Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ Ό9


Recommended Posts

Γειά σας !!!

Εχθές είχα γράψει ένα μεγάλο κείμενο και δεν το είχα σώσει .. την συνέχεια την φαντάζεστε :twisted:

Νάσια, μίλα και με έναν αιματολόγο .. από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι στην Βασούλα που είχα χαμηλά αιμοπετάλια (100.000) δεν χρειάστηκε να κάνω μετάγγιση αλλά να μου χορηγηθεί ανοσοφαιρίνη μια εβδομάδα πριν γεννήσω. Εύχομαι να μην πέσουν άλλο...

Η Μαρία σου θα τα πάει μια χαρά με την αδελφούλα της.. να της μιλάς γι΄αυτήν νομίζω ότι θα της κάνει καλό!!!

Πασχαλάκι τι ωραία που ακούσατε καρδούλα!!! Με το καλό!!!!

Γιωτάκι μου, θα σου στείλω το κινητό μου να έχεις!! Η μπουμπού σου μεγάλωσε πολύ !!! Θα τα πούμε μια και καλή όταν γεννήσεις μου φαίνεται..!! Αλήθεια γιατί τελικά θα γεννήσεις Αθήνα και όχι Πύργο???

Κορίτσια δυστυχώς δεν έχω χρονο να γράψω περισσότερο.. εμείς είμαστε καλά το μωράκι μεγάλωσε πολύ.. έφτασε ήδη τα 6.5 κιλά και η Βασούλα είναι μόνο 10 Το μπεμπέ έκανε το πρώτο του εμβόλιο , η Βασούλα ξεκίνησε το σταθμό και εγώ την δουλειά..

Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πασχαλακι τι ωραια...περιμενεις πως και πως ε;;;;ειναι πολυ ωραια εμπειρια....

χρυσουλινι μου θα δω αν μπορω το σαββατο το πρωι....και μενα ο ιασωνακος με τα χιλια ζορια 10 κιλα ειναι...ταιριαζουν τα ζουζουνια μας...χαχαχα!!!!!!θα γεννησω αθηνα γιατι θελω να παω στη γιατρο που ειχα...σε αυτον που πηγα στο πυργο δε μου αφησε και τις καλυτερες εντυπωσεις....απο 25 σεμπτεμβρη θα ειμαι αθηνα ομως μεχρι να γεννησω...οποτε θα τα πουμε σιγουρα.... ;)

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!!!!!!!

Ακόμα σκορποχώρι είμαστε ε???????? Δεν τελείωσαν οι διακοπές?????? Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά......

Εμείς μεγαλώνουμε (εγώ στην κυριολεξία αφού έχω πια γίνει σαν μπαλόνι)...η Μαμία πλέον λέει τα πάντα, μπορούμε να συνεννοούμαστε με λεξούλες και ολόκληρες προτάσεις...το τί λέει το στόμα της δεν φαντάζεστε!!!!!!!!!!!!! Μέχρι και παραμύθι την Κοκκινοσκουφίτσα μας λέει......όσο για σκανταλιές......τί να σας λέω, κώλο δεν βάζει κάτω!!!!!!!!!! Αρκεί να σας πώ ότι πριν δύο μέρες ο άντρας μου πήρε καινούριο λάπτοπ γιατί το παλιό το ρήμαξε η μικρή (είχε βγάλει τα μισά πλήκτρα και έσπασε την οθόνη - για να φτιαχτεί ήθελε τα ίδια λεφτά με το να αγοράσουμε καινούριο) και εχθές έριξε κάτω και τον καινούριο!!!!!!!!! Μια ώρα έψαχνα να δώ μην τυχόν τον διέλυσε κι αυτόν!!!!!

Αύριο το μεσημέρι έχω doppler κι έχω αγωνία......η μπέμπα έφτασε τα δύο κιλά (πήγα και στον γιατρό μου προχθές) και ήδη έχει πάρει θέση....ελπίζω να μην μου κάνει καμία έκπληξη και ξαναγυρίσει! Έχω όμως πολύ πόνο από κάτω, σαν να πιέζονται τα κόκαλά μου και δυσκολεύομαι ακόμα και στο περπάτημα! Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό αλλά είναι πολύ επώδυνο......τίποτα δεν μπορώ να κάνω πιά, σαν 90 χρονών γριά πάω!!!

Γιωτάκι μου κι εμένα αυτή η εγκυμοσύνη μου άλλαξε τα φώτα......μια οι αποκολλήσεις, μια οι πρόωρες συσπάσεις......στην Μαμία δεν ήμουν έτσι!!!!!!!!

