Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περί αρωμάτων...


Ανθη

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Είναι πολλά χρόνια τώρα που προσπαθώ να βρω ένα άρωμα και να κατασταλλάξω. Συγκεκριμένα έχω βρει πολλά ωραία αλλά σε μισή ώρα δε μυρίζω τίποτα. Και όχι μόνο εγώ,κανείς..

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό άρωμα διαρκείας;;;Πηγαίνω στο hondo και στο τέλος μου έρχεται εμετός από τα αρώματα που δοκιμάζω :roll::lol: ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Κοιταξε αυτη τη σελιδα στο fb!! http://www.facebook.com/EnergySoaps?sk= ... a.sapounia Ανοιξε τις φωτογραφιες και βρες στερεα αρωματα. Ειναι σε μορφη κρεμας, βαζεις λιγο και κραταει αρκετες ωρες. Passion, Love ειναι φοβερα αρωματα εμλουτισμενα με διαφορα αιθερια ελαια. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sa skoritsia?kala pws kai den to eixa anakalypsei egw afto to thema??xaxa

kala milame exw trela me ta arwmata......o antras mou me peirazei tosa pou exw..alla twra logw egkymosinis den vazw kai polla gt m fainontai ligo varia..ola omws...akoma kai ta elafria..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ανθη! :)

Ειναι μαλλον στον τυπο του δερματος σου να μην κραταει το αρωμα. Παιζει πολυ σημαντικο ρολο αυτο.

Εγω εχω κατασταλαξει χρονια τωρα στο Hypnotic Poison tou Dior και ειναι τελειο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Και εγω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω!!! Δοκίμαζα χρόνια διάφορα αρώματα..μάταια όμως..ήθελα να πάω κάπου ή να μπω στο αυτοκίνητο και να μου πει μια φίλη,μια γνωστή,"αχ τί ωραίο το άρωμα σου!!" Αλλά δε μου μύριζε εμένα,πού να μυρίσει στους άλλους..Μέχρι που βρήκα ένα με το οποίο κόλλησα εδώ και λίγα χρόνια!! Εγώ είμαι πιο πολύ στα λουλουδάτα-ζεστά αρώματα..Να φανταστείς ότι μου κάνανε δώρο το j'adore του dior, και δεν το βάζω γιατί μου φαίνεται υπερβολικά υπερβολικά έντονο...

Έχω το inside της trussardi..είναι πάααααρα πολύ ωραίο,τουλάχιστον για τη δική μου όσφρηση!!!Αλλά παράλληλα πάντα κοιτάω και για άλλα..και αυτό που δοκίμασα και μου άρεσε πολύ,έμεινε η μυρωδιά του, είναι το flowerbomb της victor and rolf,και το βρήκα μόνο στο hondos..τσιμπάει όμως η τιμή του...δοκίμασε τα και αυτά!

Πήγαινε, βαλε ένα σε κάθε χέρι και φύγε...μην πεις στον πειρασμό να μυρίσεις άλλα..και δες ποιό θα σου μείνει..αν δεν σου αρέσει ξαναδοκίμασε με άλλα...ακούγεται κάπως όλη αυτή η διαδικασία αλλά νομίζω αυτήν συστήνουν όλοι όταν πρόκειται για επιλογή αρώματος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!

Christina25 μεγάλη η λίστα σου, την ευχαριστήθηκα :D ! Από αυτά που μου πρότεινες μόνο το one της DG έχω πάρει αλλά...δεν έμενε η μυρωδιά :( ..Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι φταίει το δέρμα μου όπως λέει το Λενάκι.

Πήρα ήδη χαρτί, έγραψα όσα μου προτείνατε και θα πηγαίνω στο HONDO να τα δοκιμάζω. Δύο δύο και όχι όλα μαζί αυτή τη φορά :lol: Όταν καταλήξω θα σας ενημερώσω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη καλημερα!

εγω εμεινα ευχαρηστημενη απο τη "V" valentino (οσων αφορα τη διαρκεια)

το αρωμα δε ξερω αν σου αρεσει.. :roll: ειναι λιγο βαρυ...ξερεις για δυναμικες γυναικες :lol::lol: σαν εμενα :shock:

περα απο τη πλακα με ενα φσουουουουτττ (δε θελει παραπανω)μυριζε ολη μερα...αφου οταν ειχα σακακι κ το εβαζα στη ντουλαπα μοσχοβολουσε ο τοπος!!

αν σου αρεσει σαν αρωμα θα μεινεις ευχαρηστημενη απο τη διαρκεια ειναι σιγουρο... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη καλημερα!

