Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ


Recommended Posts

Αποψε ειναι μια απο τις χειροτερες νυχτες της ζωης μου.Νιωθω απελπισμενη..οτι θα παθω κατι απο την στενοχωρια μου...εχω παντρευτει εδω κ 2 μιση χρονια με πολιτικο κ επιτελους ηρθε η ωρα για τον θρησκευτικο..κλεισαμε εκκλησια,μαγαζι,στολισμο εκκλησιας,μπουκετο,βρηκαμε κουμπαρους...κ σιγα σιγα χωρις αγχος θα κανουμε λεμε κ τα υπολοιπα μεσα στο επομενο δεκαημερο.Ο γαμος ειναι αρχες Ιουνιου..Με τον αντρα μου αγαπιομαστε παρα πολυ,ειναι καλο παιδι αλλα λιγο νευρικος,οταν τον ποιανει μπορει να πει λογια πικρα τα οποια παιρνει λιγο μετα πισω..η σχεση μας ειναι μια σχεση παθους,εντονη αγαπη,ερωτας αλλα κ καυγαδες συχνα για το παραμικρο.Δεν λεω φταιω αρκετες φορες κ εγω επειδη ειλικρινα νιωθω πολυ σπασμενα τα νευρα μου επειδη προσπαθουμε καιρο κ εγκυος δεν μενω,αν κ ολες οι εξετασεις μου ειναι μια χαρα..Εχουμε λοιπον συχνα τσακομους αλλα περνανε γρηγορα κ αυτο που μενει ειναι αγκαλιες κ αγαπη...τα πεθερικα μου απο την πρωτη στιγμη μου φερθηκαν ψυχρα κ εχθρικα,ισως επειδη ο πεθερος μου μαλλωνει με τους παντες κ τα παντα συνεχεια κ η πεθερα μου ειναι αδιαφορη κ παγωμενη απεναντι ακομη κ στον ιδιο της τον γιο....στον αρραβωνα μας με φαρμακωσαν με την σταση τους.Ουτε μια ευχη,αντιθετα οταν ειδε ο πεθερος μου τις βερες μας κ τα λιγα χρυσαφικα που πηραμε ξερετε τι ειπε;; οτι αν τα που λησουμε αυτα μετα λιγο καιρο ουτε τα μισα λεφτα θα παρουμε πισω....Οσο κ αν τα καταπια ολα οσα μου εκαναν οσο ομορφα κ αν προσπαθουσα να τους φερθω για χαρη του αντρα μου τοσο μου εδειχναν κακια κ μισος.Καποια στιγμη επιτελους αγανακτησε κ ο ιδιος απο τη σταση τους κ τους απομακρυνε.ΟΙ σχεσεις μας εδω κ μισο χρονο ειναι τυπικες...Τωρα ομως επρεπε να βρεθουμε για να μιλησουμε για τον γαμο..Εγινε μεσα σε κλιμα γλυκαναλατο κ συμφωνησαν με τους γονεις μου τα εξοδα του γαμου να τα μοιραστουν,μισα μισα....κ ομως κοριτσια οσο περνουσαν οι μερες τοσο ενιωθα μεσα μου εντονα οτι θα κανουν κατι κ θα χαλασουν την πιο ομορφη μερα της ζωης μου κ εν μερει τα καταφεραν πιστευω...σημερα πηγε ο αντρας μου σπιτι τους για να βγαλουν τα ονοματα για τα προσκλητηρια...οταν γυρισε σπιτι εγω μιλουσα στο τηλ με την μαμα γιατι αυριο θα μπει στο νοσοκομειο ο μπαμπας κ μιλουσαμε γι αυτο...Ηρθε λοιπον ο αντρας μου κ αφησε κατι λεφτα-ψιχουλα πανω στο τραπεζι..του λεω τι ειναι αυτα;; λεει αυτα δινουν για τον γαμο οι γονεις του...