Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΤΑΝ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΙΝΑΙ "ΑΠΩΝ"


Recommended Posts

γιατί Ανθή μου νομίζεις δε ζω στο Μεσαίωνα; και συ στο μεσαίωνα ζεις!

σε έναν εργασιακό μεσαίωνα ζούμε όλοι.... και ναι χρειάζεται να δουλεύουν και οι 2 για μπορέσουν να τα φέρουν βόλτα σε ένα σπίτι πλέον..... όμως άλλος ο ρόλος της μαμάς και άλλος του μπαμπά σε ένα σπίτι!

η μάνα μεγαλώνει τα παιδιά όσο κι αν αντιδράς σε αυτό, όσο κι αν δεν το βλέπεις

οι μπαμπάδες ναι τα λατρεύουν τα παιδιά τους όμως μάνα καλώς ή κακώς είναι αδύνατο να γίνουν.....

τώρα αν τελικά οι γυναίκες έχουν φαγωθεί να αναλάβουν ένα σωρό ρόλους και δεν μπορούν να τα καταφέρουν τελικά σε όλους.... αυτο είναι θέμα για άλλη συζήτηση.....

(μπράβο σου που βρήκες έναν άνδρα που να καλύπτει τα δικά σου στάνταρ- δε έχουν όμως όλες τα ίδια με σένα)

φιλικά

Και οι δύο μεγαλώνουν τα παιδιά καλέ μου. Εμένα τουλάχιστον με μεγάλωσαν και οι δύο μου γονείς και το ίδιο θέλω να γίνει και στη δική μου οικογένεια. Σίγουρα πάντως είναι άλλος ο ρόλος του μπαμπά και άλλος της μαμάς. Όπως σίγουρα η μαμά απαιτείται να κάνει τα περισσότερα και να φροντίσει τα περισσότερα. Όμως και ο ρόλος του πατέρα είναι εξίσου σημαντικός και γι΄αυτό δεν πρέπει να θεωρεί ότι μόνο λεφτά πρέπει να φέρνει και ότι θα ασχοληθεί όσο επιθυμεί..Δεν είπα πάντως ότι οι άντρες πρέπει να γίνουν μάνες.Πρέπει όμως να είναι ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ. Πάντα εκεί για τα παιδιά τους. Και κάτι τελευταίο. Ο γάμος και η οικογένεια αναγκάζει έναν άνθρωπο να αναλάβει ένα σωρό ρόλους.Όχι όμως μόνο τη γυναίκα αλλά και τον άντρα. Τον άντρα το σωστό. Σίγουρα πρέπει και οι δύο να προσπαθήσουν σκληρά ώστε να αντεπεξέλθουν σε όλους..

φιλικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 75
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μάλλον με παρεξήγησες από την αρχή.... οκ τα έχει αυτά ο γραπτός λόγος.....

δεν είπα ποτέ ότι ο μπαμπάς πρέπει να είναι απών.....

ζήτησα απλά όπως λέει και μια ξένη παροιμία να μπείτε στα παπούτσια του άνδρα.... να βάλετε τον εαυτό σας στη θέση του... με όλη την αβεβαιότητα και την ανασφάλεια... καθώς και όλες τις ενδόμυχες έννοιες κσι φροντίδες που του επιβάλλει η παραδοσιακή κουλτούρα της ελληνικής οικογένειας....

όσο για το όσο θέλει... επιμένω σε αυτό... γιατί ποιός δίνει τελικά το δικαίωμα στον άλλο να αποφασίζει γι αυτόν.... πόσο είναι σωστό και πόσο όχι.... τα όρια είναι πολύ σχετικά..

αυτό που εγώ μπορεί να θεωρώ αρκετό εσύ μπορεί να το θεωρείς λίγο ή και το αντίθετο....

δε νομίζω άλλωστε ότι οι γυναίκες αφήνουν τους άνδρες τους να αποφασίζουν γι αυτές......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάλλον με παρεξήγησες από την αρχή.... οκ τα έχει αυτά ο γραπτός λόγος.....

δεν είπα ποτέ ότι ο μπαμπάς πρέπει να είναι απών.....

ζήτησα απλά όπως λέει και μια ξένη παροιμία να μπείτε στα παπούτσια του άνδρα.... να βάλετε τον εαυτό σας στη θέση του... με όλη την αβεβαιότητα και την ανασφάλεια... καθώς και όλες τις ενδόμυχες έννοιες κσι φροντίδες που του επιβάλλει η παραδοσιακή κουλτούρα της ελληνικής οικογένειας....

