Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΤΑΝ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΙΝΑΙ "ΑΠΩΝ"


Recommended Posts

Ντινα δεν γινεσε κουραστικη οταν λες τα ιδια και τα ιδια. Εγω προσωπικα ειναι σαν να παιρνω κουραγιο απο εσενα και απο τις αλλες κοπελες που εχουμε το ιδιο προβλημα. Δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα γτ δεν πιστευω να αλλαξουν και για πολυ καιρο. Ειναι μεγαλοι σε ηλικια για να αλλαξουν, αυτη ειναι η δικια μου γνωμη. Τον αγαπαω και του γρινιαζω ανα διαστηματα αλλα για λιγο αλλαζει και μετα παλι τα ιδια.

Ηλιαννα με συγχωρεις αλλα ολες μας ξερουμε οτι υπαρχουν και ανδρες που ασχολουνται με την οικογενεια τους. Δεν χρειαζεται να γραψεις σε αυτο το θεμα. εισαι τυχερη και να τον χαιρεσαι. Και εμενα με πειραξε οι δημοσιευεις σου ολες γτ δεν κολλανε με το θεμα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 75
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βρε κοριτσια ελεος δηλαδη!!!!!!!!!!!!τοσο πολυ σας πειραξε που μπηκα στο θεμα σας κ εγραψα αυτο που εγραψα?????....ειδα το θεμα κ απο περιεργια κ ενδιαφερον ειπα να μπω κ να το δω!!!!!ε κ αφου διαβασα αυτα που διαβασα ειπα να γραψω κ εγω αυτα που βιωνω!!τοσο κακο πια????δεν μιλησα καθολου μα καθολου ειρωνικα!!αντιθετως η κοπελα εν ονοματι αναστασια μου την ειπε ειρωνικα!!!!δεν ειχα ειλικρινα καμια προθεση να ειρωνευτω!!!!ξερω πολυ καλα τι γινεται γυρω μας κ σας καταννοω!!!!!!

γιατι ομως τετοια επιθετικοτητα??????πραγματικα δεν καταλαβαινω!!!!!

εδω δεν μπηκα για να μιλαω για το τι κανω κ πως ειμαι για τον αντρα μου!!!!!μπηκα να μιλησω για τα παιδια μου,οτι αποριες εχω κ πλεον για την εγκυμοσυνη μου!!!!!!!

πιστευω πως δεν χρειαζεται να λεμε ουτε εγω αλλα ουτε καμια μας στην καθε κοπελα για το που πρεπει να γραφει κ που οχι!!!!!!!

αυτα ειχα να πω!!!!!!

συνεχιστε λοιπον το ωραιο θεματακι σας!!!!!!!!!

*κ το ξαναλεω παλι για ακομα μια φορα πως δεν ειρωνευομαι καθολου μα καθολου!!!!!!!

σας ευχομαι να σας ερθουν τα καλυτερα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, μη συγχυζόμαστε, έγκυες γυναίκες! (και μη έγκυες δηλαδή!). Κρίμα είναι.

Νομίζω ότι η Ηλιάννα δεν ήθελε να μας "τρίψει στη μούρη" τη δική της ευτυχία, αλλά ούτε και η Αναστασία ήθελε να ειρωνευτεί.

Δυστυχώς, αυτά έχει ο γραπτός λόγος, δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ πώς εννοεί ο άλλος αυτά που λέει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοπελες

συγνωμη αλλα αυτοπου μου φαινεται δικιο δεν μπορω να μην το πω..ηλιαννα μου απο την απαντηση της αναστασιας δεν ειδα να σε ειρωνευεται καπου,ισα ισα απο αυτα που διαβασα καταλαβα οτι τα ελεγε χαριτολογωντας και με τις φατσουλες ειδικα..και οσο για τη ζηλια δεν μου φανηκε κακοπροαιρετη...

οπως και να εχει να ειστε παντα καλα με την οικογενεια σας και με το καλο το νεο μωρακι!

στο θεμα μας τωρα..

georgi79 και γω οταν γκρινιαζω η μαλωνουμε συνερχεται για 3-4 μερες θα μας παει καμια βολτα αλλα μετα πααααλι τα ιδια,και γω δεν νομιζω πως θα αλλαξει,ο δικος μου τουλαχιστον,δεν ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενη..