κ δεν δεχονται να συμμετεχουν στον στολισμο της εκκλησιας,ουτε στις φωτογραφιες-βιντεο...ενω αλλα συμφωνησαν με τους γονεις μου....κ να σκεφτειτε οτι ψαχνουμε τα πιο φτηνα παραγματα να μην χρεωθουν πολυ....ΔΗΛΑΔΗ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ;; ΟΤΙ ΘΑ ΦΕΣΩΘΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ;; Το ξερα οτι θα βρουν τον τροπο να με φαρμακωσουν....Κοριτσια δεν ξερω ...τρελλαθηκα ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ...εχω ανεχτει πολλα αλλα ως εδω..ισως ηταν λαθος που δεν εκλησα το τηλ κ αφησα την καημενη την μαμα μου να τα ακουσει ολα..Αντεδρασα λοιπον ,ρωτησα τον αντρα μου γιατι αυτη η σταση...γιατι παντα εναντιον μας...κ εκεινος απαντησε οτι αυτα ειναι,τοσα δινουν κ δεν αλλαζει...Κοριτσια ολα οσα ειχα μαζεμμενα τοσο καιρο μεσα μου για τους γονεις του εγιναν ποταμι κ με επνιξαν..αρχισα να φωναζω κ να ουρλιαζω οτι εκεινοι προσπαθουν παντα να μας φερουν αναστατωση κ δυστιχια με καθε τροπο...ειπα..ειπα...ξεσπασα.Η καημενη η μαμα στο τηλ. μου ελεγε να ηρεμησω αλλα εγω ειχα βγει εκτος εαυτου,με επνιξε το αδικο...Τοτε εγινε κατι που δεν περιμενα..αρχισε να ουρλιαζει κ ο αντρας μου κ να λεει οτι δεν προκειτε να γινει γαμος...οτι η αποφαση του ειναι οριστικη κ αμετακλητη...κ ουτε λιγο ουτε πολυ κατηγορησε κ την μαμα μου οτι εκεινη με υποστηριζει κ μιλαει εναντιον του . Κοριτσια η μαμα μου ειναι τοσο ηρεμος ανθρωπος,τοσο καλη που του εχει φερθει σαν να ειναι παιδι της κ του δειχνει απιστευτη αγαπη.Ακουγε στο τηλ οσα λεγονταν κ ομως δεν ειπε ουτε μια κακη κουβεντα,ουτε για τα πεθερικα μου,ουτε για τον αντρα μου,κ ας τον ακουγε να ουρλιαζει κ να κατηγορει κ εκεινη αδικα..Ζητησε να του μιλησει στο τηλ κ να του πει ηρεμα οτι τον αγαπαει κ οτι θελει να ειμαστε αγαπημενοι κ να ηρεμησουμε κ δεν δεχτηκε να της μιλησει...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.Μεχρι πριν λιγες ωρες τους φεροταν με μεγαλο σεβασμο κ αγαπη κ ξαφνικα.... η μαμα εκλεισε το τηλ πολυ πικραμενη...μπαινει κ στο νοσοκομειο αυριο ο μπαμπας....Το μονο που μου ειπε ειναι να μην του πω τιποτε αλλο εγω κ να ηρεμησουμε....Ενιωθα διαλυμενη...πληγωμενη...κομματια...Προσπαθησα να ηρεμησω κ τον αφησα λιγο μονο να ηρεμησει..μετα προσπαθησα να τον πλησιασω.Του ειπα οτι τον αγαπαω κ πηγα να τον αγκαλιασω...Τον ρωτησα τρυφερα αν εννοουσε οσα ειπε πριν οτι δεν θελει να γινει ο γαμος κ μου ειπε οτι εχει χαλαστει πολυ,δεν αντεχει καυγαδες γι αυτο το θεμα κ οτι η αποφαση του ειναι οριστικη κ αμετακλητη...