Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

Μακάρι Γεωργιάννα να γίνουν έτσι όπως τα λες. Έκλεισα τις 38 βδομάδες σήμερα και μπαίνω στη 39η. Για να δούμε... Νέα θα μάθετε, έχω ένα δυο τηλέφωνα, θα ενημερώσω. Σήμερα είχα έναν έντονο συνεχόμενο πόνο περιόδου για πρώτη φορά. Ξάπλωσα και πέρασε. Αύριο θα έχω νεότερα, πάω για ντόπλερ.

Τι ωραία που μιλάτε για τα μωράκια σας. Χαζομαμάδες και χαζομπαμπάς, πολύ μ' αρέσετε!!!

Πολλά φιλιάαα, Έλενα, Σούλα, Ειρήνη, Γιώργο, Γωγώ, Ιωάννα, Γιούλη!! Ηλιοδωρούλα κάπου σε βλέπω εκεί κάτω, τι κάνεις? Αφροδίτες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλοριζικος και τυχερος ο νεος μας χωρος!! Μανουλιτσες ενωμενες-παντα κερδισμενες!!! Χιχιχιχιχι [smilie=love5.gif]

Αχ κοριτσακια μου μολις απολαυσα ενα κομματι γαλακτομπουρεκο που μου εφερε ο καλος μου!! Σλουρπ ηταν!! Δεν ζητησα πολλα απο τον αντρα μου στην εγκυμοσυνη, τωρα στην λοχεια σα να θελω να γευτω πιο πολλα μου φαινεται!! Ο θηλασμος μηπως ανοιγει επικινδυνα την ορεξη?? :roll: Παντως τα κιλα μου εφυγαν σχεδον εντελως. Ειχα παρει 9 συνολικα και εχασα κιολας τα 7.

Η μπεμπουλα μια χαρουλα ειναι κι αυτη η καλη μου! Δεν μας κουραζει καθολου. Αδυναμια κι εγω αισθανομαι καπως και λιγη ζαλαδα καποιες φορες. Τα βραδια κοιμαμαι 5-6 ωρες σχεδον, χρειαζομαι λιγο περισσοτερο αλλα ο πρωτος μηνας ετσι θα παει μεχρι η μπεμπα μας να βρει ρυθμο. [smilie=icon_flower.gif] [smilie=love5.gif]

Εγω κουκλιτσες μου δεν της δινω καθολου τσαι η χαμομηλι. Η μαια μου με συμβουλεψε να πινω εγω 1-2 φλυτζανια χαμομηλι την ημερα και η μπεμπουλα θα το παρει εμμεσα για να μην ποναει η κοιλιτσα της.

Με τις πανες πως τα πατε? Εμεις χρησιμοποιουμε pampers, αλλα σημερα ειχαμε διαρροη! Φυγανε κακακια και τσισακια και γεμισε η πλατουλα της. Πως εγινε αυτο δεν ξερω. :roll: Και η ζουζουνα μου δεν εκλαιγε καθολου.

Ο αφαλος μας επεσε την 6η ημερα και εχει σχεδον τωρα γινει κανονικος!

Εγω κοριτσακια μου θελω να βγω νωριτερα απο τις 40 ημερες βολτα αλλα η μαμα μου λεει πως θα περασει ο καιρος και να περιμενω! Της εχω αδυναμια της μαμας μου και ευτυχως ο καιρος δεν με εμπνεει ακομη ωστε να αποφασισω για πρωτη βολτουλα!!

Πολλα φιλακια σε ολες απο μενα και την καρδουλιτσα μου, να εχετε ενα ομορφο απογευμα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο αυτο που κανει η Μαριαννα δεν ειναι σωστο. Πρεπει να δωσει ξενο στο παιδι. Κολικοι παθαινουν πιο ευκολα με το ξενο αλλα θα παθει και με το θηλασμο απλα πιο ηπια. Ποτε δεν ξερεις πως θα αντιδρασει το καθε παιδι και εαν θα κανει κολικοι.