ανθη εχεις δικιο,οταν εισαι σπιτι σε επιβαρυνει το γεγονος οτι δεν αλλαζεις παραστασεις,

επισης αυτο σκεφτομαι συνεχεια,ναι να σε καταλαβω αλλα εμενα ποιος;δειξε μου τουλαχιστον οτι προσπαθεις,δεν πιστευω οτι τοσο δεν προλαβαινει καποιος οσο οτι δεν ειναι η θεληση τοσο δυνατη...πιστευω μια οικογενεια για να κρατηθει πρεπει ολοι να ειναι εκει,ενας μονος δεν γινεται..

albiz καταλαβαινω την αποψη σου,αλλα για μενα αυτο ειναι το αλλο ακρο,δεν ειναι η τεμπελης η να δουλευει σα σκυλι..εγω παντως αν ο αντρας μου ηταν απο τη φυση του τεμπελης θα εβαζα τα ποδια στην πλατη και θα ετρεχα..σιγουρα ομως πρεπει να υπαρχει κατανοηση παντα στο ζευγαρι..

τρισευτυχισμενη σε καταλαβαινω,το οτι ειμαστε μανουλες δεν σημαινει οτι μονο εμεις πρεπει να φροντιζουμε τους αλλους..

θελω να γινω μαμα εμενα γενικως εχει τρελα με αυτα λαπτοπ,ipad,ενα σωρο εχουμε πνιγει στους φορτιστες..αχ..

συγνωμη για οποια δεν ανεφερα αλλα ξυπνησε το σπορι μου..

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

!αντιθετως η κοπελα εν ονοματι αναστασια μου την ειπε ειρωνικα!!!!

!!

Mα ειναι δυνατον? :shock: Χιουμορ εκανα...Γιατι να σου την πω?

Σε παρακαλω βρε κοπελα μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα ξαναπώ πάλι αυτό που είπα και πριν. Σχεδόν οι περισσότεροι άντρες δουλεύουν από το πρωί ως το βράδυ. Αυτό όμως δεν τους δίνει το δικαίωμα να μην ασχολούνται με τίποτα άλλο γιατί κι εμείς δεν καθόμαστε και ποτέ..Διεκδικήστε όσα δικαιούστε και εσείς και τα παιδάκια σας και μη λέτε ότι δεν αλλάζει η κατάσταση. Όλες οι καταστάσεις αλλάζουν αρκεί να θέλετε κι εσείς. Η ζωή είναι τόσο σύντομη..Πρέπει να τη χαιρόμαστε. Πρέπει να συζητάμε με τους άντρες μας για όσα μας ενοχλούν. Και μία και δύο και χίλιες. Μέχρι να καταλάβουν. Όλοι κουραζόμαστε από τη στιγμή που κάνουμε παιδιά. Κανείς δεν έχει χρόνο για τον εαυτό του. Τα παιδιά όμως τα φέρνουν στον κόσμο 2 άνθρωποι και θυμώνω όταν δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλακιτσα εκανα βρε κοπελα μου!Παντα να ειστε ετσι! :D:D Απ'τη ζηλια μου το ειπα! :P

Απλα ειναι σαν να μπαινω σε ενα θεμα που καποιες παλευουν με τα κιλα τους κ να λεω "εγω ειμαι φετες!Κορμαρα!Καλλονη"!!!!

φροντισε καλλονη μου μη σδε δω να μπαινεις στο θεμα με κιλα...σε εφαγα!

[smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif]

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino καταρχην σου ευχομαι καλη επιτυχια με την εξωσωματικη κ συντομα με ενα υγιεστατο μωρουλινη :-*

οσων αφορα το θεμα μας αυτο ακριβως εννοουσα οταν μιλαγα για τις "εικονες" κ αναμνησεις που θα εχει το παιδι απο την οικογενεια του..ποιες θα ειναι αυτες?

Ανθη μου καλα κανεις κ "θυμωνεις" κ υποστηριζεις τη θεση μας αλλα πως να το διορθωσεις αυτο??αυτο ρωταω απο την αρχη..σε παιρνει να του γκρινιαξεις η συμβιβασεσαι σε μια τετοια καθημερηνοτητα?

γιατι ναι να του τα πεις μια-δυο κτλ

αλλα οταν σου πει-

-για εσας το κανω

-δε γλενταω εγω κ σας αφηνω απ εξω..