Πηγε για υπνο πρωτη φορα χωρις να με φιλησει..Νιωθω οτι εχω πυρετο...οτι ζω σε εφιαλτη...ο αντρας που λατρευω κ πιστευω οτι πεθαινει για μενα μου ειπε τετοια λογια κ κατηγορησε κ την μαμα ενω του εχει φερθει ως σημερα καλυτερα απο την μανα που τον γεννησε...Δεν ξερω τι να κανω..ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ. ΣΑΣ ΕΚΛΙΠΑΡΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ' αρχάς ηρεμία..Μου φαίνεται ότι ούτε εσύ μπορείς να συγκρατήσεις τα νεύρα σου γιατί έκανες λαθάκια που χόντρυναν την κατάσταση. Πρώτα απ' όλα ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ μην τσακώνεσαι μπροστά στους γονείς σου ή στα πεθερικά σου. Εγώ προσωπικά αν ο άντρας μου μου τα έχωνε μπροστά στη μάνα του θα τα έπαιρνα στο κρανίο και θα έλεγα κι εγώ ότι ακυρώνω το γάμο..Αντέδρασες παρορμητικά πολύ. Μην ξεχνάς ότι και τα δικά του νεύρα ήταν σπασμένα διότι οι γονείς του αθέτησαν το λόγο τους. Επομένως σε μια τέτοια κατάσταση μόνο γκρίνια δεν έπρεπε να ακούσει και ειδικά μπροστά στη μαμά σου..Από εδώ και πέρα τώρα. Άσε τα πράγματα να ηρεμήσουν. Μη χαλάς τη διάθεση σου για τα πεθερικά σου. Ζήσε τις προετοιμασίες του γάμου σου ήρεμη και χαρούμενη. Και να σου πω και κάτι;; Τα πεθερικά σου θα το μετανοώσουν στο τέλος. Να πορευτείς με τα χρήματα που έχεις και να μην έχεις την ανάγκη ΚΑΝΕΝΟΣ. Εν ανάγκη ας δώσει η μαμά σου όσα σου λείπουν (αν έχει η γυναίκα βέβαια) και τις τα δίνεις σιγά σιγά μετά. Όλα γίνονται. Και γάμοι οικονομικοί γίνονται. Σημασία έχει να είναι αγαπημένο το ζευγάρι. Ούτε τα τραπέζια φέρνουν την ευτυχία, ούτε τίποτα από αυτά. Οργάνωσε λοιπόν κάτι ανάλογα με αυτά που έχεις και αδιαφόρησε για τα πεθερικά σου. Από μακριά και αγαπημένοι. Τον άντρα σου να τον αφήσεις να ηρεμήσει και αύριο κάνεις μια πιο ώριμη συζήτηση μαζί του, χωρίς θεατές-ακροατές, και του εξηγείς ότι τα είπες πάνω στα νεύρα σου και να μη στεναχωριέται γιατί δεν έχετε την ανάγκη κανενός. Να του πεις ότι θα πορευτείτε με αυτά που έχετε. Σίγουρα θα εκτιμήσει αυτή τη στάση γιατί δεν είναι ωραίο να έχει τη μάνα του να του ξεσκίζει την ψυχολογία, να έχει και εσένα να τον κάνεις χειρότερα...Κοινώς να του δείξεις ότι η αγάπη σας μετράει και να μη σκάει για τίποτα. Αυτό τουλάχιστον θα έκανα εγώ. Δε μου αρέσει να δείχνω στους άλλους ότι έχω την ανάγκη τους. Καλύτερα να πεινάσω..

