Την ημέρα που γυρίσαμε από το μαιευτήριο και για καμιά βδομάδα έκανε τον αδιάφορο, μετά σιγά σιγά άρχισε να ενδιαφέρεται και πλέον έχει αποδεχτεί πλήρως το μωρό, τον πλησιάζει, τον μυρίζει, του γλείφει τα πόδια και ανησυχεί πολύ όταν τον ακούει να κλαίει. Συνεχίζω να τον βγάζω εγώ βόλτα, είχα συμφωνήσει πως θα είναι ο χρόνος μου χωρίς το μωρό από την αρχή, απλώς έχει μειωθεί η διάρκειά της. Βέβαια έχουμε βγει και δυο τρεις βόλτες μαζί με το μωρό (το μωρό στο μάρσιπο και στο χέρι ο σκύλος, πολύ γέλιο!!) Συνεχίζει να είναι μέσα στο σπίτι, απλώς έχω βάλει πορτάκι στο διάδρομο για να μη μπαίνει πια στα υπνοδωμάτια και το μπάνιο. Ασφαλώς δε τον αφήνω μόνο του με το μωρό, είμαι πάντα μπροστά. Τελευταία έχει αρχίσει να τον προστατεύει, προχθές γρύλισε προειδοποιητικά σε μια φίλη που πλησίασε το πορτ μπεμπέ την ώρα που ο μικρός κοιμόταν!

Είναι ωραίο τα παιδιά να μεγαλώνουν με ζώο στο σπίτι, απλώς η συμβίωση θέλει καλή μεθόδευση και πάντα μια κάποια προσοχή! Λίγο αργότερα βέβαια θα κινδυνεύει ο σκύλος από τον Άρη που θα τον κυνηγάει να του τραβήξει την ουρά! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Να έχετε όλοι μια όμορφη κυριακή!

Ο καιρός δρόσισε και φυσάει πολύ.

Εμείς ξυπνήσαμε στις 5πμ και θηλάσαμε και ξανά στις 7:40. Ελπίζω να ξανακοιμηθεί γιατί νυστάζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...