Ηλιοδωρα μου ετυχε με την πανα σημερα. Που να δεις σε μενα που καθε φορα που τον αλλαζα μετα τον εβρισκα μουσκεμα απο την μερια που κοιμοταν με τα Λιμπερο. Τελικα παιρνω τα Bebilino οπως και η Γωγω και ηρεμησα. Ασε που μου στελνουν κουπονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια μανουλιτσες κ μπαμπα κ φουσκιτσες!

Τι διαβαζω προβλιματιζομαστε για τα χαμομηλια; Εμεις δεν δωσαμε τιποτα κ εχθες κ προχθες ειχε λιγους κολικουλιδες μαλλον γιατι εκλαιγε κ εδειχνε να πονάει..κ θηλαζουμε αποκλειστικά οποτε γιωργο δε ξερω αν παιζει ρολο το ξενο που λες!

Σήμερα το βραδυ εκανα ΤΗΝ βλακεια.... Θηλασα την μικρη μας στις 12 παρά κ μετα κοιμηθηκα..κατα τις 2:20 ακουσα το κλάμα της κ δε ξερω εβλεπα ονειρο οτι την ταιζα!! Κ μετα απο 5 λεπτα κλαματος ξυπνησα κ μου λεει ο\ αντρας μου να τν θηγλασω...ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΑ του λεω..αλλα δε ρευτηκε ! :lol::lol::lol::lol:

Κ την πηρε να ρευτει...τι να ρευτει η καημενη νηστικη ηταν... ποπο περασαν 10 λεπτα μεχρι να καταλαβω οτι ελβεπα ονειρο!! :lol::lol::lol::lol: Οτι να ναι ειμαι!!χψαχα

Σουλα κι εμενα ανα 2 η 3 ωρες ξυπνάει μη σκας :) Μαλλον το κάθε μπεμπακι ειναι διαφορετικό!Παω να ξαναδιαβασω τα νεα σας γιατι ταμισα τα ξεχασα... ελειψη συγκεντρωσης? Κουραση? Γεράματα? :lol::lol:

σαμακαρδε αντε τελειωνεις κι εσυ :) Η αφρο που ειναι καλε; Λετε να ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας ζησουν τα μπεμπακια σας.

Σας γαρφω 2 πολυ χρησιμα λινγκ για τις πρωτες μερες με τα μωρα σας.

Ρουφηξτε την καθε μερα και αν εχετε κ λιγα νευρακια παραπανω, μη σκατε στις 40 μερες θα εισαστε πολυ καλυτερα. Θα αισθανεσθαι οτι ολη σας τη ζωη μανες εισαστε :lol:

http://www.paidiatros.gr/index.php?cid=9&id=75&st=2

http://web.mac.com/apanago/Site/%CE%9F% ... CE%B9.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Newmama νομιζω οτι ειναι πολυ, αλλα ρωτα τον παιδιατρο σου. Να κοιταξεις και το βαρος του μικρου.

