Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

για τα τικερακια θελει να επιλεξεις τον κωδικο PSEUDO HTML κ να τον επικολλησεις εκει που ηταν το παλιο τικερακι. κ φυσικα να ειναι ξετικαρισμενα τα κουτακια απ κατω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρχίσαμε τις "ανησυχίες" καλές μου μανούλες :D

Koukida, κ εμένα το γάλα είναι λίγο... :cry: πήγα κ πήρα θήλαστρο, αλλά από την αρχή με το ζόρι έβγαζα 20 ml... οπότε το σταμάτησα το σπορ κ απλώς βάζω τον μικρό στο στήθος για κανένα μισάωρο με θηλες σιλικόνης κ τρώει όσο τρώει, εφόσον το θέλει! κατόπιν, του δίνω το συμπλήρωμα.

Για το ρεψιματάκι που λέτε, τον βάζω στον ώμο, του χτυπάω την πλατούλα κ κάνει το "μπέεεεερμπ" του. όσες φορές δεν κάνει για κάποιο λόγο, τον αφήνω περισσότερο πριν να τον βάλω στο καλάθι του. κ πάντα στο πλάι, για ασφάλεια κ φυσικά κάτω από το στρωματάκι της καλαθούνας στο κεφαλάκι, έχουμε βάλει μια πετσετούλα, για να είναι πιο "ψηλά" το κεφαλάκι του. έχει τύχει να κάνει γουλίτσα όταν τοβ βάλαμε για ύπνο, αλλά όντας στο πλάι, δεν υπήρξε κίνδυνος.

Αχχχ, λοξυγκακι έχει σχεδόν μετά απο κάθε γεύμα το βατραχάκι μου! πολλή ταλαιπωρία το καημένο! ... τον κρατάω στον ώμο, μέχρι να του περάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα είδα κ τα σχετικά με τα γεύματα που λέτε. κατ'αρχάς gioulaki συγχαρητηρια με το γαλατάκι!!! τι τύχη τα τόσα ml! εμένα πίνει από στηθος όσο πίνει κ κατόπιν, χτες γίναμε 1 μήνα, παίρνει συμπλήρωμα γύρω στα 500ml τη μέρα. κακάκια από την αρχή έκανε περίπου 3-4 φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα ο μικρος ρευεται ευκολα ο μεγαλο αργει και πολλες φορες δεν.τα βαζω πλαγια κι ο Θεος βοηθος.ψιλοφοβαμαι η αληθεια ειναι.

λολλι οντω εχω ακουσει και απο αλλου πως το ενα ειναι ησυχο και το αλλο γκρινιαρικο.ευτυχως γιατι θα τα παιζαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!

Χθες ειχαμε ενοχλησεις :( δεν ξερω αν ηταν κολικοί, αλλα η γλυκουλα μου ολο γκρινιαζε κ δεν κοιμταν με τιποτα.

Πειτε μου πως τα βαζετε στο πλαι και κοιμουνται?

Ο Παιδιατρος μου το τονισε να μην την εχω στο πλαι και το σφηνακι που πηρα να το πεταξω. Μονο ανασκελα λεει πρεπει να κοιμουνται. Αλλα φοβαμαι ρε κοριτσια. Και εγω στο πλαι την θελω για να ειμαι σιγουρη.Τι να κανω? Εσας σας αφησαν στο πλαι? Να το δοκιμασω? Αν δεν βαλω σφηνακι πως να τη γυρισω πλαγιαστα?

Εχω καταμπερδευτει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ανυσηχες μανουλες

Demie μια απ τα ιδια ε? εγω χθες τολμω να πω οτι σε 2 ωρες εκανα το κατορθωμα να βγαλω 90 κατι ml!!

χαρα να δεις που εκανα-

κοριτσια δεν το βαζω το παιδι ανασκελα- κ γω πριν γεννησω ελεγα οτι ανασκελα θα την εβαζα αλλα στο πλαι το παιδι αν ειναι κ κανει γουλιτσα δεν υπαρχει περιπτωση να πνιγει- το βγαζει κ τελειωσε.

