Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΗΧΑΝΗ ΕΣΠΡΕΣΣΟ. ΠΟΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?


Recommended Posts

Καλησπέρα σας γλυκουλες μου.

Αποφασισα να αγορασω μηχανη εσπρεσσο.

Οποια εχει αγορασει ας κανει τον κοπο να μου πει ποια πηρε και αν ειναι ευχαριστημενη, για να μην αγορασω καμια βλακεια και πανε χαμενα τα λεφτα...

Επισης απο που αγοραζετε τον καφε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πασχαλιτσακι μου!εγω εκανα τη χαζομαρα να παρω μια μικτη καφετιερα για φιλτρου και εσπρεσσο μαζι και μου βγηκε πολυ μουφα!παρολο που ηταν κρουπς και την ειχα παρει 260 ευρω μου εβγαζε ολο προβλημα!ετσι μετα απο 1 χρονο και 5 αλλαγες ζητησα απο το μαγαζι που την πηρα να μου την αλλαξουν τελειως!ετσι μετα απο πολυυυυ αγωνα μου την αλλαξαν και πηρα της κρουπς παλι αλλα αυτη τη φορα μια νεσπρεσσο!βαζεις καψουλες μεσα που διαλλεγεις μεσα απο μια μεγαλη ποικιλια και τις προμηθευεσαι απο συγκεκριμενα καταστηματα νεσπρεσσο ή απο το ιντερνετ!εχει aeroccino που κανει το αφρογαλο μονο του και γενικα βγαζει ενα αποτελεσμα το οποιο δεν εχει να ζηλεψει τι πο τα απο τον καφε που πινουμε εξω!κανει ενα καιμακι στον εσπρεσσο...φανταστικο!ενα δαχτυλο παχος!καμια σχεση με την προηγουμενη που εβγαζε απλα καλουτσικο καφε!εννοηται πως κανει και ολους τους σχετικους καφεδες,λατε κτλ!!!!!!τηνεχω 1,5 χρονο και δεν εχω μετανοιωσει ουτε στιγμη για την επιλογη μου!!!!!

ευχομαι να διαλλεξεις την καλυτερη για τις δικες σου αναγκες!!!!!!

σου παραθετω την δικια μου να την δεις!http://www.nespresso.gr/displayBlueMachineDetails.asp?MID=744.κι επισης αν δεν κανω λαθος με καθε αγορα νεσπρεσσο απο τα καταστηματα τους σου δινουν και μια δωροεπιταγη των 50 ευρω για να ψωνισεις καφεδες κι οτι αλλο θες απο τα καταστηματα τους!μπορεις να μπεις στη σελιδα τους να το τσεκαρεις αν ισχυει ακομα http://www.nespresso.gr/. εχει μεσα και εναν καφε απο καθε διαφορετικο χρωμα καψουλας για να δοκιμασετε ποια σας αρεσει!!!και επισης οι 10 καψουλες εχουν 4,1 ,δηλαδη θα σου στοιχιζει 41 λεπτα ο καφες!

ευχομαι να μην σε επριξα!!!

post-2628-13873936522943_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου. Ο ανδρας μου πηρε την μηχανη του Illy την καινουργια, υπαρχει σε κοκκινο, μαυρο και λευκο, εμεις εχουμε την κοκκινη. Εχει καψουλες καινουργιες σε στυλ, πλαστικες. Ειναι πολυ καλη μηχανη και ο καφες που βγαζει ειναι πολυ αρωματικος. Ελπιζω να βοηθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηχανη που να παιρνει καψουλες νεσπρεσο..ειναι οτι πιο τελειο σε καφε υπαρχει

Εχουμε στο γραφειο την επαγγελματικη της νεσπρεσο και ειναι ολα τα λευτα

Επισης καλη ειναι και η Τασιμο την εχει μια φιλη μου..αλλα η νεσπρεσο ειναι αλλος καφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμείς από το 2008 έχουμε πάρει της κρουπς την νεσπρεσσο με τις καπσουλες όπως και η K.T.K. και την έχουμε κατά ευχαριστηθεί, δεν βρίσκουμε λόγω να πάμε έξω για καφέ πια.Παραγγέλνω τις κάπσουλες από το ίντερνετ και μου τις φέρνουν στο σπίτι!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω μια κρουπς που κανει κ φιλτρου αλλα κ εσπρεσο..με μια μπλες οθονη...ειναι τελεια...την ρυθμιζεις κ εχει ετοιμο γαλλικο το πρωι...αυτο που δεν εχω καταφερει ακομα ειναι να κανω τον αφρο στο καπουτσινο...αλλα που θα παει.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτές οι καινούργιες που κυκλοφορούν τώρα είναι καλές?Αυτές που κάνουν καφέ,σοκολάτα ,τσάι...Έχει πάρει καμμιά σας?Μιας κ ανοίχτηκε θέμα ρωτάω γιατι το σκέφτομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τη ΚΤΚ...Έχω ακριβώς την ίδια καφετιέρα τη Nespesso της Krups...Θεωρώ ότι δεν υπάρχει καλύτερη...Σούπερ καφές, σούπερ αφρόγαλο!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Βεβαια σε δεσμεύουν οι κάψουλες, αλλα οκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω γιατι δεν ειμαι κ τοσο ευχαριστημενη με τη Νεσπρεσσο μου? :?

Δεν εχω αυτη με το αεροτσινο γιατι ηθελα να ειναι σε κρεμ χρωματακι....κ επισης τοτε εκανα διατροφη χωρις γαλακτοκομικα οποτε θεωρισα(ντοινγκ) πως δε θα μου χρειαστει!