Ειρηνη μου ανθρωπος εισαι οχι μηχανη!!!! μη στεναχωριεσαι και να ξεκουραζεσαι οποτε μπορεις. Τωρα την θηλαζεις κανονικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Γεωργιάννα μου και εγώ τα libero χρησιμοπειώ και έχω αυτό το πρόβλημα, δεν μου φτάνει που ο μικρός όταν του βγάζω τη πάνα για να τον αλλάξω με κατουράει μερικές φορές τον βρίσκω μούσκεμα τον καημένο απο την πλευρά που κοιμάται.. θα αγοράσω και εγώ τα bebilino να δούμε μπας και έχουν και σε μας αποτέλεσμα.. Γιώργο δεν είναι κακό να του δώσετε και λίγο ξένο.. το πέρασα και εγώ αυτό το στάδιο που έλεγα δε θα δώσω στο παιδί μου ξένο.. ευτυχώς ήπιε ελάχιστο αλλά είπα καλύτερα να μη χρησιμοποιείσω θήλαστρο γιατί τελικά είδα και ότι κόβει το γάλα και θέλω πολύ να συνεχίσω να τον θηλάζω.. πες τη Μαριάννα να μην ανησύχει, μέρα με τη μέρα θα βρείτε τους ρυθμούς σας..samarcande άντε μπήκες στην τελική ευθεία και εσύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΤΗς ΠΑΡΕΑς ΚΑΙ ΕΜΕΙς ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ 60 ΜΛ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΜΑς ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟς,ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΑΦΥΔΑΤΩΣΗ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΕΙΔΙΚΑ ΜΑς ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΛΑΙΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙς,ΟΠΩς ΕΜΕΙς, ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΚ,ΑΛΛΑ ΒΑΡΟς ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ....ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....Ο ΑΦΑΛΟς ΚΙ ΕΜΑς ΕΠΕΣΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ,ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΑΓΧΟς,ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΠΑΠΑς ΝΑ ΜΑς ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ,20 ΜΕΡΕς,ΑΝ ΚΙ ΕΓΩ ΒΓΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ....ΟΧΙ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ Η ΜΑΜΑ ΦΩΝΑΖΕΙ,ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ,ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!Ο ΚΑΙΡΟς ΣΥΜΜΑΧΟς ΣΤΗ ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥς ΒΟΥΛΙΑΞΕ( ΠΥΡΓΟ)...ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΔΩ !ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟ....ΥΠΝΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πανω που ειπα ουι αρχισαμε να βρισκουεμ το προγραμμα μασ σχολανω απο εδω 1 και παω σπιτι . η γυναικα μου μου ειπε οτι εχει απο της 8 το πρωι που το θηλαζει και καθε μιση ωρα κλαιει και πειναει.πηγα και την βρηκα να κλαει . :( μου λεει ακομη δεν καταφερα να φαω πρωινο . εν το μεταξυ τωρα μιση ωρ απριν ερθω δουλεια αρχισε να κλαιει συνεχεια για 20 λεπτα και ηθελε παλι γαλα πηραμε τηλεφωνο την παιδιατρο και της το ειπαμε και μας ειπε να του δωσουμε 60μλ ξενο και οσο παρει. γιατι φαινεται οτι το μωρακι μας πειναει και δεν χορτασε. η Μ. δεν θελει να δωσει ξενο για να αποφυγει τους κολικους . Τι κανουμε ????? απο οτι καταλαβα παιδια εγω επηδει απο το πρωι καθε μια και λιγο το εβαζε να θηλασει το στηθος της δεν προλαβε να γεμισει με γαλα γι αυτο και το παιδι δεν χορταινει . HELP . :|:roll::-?@-) πως προχωραμε ? η παδιατρος μας ειπε να δινουμε 10 λεπτα απο το ενα στηθος και 10 λεπτα απο το αλλο και μετα να δινουμε και συμπληρωμα ξενο . θα εχουμε κολικους παιδια ? θελω την γνωμη σας σε ολο αυτο ? θα ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια που δεν θηλαζουν και δινουν εξ ολοκληρου ξενο εχουν κολικους τα μωρακια πραγματι ? τι γινετε δηλαδη με τουσ κολικους κλαινε συνεχεια ?

γεωργια? ευχαριστω .

Ntanty μην ανυσηχεις κα8ολου,ετσι ακριβως εγινε κ με εμενα,την 8ηλαζα ανα μισαωρο με μια ωρα,τα βραδια ειδικα εκλαιγε συνεχεια,υπο8εσαμε κολικο.Δυσκολες νυχτες μεγαλη στεναχωρια κ ταλαιπωρια.Ηρ8ε ο παιδιατρος,την ζυγισε κ σοκαριστηκαμε ειχε παρει μονο 200 γρ.του δειχνω τις σημειωσεις με τα γευματα που κραταω κ μας ειπε πραγματικα την ταιζεις συνεχως,16-18 γευματα ανα 24ωρο με θηλασμο αλλα..Το παιδι μας λεει ΠΕΙΝΑΕΙ!!!Δωστε του συμπληρωμα συνεχως!!Απο τοτε ουτε κλαμα,ουτε κολικους κ σημερα την μετρησαμε απο 2800 πηγε 3840...μαγουλακια εκανε κ ε8ρεψε το μωρο μου.Σταματησα να 8ηλαζω το γαλα μου ηταν ελαχιστο,της δινουμε ξενο το humana συγκεκριμενα κ εχει μπει σε προγραμμα καπως κοιμαται εως 3,5 ωρες προς το παρον σιγα σιγα 8α ανεβασουμε την δοσολογια κ 8α κοιμαται περισσοτερο.Υγιεστατο πανω απο ολα,αν μπορει παντως να θηλαζει κ μετα να δινει συμπληρωμα ειναι το καλυτερο.Δοκιμαστε το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ο άντρας μου έχει πάλι νεύρα με τη δουλειά κι έχει αγχωθεί πως θα τα προλάβει όλα και πως θα δουλεύει μετά μέσα στο σπίτι με το μωρό να κλαίει και διάφορα τέτοια και το τρώω όλο εγώ βεβαίως! Με το ζόρι προσπαθώ να κρατηθώ ήρεμη και να μη γίνουμε πάλι μπίλιες!! Ουφ! Να μην έχω κάνει λίγη γιόγκα, λίγο διαλογισμό, κάτι να βρεθώ σε νιρβάνα τέλος πάντων και να μη του δίνω σημασία. :lol:

