Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

όντως κι εγώ αυτό σκεφτόμουν για την Ζαχαρένια.. ελπίζω όλα να είναι καλά!!

Η Χρύσα ναι σήμερα είχε γιατρό αλλά δεν θυμάμαι εάν είχε πει πρωί ή απόγευμα!Καλή επιτυχία Χρύσα μου και με το καλό να σε χρωματίσουμε κι εσένα!!!:P

Μιχαέλα μου μακάρι να τα καταφέρεις να κρατηθείς στον γιατρό για να ανακουφιστείς!!Εμένα ευτυχώς μόνο ματώνουν προς το παρών.. και καμιά φορά τα νιώθω να πρήζονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παντα ειχα θεμα με την πετρα.πιανουν πολυ ευκολα,ειδικα τα μπροστα.στην προυγουμενη εγκυμοσυνη πηγαινα σε αλλο γιατρο.κ τοτε ηθελα να κανω(ειχαμε κ το γαμο)κ δεν με αφησε.αυτος τωρα μου ειπε οτι μπορω να κανω αφοβα οτι θελω.θα προσπαθησω χωρις αλλα αν δεν αντεχω θα κανω.κ στην 1η ματωναν αρκετα αλλα κ τωρα.ειδικα προχθες βραδυ που εκανα εμετο ηταν τοσο κοκκινα που στην αρχη λιγο χεστηκα οτι ειναι απο το στομαχι μου.μετα μολις το ειδα στο καθρεφτη ειδα οτι ειναι απο τα δοντια.στην μικρη μου απο το πολυ ζορι που ειχα με τους εμετους ετρεχε κ η μυτη μου αιμα.ευτυχως τωρα δεν εχω τετοια. (τουλαχιστον μεχρι τωρα).οσο για οδοντοκρεμα παθαινω κ το αλλο...οταν ειμαι στα πολυ χαλια δεν μπορω ουτε να τα πλυνω,κανω εμετο.μονο καμια γαργαρα με στοματικο κανω.κ μην μου λες για το αλατονερο γιατι τοτε ειναι που θα ξερασω!οταν με επιασε ο λαιμος ολοι μου ελεγαν να το κανω αλλα εννοειται πως κ να με πληρωναν δεν το εκανα :x:x μπλιαχ κ παλι μπλιαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poulaki mou esi kaneis emeto swsta...e tha sou perasei kai auto!!!!Egw eutixws emetous ekana mono otan me epiase gastrenteritida prin ena mina alla kata ta alla eixa anagoules kai twra psilo exw alla oxi toso polu!!!

esi ekanes auxeniki?

na sou pw mias kai eimaste kai konta...se travaei o afalos sou?genika h koiliakh sou xwra???se travaei???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!Πως περασατε χθες;Εδω εβρεχε καταρρακτωδως μεχρι το πρωϊ και προβλεπω να συνεχιζει.Με τετοια κακοκαιρια δεν πηγαμε πουθενα,παραγγειλαμε σουβλακια και φαγαμε στο σπιτι.

Κοριτσια υπομονη με τους εμετους και τις αναγουλες.Ευτυχως δεν ειχα καθολου εμετους,αναγουλες καμια φορα μονο και δυσπεψια.Αλλα μου κρατησαν μονο τον 2ο μηνα.Τωρα τιποτα.

Μαρουλιτα,η κοιλια μου δεν με τραβαει ακομα,μονο το στηθος μου εχει πρηστει και ποναει.Ειμαστε κοντα σε εβδομαδες.Αυχενικη ποτε κανεις;Εγω την εκανα ηδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Μιάμιση μέρα έλλειψα και σας έψαχνα, μπήκα και βρήκα κλειδωμένο το Νο 3 :lol::lol:

Γέννησε η κολλητή μου τα ξημερώματα της Πέμπτης (Καρναβάλι παιδί κάνανε λέει ο άντρας της) :lol:

Μια κουκλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera beboulino!!!!auxeniki kanw 8 martiou kai to perimenw pws kai pws na to doume to ninaki mas...kai na einai kala!!!eseis eixate dei fulo h den fainotan?

twra oson afora h koilia me kanei kati travigmata oxi panta kata diastimata kai oxi oles tis meres!!!to stithos nai me psiloponaei alla exei pristei arketa!!kai esena to prwto sou einai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα αυχενικη την τεταρτη κ εδωσα χθες κ το αιμα.ολα καλα τα αποτελεσματα σε μια εβδομαδα.γενικα η κοιλια μου δεν με τραβαει,ουτε ο αφαλος μου.πριν αρκετες μερες μου φαινονταν πολυ φουσκωμενη αλλα τωρα σαν να ξεφουσκωσε.δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι αλλαξε μερια το μωρο.την προυουμενη βδομαδα που το ειδαμε ειχε το κεφαλι απο αριστερα κ ποδια προς τα δεξια.προχθες που το ειδαμε ηταν αναποδα.οσο για τον εμετο ασε ειναι πονεμενη ιστορια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα,δεν ειδαμε το φυλο στην αυχενικη,ηταν πολυ νωρις.Η κοιλια σου ισως νοιωθεις οτι σε τραβαει επειδη μεγαλωνει η μητρα.Εκτος και αν εννοεις το δερμα,οποτε παρε μια κρεμουλα να βαζεις.Εχεις μεγαλη κοιλια;Εμενα ακομα δεν φαινεται παρα μονο ελαχιστα.

