Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας και παλι :D διαβαζα κατι και ειπα να ανοιξω ενα τετοιο θεματακι...οσες εχουν μωρακια 6++ μηνων τι εχουν ξεκινησει να κανουν????

Εμενα λεει συνεχεια αμπρφφφφφφφφφφφφφφφφφ αααααα μπαμπαμ οταν της λες καποτε δωσε μου το χερι σου στο δινει....γυρναει πλαι καθετε αλλα με βοηθεια....οταν της κανεις την γκριματσα του φιλιου ξεκαρδιζετε.... :lol: και θελει συνεχεια να στεκεται και βαζει δυναμη και γελαει που κανει κατορθωμα :lol: και λεει συνεχεια ΑΓΚΟΥ ακομα και στον υπνο της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι γλύκα η μικρή σου κ εύχομαι να σου ζήσει!

Κ η δική μου η μπεμπούλα με έχει ξετρελάνει! :P:P

Στέκεται όρθια,κ όλα λογάκια λέει(τα δικά της εννοείται) κ όλα νάζια κ σκέρτσα!Μπουσουλάει σ΄όλο το σπίτι κ πραγματικά συνειδητοποιώ αυτό που μου λένε όλοι οι φίλοι που έχουν μεγαλύτερα παιδάκια από το δικό μας ότι δηλ. ' τώρα αρχίζουν τα δύσκολα κ το τρέξιμο΄...... :lol::lol::lol:

Να είναι γερά τα μωράκια μας κ εμείς φυσικά να τα μεγαλώσουμε κ να τα μαθαίνουμε διαρκώς καινούρια πράγματα!

Είναι θείο δώρο τα παιδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!! μπουσουλαει ε??? εμενα ακομα....θελει μονο να στεκεται....ειναι κ μικροσωμη ακομα 63 ποντους και 5.550 :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα...χρονια πολλα και καλη σαρακοστη...θελω να ρωτησω και εγω κατι...σε 11 ευλογημενες μερες πρωτα ο θεος κλεινουμε τον 6... ειναι 69 εκατοστα η μικρη μου και 7.500 βαρος... εχει εδω και ενα τριημερο που δεν πινει το γαλα της, το νοβολακ το 1 της δινω...με το κουταλι προσπαθουμε να φαμε αλλα τιποτα, βγαζει την γλωσσα....οποτε της βαζω την κρεμουλα της στο γαλα με αναλογια μιση μιση κρεμα ρυζαλευρο και γαλα..δηλαδη ολη την ημερα τρωει γυρω στα 350 ml και το βραδυ κανει 1 γευμα γυρω στα 150 ml...σημειωτεον οτι εχουν φουσκωσει τα ουλα της...δοντακι δεν εχουμε δει..ειναι ευδιαθετη και λεει τα δικα της, παιζει γελαει κλπ...να ανησυχησω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ευακι να χερεσαι το μωρακι σου....

δεν νομιζω να ειναι τιποτα...και εμενα εχει μερες που δεν θελει να φαει πολυ! εμενα ειναι 6.5 σχεδον και τρωει 120μλ ακομα.....μπορει να ειναι και δοντακι... και εμενα ειναι 2 μηνες πρησμενα αλλα δεν βλεπω φως στο τουνελ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρεμησα λιγο...ευχραριστω βρε κατερινα μου...εχει απο χτες που τρωει 80ml κρεμα πρωι απογευμα και το γαλα της ουτε να το δει...μονο 50ml πινει...αλλα την κρεμα της την τρωει με πολυ ορεξη κλαιει μεχρι να της παω το κουταλι γρηγορα γρηγορα....πολυ γελιο ολο πασαλειβεται....για να δουμε....ειμαστε στην δευτερη εβδομαδα που εχω αρχισει την κρεμα ρυζαλευρο βανιλια....νερο η δικια σου πινει? της δινω μετα το γευμα και τιποτα!!!!! ετσι για να ξεπλυνει το στομα της και μηπως διψαει...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ρε αμα κοβει η πεινα τι γινεται...τρωμε τοτε ε....και σκαμε οι νεες μανουλες....να χαιρεσαι καιε συ την κουκλα σου!!!!γερη και καλοτυχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ευακι επισης!! :D

εμενα ΤΡΕΛΛΕΝΕΤΑΙ για χορτοσουπα :!::!::!::!: την κρεμα βανιλια δεν την θελει...της αρεσει φαριν λακτε...νερακι πινει αλλα οχι πολυ δεν τρελλενεται κιολας!!....τι γαλα πινει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Ευακι τι γινετε με το μωρακι σου?? τρωει οκ τωρα????