όσο για το όσο θέλει... επιμένω σε αυτό... γιατί ποιός δίνει τελικά το δικαίωμα στον άλλο να αποφασίζει γι αυτόν.... πόσο είναι σωστό και πόσο όχι.... τα όρια είναι πολύ σχετικά..

αυτό που εγώ μπορεί να θεωρώ αρκετό εσύ μπορεί να το θεωρείς λίγο ή και το αντίθετο....

δε νομίζω άλλωστε ότι οι γυναίκες αφήνουν τους άνδρες τους να αποφασίζουν γι αυτές......

Μου θύμισες το βιβλίο "άντρες από τον Άρη και γυναίκες από την Αφροδίτη"..Εκπέμπουμε σε τελείως διαφορετικά μήκη κύματος..Πάντως, όπως λες ότι πρέπει να βάλουμε τον εαυτό μας στη θέση του άντρα, το ίδιο νομίζω πρέπει να κάνει και αυτός. Τα όρια σε μια οικογένεια δεν είναι και τόσο σχετικά..Δεν ασχολείται ο καθένας όσο θέλει, αλλά ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ.Και επίσης ούτε το πρέπει είναι σχετικό. Τα παιδιά χρειάζονται συγκεκριμένα πράγματα και οφείλουμε να τους τα παρέχουμε. Τα δικά μας θέλω μπαίνουν σε δεύτερη μοίρα όταν υπάρχουν παιδιά.Τέλος, κανείς δεν πρέπει να αποφασίζει για τον άλλον. Ο καθένας αποφασίζει μόνος του. Και όσο πιο ώριμος είναι, τόσο πιο σωστά αποφασίζει..Δε νομίζω πάντως να βρούμε άκρη εμείς οι δύο..Τέλος πάντων. Σημασία έχει να περνάει καλά η γυναίκα σου μαζί σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν καταλαβαίνω Ανθή γιατί ενοχλείσαι. Τη γνώμη μας καταθέτουμε απλά, εγώ δεν έχω ποτέ απαίτηση ο συνομιλητής μου να ασπαστεί την άποψή μου...

Απορώ πραγματικά γιατί κάποιοι έχουν αυτή την απαίτηση...

Μάθετε να ακούτε και να σέβεστε το δικαίωμα του συνομιλητή σας να εκφράζει την άποψή του ακόμα κι δεν συμφωνείτε μαζί του.... είναι δείγμα καλλιέργειας

Το ζητούμενο δεν είναι να λέμε όλοι τα ίδια..... δημοκρατία λόγου έχουμε (θεωρητικά πάντα)

Στο σπίτι του ο καθένας τελικά κάνει ό,τι νομιζει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελεγα κ εγω..Καιρο εχουν να φανουν οι αργοσχολοι που δεν εχουν με τι να παιξουν...

μπεμπε22 η φωτο στο αβαταρ σου ειναι αθλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε θυμάμαι να ρώτησα τη γνωμη σου για τη φωτο μου

όσο για τα υπόλοιπα σχόλια απαξιώ.....

η δικη σου αντιμετώπιση απέναντι σε αλλα μελη ειναι αθλια...

επειδή δε γράφω συχνα δε σημαινει οτι δεν διαβαζω κιολας....

ποιοι ειναι αργοσχολοι, ποιοι εχουν αποψη για ολα και ποιοι παιζουν ειναι γνωστο

καλυτερα λοιπον να μιλας μονο για τον εαυτο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γράφεις συχνά;;;

αν δεν απατώμαι αγαπητέ bebe 22 είσαι νέο μέλος...με μόλις 11 δημοσιεύσεις...

πότε πρόλαβες να σχηματίσεις προσωπική άποψη για αλλά μέλη του φόρουμ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το φορουμ ειναι ανοιχτο, οποιος θελει να ενημερωθει για κατι αρκει να κανει μια αναζητηση σε καποιο θεμα.

δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος να μου μιλατε με αυτο τον τροπο, δεν προσεβαλα κανεναν, και ο ανδρας μου και γω που αποφασισοαμε απο κοινου να εχουμε το λογαριασμο για να συμμετεχουμε πιο ενεργα οπως κανουμε και σε αλλα φορουμ.