-η δικημου ζωη πια ειναι?

-νομιζεις δε μου λειπετε..αλλα πως να αφησω ξεκρεμαστο τον αλλο(πελατη)δε τους προλαβαινω..κανω οτι μπορω

τι απαντας?πως να βρεις το δικιο σου?πως να μη του δωσεις δικιο?κ πως να μη του δωσεις δικιο οταν ξερεις κιολας πως τα παραπανω δεν ειναι δικαιολογιες αλλα η αληθεια του η καθημερηνοτητα του :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ντινακηηηη..χαιρομαι που σε βλεπω μεσ απαλη!!!!

Θα συμφωνισω σε εναν πολυυυ μεγαλο βαθμο με την Ανθη...

δενε ιναι μονο αυτα που λεει...

ειναι πως να το πω...ετσι ειναι η ζωη..κανεις παιδια και οσο και να θες η να μη θες..ΠΡΕΠΕΙ να ασχοληθεις μαζι τους...

εμεις διλαδη σαν μαναδες πως ξοδευπυμε τον υπνο σας..στερουμεστε πραγματα για να κυοφορισουμε και να γεννησουμε ενα παιδια...

τι ζητας στην τελικη;;;;

λιγο χρονο ποιοτηκο μαζι σας...δεν ζητα ςνα αναλαβει μπειμπι σιτινγκ και εσυ να πας στα μπουζουκια;;;

ο Οδυσσεας δουλευει πολυ...οπως ολοι....και επειδη δεν πληρωνετε απο τη δουλεια του..ειναι πλεων 9 μηνες απληρωτος...μονο κατι εναντι ψυχουλα παιρνει...αυτο τον καταβαλλει περισσοτερο...

κανει και δικες του δουλιες τα ΣΚ για να μπορουμε να ζουμε με αξιοπρεπεια..

αλλα οταν ερχετε σπιτι θα αλλαξει τα ρουχα του και θα πιασει το παιδι...τρωνε μαζι..ο μικρος στην αγκαλια του μπαμπα του..παιζουνε μαζι..τον κοιμηζει τα βραδια εαν εχει ερθει αργα και δεν προλαβεινα κανει τιποτα

το χειροτερο του ειναι - οπως λεει- πως οταν γυριζει πολυ αργα και ο μικρος κοιμαται...χανει χρονο απο το παιδι του.,

Ξυπναει νωρητερα απο μας για να ετοιμασει το γαλα του γι ανα κοιμηθω εγω λιγο παραπανω..

και πολλες φορες- οποτε προλαβαινει τον ντυνει ...

ολα αυτα ομως τα κανει επειδη θελει να τα κανει..και ας δουλευει πολυ περισσοτερο απο μενα..και ας κανει πιο βαρια και πολυ πιο επικινδυνη δουλει απαο μενα που καθομαι στο γραφειακη μου...

οχι να με συγχωρεις..αλλα στο θεμα παιρνω την οικογεννεια μου και παω μια βολτα μια στις τοσες δεν μπορω να του δοσω δικιο....γιατι αυτη ειναι η ζωη του...ηθελε να κανει οικογενενια...πρεπει να ασχοληθει μαζι της...

]

ο μπαμπα ςμου δουλοευε παντα πολυ..ηταν οδηγος...ερχοταν σπιτι αργα το βραδυ ..κοιμοταν 4 ωρες και μετα ξυπανγε ξημερωματα και ξαναεφευγε..

καναμε μερες να τον δουμε..μονο μ ςμιλουσε στο τηλεφωνο, αλλα οταν ειχε ρεπο κανενα ΣΚ, μας επαιρνε βολτα για παγωτο..ακομα και αυτο σημενε 2 ωρες λιγοτερο υπνο..

ετσι ειναι τα πραγματα οταν κανεις οικογεννεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου καλα κανεις κ "θυμωνεις" κ υποστηριζεις τη θεση μας αλλα πως να το διορθωσεις αυτο??αυτο ρωταω απο την αρχη..σε παιρνει να του γκρινιαξεις η συμβιβασεσαι σε μια τετοια καθημερηνοτητα?

γιατι ναι να του τα πεις μια-δυο κτλ

αλλα οταν σου πει-

-για εσας το κανω

-δε γλενταω εγω κ σας αφηνω απ εξω..