Η Άφρο δε γέννησε ακόμα, καλά είναι, είχε μπλέξει με δουλειές σήμερα... Αύριο μεθαύριο θα έχει νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραα!!Ειρηνη οποτε σε διαβαζω γελαω πολυ!!!Αυτο με το ονειρο δεν παιζεται ΄λεμε!

Εγω ειδα εχτες οτι ημουν σχολειο κ στο τσακ να μεινω απο απουσιες (ακομα μου εχει μεινει :lol: ) βρισκομουν σε μια αι8ουσα με το μωρο κ μπαινει μια στριγγλα κ μου λεει οτι απαγορευεται το μωρο στην ταξη αν φυγω ομως 8α χασω και την χρονια!!!(μεγαλο 8ρασος)..εγω πηρα το μωρο ενω το αλλαξα ,το εντυσα κτλ,την εκανα κ τους απειλησα κιολας μην ακουμπησουν ουτε τριχα πανω της!!!χαχαχα οτι ναναι!!!!

babyllino κ σω8ηκα οντως~limpero χαλια ετσι φευγαν κ εμενα.

Κουπονια δεν μου εχουν ερ8ει ακομα :|

Ηλιοδωρα κ εγω 9 κιλα πηρα στην εγκυμοσυνη κ εχω χασει μονο 3 :( εσυ πως τα καταφερες?

Ασε που δεν μου κανουν τα ρουχα ειδικα το τζινακι μου κ εχω στεναχωρη8ει....

Α!!!Δεν σας ειπα τα νεα απο τον παιδιατρο σημερα!!!3840 gr και 53,5 υψος!!!Με το συμπληρωμα ξεπεταχτηκε!

Εχουμε ενα 8εματακι μονο με τα δακρυα που δεν κανει να βγαινουν κ πρεπει να της κανουμε μασαζακι αναμεσα στα ματια για να αποφυγουμε αργοτερα την επεμβαση-ουτε να το σκεφτομαι δεν 8ελω-.

Τελος,αυριο 8α παω στο Ελενα να δουν τις εξετασεις υπατολογος κ γυναικολογος για την χολοσταση....αντε να ηρεμησω απο αυτα γτ βαρε8ηκα,δεν θελω να ξανασχοληθω.

Αυτα προς το παρον...καλη νυχτα να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samacarde υπομονη!! Μερικες φοφες οι αντρες δεν ειναι ετοιμοι για το μωρο κ τους πιανει πανικός..οταν δει την φατσουλα του μωρου σας θα τα ξεχάσει ολα!! Ηρέμησε κ ολα θα φτιάξουν..λιγο εμεινε!!!

Γωγώ τι καλα εβαλε 1 κιλο σε τοσο λιγο; ΠΟλυ καλά τα πάτε :) Δεν ειναι τελειο που φουσκωνουν;

Εμεις βαζουμε pampers κ ειμαστε ευχαριστημενοι μεχρι στιγμης! Για οσους ενδιαφερονται τα καρδουρ εχουν 20%εκτπωση στις πανες αυριο.Εμεις πηραμε σημερα μπολικες!!