Το πρωτο μου παιδακι ειναι και εμενα,παντρευτηκα πριν μερικους μηνες.

Σισσυ,νομιζω πως τα μωρα μας ειναι ακομα πολυ μικρα για να επηρεαζει η θεση τους την κοιλια μας.Και εμενα μια φουσκωνει και μια ξεφουσκωνει αλλα πιστευω πως ειναι απο το φαϊ. :lol:

Ελις να σας ζησει το μωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια!!!

Σχετικά με την αυχενική, η δική μου εμπειρία λέει ότι δεν μπορέσαμε να δούμε φύλο, για να πω την αλήθεια... ποτέ δεν μας άνοιξε τα πόδια :lol: Το φύλο το μάθαμε από την αμνιοπαρακέντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισάβετ να σας ζήσει το μωράκι!!!!

Κοριτσάκια τα τραβήγματα είναι φυσιολογικά από την μήτρα που μεγαλώνει.. εάν είναι το δέρμα που τραβάει τότε χρειάζεται ενυδάτωση!!

Μιχαέλα μου ΄μπορεί να ωφείλεται στο ότι άλλαξε θέση το μπεμπε.. μην ξεχνάς ότι στα δεύτερα παιδάκια όλα είναι πιο έντονα.. η κοιλιά,τα νιώθουμε πιο νωρίς συνήθως κτλ.!

Συνήθως δεν λένε με σιγουριά στην αυχενική το φύλλο επειδή από την 12η-13η εβδομάδα μπορεί να φανεί υπερηχογραφικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bravo sisaki mou etsi ola kala na mas pane oles mas!!!!!!!!!!!!!! tha stamatisoun mwre oi emetoi pou tha paei....afou to ninaki sou einai kala auto exei simasia..!!!!!!

eseis eidate fulo sthn auxeniki????

beboulino mou nai to eipe kai o giatros gia 11 evdomadwn h koilia mou einai arketh fainomai dld oti eimai eguos!!!an kai den evala katholou koila gt zorizomai na faw...genika exw kai thema me to entero kai etsi prosexw ti trww!!!!!alla nai koilitsa petaksa ante na doume twra pws tha ekselixthei!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω το σκεφτηκα αυτο μπεμπουλινο...σχεδον 6εκ τι χωρο να πιανει?ποιος ξερει!μια φορα παντως εμενα απο το φαι δεν ειναι σιγουρα... :cry::cry:

να σας ζησει το μωρακι ελισαβετ!!!καποιοι καταφερνουν κ μαθαινουν απο την αυχενικη το φυλο...καποιοι πιο μετα.ουτε στην μικρη μου ουτε κ τωρα εμεις τα καταφεραμε.ελπιζω να ξερουμε στις 22/3 που εχουμε ραντεβου

κ να μηη περιμενουμε μεχρι την β επιπεδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν φαινομαι για εγκυος γμτ...Οχι τιποτ'αλλο,αλλα δεν μου δινουν προτεραιοτητα στις ουρες. :lol: Ασε που παω να ψωνισω κανενα παντελονι με λαστιχο και οι πωλητριες με κοιτανε καλα καλα που ζηταω μεγαλο νουμερο.Δεν μπορω να με σφιγγουν στην κοιλια...Ουτε τα σουτιεν στο στηθος.Ηδη απο τις πρωτες εεβδομαδες φοραω σουτιεν εγκυμοσυνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ΄γω φόρεσα σουτιέν εγκυμοσύνης πολύ νωρίς, με ενοχλούσε πολύ η μπανέλα στα άλλα. Όσο για την κοιλιά σ΄εμένα όλοι λένε ότι δεν φαίνεται :cry: , ενώ είναι ήδη αρκετά μεγάλη!!! Στις ουρές εγώ παίρνω το πιο ηλίθιο ύφος που μπορώ και ρωτάω αν ισχύει η προτεραιότητα για τις εγκύους και συνήθως έχει αποτέλεσμα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη τη φορα το στηθος μου εχει γινει μπαλονι :D:D στην μικρη μου μεχρι κ που γεννησα φορουσα αυτα που ειχα.δεν πρηστηκε αλλα ουτε κ με πονουσε.τωρα ομως φουσκωσε αρκετα κ λιγο ποναει.αφου μερικα σουτιεν που εχω κ ειναι λιγο σκαφτα...μου βγαινουν απεξω κ τα μαζευω :lol::lol: μαλλον πρεπει να παρω καινουργια.ο αντρας μου ολο με ρωταει...μεχρι να γεννησεις που θα φτασουν?γιατι λεω σε χαλαει ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxaxaxaxa.....beboulino plaka exeis!!!!!den peirazei vre as se koitane!!!kai egw etsi exei kana mina foraw soutien xwris mpalenes kai pantelonia me lastixo!!!!o giatros mou eipe kiolas oti prepei na ta foraw!!!

