Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

Σας βρηκα........πολλα νεα βλεπω.

Τα χερακια και εμεις τα βαζουμε στο στομα, με μανία.Την Τριτη θα παμε για το εμβολιο κ για να δουμε ποσο βαρος πηρε.Παντως τα ρουχα που της φοραω ειναι για 6 μηνων , τα αλλα της ειναι μικρα. Ειναι ψηλη η καραμελιτσα μου.

Θα παω το απογευμα στο Μασουτη. Δεν εχω ξαναπαρει λιμπερο. Να δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια.εχω τετοια νευρα και αγχος...εχω ψοφησει στη δουλεια και με "κρεμασε" τελευταια στιγμη μια κοπελα που ειχα για βοηθο.εγω εχω ηδη κλεισει διπλα ραντεβου για πεμπτη παρασκευη που θα ερχοταν..βρηκε δουλεια σε ενα beach bar για τη σεζον.εγω ηθελα απο σεπτεμβρη να την κρατησω μονιμη,καθημερινα.την εχω 3 χρονια καλοκαιρια και γιορτες.με πεθανε τελευταια στιγμη..τωρα πρεπει επειγοντως να βρω κοπελα

εχω και το μπεμπεκο που ειναι μεσα στη γκρινια σημερα..του εδωσα χαμομηλακι και καταχεστηκε!μετα ηρεμουσε μονο με την ηλεκτρικη σκουπα(δοκιμαστε το,πιανει παντα!).ετσι ηθελα δεν ηθελα,παρολη την κουραση μου σκουπισα 2 φορες ολο το σπιτι μεχρι να αποκοιμηθει!λειπει και εκεινος ο αντρας μου,τρεχει με τον πατερα του..αυριο ανεβαινουν αθηνα(δεν ξερω κι εγω για ποσες μερες).πρεπει να βρουν απο που εχει ξεκινησει ο καρκινος..ολα μαζεμενα ρε γμτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδάκια! κ φυσικά γλυκά μωράκια!!!

Ράνια μου, κουράγιο!Δεν είναι κ ό,τι καλύτερο να σε κρεμάνε στα επαγγελματικά αλλά κ γενικώς... πιστεύω θα βρεις κάτι γρήγορα με τόση προσφορά, σε τέτοιους καιρούς. σίγουρα θα υπάρχουν κοπέλες που θα επιθυμούν συνεργασία!

spirtoulaki , καλά πάει ο μπουμπούκος. ίσως κάθε παιδάκι έχει τον δικό του δείκτη ανάπτυξης.

βρε κοριτσάκια, απο πού σκέφτεστε να πάρετε προσκλητηρια? ξέρετε κανενα site με ωραίο υλικό κ τιμές? τελικά ξανασκεφτόμαστε για Αύγουστο κ όχι Οκτώβρη τα βαφτίσια, γιατί θέλουμε να κάνουμε catering έξω απο εκκλησία...

σας φιλώ όλες, καλό βραδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας μανουλες!!

πως πατε με τις ζεστες?? σημερα ζεσταίνομαι πολυ...

να σας ρωτησω ---τα νινια σας καθονται μπρουμυτα, ή γκρινιάζουν?

Demaki δεν ξερω κανενα site να σε διευκολύνω..αυτη η περιπτωση με το catering ειναι ωραια- αν βεβαια εχει καλή σκια εκει που θα γινειθ- γιατι την Κυριακη πηγαμε σε μια βαφτιση κ πισω απο την εκκλησια ειχε μπουφεδακι κ τεντες με τραπεζακια ψηλά για να ακουμπάς (κ κανα 2 καθιστα για τους μεγαλους) αλλα πολυ ζεστη....λιωσαμε μεσημεριατικα...

εγω θα προτιμουσα να την κανω απογευμα - νομιζω μονο Σαββατο γινονται απογευμα- ή λάθος καταλαβα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!ο μπεμπεκος κοιμηθηκε μετα το μπανακι του.παω να βαψω μαλλι σημερα,επιτελους μετα απο 1 χρονο σχεδον!λεω να τα "ανοιξω" λιγουλακι..

