Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΩΡΙΣΜΕΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ????


RUBELA

Recommended Posts

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣΜΕΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ?

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΡΣΤΑΣΗ

ΑΠΟ ΣΥΜΠΑΣΧΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΜΗ.... :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου rubela, εγω δεν ειμαι χωρισμένη αλλα είμαι παιδι χωρισμένης μαμας. αυτο που έχω να σου πω είναι: μην μασας τα καλυτερα έρχονται!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γλυκια ρουμπελα!!!!

Μην στεναχωριεσαι,τα μικρα ματακια της μελινας θα σου δωσουν κουραγιο να το ξεπερασεις,οσο μπορεις βεβαια,ειναι δυσκολο γιατι εχεις πολυ πονο ακομα και οταν θα πρεπει να βλεπει το παιδι σου ο αντρας σου θα σκεφτεσαι και θα λες μα γιατι σε μενα....ολες καποια στιγμη μπορει να βρεθουμε στην θεση σου.σε αγαπαμε και οτι θες ειμαστε εδω για σενα!!!τα φιλια μου και την συμπαρασταση μου!!!!!!!!

κρατα γερα εχεις και το μωρακι σου που δινει νοημα στην ζωη σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubela μου είσαι πολύ τυχερή που έχεις αυτό το πανέμορφο κοριτσάκι στη ζωή σου να σε γεμίζει χαρά! Όλα τα υπόλοιπα θα φτιάξουν σίγουρα αργά ή γρήγορα..Δύναμη να έχεις! Τα καλύτερα κ για τις δύο σας! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γλυκια ρουμπελα!!!!

Μην στεναχωριεσαι,τα μικρα ματακια της μελινας θα σου δωσουν κουραγιο να το ξεπερασεις,οσο μπορεις βεβαια,ειναι δυσκολο γιατι εχεις πολυ πονο ακομα και οταν θα πρεπει να βλεπει το παιδι σου ο αντρας σου θα σκεφτεσαι και θα λες μα γιατι σε μενα....ολες καποια στιγμη μπορει να βρεθουμε στην θεση σου.σε αγαπαμε και οτι θες ειμαστε εδω για σενα!!!τα φιλια μου και την συμπαρασταση μου!!!!!!!!

κρατα γερα εχεις και το μωρακι σου που δινει νοημα στην ζωη σου!!!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου Rubela καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που περνάς...έχω περάσει κι εγώ από έναν πολύ επώδυνο χωρισμό το 2003 και ενώ ήμουν ήδη έγκυος...τελικά έχασα και το μωράκι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη δυστυχώς, τώρα είμαι παντρεμένη κι έχω μια ζουζούνα 14 μηνών. Είναι δύσκολο να με πιστέψεις τώρα που σου λέω ότι θα φτιάξουν τα πράγματα αλλά ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!!!! Έχεις την κουκλίτσα σου και θα παλέψεις γι'αυτήν και όλα θα στρώσουν και θα ξαναφτιάξεις την ζωή σου...Είμαι τόοοοοοοοσοοοοο σίγουρη!

Θα είμαι εδώ για ότι χρειαστείς.....

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται, ακόμα και αυτά που μας πονούν.....

Τώρα δε νομίζω να το βλέπεις από αυτή την πλευρά αλλά κάποια στιγμή θα το καταλάβεις.

Για να έγιναν έτσι τα πράγματα, προφανώς αυτός ο άνθρωπος δεν ήταν άξιος ούτε για σένα αλλά ούτε για την μικρή πριγκίπισσά σου!!!!

Ο Θεός επέλεξε να στη στείλει, επέλεξε να μείνετε μόνες για να σας δώσει αυτό που πραγματικά ΑΞΙΖΕΤΕ!!!!

Δεν είσαι μόνη, έχεις την κοράκλα σου!!!!!!!

