Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου..Τι κάνετε? Από τις 6 είμαι ξύπνια και έμεινα στο κρεβάτι μέχρι τις 7:30..δεν άντεξα περισσότερο..

Σοφάκι μου είμαι πολύ συγκινημένη για σένα.Δεν σε πρόλαβα, τώρα θα έχεις πάει ήδη στο μαιευτήριο. Απλά ήθελα να σου μεταφέρω τις ευχές της Χρυσταλλένης. Αντε κοριτσάκι μου γλυκό, με το καλό να κρατησεις τα κοριτσάκια σου αγκαλιά.Θα περιμένουμε νέα σας,

Μαρία μου τι κάνεις κοπέλα μου? Χρόνια πολλά καταρχήν για τα γενέθλια σου. Ολα θα πάνε μια χαρά, μην αγχώνεσαι.Υπομονή ακόμα ένα μήνα και θα έχεις και το 2ο σου κοριτσάκι αγκαλιά..

Μιχαέλα με έκανες και γέλασα!!! Εχω ακούσει παιδάκια να τρώνε κρυφά γαριδάκια όχι για μανούλες!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Γιελιζ μου, είδες ο σκαλιστής?? Μπορεί να σκαλίζει αλλά βολεύτηκε εκει μέσα!! Μια χαρά τα νέα σας..μεγάλωσε το αγοράκι σας!!

Κατερίνα μου καλό γιατρό σήμερα...Περιμένουμε νέα σας!

Νομίζω και η Μαχη μας έχει σήμερα γιατρό...με το καλό!!

Χθες μίλησα με την Χρυσταλλένη.Σας ευχαριστεί για τις ευχές σας και σας στέλνει πολλά φιλιά.Ειναι λίγο ταλαιπωρημένη από την καισαρική, προσπαθεί να θηλάσει αλλά δεν έχει ακόμη αρκετό γάλα λεει με αποτέλεσμα το μωρό να δυσανασχετεί.Βασικά και η ίδια δυσκολεύεται στις κινήσεις αλλά οπως μου είπε..."το πιο σημαντικό από όλα είναι ότι έχω ένα υγιέστατο και πανέμορφο αγοράκι και είμαι πολύ ευτυχισμένη" !!!!

Θα έρθει η μαμά μου σήμερα να κάνει γενική και ίσως μετά να την πω να πάμε σε ένα μαγαζί που έβαλε εκπτώσεις στα παιδικά να χαζέψω λίγο!!! :D

Αντε ξυπνήστε κοριτσάκια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσιαααααααααααααααα!τι μου κανετε;

σημερα ειναι η μεγαλη μερα της σοφιας ε;πω πω!τι καλα!οποια εχει νεα της να μας πει κ εμας ε;

εγω καλα.λιγο ανορεχτη ξυπνησα.εχω βαρεθει τη ζωη μου,ολο μεσα ειμαι απο τοτε που μου πε ο γιατρος να κοψω τις μετακινησεις.δεν αντεχω αλλο.κ στο σπιτι δε μ αφηνουν να κανω τιποτα.ποτε να περασουν κ εμενα οι 8 αυτες βδομαδουλες να εχω κ εγω τις πασχαλιτσες μου αγκαλια;αχ αχ! :lol: κ μετα θα τρεχω κ δε θα φτανω :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τα νεα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου καλημέρα...Κάνε υπομονη!! Υπάρχουν και χειρότερα!!! :D Εγώ από την 14η εβδ που έκανα την περίδεση είμαι στο σπίτι, ούτε αμάξι παίρνω και οι βολτες που έκανα είναι μετρημένες στο χέρι!

Ξεκουράσου τώρα γιατι μετά οπως λες θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη φανταστεις μαρακι μου,κ εγω μια απο τα ιδια.το πρωτο καιρο(3μηνο)φοβομουν μη κρυωσω η μηπως κολλησω καμια ιωση κ δε κυκλοφορουσα.μετα περασα ενα 3μηνο ολο αγωνια γιατι διαβαζα πολλα στο ιντερνετ κ επηρρεαστηκα κ ειχα αγχος για την αυχενικη κ τη β επιπεδου.κ τωρα που ξεαγχωθηκα που μπηκα σε ασφαλεις βδομαδες κ επιτελους ειπα πως οτι κ να γινει ολα θα πανε καλα,μου κοψε τα πολλα πολλα ο γιατρος. :?

βεβαια χαλαλι δε το συζητω.κ τελειως κλεισμενη να ημουν δε θα ελεγα κιχ.αλλα ε!οσο να ναι,τωρα καλοκαιρακι με τραβαει να βγω για λιγο περπατημα στη λιμνη η να παω ενα σαβ.κο για μπανακι.

