Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΟ2


Recommended Posts

..δεν ξερω βρε παιδια εχω παλι την αισθηση οτι θα ειναι μια απο τα ιδια με την συνεντευξη αυριο ..δηλαδη ολα καλα ολα ανθηρα , εντυπωσιασμενοι με την προυπηρεσια μου κ οταν θα θιχτει το θεμα των παιδιων γιατι οι ατιμοι το αφηνουν τελευταιο , θα τελειωσει εκει η παρασταση ..

Για το κινεζικο ειμαι μεσα χαλαρα οποτε το κανονισετε κ δεν καταλαβαινω ουτε απο διαιτες ουτε διατροφες ουτε πειναααααααααααα μαυρη που περναω αυτη την στιγμη ..Ομως με τα πιτσιρικια δεν θα ειναι λιγο στριμωκωλιαση η κατασταση ?? Ξερω γω ..

Ειρηνη μου τι να πω ..περαστικα σου ..μηπως να την κανεις την εγχειρηση να τελειωνεις κ συ βρε καλο μου ..Ο μπεμπουλης τι κανει ?

Σπιρτουλι πως σου φανηκαμε ? Μας συμπαθησες η ....??? :lol::lol::lol: Βρε ειμαστε καλα παιδια καταβαθος κηπος .. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 936
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευακι καλή επιτυχιααααααα!!!!!!όσο για κινεζικο είμαι πάντα μέσα όπου και οπότε θέλετε καθότι αδυναμία τρελλη!!!! Σωσω το γλυκο καρπούζι πρώτα πρέπει να το δοκιμάσω εγω και μετα όλοι οι υπόλοιποι καθότι και γκαστρωμενη και δε θέλεις να βγάλεις κριθο καλοκαιριατικα θέλεις???!!!αλλιώς σταματά να με κολαζεις!!!ειρήνη περαστικά σου εύχομαι! Τόνια μου τι έγινε σεληνιαστηκαν τα μωρά σου???!!! το ξεπερασαμε σήμερα τουλάχιστον? πάντως ήτανε πολυ γλυκουλης ο αντρουλης σου που ανακατεβε το μιλκσεικ με το νερό και τουμπαλιν!!! Μπορεί να γίνει master chef!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως ήτανε πολυ γλυκουλης ο αντρουλης σου που ανακατεβε το μιλκσεικ με το νερό και τουμπαλιν!!! Μπορεί να γίνει master chef!!!

Αυτο να μου τα ξαναπεις μανταμ οταν το κανει στο δικο σου μιλκσεικ και νερο!!!!!! :twisted::lol::lol::lol::lol:

Μεσα για κινεζικο αλλα μεσημερι γιατι βραδυ χλωμο για μενα...

Ευακι ολη μας τη θετικη ενεργεια θα σου στειλουμε αυριο!!!!! :D που ξερεις μπορει να ειναι τυχερο!

Ρε Ρηνακι πολυ ταλαιπωρια πουλακι μου!!!αντε να τελειωνεις με αυτη την ιστορια... :(:(

Με το θηλασμο οκ τι να κανουμε τωρα;;;κοντα 6 μηνων τον εφτασες! ;) εγω να δω αν φτασω γιατι εχω αρχισει και κλαταρω πραγματικα!!! :?

Μαριλουουου αντε καλε να παρεις τα τεστ μη χασουμε το αυγο!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σωσω δουλεια;;;; απο δω που ειμαι καλυτερα να ημουν εκει με τα πτωματα!!!τουλαχιστον αυτα κανουν ησυχια!!! :lol::lol::lol:

Ελσα ναι ρε να φερεις το σκατουλι σου την αλλη φορα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριθο;;οπως λεμε κριθαρακι;;; :lol::lol::lol::lol: η οπως λεμε ζορε;;; :oops::oops::shock::lol:

εμεις παλι το λεμε τσιτο .. :lol::lol::lol:

αντε καλε το ζορε ειναι νορμαλ λεξη ..το ασκορδουλακος το ξερεις ??? :lol::lol::lol: αντε γκαλοπ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως το λετε χρυσο μου εσεις στα βορεια αυτο το σπυρακι που βγαζεις στο ματι;;;;;;μετα το "κουτακι" ολα να τα περιμενω!!! :lol::lol::lol:

Μαρια στειλε της ενα να το καταλαβει γιατι η βιωματικη προσεγγιση ειναι η καλυτερη!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το λεγομενο κριθαρακι η κατι αλλο λετε;;

ναι βρε κ πενες αλα κρεμ :lol::lol::lol::lol:

για το ιδιο πραγμα μιλαμε ..αυτο που τελοσπαντων βγαζεις οταν πεις οχι σε γκαστρωμενη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Ελσα ξεχασα να σου απαντησω σε αυτο που με ρωτησες!!! :oops: Η μικρη 3 μηνων ηταν 5500!! αρα πολυ κοντα με το δικο σου! ;)

Ευα μα πενες αλακρεμ;;;;; =p~=p~ εγω αυτη τη στιγμη θα σκοτωνα για λιγο καπνιστο σολομο!!!!