ανασκελα πως?

εγω κοιμαμαι μαζι της στο κρεβατι- την ξαπλωνω εκει που κοιμοταν ο αντρας μου- και απο πισω της προσαρμοζω το μαξιλαρι θηλασμου- δεν υπαρχει περιπτωση να γυρισει- αυτα οπως τα αφησεις ετσι μενουν οσο ειναι πολυ μικρουλικα.

κα τεντωνω κ την κουβερτα μην την σκεπασει ετσι που κουναει τα χερακια της.

τα φασκιωνετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω μαξιλαρι θηλασμου. Αλλα θα δω πως θα τη στριμωξω. Θα το δοκιμασω.

Παντως και ανασκελα που τη βαζω, το κεφαλακι της γερνει στ πλαι.

Τι εννοεις αν τα φασκιωνουμε? Δεν ξερω απο αυτα και δεν εχω και κανεναν να μου τα λεει.

Α ρε εδω χρειαζεται η μανα...

Για πες για πες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως(δηλαδη μαμα,θεια και πεθερα)λεμε να το φασκιωσουμε μεχρι να σαραντισει νομιζω.ετσι κανανε παλια,τα "δενουν" με πανακι,μεσα τα χερακια,σφιχτουλια.απο οτι λενε και νιωθει πιο ηρεμο το μωρο αφου ειναι σαν να ειναι ακομα στην κοιλια μας(στριμωγμενο,δεν εχει περιθωρια να κουνησει χερια-ποδια),αλλα και απο οτι λεει η μανα μου γινεται πιο ισιο το κορμακι,τεντωνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida μια χαρά τα πας με το γάλα! Είναι σημαντικό κ αυτό.

gioulaki , εγώ τον βάζω στο πλάι πάντοτε κ για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα γυρίσει, τοποθετώ πίσω από την πλατούλα την πάνα του διπλωμένη (όταν λέω πάνα, εννοώ αυτές τις τετράγωνες που το ακουμπας κάπου για να το αλλάξεις το μωράκι). με βολεύει γιατί τον κοιμίζω στο καλάθι του.

όσο για το φάσκιωμα, σε τι χρησιμεύει? παλιά δεν τα έκαναν αυτά? η μόνη περίπτωση που τον τυλίγουμε στην πάνα του κ προεξέχει μόνο το κεφαλάκι :lol: είναι για να τον λούσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα... κουκιδα ετσι κι εγω... να γελασω θελω και μου ερχονται κλαματα... δυσκολη περιοδος η λοχεια... εγω δεν το φασκιωνω ακριβως, απλα πανω απο το φορμακι του καποιες φορες του τυλιγω μια πανιτσα απλα για δικη μου ευκολια, να μπορω να τον πιανω πιο ευκολα ;) τωρα μολις φαγαμε κι εμεις... ηταν ξυπνιος απο τις 11 το πρωι.. εφαγε... καναμε μπανακι.. κλασικα μας επιασε λοξυγκας εεεε και κατα τις 1 τον πηρε ο υπνος πανω μου οταν του ετριβα την πλατουλα! :D:D κι εμας ο παιδιατρος ειπε ΜΟΝΟ στο πλαι ο υπνος μας για τις γουλιτσες του... στεναχωριεμαι με τα κακακια του ρε κοριτσια... κανει κατι ελαχιστα 1 φορα τη μερα... καποια στιγμη περασαν και 30 ωρες χωρις να κανει καθολου... :(:(:( ο παιδιατρος λεει να μην ανησυχω και απλα οταν τον αλλαζω να του σπρωχνω λιγο τα ποδαρακια στην κοιλιτσα μηπως και βοηθηθει... :?:? σφιγγεται ομως ο καημενος και τον λυπαμαι... και κατι αλλο... σας φευγουν τα τσισακια απο την πανιτσα του? εμενα απο χτες συνεχεια βρεχει τα φορμακια του!! εχει τρελαθει η μανα μου στο πλυσιμο και στο σιδερο! σας επρηξα! 8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια, νομίζω οι παιδίατροι δεν συνιστούν πλέον τέτοιες μεθόδους. το μόνο που γίνεται είναι να στενοχωριέται το καημένο το μωρό! Βέβαια μπορείς να τον ρωτήσεις όταν έρθει η ώρα με το καλό.