εγω εμεινα ευχαρηστημενη απο τη "V" valentino (οσων αφορα τη διαρκεια)

το αρωμα δε ξερω αν σου αρεσει.. :roll: ειναι λιγο βαρυ...ξερεις για δυναμικες γυναικες :lol::lol: σαν εμενα :shock:

περα απο τη πλακα με ενα φσουουουουτττ (δε θελει παραπανω)μυριζε ολη μερα...αφου οταν ειχα σακακι κ το εβαζα στη ντουλαπα μοσχοβολουσε ο τοπος!!

αν σου αρεσει σαν αρωμα θα μεινεις ευχαρηστημενη απο τη διαρκεια ειναι σιγουρο... ;)

Χαχαχαχαχα :lol: Κι εγώ κάτι για δυναμικές γυναίκες ψάχνω ;) !

Λοιπόν, περιγράφεις αυτό ακριβώς που ζητάω.Κάτι που να μένει αναλλοίωτο και να κάνει τις ντουλάπες μου να μοσχομυρίζουν.Ανυπομονώ να έρθει το Σάββατο να πάω να δοκιμάσω αρώματα!

Ευχαριστώ Ντινάκι :D !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Ανθη μου αυτο πυ γνωριζω ειναι οτι δεν ειναι κ οτι καλυτερο να κραταει τοοοσο πολυ ενα αρωμα!Ασε που φανταζεσαι να φορουσαμε ολοι τετοια???Θα πεφταμε ξεροι απο τη ζαλαδα! :lol:

Αλλα επειδη εσυ(απ'οτι καταλαβα) γουσταρεις να περνας κ να πεφτουν ολοι ξεροι(μεταφορικα) εχω να σου προτεινω,οχι αρωμα αλλα...Να προσεξεις την τιμη oz. που γραφει η κολωνια!Οσο πιο μεγαλη(πχ πανω απο 2) τοσο πιο 'εντονο ειναι το αρωμα...Συνηθως οι αντρικες κολωνιες(οι οποιες και μας μενουν πιο πολυ στη μυτη) εχουν oz πανω απο 2,5!Προσεξε το! ;)

υγ.Αραγε ποσο καιρο μετα τη γεννα αρχισατε να φορατε αρωματα???Εγω ακομη το τολμησα μονο μια φορα... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς όπως τα λες Αναστασία μου! Πρέπει να πέφτουν όλοι ξεροί με το πέρασμά μου :lol: ..Με την καλή έννοια βεβαίως βεβαίως :lol: .

Αλήθεια, γιατί ρωτάς πότε αρχίσαμε να φοράμε αρώματα μετά τη γέννα :? ;;;Δεν κάνει;;; Εγώ φορούσα και στην εγκυμοσύνη και όταν γέννησα-όταν βγαίναμε έξω φυσικά..Δεν έπρεπε :roll: ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να βαζεδις αρωμα στα μαλλια σου..και καθε φορα που θα τιναζει ο αερας θα αναδυετε το αρωμα..επισης μπορεις να βαζεις στα ρουχα σου...κυριως στις φουστες..

και εμενα δεν κραταει κανενα αρωμα το δερμα μου...και αρωματιζω μαλλια και ρουχα...

του ντιορ παιρνω εγω χειμωνα καλοκαιρι και το καλοκαιρι παιρνω και το Cheap & Chik του Moschino

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

αρωμα

το αγαπημενο μου χομπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχω τοσα αρωματα που αν τα πουλησω θα βγαλω μια περιουσια :shock::shock:

εμενα αυτο που μου αρεσει πολυ ειναι το νινα ριτσι το κοκκινο μπουκαλακι τελειο

σε εμενα κραταει

και το magnetism escada και αυτο κραταει

βαζε στα μαλλια οπως ειπαν και τα κοριτσια και γενικα ψεκασε στο λαιμο σου και στους καρπους των χεριων σου

μου εχουν πει πως ενα καλο αρωμα εμεις που το φοραμε ισως να μην το μυριζουμε αλλα οι αλλοι το μυριζουν

εγω γιαυτο εχω και πολλα αρωματα γιατι την τριτη φορα που θα το φορεσω δεν μυριζω τιποτα ισως γιατι το εχω συνηθισει τι να πω

και γιαυτο καθε φορα φοραω διαφορετικο

βεβαια εδω που τα λες και εμενα κανεις δεν μου εχει πει ποτε για το αρωμα μου

λες να μην μυριζει καθολου?????????????????? :?:?:?:?:roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να 'μαι και γω !!! φανατικοί των αρωμάτων και γω και ο αντρας μου! ελπιζω να ειναι και ο μπεμπης μας γιατί αλλιώς θα εχει πρόβλημα μαζί μας... χιχιχιχι !

