Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

γεια σου kuo ελπιζω να περασατε πολυ ωραια στις διακοπες!! μεγαλωνει η κοιλιτσα ε? ισως επειδη τωρα εχεις αγορακι να ειναι διαφορετικα ε? κατι ξεραν παλια οι γυναικες και καταλαβαιναν το φυλο χωρις υπερηχο!!! με το καλο η β΄επιπεδου!αα και να σας ζησει η μικρη, βλεπω εχει γενεθλια!!

εμενα η μεση περασε λιγο... για την τριχοφυια διαβασα κι εγω πως ειναι φυσιολογικο στο α' τριμηνο , ελπιζω μετα να υποχωρησει! Αχ αυτο το α' τριμηνο, πολυ ζορικο!! :shock: την Παρασκευη θα παω και στη γιατρο, θα την ρωτησω για τα παντα! Παντως εμενα η κοιλια ειναι λιγο σαν πρησμενη, σαν να εχω φαει μονιμως πολυ! :? Εσας ειχε συμβει αυτο τον 2ο μηνα? Μηπως ειναι ορμονικο δεν ξερω..παντως τα στενα μου μπλουζακια ηδη εχουν φαει χ!! χαχαχα

πολλα φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!

Κruo να χαίρεσαι την μικρούλα σου, πολύχρονη και τυχερή να είναι! Δεν χρειάζεται να ανησυχείς για το μικρό παλικαράκι σας θα είναι μια χαρούλα. Αφού το νιώθεις κιόλας! Πότε έχεις Β-επιπέδου;

Τwiggy και εμένα η κοιλιά μου ήταν πρησμένη από την αρχή. Βέβαια εγώ είχα και από πριν λίγα κιλάκια παραπάνω. Γενικά το πρώτο τρίμηνο ζοριζόμουνα με τα παντελόνια γιατί ένιωθα ότι όταν καθόμουνα όλα με πίεζαν στο μέσο της κοιλιάς. Βέβαια επειδή έβγαινα μόνο για να πάω γιατρό και την καρέκλα στο αυτοκίνητο την είχαμε αρκετά ξαπλωμένη, κάπως το ανεχόμουνα. Μετά στον 4ο που πετάχτηκε η κοιλιά ανέβηκε και λίγο πιο πάνω και με ένα ελαστικό στη μέση παντελόνι ήμουν μια χαρά. Τώρα πήρα και τζιν εγκυμοσύνης αλλά μου είναι λίγο μεγάλο στην κοιλιά ακόμη.

Κάλό μεσημεράκι σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορισιααααα ... MaDi μου τι ωραια να νιωθεις το μικρουλι σου ε??? ειχα παει χθες στο γιατρο να δουμε το μικρουλι μας καλα ενα σας λεω αυτο το μωρο δεν σταματησε να κουνιετε μεσα μου... αφου ελεγε κ ξανα ελεγε ο γιατρος με τον αντρα μου " ρε δωστου" :lol::lol::lol: μου ειπε πως θα ειναι μαλλον ζοηρουλι ... αχ ακομα εχω στο μυαλο μου τις κινησεις του... αλλα ενταξει δεν το ενιωθα μονο το ειδα απο τον υπερηχο... και μας ειπε πως το παιδι θα βγει ψηλο και οτι εχει μακρυα ποδια ... ειναι ηδη 11 εκατοστα το μικρο μου... αχ τι χαρα ...

kuo28 μου καλος ηρθατε πως περασατε??? εεε??? φανταστικα ελπιζω... να σας τα εκατοστησει η μικρη σας , παντα γερη κ δυνατη να ειναι. μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε με την εξεταση κοριτσακι μου...

twiggy μου πονακια ε??? αχ και μενα με εχουν πιασει εδω κ 3 μερες στη μεση κατω στη λεκανη χαμηλα... ε θα μας περασει κ αυτο τι να κανουμε...οσο για τις τρυχουλες εγω δεν προσεξα κατι γιατι καθε μερα ξυριζομαι εχω ενα θεμα με τη τρυχα :twisted:

Α Κοριτσια ο γιατρος εμενα μου εβαλε φωνη επειδη του ειπα οτι δεν εκανα μπανιο επειδη προσεχω... και μου ειπε να κανω οποσδηποτε κ οτι μονο το κατω μαγιο να αλλαζω... οποτε πηγα πηρα κατι μαγιο... καλα απιστευτα πηρα δυο να μην ειναι κ ασχετα μεταξυ τους... κ δευτερα θα παω για μπανακι κινεττα.... :D:D:D γιουπιιιιιιιιιιιιιιι... πολλα φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAA κοριτσια ξεχασα να σας ααναφερω οτι βρηκα ενα φοβερο βιβλιο εχει τα παντα μεσα και επισης πολυ ωραια εικονογραημενο " ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΩΣ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ " ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΙΝΩΑΣ ΤΗΣ Δρ.Μιριαμ Στοπαρντ η τιμη του ειναι 18.34. http://www.perizitito.gr/images/T/b145794.jpg. ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Έπεσα πάνω σε μια δημοσίευση σε ένα site και είπα να σας ενημερώσω μια και σε λίγο καιρό θα ξεκινήσουμε τις πρώτες αγορές μας!

http://www.eimaimama.gr/2011/07/anaklisi_bibero.html

Ανάκληση επικίνδυνων μπιμπερό – Ελέγξτε τα μπιμπερό σας!

Μπουκάλια βρεφικής διατροφής για τα οποία δεν υπήρχε η απαραίτητη συνοδευτική τεκμηρίωση για την ασφάλεια χρήσης τους, σύμφωνα με την κείμενη κοινοτική και εθνική νομοθεσία, εντόπισε ο ΕΦΕΤ.

Τα προϊόντα διακινήθηκαν από την επιχείρηση JUMBO Α.Ε. η οποία προχώρησε σε προληπτική ανάκληση τους και σε σχετική ενημέρωση των καταναλωτών.

Οι καταναλωτές, που έχουν ήδη προμηθευτεί τα επίμαχα προϊόντα, για προληπτικούς λόγους δεν θα πρέπει να τα χρησιμοποιήσουν, επισημαίνει ο ΕΦΕΤ.

Τα προϊόντα αυτά είναι:

1) Μπιμπερό ‘NATUR’ 8oz/250ml, (6months – 3years), NT-8C2B, από Ταϊλάνδη

2) Μπιμπερό JUMBO BEBE, Gripper Bottle, 4oz/120ml, GR-170-222, από Ταϊλάνδη

3) Μπιμπερό ‘NATUR’ 8oz/250ml, (6months – 3years), NT-8C2B-100, από Ταϊλάνδη

4) Μπιμπερό JUMBO BEBE, 10oz/275ml, BL035-127, από Ταϊλάνδη

5) Μπιμπερό JUMBO BEBE, 4oz/125ml, BB-7002-R, από Ταϊλάνδη

6) Μπιμπερό BL015-BLUE, 3 STAGE GROW NURSER, από Ταϊλάνδη

7) Μπιμπερό No:43044-222, 8oz/250ml, από Ταϊλάνδη

8 ) Μπιμπερό JUMBO BEBE, 10oz/120ml, BL035-418, από Κίνα

9) Μπιμπερό JUMBO BEBE, 10oz/120ml, BL035-225, Ταϊλάνδη

Προσοχή στην αγορά μπιμπερό και ειδικά πλαστικών μπιμπερό. Τα πλαστικά μπιμπερό πρέπει να φέρουν απαραιτήτως την ένδειξη BPA FREE ή 0% ΒPA. Aν δεν είστε σίγουροι για τα υλικά κατασκευής, προτιμήστε κάποιο άλλο πλαστικό μοντέλο ή κάποιο γυάλινο ή ανοξείδωτο.

