Μετάβαση σε περιεχόμενο

εκπαιδευση και χρηματα


Recommended Posts

εχω μια φιλη που εχει μια εταιρεια εκπαιδευσης και λοιπον συστησα την κουμπαρα μου που το παιδι της πηγαινει εκτη δημοτικου και το εγραψε για τρια χρονια (εκτη-πρωτη γυμνασιου και δευτερα γυμνασιου)να του παρεχουν υπηρεσιες εκπαιδευσης μεσω η/υ σε ολα τα μαθηματα του σχολειου πολυ πολυ οικονομικα και πηρα ενα μπονους απο την εταιρεια επειδη εκανα την συσταση απλως..οπως εκαναν καποτε στην εποχη των μαναδων μας με τα ταπερ :P:P:P.τελειο???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ακριβως ειναι αυτο?

φροντιστήριο με την ονομασία 'εταιρία''??

και ποιοι ειναι αυτοι που βοηθουν τα παιδιά μεσω Η/Υ στα μαθήματά τους??

πτυχίο εχουν? πως το αποδεικνύουν μεσω internet ?

με τι είδους άδεια εργάζονται?

ειναι νόμιμοι?

τους πληρώνεις μεσω καρτας ??

λιγο...κάπως μου ακουγεται το 'εταιρία' .. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εσυ πληρωθηκες γιατι η κουμπαρα σου αγορασ ετο πακετο..αμα δεν το αγοραζε..δεν θα επαιρνες ουτε λεπτο...

γι'αυτο τετοια προγραμματα ειναι πανακριβα, επειδη εχουν να πληρωνουν μπονους..ακριβως οπως και τα γνωστα ταπερακια...

Ουσιαστηκα δηλαδη δουλευεις σαν πωλιτης και αμοιβεσαι αναλογα για τις υπηρεσιες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα απαντησω και στις δυο σας γιατι δεν κανω και διαφημιση στο κατω κατω,καταρχην ειμαι γυναικα απλα εχω το νικ που ειχε κανει πριν 1,5 χρονο περιπου ο αντρας μου οταν ημουν εγκυος.1ον στην μια φιλη που λεει πανακριβα...μου φαινεται οτι δεν εχεις 1 παιδι που να το στελνεις φροντιστηριο τα βασικα μαθηματα και να δινεις πολλα λεφτα σχεδον τα τριπλασια απο αυτο το προγραμμα και ποσο μαλλον οταν εχεις δυο παιδια για να μην πω για παραπανω ενω σε αυτο εχεις ολα τα μαθηματα και πολυ πιο μικρη τιμη και 2ον απαντω στην ιδια φιλη που λεει σαν πωλητρια δουλευω,με αυτη την νοοτροπια την ελληνικη που θελουν ολοι ενα μισθο προσφεροντας λιγα και απλα πραγματα αυτη η χωρα παει τοσο χαλια,θελει κυνηγι η ζωη και η δουλεια φιλη και οταν ψαχνεις βρισκεις αλλα μερικοι τα θελουν ετοιμα η τα θελουν τοσο απλα να τα κανουν να παιρνουν κ ενα μισθο και ολα καλα πραγμα που πλεον δεν υφισταται γι αυτο και εγω λοιπον προσπαθω να συνεισφερω γιατι δεν μπορω απο τον αντρα μου να τα περιμενω ολα και μιας και ειναι δυσκολο αν βρω δουλεια.ΤΩΡΑ οσο αφορα την δευτερη φιλη με την καχυποψια απλα να της πω οτι προκειται για επιχειρηση αν δεν της αρεσει ο ορος εταιρεια γιατι οταν εχει νομικη και λογιστικη υποσταση ετσι λεγεται <εταιρεια> και παρεπιπτοντως πολυ μακρινη σχεση με το φροντιστηριο,δεν εχει καμια σχεση με internet και την υλη την γραφουν καθηγητες με πτυχια που εφαγαν 4 και πεντε χρονια απο την ζωη τους για να τα βγαλουν,και οτι εχει ευρωπαικα προτυπα και ερχεται στη ελλαδα συνηθως ετσι αντιμετωπιζεται απο οτι βλεπω γενικοτερα και αυτο ειναι αλλος ενας λογος που παει πισω αυτη η χωρα,τωρα με αδειες και τετοια θα σου πω ψεματα αλλα προφανως πτυχιουχοι ανθρωποι σιγουρα θα εχουν εφοσον σου βαζουν σφραγιδες και σου κοβουν αποδειξεις ΚΑΙ το βασικοτερο σου προσφερουν κατι βασικο και στοιχιωδες.αυτα για τις φιλες με τις ερωτησεις,ελπιζω να τις καλυψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου φίλη

δεν καταλαβα γιατι αισθανθηκες την αναγκη να αμυνθεις.

Διαφήμισες ενα προιόν ως καλό για το οποιο δεν εδωσες κανενα στοιχείο- το μονο που είπες ειναι οτι επεισες μια φιλη σου να κανει το ιδιο- δεν πουλαμε ομως ταπερ για να πουμε οκ θα το παρω- μιλαμε για την εκπαιδευση των παιδιων μας- φυσικα κ θα ρωτησω ολα αυτα που ρωτησα.

στο αρχικο σου ποστ δεν μας εδωσες κανενα στοιχειο- κ ουτε καταλαβα γιατι το διαφημιζεις τελικα- ως μεσο βιοπορισμου- ή προωθώντας την εκπαιδευση των παιδιων μας?

Συγνωμη για την καχυποψία μου αλλα δεν μπορω να μην ρωτησω! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα.. μην παιρνεις κ ορκο οτι την υλη τη γραφουν καθηγητες με πειρα κλπ κλπ

εγω πρωτοετης φοιτητρια κ εγραφα σε γνωστη εκδοτικη εταιρεια υλη για αρχαια κ αγνωστο..

κ οσο ναναι τα προγραμματα αυτα ουτε ενημερωμενα ειναι οσο περνανε τα χρονια ουτε μπορουν να καλυψουν καποια κενα του μαθητη..

παντως μην αρπαζεσαι, μια κουβεντα ειπαν τα κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου φαινεται με παρεξηγησατε...οχι προς θεου κοριτσια δεν αμυνθηκα απλα ετυχε να συμπεσει ολο αυτο με μια διαφωνια με τον αντρα μου πριν γραψω(εως τσακωμο τρικουβερτο)και ολο αυτο ισως βγηκε καπως και ζητω συγνωμη,κουκιδα εχεις δικιο και αναφερθηκα σε αυτο ως βιοποριστικο κομματι,δεν εχω κανενα ωφελος για διαφημιση ουτε οικονομικο αν καποια κοπελα ενδιαφεροταν,λες να το κανουν σαν τα(καλλυντικα)οχι δεν ισχυει κατι τετοιο,απλα μοιραστικα κατι μαζι σας που μου ετυχε και εβγαλα δυο δραχμες παραπανω και που ισως το εκανε και καποια αλλη κοπελα που ισως την ενδιεφερε,σαν να προτεινεις μια babysitter τιποτα παραπανω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...