Υπομονή, δεν σου αξίζει να πονάς, κάνε κουράγιο, γέλα και είμαι σίγουρη τα καλύτερα ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπι μου απο την αρχη που εμαθα την ιστορια σου στεναχωρεθηκα πολυ. Να προσπαθησεις να παιρνεις δυναμη απο τα ματακια της κουκλιτσας σου. Συντομα θα πατησεις στα ποδια σου. Ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος. Οποτε θελεις να ξεσπασεις να μας γραφεις και να μοιραζεσαι τους προωληματισμους σου μαζι μας. Σε φιλω και σενα και τη Μελινα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπι μου γεια σου κ απο εμενα να χερεσαι το μελινακι σου για αρχη...που σταζει μελι!! :D ειναι κουκλα!!!!!!!!!!! εγω δεν ξερω την ιστορια σου αλλα οποιος κ αν ειναι ο λογος θα μετανιωσει πιστευω! οσο για εσενα...τι?? χαθηκαν οι ΑΝΤΡΕΣ?? :) το καρμα σου ειναι εκει εξω κ σε περιμενει!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπι ημουνα και εγω μια γυναικα μονη μ'ενα παιδι στην κοιλια μου οταν με παρατησε. Ημουνα τυχερη σε σχεση με την Νασια επειδη δεν τον εχασα. Εκλαιγα επι ενα μηνα, και δοξαζω το Θεο που με εκανε δυνατη μετα και το μωρακι μου τον εφερα στον κοσμο υγιεστατο. Τον μεγαλωσα με την βοηθεια της αδελφης μου και τον γονεων μου. Τοτε ημουνα 24ετων. Δεν σταματησα να δουλευω.

Τωρα ειμαι ευτυχισμενη επιεδη σε δυο μηνες περιπου θα φερω στον κοσμο το αδελφακι του και ειμαι παντρεμενη μ'εναν ανθρωπο που αγαπαει το παιδι μου περισσοτερο απο τον πατερα του.

Μια συμβουλη μη βαζετε ποτε το παιδι στην μεση. Ποτε δεν μιλησα ασχημα στο παιδι μου για τον πατερα. Παντα τον αφηνα να τον βλεπει, και ας εκανε 1,5 χρονο να τον δει πρωτη φορα.

Και κατι ακομη μη κλειστεις στον εαυτο σου, αργοτερα που θα ηρεμησεις καλο ειναι να κανεις καινουργιες γνωριμιες, ποτε δεν ξερεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubela,εχω διαβασει πολλες φορες δημοσιευσεις σου,απο την ημερα που εμαθες τι εγινε,αλλα δεν σου εγραψα ποτε γιατι δεν ηξερα πραγματικα τι λογια να σου πω :(:( ομως τελικα και επειδη σε σκεφτομαι συχνα αν και δεν εχουμε μιλησει ποτε,τωρα ξερω :!:

Ο Θεος καλη μου ξερει παντα τι κανει,δεν ηταν λοιπον θεμα τυχης που επιασες στην 1η προσπαθεια τη μικρουλα σου :) σου την εστειλε γιατι την αξιζεις καλη μου :) γιατι αυτη θα ειναι που θα σε σηκωσει,θα χαμογελασεις και θα πας παρακατω :) τα λογια που σου γραψανε τα κοριτσια που το χουνε περασει ειναι πολυ σημαντικα :!: για τη μικρη θα ειναι παντα ο μπαμπας της,ακομα και αν ο τιτλος δεν του αξιζει πραγματικα :!: και δεν του αξιζει γιατι οταν ενας ανθρωπος κανει τοση προσπαθεια για να γινει πατερας σημαινει οτι το κανει συνηδειτα ,οτι το θελει πολυ,οτι θελει να γινει ενα με τη γυναικα του στο προσωπο ενος παιδιου και να κανουν μια οικογενεια :!: και ο τυπος 8 μηνες μετα την κανει με ελαφρα :?::?::?: θα τα αξιολογησει μονη της ολα αυτα οταν μεγαλωσει να εισαι σιγουρη :!:

Προσεχε μην χανεις τις στιγμες της,τα χαμογελα και τις αγκαλιες της και ξερεις ποια ειναι η καλυτερη εκδικηση :?::?::?: Αυτος τα χανει :!::!::!:

Φιλια πολλα,ειμαστε ολες διπλα σου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΟΥΜΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ Κ ΔΥΝΤΟΜΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΙΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΛΑΖΕΙ ΕΝΩ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΠΑΙΔΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΤΟΜΟΣ ΒΙΑΙΟΣ Κ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΟ ΒΙΩΝΟΥΝ ΟΛΟ ΑΥΤΟ?Κ ΟΜΩΣ ΕΦΥΓΕ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ Η ΙΔΙΑ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΙΣ Κ ΣΤΑΘΗΚΕ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΙΣ ΒΡΗΚΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΕΣΤΗΛΕ ΠΑΙΔΙΚΟ Κ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΓΑΜΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΤΟ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ.ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ.....ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΙΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poύμπι είμαι κ εγώ παιδί χωρισμένων παιδιών κ μπορώ να καταλάβω πως εισπράτει ένα παίδι το διαζύγιο κ τις συνέπειες του!Θα συμφωνήσω κ εγώ με κάποιες άλλες μανούλες που είπαν ότι δεν πρέπει το παιδί να μπει στη μέση κ ούτε να ακούει τα παράπονα του ενός κ του άλλου!