Κι επειδη θα εχω εξωτερικες παρεμβολες...

Ναι μαρη Σωσω ειχαμε και στο χωριο μας καπνιστο σολομο!!! η μαμα μου αν δεν ετρωγα το πρωι το σολομο με το μπρικ δε με αφηνε να παω σχολειο!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα..καλημερα..εγω δουλεια..κριθρακι το λενε πανελαδικα...

πως σκατρα βγηκε ο τσιτος εδω.. :lol::lol:

μα και τσιτες εχουν και τα ψαρια,καλα δε λεω;;

εγω εφαγα χθες κοτονεον..οχι τιποτα,θα με ρωτησει η ευα...και εννοιται παγωτακι βυσσινο σιροπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχα!!!! Σωσω έγραψες πάλι!!!!! Ναι είναι το κριθαράκι και στην Κρήτη το λένε και τσίτο! Και ναι, τα ψάρια έχουν τσίτες και οχι αγκάθια που έχω ακούσει από αλλες πρωτευουσιάνες! :lol::lol: Τώρα που το θυμήθηκα....μια ολόκληρη κουταλιά καρπούζι θα μου δώσεις;;;;;; Μωρέ! Κουβαρντού!

Κινέζικο όποτε θέλετε και ότι ώρα θέλετε!!!! Με ή χωρίς αντρα, μέ ή χωρίς παιδί, εγώ είμαι μέσα!

Τόνια μου, σ'ευχαριστω πολύ πολύ!!!!! :x Αν περάσω κατά τις 13:00 θα ενοχλήσω; Θα είσαι εκεί κατ'αρχήν; Θα σε πάρω τηλέφωνο πριν έρθω.... Ελεγα να μαγειρεψω πρώτα και μετά να περάσω.... τρώγοντε καλύτερα κρύα τα γεμιστά κολοκύθια αυγολέμονο..... τα έχω αχτι! Ηταν να τα κάνω τις προάλλες αλλά δεν.

Ελσα εμένα ο Χριστόφορος 3 μηνων ήταν 6.470γρ και 63εκ. :shock: Γεννήθηκε όμως 3.830γρ. και 53εκ. :D

Μέχρι τον 3-4 μήνα παίρνουν γύρω στο κιλό κάθε μήνα. Μετά εννοείται ελλατώνεται η αυξηση βάρους διοτι διαφορετικά θα γίνει σούμο το μωρο! Από τον 4ο μέχρι τον 7ο παίρνουν γύρω στο μισό κιλό το μήνα και από τον 7ο μέχρι τον 12ο γύρω στα 200-300γρ. Από το 1 έτος μέχρι το 2ο έτος παίρνει συνολικά γύρω στο 1-1,5 κιλό.

Όλα αυτά στο περίπου, είναι διαφορετικός ο ρυθμός του κάθε παιδιού αλλά κάπως έτσι πάνε τα πράγματα.

Εμένα για παράδειγμα από τον 12 μήνα μέχρι και τώρα που είναι 17μηνών δεν έχει πάρει ούτε γραμμάριο... είναι 10 κιλά ντάν. Αλλά έχει τον ακάθιστο! :lol::lol:

Ευακι καλή επιτυχία μάτια μου!!!! Ευχομαι να μην γίνει όπως το φαντάζεσαι.... πάρε λίγη θετική ενέργεια και λίγο γούρι %%-%%-%%-%%-%%-

Α! Χθες πήγαμε κούνιες στο Κομμένο Μπεντένι αλλά δεν σε βρήκα... πήγαμε βέβαια στις 8 και κάτσαμε μισή ωρίτσα.... πολύ ωραία ήταν αλλα ρε γαμώτο όλη η Αλβανία εκεί μαζευτηκε.... και εκεί χρειάζεται βέβαια μακρύ παντελονάκι για αποφυγή τραυματισμού στο τσαϊλι... την επόμενη φορά θα πάω προετοιμασμένη! :D

Ας αφήσω την πάρλα :-@ και να πάω στην λαϊκη καλύτερα.....

φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Ευχαριστώ για τα περαστικά σας!

ΣΩΣΩ ξέρεις πως είναι τα πράγματα στα νοσοκομεία από πρώτο χέρι! Ελπίζω να μη με ξαναπιάσει … μόνο σούπες και φρυγανιές τρώω πια… Αν τελικά με ξαναπιάσει έχω και 2ο μέσον να χρησιμοποιήσω μήπως και μπω επειγόντως να την κάνω. Όσο για το κινέζικο … καμιά σούπα κάνουν;;;

Eva καλά είναι ο μπεμπούλης! Τώρα τρώμε και κρέμα!