εμενα κουκιδα τελευταια σχεδον μονο μπρουμυτα κοιμαται.βολευεται πολυ.βεβαια τη νυχτα φοβαμαι και μολις αποκοιμηθει για τα καλα,παω και τον γυριζω!φοβαμαι μη βαλει το κεφαλι του πανω στο στρωμα και σκασει :shock: .ολοι με κοροιδευουν βεβαια γιατι δεν ειναι χαζο και γυρναει το κεφαλι του..αλλα ξερω γω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσούδια ! :x

ρανια σε καταλαβαίνω απολυτα... εμενα ακομα δεν γυρνάει αλλα κ γω θα φοβόμουν !

και σου ευχομαι σύντομα να βρεις συνεργάτιδα !!! :)

κουκιδιτσα εγω λιγο τον βαζω μπρουμυτα αλλα δεν τρελαίνεται κιολας... καθεται λιγο αλλα μετα διαμαρτύρεται ! :roll:

:geek: απο πανες εμεις βολευτήκαμε πολύ του LIDL !! ουτε διαρροή, ουτε ερεθισμούς και μου αρέσει πολύ η υφή τους !!!!!

σπιρτουλάκι ολα καλά θα πανε ! σιγουρα το καθε μωρακι εχει δικό του ρυθμό αναπτυξης! εσύ εχε το νού σου να πίνει και το ελαφρύ και το πιο λιπαρό γαλατάκι σου (τουλαχιστον 15' θηλασμός) και ολα καλα θα πανε ! υπομονή και επιμονή :x:x:x

φιλιά σε όλες :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε μαρακι,δεν γυρναει απο μονος του ο μπεμπεκος,εμεις τον βαζουμε γιατι ετσι ηρεμει.και τωρα μπρουμυτα τον εχω,γκρινιαζε και μολις τον γυρισα αποκοιμηθηκε αμεσως.τωρα που κοιμαται κανα 10λεπτο θα παω να τον γυρισω πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κασλημερα μανουλες τι μου κανετε? ρανια μου μην φρικαρεις υπομονη ολο και καποια κοπελα θα βρεις δεν μπορει.......εγω στον γιο μου εβαζα μια αλοιφη για τα ουλακια και πηγαμε μια χαρα οσο για τη μικρη θα δω μολις αρχισει και καμμια γκρινιτσα μαζι με το πιπιλισμα θα της την βαλω ειναι πολυ καλη μουντιζαλ λεγετε και την συνηστω ανεπηφυλακτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Γεια σου Μαρακι μας !! :)

Ρανια εγω το σκούρυνα το μαλλι- είπα να μην το βαψω αλλα τελικα δεν μπορεσα να αντισταθω- πηρα να δοκιμασω αυτη την βαφη σε μορφη μους- στην κυριολεξια μεσα σε 3 λεπτα ειχα βαψει το μαλλι. πολυ πρακτικη κ δεν λερωνεσαι. κ το χρωμα βγηκε αυτο που ειπε. βεβαια στα σκουρα πετυχαινει πιο ευκολα- οι ανοιχτες αποχρωσεις ειναι οι δυσκολες.

Κωνσταντινε αυτη τη κρεμα για τα ούλα θα την εχω στα υπόψιν. αφου ειναι τοσο καλη :D

Σημερα θα παρω την μικρη κ θα παω στη μανα μου- θα κατσει στο καροτσι? χθες το απογευμα γκρινιαζε σε ολη τη διαδρομη πισω με αποτελεσμα να την εχω αγκαλια κ το καροτσι να ειναι για την τσαντα μου :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω κατι μιας και μιλαμε για τριχες?ρε κοριτσια πεφτουν σε καμμια τα μαλλια τωρα μετα την γεννα η μονο σε εμενα πεφτουνε τουφες :o:o ???????????????ειναι φυσιολογικο ξερω αλλα τετοιο μαδημα ;) ???????????ειχα και στον γιο μου αλλα ειχα ξεχασει την ποσοτητα μαλλον.....ειδικα οταν λουζομαι στεγνα ειναι σε καλυτερη μοιρα.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!στο τρεξιμο παλι,ελειπα απτο πρωι για ψωνια και διαιτολογο(1300 κι αυτη την εβδομαδα).αυριο γενναει μια φιλη μας τα διδυμακια της!!ενα κ ενα ειναι!κυριακη θα ανεβουμε αθηνα αυθημερον να δουμε τα μπεμπεκια!!μαλλον το ενα θ το βαφτισουμε κιολας.τους πηρα κατι ρουχαλακια τρελα!ειδικα στο κοριτσακι,ολο φρουφρου αφου εμεις δεν εχουμε τετοια!πηρα και στο μπεμπεκο μου ενα μαγιο και καπελακι!