Εστιάσε την προσοχή σου στο μωράκι σου,οπλίσου με δύναμη από τους δικούς σου ανθρώπους κ πορεύσου στη ζωή!Δεν είναι ευκολο αλλά είναι εφικτό!!!!!!!!

ολες μπορεί να βρεθούμε σ΄αυτή τη θέση!

Εχω μία φίλη που χώρισε πρίν γεννήσει!Εκλαψε,χτυπήθηκε κ τώρα μετά από 3χρόνια είναι μια χαρά!

Μην ξεχνάς ότι δεν είσαι μόνη,έχεις την κοριτσαρα σου!

καλή δύναμη γλυκειά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καλυτερη μου φιλη και κουμπαρα μου - της βαφτησα το παιδακι- χωρησε οταν ηταν εγγυος στο δευτερο παιδακι της.

Τα παιδια της εχουν πολυ μικρη διαφορα μεταξυ τους μολις 11 μηνες.

Ειχε ενα επωδυνο διαζυγιο με πολλες πικρες που ενιωσε για τον πρωην αντρα της- που εγω προσωπικα μπορω εν μερη να τον δικαιολογισω γιατι ο ανθρωπος αυτος δεν ηταν για οικογενενια και με το θαρρος της φιλιας μα της το ειχα πει απο πριν ακομα παντρευτουν.

μετα απο σχεδων 5 χρονια ειναι καλα και οι δυο τους..

εκεινη μεγαλωνει τα δυο της παιδια , μενει στο πατρηκο της, εργαζετε, ζει τη ζωη της στο επακρο και απολαμβανει την συντροφια ενος πολυ συμπαθητικου ανθρωπου. Εκεινος ειναι βυθησμενος στην επιστημη του και δεν πολυβλεπει τα παιδια..μονο 1 ευδομαδα το καλοκαιρι, απο επιλογη δικη του ομως.

Παρολο που ηταν παρα πολυ τσατισμενη, πικραμενη, νευριασμενη με τον αντρα της, ακομα και τωρα που εκεινος δεν δινει σημασια στα παιδια του και αρνειται να τα παρει για Χριστουγεννα Πασχα και καλοκαιρι- μενει Αμερικη αλαλ ερχετε στο πατρικο του στην Κρητη συχνα..δε λεει ποτε καποια αρνιτικα πραγματα γι'αυτον.

Μιλαει κυριως μαζι μου που μπορω να τον καταλαβω, ουτε καν στους γονεις της εχει πει την αληθεια για τους λογους που χωρισανε.

Πιστευει- και συμφωνω απολυτα μαζι της- οτι τα παιδια θα κρινουν μονα τους τον πατερα τοςυ οταν μεγαλωσουν, και αυτη δενε χει δικαιομα να διαμορφωσει αρνιτικα η θετικα την γνωμη τους γι'αυτον.

Και οτι ο κοσμςο δεν μπορει να καταλαβει αλαλ αντιθετα να διαστρευλωσει τα γεγονοτα γυρω απο τον χωρισμο της , πραγμα που θα διμηουργησει προσθετα προβληματα στις ηδη τεταμενες σχεσεις τους.

Οι φιλοι και συγγενεις παλη δεν θα ξεχασουν ποτε..και ακομα και αν καποια στιγμη αργοτερα αυτοι οι δυο βρουν εναν κοινο παρανομαστη στις σχεσεις του...θα ειναι δυσκολα πολυ εαν διαρευσουν - απο καλοθελητες- καποια πραγματα που ειπωθηκαν πανω στα νευρα και στις πικριες.

Οτι και να εγινε μοιραστηκε με αυτον τον ανθρωπο καποια χρονια απο τη ζωη της- καλα κακα...μονο αυτοι οι δυο το ξερουν, και ειναι ο πατερας των παιδιων της..και αυτο δυστιχως δεν αλλαζει.

Να ξερεις παντως πως καθε εμποδιο σε καλο..οτι και να εγιν εμπορει να ειναι για καλυτερη ζωη δικη σου και του παιδιου σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπι μου, εγω εχω την τυχη να ειμαι παντρεμενη με εναν υπεροχο ανθρωπο και μολις απεκτησα το 2ο μωρακι μου. Βεβαια λογω της εμπειριας μου με την αδερφη μου δεν θεωρω τιποτα δεδομενο. Αυτο που συνεβη σε εσας μπορει να συμβει σε ολες μας.