ΣΩΣΩ χαχαχα … πολύ γέλασα με το τσιτος = γαριδάκια!!! Χαχαχαχαχα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτο με τα τσιτος γαριδακια ηταν οντως θεικο!!!!!! :lol::lol::lol:

Ρηνουλα ξεκινησατε κρεμες;;; εγω λεω να μη της δωσω καθολου...μολις γινει 5 μηνων να ξεκινησω με φρουτα ή λαχανικα...αλλα να σου πω την αληθεια η ευκολια της κρεμας με δελεαζει! :roll:

Α και μια παρακληση μαντμαζελ...μη γραφεις με τιρκουαζ γραμματα γιατι γινομαι καπως ετσι @-) για να σε διαβασω!!! :lol::lol::lol:

Μαριλου θρεφταρακι τον εκανες το Χριστοφορο! :P αποτι βλεπω ομως οντως γυρω στι κιλο παιρνουν ολα τα μωρα μας το μηνα..εμενα γεννηθηκε 2880 και 3μ ηταν 5700(οχι 5500 τελικα)..Ο σπιρτουλης ποσο γεννηθηκε Ελσα;;

Ευα περιμενουμε νεα απο τη δουλεια ναι;;;;!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα!!!

τονια ο σπυρτουλης γεννηθηκε 3370...στην κοιλια ετρωγε μια χαρα, μετα του κοπηκε η ορεξη... εμενα μεχρι τωρα, μονο τον πρωτο μηνα πηρε, μαζι με αυτα που εχασε γυρω στα 800 γραμ. τον δευτερο 650 και τον τριτο 560 περιπου...

ειρηνη περαστηκα και απο μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω ... δε μου είχε καν περάσει από το μυαλό πως μπορώ και να μη του δώσω κρέμα.

Αυτό μου είπαν και αυτό έκανα.

Είμαι λίγο τυφλό σύστημα.

Ούτε νερό δε του έδωσα του καημένου γιατί δε μου το είπε ο γιατρός.

Ωραία μάνα είμαι!

Ρυζάλευρο του δίνω βιολογικό και αυτό χωρίς βανίλια ... σκέτο!

Εγινε με το τιρκουάζ! ... θα μείνω στο ξενερουά μαύρο ... χαχα...

Αχ τι σούπα να φάω σήμερα;;;

Εχετε καμια καλή συνταγή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναρθα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειμαι σίγουρη πως σας έλειψα πολύ!!!!!

Πήγα έκανα τα ψώνια μου, ετοίμασα κολοκύθια γεμιστά στην κατσαρόλα και τώρα περιμένω να μαγειρευτούν για να κάνω και το αυγολέμονο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επίσης το απόγευμα θα πάμε θάλασσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Βρε Ειρηνούλα μου περαστικά σου! Καλέ πήγαινε κάνε την εγχείριση να ξεμπερδέψεις!!!! Βεβαια αν την κάνεις θα πρέπει να κόψεις τον θηλασμό.... :?

Για σουπίτσα ψηφίζω μανιταρόσουπα!!!!!!

Αντί για κρεμούλες εμπορίου μπορείτε να δίνεται είτε κρεμα βιολογική (συστήνω της Babynat με ρυζαλευρο-κινόα-βανίλια είναι πιο ευγευστη από της Hipp & της Holle) που δεν περιέχει γάλα μέσα και την φτιάχνεται με μαμαδογαλα είτε γλυκοπατάτα με μήλο που τα βράζετε και τα αλέθετε με λίγο μαμαδόγαλα για να αραιώσει. Είναι πολύ θρεπτικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ του έχω πάρει Frezylac βιολογικά.

Θα ξεκινήσω όμως την έρευνα.

Τώρα που θα ψάξω για μαγαζί με βιολογικά για τα φρουτα και τα λαχανικά του ... θα κοιτάξω και για τα γάλατα - κρέμες.

Κάπου στη Δημοκρατίας έχει ένα κατάστημα νομίζω.

Οσον αφορά την μανιταρόσουπα ... ατυχίσαμε ... δε τα τρώω τα μανιτάρια ... σνιφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giati να δωσεις βιολογικα φρουτα;;φου δεν υπαρχουν βιολογικα...

εγω παντα εδινα της χολ..αλλα εχει φαει ως τωρα στη ζωη της..μονο 2-3 κουτια..παντα εδινα το μεσημεριανο για απογ..

κλαι οταν ξεκινησε γιαουρτια και γιαουρτια..

αν δε σχολιαζατε τα τσιτος θα σας ελεγα οτι δεν εχετε αισθηση του χιουμορ..

αλλα η πανωμεριτισσα με καλαταβε..

χαχα//

εχω να κανω παστιτσιο για 5 μερες για τον αντρα μου..φευγω σαντορινη αυριο..και ειμαι νυχτα..να κοιμηθω,να κανω παγωτο και τα πραγματα που θα παρουμε..ααααααααααα..εχω να παω και στη τονια..χαχσσ

ευα περιμενουμε νεα σου απο δουλεια..

σπιτρουλι τι δουλεια κανεις -εκανες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...