δε νομιζω οτι πρεπει να λογοδοτησω σε κανεναν που τολμησα να ανοιξω ενα λογαριασμο σε ενα μαμαδοφορουμ..... πρωτοφανες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανεις δεν ειπε τιποτα..απλα ολες σας οι διμοσιευσεις μεχρι τωρα ειναι ερηστικες..οτι και να γραψατε..

κανατε και σε αλλα φορουμ τετοια;;;;

Δε μιλαμε με κανεναν τροπο..μιλησες για ενα μελος σαν το να το ηξερες χρονια;;;..δηλαδη απο χτες που γινατε μελλος διαβασε ολες..μα ολες τις δημοσιευσεις απο συγκεκριμενα ατομα και σχηματισατε αποψη;;;;

Με τον τροπο γραφης το μονο που μπορουμε να καταλαβουμε ειναι πως ειτε εισαι αλλο μελος που επειδη δεν εχει το θαρρος της γνωμης μπηκε με αλλο νικ ειτε εισαι ατομο που απλα μπηκε για να διμηουργησει χαμο.

τετοιες συμπεριφορες λοιπουμαστε πολυ αλλα δεν μπορουμε να ανεχτουμε...και δεν γινονται να ανεχτουν σε κανενα φορουμ..πχ εαν εγραφες τωρα στο παρεντσ..σε μια μερα το πολυ θα ειχες διαγραφει

φυσικα και ειναι δημοσιο το φορουμ, οταν ομως καποιος γινετε μελος αποδεχετε οτι θα σχολιασει και θα σχολιαστει..οτι θα εχει γνωμη και οπως απαιτει η αλλοι να σεβονται τη γνωμη του..ειναι υποχρεωμενςο να σεβετε τη γνωμη των αλλων και οχι να διμηουργει- αρνιτικες- εντυπωσεις με το καλημερα

Οπως εχεις εσυ τη δικη σου γνωμη εχουν και αλλοι..δεν ειναι μονολογος ειναι διαλογος..

οποιοδηποτε μελλος εχει την απαιτηση να το σεβονται..συμπεριλαμβανουν και εσενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σόρρυ που θα γίνω δυσάρεστος, όμως το να φέρεις στον κόσμο ένα και δύο και τρία παιδιά δεν είναι αστείο ούτε παιχνίδι. κάποιος πρέπει να φροντίσει να έχουν όσα δυστυχώς ή ευτυχώς χρειάζονται.... και αφού η μαμά μεγαλώνει τα παιδιά κάποιος πρέπει να φέρει χρήματα στο σπίτι.... τα χρήματα δεν τα μοιράζουν στο δρόμο... ούτε τις έννοιες, ούτε τις φροντιδες....

ρωτήσατε ποτέ τους άνδρες σας πόσο άγχος έχουν να σας προσφέρουν αυτά που θέλετε και χρειάζεστε;

και καλά να ασχοληθούν με τα παιδιά κάποια ώρα... αλλά όσο θέλουν εκείνοι...

όσο για τις βόλτες και το χρόνο που δε σας προσφέρουν... τους ρωτήσατε αν έχουν χρόνο; αν έχουν διάθεση; αν μπορούν; αν στην τελική αυτοί ζουν αυτό που ανειρέυτηκαν μαζί σας; πάντα υπάρχει και η άλλη πλευρά......

και αν δουλευει και η μητερα;;; :roll::roll::roll:

Τοτε τι θα γίνει;;

Α ναι, καταλαβα.Υπαρχουν και οι παππουδες!!!!

Ε τοτε δε θελαμε παιδια.Τη μπαρμι Και τον Κεν θελαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπάμαι αν αυτό καταλάβατε

το ότι γιναμε χτες μελη δε σημαινει οτι τοσα χρονια που ειμαστε γονεις δεν φροντιζουμε να ενημερωνομαστε για οσα αφορουν εμας και τα παιδια μας και οτι δε διαβαζουμε διαφορα θεματα στο φορουμ

δεν ξερω τι προβλημα εχετε πραγματικα με τις διαφορετικες απο τις δικες σας αποψεις

η συζητηση μου με την Ανθη ήταν κατι παραπανω απο κοσμια και πολιτισμενη ασχετα αν δε συμφωνουμε

και ναι δουλευουμε και οι 2 και δε σας ειπε κανεις οτι δεν διαθετουμε τον χρονο μας στα παιδια μας

