Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

Πηρα το θαρρος και ανοιξα το θεματάκι που λέγαμε. Λολλιποπάκι δεν ηξερα αν προλαβαινεις με τις κοριτσαρες σου και σου εκλεψα τιτλο και ιδέα ;)

Ηρθαν λοιπον τα μπουμπουκια μας και η λίστα μας αρχισε απο το Φλεβαρη να Ξεφουσκωνει!

Εδω λοιπον οσο ξενυχταμε κ ζοριζομαστε μπορουμε να τα λεμε.

πριν απο μια εβδομαδα κρατουσα ηδη το αγγελακι μου αγκαλίτσα. Μετα απο τη καισαρικη που ηρθε λογω της αποκολλησης πλακουντα που επάθα, ηρθε λιγο νωρίτερα να μας κανει κουκου τζα!

Τα βραδια ειναι δυσκολα ακομα. Ποτε περιπου μπαινουν σε μια σειρα τα βρεφη? Εμενα η δικια μου ακομα τρωει ακανονιστες ωρες?

Επισης ο αφαλος της δεν εχει πεσει ακομα, ωρα του δεν ειναι?

Αντε καλε μαζευτείτε να τα λέμε. Εχουμε απορίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να με κ γω η ξεφουσκωτη.. !

Γιουλακι να σου ζησει κ απο δω το γλυκάκι σουυυ!

Αυτο το προγραμμα δεν ξερω πραγματικα ποτε θα μας κατσει- μαλλον εχουμε ακομα μελλον.

η δικια μου αλλες φορες τρωει ανα 2/3 ωρες αλλα τωρα με τα πονακια καθεται ανα μια ωρα στο στηθος με αποτελεσμα να μην προλαβαινω ουτε για κατουρημα να παω...για τον υπνο δεν θα μιλησω...τεινει να θυμιζει την περιπτωση 'σεξ' στην εγκυμοσυνη...ανυπαρκτος δλδ!! :shock:

Εμας μας ταραξαν οι κολικοι- το μωρο μου υποφερει το μεσημεροαπόγευμα κ στεναχωριεμαι που δεν μπορω να κανω κατι παραπανω να την ανακουφίσω την καημενουλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μας ζησουν , να μας ζησουν τα μικράκια!

Οι κολικοι απο που προκύπτουν?

Εμενα ο παιδιατρος μου εκοψς τις σαλατες (μονο ντοματα μ'αφηνει) και τα οσπρια. Αλλα απο τι αλλο μπορει να το εχει?

Υπνος i-) ? =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ..ειναι τα εντερακια τους που προσπαθουν να λειτουργησουν κ ισως προκαλουν ζορι μεχρι να βρουν τη θεση τους..τι να πω.. θελει πολυ αγκαλιτσα και παρηγορια ..!

τωρα κοιμηθηκε παλι- ισα ισα να προλαβει η μαμα να φαει καμια φετα ψωμι με ταχινι- ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ Κ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ? τι θα τρωω τα δαχτυλα μου????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κανει το σουσαμι!!!

πρηζει και μπορει να το επιρρεαζουν το νινι! φαε μέλι, χυμους. Εμενα μου ειπε τις πρωτες μερες θα πηξεις στο κρεας κ τα ζυμαρικα.Αλλα ειναι για καλο του παιδιου. Αυτα, λεει , που ακους για τη διατροφη ειναι για πιο μετα. Μετα το μηνα δηλαδη.

Τι να σου πω? Ποτε εμφανισε κολικους?

Εμενα ειναι κ μια εβδομαδα μικροτερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωωω καλοριζικο το θεματακι σας φρεσκοξεφουσκωτες μανουλες!!!

να τα λετε εσεις να μαθενουμε κ εμεις!!!

για πες τε λοιπον πως ειναι ο πρωτος καιρος με τα μπεμπακια?ευκολα δυσκολα???τι συναισθηματα επικρατουν???οι αντρες σας πως ειναι με τα νινακια???

ναι ηρθε η πρηχτρια με τις χιλιαδες αποριες αντε να γεννησω να ησυχασετε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε με το καλο να γεννησεις και να αλλαξουμε το τιτλο να υποδεχτουμε και τον Απριλη ;)

Θελεις την αλήθεια ή αυτο που θα πρεπει να πουμε??? :lol::lol:

Εγω προσωπικα ειμαι ολομοναχη στο σπιτι ολη μερα μεχρι το βραδυ κ ειναι λιγο δυσκολα. Δεν εχω βοηθεια και ο υπνος οπως λει κ η κουκιδα ειναι ανυπαρκτος.

η ψυχολογια ανεβοκατεβαινει :roll:

Οταν την εχω αγκαλια θελω να τη φιλάω συνεχεια, υπαρχουν ομως κ στιγμες που με παιρνει απο κατω κ κλαιω. Μπορει να ειναι κουραση , μπορει κ ανασφαλεια μηπως δεν τα καταφερω. Παντως ειναι περιεργα θα δεις κοντοζυγώνει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν κανει το ταχινι? μα οτι τρωω ρε παιδι μου δεν κανει...τα ιδια ειχα παθει στην αρχη της εγκυμοσυνης με τα καροτα...ετρωγα καροτα ενω δεν εκανε!