-η δικημου ζωη πια ειναι?

-νομιζεις δε μου λειπετε..αλλα πως να αφησω ξεκρεμαστο τον αλλο(πελατη)δε τους προλαβαινω..κανω οτι μπορω

τι απαντας?πως να βρεις το δικιο σου?πως να μη του δωσεις δικιο?κ πως να μη του δωσεις δικιο οταν ξερεις κιολας πως τα παραπανω δεν ειναι δικαιολογιες αλλα η αληθεια του η καθημερηνοτητα του :(

Ντίνα μου μάλλον δεν κατάλαβες το σκεπτικό μου ακόμα..Φυσικά και σε παίρνει να γκρινιάξεις. Αυτό λέω. Εσύ όταν λείπει ο άντρας σου αφήνεις τα παιδιά σε καμιά γιαγιά και ξεκουράζεσαι;; Νομίζω πως όχι.Κατά τη γνώμη μου οι γυναίκες που ΔΕ δουλεύουν κουράζονται ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ από αυτές που δουλεύουν, οι οποίες αλλάζουν παραστάσεις και αυτό τις ξεκουράζει όσο οξύμωρο και αν ακούγεται. Εσένα λοιπόν ποιος σε σκέφτεται;; Τι απαντάς λοιπόν όταν σου λέει τέτοια;; Ότι είναι υποχρεωμένος να φέρνει λεφτά στην οικογένεια- δε σας κάνει χάρη- και ότι είναι υποχρεωμένος να ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ με αυτήν. Ότι από τη στιμή που αποφάσισε να κάνει οικογένεια δεν μπορεί να έχει τις πολυτέλειες που είχε πριν (ύπνο για ξεκούραση κλπ.). Πως πρέπει να μάθει να συμβιβάζεται με λιγότερες ώρες ύπνου γιατί έχεις κι εσύ ψυχή και γιατί το-τα παιδί-ά του τον χρειάζεται-όνται.

Συγνώμη αν ακούγομαι σκληρή αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Έχω μάθει να κοιμάμαι ελάχιστα και ήμουν η πιο υπναρού που υπήρχε. Τηλεόραση πια δε βλέπω καθόλου γιατί απλά δεν έχω χρόνο. Καναπές δεν ξέρω τι σημαίνει. ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ NON STOP. Γιατί δηλαδή ο άντρας μου πρέπει να έχει δικαίωμα για ξεκούραση κι εγώ όχι;; Και αυτός τρέχει ΟΟΟΟΛΗ μέρα για να μη μας λείψει τίποτα. Ποτέ όμως δεν το επικαλέστηκε για να μην ασχολείται. Από τη στιγμή που έρχεται από τη δουυλειά ασχολείται με τον μικρό. Αυτό λοιπόν που λέω Ντίνα μου είναι ότι θυμώνω όταν οι γυναίκες δικαιολογούν τους άντρες που λένε τέτοια..Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει οικογένεια. Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΘΥΣΙΕΣ. ΠΟΛΛΕΣ ΘΥΣΙΕΣ. Όποιος δεν μπορεί να τις κάνει απλά ΔΕΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ. Τι εννοώ θυσίες;; Πολλή δουλειά, πολλή κούραση, λιγότερος ύπνος, απουσία ελεύθερου χρόνου, ο εαυτός σου σε δεύτερη και τρίτη μοίρα. Εγώ λοιπόν αυτά θα απαντούσα αν μου έλεγε ότι δουλεύει για εμάς, ποια είναι η ζωή του και άλλα τέτοια..Και ξαναλέω, εσύ γλεντάς;; Εσένα ποια είναι η ζωή σου;; Έχεις το χρόνο να κάνεις πράγματα για σένα;; Σκέψου λίγο και τον εαυτό σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την Ανθή! Η δουλειά- οποιαδήποτε δουλειά- έχει ωράριο. Αντίθετα, για την οικοκυρά, και κυρίως, την οικοκυρά με παιδιά, η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ.

Εμένα ο πατέρας μου δούλευε και η μητέρα μου, μέχρι να πάμε σχολείο, όχι. Αλλά τα βράδια που έκλαιγα, πάντα μα πάντα, σηκωνόταν ο πατέρας μου. Και όχι μόνο αυτό: γενικά συμμετείχε, και μιλάμε για ανθρώπους άλλων εποχών (τώρα είναι ο πατέρας μου 75 και η μάνα μου 65). Και μέχρι τα 8 μου έμενε και η γιαγιά μου στο σπίτι.

