Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σου κάνει καλό να είσαι γονιός γιατί...


Recommended Posts

Για να τονωθώ ψυχολογικά μ΄όλα αυτά που συμβαίνουν ξεκίνησα να γράφω τους λόγους που μου κάνει που είμαι μαμά: Για παράδειγμα, σου κάνει καλό γιατί:

1. Ανακαλύπτεις ξανά, μαζί με τα παιδιά, τις πολύτιμες μικροχαρές της ζωής: πόσο έντονο είναι το κίτρινο χρώμα του ηλιοτρόπιου, πόσο απαλό το ροζ πέταλο του τριαντάφυλλου, τι δροσερά που φυσάει το αεράκι στα μάγουλά σου…

2. Ακονίζεις συνεχώς το ήδη κοφτερό σου μυαλό προκειμένου να απαντήσεις με ετοιμότητα και ευρηματικότητα στις απίστευτες ερωτήσεις που πέφτουν βροχή: Οι μέλισσες έχουν μαμά; Πώς κοιμούνται τα ψάρια; Μπορώ να βάψω τα μαλλιά μου κίτρινα με μαρκαδόρο;

Εχω κι άλλους κάμποσους λόγους βάλει εδώ: http://newagemama.com/2011/05/12/

Οσες φίλες θέλετε να συμπληρώσετε κάτι, από τη δική σας ζωή και εμπειρία, ευχαρίστως να το προσθέσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κείμενο ξεκίνησε με 12 μόλις λόγους και, μέχρι τώρα, με τις προσθήκες οι λόγοι που σου κάνει καλό να είσαι γονιός έχουν ξεπεράσει τους 80. Κι έπεται συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...