Η αδερφη μου μετα απο 10 χρονια σχεσης παντρευτηκε ενα ρεμαλι(επιεικης χαρακτηρισμος για την περιπτωση του). 3 μηνες μετα το γαμο εφυγε ενα πρωι και δεν ξαναγυρισε. Τοτε ολοι ανακουφιστηκαμε γιατι νομιζαμε οτι γλιτωσε η αδερφη μου. Ολοι ειχαμε καταλαβει τι ανθρωπος ηταν. Ειχε γκομενες, ηταν τεμπελης και τζογαδορος. Ολοι ειχαμε καταλαβει εκτος απο την αδερφη μου. Μετα απο 3 μηνες τον δεχτηκε πισω γιατι λεει αλλαξε. Εμεινε εγκυος αλλα ηταν παλινδρομη και το εχασε. Ενα χρονο μετα εμεινε ξανα εγκυος και τωρα εχει μια κορουλα 3 χρονων. Οταν το μωρο ηταν 6 μηνων ετσι χωρις λογο ξαναεφυγε. Η αδερφη μου τον ειχε σαν θεο αλλα ευτυχως τον καταλαβε αν και αργα. Ισως βρηκε τη δυναμη στα ματια της μικρης. Τωρα οι δυο τους ειναι μια χαρα. Αυτος δεν προσφερει τιποτα στο παιδι και το βλεπει σπανια.Το οτι χωρισανε οταν το μωρο ηταν μικρο ηταν οτι καλυτερο γιατι η μικρη ουσιαστικα δεν τον ξερει και δεν τον ζηταει καθολου. Ξερω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα τετοιος που ειναι καλυτερα να μην εχει σχεσεις με το παιδι. Ηταν καθαρα δικη του επιλογη να μην τη βλεπει. Συν ολα τα αλλα εχει αφησει την αδερφη μου σε αθλια οικονομικη κατασταση. Αλλα πλεον τωρα η αδερφη μου ειναι μια χαρα. Χαιρεται την κορη της και πιστευει οτι ολα εγιναν για καλο!!!!

Στην αρχη ηταν δυσκολα αλλα ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος!!!!

Σου ευχομαι συντομα να νιωσεις καλυτερα!!!! Εκεινος εχασε και οχι εσυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ ολες για την συμπαρτασταση σας! :)

η αληθεια ειναι πωσ νιωθω πολυ πικραμενη... :cry::cry::cry:

ελπιζω να βρω αμεσα καποιον να μου καλυψει αυτο το τεραστιο κενο! :roll::roll:

εχω μεγαλη αναγκη απο τρυφεροτητα γιατι αυτοσ ο ανθρωπος που ειχα 9 ολοκληρα χρονια αποδειχτηκε παρα πολυ αψυχος και σκληρος! :o:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούμπι τα έχουμε πει και τηλεφωνικά , μερικές φορές εξειδανεικέυουμε κάποιους ανθρώπους η κάποιες καταστάσεις και αργότερα όταν βλέπουμε την κατάσταση όπως ακριβώς είναι χάνουμε τη γη κάτω από τα πόδια μας . Ξέρεις θα συμφωνήσω απόλυτα με το χαρουλίνι είναι εύκολο κάποιος να πει κάνω οικογένεια αλλά δύσκολο να τη διατηρήσεις μια οικογένεια θέλει αγώνα και προσπάθεια και απο τις 2 πλευρές σκέψου αυτό το είχατε ; η πάλευες μόνη σου ; Οκέι έτυχε μια άλλη γυναίκα στη ζωή του θα έπρεπε να σου μιλήσει και όχι να σε βγάλει τρελλή . εσυ όμως είσια η τυχερή επειδή φάνηκε νωρίς το άτομο και μπορείς να φτοιαξεις τη ζωη σου όπως εσυ θέλεις θα έχεις και το Μελινλάκι δίπλα σου και θα δεις σύντομα μπορεί να φτοιάξεις τη ζωή σου μην ξεχνάς είναι μικρή Η Μελίνα και θα είναι πιο εύκολα .Αυτα θα τα πούμε και απο κοντά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπελάκι εγώ θα σου πρότεινα νη μην μπεις σε άλλή σχέση γρήγορα!!! βρες τον εαυτο σου,γίνε ανεξάρτητη πάτα στα πόδια σου και ολα θα γίνουν εν καιρώ...ασε που αμα μπεις σε σχέση γρηγορα ξερεις τι θα πει ο πρωην σου? οτι τον ειχες ετοιμο....άντρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑΣ ΣΟΥ ΡΟΥΜΠΙ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!!! ΛΟΙΠΟΝ ΧΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΗΝΑ, ΗΜΑΣΤΑΝ 1.5 ΧΡΟΝΟ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ, ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ!!!! Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 14 ΜΗΝΩΝ, ΟΤΑΝ ΕΦΥΓΕ ΗΤΑΝ 13 ΜΗΝΩΝ, ΕΦΥΓΕ ΣΕ ΕΝΑ ΤΣΑΚΩΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ, ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΖΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΣΑΝ ΕΡΓΕΝΗΣ, ΠΡΑΓΜΑ ΔΥΣΚΟΛΟ!!! ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΑΝΩΡΙΜΟΣ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΡΩΤΗΣΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΠΑΝΤΑ ΑΚΟΥΓΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ, 1,5 ΧΡΟΝΟ ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΕ Η ΚΥΡΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝΑ ΕΓΩ, ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ!!!! ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΦΥΓΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ 2 ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΦΥΓΗ ΤΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ, ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝΕ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΕΝ ΤΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΕΤΣΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΣΚΑΜΠΑΝΕΒΑΣΜΑΤΑ, ΕΧΩ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΘΕ 2 ΣΚ (ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ ΑΚΟΜΑ) ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΕΦΤΩ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ, ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ, ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ, ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ!!!! ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΩΣΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ, ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΜΑ ΕΒΛΕΠΕ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΒΙΑ ΠΟΥ ΑΣΚΟΥΣΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ, ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΒΙΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ, ΑΛΥΣΙΔΑ ΠΑΝΕ!!!!! ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΑΖΙ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΡΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΜΟΥ!!! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΣΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ, ΤΕΛΟΣ!!! Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑΥΤΟΝ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ!!!! ΛΟΙΠΟΝ ΡΟΥΜΠΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΣΟΥ, ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ, ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΧΑΛΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟ, ΑΝΩΡΙΜΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΡΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ!!!! ΟΤΙ ΘΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΣΕ ΦΙΛΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ, ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BRE BRE.....ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ ΟΜΠΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ! :)

ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

ΟΤΙ ΘΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!

Η ΜΙΑ ΘΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ..... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ριρενα σαν να ακουω την δικια μου ιστορια,και εγω χωρισα 3 μηνες μετα το γαμο για τους γονεις του αλλα μετα μετακομισα κοντα στους δικους μου σταματηησα να ασχολουμαι με τα πεθερικα και τωρα τα τελευταια 2 χρονια εκανα την κορη μου και τους εχω σε αποσταση,και ο αντρας μου ξεκολησε!!μονο γενεθλια και γιορτες ερχονται και ειναι και μεσα στην γλυκα τα κ@@@@@Α!!!!!!!!!

παντως δεν αλλαζουν οι ανθρωποι αν θελουν βελτιωνοντε ομως λιγο.

κουκλες κουραγιο οι καλυτερες μερες ερχονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπελάκι εγώ θα σου πρότεινα νη μην μπεις σε άλλή σχέση γρήγορα!!! βρες τον εαυτο σου,γίνε ανεξάρτητη πάτα στα πόδια σου και ολα θα γίνουν εν καιρώ...ασε που αμα μπεις σε σχέση γρηγορα ξερεις τι θα πει ο πρωην σου? οτι τον ειχες ετοιμο....άντρες...[/quote

Εννοείτε ότι δεν είναι της παρούσας φάσης να βάλεις στη ζωή σου κάποιον άλλον σύντροφο σαφώς και προτεραιότητα έχει να βρείς μια δουλειά για να μπορέσεις να είσαι αυτόνομη αλλά και ένας φίλος πάντα μας ανεβάζει :roll: και να σου πω κάτι προσωπικά θα αδιαφορούσα τη θα έλεγε ο πρώην σύζυγος απο τη στιγμή που ανοίγεις την πόρτα και φεύγεις δεν έχεις κανένα δικαίωμα να ρίξεις ευθύνες . :roll: Έτσι είνα υπάρχουν άνθρωποι και ανθρωπάκια αυτοί που την κάνουν στα δύσκολα είναι ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...