συμπερασματα βγαζετε εσεις και κανετε χαρακτηρισμους

εμεις δεν επιτεθηκαμε σε κανεναν- εσεις το κανατε

την αποψη μας τη λεμε ελευθερα σε όλα τα φορουμ που συμμετεχουμε και ουτε καρτα δεν εχουμε παρει στο παρεντς οπως λες

όσο για τους παππούδες ποτε δε θα μπορεσουν να υποκαταστησουν τους γονεις οσο καλοι κι αν ειναι

ιδανικο δεν ειναι τιποτε στις μερες μας

αλλα τοση εχθροτητα δεν την περιμεναμε... ουτε αργοσχολοι ειμαστε οπως λετε ουτε εσεις αυθεντιες (οπως κανεις μας αλλωστε- για να μην παρεξηγηθω και παλι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε πουλακι μου..δενε χουμε προβλημα με τις αποψεις σου..απλα πρεπει να σεβεσε και τις αποψεις των αλλων και να μην απαιτεις να σεβονται μονο οι αλλοι τις δικες σου αποψεις..ουτε να συμφωνουν απαραιτητα μαζι σου/σας..

αποψεις σας ειναι..σεβαστες οπως και εσυ/εσεις εχετε την υποχρεωση να σεβεστε τις αποψεις των αλλων..

ετσι οπως ξεκινησατε απο χτες- γιατι εχουν ερθει αναφορες δυσαρεσκιας σε αλλες δυο δημοσιευσεις σας- αυτ την εικονα δειχνετε...

φροντιστε την εικον σας για να μας δωσετε να καταλλαβουμε οτι μπηκατε σε ενα φορουμ για να ανταλλασετε αποψεις, να καταθεσετε την εμεπιρια σας γονεις και οχι να τσακωθειτε η να την πειτε σε καποια μελη..

λοιπαμαι πολυ αλλα αυτη την εικονα δειχνετε οχι σε μενα..αλλα σε αλλα μελη

Επειδη ξερω παρα πολυ καλα το παρεντσ πιστεψτε με με τοσες αναφορες μινηματων ω ναι..θα ειχατε παρει καρτα και μαλιστα θα σας ειχαν μπλοκαρει το IP για να μη ξαναμπειτε με κανενα αλλο νικ

Επισης ο τροπος που μιλησατε στο μελος Anastasia- να τονιζω οτι ΔΕΝ ηταν απο αυτην η αναφορα στα μινηματα σας...ειναι σαν να τη ξερετε χρονια και ξερετε τι που πως και γιατι εχει δημοσιευσει..

ξανατονιζω..το φορουμ ειναι ανταλλαγη αποψεων..σεβαστειτε τα αλλα μελη για να σας σεβονται και αυτα και μη προκαλειτε - αρνιτικες0 αντυπωσεις με το που μπαινετε...

αφιστε τους αλλους να σας συπαθησουν η αντιπαθησουν με τον καιρο και οχι να σας αντιπαθησουν με τι μια

Αυτα σαν συντονιστης..τα υπολοιπα θα τα δει ο admin

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεμα το παρακολουθω απο την αρχη .

εχω να κανω μερικες προσθεσεις .

α) εδω μιλαμε για ενα ζευγαρι (οι ζευγαρια) που η μαμα δουλευει σπιτι(ναι τα οικιακα ειναι δουλεια) και ο μπαμπας εξω απο το σπιτι .

β) δεν ξερουμε τισ απαιτησεις της δουλειας του ανθρωπου και οπως καταλαβαινω ειναι πολλες αφου ειναι δικια του δουλεια και τρεχει για να εχει πελατες και αρα δουλεια και λεφτα .

γ)βλεπω εναν αντρα που ουτε αυτος χαιρετε τιποτα απο την ζωη του .

αυτο που εγω προτεινω ειναι ντινα μου να βαλεισ ενα προγραμμα ,να κατσεις με τον αντρα σου και να συζητησετε και να βρειτε μια λυση .πχ το σαββατο το απογευμα δικο σας ,να ξερει και εκεινοσ να βαλει καποιο φρενο στην δουλεια η οταν ερχετε απο την δουλεια ηρεμει μια ωρα και μετα παιζει μια ωρα με το παιδι .

κατι τετοιο τελοσ παντον ...αυτα θα τα βρειτε εσεις που ξερετε την δουλεια και ολο το προγραμμα σας .

