Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

Νικη μου ειναι στα 18.40 μαζι με το περιοδικο τωρα την Πεμπτη βγηκε...καθε Πεμπτη ειναι να ξερεις...λογικα θα βρεις γιατι εγω βλεπω τα περιπτερα γεματα...την τσαντα ψυγειο δεν προλαβα αλλα δεν πειραζει...αυτη τη βδομαδα εχει πορτοφολι αλλα δεν το θελω..περιμενω να βαλει κατι αλλες τσαντες βαλιτσουλες τυπου...για να βαλω του μωρου τα πραγματα..σου βαζω φωτο με βαλιτσα και νεσεσερ στο οποιο εβαλα τα καλυντικα του μωρου.. ο αφαλος λιγο ακομα θελει για να βγει αλλα φοραω σκουλαρικι και φαινεται ετσι...παντως η γραμμη αφαντι ακομα...στο γιο μου ειχα αρχισει καπου σιγα σιγα στον 5ο να βγαζω..μηπως επειδη ειναι κοριτσι...η κολλητη μου εβγαλε ηδη και ειναι στην 22 βδομαδα...μεχρι πανω εχει βγαλει..τι να πω

post-1349-13873937192606_thumb.jpg

post-1349-13873937192715_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ Ελις μου εγω δίνω στις 25 Ιουνίου και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ....όλο το μπεμπε σκέφτομαι + πολύυυυυυυυυ δουλειά + ετοιμασίες δωματίου.............ευχομαι να περάσω γιατί θα πρέπει να ξαναπάω 5 μέρες πριν γεννήσω..............ε όχι .......διάβασμα μέχρι τελευταία στιγμή.............

κοριτσάκια κράμπες έχω κ εγω συνέχεια κ ξεκίνησα λίγο μαγνήσιο 1 την ημέρα μπας και....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπεραααααααα....κ σιγουρα καληνυχτα.απο το πρωι τωρα αξιωθηκα να μπω....με ψαχνατε?που αλλου θα ημουν?στην γυρα.... :D:D:D:D το πρωι πηγα την μικρη παιδικο κ μετα πηγα για την καμπυλη κ εξετασεις....κ μπορω να πω οτι ετσι την ξαναεκανα με χιλιαααααα...παω το πρωι προετοιμασμενη για το τι μπλιαχ με περιμενει κ μου λεει η μικροβιολογος...εισαι τυχερη γιατι φεραμε το καινουργιο υγρο που πινεις για την καμπυλη κ οχι την αχνη ή την γλυκοζη κ εισαι η πρωτη που το δοκιμαζεις....εγω να δεις χαρες...μου δινει ενα ποτηρι με αυτο το υγρο κ ηταν λες κ επινες φαντα που εφυγε το ανθρακικο...τελειο...επινα ευχαριστως αλλο ενα ποτηρακι.περιμενα κ μια ωρα για την επομενη ληψη.τα αποτελεσματα αυριο.μετα πηγα κ για καφε,γυρισα σπιτι....φαγαμε πεσαμε κ για ενα υπνακο κ το απογευμα βγηκαμε πλατεια....μαζευτηκαμε στις 10.30!!!φαγαμε κ το σαντουιτσακι μας εξω ;);)

οπως καταλαβατε που χρονο για να μπω.κ αυριο το πρωι θα παω μια βολτα στο παζαρι για κατι πραγματακια που θελω γιατι αργοτερα αν πιασουν οι καψες δεν παω πουθενα.

την κυριακη το απογευμα τελικα κατεβηκαμε θαλασσα...για καφε βεβαια...βρεξαμε ομως κ ποδαρακια.λιγο κρυα ηταν....επαιξε κ η μικρη με τα κουβαδακια κ γυρισαμε σπιτι στις 9.επλυνα κ πετσετες κ μαγιω...να ειμαστε ετοιμοι μεσα στην βδομαδα. ;);)

ελλη συγχαρητηρια για το μαθημα....τουλαχιστον εισαι στους μισους που περασαν.

σας καληνυχτω...παω να διαβασω λιγο μπας κ νυσταξω πιο ευκολα....καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου. τι κανετε? νομιζω οτι με τα δικα μου δεν ευχηθηκα στην χρυσαλενη μας. χιλια συγνωμη.

να σου ζησει χρυσαλενη μου και καλη λοχεια να χεις.

εχω ημικρανιες απ την αριστερη πλευρα απ την κυριακη και ειμαι ψιλοζαβλακωμενη.

ελπιζω να ειστε καλα ολες. θα μπω αργοτερα παλι.