Αλλα και παλι βρε κοριτσια δεν κανει ωραιο αφρο(καιμακι το λενε?) στον εσπρεσσο...

Μηπως κανω κατι λαθος?

Δοκιμασα καπουτσινο απο (πως τις λενε) αυτες τις καινουριες μηχανες που κανουν διάφορα...

Πολυ γαλατενιος μου φανηκε αλλα ωραιος!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις εχουμε μια της κρουπς που κανει κ εσπρεσσο κ γαλλικο κ μαρεσει παρα πολυ!!

η κουμπαρα μου πηρε τωρα προσφατα μια που βγαινει σε διαφορα χρωματα, δε θυμαμαι πως τη λενε, κ κανει κ καπουτσινο κ εσπρεσσο κ σοκολατα κ τσαι με κατι καψουλες!

τα δοκιμασα ολα κ ειναι παρα πολυ ωραια! λες κ παιρνεις καφε απο μαγαζι! :D

αν δεν ειχα καφετιερα αυτην θα επαιρνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω την ascaso dream.

Eίναι αυτή εδώ. http://www.ascaso.com/2010/cafe/eng/dream.html

Παίρνει και ταμπλέτες αλλά και αλεσμένο καφέ. Είναι λίγο ακριβή (πρι 3 χρόνια την πήρα 564 ευρώ)αλλά πολύ ντιζαινάτη και κάνει τέλειο καφέ. Βγαίνει σε πολλά χρώματα. Ειδικά η αγελάδα είναι σούπερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι αντιπαθώ τις κάψουλες καθώς δε σου επιτρέπουν να ρυθμίσεις την ποσότητα και την ποιότητα του καφέ. Θέλω να φτιάχνω το εσπρεσσάκι μου με φρεσκοκομμένο καφέ που επιλέγω η ίδια έχοντας τη δυνατότητα να δοκιμάσω ό,τι μάρκα κυκλοφορεί εκεί έξω και να καταλήξω στα χαρμάνια που προτιμώ. Επίσης θέλω να μπορώ να βάζω 1.5 δόση καφέ αντί για μονή ή διπλή!

Η καινούρια μηχανή που τώρα παρήγγειλα είναι της Gaggia (ιταλική), μεσαίας τιμής μοντέλο, σε κόκκινο χρώμα. Τη ξετρύπωσα στα Notos Galleries.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω γιατι δεν ειμαι κ τοσο ευχαριστημενη με τη Νεσπρεσσο μου? :?

Δεν εχω αυτη με το αεροτσινο γιατι ηθελα να ειναι σε κρεμ χρωματακι....κ επισης τοτε εκανα διατροφη χωρις γαλακτοκομικα οποτε θεωρισα(ντοινγκ) πως δε θα μου χρειαστει!

Αλλα και παλι βρε κοριτσια δεν κανει ωραιο αφρο(καιμακι το λενε?) στον εσπρεσσο...

Μηπως κανω κατι λαθος?

Δοκιμασα καπουτσινο απο (πως τις λενε) αυτες τις καινουριες μηχανες που κανουν διάφορα...

Πολυ γαλατενιος μου φανηκε αλλα ωραιος!...

αναστασια μου το καιμακι δεν βγαινει ωραιο συνηθως οταν "βουλωνει" η τρυπα που πεφτει ο καφες

απο τα αλατα!θελει απλα καθαρισμα με ενα ειδικο υγρο που θα το προμηθευτεις ή απο την νεσπρεσσο ή απο το σουπερμαρκετ.κι εγω το επαθα αυτο τον περασμενο μηνα,το καθαρισα και ειναι οκ!!!!φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου το καιμακι δεν βγαινει ωραιο συνηθως οταν "βουλωνει" η τρυπα που πεφτει ο καφες

απο τα αλατα!θελει απλα καθαρισμα με ενα ειδικο υγρο που θα το προμηθευτεις ή απο την νεσπρεσσο ή απο το σουπερμαρκετ.κι εγω το επαθα αυτο τον περασμενο μηνα,το καθαρισα και ειναι οκ!!!!φιλια!!!!

S'ευχαριστω πολυ!!!Θα το τσεκαρω!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλησπέρα κοριτσια.

Σημερα πηγα στην expert και η υπαλληλος μου προτεινε αυτην https://www.dolce-gusto.gr/EL/machines/ ... 2210108_04, ειναι η dolce gusto piccolo της krups. Μου ειπε οτι ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειναι και οικονομικη, την εχουν προσφορα 60 ευρω και μου αρεσε που ειναι μικροκαμωμενη!!!

Επισης διαπιστωσα οτι οι καψουλες εχουν μεγαλη ποικιλια σε καφε, μεχρι και γαλλικο κανουν!

Εχει αγορασει καμια απο εσας την συγκεκριμενη μηχανη? Εμεινε ευχαριστημενη?

Ειμαι πολυ κοντα στο να καταληξω σε αυτην.......

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και εγω θελω να αγορασω μια τετοιου τυπου καφετιερα (πολυκαφετιερα) εμενα ομως δε με νοιαζει τοσο ο εσπρεσσο αλλα ο καπουτσινο ο λαττε και η σοκολατα!Εχει υποψη της καμια καποια καλη που να μην ειναι και πανακριβη ομως!Ειμαι πιο κοντα στην TASSIMO BOSCH!Μηπως την εχει καποια να μου πει γνωμη!?Αυτη η dolce gusto piccolo κανει μονο εσπρεσσο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη η dolce gusto piccolo κανει μονο εσπρεσσο?

Καλημερα.

Οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι δεν κανει μονο εσπρεσσο.

Κανει 9 ειδη ροφηματος!

Αν μπεις στο σαιτ της νεσκαφε θα τα δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...