——

“Το παιδί μου έπινε γάλα από ένα μπιμπερό που ανακλήθηκε, θα πάθει κάτι;”

Δεν χρειάζεται τεράστιο άγχος, αλλά είναι καλό να σταματήσετε τη χρήση του μπιμπερό. Η επίδραση των επικίνδυνων ουσιών που εμπεριέχονται σε συγκεκριμένα είδη πλαστικού είναι προσθετική, κάτι που σημαίνει ότι δεν υπάρχει άμεσος κίνδυνος για την υγεία του παιδιού, όμως προσθετικά μέσα στα χρόνια -μετά την επαφή και με άλλες βλαβερές ουσίες, έχουμε μπόλικες γύρω μας- μπορεί να είναι επιβλαβής για την υγεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστουμε μαντι πολυ χρησιμα αυτα!! και το βιβλιο εβιτακι..ψηλο το παιδι ε?!! μπραβο κοριτσαρα, να παρεις μεγαλη κουνια! :P αντε και καλα μπανακια! ε ναι μωρε υποτιθεται το κολυμπι και η θαλασσα κανουν καλο, μην κοιτας εμας ειμαστε ειδικες περιπτωσεις ,εγω δε και πολυ φρεσκια! Αυριο παω στη γυναικολογο μου επιτελους, αφηνω τον εξωσωματικο και νομιζω θα αρχισω να νιωθω και πιο ανετα...να την ρωτησω και για το πρηξιμο στην κοιλια!! :)

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI κανουν οι κοιλιτσες...??? twiggy μου :lol::lol: Αντε ωραια δηλαδη θα το δειτε εε??? αντε ωραιαααααα εε μαγαλωνετε κ εσεις σιγα σιγα μην παραπονιεσαι... με τις ανακατοσουρες ενταξει?? εγω δυσκολευομαι στη χωνεψη.. αστα με ανθρακουχο νερο ειμαι ....

γενικα κοριτσια πως περνατε...??? εγω σημερα αποφασησα να περιποιηθω λιγακι με πιλινγκ , μασκουλες κ τετοια...( μηπως κ αποπλανησω τον αντρα μου) :lol::lol::lol::lol:

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου εβιτακι!! ετσι μπραβο μην ξεχναμε και τον εαυτο μας!!! εμας και το σεξ κομμενο :o εχει γυαλισει το ματι μας!! χαχαχαχα

ευτυχως αναγουλες δεν εχω... ειναι νωρις ή λετε να την γλιτωσα?

πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τι μου κάνετε;

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές για τη μικρή. Πέρασε ο καιρός και τώρα έρχεται ο αδερφός......

twiggy το φούσκωμα "παίζει" γιατί σκέψου ότι δεν έρχεται περίοδος, κάνουμε κατακράτηση κ.λπ. Κι εγώ είχα τρελό από την αρχή λόγω και δυσκοιλιότητας που μου είχαν φέρει τα Utrogestan :oops: Γιατί βρε δεν τα φοράς τα μπλουζάκια σου; Τιμή σου και καμάρι σου! Σεξ μέχρι πότε κομμένο; Για αναγούλες που λες, είσαι σε καλό δρόμο! Δεν είχες καθόλου μέχρι τώρα;

MaDi μου την άργησε τη Β' επιπέδου, για 1η Σεπτεμβρίου, όταν θα είμαι 22+6 (τώρα μου τον βγάζει 18) :evil: Εσύ πότε θα πας; Προμηθεύτηκες τζινάκι ε; Ευτυχώς είναι καλοκαίρι και την βγάζουμε και με φορέματα τώρα και χαλαρά παντελόνια γιατί είναι άχαρη η φάση που δεν σου κάνουν ούτε τα νορμάλ ούτε τα εγκυμοσύνης... Κι εσένα είναι ψηλά τώρα η κοιλιά; Εδώ χθες επέστρεψα στη δουλειά μετά από 2 εβδομάδες και το κατάλαβαν για πρώτη φορά!