καταλαβαινω αυτο που λες οτι τον λυπασε ....για να το κανεις υπαρχει σιγουρα λογος ...αλλιως θα ησουνα θυμωμενη .βλεπεις οτι υποφερει γιαυτο και δεν θυμωνεις αλλα τον λυπασε .

πρεπει παντα να σκευτομαστε και την πλευρα του συζυγου οπως και εκεινοσ πρεπει να σκευτετε την δικη μας και του παιδιου .μια χαλαρη συζητηση χωρις εντασεις και κατιγοριες θα φερει αποτελεσμα .

θα κανει και σε εκεινον καλο να βρει χρονο ....καποιος τροπος θα υπαρχει εστω και μια φορα την ευδομαδα για μια βολτα σε ενα παρκο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυσαρεσκεια γιατι;

γιατι ευχηθηκα σε μια κοπελα με το καλο; ή γιατί παρέθεσα ένα λινκ χωρίς να κάνω καμιά άλλη υπόδειξη, αλλά απλα προς ενημέρωση; ο καθένας σπιτι του κανει ό,τι νομιζει σωστό, εγω υποδειξεις δεν κανω σε κανεναν

όσο για την κοπέλα που μου λετε, αν ανατρέξετε πισω στα ποστ θα δείτε ότι εκείνη χαρακτηρισε άθλια την εικόνα που έβαλα δοκιμαστικά για να δω πως μπαίνουν οι φωτο στο αβατάρ.....

δεν έχω σκοπό να την πω σε κανένα, δεν καταλαβαίνω το λόγο για κάτι τέτοιο, όμως δεν καταλαβαίνω και την τόση εχθρότητα, χωρις να εχω δωσει κανενα δικαιωμα

συμφωνω απολυτα μαζι σας οτι το φορουμ ειναι ανταλλαγη αποψεων

η συμπάθεια ή η αντιπαθεια ειναι θεμα διαπροσωπικων σχεσεων, δεν μπορω να σας αντιπαθω επειδη απλα δεν σας γνωριζω προσωπικα

τους συνομιλητες μου οπως θα ειδατε τους σεβομαι ακομα κι αν διαφωνω μαζι τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσο για την κοπέλα που μου λετε, αν ανατρέξετε πισω στα ποστ θα δείτε ότι εκείνη χαρακτηρισε άθλια την εικόνα που έβαλα δοκιμαστικά για να δω πως μπαίνουν οι φωτο στο αβατάρ.....

Η εικόνα που είχες βάλει ΗΤΑΝ άθλια και απορώ που δεν το σχολίασε κανένας άλλος... Δεν είχε θέση σε ένα τέτοιο φόρουμ!

Μωρό με ον-οφ κουμπί στο στόμα :shock: σε φόρουμ με μαμάδες :shock::shock::shock: Ούτε για πλάκα!

Βγήκα απ' τα ρούχα μου όταν την είδα :twisted:

Κάποτε υπήρχε έλεγχος στις φωτό που μπαίνουν ως αβατάρ αλλά τώρα μπορεί να βάλει ο καθένας ότι του κατέβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επί του θέματος...

Καμιά φορά η άντρες που δουλεύουν πολύ δε "βλέπουν" πόσο γρήγορα μεγαλώνει ένα παιδί. Τους τρώει η καθημερινότητα και τα άγχη της δουλειάς και δεν καταλαβαίνουν ότι μια μέρα που θα γυρίσουν από τη δουλειά το παιδί θα έχει μεγαλώσει και θα έχει φύγει. Και αν μέχρι εκείνη τη μέρα μπαμπάς και παιδί δεν έχουν περάσει κάποιο χρόνο μαζί, δεν έχουν παίξει, δεν έχουν έρθει κοντά τότε δε θα έρθουν ποτέ. θα την έχουν χάσει την ευκαιρία του να γινουν μπαμπάδες.

Εγώ αυτά θα του έλεγα για να τον ταρακουνήσω λίγο.

Κάντε μια ωραία συζήτηση και εάν θέλει θα βρεθεί λύση. Θα οργανώσει κι αυτός το χρόνο του σωστά και θα βρει χρόνο και για σας.

Γενικώς νομίζω πρέπει να συζητάμε πιο πολύ με τους άντρες μας... Αλλά επειδή κουραζόμαστε πολύ με τα παιδιά χάνουμε την υπομονή μας και περιμένουμε από αυτούς να κάνουν πράγματα χωρίς να τους τα έχουμε ζητήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεμα το παρακολουθω απο την αρχη .

εχω να κανω μερικες προσθεσεις .