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπαμπά σου και με το καλό να παντρευτείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω με την Ανθη ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν μαλωνουμε μπροστα σε πεθερικα και γονεις....

Σου ευχομαι με το καλο να γινει ο γαμος σας οπως εσυ τον εχεις φανταστει και να μην σκας για

κανεναν αλλο ;)

Ολα να σου πανε καλα :D

Και περαστικα στον μπαμπα σου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευαγγελινα διαβασα με προσοχή την ιστορια σου...και δυστυχως μοιαζει με πολλων κοριτσιων απο εμάς... οταν ενα ζευγ'αρι αποφασιζει να παντρευτει / αρραβωνιαστει..υπαρχουην παντα συγκρουσεις...σε αλλοιυτς μικρες κ διακριτικες κ σε αλλους μεγαλες κ επωδυνες...Επειδη και στη δικη μας περιπετωση τα γεγονότα ηταν ιδια... θα σε συμβουλευσω να μην μαλωνεις μπροστα σε τριτους , να στηριξεις τον αντρα σου γιατι σκεψου την δικη του κατασταση...οι γονεις του τον ΑΔΕΙΑΣΑΝ! Γαμος γινετε κ με λιγα λεφτα...αλλα το αισθημα οτι ο γονιος σε αφησε ξεκρεμαστο δεν ξεπερνιεται...λεφτα μπορειτε να μαζεψετε και εσεις... δε χρειαζετε να περιμενεις απο εκεινους τον στολισμό..Ξεκαθαρισε τους οτι πληρωνουν τ9ους καλεσμενους τους στο κεντρο πχ κ τελειωσε...να μην νοιωθει ουτε η δικη σουτ οικογενεια ρηγμενη αλλα ουτε κ οιθ αλλοι να εχουν το πανω χερι...

Πανω απο αολα σημασια σε ενα γαμο εχει η ηρεμια του ζευγαριου...κ αν με ρωτησεις τωρα τι θα αλλαζα στο γαμο μου παλι τους καυγαδες πριν με τις οικογενειες θασου ελεγα....ειναι κριμα σε ενα τετοιο ξεκινημα να μαλωνετε !!Καλη τυχη κ χ@στα τα πεθερικά...

Η ώρα η καλή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κ εγώ με τα κορίτσια κ θα σου πω ότι δεν πρέπει να μαλλώνουμε με τους άντρες μας μπροστά σε τρίτους ακόμα κ αν αυτοι είναι οι γονείς μας!

Αν ανοιξει ένα θέμα σχετικά με το γάμο κ τα πεθερικά πιστεύω ότι όλες λίγο πολύ θα έχουν κάτι να γράψουν!

Καταρχήν ηρεμία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Προσπάθησε να εξηγήσεις στον άντρα σου ότι θες αυτόν όπως κ να έχει κ με γάμο κ χωρίς,για να τον κάνεις να χαλαρώσει!!!!!!Οπωσδήποτε κ αυτός θα νοιώθει άσχημα που δεν μπορούν να σταθούν οι γονείς του όπως πρέπει!

καταλαβαίνω πως μπορέι να αισθάνεσαι γιατί έχω περάσει κ εγώ σχεδόν τα ιδια!

Κουράγιο γλυκεία μου,ψυχραιμία κ έχω κ κάτι άλλο να σου πω....Φέρσου λίγο γυναικεία,δηλ.λίγο πονηρά!!

καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα τετοιοιυ ειδους καυγαδες γινονται...

πολλες φορες μερες πριν το γαμο ολο και για κατι θα βρεθει λογος να τσακωθει ειτε το ζευγαρι μεταξυ τους, ειτε τα συμπεθερια ειτε τα παιδια με τους γονεις...

Ειναι η ενταση...ειναι το αγχος, το τρεξημο στη δικη σας περιπτωση ειναι και το γεγονος οτι θελετε παιδακι...

ολα παιζουν το ρολο τους

Ενα μονο θα σου πω..οποιο προβλημα και να εχετε εσυ και ο αντρας σου πρεπει να ειστε μαζι ενα ενομενο ζευγαρι.

Επισης οτι και να κανεις στη ζωη σου να βασιζεστε στις δυναμεις σας και μονο, ετσι ωστε εαν ερθει βοηθεια να σας ξελαφρωσει αντι να σας αγχωσει εαν δεν ερθει...