Εγώ πάντως δεν το έκανα κ μου φαίνεται ότι αν το επιχειρούσα, θα έσκαγε στο κλάμα, ποια ηρεμία..... τα μωράκια όταν πεινάνε ή γενικώς ξυπνάνε, θέλουν να κουνάνε και λίγο τα χεράκια τους κ πολύ σημαντικό που είδα στον δικό μου: θέλουν να τεντώνονται! ίσα-ίσα τον αφήνουμε κ κάτω στην πάνα του για να τεντωθεί, πόσο μάλλον να αποφασίζαμε να τον φασκιώσουμε :shock:

Συμφωνώ με τη sofouki ότι απλώς κάποιες φορές χρησιμοποιώ την πάνα σε στυλ κουβερτούλας. Επίσης, αναφορικά με το κατούρημα, ναι, βρέχει τα κορμάκια του, μη σου πω κ τα φορμάκια του κάποιες φορές. Να φροντίζεις το πουλάκι του να είναι προς τα κάτω. Αγόρια γαρ... :) Εμένα το έχει βρει συνήθειο κ κατουράει συντριβανάκι μόλις τον πλύνουμε κ τον έχουμε πάνω στην αλλαξιέρα! Κ μένα η μαμά μου όλο πλένει κ σιδερώνει.....

Για τα κακάκια, αν δεν ανησυχεί ο παιδίατρος, καλώς. άλλωστε αυτός εξετάζει την κοιλίτσα κ αν είναι μαλακή, οκ! εμένα τα κάνει αρκετά, αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι κ τα πολλά αεριάκια που αμολάει! πολύ γέλιο... σαν μεγάλος κάνει! βεβαια καλύτερα, γιατί δεν έκανε καθόλου κολικούς κ ελπίζω να μην κάνει ούτε στη συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην Σοφουκι βγαλε τ τικερακι. Το μωρο στη φωτο θα σκασει :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αχ τι μου λετε τωρα, πρεπει να το δεσω κιολας? Θα βαλω τα κλαμματα. Πως να την τυιξω. Εμενα φοραει το φορμακι της και κυναει χερια ποδια πανω κατω. Τι κανω λάθος?????? :o

Κουκιδα τις 2 πρωτες μερες με το θηλαστρο ειχα ζοριστει κι εγω. 40-50 απο καθε στηθος και πολυ ωρα. Τωρα πηρε φορα κ βγαζει αβερτα. Πρεπει να συνηθησει το στηθος το αρμεγμα.

Ο γιατρος τα ειδα τα νινακια σας? Εγω λεω να τον παρω να ερθει αυτη την εβδομαδα.

Αχ πειτε μοου κι αλλα για το φασκιωμα. να το κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρεται χαιρεται.....μετα απο μια σχετικα ηρεμη νυχτα κ ενα κουραστηκο πρωινο ειπα να μπω ολιγον τι....

Λοιπον εμας η γιατρος μας ειπε <φασκιωμα> με τα χερακια μεσα στον υπνο και σε πλαγια σταση χωρις σφηνακι. Για να μην γυρναει ανασκελα κτλ του στριμωχνω την πλατουλα με την κουβερτα που το σκεπαζω... ;););)

Ρε κοριτσια τα μωρα μου ξεφλουδιζουν!!!!!!! Τους βαζω μπεμπε-ενυδατικη κ λαδακι αλλα δεν βλεπω προκοπη......