Εβίτα σε ποια εβδομάδα είσαι; Έδωσε σόου το σποράκι για χάρη σας ε; Φύλο δεν είδατε; Γιατί βρε δεν έκανες μπανάκια; Είναι φοβερή αίσθηση! Εγώ αρχίζω κολυμβητήριο την άλλη εβδομάδα (θα με δουν και θα φύγουν όλοι)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακιαααααα...

twiggy μου για ποσο σας εχει πει κομενο???? μηπως μεχρι να δεσει το μωρο...??? μεχρι τον 3??? γυαλισε το ματι σας?? αληθεια??? εγω ενα περιεργο πραγμα απο οταν εμεινα εγκυος ορεξη σχεδον καθολου.. :shock: .( που παλια ειμασταν στο φουλ) ... καλα ο αντρας μου μεχρι προχθες πιστευε πως πειραζει το μωρο, ευτηχως που πηρα το βιβλιο κ του εδωσα να διαβασει κ χαλαρωσε λιγακι :ymparty: .

kuo28 μου ειμαι στη 13 εβδομαδα ,φυλο δεν ειδαμε ακομα. Αστα οταν το ειδα να κινείται ετσι συγκινηθηκα , υπεροχο συναισθημα να βλεπεις ενα τοσο μικρο πλασμα να κανει ετσι...μπανια δεν εκανα μεχρι στιγμης γιατι ολοι οι γνωστοι μου με εφαγαν μην πας κ μην πας :twisted: και μου εβαλε φωνη ο γιατρος κ απο δευτερα θα παμε, ευτηχως ειναι σε αδεια ο αντρας μ οποτε σουπερ. κολυμβητηριο ε??? αχ ωραια εγω πηγενα πριν μεινω εγκυος και ειδικα το πρωι που δεν εχει κ κανεναν ειναι φανταστηκα... με το μαλακο ε??? αντε φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες!!

α ρε κυο εχεις πλακα!! αρχισε να φαινεται η κοιλιτσα ε? Ναι αυτο που λες για το φουσκωμα εχει μια λογικη... ευχαριστω

Που λετε, ναι μας το εχουν κοψει το σεξ! :shock: Μας ειπε μεχρι να κλεισω και τον 3ο να μην κανουμε..εγω βεβαια φυσικα δεν εχω και την τρελη ορεξη αλλα να, που και που σε πιανει, ειναι και μεγαλη αλλαγη ξαφνικα.. στο τιποτα!! Αντε θα το περασουμε κι αυτο!!! Βεβαια σκεφτομαι μετα που θα μας αφηνουν τι σοι σεξ θα ειναι αυτο με το φοβο θα ειμαστε...αλλα οκ ειναι μια νεα εμπειρια, ας το δουμε ετσι!!

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Αχ κορίτσια και εμας μας το είχε κόψει το σεξ τους πρώτους μήνες γιατί ήταν χαμηλά η μήτρα και είχα και αιμοραγίες, οπότε το τελευταίο πράγμα που σκεφτόμασταν ήταν αυτό. Τώρα μας είπε μπορούμε αλλά με προφυλαχτικό, με πολύ προσοχή, όχι περίεργες στάσεις όχι πλήρη διύσδηση :shock: ... ε ... γενικώς μας ξενέρωσαν εντελώς. Είναι και πολύ αγχώδης ο άντρας μου και φοβάται μόνο στην ιδέα πως μπορεί να μου κάνει καμιά ζημιά! Τελικά έχουμε αρκεστεί στα χαδάκια και στα παιχνιδάκια (αν με εννοείται ;) ). Από το ολότελα κάτι είναι και αυτό. :D Είναι βέβαια και κάτι μέρες που βλέπω κάτι όνειρα ... :oops::lol::lol::lol:

Επειδή πσλαιότερα είχαμε προβλημα με κάτι μικρόβια (ουρεόπλασμα, μυκόπλασμα) γιαυτό η γιατρός δεν μας επιτρέπει θάλασσα και σεξ χωρίς προφυλαχτικό. Αν σου τύχει μια φορά το μικρόβιο αυτό είναι εύκολο να υποτροπιάσει και να ξαναεμφανιστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εύχομαι να είστε για μπάνιο ή βόλτα τέλος πάντων... Εγώ δουλειά...