α!ξεχασα. εχω δωσει σε καμια το κιν μου για οταν ερθει η ωρα?δεν θυμαμαι :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου………… είμαι πολύ αναστατωμένη & στενοχωρημένη……

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Πέρασα 1 πολύύύύ άσχημη νύχτα……. τρόμαξα πάάάάρα πολύ για τον μπεμπάκο μου, αλλά αφού το μωράκι μου κλωτσάει συνέχεια…. πάει να πει πως είναι καλά ο μικρούλης μου…..

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Έκανα το μέγα λάθος να φάω αργά για βράδυ & να πέσω πολύ γρήγορα για ύπνο!!!! Ο καλός μου είχε πάει για μπανάκι & εγώ είχα επισκέψεις…. ήρθε εντελώς στα ξαφνικά μία θεία μου για καφεδάκι & ανανεώθηκε κι η διάθεσή μου, γιατί ήμουν πάλι κάπως….

Όταν ήρθε ο καλός μου, μέχρι να κάνει το μπανάκι του, στο μεταξύ έφυγε κι η θεία, είχε πάει περασμένες 9.30 το βράδυ….. και το σκεφτόμουν αν θα φάω κάτι ή όχι…. από τη μία έλεγα είναι αργά…. από την άλλη ήξερα πως λίγη ώρα αργότερα θα λυσσούσα!!!! Κι έτσι, αποφάσισα να φάω τους ντάκους μου…. τι το ήθελα Χριστέ μου???? :?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Έλα όμως που τελικά κάτσαμε 10 παρά….. και 10.30 μαζευόμαστε, να πλύνουμε δόντια & να την πέσουμε…. πλένουμε δοντάκια, πιπί & πέφτουμε…. στις 11.30 έπρεπε να πάρω το Μαγνήσιο μου, οπότε ξυπνάω…..

Ξαφνικά, καμιά ωρίτσα αργότερα, εκεί που κοιμόμουν ανάσκελα…. ένιωσα να πνίγομαι!!!!! Μου ήρθε εμετός στο στόμα!!!! (συγγνώμη κιόλας πρωί-πρωί!!!!!) Για πότε τινάχτηκα…. με έπιασε βήχας…. κι ο οισοφάγος μου καιγότανε!!!! Μιλάμε για πολύύύύύύ ξινίλα!!!!! Ήπια νερό….. σηκώθηκα λιγάκι να περπατήσω…. αλλά νύσταζα πάάάάάρα πολύ & δεν άργησα να ξαναπέσω….

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Μία ώρα μετά…. ξανά τα ίδια…. αυτή τη φορά ήμουν ξαπλωμένη στο πλάι & οι ξινίλες και το πνίξιμο ήταν λιγότερα, αλλά το κάψιμο στον οισοφάγο με πέθαινε…. σηκώθηκα, έμεινα καμιά ώρα καθιστή στον καναπέ, να μου φύγει όλο αυτό….. έφαγα κι 1 μηλαράκι, που ξέρω πως τραβάει τις ξινίλες & ξανάπεσα…. αυτή τη φορά με 2 μαξιλάρια….. ημικαθιστή σχεδόν ήμουν….. φοβόμουν μήπως ξανασυμβεί & δεν το καταλάβω εγκαίρως!!!!! Ευτυχώς…. το κακό δεν τρίτωσε!!!! Αλλά ξύπνησα με την ανησυχία μου εάν ο μικρούλης μου είναι καλά….. ευτυχώς…. δίνει συνεχώς βροντερό παρόν κι έτσι είμαι ήσυχη….

:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Τι στο καλόόόόό….. πρέπει να ήταν αυτό πάντως…. που έφαγα κι έπεσα σχεδόν αμέσως για ύπνο!!!!! Δεν το ξανακάνω Παναγιά μου!!!!!!! Χίλιες φορές να λυσσάξω της πείνας!!!!!!! Απαπαπα…….. την τρομάρα που πήρα!!!! Σίγουρα θα ανησύχησα και τον μικρούλη μου!!!!!! Τι κακούργα μάνα που είμαι???

Τώρα είμαι λιγάκι πιο ήρεμη….. αλλά ελπίζω να μου γίνει μάθημα!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Να μάθω να είμαι κοιλιόδουλη!!!! Δλδ. τι θα πάθαινα εάν έπινα 1 ποτηράκι γάλα, γμτ μου???? Έχω κάτι νεύρα με τον εαυτό μου!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Λιγάκι αργότερα θα ξεκινήσω τις δουλειές μου, σιγά-σιγά & χαλαρά, τώρα αισθάνομαι πολύ αδύναμη, δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου…. ευτυχώς έχω την παρεούλα του καλού μου πιτσιρίκου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααα!τι μου κανετε;ολα καλα;

πιπιτσα μου τι ηταν αυτο που επαθες;οπως λες να προτιμας να πινεις λιγο γαλατακι μονο πριν κοιμηθεις,για να μη τρομαζεις νυχτιατικα

κ για μενα δεν ηταν καλο το βραδυ :cry:

ξυπνουσα ανα 2 ωρες,συχνοουρια,καουρες.δυσπνοια,πονος στο ισχυο.δραμα.δε παλευεται η κατασταση.εκτος αυτου η μια μικρη μου με χτυπαει χαμηλα λες κ θελει με το ζορι να βγει.μου φαινεται θα παω αυριο στο γιατρο να με δει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!! Πώς είστε σήμερα?