ΓΙΟΥΛΑΚΙ τους κολικους τους ξεχωριζεις ευκολα...

Αν ειναι ταισμενα,αλλαγμενα και κλαινε εντονα μαζευοντας συγχρονος τα ποδαρακια τους εχους κολικο ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ολες τα ιδια περναμε- σαν να διαβαζω για το δικο μου παιδι!!

ναι το 'φασκιωμα' κ γω μονο σε εκτακτη αναγκη το εφαρμοζω- ο αντρας μου δλδ -εγω δεν σκαμπαζω να το τυλιξω καλα. την πανουλα κ γω την χρησιμοποιω πανω απτο φορμακι κ κατω απ την κουβερτουλα πιο καλα το πιανω το μωρο κ κρατιεται ζεστουλι.

Γιουλακι βαλε μια πετσετουλα ή κουβερτουλα τυλιγμενη ρολο πισω απο την πλατουλα του. δεν θα παει πουθενα -

τι αλλο..α το ξεφλουδισμα το εχουμε κ εμεις- της βαζω κρεμουλα ενυδατικη λιγο κ την τριβω.

sofouki μην σκας για τα κακακια- το θεμα ειναι να βρεχει πανες το νινι- κ εμας μας ειπε η παιδιατρος να μην ανυσηχουμε αν δεν ενεργειται συχνα- κανε κ αυτο με τα ποδαρακια που ειπαν τα κοριτσια.

καλα- στην αλλαγη πανας εχετε συντριβανακια??χαχα ο χαμος- χαλαρωνει κ τα δινει η δικια μου μολις την αφησω γυμνουλα.. τσρρρρρ τα τσισα! κ οχι μονο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε πως θα το βγαλω το τικερακι??? ειμαι ασχετη με αυτα!!! :?:?:? λολλακι κι εμενα ξεφλουδιζει ο μπεμπης αλλα ο παιδιατρος λεει οτι ειναι οκ. κι εμεις του βαζουμε εναλλακτικα τη μια λαδακι και την αλλη κρεμουλα. να ρωτησω και κατι αλλο. τους πλενετε το πιπι σε καθε κατουρημα? εννοειται στα κακα, αλλα στα τσισακια?? εμεις καθε φορα που παμε να τον αλλαξουμε κανει λες και τον σφαζεις!!! :shock::shock::shock: τρελο κλαμα μιλαμε!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδα ευτυχως απο τσισακια και βρεγμενες πανες ειμαστε φουλ! :D:D και συντριβανακια βεβαια κανουμε, μαλιστα οταν τα κανει δειχνει να το απολαμβανει κι ολας το σκατουλινι μου!!! απλα στεναχωριεμαι με τα κακακια του... τελος παντων... ετσι κι αλλιως με τα παντα στεναχωριεμαι αυτες τις μερες... :?:? γενικα εχουν ενα ωραριο τα μπεμπακια σας? ας πουμε ο δικος μας κοιμαται περιπου 3 ωρες, ξυπναει για κανα 2ωρο περιπου και ξανα 3 ωρες υπνου. εσεις πως πατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια εγω καθε φορα πριν τη ταισω(καθε 3-4ωρες) την αλλαζω και εχει πάντα κακάκια :roll::roll:

Οσες φορες τρωει , τοσες τα κανει. Δεν ειναι φυσιολογικο?

Δεν την πλενω καθε φορα στο πωπω. Μονο αν ειναι ρευστα και εχει λερωθει. Αλλιως την καθαριζω με μαντηλάκια.

Αχ τι δεν κανω σωστα?