εμενα τα μαλλια δεν μου πεφτουν.καθολου θα ελεγα.κοιταξε το σιδηρο σου..εγω τα ανοιξα λιγο,καλα ειναι.περιεργα,ειχα χρονια

αντε να αρμεχτω στα γρηγορα,παω για δουλεια και ο θεος βοηθος σημερα και αυριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammy loves στην πρωτη μου γεννα μου πεφτανε παραπολυ τα μαλλια κ ειχα παρει τις priorine απο το φαρμακειο οπου ειδα μεγαλη διαφορα... αυτην την φορα δεν μου πεφτουν καθολου, δεν ξερω απο τι οφειλετε... παντως εγω εχω πολυ κ παρεμεινε πολυ το μαλλι μου για αυτο μην αγχωνεσαι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααχ πως τρεμω μην αρχισουν να πεφτουν....χθες τελειωσε ο σιδηρος που επερνα. ξερω οτι πεφτουν εκει στο τριμηνο μετα τη γεννα...θα μεινω φαλακρή..εχω πολυ σκ#τοποιότητα μαλλί...λεπτή τρίχα κ οχι κ πολυ πυκνό... μεχρι στιγμης στεκονται στο κεφαλι μου αυτα τα λιγα!χαχαχ

η δικια μου ρε παιδι μου αν της κατσει μια μερα κ ξυπνησει το μεσημερι- παει...την αλλη μερα ακριβως το ιδιο ωραριο-την ιδια γκρινια την ιδια ώρα. τι πραγμα ειναι αυτο με το προγραμμα της. μην τυχων κ ξεφυγει λιγο. σημερα ξυπνησε με ακριβως τον ιδιο τροπο κ την ιδια ωρα οπως με χθες...

κοιμησου βρε πουλακι μου λιγο παραπανω να κοιμηθω κ εγω η καημενη μεσημεριατικα... :-w:-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια τι μου κανετε?απο μαλλι και εγω εχω πολυ ευτηχως οποτε φαλακρη δεν το νομιζω να καταληγω.....στο 6 μηνο και μετα στρωνουν οι ορμονες και λιγοστευει η τριχωπτωση ιδωμεν.....παντος απο προγραμμα η μπουμπου μια χαρα παει.....και αυξισαμε λιγο και τα γραμμαρια που πινουμε...α!χτες εκλεισα και ολο το στολισμο εκκλησιας μαγαζιου μετα και μπομπονιερες προσκλητηρια γλυκα ολα με θεμα την νεραιδουλα τιγκεμπελ καλα μια τρελλα ειναι .........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια! τι κανετε? χαθηκα 3 μερες γιατι ο υπολογιστης τα ειχε ψιλοπαιξει αλλα τωρα οκ.

πως πατε?? ρε παιδια τι ζεστη ειναι αυτη??? ο μικρος εμενα πια ειναι ολη μερα μονο με το παμπερς του και το βραδυ του βαζω μονο ενα κοντομανικο εσωρουχακι. τον σκεπαζω με ενα σεντονακι αλλα στο μισαωρο ειναι ξεσκεπαστος σιγουρα!! ιδρωνει πολυ το μικρακι μου!! πινει γαλα και βλεπω τον ιδρωτα να τρεχει ποταμι!!! αυτο μαλλον δεν ειναι πολυ καλο γιατι αργοτερα που θα τρεχει και θα κανει τα δικα του θα μου κρυωνει πολυ ευκολα... :?:? τελος παντων...

σημερα θα τον παμε στης πεθερας μου για τριημερο και θα τον παρουμε δευτερα πια!! εμνεις μαλλον δεν θα κανουμε τπτ σπουδαιο αλλα σιγουρα θα κοιμηθουμε, θα ξεκουραστουμε,θα παμε μπανακι και ολα καλα...