Καλε πειτε μου τι κατορθωματα κανουν τα νινακια σας !!!!!!!!!!!!! εμεις κλεισαμε τους 7 μηνες....λεει αγκουυυυυ φωναζει εεεεεεεεεε αμπου αμπαααα μαμαμαμαμμα....προσπαθει και κανει bye bye ανοιγοκλεινωντας το χερακι της...δεν μπουσουλαει ακομα αλλα στεκεται!!...ξυπναει ακομα τα βραδια 2 φορες τουλαχιστον....δοντι δεν εχει σκασει ακομα και το περιμενουμε πως και πως....τρελενεται για χορτοσουπα κρεατοσουπα....για μπανιο....και βολτες!!! :lol: για να κοιμηθει θελει να ειναι αγκαλια με την μανουλα της!....με τον μπαμπα ειναι οοοοολο παιχνιδι και ΠΟΛΥ ναζι...πολυ ομως!! γυρναει δεξια αριστερα και καποτε μπρουμητα....

την λατρευω ειναι η ζωη μου και ειμαι η ποιο ευτιχισμενη μανουλα του κοσμου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι από μένα, εμείς σε λίγες μέρες θα γίνουμε 6 μηνών.

από κουβεντούλες δε λέμε και πολλά, αλλά ούτε και κάθεται ακόμα μόνη της, εννοώ δεν καλοστηρίζεται στον πωπό της.

Για δόντι ούτε λόγος. Τα χέρια όμως δε βγαίνουν από το στόμα.

Κρέμα βανίλια τρώμε τη ΝΟΥΝΟΥ και μάλλον είναι αρκετά νόστιμη (τη δοκίμασα κι εγώ)

Γειά σας για την ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!Και η δικη μου μικρη ειναι 6 μηνων και καθε μερα κανει και κατι διαφορετικο..Λεει εεεεεεε αχου,αμπα,αμαμαμαμα,απφου,τσιριζει πολυ δυνατα οταν χαιρεται και ξεκαρδιζεται οταν της φιλαμε την κοιλια.Στεκεται στον πωπο της με λιγη βοηθεια και συνεχως γυριζει απο ανασκελα μπρουμητα και το αναποδο.Τρωει τα χερια της ολη τη μερα αλλα δοντακι ακομα δεν εχουμε δει.Οταν κανει μπανιο τρελενεται να χτυπαει τα ποδια της και να πεταγονται εξω τα νερα.Το βραδυ ξυπναει ακομα αρκετα....Τρωει κρεατοσουπα με μοσχαρι ή κοτοπουλο και φρουτοκρεμα απο φρεσκα φρουτα (αχλαδι-μηλο-μπανανα).Ο συνδυασμος πατατα-καροτο-κολοκυθι δεν της αρεσε αλλα ξετρελαθηκε με τον αρακα αποτε τον κρατησαμε και με τα υπολοιπα κανουμε ακομα πειραματα.Γαλα πινει μονο της μαμας..Το νερακι ευτυχως το πινει πολυ καλα!

Σιγουρα ξεχναω πολλα να σας γραψω αλλα θα επανελθω :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια!!!Φανταζομαι χαρα ο αντρας σου!!!!Ο δικος μου λεει οτι οταν η μικρη μας λεει αμαμαμαμα προσπαθει να πει μπαμπα στην ουσια αλλα δεν της βγαινει ο φθογκος :lol::lol::lol::lol: Χαζομπαμπαδες...

Ξεκινησαμε να τρωμε ολα τα λαχανικα μας και εδω και λιγες μερες σηκωνεται 2 φορες το βραδυ για γαλα και κοιμαται αμεσως παλι.Ελπιζουμε να το κρατησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα δεν λες τιποτα :D και εμενα ξυπναει 2 φορες και κοιμαται συνηθως αμεσως εκτος απο τωρα τελευταια που ποναει που βγαζει δοντακια και εχουμε ενα θεμα με τον υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εμεις θεμα με τον υπνο εχουμε απο τη μερα που γεννηθηκαμε :D:D:D:D:D Επισης να σε ρωτησω ποσα κιλα γεννηθηκε η μικρη σου και ποσους ποντους??Ειμαστε και εμεις στην κατηγορια σαμιαμιδι και γι'αυτο ρωταω ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...