Να ρωτησω κατι; Τα μεμε μουε χουν μαλακώσει παρα πολυ... ειναι σημαδι οτι μειωνετε το γάλα η παλι βλακειες σκέφτομαι; Τι αγχος αυτο με το γάλα ρε γαμώτο ;( Καθε μερα ανησυχω!! Την ταισα κανονικά κ εβγαλα κ λιγο για το βραδυ αν ξυπνησει κ δν αντεχω αλλα δεν εξρω..μου μοαιζουν τοσο μαλακά!!

Γωγω παλι καλά γελάμε ακομα με αυτα κ δεν απελπιζόμαστε!!Καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας ζησουν τα μπεμπακια σας.

Σας γαρφω 2 πολυ χρησιμα λινγκ για τις πρωτες μερες με τα μωρα σας.

Ρουφηξτε την καθε μερα και αν εχετε κ λιγα νευρακια παραπανω, μη σκατε στις 40 μερες θα εισαστε πολυ καλυτερα. Θα αισθανεσθαι οτι ολη σας τη ζωη μανες εισαστε :l

Πολυ χρησιμες πληροφοριες πραγματικα ευχαριστουμε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

touristria καλό είναι να αποφεύγεις τη πολύ χρήση του θηλάστρου.. την ίδια απορία είχα και εγώ και πήρα τηλ. τη μαία που με βοήθησε με το θηλασμό και μου είπε να μη χρεισιμοποιώ πολύ το θήλαστρο γιατί μπορεί και να κόψει τελείως το γάλα.. αλλά για το χαλάρωμα μου είπε να μην ανυσηχώ απλά λίγο το μωρό, λίγο το θήλαστρο μπορεί να άδειασε το στήθος σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samarcande χαλαράααα,μην αγχώνεσαι όσο μπορείς..θα έρθει η ώρα που θα είναι το μωρό στο σπίτι κ εκείνος θα θέλει να δουλέψει αλλα δε θα μπορεί..κ όχι γιατί θα κλαίει ο Αρούλης όπως φαντάζεται αλλα γιατί θα κάθεται απο πάνω του να τον χαζέυει με τις ώρες.. :D Άσε,θα τα θυμάται μετά κ θα απορεί πώς σκεφτόταν έτσι! ;)

Ειρήνη ΄με τρελαίνουν τα όνειρα σου! :lol:

Όσο για το στήθος μια χαρά φυσιολογικό είναι.Μην ανησυχείς.Την ίδια απορία είχα κ μου είπαν οι μαίες στο νοσοκομειο οτι είναι εντάξει.Όταν πετρώνει να αγχώνεσαι.

Με τα κιλά μιας κ το αναφερατε προηγουμένως μπορώ να πώ οτι είμαι σε καλό δρόμο..μόλις βγήκα απο το νοσοκομείο ήμουν -10!! Σε φάση που νόμιζα οτι χάλασε η ζυγαρια..έχω άλλα 5 να χάσω αλλα δε καίγομαι κιόλας γιατί δε φαίνονται.θα φύγουν με το καιρό κ με τη κούραση!

Επίσης άν θυμάμαι καλά με χρονοκαθυστέρηση βέβαια,η Σούλα είχε ρωτήσει μετά απο καισρική σε πόσο καιρο επιτρέπει ο γιατρός για 2 παιδάκι, ο δικός μου λέει οτι στο 6μηνο δεν υπάρχει πρόβλημα αλλα για πιο σιγουριά καλύτερα 9μηνο.Εμείς θα προτιμήσουμε το 9μηνο αλλα θα ξεκινήσουμε στους 6 μήνες τις προσπάθειες..άν δεν έχω καταρεύσει μέχρι τότε.. :lol:

Γιουλάκι σ'ευχαριστούμε για τα λινκ!

Πάω για ταϊσμα κ μετέπειτα για ύπνο..Καληνύχτα!Φιλιά στα μπεμπάκια εντός κ εκτός κοιλιών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα, σας ευχαριστω για την αναζητηση ... αλλα που τετοια τυχη, νεακια δεν εχω...