αλλα οπως προειπα.δε παραπονιεμαι με τη πραγματικη εννοια.οι πασχαλιτσες μου να ρθουν με το καλο κ ολα τ αλλα περιττευουν.

αυτα

φαντασου λιγο τη χαρα της σοφιας σημερα!πωπω!τελικα περναει γρηγορα ο καιρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι είναι Αννα μου..καμιά φορά κάνουμε και κανένα παράπονο αλλά με τίποτα δεν αλλάζουμε αυτό που ζούμε...

περνάει ο καιρός...Ανυπομονώ τόσο να περάσουν οι μέρες, οι εβδομάδες!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

τι κανετε;;;;

εγω καλα

καλε πειτε γιατι εχασα επεισοδεια..η Χρυσταλλενη ηταν να γεννησει με καισαρικη;;;;///χαμπαρη δεν πηρα!!!!

Να της δωσετε τα χαιρετησματα μου και τις ευχες μου.

Σοφακι τωρα που μιλαμε εσυ μπορει να εχεις τις κουκλες σου αγκαλια!!!!

Σημερα πηγα ΙΚΑ...μου αλλαξαν την ΠΗΤ...για τις 06/08..χαχαχα..παιδια πολυ γελιο..

ο καθενας βγαζει διαφορετικη ΠΗΤ...δεν πειραζει καλυτερα..θα σταματισω πιο αργα για να κατσω σπιτι με το μωρακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!

Χρύσα μου, αυτό κι αν είναι "πρωτοποριακό" :lol::lol: , να σου αλλάζουν ΠΗΤ πρώτη φορά ακούω :lol: .

Η Σοφία μας τώρα θα είναι στο αποκορύφομα της διαδικασίας

Καλημέρα Αννούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορτσουδιααααααααα.....η σκεψη μας σημερα στην σοφιααααααα!!!

μαρια μου πολυ χαιρομαι που ειχαμε νεα σου.ολα θα πανε καλα...λιγος καιρος εμεινε...εφοσον εφτασες μεχρι εδω ολα καλα θα πανε.

μαρακι πολυ καλο αυτο που ειπες....τωρα πια τρωνε κ οι μανες κρυφα :D:D:D:D

καλημερα αννα κ χρυσα.

θα παρω τηλ να μαζευτουμε για καφε....οποτε μπορει να χαθω για λιγο.....τα ξαναλεμε!!

καλημερα ελλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρυσα μου!! Η Χρυσταλλένη ήτανε να γεννησει εξαρχής με καισαρική νομίζω εξαιτίας κάποιου προβλήματος στα μάτια που είχε...

τώρα θυμήθηκαν να σου αλλάξουν την Πητ???

Καλημέρα Ελίς μου!

Καλημέρα Μιχαέλλα μου και καλό καφέ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ναι..

και ενω ημερολογιακα βαση ΤΕΠ ολοι οι γυναικολογοι μου δινουν ΠΗΤ 02/08..με κυκλο 28 ημερων, ενω η σωστη ΠΗΤ βαση κυκλου 26 ημερων που εχω εγω ειναι 31/07..αυτος μου την εκανε 06/08 :!::!::!:

Αλλα ΟΚ!!! δε με πειραζει καθολου!!!!!!

εσυ πως εισαι σημερα;;;;

Συμπεθερα κανενα νεο απο το μωρακι της φιλης σου που ειναι στο παπαγεωργιου;;;;

Σοφακι ολα καλα θα πανε..

εισαι πλεων σε ευδομαδες ασφαλεια..τωρα ελαχιστα πραγματα μπορουν να πανε στραβα!!!..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα μου τιποτα ακομα........(τελικα στο ιπποκρατειο την πηγαν,μαλλον εκεινο εφημερευε).το μωρακι ειναι στασιμο,στην ιδια φαση κ οι γιατροι δεν λενε πολλα.η φιλη μου βγηκε χθες απο το νοσοκομειο κ μενει εκει θεσ/νικη.η ιδια δεν θελει να την παρω τηλ για να μην στεναχωρηθει κ αρχισω κ κλαιω(σκεφτεται την κατασταση μου).μονο μηνυματα τυης στελνω αλλα ουτε κ ασε αυτα απαντα.οποτε οτι μαθαινω απο την μαμα μου που μαθαινει απο την πεθερα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελλα μου λογικο!!

μακαρη να πανε ολα καλα ευχομαι..ο Θεος ειναι μεγαλος

Μια φιλη μου καλη ειχ επροσφατα μια αποβολη στις 8 ευδομαδες και ακομα ειναι ρακος ψυχολογικα οποτε και εγω φροντιζω να μη την πολυτσιγγλαω

Μιλαμε πιο πολυ μεσω μινηματων κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι με το καλο να ζήσεις την πιο ομορφη μερα ολόκληρης της ζωής σου!!!!!!!