α) εδω μιλαμε για ενα ζευγαρι (οι ζευγαρια) που η μαμα δουλευει σπιτι(ναι τα οικιακα ειναι δουλεια) και ο μπαμπας εξω απο το σπιτι .

β) δεν ξερουμε τισ απαιτησεις της δουλειας του ανθρωπου και οπως καταλαβαινω ειναι πολλες αφου ειναι δικια του δουλεια και τρεχει για να εχει πελατες και αρα δουλεια και λεφτα .

γ)βλεπω εναν αντρα που ουτε αυτος χαιρετε τιποτα απο την ζωη του .quote]

γεια σου ρε αφροδιτη!!κατι τετοιο ηθελα να γραψω για να ξεκαθαριστει το θεμα ;)

φιλε-η μου bebe22 εγω δε θα παρω μερος σε ολο αυτο αλλα θα πω τη γνωμη μου οπως εκανα κ με ολα τα αλλα αγαπητα μελη που θελησαν να πουν την αποψη τους!

δε θα πω αν σε βρισκω σωστο η λαθος γιατι δε μπορουμε ολοι να εχουμε ιδιες αποψεις..η απαντηση σου ομως ειναι "ΑΚΥΡΗ"

ειπες τα εξης (για την πρωτη δημοσιευση μιλαω παντα..οι αλλες δε με ενδιαφερουν)

ρωτησατε τους αντρες σας τι τραβανε,αν ειναι ευχαρηστημενοι κτλ

κ σε ρωταω γιατι ειδες εσυ κανενα να ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ τους αντρες?εγω προσωπικα που ανοιξα κ το ποστ ειπα πως ισα-ισα τον συμπονω..αλλα θα ηθελα να περναμε κ χρονο μαζι

απο τα υπολοιπα κοριτσια επισης δεν ειδα να πουνε κατι ασχημο η να ριξουν "βαρη" που δεν πρεπει στους αντρες..ολες μιλησαν για λιγο ποιοτικο χρονο με την οικογενεια..ουτε καμια ειπε-

ΑΑΑΑ..ο "αχρηστος" δε κραταει το παιδι για να παω κομμωτηριο πχ..δε ζητησε κανενας χρονο για τον εαυτο του..αλλα χρονο σαν οικογενεια!

ψαχνουμε απντησεις(εμεις οι πονεμενες :lol: )για το αν το ΕΓΩ Κ ΑΥΤΟΣ μπορει να γινει ξανα ΕΜΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΣΑΣ, ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 4 ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ''ΜΠΩ'' ΚΙ ΕΓΩ... ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ ΠΟΥ ΣΤΙΣ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ 1 ΧΡΟΝΟΥ. ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΠΕΛΥΣΑΝ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 5,5 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ... ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ 1 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΣΥΝ ΤΑ ΣΑΒ/ΚΑ ΣΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΡΓΙΕΣ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ? ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΡΩΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΣΤΙΣ 2:30 ΤΡΩΕΙ, ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΡΙΧΝΕΙ ΣΤΟ PLAYSTATION :( . ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ, ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΙΣ 11 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 12 ΦΕΥΓΕΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΕΡΧΕΤΑΙ 10:30 ΚΑΙ ΠΑΛΙ PLAYSTATION Ή ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ...ΤΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΦΗ ΠΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ...ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ ΑΥΤΟΣ ΣΥΝΗΘΩΣ, ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ!!! ΕΓΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ... ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ. ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΝΙΩΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ...ΚΟΙΤΑΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax den εχει να κανω like στην Ανθη!!!! Καλα τα λες... Εγω δεν εχω κουραγιο πια ουτε να γκρινιαξω ουτε να διεκδικησω... Δεχτηκα την μοιρα μου... :cry:

Αννουλα μου γλυκια μη το λες αυτο!! :( Ολες φρικαρουμε κατα καιρους με τους αντρες μας!Η ζωη μας εχει αλλαξει με τον ερχομο των παιδιων μας!Οι περισσοτερες απο εμας ειμασταν ανεξαρτητες γυναικες, ειχαμε τη δουλεια μας και την ελευθερια μας πριν γινουμε μανουλες!Οι αντρες οσο και να ειναι "κουλο" στο πισω μερος του μυαλου τους εχουν οτι το μεγαλωμα ενος παιδιου ειναι περισσοτερο υποχρεωση της μανας!Φυσικα και δεν ειναι ετσι!Συζητησε με τον καλο σου!Εξηγησε του αυτο που νιωθεις!Δεν καταλαβαινουν το μεγεθος της αλλαγης!