αλλος ενας πελατης να μπει ομως στο φαρμακειο και να μου πει:

1. καλα ακομα;

2. ποπο τι τεμπελικο μωρο που εχεις;

3. καλα δεκα μηνες θα το εχεις εκει μεσα;

4. α η μουρη σου εχει αλλαξει γεννας αυριο(εδω κι ενα μηνα μηνα παιζει αυτο το σεναριακι)

5. ποπο το προσωπο σου εχει γινει σα παγινωμενο συκο

ΘΑ ΠΑΘΩ ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ...

ΑΛΗΘΕΙΑ... το μεσημερι σημερα με βρηκε απηυδυσμενη και με πολλες δουλειες να τρεχουν, εχω ανεβει του κοσμου τις σκαλες, εχω περπατησει τα κερατα, εκτος απο σημερα τεσπα...

Λοιπον νεακια θα εχω αυριο το απογευμα που θα με δει με υπερηχο και κολπικα, και λογικα παρασκευη θα κανω ντοπλερ... οπου και θα αποφασισουμε τι μελλει γενεσθαι, θα αποφασισω ο τι μου βγει και θα ενημερωσω, η ψυχολογια μου εχει αρχισει να πεφτει και ο δολιος ο αντρας μου εχει αγχωθει πολυ...

τα νεα που διαβαζω για τα απιστευτα φατσακια σας ειναι καλα και χαιρομαι απιστευτα

εχω πολλα πονακια... αυτη την ωρα ριξτε καμια θετικη ενεργεια βρε κοριτσια μπας και εισακοστουμε, σας φιλω ολες γλυκα. Και πολλα φιλια και σε σενα γιωργακι τον καταπληκτικο μπαμπα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

μόνο που 'φάγατε' 2 μήνες'....τον Μάρτιο και πιθανώς και τον Ιούνιο!!!

προτείνω για επόμενο: Ανοιξιάτικες-Καλοκαιρινές φατσούλες 2011!!!!!!!!!!!!

τι κάνετε? :lol::lol::lol: πως τα περνάτε

χάθηκα γιατί επέστρεψα στην δουλειά την Δευτέρα και επίσης έπαθε και γαστρεντερίτιδα ο άντρας μου & ήρθε και η μαμά μου για να μου κρατάει την μπέμπα και ψιλο-αρρώστησε και αυτή!!!!!!αχχχχχχχχχχχχχ ματιιιιιιιιιιιιιιιιι :?:?:lol::lol::lol::lol:

Όταν φεύγω για δουλειά από την μια χαίρομαι που βγαίνω έξω και πραγματικά απολαμβάνω την δουλειά μου στην οποία έχω γυρίσει με πολύ όρεξη αλλά από την άλλη η καρδιά μου γίνεται ΚΟΜΜΑΤΙΑ όταν την αφήνω :?:?:shock::shock::shock:

εσείς κορίτσια πώς νοιώθετε αν / όταν αφήνετε τα μωράκια σας??

πολλά πολλά φιλάκια σε όλες/ους !!

Να σας ζήσουν τα νέα μπεμπάκια!!!

καιιιιιιιιιιιιιιι...........

περιμένουμε λίγα κορίτσια ακόμα!!!!!!!!!!!!!! Με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!! Σαμανθα μου να μου φιλησεις την γλυκια μπεμπουλινα σου!! Αχ δεν ξερω αν χρειαστει καποια στιγμη να την αφησω για λιγο την δικια μου, δυσκολο μου φαινεται αχχχ!! Samarcande μου κι εγω το ιδιο πιστευω με την Ελενα, θα κατουρηθει απ τη χαρα του ο αντρας σου με το που γεννηθει ο Αρης σας!! Να σκεφτεσαι μονο αυτην την μαγικη στιγμη! Μη μου στενοχωριεσαι για τιποτε. Πολλα φιλια!!! Ελενα μου ο Μαριος ειναι πολυ γλυκος να μου τον φιλησεις!! Αfro24 μου εφτασε σχεδον η ωρα!! Ευχομαστε να ερθει με το καλο η κουκλιτσα σου και ασε τους αλλους να λενε! Μονο το κοριτσακι σου ξερει τη στιγμη. Sweety μου μια χαρα ο Λευτερης σας, πολλα φιλακια!! Γωγω μου δεν ξερω να σου πω πως και τι με τα κιλα της εγκυμοσυνης. Εγω σκεφτηκα πως η καισαρικη ευθυνεται, λογω του οτι δεν ετρωγα κανονικο φαγητο για 2 μερες στο μαιευτηριο και μετα για αλλες 2 νεροβραστα!! Μπορει και ο θηλασμος που λενε πως καις αρκετα. Μια χαρα εχει μεγαλωσει το Χριστινακι σας, ωραια πατουσινια!! Ειρηνη μου κι εμενα το στηθος μου ειναι πιο χαλαρο γενικα τις τελευταιες μερες, φυσιολογικο ειναι!! Καλημερα! Χοανιτα μου μια ομορφη καλημερα και σε σενα και το μπεμπακι σου!! Σουλα μου τι κανετε? Πολλα φιλακια! Joanaki μου ελπιζω να τα καταφερουμε να μιλησουμε καποια στιγμη!! Σε φιλω! Και τα αστερακια σου επισης!! Η μπεμπουλα μας ειναι 3400 γρ. την ζυγισαμε χθες!!