Δεν εχω κανεναν να μου πει.Τα δυο μας ειμαστε στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι μου μην αγχωνεσαι... ο δικος μας ο παιδιατρος ειπε το πρωτο διμηνο να μη χρησιμοποιουμε μαντηλακια και καθε φορα που κανει κακα να τον πλενουμε. αλλα δε νομιζω πια πως ειναι και τιποτα κακο τα μαντηλακια. οσο για τα κακακια σας μια χαρα μου ακουγεται το παιδι να σας τα σερβιρει μαζι με καθε γευμα! :D:D:D μονο το μικρουλινι μου μωρε δυσκολευεται... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα ξεφλουδιζε ο μεγαλος κι εβαλα jonson baby oil και σταματησε. ο παιδιατρος ειπε την bepanthol την απλη.εσεις ποα ενυδατικη βαζετε;στον ποπο ποια κρεμα χρησιμοποιειτε;

οσο για το αλλαγμα πεφτει πολυ μωρομαντηλο.κυριως μωρομαντηλο.ειναι και δυο και μας διευκολυνει.τωρα τι να πω.ελπιζω να μην τους κανω κακο.περνω για νεογεννητα η jonson η baby care που λενε οτι ειναι πιο φυτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω το μαξιλαρακι ασφαλειας.βολικοτατο.δεν πανε πουθενα.νιωθω ασφαλεια στα πλαγια γιατι ο ενας δεν ρευεται ευκολα.φασκιωμα δεν εχω κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι κανετε?Μωρε τωρα τα λεμε σα μανουλες τι ωραια..Λοιπον κοριτσια εχω να σας πω να μην τα παρατησετε με το θηλασμο οσο δυσκολα και να ειναι τα πραγματα στην αρχη θα σρτρωσουν θα μπουν σε προγραμματακι μονα τους,μην κανετε το λαθος και πεσετε στην παγιδα του ''δεν εχω αρκετο γαλα να τασιω το μωρο και δινω συμπληρωμα''εγω δυσκολευτηκα πολυ στην αρχη και γιατι δεν ηξερα και γιατι αλλα μου ελεγαν οι μαιες και αλλα οι γιατροι αλλα ρωτησα μαμαδες που τα εχουν καταφερει με το θηλασμο και συμβουλους θηλασμου και μπορω να πω οτι παμε καλα,ποτε δεν εδωσα συμπληρωμα το οτι θελει να τρωει συνεχεια το παιδι γαλατακι ειναι φυσιολογικο,εμαθα πλεον οτι τα παντα στο θηλασμο ειναι φυσιολογικα,αν στεναχωριεστε αν το παιδι τρωει σωστα,δεν ειναι λυση να βγαλετε γαλα με το θηλαστρο και να δειτε,εχω και εγω θηλαστρο αλλα βγαζω οταν νιωθω τα στηθη πολυ γεματα και τα αποθηκευω για ωρα αναγκης που χρειστρι να λειψω,το θηλαστρο δεν μπορει να μιμιθει ακριβως τις κινησεις του μωρου και για αυτο βγαζετε λιγο υπηρξαν κοπελες που θηλασαν μεχρι και 1 χρονο αλλα με το θηλαστρο εβγαζαν μονο 10-20 μλ,οποτε μην εχετε το θηλαστρο για τετοια χρηση,εαν θελετε να ενημερωθειτε ακριβως υπαροχυν πολλες σελιδες οπως http://www.mitrikosthilasmos.com/2009/0 ... t_841.html ,καθως επισης και να παρετε τηλ καποια συμβουλο θηλασμου ειναι πολυ εξυπηρετικες και απο το τηλ http://www.thilasmos.net/leaders.html..Συντριβανακια σαν αγορακια εχουμε φυσικα και εμεις,μολις παω να του βγαλω την πανα κατευθειαν με κατουραει,μια φορα μονο του εφυγαν απο την πανα και ηταν γιατο δενε ιχα την βαλει καλα,αλλα μετα εμαθα και δεν ξανακανε.Κολικους ακομα για τα καλα δεν εχουμε κατι αερια μονο που τον ενοχλουν ισως βοηθαει και το τσαι που πινω.Μαντηλακια δεν χρησιμοποιω τον πλενω κατευθειαν στα κακακια του,τσισακια μου κανει συνηθως πριν κανει κακα οποτε περιμενω να μου τα κανει και μετα τον αλλαζω.Τι ευτυχια ειναι αυτη ρε κοριτσια πεθαινω για ενα του βλεμμα,ειδικα οταν βγαζει φωνουλες με τρελενει..Το προβλημα που εχουμε εμεις ειναι η παλινδρομηση,κανει συνεχεια εμετο,ο γιατρος ειπε οτι αυτο λεγεταο γαστροοισοφαγικη παλλινδρομηση και φευγει στον 6ο μηνα περιπου ο καημενουλης ταλαιπωρειτε πολυ στεναχωριεμαι που τον βλεπω να ζοριζετε μακαρι να πονουσα εγω για αυτον!Για τον υπνο τον εχω στο πορτ μπεμπε με ενα μαξιλαρακι πισω του και δεν γυρναει ειτε στο πλαι ά ανασκελα με το κεφαλι στο πλαι,φασκιωμα δεν εχω κανει ποτε και δεν προκεται τον λυπαμαι τον καημενο εδω τον σκεπζω και μουγκριζει που να τον φασκιωσω κιολας,ξεφλουδιζε και εμενα τις πρωτες μερες και εβαλα το γαλακτωμα της weleda χρησιμοποιουμε το σαμπουαν και την κρεμα για το αλλαγμα της weleda επισης εχω ομως και προιοντα frezyderm που χρησιμοποιω που και που αλλα σαν τα weleda δεν ειναι τιποτα,η ξηροδερμια σε 3 μερες περασε και το δερματακι απαλο σαν βελουδο!Ευχομαι σε ολες και στα μπεμπακια σας καλο απογευμα με πολλες αγκαλιτσες και φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα μας ζυγισε η παιδιατρος. γεννηθηκε 2790 και οταν φυγαμε απο την κλινικη ηταν 2520. σημερα μετρηθηκε 2970. καλα ειναι. την ταιζα μονο μητρικο τοσο καιρο- εχει 2 μερες που βαλαμε κ το συμπληρωμα στο διαιτολογιο. αχ καλη μου μπεμπουλα...