Πολλες φορες οταν συζηταω με τον Κωστα τον πιανω να με κοιταω με το βλεμμα του χαζου και καταλαβαινω οτι τις περισσοτερες φορες δεν πιανει καποια πραγματα οχι γιατι δε θελει αλλα γιατι δε σκεφτεται με τον ιδιο τροπο με εμενα...ασε που τις πιο πολλες φορες νευριαζω με πραγματα που αν εμπαινα στη διαδικασια να τα ΖΗΤΗΣΩ θα τα εκανε!Θα μου πεις γιατι να ζηταω τα αυτονοητα????

...και κατι αλλο γενικα οχι ειδικα με εσενα αγαπημενη μου συμπεθερα...δεν μπορω να χρεωσω εναν αντρα που δουλευει πολυ!Με την κριση που υπαρχει λεω δοξα το Θεο που εχει δουλεια...υπαρχουν οικογενειες που μετρανε και το ευρω να παρουν γαλα και ψωμι!!!

Κοριτσια η αληθεια ειναι μια οι αντρες ειναι παιδια..αμυαλα που τις περισσοτερες φορες δεν μεγαλωνουν ποτε, αν δεν υπαρχει σοβαρο προβλημα στην οικογενεια μας ας προσπαθησουμε να ειμαστε ηρεμες και να κραταμε τις ισσοροπιες...ειμαστε μανες και ειναι καθηκον μας να προσπαθουμε για το καλυτερο!(εννοειται δε μιλαω για αντρες περιπτωσεις)

ΥΓ. Δεν με πειραζει καθολου που παιζει στο pc...παιζουμε και μαζι και στην τελικη χιλιες φορες βιντεο παιχνιδια....παρα αλλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ να δηλώσω respect στη sophiak

και ένα τελευταίο.

Ντίνα, κάπου διάβασα που έλεγες οτι θαύμαζες τους γονείς σου και θα ήθελες να έχεις παρόμοια ζωή με τη δική τους. Για ρώτησε τη μαμά σου να σου πει περισσότερα, γιατί όλο και κάτι φουρτούνες θα πέρασαν (οτιδήποτε, γενικά μιλώντας), όλο και κάτι σκαμπανεβάσματα θα είχανε, και τελικά, ρώτησέ την, αν αυτή η οικογένεια υπάρχει μέχρι τώρα, ποιος κόπιασε περισσότερο;; (νομίζω οτι κι εσύ μόνη σου θα ξέρεις οτι η μαμά σου ήταν αυτή που κράταγε τα "μπόσικα" και ρύθμιζε τις εντάσεις).

Και πάλι σου εύχομαι τα καλύτερα δυνατά γιατί σε όλες μας αξίζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΒΕΒΕ22 ΞΕΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΥΤΕ Η ΝΤΙΝΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΥΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΑΧΑΡΙΣΤΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ...ΕΙ ΕΣΥ ΠΩΣ ΦΕΡΝΕΙΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΜΕ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ Κ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ...ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΠΑΡΑΤΑ ΦΙΛΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΕΛΑ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΦΕ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ ΜΠΟΥΓΑΔΑ!ΖΗΤΑΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ...ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ Κ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ!

ΟΠΩΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΚΟΜΠΛΕΞΑΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ(ΑΦΕΝΤΗΣ -ΚΟΥΒΑΛΗΤΗΣ) ΕΤΣΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΟΡΜΟΝΟΚΟΜΠΛΕΞ!!!

Κ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ...ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΚΑΘΕΣΤΕ Κ ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΙΣ "ΑΡΓΟΣΧΟΛΕΣ" ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ !Κ ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ Κ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ PC ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΑΓΑΠΟΥΛΕΣ Κ ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΕΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΜΑΣ...ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ!

