Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλεναδιτσες 2010!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

καλημέρα φιλεναδίτσες.....

που είστε όλες;;;; χαθήκαμε! ελπίζω να είστε κάλά! tzitzikaki, Ηλιάννα......

miriaki πολλά πολλά περαστικά σου εύχομαι...τι ήταν κι αυτό με τόσο πυρετό;;;κι εγώ θα τρόμαζα πολύ!τουλάχιστον τώρα είσαι καλύτερα! το καλό είναι οτι δεν κόλλησε η μπουμπούκα! μπράβο σας περάσατε όμορφα!

magykal σε ευχαριστώ για τις ιδέες σου... μακάρι κι εμένα να το συνηθίσει...ανησυχώ γιατί τρώει τις κρέμες του πολύ ευχάριστα αλλά τη σούπα με τίποτα ! εδώ κ 10 μέρες που ξεκινήσαμε, τίποτα, καμία πρόοδος! ούτε 2 κουταλιές...βέβαια δεν ανησυχώ γιατί το βάρος του είναι πολύ καλό αλλά δεν τρώει το κυριότερο γεύμα του! την Τρίτη θα αρχίσουμε κοτόπουλο κ αγωνιώ για το πως θα του φανεί!

το μωράκι σου τι κάνει;;;;

κι εμείς ακόμη δεν είμαστε πολύ καλά...ο μικρούλης εκεί που δεν είχε τίποτα έκανε από την Τετάρτη μπούκωμα...όχι πολύ αλλά τα βράδια τον ακούω που μπουκώνει κ δυσκολεύεται να κοιμηθεί...την ημέρα είναι μια χαρά! πυρετό δεν ενεβάσαμε ευτυχώς! το κακό είναι οτι ξυπνάει πολλές φορές τη νύχτα κ κλαίει κ δεν ηρεμεί με τίποτα εκτός από το στήθος...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...είναι κ η ιωσούλα βέβαια αλλά κ από πριν άρχισε να το κάνει, περίπου τότε που αρχίσαμε τις στερεές, κοντά ένα μήνα τώρα! νιώθω πολύ κουρασμένη με αυτό, έχω καιρό να κοιμηθώ 3-4 ώρες συνεχόμενα....

με στεναχωρεί γιατί πριν είχε φτιάξει καλό πρόγραμμα, ξύπναγε μόνο 1 φορά για φαγητό!

εσάς πως κοιμούνται; tzitzikaki πως πάει η μικρή με τον ύπνο;;;;

εγώ ακόμη έχω πολύ μπούκωμα, πονοκέφαλο, κ λίγο βήχα...πότε θα περάσει κι αυτό;;;; κρατάει μέρες αυτή η παλιοίωση από οτι φαίνεται...με έπιασε Μ.Τρίτη κι ακόμη χάλια...

πολλά είπα π'αλι...

περιμένω νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 719
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΛΤΙΣ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Κ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ Κ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ..

ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΛΥΣΑΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou ti mou kanete?? pos eiste?? ego prospatho kala xthes imouna poli arosti kai den irtha doulia ax ti einai auto me emena teleutaia olo arosti eimai olo kati mou symbeni xthes ixa mia zali anagoules ligo pireto den mporousa na sikosto oute to moro na frontiso eutixos simera eimai ligo kalitera

eleni mou ti kanete o mpempis?

ta alla koritsakia pou xathikane??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα miriaki, περαστικά σου! τι κάνει η μπουμπού;;;;

εμείς καλύτερα αν κ μας ταλαιπωρεί ακόμη η ιωσούλα! έχουμε λίγο βήχα ακόμη, τα υπόλοιπα πέρασαν....

τρέχω κι εγώ, όσο μ αφήνει ο μικρός, με τις ετοιμασίες της βάπτισης.......

εσείς πότε θα την βαπτίσετε τη μικρούλα;

σε λίγες μέρες θα σας βάλω φωτο με τις μπομπονιέρες κλπ...

που είναι οι υπόλοιπες μανούλες;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera eleni mou nomizo oti miname mones mas pou pige to tzitzikaki i iliana kai oi upolipes???? akomi diakopes kanoun??

emeis baftizoume 26 tou iouni ase eleni ego den prolabeno gia tipota pia i mikri exei 3esikosi ena sinithio kai 3ipna tin nixta les kai einai neogenito auta den mou ta ekane otan itane enos kai duo minon kai mou ta kanei tora kai me talaipori poli kathe apogeuma stinoume kai ena kauga arnite pismatika na faei frouto den 3ero ti exei pathi ase pou kathe proi ekei pou tin 3ipnaga 6.30 tin taiza kai epeze sto krebati mou mexri na ntitho tora tsirizi kathe proi i idia istoria den 3ero ti tin exei piasi kai me exei kourasi poli :(:( leme aurio na pame me tin nona tis na doume gia baftistika se liges meres genaei kai auti opote den exoume poles meres :?

eseis pote vaftizete?? perimeno foto apo mpomponieres ego foto apo mpomponieres den mporo na valo emas edo tis mpomponieres tis analamvani i nona opote den tha tis exo ego tha balo to prosklitirio omos an kapia stigmi ta katafero na pao na diale3o :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miriaki τι κάνεις;;;; μόνες μείναμε!!!