εχει εδω και 4 μερες κολικους η καημενη.. :cry:

Happy βλεπω σε λιγο κ εσυ θα εχεις αγκαλιτσα το θαυματακι σου!!τελεια!

ολα ειναι παντως οπως τα περιγραφουν...τρεχεις κ δεν φτανεις -οντως- αν θηλαζεις κυκλοφορεις τοπλες ολη μερα στο σπιτι- οντως! ο υπνος ειναι μια αναμνηση...οντως!!! το δακρυ τρεχει κορομηλο- οντως! αν εχεις βοηθεια ειναι πραγματικα οτι πιο πολυτιμο. εγω εχω τη μαμα μου που ερχεται κ κανει δουλειες- κ ο μπαμπας μου ειναι ο deliveras της υποθεσης!! κ ο αντρας μου τρεχει για οοοολα τα αλλα!

δεν ξερω για τις αλλες κοπελες- εγω καπως ετσι ειμαι!αλλα ολα τα κανεις με λαχταρα κ ορεξη γιατι ο ερωτας ειναι ατελειωτος!!!!!!!!!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x .........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες τι κανετε?Βρε gioulaki να σου ζησει να ναι γερο και να το καμαρωνετε το κοριτσακι σας,κοριτσαρες υπομονη υπομονη υπομονη,δε θυμαστε πως τα περιμεναμε τα ζουζουνια μας?Ε τωρα που ηρθαν να μην κανουνε αισθητη την παρουσια τους.... :lol::lol::lol: Οι πρωτοι δυο μηνες ειναι δυσκολοι μετα ολα θα περασουν και ο θηλασμος θα παρει τη σειρα του και ο υπνος..Εμεις ειμαστε καλα,τρωμε κοιμομαστε ξενυχταμε που και που αλλα δεν παραπονιεμαι το πουλακι μου σε γενικες γραμμες ειναι ησυχο..φιλακαι πολλα σε ολες τις ξεφουσκωμενες κοιλιτσες και σε αυτες που ειναι ετοιμες να εκραγουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ νεεσ μανουλεσ κ μη ...να σασ ζησουν τα αγγελουδια σασ παντα γερα κ γρηγορα κ τα επομενα να ερθουν .μπηκα απο περιεργεια κ συγκινηθηκα ..ασ το καλο :ymblushing: θα με παρουν τα ζουμια :D

υπομονη κοριτσακια πολυ μη το βαζετε κατω ολα θα στρωσουν θα διτε ποσο καλα κ ευκολα θα ειναι σε 3 μηνεσ ....να τραγουδατε στα μωρα κ για τουσ κολικουσ να τα κρατατε μπρουμυτα στο χερι σασ η παλαμη να ειναι στη κυλιτσα κ να την χαιδευετε εμενα ετσι μονο σταματουσαν την κρατουσα ζεστη κ τουσ αρεσε....οπωσ κ να εχει ειστε μανεσ τωρα κ οι μανεσ ειναι σκυλια ετοιμεσ για ολα ;):mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας από μία ακόμη ξεφούσκωτη προ πολλού κοιλίτσα!

βρε gioulaki κάνε μου μια χάρη κ βάλε στον τίτλο κ το μήνα Φεβρουάριο, έτσι για να τον καμαρώνω κ να θυμάμαι ότι μου ήρθε νωρίτερα το κατά τα άλλα μαρτιάτικο μωράκι μου!

εμείς αύριο Σάββατο κλείνουμε 1 μήνα, δλδ έχουμε μηνέθλια!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty:

γενικά, με τον ύπνο τα πηγαίναμε καλά απο την αρχή. ξυπνάει ανα 3 ή 4 ώρες, αλλά είναι εντελώς ανυπόμονος με το φαγητό του!!! τρώει στην κυριολεξία χέρια+ρούχα μέχρι να τον θηλάσω κ μετά να του δώσω συμπλήρωμα [smilie=confused2.gif] από δικό μας ύπνο παμε καλά, γιατί ευτυχώς είναι οι γονείς μου στο σπίτι γι'αυτές τις μέρες κ νιώθουμε μεγάλη ασφάλεια.

από πονάκια, ευτυχώς δεν κάναμε κάτι ως τώρα κ μακάρι να συνεχίσουμε έτσι!

ο αφαλάκος έπεσε σε 3 μέρες από τότε που επιστρέψαμε από το μαιευτήριο κ τον κάνουμε ακόμη κ τώρα με οινοπνευμα για ακόμη λίγο. Η παιδίατρος μας επέτρεψε μπανιο στο μπανακι του!

Αυτά τα ολίγα ως στιγμής! Φιλάκια στα μπεμπάκια κ στις φρεσκομανούλες! [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και με γεια το νεο σας ποστ!!!