Ο αντρας σου αντερδασε γιατι μαλλων ουτε ο ιδιος νιωθει καλα με ολη την ιστορια..ισως και να νιωθει προδομενος απο τους γονεις του και το ξεσπασμα σου του εδωσε ενα ακομα "χτυπημα"

Συζητηστε μεταξυ σας..θελετε να ειστε μαζι..ολα γινονται

Επισης θα σου πω ποτε μα ποτε μη τσακονεστε μπροστα στους γονεις σας..αλλα και μη μεταφερετε ποτε προβληματα σας σε αυτους εκτος και εαν ρε παιδι μου φτασετε στο απροχωρητο...εσυ και οα ντρας σου καποια στιγμη θα τα ξαναβρειτε..οι γονεις ομως ποτε δεν ξεχνανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με γαργαλάει η γλώσσα από το πρωί αλλά

όχι δεν θα μιλήσω ακόμη :(

από προσωπική εμπειρία

να είσαι προετοιμασμένη και για άλλα και για χειρότερα

αλλά αν αγαπιέστε πραγματικά μην το βάζετε κάτω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στο δικό μου γάμο ήρθαν τα πεθερικά μου δυο μέρες πριν το γάμο και έδωσαν 300 λίρες Κύπρου (είχαμε ακόμα λίρες) λέγοντας ότι τόσα έχουν, τόσα μπορούν να δώσουν και τέλος. Οι γονείς μου, οι οποίοι είναι κατεστραμμένοι οικονομικά, αναγκάστηκαν να δώσουν 11 χιλιάδες λίρες για τα έξοδα του γάμου, τα οποία ο Θεός ξέρει πώς τα βρήκαν (έκαναν ένα μικρό δάνειο, η μάνα μου έδωσε ό,τι πήρε από μια μικρή κληρονομιά που είχε πάρει πρόσφατα). Εγώ τότε ακόμα δε δούλευα, και ο άντρας μου δούλευε σ' ένα βιβλιοπωλείο και έπαιρνε 500 ευρώ, οπότε ούτε λόγος για δικά μας λεφτά...

Εννοείται ότι τελικά η μάνα του βγήκε και παραπονεμένη ότι δεν τους φιλοξένησαν όλους οι γονείς μου στο σπίτι τους, ενώ είχαν χώρο!!!

Περίμενε λίγο να ηρεμήσετε και θα τα ξαναβρείτε. Συμφωνώ με την Ανθή, καλύτερα κάντε έναν πιο οικονομικό γάμο, κι αφήστε τους άλλους να κουρεύονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Συμφωνώ απολύτως με την Ανθή και θα συμπλήρωνα ότι οι γονείς δε ξεχνάνε αλλά με κάλυψε η Cecilia..

Εγώ πολλές φορές σε συζητήσεις με άλλους, μπορεί να διαφωνούμε με τον άντρα μου,και ποτέ δε με ρίχνει..παρά μόνο όταν βρεθούμε μόνοι θα μου πει το λάθος μου ή την άποψη του..μια φορά τον έριξα εγώ μπροστά στη μαμά μου,και πάλι μου το είπε μετά και ένιωσα πολύ άσχημα...

Όσο για τα έξοδα,προσπαθείστε να μην στηριχτείτε πουθενά γιατί μετά όλο και κάποιος θα το χτυπήσει "εμείς που της πληρώσαμε και το γάμο...","εμείς που τον ξελασπώσαμε..".Οι γονείς μας μας αγαπάνε και αγαπάνε και τους άντρες μας,αλλά όταν μας βλέπουν πληγωμένες να λέμε ένα σωρό,τότε πονάνε και σίγουρα τους έρχεται παράπονο "δεν την μεγάλωσα εγώ για να της φέροντε έτσι" και δίκαιο έχουν..αλλά έλα που εμάς τα νεύρα και ο θυμός μας περνάνε και σε αυτούς μένει πληγή?΄