Μαράκι πως τα παει; Δοκίμασε χάπια μαγιάς για να αυξησει την παραγωγή της;

Σισσυ τι επαθε η φιλη σου;

Κοριτσια με εχει πιασει μια ανυπομονησία να τις εχω και τις δυο μαζι!!!! Δεν ξερω τωρα που φτασαμε επιτέλους μεχρι εδώ εχω αρχισιε να ονειρεύομαι!!!!!! Εδώ εχει υπέροχο καιρο και πολύ ζέστη, σκέφτομαι να αφήσω τις δουλειές και να πάω την κορη μου καμμια βολτα στην παραλία!! Το σκέφτομαι όμως, γιατι κάνει ζέστη και είναι κριμα να μην την βουτήξω!! Αλλα θέλω η πρωτη της επίσημη βουτια να είναι και ο μπαμπας της μαζι!!!!!! Μεταξύ μας ανυπομωνώ να την δω με το μαγιουδάκι της!! Ποτε μεγαλωσε το κοριτσακι μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεραααααα!Τι κανουν οι γκαστρουλες;

Ξυπνησε πριν καμια ωριτσα,σαπισα στον υπνο,ευτυχως! :lol: Ντυθηκα και βγηκα να παρω ψωμακι.Πηρα και μπουγατσα και ντονατς να φαμε με τον αντρα μου για πρωινο.Παλι γουρουνιασα. :oops: Δεν αντεχα αλλο μεσα,ειχα να βγω 2 μερες.Ευτυχως αυριο εχει ρεπο ο αντρας μου και θα με παει καμια βολτουλα.

Εχουμε καποιο νεο απο την Σοφια;Ξυπνησα με την εγνοια της!Λετε να εχει γεννησει; :roll:

Καλεεεε,το τικερακι μου πηγε στον 7ο!Αγχωθηκα τωρα! :o:shock: Κανονικα συμφωνα με την ΠΗΤ μου αυριο μπαινω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συμπεθέρα!! Γιατί αγχώνεσαι καλέ??Μου άνοιξες την όρεξη με την μπουγάτσα!! Μπουγάτσα σαλονικιώτικη όμως....μιαμ!!!

Μιχαέλα μου λογικό η κοπέλα να μην θελει να σε στεναχωρέσει..Ευχομαι να τους πάνε όλα καλά..Ειναι πολύ δύσκολη η φάση που περνάει...

Μαρία μου δεν ξέρω για την Χρυσταλλένη για το γάλο...το παλεύει πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα αγχωθηκα γιατι δεν εχω ψωνισει ακομα τιποτα! :lol: Και βαριεμαι να παω για ψωνια... :?

Μαρια χρονια πολλα για τα γενεθλια σου!

Μιχαελα,μακαρι να πανε ολα καλα για το μωρακι... :( Δυσκολες καταστασεις...

Καλο γιατρο σε οσες εχουν σημερα!

Δεν θυμαμαι τι διαβασα! :oops::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ερθει το γαλα της Χρυσταλλενης να μην ανισυχει.

Οταν με το καλο επιστρεψουν σπιτι και θα μπορει να βαζει το μωρο οποτε θελει αυτο στο στηθος θα δει οτι το γαλα θα αρχισει να ρεει και σιγα σιγα θα προσαρμωστει στις αναγκες του παιδιου

Ολα καλα θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειπα του αντρα μου να γεμισει την καρτα για να παραγγειλω αυτα που θελω απο το Αμαζον,τις προικουλες και τα καλλυντικα της.Κατι ειναι και αυτο! :lol: Τα υπολοιπα θελω να τα παρω μια και καλη,να βγω με την λιστα μου και να ψωνισω.Δεν μπορω να τρεχω 10 φορες,κουραζομαι περισσοτερο... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GOODMORNING!!!!!!!!!!!!!!!!!!Simera kai egw koimithika polu kala (ftou ftou mh me matiaksw) an kai sikwthika kana 3-4 fores alla meta pali koimwmoun me eukolia!!!!!!O mpempis mou einai ligo zwiroulis simera kai eixa kai arketh douleia kai olo xaskogelousa me tis klwtsies tou..:)

Niki mou kai egw exthes eida oti se mia evdomada mpainw ston evdomo kai agxwthika gt oute egw pira tpt..kai etsi kanonisa na pame apo vdomada...Kanonise to kai esi!!!!!!!

Ti trwte simera????egw skeftika na psisw stithos kotoula me kapoio sinodeutiko...to prwi me kerasan ena mikro pizzaki ston fourno kai itan toso almiro pou mou irthe anagoula..pwpwpw..to ksesinithisa to alati eutixws!!!!!eseis pws eiste??eixame kanena neo apo thn Sofia?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...