Μια ομορφη μερα να εχετε ολες οι κουλιτσες με οσο το δυνατον πιο πολλη ξεκουραση!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη πιο γλυκιά καλημέρα και απο μένα.. ο καημένος ο μπεμπάκος μου όλο το βράδυ ζοριζόταν, μάλλον έχει κολλικούς;; Αλλά δεν έκλαιγε το μωράκι μου, είναι υπομονετικούλι.. κάποια στιγμή όμως που τον πήρα αγκαλίτσα το πρωί για να τον θηλάσω ήταν μούσκεμα ποιός ξέρει πόση ώρα.. αυτά τα κολοπάμπερς.. είπα να τα τελειώσω γιατί έμειναν λίγα στη συσκευασία και μετά να πάρω καινούργια. Έκατσε στο στήθος μου ένα τέταρτο και κοιμήθηκε, χόρτασε άραγε ή ήταν εξαντλημένος απο το βράδυ και δεν είχε αντοχές, θα δείξει αργότερα!! Είπα να τον αφήσω με τη μαμά μου σήμερα να έβγαινα λίγο απο το σπίτι αλλά τελικά ο καιρός είναι λίγο χάλια και δεν έχω όρεξη! Γιώργο χαίρομαι που ηρεμήσατε και εσείς και το μπεμπάκι σας.. γι αυτό είμαστε εδώ να βοηθάμε ο ένας τον άλλο.. Afro άντε κοντεύεις και εσύ, θα περιμένουμε νέα σου αύριο.. Καλημέρα Ηλιοδώρα μου σε σένα και στα δυό γλυκά πατουσάκια σου!! Samantha, περαστικά στον άντρα σου και στη μικρούλα σου, αυτό με τη δουλειά το σκέφτομαι και εγώ πολύ γιατί θα γυρίσω και εγώ σύντομα οπότε σε νιώθω! Η Άντρια που είναι βρε κορίτσια..΄θα είναι στο στάδιο της προσαρμογής.. Γωγώ άντε να τελειώνεις και εσύ με αυτές τις εξετάσεις πια να ηρεμήσεις.. Γεωργιάννα τι κάνεις; Φιλιά σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια και στις κοιλουμπίτσες που έμειναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!

ΣΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κόλλησα και εγω γαστρεντερίτιδα

ειμαι σε καραντίνα στο υπνοδωματιο μου...........

τρεμω μην κολλησει κ η μικρη

τι να κανω????????????????????????????????????

Ηλιοδωρα, Daddy κ Χοανιτα, Καλημερααααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!!

εχθες εγραφα εγραφα κ τζαμπα εγραψα το κατεβατο...ξεχασα να πατησω υποβολη τεον!!! :lol::lol::lol: ε μετα βαρεθηκα να ξανα γραψω απ την αρχη...

γιωργο μου καλα κανατε κ δωσατε κ συμπληρωμα,την καταλαβαινω την μαριαννα η κουραση σε εξοντωνει οσο καλη διαθεση κ να εχεις,εγω μερικες φορες θυμωνω που κλαιει η μικρουλα μου κ την μαλωνω :? θυμωνω με εμενα πιο πολυ που δεν ξερω τι θελει να την βοηθησω...τι φταιει κ αυτη ομως την κανω μια μεγαλη αγκαλια κ περιμενω να περασει οτι εχει...