Οι περισσότεροι άντρες νομίζουν ότι οι γυναίκες που "κάθονται" στο σπίτι, κάνουν ένα φαγητό, πλένουν κανένα πιάτο, βάζουν κανένα πλυντήριο, και όλη μέρα κάθονται και χαζεύουν τηλεόραση! Νομίζω ότι θα πρέπει να τους εξηγήσετε μερικά πραγματάκια....

Ευτυχώς ο δικός μου, με όλα του τα κουσούρια (και είναι πολλά) αναγνωρίζει τις δουλειές που κάνω και κάνει κι αυτός άλλες τόσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax den εχει να κανω like στην Ανθη!!!! Καλα τα λες... Εγω δεν εχω κουραγιο πια ουτε να γκρινιαξω ουτε να διεκδικησω... Δεχτηκα την μοιρα μου... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φροντισε καλλονη μου μη σδε δω να μπαινεις στο θεμα με κιλα...σε εφαγα!

[smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif]

φιλια!

Σωσω μου μην κανεις χιουμορ γιατι στον γραπτο λογο παρεξηγειται! :mrgreen::mrgreen:

Ασε που αν με φας..Δεν θα χωνεψεις ποτε!

Φιλια πολλα κ στη Μαρθουλα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου φαινεται πως τελικα πρεπει να αναθεωρησω κ να κανω την επανασταση μου...μικρουλα βεβαια(γιατι συνεχιζω να "λυπαμαι "τον αντρα μου :roll: )αλλα θα την κανω!!

πρεπει τουλαχιστον τα σκ να βρισκει χρονο..

μου φαινεται θα καψω κ τους υπολογιστες :lol::twisted::twisted:

*Ανθη σ ευχαριστω που επεμενες στο ποστ μου για να βοηθησεις :-*

Σεσιλιακι μου κ γω χαιρομαι που σε ξαναειδα(εστω κ σε τετοιο ποστ :roll: )πως παει η κοιλιτσα μας?ο Χριστοφορος?ετσι οπως σε βλεπω μου φαινεσαι ακμαιοτατη ;) τα φιλια μου

Αννουλα μου μη το βαζεις κατω..οπως βλεπεις πολλες περναμε τα ιδια..τουλαχιστον "μη πεφτεις" ετσι..θα τη βγαλουμε την ακρη οπως παντα αλλωστε ;):YMHUG:

κοριτσια σας χιλιοευχαριστω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino με συγκινησαν πολυ αυτα που εγραψες.

Ευχομαι να πανε ολα καλα με την εξωσωματικη και να καταφερεις να εχεις την οικογενεια που επιθυμεις.

Ντινα μου δοκιμασατε ποτε να προγραμματισετε καποια βόλτα;;Δηλαδη να πειτε "Το Σάββατο 5 με 8 θα παμε στο λουνα πάρκ". Και αυτος θα το ξερει απο πιο πριν ωστε να κανονισει το χρονο του αλλα και εσυ θα νοιωσεις οτι κανετε πραγματα σαν οικογενεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , ΤΑΛΑΝΤΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ!ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΟΥ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ!

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ ΜΟΥ Κ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΦΕΥΓΑΤΗ Κ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΛΕΙΣΤΗΚΑ ΜΕΣΑ !ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ!Η ΕΝΤΑΣΗ ΣΤΟ ΦΟΥΛ!

ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!ΜΙΑ ΕΦΤΑΙΓΕ ΑΥΤΟΣ ΜΙΑ ΕΓΩ!

Η ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΑΝ ΝΕΑ ΜΑΜΑ Κ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ,ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΗΘΕΛΑ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ Τ ΑΚΟΥΩ!

ΛΟΓΙΑ ΑΠΛΑ...ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!

ΠΟΤΕ ΔΕ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ,ΤΟ ΗΞΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ!

ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ (ΨΥΧΙΚΗ Κ ΣΩΜΑΤΙΚΗ) ΕΝΙΩΘΑ 80

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ...ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ?

Κ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΑ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ!

ΟΙ ΩΡΕΣ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Κ ΜΕΡΕΣ!

ΟΙ ΩΡΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΥΠΟΦΟΡΕΣ!

ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ Κ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΟ ΣΦΑΛΜΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ Κ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑΞΑ,Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΑΛΛΑΞΕ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ! Κ ΑΥΤΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΠΛΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ!

ΟΤΑΝ ΗΡΕΜΗΣΑ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ Κ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ΜΟΥ ,ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ, ΓΙΑ ΕΜΑΣ -ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ!ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗΣ Κ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΘΑ Τ ΑΛΛΑΞΩ!ΜΙΛΟΥΣΑ ΔΥΝΑΤΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ!ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΩ!ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΛΗΘΩ ΚΙΟΛΑΣ!ΝΑ ΔΕΙ ΞΑΝΑ ΕΜΕΝΑ!ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ Κ ΝΑ ΔΕΙ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΑΘΗ, ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΕΣ!ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΛΛΗ ΕΝΤΑΣΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΙΑ ΤΑΞΗ!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΗΡΕΜΩ Κ ΕΓΩ Κ ΑΥΤΟΣ Κ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ!ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΚΡΗ!

ΔΕΙΛΑ ΔΕΙΛΑ ΣΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ!ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΛΑΜΕ!Κ ΕΛΠΙΖΩ,ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

ΕΝ ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΙ(Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ) ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕ ΔΕΝΕΙ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ!ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΙΣΩΣ...!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ!Κ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ Κ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ!ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΑΤΑΣ ΤΗ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΓΩ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σόρρυ που θα γίνω δυσάρεστος, όμως το να φέρεις στον κόσμο ένα και δύο και τρία παιδιά δεν είναι αστείο ούτε παιχνίδι. κάποιος πρέπει να φροντίσει να έχουν όσα δυστυχώς ή ευτυχώς χρειάζονται.... και αφού η μαμά μεγαλώνει τα παιδιά κάποιος πρέπει να φέρει χρήματα στο σπίτι.... τα χρήματα δεν τα μοιράζουν στο δρόμο... ούτε τις έννοιες, ούτε τις φροντιδες....

ρωτήσατε ποτέ τους άνδρες σας πόσο άγχος έχουν να σας προσφέρουν αυτά που θέλετε και χρειάζεστε;

και καλά να ασχοληθούν με τα παιδιά κάποια ώρα... αλλά όσο θέλουν εκείνοι...

όσο για τις βόλτες και το χρόνο που δε σας προσφέρουν... τους ρωτήσατε αν έχουν χρόνο; αν έχουν διάθεση; αν μπορούν; αν στην τελική αυτοί ζουν αυτό που ανειρέυτηκαν μαζί σας; πάντα υπάρχει και η άλλη πλευρά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax den εχει να κανω like στην Ανθη!!!! Καλα τα λες... Εγω δεν εχω κουραγιο πια ουτε να γκρινιαξω ουτε να διεκδικησω... Δεχτηκα την μοιρα μου... :cry:

Όχι βρε κοπέλα μου, μην το λες αυτό..Πρέπει να βρεις το κουράγιο να διεκδικήσεις αυτά που θες..Μην το βάζεις κάτω. Καμιά φορά οι άντρες επαναπαύονται όταν δε μιλάμε και νομίζουν ότι όλα είναι οκ με εμάς..Ως γνωστόν οι περισσότεροι είναι καλοπερασάκηδες και ευθυνόφοβοι και βολεύονται έτσι.Θέλουν προσπάθεια οι ανθρώπινες σχέσεις.Να θυμάσαι πόσο ερωτευμένοι ήσασταν τον πρώτο καιρό και να πεισμώνεις.Η αγάπη δε φεύγει. Απλά θέλει προσπάθεια για να διατηρείται ζωντανή..Το χρωστάμε και στα παιδάκια μας..ε;;;Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου φαινεται πως τελικα πρεπει να αναθεωρησω κ να κανω την επανασταση μου...μικρουλα βεβαια(γιατι συνεχιζω να "λυπαμαι "τον αντρα μου :roll: )αλλα θα την κανω!!

πρεπει τουλαχιστον τα σκ να βρισκει χρονο..