ΣΟΦΙΑΚ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ...................!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebe22 επειδη ημουν η πρωτη που σχολιασε την δημοσιευση σου κ ειμαι κ εγω συντονηστρια θα σε παρακαλουσα να προσεχεις τον τροπο που γραφεις κ αναφερεσαι σε αλλα μελη. η πρωτη σου δημοσιευση ηταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ επιθετικη γι αυτο κ σου ειπα αν δεν εχεις να πεις κατι επι του θεματος που ειναι το προφανες ΟΤΑΝ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ''ΑΠΩΝ'' απλα μην γραφεις.το οτι εκανες εναν ''πολιτισμενο'' διαλογο μετα με την Ανθη δεν λεει κατι..δεν μπορεις να μπαινεις ετσι σε ενα ποστ κ να μιλας με αυτον τον τροπο λες κ ολες ειναι αμυαλες κ ηρθες εσυ να βαλεις τα πραγματα στην θεση τους...στα φορουμ ναι παρεξηγητε ο γραπτος λογος αλλα ηταν τοσο αποτομος ο τροπος που μιλησες που απλα δεν δικαιολογητε...σας αρεσει που μπηκατε μεσα σε ενα θεμα κ το κανατε ανω κατω???

κ ναι η φωτογραφια ηταν απαραδεκτη. δεν ειναι τυχαιο οτι ξεσηκωσες τετοια θυελλα με τις αλλες μαμαδες.. οσο για τα υπολοιπα απλα θα συμφωνησω με την cesillia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς αποφυγην παρεξηγησεων με τις μανουλες του φορουμ!

Αναφερθηκα με το χαρακτηρισμο "αργοσχολοι" σε 2 ατομα τα οποια ΝΟΜΙΖΩ (και φυσικα θα χαρω πολυ να κανω λαθος) πως ειναι τυπου φεικ χρηστες...Δλδ ατομα τα οποια δεν μπαινουν στο μαμμυ ως γονεις(ή μελλοντες γονεις) αλλα για να μας ψιλοδουλεψουν κ να γελασουν με τους προβληματισμους μας...Εχει συμβει απειρες φορες στο παρελθον κ παντα καταφερνουν να μας βαλουν να τσακωνομαστε...

Δεν με ενοχλει καθολου να με αντιπαθησουν τετοια ατομα ή γενικως ατομα που δε με γνωριζουν γτ ποτε δε σταματησα να γραφω τη γνωμη μου ελευθερα χωρις στολιδια...

Η φωτο που εβαλε το μελος bebe22 (υποτιθεται δοκιμαστικα αλλα αυτο δεν υπαρχει περιπτωση να το πιστεψει ουτε ο ιδιος/ιδια και απορω με την ελλειψη φαντασιας) ηταν -οπως ειπε κ η snowgirl ενα μωρακι με διακοπτη on/off στο στοματακι....Ακομα κ χωρις να διαβασω ουτε λεξη απο οσα εγραψε,προσωπικα σχηματιζω αμεσα γνωμη!Εσεις?Ουτε δοκιμαστικα ουτε για πλακα θα χρησιμοποιουσα μια τετοια εικονα κ απορω με τους "ανθρωπους" που την εφτιαξαν.

Στο θεμα θα ειχα παρα πολλα να γραψω, να σχολιασω,να μοιραστω,ισως να παρηγορησω αλλα δυστυχως 1ον δεν μπορω να εκφραστω για τοσο δικα μου θεματα σε φορουμ αλλα κ δε θα'θελα τα προσωπικα μου/μας να ειναι αντικειμενο πλακας για αλλους...

Ευχομαι ολες μας να ζησουμε μια πολυ καλη ζωη!!!Οτι κ αν σημαινει αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! ηθελα να γραψω και εγω καποια πραγματα που μου συνεβησαν εχθες το βραδυ, αλλα μετα τις τελευταιες δημοσιευσεις απογοητευτηκα. Εχω γραψει και εγω στις πρωτες σελιδες την ιστορια μου, το ιδιο προβλημα με την Ντινα.

Θα επρεπε ατομα σαν το bebe22 να αποκλειονται απο το φορουμ. Μας προσβαλει αρκετα!! Γιατι ατομα που δεν εχουν σχεση με το θεμα γραφουν;;;;

Ντινα και Τρισευχιτησμενη μην αναπαυεστε γρινιαξτε και λιγο. Μια ζωη εχουμε να ζησουμε! Εγω του την λεω καμια φορα και του κατεβαζω μουρη, αλλαζει για οσο καιρο μπορει. Η δουλεια του ειναι πολυ περιεργη χωρις ωραριο και ρεπο, δεν μπορω να του ζηταω να παμε συχνα βολτα γτ δεν ειναι σπιτι. Απλα απαιτω τις ωρες που ειναι στο σπιτι να ειναι και μαζι μας για λιγο και οχι μονο στον υπολογιστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...