ο μικρος τις τελευταιες μερες με εχει ταλαιπωρησει λιγακι. οταν νυσταζει μεσα στη μερα γκρινιαζει, κλαιει και με το που τον παρω αγκαλια κοιμαται. παω να τον αφησω στην κουνια ξανακλαιει. :?:? σημερα του εριξα στην κουνια του ενα φανελακι που φοραω στο σπιτι σαν μπιτζαμακι, το ετριβε στη μουρη του και κοιμηθηκε. μακαρι να ειναι λυση αυτη γιατι τωρα ειδικα με τις ζεστες δεν παλευεται η αγκαλια και ο καημενος γινεται και παπι στον ιδρωτα!απο την αλλη παλι δε θελω να μαθαινει και συνεχεια να κοιμαται στην αγκαλια μου. τωρα πες οκ, οταν ομως παρει 5-6 κιλακια ακομα ποιος μας σωνει??? :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.ρε γμτ δεν ξερω τι να κανω..μονο μπρουμυτα κοιμαται πλεον.τον βαζουμε ανασκελα η πλαι και χαλαει τον κοσμο.με το που θα τον γυρισουμε μπρουμυτα,τουρλωνει τον κωλο και κοιμαται!τωρα περιμενω να κοιμηθει καλα κανα μισαωρακι να τον γυρισω ανασκελα..αφηστε που το απογευμα λεει η μανα μου τον ειχε πλαι και μετα απο λιγο τον βρηκε μπρουμυτα στην αλλη ακρη του κρεβατιου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamy's love τι καλα που τα εχεις ετοιμασει κ δεν θα το εχεις στο μυαλο σου !! εγω τα σκεφτομαι κ δεν ξερω απο που θα αρχισω!χαχα

κοριτσια στα μωρα σας απευθυνεστε με το ονομα που θα δωσετε? εγω οχι ακομη- δεν μου παει ακομη να την αποκαλεσω 'Εφη' , προτιμώ το κουτσουνίτσα, φρατζολάκι, κακαρίνι, τζιτζίκα, φασολάκι και όλα τα είδη μαναβικής! χαχαχαχα

Soφουκι με τις ζεστες πραγματικα κ εγω το σκεφτομαι κ αναρωτιέμαι πως θα την παλεψουμε..ιδρώνουμε αγκαλίτσα οταν ειμαστε- και σδαν πιασουν οι καλες οι ζεστες ώχ μανα μου

Aυριο παμε στην παραλια (οσοι μπορουν να κανουν μπανιο ας κανουν εγω κ η φούσκα μου θα πιουμε καφεδακι στη σκιά)!

αν κανει καλο καιρό βεβαια! ;)

καλο βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια. τι κανετε? εμεις αλλαξαμε τα σχεδια και τελικα δεν το δωσαμε το παιδι μας για σαβ-κο. μαλλον το επομενο... χτες ο μικρος απο τον πολυ υπνο εχασε ενα γευμα... :?:? δε νομιζω να πειραζει με μια μερα εε?? εσας με τη ζεστη τωρα τρωνε οσο πριν? εμενα μου εχει μειωσει λιγο την ποσοτητα στο γαλα. οχι βεβαια καθε μερα αλλα που και που μπορει να φαει συνολο το 24ωρο και 100 μλ λιγοτερο απο πριν.

αλλο θεμα. αντιλιακη βαζετε στα μπουμπουκια? νερακι ποτε ξεκινανε να πινουνε?? την τριτη εχουμε επιτελους γιατρο και ειμαι γεματη ερωτησεις... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!επιτελους ξεμπλεξα με τις πελατισσες σημερα,τελειωσα κατα τις 2,πηγα "πατησα" και ενα ισιωμα στο μαλλι,εβαψα κ το νυχι κοκκινο και ενιωσα λιγο γυναικα!