βαπτίζουμε τον μικρούλη 29 Μάη κ η βάπτιση θα γίνει σε ένα χωριό λίγο έξω απ τη Βέροια, στου άντρα μου. έτσι 20 του μήνα ταξιδεύουμε κ έχω αγχωθεί πολύ πως θα είναι το πρώτο μας ταξίδι με το μωρό... ελπίζω να του αρέσει κ να συνηθίσει γρήγορα!

έτσι τρέχω όσο μπορώ για να κανονίσω τις λεπτομέρειες κ όχι μόνο.... θα έχουμε ετοιμάσει τα περισσότερα απο εδώ ώστε πάνω να μην έχουμε τρεξίματα πολλά με το μωρό, θα μου μείνουν για πάνω τα γλυκά που πρέπει να παραγγείλω κ ο στολισμός της εκκλησίας.

αυτές τις μέρες όλο έξω είμαστε κ ψωνίζουμε, πολλά λεφτά μας έχουν φύγει κ αυτή είναι μόνο η αρχή....

χθες ψωνίσαμε του μπεμπούλη πολλά πολλά ρουχαλάκια μιας κ μας μικρύνανε κ θέλαμε ανοιξιάτικα πια ώστε να μαστε όμορφοι στο χωριό που θα μας δουν οι δικοί μας....

σήμερα έγραφα τα ονόματα των καλεσμένων στα προσκλητήρια...

κι εμένα miriaki ο μικρός χάλια τα βράδυα, πιστεύω πως είναι αυτή η φάση τώρα, μετά την εισαγωγή στις στερεές που το κάνουν αυτό...

δυο βράδια τώρα πάμε καλά για να δούμε πως θα συνεχίσουμε...

χθες ήταν το πρώτο μας βράδυ που ο μικρός κοιμήθηκε μέχρι τις 6 το πρωί χωρίς να γκρινιάξει, χωρίς να φάει.... δεν ξανάγινε αυτό! ξύπνησα 6 παρά κ τρόμαξα τόσο πολύ......είπα κάτι έγινε....δεν το πίστευα οτι κοιμάται συνεχόμενα!

αχ, μακάρι να συνεχίσει έτσι.......!

εγώ είμαι πάλι άρρωστη...εκεί που πήγα να συνέλθω 1-2 μέρες τώρα με πιάνει απ την αρχή πάλι! έχω από χθες μπούκωμα, φτερνίσματα κ τρομερή καταρροή, δεν μπορώ, κουράστηκα πια, απο Μ.Τετάρτη είμαι άρρωστη..........................................................................................

ευτυχώς ο μικρούλης μου είναι καλύτερα. Ελπίζω να μην του κολλήσω του καημενούλη!

σήμερα αδιαθέτησα μετά από 15.5 μήνες......!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia i kalitera kalimera eleni mou afou miname i dyo mas vre pou pige to tzitzikaki mas??? i iliana arxizo na anisixo elpizo na einai kala kai apla na min mas grafoun

ax elenaki mou kontepsane i meres gia tin vaftisi sas diladi ante koritsimi na erthi ekeini i mera na sou figi kai esena to agxos ax prepei na einai oraia pou tha kanete tin vaftisi sto xorio tha menete sta petherika diladi?

kimithike o paidaros mas toses ores xthes?? ftou na min ton matia3oume e kairos itan na arxisi na kimate sinexomeno...

emena autes tis meres arxise na veltionete o upnos tis to sabbato kimithike apo tis 9.30 kai 3ipnise stis 7.30 kai xthes kimithike 10 kai 3ipnise 6 kala pame

ax eleni mou min milas gia e3oda min milas autes tis meres exo dosi mia periousia kai akomi exoume na dosoume den thimame an sou eipa ekana kati e3etasis ormonon kai di3ane oti einai psiles i monades tis prolaktinis i prolaktini einai mia ousia pou vriskete sto mitriko gala kai dini entoli o egkefalos na paraxti kai akomi di3ane oti exo upothiroeidismo opote arxisa na trexo stous giatrous kai olo dino kai dino....

ti kalo tha magirepsis simera??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα miriaki καλά είμαστε...