μπραβο γιουλακι να ενημερωθουμε και εμεις για το μετα...αν και προς το παρων μας απασχολει το τωρα εμας τις τελευταιες φουσκοκοιλιτσες!!!!!

μαλλον θα πρεπει να βαλεις και απριλιο γιατι εμενα για εκει με βλεπω αλλιως θα πρεπει να ψαξω σε αλλη γειτονια παρεα.... :D:D:D

φιλια σε ολες και στα γλυκα σας τα μπεμπακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!!!!!

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Δινω κι εγω το παρον (μην παρω καιμια απουσια) καλημεριζω τις πλεον μανουλες και ευχομαι καλοριζικο το νεο θεματακι!!!!!!

ΓΙΟΥΛΑΚΙ κλεφτρονακι :-* καλα εκανε κ το ανοιξες γιατι αν περιμενες απο μενα.....χ_ζε ψηλα και αγναντευε!

Εχει παρει φωτια ο κ_λος μου!!!!!!! Δε μου λετε απο κολικους πως πατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκαταλειφτρες :lol::lol::lol: εμεις ποτε θαρθουμε στην καινουρια σας γειτονια κ θα λεμε για τα νινακια μας?

λολι πως την παλευεις με δυο μωρα?πως νιωθεις?για πειτε ρε κοριτσια συμβουλες για θηλασμο να ειμαστε ετοιμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολι πως την παλευεις με δυο μωρα?πως νιωθεις?

Αμ δεν την παλευω....... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ειδικα οταν ξυπνανε και οι 2 μαζι..............ειναι να τραβας τα μαλλια σου!!!!! :lol::lol::lol:

Για τον θηλασμο που ρωτας δεν ειμαι η καταλληλη για να δωσω απαντησεις μιας και θηλασα μονο λιγες μερες κ για πρακτικους λογους σταματησα..... :cry::cry::cry::cry::cry:

Ας απαντησουν οι υπολοιπες οι <βυζακια εξω λοιπον> :lol::lol::lol::lol::lol:

Αντε θα γεννησεις εσυ καμια φορα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουχου................ βλεπω κινηση χουμε!!!!

Τεση εμενα ηρθε μια μαια 6 ωρες αφου γεννησα κ αρχισε τα "μπουνιδια" στο στηθος :lol: , απο εκεινη την ωρα ρεει αφθονο!!! Δεν την παλεψα με το θηλασμο 24 ωρες αλλα εχω θηλαστρο τραβαω το γαλα σε 15' ειναι ετοιμο, δικο μου , αδειαζει ολο το στηθος και ελεγχω ποσο τρωει.

Μη πιστεψεις κανεαν που θα σου πει δεν εχεις γαλα.Εγω δεν εχω θηλες κ οταν την εχω στο στηθος ειμαι με ψευτοθηλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκωκοιλιτσες και ξεφουσκωκοιλιτσες. να σας ζησουν τα μωρακια σας και με το καλο σε οσες ειστε σε αναμονη να ερθουν με κανεναν πονο. ειμαι η αδερφη της μαριας+φωτης. το μαρακι μας γεννησε εχθες το πρωι ενα πανεμορφο και υγιεστατο αγορακι 2900κιλα παρα πολυ μα παρα πολυ γλυκουλη και παρα πολυ παραπονιαρη. της λεπτομερειες θα σας της πει η ιδια οταν μπορεσει να μπει. δευτερα βγαινει. φιλακια πολλα και καλο σ/κ. αντε γεννηστε και οι υπολοιπες με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αδερφη μαριας σευχαριστουμε πολυ...να σας ζησει το μικρουλι,το παραπονουλι κ τα φιλια μας στο μαρακι!!!

ουφ αλλη μια που ξεφουσκωσε...ολες θα σας ξεγεννησω κ υστερα εγω :lol::lol: να σας ξεπροβοδισω με το καλο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεννησε λοιπον και το Μαρουλακι μας!!!!!!!!!!!

teshaki εμενα ξεχνας... εγω ειμαι στο τελος....

4 μερες σου εμειναν... υπομονη... εγω θα την κλεισω την φουσκολιστα!!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σπιρτουλι μου κι εσυ τελεγκαρος? οτι θα ηθελαν τα μωρα μας να κλεισουν 40 εβδομαδες για να ερθουν δεν το περιμενα...ελεγα με το μυαλο μου οτι 38η θα γεννησω :roll::roll: μου την εσκασε το ζουζουνι μου :lol::lol: ανυπομονω να την δω κ να την παρω αγκαλιτσα...δεν το νιωθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο και στη Μαρουλίτα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε περιμενουμε πισω να μας τα πεις ολα!!!!!!!!! Ετσι να της πεις της αδερφης σου ;)

Τωρα προσπαθω να τη ξυπνησω τη πριγκιπεσσα γιατι το βραδυ πάλι παρτυ θα εχουμε, αλλα δεν ξυπναει το σκατουλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...