Είμαι μοναχοπαίδι..τον μπαμπά μου τον έχασα πριν λίγα χρόνια ξαφνικά..τη μαμά μου τη λατρεύω..είναι μεγάλη σε ηλικία και αν και έφυγα στο εξωτερικό λόγω της δουλειάς του άντρα μου,όταν γέννησα την έφερα μαζί μου..είμαστε τις πιο πολλές ώρες όλοι μαζί...ξέρω ότι είμαι το μόνο της στήριγμα και φυσικά αυτή σε εμένα..αλλά ο άντρας μου είναι άντρας μου και η μαμά μου ,μαμά μου..δεν της έχω δώσει το δικαίωμα να πει τίποτα για τον άντρα μου..και στεναχωρημένη να με δει,και θυμωμένη..δεν της πέφτει λόγος να πει τίποτα..είναι άντρας μου,και χωρίς να το θέλει η παραμικρή της κουβέντα με επηρεάζει..αν στεναχωρεθώ εγώ μία,αυτή που θα με δεί θα στεναχωρεθεί δέκα..και αυτό ισχύει για όλες τις μανάδες..και αν σκεφτώ εγώ ότι την έχω πληγώσει ,αυτό με βασανίζει και μπορεί να με κάνει να αντιδράσω άσχημα στον άντρα μου..γιαυτό,δε χρειάζεται να ξέρουν τα πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MΠΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ

Ηρέμησε και όλα θα φτιάξουν μεταξύ σας....

Εμένα τα πεθερικά μου απειλούσαν στον αρραβώνα να μην έρθουν γιατί δεν το θεωρούν σοβαρό πράγμα και ότι είναι πανηγυράκι... χώρια τα 1002 που μου έσουρναν και σέρνουν εδώ και χρόνια. Το μόνο που μου έλειπε λοιπόν ήταν τα ψωροφράγκα τους!!! Ετσι συμφωνήσαμε με τον σύζυγο μου να μην τους ζητήσουμε χρήματα αλλά κ να μην δεχτούμε σε περιπτωση που έκαναν επίδειξη πλούτου «μην χε...». Κάναμε όλα τα έξοδα εμείς (χαμένοι δεν βγήκαμε) με μια πολύ μικρή βοήθεια των γονιων μου που δεν θα μας το χτυπούσαν την αύριο...

Καλέσαμε όποιους θέλαμε εμείς και τα κάναμε όπως θέλαμε εμείς.

Δεδομένου μιας άσχημης σχέσης που υπήρχε και υπάρχει δεν θα έριχνα ΠΟΤΕ τα μούτρα μου ούτε για 1€ τους κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

Το ευχαριστήθηκα που ήταν απλά θεατές γιατί δεν τολμούσαν να επέμβουν σε τπτ αφού δεν είχαν πληρώσει τπτ κ δεν τους ήξερε κανείς!!!! :twisted::twisted::twisted:

Τώρα χαλάρωσε και τα πράγματα θα φτιάξουν πέσανε μαζεμένα για να τα χωνέψετε όλα μαζί!!!

Κι εμείς είχαμε πολλές εντάσεις μέχρι να καταλλήξουμε να τους βγάλουμε στην απ’έξω.....

Καλή δύναμη και καλά στέφανα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κορίτσια μου!Πώς είστε;Βρε κορίτσια,έχετε δίκιο σε αυτά που λέτε.Δεν τσακωνόμαστε μπροστά σε γονείς και σε πεθερικά.Όμως η κοπέλα απ'ότι έχω καταλάβει έχει περάσει πάρα πολλά από τους συγκεκριμένους ανθρώπους.Ε,αυτό ήταν και το κερασάκι στην τούρτα.Ξέσπασε πιστεύω σε λάθος στιγμή χωρίς να το καταλάβει και το θεωρώ λίγο λογικό.Ίσως κι εγώ στη θέση της το ίδιο να έκανα αν σκεφτόμουν ότι κοιτάνε να μου χαλάσουν την ομορφότερη ημέρα της ζωής μου.Μπορεί κι εκείνη να μη σκέφτηκε ότι την ακούει η μητέρα της εκείνη την ώρα από τα νεύρα της και το ξαφνικό γεγονός και γι'αυτό ξεσπασε.Η λογική πολλές φορές μας εγκαταλείπει.Βέβαια,δε νομίζω ότι ο άντρας της θύμωσε γι'αυτό.Επειδή δηλαδή τα άκουγε όλα η μαμά της,η οποία απ'ότι κατάλαβα έδειξε απόλυτη κατανόηση παρόλο που κατηγορήθηκε άδικα.Ίσως αυτό να ήταν η αφορμή.Δε θα είναι ό,τι καλύτερο και για εκείνον να συμπεριφέρονται έτσι οι γονείς του.Έτσι ξέσπασε κι εκείνος.Αν κρατάμε πράγματα μέσα μας,μαζεύονται μαζεύονται και μετά δρούμε ανεξέλεγκτα δυστυχώς.