Αννα μου κουράγιο, μάλλον μας προετοιμάζουν τα μωρά μας για τα επερχώμενα ξενύχτια :lol::lol:

Πηνελόπη και ΄συ καλά κοιμήθηκες ε? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αννούλα κι Ελισάβετ.....

Έχουνε και τα νινάκια μας τις ανησυχίες τους φαίνεται......

Τί να κάνουμε.... είδος πολυτελείας ο ύπνος από εδώ και στο εξής...........

Υπομονή....... θα περάσει ο καιρός & θα γεννήσουμε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Πηνελοπακη μου φταιει αυτο που εφαγες για το βασανο σου...μα και εσυ ντακους βρε παιδι μου...

για βραδυνο να τρωες πρωτεινες..κανενα αυγουλακι, κανενα κρεατακι...ψαρακι κλπ κλπ κλπ...οχι ντοματες και ψωμια..με τιποτα..

Επαθες ΓΟΠ και σε καταλαβαινω..ειναι εανς λογος για τον οποιον δεν τροω σχεδων τιποτα!!!!

Τι κανετε κατα τα αλλα..

Ελλη και αννουλα φιλακια....

Εμεις καλα..χτες εφυγα απο το γραφειο στις 9:30..ειχαμε πολυ δουλεια...

σημερα ελπιζω να ειμαι πιο καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε? Εγώ χθες κοιμήθηκα πολύ καλά ευτυχώς...μέχρις τις 9 κοιμόμουν :o:D Χθες πήγαμε την βολτιτσα μας και πέρασα πολύ καλά...

Ελίς μου συγχαρητήρια για το μάθημα!! Τουλάχιστον είσαι στους μισούς που το περάσανε!

Νικόλ μου καλή επιτυχία και σε σένα..Ευχομαι να τα περάσεις να μην τα έχεις μετά.

Ευάκι μόλις είδα την διαφήμιση στην τηλεοραση για τον τηλεθεατη εσένα σκέφτηκα!!!! :D

Νίκη μου κι εσύ νιώθεις δυσφορία ε? υπομονή!!

΄Βίκυ μου πώς είσαι?

Άννα μου και σενα σπρώχνουν οι μικρές??Εχεις και δυο εσυ..Εμένα ένας είναι αλλά όλο σκαλίζει!! :D

Πιπίτσα μου καλή μάλλον έπαθες παλινδρόμηση..μην αγχώνεσαι το μωράκι σου μια χαρά είναι...Καλύτερα γαλατάκι αό εδώ και πέρα!!!

Καλημέρα Χρύσα μου..καλή δουλειά!

Οι άλλες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρύσα μου. Καλά έφυγες από τις 9.30??? :o Ας καθόσουν λίγο ακόμη :lol::lol::lol:

Σε βλέπω να γεννάς εκεί :lol::lol:

Καλημέρα Μαράκι. Ναι ευτυχώς είμαι στους τυχερούς "μισους" :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι και Χρύσα μου............

Δεν το φανταζόμουν, για να είμαι ειλικρινής, πως θα είναι κάτι βαρύ οι ντάκοι............

Πόσα και πόσα βράδια έχω φάει.... άνευ ενοχλήσεως!!!!!

Από εδώ και στο εξής.........

Γαλατάκι, γιαουρτάκι, άντε το πολύ-πολύ γάλα με δημητριακά........

Φοβάμαι.........

Σας αφήνω κωκόνες μου...........

Πάω να ξεκινήσω τις δουλειές μου σιγά-σιγά........

Δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου όμως....... βαριέμαι...............

Τέλος πάντων, μάλλον θα τα πούμε κι αργότερα............

Φιλούθια σε όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι μου.περιμενω να περασει αυτη η εβδομαδα για να χαλαρωσω. συσπασουλες εχω οταν ειμαι ορθια ή καθιστη και οταν εχω αγχος ή εκνευριζομαι οποτε κοιταω να μην μου συμβαινει κατι απο αυτα. εσυ καλα εισαι καλη μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μου μην κουραστείς...Αν δεν νιώθεις καλά τα κάνεις πιο μετά...