εμεις βαζουμε λιμπερο κ δεν ειχαμε προβλημα με διαρροες ως τωρα,φοραμε ηδη το νουμερο 2!!!

ελενακι μου τι καλα να μεινουμε το ιδιο διαστημα εγκυουλες!!!να κανουμε παλι παρεουλα!!!δεν θελω να αφησω να περασει μεγαλο διαστημα θελω να κανω γρηγορα κ το δευτερο μου μωρακι να μεγαλωσουν μαζι..

ειρηνακι ψοφησα στο γελιο!!!!εισαι εντελως ΤΕΟΝ!!!!φανταζομε τι κουραση θα ειχες!!!!

samarcante πολυ γκρινιαρης ο αντρουλης σου!!!αλλα πιστευω κ εγω οτι μολις δει τον γιοκα του θα στρωσει χαρακτηρα!!!εσυ μην στεναχωριεσε ετσι κλεισε τα αυτια κ αστον να τραγουδαει!!!

αφρο μου ευχομε να μας φερεις ευχαριστα νεα!!!!

ηλιοδωρα μου ελπιζω να πιασουν οι ευχες σου κ να εχουμε ξεκουραστη μερα!!! :lol: σαμανθα πηρες τηλεφωνο τον γιατρο σου να σου δωσει οδηγιες?ελπιζω να περασει γρηγορα κ αλλη φορα οποιος αρρωστενει να τον διωχνεις απο το σπιτι :lol:

αντριουλα μου που εισαι???πως νοιωθεις πονας ακομη???

παιδια εγω την δικη μου δεν νομιζω να μπορεσω να την αφησω ποτε...δεν εμπιστευομε αλλον μονο τον αντρα μου..κ δεν θελω να την αφησω κιολας την εχω παντου μαζι μου...μου εχει μεινει μαλλον ψυχολογικο που την αφησα 4 μερες στο νοσοκομειο μονη :?

οσο για το φαι,τρωει 60 το πολυ 90ml σε καθε γευμα...εχω την εντυπωση οτι ειναι λιγο αλλα την βλεπω παχαινει εκανε κ μαγουλακια!!

το πρωι ξυπνησε κ τσιριζε παλι την πηρα αγκαλια ξαπλωσαμε κ την πηρε ο υπνος κ κοιμηθηκαμε ετσι μαζι αγκαλια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι βλεπω μιλατε για τα κιλα και δεν θελω να ακουσω!!!! Μου εμειναν 8 κιλα και θα ειναι δυσκολο να τα χασω. Δεν μπορω να κανω διαιτα,μετα το θηλασμο, λογω της κολιτιδας. Ειπα μολις 40ισω να παρουμε το καροτσι και να πηγαινω για περπατημα. Δεν θυμαμαι ποια κοπελα το ελεγε αλλα και εμενα μου εχει ανοιξει η ορεξη με το θηλασμο.

Εχθες του εδωσα με το μπιμπερο γαλα και τσαι μαζι και ειδα οτι εχει ηρεμησει, αλλα μου πνηγικε 3 φορες με 70γρ υγρο. Τρομαξα και θυμηθηκα εσενα Ελενα με το μικρο τι τραβας.

Σαμαρκαδε ο ανδρας μου πριν γεννηθει ο μπεμπης γρινιαζε γενικα, τωρα με το που μπαινει στο σπιτι τι κανει ο Διονυσης; Κατσε να τον παρω αγκαλια..... και πολλα αλλα. Αλλος ανθρωπος.

Ιωαννα μου και ο δικος μου το ιδιο ειναι δεν κλαιει οταν τον πιανει η κοιλιτσα του. Τι καλα μωρακια ειναι. Μονο οταν πιναει κλαιει αλλα οχι συνεχεια.

Παω στο μικρο και θα τα πουμε σε λιγο.

Φιλακια σε ολα τα κοριτσια και στο μπαμπα της παρεας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...