Ευαγγελίνα μου,κανε λίγο υπομονή μέχρι να ηρεμήσει.Ελπίζω να σκεφτεί κι εκείνος πιο ώριμα και να σε πλησιάσει από μόνος του.Μια τόσο ωραία σχέση που έχετε δε νομίζω να χαλάσει από αυτό.Μπορα είναι και θα περάσει ;) Ό,τι θες η παρέα του mammy είναι εδώ :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..Μαυρη νυχτα περασα με εφιαλτες.Ξυπνησα αρρωστη,χαλια.Εφυγε για την δουλεια πριν ξυπνησω.Του τηλ. ημουν ηρεμη αλλα εκεινος ψυχρος μου ελεγε οτι γαμος δεν θα γινει παει κ τελειωσε,φτανει ο πολιτικος...οταν ομως του ειπα κ εγω οτι θα παω για λιγες μερες στην μαμα να σκεφτω κ οτι με εχει χαλασει πολυ τοτε κοριτσια σε ελαχιστο χρονο ηταν στο σπιτι κ με παρακαλουσε με αγκαλιες κ φιλια σαν μικρο παιδι να μην φυγω γιατι μ αγαπαει κ δεν εννοει τιποτα απ οσα ειπε.Οτι κ γαμος θα γινει κ παντα θα ειμαστε μαζι.οτι ηθελε απλα ετσι να με ταρακουνησει γιατι εχω λεει πολυ ενταση κ νευρα τελευταια.Οσο για τους γονεις μου ειπε θα τηλ στη μαμα κ θα ζητησει συγνωμη...Εχουμε ηρεμησει λοιπον...αλλα νιωθω σαν να ταρακουνηθηκε ο εγκεφαλος μου κ η ψυχη μου κ ολα μου απο χτες.Δεν μπορω να συνελθω..Ευχομαι να πανε ολα καλα.Περασαμε μια κολαση χτες κ δεν αντεχω τους καυγαδες γιατι μεγαλωσα σε ηρεμο κλιμα κ γενικα παντα απευφευγα τις εντασεις παντα στην ζωη μου.Foufou τσι ακριβως ειναι οπως τα λες.Μαζευτηκαν πολλα μεσα μου κ ηταν το χθεσινο απο τα πεθερικα το κερασακι στην τουρτα...ελπιζω να μην υπαρξει συνεχεια..Πληγωθηκα πολυ απο την σταση του αντρα μου αλλα το απεδειξε σημερα παλι οτι μ αγαπαει πολυ..Διαβασα ολα τα μηνυματα σας κοριτσια με μεγαλη προσοχη κ ευχαριστω απο καρδιας για τις συμβουλες τις ευχες σας κ για το οτι ασχοληθηκατε με το θεμα μου.Σας φιλω.Σας ευχομαι οτι καλυτερο κ καθεμια ξεχωριστα κ μακρυα απο καυγαδες κ κακα πεθερικα παναγια μου,μακρυα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,Ευαγγελίνα μου είδες;Σίγουρα πληγώθηκες και ταράχτηκες.Σκέψου όμως πως και για εκείνον ήταν ένα ξέσπασμα όπως και για εσένα.Σίγουρα δεν τα εννοούσε ο άνθρωπος.Χάρηκα πολύ που είστε και πάλι καλά,γιατί είναι πολύ σημαντικό να ζούμε σε μία ευτυχισμένη οικογένεια.Ηρεμία τώρα,γιατί ξέρετε ε;Έχετε βάλει και ένα σκοπό να μεγαλώσετε την οικογένειά σας. ;) Να είστε πάντα ευτυχισμένοι.Φιλιά πολλά :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...