Για σεξ που λέγατε, επειδή είχα για αρκετές εβδομάδες αίμα στην αρχή, μας είπε κομμένο μέχρι την αυχενική, μετά πήρα αντιβίωση γιατί είχα κολλήσει ένα μικρόβιο και τώρα θεωρητικά μπορούμε, αλλά νιώθω τελείως πατσαβούρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου... τι μου κανετε??? κυριακη σημερα .. θα παει καμια για κανενα μπανακι??? εγω αυριο ...

kuo28 μου τι ομορφο το παιδακι σου φτου φτου ... αχ βρε κοριτσακι μου γιατι το σκεφτεσαι τοσο ασχημα...??? μην χανεις την επαφη σου με τον αντρα σου... ( ειναι κριμα)

ΑΥΤΟΠΕΠΟΊΘΗΣΗ... !!!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα κοριτσακια!!! πως περασατε το σουκου?

κυο μην νιωθεις πατσαβουρα!!! :? αστα αυτα!!! βουρ στο ψητο σιγα σιγα μην το ξεχασουμε το αθλημα!! ;) Βεβαια σε καταλαβαινω ελαφρως, εγω εχω γεμισει τριχες στην κοιλια και σπυρια στην πλατη!! και εχει πρηστει η κοιλια σαν χοντρελο νιωθω :o αν και η γιατρος μου ειπε οτι μετα το α΄τριμηνο θα στρωσω!! αντε να δουμε... Την ΠΑρασκευη το ειδαμε παλι το σπορακι, εχει μεγαλωσει αρκετα! Μαλιστα μπορει και να ειμαι και 1 βδομαδα περισσοτερο αλλα τελοσπαντων δεν αλλαξαμε τις ημερομηνιες.. Τελος Αυγουστου παω για αυχενικη και μετα χαλαρωνουμε λιγο...

Ελπιζω να ειστε ολες καλα, πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΡΑΒΟ ΒΡΕ twiggy ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙΙΙΙΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΘΑ ΔΕΙΣ Κ ΠΩΣ ΘΑ ΚΗΝΕΙΤΕ ...ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα σε εσάς και στα ζουζουνάκια σας! Πως τα περνάτε; Σε εμάς εδώ έβγαλε αεράκι από εχθές και λίγο δρόσισε. Πως πάνε οι αναγούλες; Σας ταλαιπωρούν ακόμα ή άρχισαν να φεύγουν; Εύχομαι να ξεκουμπιστούν το γρηγορότερο!

Εμένα μου φένεται ατελείωτος ο καιρός μέχρι το Β-επιπέδου (23 αυγούστου) και απορώ πως θα αντέξω να μη το δω το μικρούλι μου μέχρι τότε. :( Είχαμε συνηθίσει στις αρχές που το βλέπαμε κάθε εβδομάδα (λόγω αιμοραγιών) και τώρα μας κακοφαίνεται που μας είπε να το ξαναδούμε σε 5 εβδομάδες ! :shock: Ευτυχώς πέρασαν οι 2 οπότε έχουμε άλλες 3. Καμιά φορά κουνιέται λίγο και το νιώθω και παρηγοριέμαι. Τελεσπάντων θα περάσουν 3 βδομάδες που θα πάει. Να έχουμε καλά αποτελέσματα τουλάχιστον!

Φιλάκια στις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω εβιτακι!!! ασε μαντι κι εγω τα ιδια νιωθω μεχρι την αυχενικη φαντασου!!! συνηθισαμε καθε βδομαδα να το κατασκοπευουμε! τωρα τελος του μηνα παλι, αφου ο αντρας μου ελεγε δεν αντεχει, να παμε κρυφα να κανουμε κανεναν υπερηχο ενδιαμεσα!!!χαχαχα

εγω αναγουλες τιποτα ακομα, μαλλον τη γλιτωσα ειαμι τυχερη!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες μου!

εγω σκ την κοπανησα προς ερετρια και περασαμε τελεια!εκανα το 3ο μπανακιμου!

αυριο εχω ραντεβου για αυχενικη στις 16,30!εχω αρκετο αγχος ειναι η αληθεια!θελω το μωρακι μου να ειναι υγιεστατο!

αν ολα ειναι καλα σαββατο φευγουμε για διακοπες!θα παμε παργα και θα επιστρεψουμε τον δεκαπενταυγουστο!