Οι τελευταίες μέρες δεν είναι και οι καλύτερές μου......με τον άντρα μου είμαστε κάθε μέρα στην κόντρα, αντί να με βοηθήσει με τσιτώνει περισσότερο.......οι γονείς μου έχουν λαλήσει να τρέχουν για όλα και τα πεθερικά κάνουν την πάπια.......παντρεύτηκε ο πρώην μου (θυμάστε??) και κατά έναν παράξενο τρόπο όλο στον δρόμο μου είναι......

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!!!!! Σας πεθύμησα μωρέ...άντε να μαζευτούμε πάλι!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

ειμαι στο τρεξιμο αυτες τις μερες και μιας που δεν μου φτανουν τα δικα μου πηγα και δυο πρωινα να καθαρισουμε το νηπιαγωγειο,τελειωσε η συμβαση της καθαριστριας και αναγκαστικα πηρε εμας η μπαλα αλλα απο τα 40 παιδια που ειναι μαζευτηκαμε μονο 7 μανες και με χιλια ζορια,τελικα δεν υπαρχει φιλοτιμο ολες βγαζουν τον κωλο(σορυ)τους απεξω και κανουν τις χαζες απο δικαιολογιες αφθονες εμεις δηλαδη ειμαστε ηλιθιες;;;εξαλλου για τα παιδια μας το κανουμε τελοσπαντων να μην σας ζαλιζω,κατα τα αλλα τα ιδια,τα μεγαλα μου ανυπομονουν να πανε σχολειο τους ελειψε λενε..............

Γιωτακι υπομονη κοριτσι μου θα περασει ο καιρος,πητ ποτε εχεις;;και εγω στον Δημητρη πονουσα πολυ τα κοκαλα μου χαλια,και ειχα στραμπουληξει και το ποδι μου στον 8ο μηνα και δεν μπορουσα να περπατησω με τον κωλο ανεβοκατεβαινα τη σκαλα ασε χαλια μαυρα

Νασια μου τι να πω με τον αντρα σου πια δεν μπορει να δειξει λιγη κατανοηση στην κατασταση σου τι να πω!!!οσο για την Μαμια μας μπραβο στην κουκλιτσα σου φανταζομαι η πολυλογου θα εχει πολυ πλακα,δωστης ενα φιλακι απο μας!!!!και εμεις πριν λιγο καιρο αλλαξαμε το ενα λαπτοπ γιατι χτυπησε μητρικη οσο για τον Δημητρη σημερα αδιασε μισο μπουκαλι νερο στο ενα λαπτοπ και εχει ξηλωσει κουμπια αμετρητες φορες,τα ζιζανια,θα σου το ξαναπω ξεκουραση και γραψτους ολους

Ολια μου περαστικα στον Νικολακη,στις διακοπες περασαμε τελεια ξεκουραστηκαμε και γεμιασαμε μπαταριες,τελικα η παρεα βοηθαει πολυ

Χρυσουλινι καλη αρχη στη δουλεια σου και καλη αρχη και στον παιδικο στην κουκλιτσα σου!!!

Πασχαλια μου να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και ολα καλα θα πανε

Σοφια και Ευα που χαθηκατε κι οι δυο σας;;;πολλα φιλια σας στελνω!!!

και πολλα φιλια σε ολες κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου από τα 40 παιδάκια μόνο 7 μαμάδες??????? Σπουδαίο φιλότιμο....μπράβο στις γαϊδούρες!!!!!!!!!!!! Ανυπομονούν τα πουλάκια μου να ανοίξουν τα σχολεία ε??? Κι εγώ θυμάμαι ότι πάντα στο τέλος του καλοκαιριού είχα βαρεθεί τόσο που χαιρόμουν όταν άνοιγαν τα σχολεία...μετά από μία εβδομάδα βέβαια το μετάνιωνα.....Καλή σχολική χρονιά να έχετε!!!!!!!!!!!!

Ζουζούνι κι ο Δημητράκης ε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!τι κανετε;

εγω σημερα εχω ρεπο αλλα παλι δουλειες δουλειες κ κουραση,εχω βαρεθει.απορω αν κανω δευτερο παιδι πως θα τα προλαβαινω.

διαβασα τα νεα σας,μπραβο στις εγκυουλες μας που πανε ολα καλα,αντε με το καλο κοριτσια,ολα να πανε τελεια!

εμενα καμια δε με ψαχνει ε;;με ξεχασατε πουλακια μου...

σημερα θα ερθει η μαμα μου να παρει τον αντωνακη να τον κρατησει για σαββατοκυριακο,προβλεπω να παθαινω καμια καταθλιψη παλι :D ,αλλα δεν τον βλεπει πολυ συχνα κ θελει να τον χαρει κ ειπα να της κανω το χατηρι να ξεκουραστει λιγο κ η πεθερα.