Βίκυ μου σε λίγες μέρες μπάινεις στο μήνα σου οποτε δεν υπάρχει άγχος ακόμη κι αν έχεις συσπάσεις...Για φυσιολογικό πας σωστα? να μην αγχώνεσαι, να εισαι ήρεμη κι όλα μια χαρά θα πάνε..>Εμείς καλά είμαστε!

Μόλις με πήρε τηλ η Χρυσταλλένη...Μου είπε καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλες και να σας στείλω τα φιλιά της. Δεν εχει αντοχές να ανοιξει τον υπολογιστή λεει!!! Πολύ ξενυχτι!! :lol: Ο μικρός της είναι καλά, θηλάζει αποκλειστικά και όπως μου είπε μετά από επιμονή τα καταφερε!! Είναι στο σπίτι τους τώρα, χθες βγήκε. Και με το θέμα της υδρονέφρωσης που είχε το μωρό όλα μια χαρά!! Αυτά τα νέα της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΟΥΣΚΩΤΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!Πώς είμαστε σήμερα????

Εγώ άυπνη...κοιμήθηκα με χίλια ζώρια κατα τις 2 και ξύπνησα 7...το μαναράκι μου ήταν λίγο ζωηρό αλλα εγώ σαν χαζομαμά το απολάμβανα...¨)))))))))))))))))

Εσυ Μαράκι μου κοιμήθηκες,ε?????Τέλεια....

Πιπίτσα μου θα συμφωνήσω με το Μαρακι...Γαλατάκι απο εδώ και πέρα για να είσαι ΟΚ...!!!!!!!!

ΟΙ Υπόλοιπες τι μου κάνετε?????αχ....πώς θα περάσει και αυτή η μέρα???????????

Να σας ρωτίσω κατι...ψώνισε καμία σας από τα Jumbo ρουχαλάκια????Είναι καλα ποιοτικός??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι κανουν τα κοριτσια;

Χθες ξαπλωσα απο τις 10!Δεν την παλευα καθολου,ενοιωθα κομματια...Τελικα με πηρε ο υπνος στις 12 και σηκωθηκα στις 9:30.Αναπληρωσα τον υπνο που μου στερησαν προχθες οι Αλβανοι γειτονες! :evil:

Πιπιτσα,το εχω παθει και εγω αυτο,με σοκολατα.Κοντεψα να πνιγω!Ειναι παλινδρομηση!Μην τρως βαρια το βραδυ...

Γαλα το βραδυ εγω δεν πινω,με πειραζει,μου ερχεται ολο πανω.Ενα τοστακι με τυρι τρωω αλλα σχετικα νωρις κατα τις 9 για να προλαβω να το χωνεψω...Και το αυγο μου φερνει καουρα...

Μαμαπιανισσιμο εχεις συσπασεις και εσυ;Θελει ξεκουραση...

Ολα καλα με τον μπεμπακο της Χρυσταλλενης,ε;Μπραβο!

Κανενα νεο απο την Σοφια;

Τα υπολοιπα κοριτσακια απ'οτι διαβασα ειστε ολες καλα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρουλίτα μου...ξενύχτης ο μικρός?? Εμένα τον είχε πιάσει λόξυγγας χθες στις 12 και περίμενα να του περάσει και μετά κοιμήθηκα!!!

καλημέρα συμπεθέρα!! ξύπνησες ανανεωμένη ε? Μια χαρά!!

Κι σήμερα έχει απίστευτη ζέστη.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ στις φρεσκοξυπνημενες..............μαρουλιτα εγω θεωρω οτι δεν ειναι καλα ποιοτικως.παρε μονο σελτεδακια κτλ.για ρουχαλακια δε τα συνιστω

νικη μου καλημερα,μαρακι τι κανεις;κ ολες οι υπολοιπες πως ειστε;

εγω θα βγω για κατο δουλειες αλλα θελω να γυρισω για να μαγειρεψω

μοσχαρακι κοκκινιστο με πατατες κ κολοκυθακια

μου φερε ομως ο μπαμπας μου ενα καρπουζι λουκουμι,κ λεω αντι για φαι το μεσημερι να χτυπησω μονο κανα 2 κιλα καρπουζι :lol::lol::lol:

εδω εχει συννεφια :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω με την Αννα.Δεν θα παρω καθολου ρουχα απο τα τζαμπο,μονο κανενα σελτεδακι και αν...Θα τα παρω απο τα Μαδερκερ που ειδα την ποιοτητα και μου φαινεται πολυ καλη... :roll: Δεν μου περισσευουν τα λεφτα,αλλα για οταν θα ειναι ακομα νεογεννητο,θελω να προσεξω πολυ τι θα του φοραω.Αργοτερα βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...