μου φαινεται θα καψω κ τους υπολογιστες :lol::twisted::twisted:

*Ανθη σ ευχαριστω που επεμενες στο ποστ μου για να βοηθησεις :-*

Καλά κάνεις και σκέφτεσαι τον αντρούλη σου. Να σκέφτεσαι όμως λίγο περισσότερο και τον εαυτό σου..Και μην το βλέπεις σαν επανάσταση. Συζήτηση κάνε. Μια εποικοδομητική συζήτηση μαζί του. Και μία και δυο και εκατό. Μέχρι να σε καταλάβει!!!! Όπως λες κι εσύ πρέπει να βρίσκει χρόνο έστω και τα σκ..Το αξίζετε!!! Μη με ευχαριστείς..Είμαστε μια μεγάλη παρέα και η μία βοηθά την άλλη. Αυτός είναι άλλωστε ο σκοπός αυτού του φόρουμ! Εύχομαι όλα να γίνουν όπως επιθυμείς :D !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebe22 οτι κ αν θελεις να πεις παντα υπαρχει κ πιο ευγενικος τροπος..σωστα????

δεν γραφουμε εδω για να μας μαλωσει καμια κ κανενας...οι δασκαλοι μας τελειωσαν οταν τελειωσαμε κ το σχολειο μας...η καθε μια που εχει γραψει κατι κανει μια καταθεση ψηχης..αν δεν εχεις να πεις κατι επι του συγκεκριμενου θεματος απλα μην γραφεις...

ηξερες απο την αρχη οτι θα γινεις ''δυσαρεστος'' οπως λες αλλα δεν εγινες επειδη λες αυτα που λες...ειναι ο τροπος που μιλας...λυπαμαι πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σόρρυ που θα γίνω δυσάρεστος, όμως το να φέρεις στον κόσμο ένα και δύο και τρία παιδιά δεν είναι αστείο ούτε παιχνίδι. κάποιος πρέπει να φροντίσει να έχουν όσα δυστυχώς ή ευτυχώς χρειάζονται.... και αφού η μαμά μεγαλώνει τα παιδιά κάποιος πρέπει να φέρει χρήματα στο σπίτι.... τα χρήματα δεν τα μοιράζουν στο δρόμο... ούτε τις έννοιες, ούτε τις φροντιδες....

ρωτήσατε ποτέ τους άνδρες σας πόσο άγχος έχουν να σας προσφέρουν αυτά που θέλετε και χρειάζεστε;

και καλά να ασχοληθούν με τα παιδιά κάποια ώρα... αλλά όσο θέλουν εκείνοι...

όσο για τις βόλτες και το χρόνο που δε σας προσφέρουν... τους ρωτήσατε αν έχουν χρόνο; αν έχουν διάθεση; αν μπορούν; αν στην τελική αυτοί ζουν αυτό που ανειρέυτηκαν μαζί σας; πάντα υπάρχει και η άλλη πλευρά......

Γίνεσαι όντως ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟΣ. Αν νομίζεις ότι ο ρόλος σου περιορίζεται στο να φέρνεις λεφτά είσαι πολύ γελασμένος. Μην ξεχνάς ότι πολλές γυναίκες δουλεύουν. Αν είχαν και αυτές το σκεπτικό σου τότε ποιος θα φρόντιζε τα παιδιά;;; Έλεος δηλαδή. Στο Μεσαίωνα ζεις;;; Το παιδί χρειάζεται τον πατέρα του όσο χρειάζεται και την μητέρα του. Τι πάει να πει θα ασχοληθούν όσο θέλουν;;; Αν το πουν και οι γυναίκες αυτό καλύτερα να δώσουν τα παιδιά για υιοθεσία...Τι ακούω βραδιάτικο;;;Να τους ρωτήσουμε αν έχουν χρόνο;;; Γιατί;;; Εμείς έχουμε;;;; Αν έχουν διάθεση;;; Γιατί;;; Εμείς έχουμε κουμπί που το πατάμε για να έχουμε πάντα διάθεση;;;; Αν ζουν αυτό που ονειρεύτηκαν μαζί μας;;; Γιατί αυτοί μας ρωτάνε αν ζούμε αυτό που ονειρευτήκαμε μαζί τους;;;; Ευτυχώς παντρεύτηκα έναν άντρα που δε σου μοιάζει ΚΑΘΟΛΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη, γιατί έχετε τόση ένταση; Γνώμη θέλετε να ακούσετε ή να επιβάλετε τη δική σας;

Εγώ πιστεύω στον καταμερισμό των ευθυνών. Είναι σημαντικός ο πατέρας όσο και η μητέρα από ένα σημείο και μετά, γιατί εγώ πιστεύω οτι η μητέρα για ένα διάστημα είναι περισσότερο σημαντική.