εγω ακομα δεν εχω σαραντίσει (δεν εχω βγει βολτιτσα ακομα) και μου λειπει ΠΟΛΥ το αρωμά μου... και γω ακομα δεν ψεκάζομαι και οταν θα το κανω πρεπει να ριξω προς τα μαλλιά (κορυφή) γιατί πεφτουν βαριά στα μυτουδάκια των μωρών απ οτι εχω ακούσει και φυσικά δεν γίνεται να βαλουμε στο λαιμό αφού εκεί ειναι πολλες φορες που κουρνιάζουν τα μικρα μας! ακομα, η συνθεση των αρωματων μπορεί να προκαλέσει και ερεθισμό στο δερματάκι τους.

Λοιπον εγώ πανω που ηθελα να σου προτείνω το London απο Burberry, εφερε στο σπιτι ο αντρας μου ενα του Κορρε που εχω παθει πλάκα : Pepper Jasmine Gaiac Wood Passion Fruit (Eau De Toilette)

και μαλιστα ειναι 3.38 oz (μιας και το ανέφερε η φίλη μας! πολύ καλή πληροφορία, δεν το ήξερα!) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρωμα του Κορρε;;; Δεν ήξερα ότι έχει και αρώματα..Το έχει ο HONDOS;;;

Αχ πάλι αχταρμά θα τα κάνω όλα το Μ.Σάββατο που θα πάω να κοιτάξω...Όμως θα τα μυρίσω ΟΛΑ όσα μου προτείνατε! Ήδη έχω γράψει τη λίστα ;) . Θα τους λέω να ψεκάζουν ένα χαρτάκι και αν μου αρέσει θα το βάζω και πάνω μου. Άντε, μακάρι επιτέλους να βρω άρωμα..

Σας ευχαριστώ κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου ξεχασα να σου απαντησω! :oops:

Λιγο πολυ τους λογους που δεν φοραω ακομα αρωματα τους ειπε η Μαρια+Φωτης!Ασε που σκεφτομαι οτι τα πνευμονακια των μωρων ειναι πιο...Αγνα κ ευαισθητα..οπως δεν καπνιζω ετσι προσπαθω να αποφευγω κ αυτα...Πιθανοτατα ειμαι υπερβολικη! :oops:

Θυμηθηκα κατι ακομα...Αρωματα που περιεχουν σανδαλοξυλο κ γενικως τα "πιπερατα" κρατουν περισσοτερο απο τα "λουλουδατα"!Αν βεβαια σου αρεσεουν αυτες οι μυρωδιες!

(βλεπεις πως δε σου εχω προτεινει συγκεκριμενα αρωματα γιατι...δεν ξερω τα γουστα κ τον χαρακτηρα σου!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια κ εγω τρέλλα με τα αρώματα (έχω δοκιμάσει - αγοράσει πάνω απο 20 !!!) :shock:

βέβαια thn periodo poy ειχα το μωρό λεχουδι έβαζα στο τσακιρ κέφι κάτι πολύ απαλό (white musk)

Τεσπά Θερμή παράκληση ΟΧΙ ΒΑΡΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ... [-x

Χτες ο γιος μου μου έσπασε ένα απο τα αγαπημένα μου :cry: trussardi skin

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου δεν είσαι υπερβολική. Απλά σκέφτεσαι τί είναι καλύτερο για το κοριτσάκι σου. Θυμάμαι όταν είχα γεννήσει και ήμουν στο μαιευτήριο ήρθε μια φίλη μου να με δει και φορούσε ένα πάαααρα πολύ βαρύ άρωμα και μάλιστα είχε βάλει και ένα κιλό πάνω της :shock: ..Δεν ήξερα τι να κάνω..Τελικά φώναξα τη μαία να έρθει να πάρει το μωρό και μετά αέριζα μισή ώρα το δωμάτιο...

Juliax έχεις δίκιο για τα βαριά αρώματα το καλοκαίρι..Δεν είναι και ό,τι καλύτερο..