re koritsia oloi me rwtane an exw enstikto...gia to ti einai kai taxa oi perissoteres manes exoun kai tetoia!!!!egw lew gero na einai kai den to skeftomai katholou..oti thelei as einai!!!!eseis exete enstikto????

:D:D:D:D:D

beboulino pws se lene esena kai poso xronwn eisai?

twra oi antres mas thn exoun kata vrei....egw pantws tetoio stithos den ksana eixa pote...xaxaxaxaxa

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κανεις Ελις.Και εγω χθες που πηγα στο ΙΚΑ δεν αντεξα να περιμενω και πηγα μπροστα λεγοντας οτι ειμαι εγκυος.Με κοιτουσαν στην κοιλια αλλα δεν με νοιαζει,αφου ξεμπερδεψα αμεσως. ;)

Σισσυ και εμενα ειναι τουμπανο το στηθος και ποναει...Ποτε δεν ειχα μεγαλο στηθος και μου αρεσει πολυ το μεγεθος του,χιχιχι!Το νοιωθω ομως βαρυ και δεν μπορω χωρις σουτιεν,ενω παλια οταν ημουν σπιτι δεν φορουσα.Παντως τα σουτιεν εγκυμοσυνης θα σε βοηθησουν,στηριζουν καλα το στηθος,καμια σχεση με τα κανονικα.Πηρα ενα σετ των 2 απο τα Μαδερκερ,25 ευρω και τα 2 με την εκπτωση. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα παρει κ εγω στην μικρη μου απο τα μαδερ δυο σουτιεν για θηλασμο.η χαζη τα πηρα οταν ημουν 6 μηνων κ η πωλητρια με επεισε οτι μεχρι να γεννησω θα εχουν μεγαλωσει αρκετα κ καλυτερα να παρω ενα νουμερο μεγαλυτερο.φυσικα οταν γεννησα κ τα εβαλα χωρουσε αλλο ενα ζευγαρι :lol::lol: αδεια ηταν.τωρα που το σκεφτομαι μπορει κ να μου κανουν ετσι που μεγαλωσαν.μαλλον πρεπει να τα ξετρυπωσω νωριτερα.

οσο για την κοιλιτσα...αυτη που ξερουν οτι ειμαι εγκυος μου λενε οτι πεταχτηκε λιγο(οταν φοραω στενες μπλουζες)...οσοι δεν ξερουν,δεν εχουν παρει χαμπαρι ακομα.θα με δουν τον μαιο με τα καλοκαιρινα κ την κοιλια τουρλα κ τοτε θα μεινουν ετσι: :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!! Από χτες ειπατε παρα πολλα τρομαξα να τα διαβασω. Σε γενικες γραμμες απ' οτι ειδα ολα ειναι καλά και οι εξετασεις σας καλες!!!!! Μπραβο προχωραμε κανονικα.

Εγώ ειμαι στο γραφείο!! Νυσταζω αφου ξυπνησα 4:30 και δεν μπορουσα να κοιμηθω το πρωι... :roll::roll:

ευτυχως είναι Παρασκευη.

Σημερα μπηκα στον 6ο και ειμαι πολύ χαρουμενη. 4 μηνες ακομα!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μόλις παρέλαβα το μπλουζάκι!!!! Είναι τέλειο, μου είναι βέβαια λίγο μεγάλο, αλλά πιστεύω σε λίγες εβδομάδες θα είναι ακριβώς (είναι και κοντομάνικο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ρε κορίτσια από την αρχή έχει φανεί.. πριν κάνω το τεστ!και μετά που πήρα και τα utrogestan παραέγινε το κακό!! :shock: το στήθος μου έχει τουλάχιστον διπλασιαστεί και πονάει φριχτα!!Φοράω ήδη τα σουτιέν θηλασμού! :roll: Που θα φτάσουν δενξέρω!!Όχι τίποτα άλλο δεν μπορεί να τα χαρεί και ο άντρας μου.. :lol::lol:

Μάχη μου καλημέρα!!!με το καλό και στους υπόλοιπους μήνες... λίγο έμεινε ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...