Είναι όμορφο να ασχολείται ο πατέρας με τα παιδιά του, να έχει αναλάβει ένα ρόλο μέσα στο σπιτικό, να τους διαβάζει ας πούμε το βραδυνό παραμύθι. Να τα πηγαίνει σε μία συγκεκριμένη δραστηριότητα. Να πηγαίνουν οικογενειακά στις κούνιες κάθε Κυριακή. Είναι ωραίες συνήθειες. Όταν όμως μπαίνει στη μέση θέμα διαβίωσης, και μιλάω όχι να φέρει λεφτά για πισίνες και μπέρμπερι, αλλά όταν τίθεται θέμα διαβίωσης αξιοπρεπούς, τότε σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Υπάρχουν άντρες, μα και γυναίκες, που κάνουν 2 και 3 δουλειές προκειμένου να παρέχουν στις οικογένειές τους τα αυτονόητα για μερικούς άλλους.

Η κάθε σύζυγος γνωρίζει τι δουλειά του συζύγου και μπορεί κάλιστα να ξέρει αν εκείνος λουφάρει ή εργάζεται. Αν λουφάρει, ε΄ναι στο χέρι της. Αν όχι, τι να του πεις του έρμου; ότι εσύ φαντάστηκες να τρώς μαριδάκι στην άκρη του γυαλού;

Και παρακαλώ, είναι η γνώμη μου και ζητώ να με σεβαστείτε σαν άνθρωπο όσοι διαφωνείτε.

Καλό κουράγιο ντινάκι και ας έρθουν όλα δεξιά και όσο πιο κοντά στα όνειρά σου για μια όμορφη οικογένεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΠΑΤΑ ΚΑΡΙ απολύτως σεβαστή η άποψή σου. Εγώ πάντως δεν μπορώ να βλέπω άντρες να νομίζουν ότι ο ρόλος τους περιορίζεται στο να φέρνουν λεφτά. ΠΡΕΠΕΙ να ασχολούνται και με την οικογένειά τους. Και όχι όσο θέλουν. Όσο τους επιτρέπει ο χρόνος τους εκτός δουλειάς..Και δεν τα λέω αυτά εκ του ασφαλούς. Ο άντρας μου δουλεύει σχεδόν όλη μέρα. Επίσης δουλεύω κι εγώ. Αναγνωρίζουμε όμως ότι τα λεφτά δεν είναι Η ΜΟΝΗ ανάγκη των παιδιών και κάνουμε ΘΥΣΙΕΣ. Το είπα και πριν. Η οικογένεια θέλει θυσίες. Πολλή δουλειά, πολλή κούραση, λίγος ύπνος και πάντα διάθεση και χρόνος για τα παιδιά. Όλες οι απόψεις είναι δεκτές. Οι εντάσεις προκαλούνται όταν αυτές δεν εκφράζονται με ευπρέπεια και ευγένεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί Ανθή μου νομίζεις δε ζω στο Μεσαίωνα; και συ στο μεσαίωνα ζεις!

σε έναν εργασιακό μεσαίωνα ζούμε όλοι.... και ναι χρειάζεται να δουλεύουν και οι 2 για μπορέσουν να τα φέρουν βόλτα σε ένα σπίτι πλέον..... όμως άλλος ο ρόλος της μαμάς και άλλος του μπαμπά σε ένα σπίτι!

η μάνα μεγαλώνει τα παιδιά όσο κι αν αντιδράς σε αυτό, όσο κι αν δεν το βλέπεις

οι μπαμπάδες ναι τα λατρεύουν τα παιδιά τους όμως μάνα καλώς ή κακώς είναι αδύνατο να γίνουν.....

τώρα αν τελικά οι γυναίκες έχουν φαγωθεί να αναλάβουν ένα σωρό ρόλους και δεν μπορούν να τα καταφέρουν τελικά σε όλους.... αυτο είναι θέμα για άλλη συζήτηση.....

(μπράβο σου που βρήκες έναν άνδρα που να καλύπτει τα δικά σου στάνταρ- δε έχουν όμως όλες τα ίδια με σένα)

φιλικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...