για το πλυσιμο εγω μετα απο καθε αλλαγη εχω μια λεκανιτσα μικρη με χλιαρο νερακι κ ενα σφουγγαρακι φυσικό- κ βαζω λιγο απο το αφρολουτρο της μεσα κ την πλενω. αλλα χρησιμοποιω κ πολλα μωρομαντηλα γιατι αλλιως το σφουγγαρι θα πηξει στο σκατουλι! :)

τη νυχτα ομως που κουτουλαω μονο μωρομαντηλο.

Γιουλη το νινι σου ειναι ρολοι!! μια χαρα! κανει κακα σημαινει δεν ειναι δυσκοιλιο καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω πω λογοδιαρροια οι φρεσκομανουλες!!!!!!!!!!!!

Λοιπον εμεις καθαριζουμε πωπουδελι και πιπι με μωρομαντηλα....η παιδιατρος και η μαια μου ειπαν οτι συχνο πλυσιμο με νερο κ αφρολουτρακι χαλαει το ph :?::?::?: κατι τετοιο και οτι τα σφουγγαρακια οσο κ αν τα καθαριζουμε μετα απο την χρηση γινονται εστιες μικροβιων!!!

Απο οτι καταλαβα ομως ο καθε γιατρος λεει τα δικα του :?:?:?:?:?:? κι εμεις παμε στα γκαβα...βλεποντας και κανοντας!

Εμας αυριο θα ερθει η παιδιατρος να μας ζυγισει να μας μετρησει κ να μας κανει να κλαψουμε!!!!! :((:((:((:((:((:((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...