σημερα το μεσημερι εκει που μαγειρευα ξαφνικα γυρναω να δω τι κανει ο αντωνακης κ ειχε κανει κακα του κ πρωτη φορα του ειχαν βγει εξω απο τη πανα.τον βουτηξα κ τον πηγα στη μπανιερα κ μετα του ελεγα να κατσει καναπε κ να μη κουνηθει να τα μαζεψω.χαμος..ηταν κ ο μπιλακος στη δουλεια κ αγχωθηκα πολυ.

αυτα τα νεα μας,θα τα πουμε συντομα!!

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα!!!!Παλι χαθηκαμε ολες ?

Βικακι να μπαινεις πιο συχνα να τα λεμε...Ο Αντωνακης τι κανει ?Να του δωσεις πολλα φιλια...

Ο Νικολακης ευτυχως ειναι καλυτερα..

Σημερα περιμενω την κομμωτρια να μου κανει ανταυγιες.Θαερθει το απογευμα στο σπιτι και θα κουρεψει και το Νικολακη..

Κατερινακι καλη αρχη στα ζουζουνια σου αυριο στο σχολειο ....

Χρυσουλινι φιλια πολλα στις κουκλιτσες σου και καλη αρχη στη δουλεια.

Νασια η Μαμια τι κανει? που θα γεννησεις ?θεσσαλονικη ?

Δωσε χαιρετισματα και στη Δημητρουλα ..Τι κανει ?

Αυτα απο μας φιλια και καλο μεσημερι !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!δεν μπαινω συχνα.δεν εχω ορεξη.ψαχνουμε για δουλεια κ δεν βρισκουμε.τα εξοδα τρεχουν.ενοικια,λογαριασμοι κλπ.αρχιζουν κ τα σχολεια...αλλα λεφτα κι εκει..ειμαι σε απογνωση.

χαιρομαι που ειστε καλα.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια;;;;

εμεις επιστρεψαμε στο χωριο...και ανεβαινουμε παλι στις 25 σεμπτεμβρη.΄...εχω ενα σωρο δουλειες...

ειμαστε καλα...

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια

Εγώ είμαι πάλι δουλεια και συναχομένη απο χθες, πάντως την χόρτασα τηνΑγγελικούλα μου όλη την προηγούμενη βδομάδα.

Τι κάνουν τα ζουζούνια σας?

Ολια περαστικά στον Νικολάκι

Κατερίνα καλή σχολική χρονια στα αγοράκια σου.

Νάσια αστέρι η Μαρία σου ,άντε θα λέει αυτή τα παραμύθια στην αδερφούλα της

Γιωτα θα τα πούμε απο κοντά μετά αφού θα ξαναρθεις.

Πάτσυ μην απελπίζεσαι κάτι θα βρεθεί και σύντομα εύχομαι.

Βικάκι αντρακι κανονικό ο Αντωνάκης

Πασχαλια να περάσουν οι μέρες να δείτε πάλι το σποράκι σας

Ευα, Μάγδα Σοφάκι που χαθήκατε

Εμείς αυτές τις μέρες καταργήσαμε το καρότσι δεν το θέλει καθόλου. Στην αρχή βέβαια το κουβάλαγα και την έβαζα λίγο ειδικά αν είχαμε να πάμε κάπου μακρυά αλλά τις τελευταίες μέρες θέλει μόνο πόδια. Μπορεί να μας επέρνε περισσότερη ώρα για να πάμε κάπου αλλά μετά γύριζε ψώφια και κοιμόταν για κάνα δύωρο το μεσημέρι. Επίσης την βάλαμε και απο την κούνια σε μονό κρεβατάκι και μπορώ να πω οτι ενθουσιάστηκε. Το πρώτο βράδυ κοιμήθηκα μαζί της αλλά τα υπόλοιπα την κοιμίζω και φευγώ μετά.

Αρκετές αλλαγές τις έκανα :lol::lol: το γιογιο το άφησα για αργότερα.

Αυτά τα νέα μας φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

σας σκεφτομαι σας διαβαζω καθε μερα αλλα εχουν συμβει διαφορα κ ολο χανομαι!! θα προσπαθησω να μπω αυριο να σας πω τα νεα μας!!!

φιλακια παρα πολλα φιλες μου!!!!

Υ.Γ καγκουρουλα τελειες οι φωτο απο Αγγελικη κ Βασιλικουλα!!! μεγαλωσαν πολυ ρε τα παιδακια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...