Πήγα το Σάββατο στο HONDO και ξέχασα να πάρω μαζί μου τη λίστα με τα αρώματα που μου προτείνατε :angry: .Έβαλα πάλι ό,τι βρήκα μπροστά μου και τίποτα δεν μου άρεσε ιδιαίτερα..Την άλλη φορά θα πάω οργανωμένη ;) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Aχ Ανθη μου!Οπως τη λιστα του σ/μ που γεμιζουμε 2 κολλες Α4 κ την ξεχναμε στο τραπεζι! :P:P

Να σου πω την αληθεια κ εγω ειχα μια τετοια επισκεψη αλλα την εβαλα να ανοιξει το παραθυρο μονη της!Ευτυχως ειχε ζεστη!!!! :D

Εχω ξεμαθει εντελως σε αρωματα αλλα κ καπνο τσιγαρου...Ειχα απο παντα ευαισθητη μυτη και τωρα χειροτερεψε! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου καλησπέρα!

λοιπόν,εδω κ χρονια εχω κατασταλάξει στη beyond paradise της estee lauder!,το eau de parfum,λουλουδάτο,σε εμενα κραταει πάρα πολυ!!

επίσης,μου αρεσε πάρα πολυ το αρωμα της diesel,δεν ειναι λουλουδατο,προς σανδαλόξυλο φερνει,θα το παρω συντομα!

εγω πάλι..το λουζομαι το αρωμα!με το που ξυπναω,μετα το αποσμητικο ,ψεκάζομαι!κ καθε φορα που βγαινω απο το σπιτι! :?:?

αρχισα να φοραω..λιγους μηνες μετα που γεννησα..δε θυμαμαι ομως ακριβως! :?

καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα :lol: ! Έτσι όπως τα λες Αναστασία. Σαν τη λίστα του σούπερ μάρκετ. Εντωμεταξύ στο σ.μ. χωρίς λίστα τα διπλάσια πληρώνεις τελικά :? ......Εγώ να σου πω την αλήθεια, ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με τις μυρωδιές. Ούτε στην εγκυμοσύνη..

LUCKY ευχαριστώ για την απάντηση. Η λίστα μου μεγαλώνει :D !!!! Νομίζω ότι τελικά θα βρω κάτι που θα μου αρέσει ;) !

Πολλά "αρωματικά" φιλιά σε όλες :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: Παλι καλα δεν γεμισες το καλαθακι σου αρωματα μιας που δεν ειχες τη λιστα!

Μυρισε αν θελεις κ την cashmere DKNY...Αυτο ειναι το "δικο" μου αγαπημενο!Επισης η J.Lo εχει 2-3 πολυ ωραια κ κρατανε κ πολυ!

Εγω εχω μυτη λαγωνικου!Ανιχνευει ασχημες μυρωδιες κ δε μ'αφηνει να ησυχασω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: Παλι καλα δεν γεμισες το καλαθακι σου αρωματα μιας που δεν ειχες τη λιστα!

Μυρισε αν θελεις κ την cashmere DKNY...Αυτο ειναι το "δικο" μου αγαπημενο!Επισης η J.Lo εχει 2-3 πολυ ωραια κ κρατανε κ πολυ!

Εγω εχω μυτη λαγωνικου!Ανιχνευει ασχημες μυρωδιες κ δε μ'αφηνει να ησυχασω! :P

Αναστασία τελικά έχουμε ίδια γούστα!!! Την κασμίρ την λατρεύω!!!! Την έχω αγοράσει τις 3 τελευταίες φορές αλλά....σε μισή ώρα δε μυρίζει ΚΑΘΟΛΟΥ. Τους βάζω όλους να με μυρίσουν και τίποτα :(:( Πήρα και την κασμίρ μιστ που υποτίθεται κρατάει περισσότερο..ΤΙΠΟΤΑ.

Σήμερα όμως που πήγα με τη μαμά μου στο άτικα, βρήκα ένα φοβερό άρωμα! Πήγαμε στην ESTEE LAUDER για να πάρει η μαμά μου το άρωμά της και βάζω στο χέρι μου ένα που βρήκα μπροστά μου.Όχι μόνο ξετρελάθηκα, δε λέει να φύγει και από πάνω μου. Το άρωμα λοιπόν είναι το pleasures delight. Φοβερό! Πρώτη φορά μου κρατάει άρωμα. Δοκίμασα και πολλά από αυτά που μου προτείνατε αλλά δεν έμεναν..Έχω περίεργο δέρμα..Διώχνει τα αρώματα :lol::lol::lol:

Εσένα Αναστασία το κασμίρ κρατάει;;;;;;;;

Πάντως το γλίτωσα το καλαθάκι με τα αρώματα γιατί δε συνέφερε και οικονομικά :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...