φιλακια σε ολες και στα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης να αναφερω οτι οι ανακατοσουρες καλα κρατουν....απ τη στιγμη που αρχισα και ασβετιο μαγνησιο και σιδηρο ξεκινησαν και οι εμετοι...μαλλον καποιο απ αυτα με πειραζει...και πολλες πολλες καουρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreams με το καλο η αυχενικη! ολα καλα θα ειναι... κουραγιο με τις ανακατωσούρες... :o ελπιζω να περασουν γρηγορα!δηλαδη πριν αρχισεις αυτα δεν ειχες τιποτα? μη μου λες τετοια , γιατι κι εγω σημερα ξεκινησα σιδηρο και σε λιγο καιρο και τα υπολοιπα!! :shock:

να σας ρωτησω και κατι αλλο... αυτο το στηθος εμενα τιποτα ...δεν εχει αλλαξει! αισθανομαι καποια ευαισθησια, ειδικα στις θηλες αλλα που και που ... λετε ειναι νωρις ε?

πολλα φιλια και καλες διακοπες σε οσες φυγουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλό μήνα κοιλίτσες και σποράκια :)

Αγωνία βλέπω ε;

dreams2011 με το καλό η αυχενική σου! Μια χαρά θα είναι το μωράκι σου!

Ως προς τις ανακατωσούρες, υπομονή... Μπορεί και να περάσουν από τη μία μέρα στην άλλη.

twiggy για το στήθος ένα σου λέω: στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα καταλάβει οποιαδήποτε αλλαγή (οκ, είχαν μεγαλώσει/σκουρύνει οι θηλές προς το τρίτο τρίμηνο) και τώρα έχουν φουσκώσει κάργα! Κάθε κοπέλα και κάθε εγκυμοσύνη είναι τελείως διαφορετική και ποτέ δεν είναι αργά ή γρήγορα για κάτι τελικά :lol:

MaDi εμένα 1η Σεπτεμβρίου μου έκλεισε για β' επιπέδου :evil: Σαν αιώνας μου φαίνεται...

Πάω να τελειώσω τη δουλειά μου να πάω πισίνα χιχιχι! Αλήθεια, δουλεύετε αυτήν την περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλό μήνα σε όλες! Φουσκώνουν οι κοιλιτσες όσο περναει ο καιρός! Κοσταντίνα να ζήσετε! προφάνως εισαι σε γαμήλιο ταξιδι τωρα. Twiggy χαιρομαι που όλα πανε καλά να δεις μετα την αυχενική θα εισαι ακόμα καλυτερα.Dreams καλά αποτελεσματα και σε εσενα. Εμεις πηγαμε μια βδομάδα λευκάδα και μετσοβο και γυρισαμε χθες βράδυ. Αν και εγω ηθελα να παμε καπου μετα τον δεκαπενταύγουστο να ειμαι καλύτερα δυστηχως λόγω της αδειας του αντρα μου δεν γινατανε. Παντως δεδομενων των συνθηκων καλα περασαμε. Οι ανακατωσουρες επιμενουν αλλα εχω πιστη ότι σεμια βδομαδα που μπαινω στον 4ο θα αρχίζουν να στρωνουν τα πραγματα. Εγω σήμερα το πρωι πήγα στο Λητώ και εκανα λήψη τροφοβλάστη πικρη εμπείρια αλλα ο ηπερηχος που εκανα πριν την λήψη ήταν υπέροχος.Είδαμε ενα μωράκι 7 εκ να κουναει χερακια ποδαρακια. Αν και ειναι το 2ο παιδι μου αυτη η στιγμή ειναι παντα μαγική. Αυριο το πολύ μεθαυριο περιμενουμε τα αποτελεσματα και θα μαθουμε και το φύλο.Μου ειπανε για δυο μερες ξεκουραση εξαλλου ποναω ακομα λίγο. Οσο για κοιλια εμενα εχει αρχισει να φαινεται σαν να εχω παραφαει δηλαδη. Απο αυτη την βδομαδα θα αρχισουμε να το ανακοινωνουμε γελια που εχουμε να ριξουμε! Σας φιλω φιλακια στις κοιλιτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...