ο μπεμπεκος πολυ γκρινια και χτες βραδυ και σημερα.τωρα τον καναμε μπανακι κ ηρεμησε.εχουμε σε 2 παιδικα παρτι να παμε απο τις 6 κ μετα..το ενα ειναι της ανηψιας του αντρα μου,αρα θα παμε στο χωριο του.πεθερικα κ ετσι :((:(( .εντωμεταξυ ο κακομοιρης ο πεθερος μου μπαινει τριτη στον Αγιο Σαββα στην αθηνα.ο καρκινος εχει κανει μετασταση στους λεμφαδενες και σε 2 σημεια στους πνευμονες.ακομα δεν ξερουμε απο που εχει ξεκινησει και που αλλου μπορει να εχει.κριμα και ειναι τοσο καλος ανθρωπος...(σε αντιθεση με την πεθερα..)οποτε θα εχουμε ιστοριες...

ασχετο,χτες γεννησε η φιλη μου τα διδυμακια της.σημερα καταφερα να της μιλησω,ηταν χαλια απτην καισαρικη,πονουσε πολυ..και δυστυχως το αγορακι εχει λενε καποιο μικροβιο στο πνευμονακι του και το εχουν με οξυγονο.μακαρι να μην ειναι τπτ και να πανε ολα καλα.ταλαιπωρηθηκαν τοοσο πολυ αυτα τα παιδια μεχρι να μεινει εγκυος..αυριο παμε αθηνα να τους δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχου βρε Ράνια...ευχομαι να μην ταλαιπωριεται ο ναθρωπος- ειναι πολυ δυσκολες καταστασεις αυτες...καλη δυναμη.

με το μπρουμυτο πως πατε -εχει μαθει να κοιμαται ετσι ε? δεν νομιζω να εινα ικακο- απλα εχεις το νου σου να εχει πλαι το κεφαλι- σε καταλαβαινω.

Σοφουκι ακυρο το τριημερο? ασε για να σε παρηγοτησω θα σου πω οτι απο αποψε χαλαει ο καιρος με καταιγιδες σε ολη την Ελλαδα.

εμεις πηγαμε παραλια- πωπω...μουρθε να ριξω μια βουτια αλλα πηγα χωρις μαγιο- η μπομπου βγηκε τσαρκα στην θαλασσα!χαχα

που ειστε υπολοιπα κοριτσόπουλα :?:

Κωνσταντινε πηρα Libero ειχε προσφορα κοντρα στην προσφορα κ πηρα 2 πακετα μεγαλα. θα σου στειλω τους κωδικους (αν δεν τους βρω θα σε ρωτησω που να δω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον ηλιο τα βγαζετε τα μπεμπε;εγω εβγαλα το μικρουλη για γιατρο στις 5 και αναψοκκινησε.ειναι και ξανθουλης.το δε ματακι του ετρεχε απο τον ηλιο.στεναχωρεθηκα.σημερα τους αγορασα καπελα.αντηλιακη θα βαλετε και ποια;

ασε προβλημα με τη ζεστη.να βαλω αρικοντισιον να μην βαλω;χθες στους 29 το ειχα μεσα στην κρεβατοκαμαρα που εχω και τα μωρα και εγω πουντιασα.αυτα ριχνουν και απο κανενα φταρνισμα.ευτυχως σημερα δροσισε.δεν τα φορατε και εσωρουχο.σωστα;εγω μονο εσωρουχο η μονο φορμακι.αλλα με το κλιματιστικο αγχωνομαι.και με τον ανεμιστηρα στο σαλονι.

κουκι που την ειχες τη μικρη στην παραλια;κατω απο δεντρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Dolfin να σου ζησουν τα ζουζουνακια σου. Ο παιδιατρος μου ειπε να τον βγαζω μετα τις 6 το απογευμα εξω. Αντηλιακο μεχρι 6 μηνων δεν κανει στο δερματακι τους οπως και στην θαλασσα μεσα. Βαλε αιρκοντισιονερ απλα να μην τα χτυπανε, αυτα υποφερουν απο την ζεστη περισσοτερο απο εμας. Το βλεπω και στο δικο μου που κοιματε πιο ηρεμος οταν εχει δροσουλα. Ειχα ρωτησει και το παιδιατρο και μου ειχε δωσει το οκ.

Μονο φορμακι του φοραω.

Ελπιζω να βοηθησα λιγακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...