πολύ τρέξιμο με τη βάπτιση, πολλά ψώνια, πράγματα, διάφορα....άρχισα να κουράζομαι ήδη...που να πάμε κ στο χωριό.... ναι, πλησιάζουν οι μέρες.

ναι, τις περισσότερες μέρες θα μείνουμε στης πεθεράς κ ήδη με πιάνουν τα νεύρα μου όσο το σκέφτομαι....

τελοσπάντων, ανησυχώ κ για τον καιρό που δε λέει να φτιάξει...ανησυχώ για το πως θα προσαρμοστεί ο μικρούλης...ανησυχώ που ακόμη έχει λίγες μυξούλες....ανησυχώ για πολλά, άστα!

θέλω να ναι όλα όμορφα αλλλά τελικά το ξέρω μόνο το άγχος κ η κούραση θα μνου μείνει...

χθες δεν κοιμηθήκαμε πολύ καλά πάλι... μπράβο σας, άντε να φτιάξετε σιγά σιγά τον ύπνο σας!

τι είναι τώρα αυτό με την προλακτίνη;;;;γιατί συμβαίνει άραγε αυτό;

όταν μάθεις κάτι πες μου, ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό!

έχω τόσες δουλειές κ δεν προλαβαίνω...μόνο το σίδερο θέλει πόσες ώρες...

σήμερα μαγειρεψα χοιρινό στην κατσαρόλα με καρότυα κ πατάτες...ότι είχε το ψυγείο, βαρέθηκα κ με το μαγείρεμα!

πως τα πάει η μικρούλα με τρο φαγητό;;;εμείς αρνούμαστε ακόμη τα λαχανικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα miriaki, ναι κρίμα.....

καλά είναι ο μπεμπούλης μου, ανήσυχος ακόμη τα βράδια...ζητάει αρκετές φορές στήθος...όσο γάλα δεν πίνει την ημέρα το ζητάει τη νύχτα!

ευτυχώς είμαστε κ οι δυο μας καλά τώρα, πέρασε η ιωσούλα...

την επόμενη Παρασκευή φεύγουμε στο χωριό για τη βάπτιση κ θα μείνουμε 12 μέρες περίπου.

εσείς πως πάτε με τα φαγητάκια;τα τρώτε όλα;νεράκι πίνει η μπουμπού;;;

εμεις δεν πίνουμε καθόλου νερό κ η σουπίτσα δε μας αρέσει, τις κρεμούλες τις τρώμε μια χαρά!

εσύ τι έγινε τελικά με τις εξετάσεις;;;

φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάει χαθήκαμε όλες.....

miriaki που είσαι;;;είσαι καλά;;;;η μπουμπού τι κάνει;;;

εγώ αυτές τις μέρες όλο τρέχω με τα πράγματα της βάπτισης κ δεν προλαβαίνω τίποτα... Παρασκευή φεύγουμε για το χωριό, χαμός γίνεται πολλά πράγματα.... πρώτη φορά ταξιδεύουμε με το μωρό κ προσπαθώ να συντονιστώ!

θα μπαίνω σπάνια, όταν βρίσκω λίγο χρόνο, για να διαβάζω τα νέα σου miriaki, μη χαθείς κι εσύ.....

αρχές Ιούνη θα επιστρέψουμε...

εμείς καλά είμαστε κατα τα άλλα, πάμε συχνά βολτίτσες...

πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα σε όλο το παρεάκι... Έχω πολύ καιρό να μπω....την μία οι δουλειές του σπιτιού την άλλη ο μικρός.....αποκτήσαμε όνομα.....Βασίλης. Ελένη το ίδιο όνομα έχουνε τα μικρά μας.Με το καλό να το βαπτίσετε και εσείς... τέλειο το ευχολόγιο, χαράς στο κουράγιο σου...

Περί βάπτισης όλα πήγαν πολύ καλά...αν εξαιρέσουμε το τραπέζι μετά που το αφεντικό δεν θυμόταν το μενού που είχαμε κανονίσει και στο τέλος δεν ήθελε να μας κόψει απόδειξη.. :twisted::twisted: κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό...αλλα δεν θέλω να τα θυμάμαι...Οταν γυρίσαμε σπίτι μετά τι τέλεια που ήταν!Δεν χόρταινα κάθομαι στον καναπέ με τις ώρες και να ανοίγουμε τα δώρα του μικρού...

Tα γεύματα σχεδόν όλα τα τρώει ο μικρός, το νερό δεν πολυπίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

leticia μου, να σας ζήσει ο Βασίλης.....!!! γερός κ καλότυχος!

όντως κι εγώ σκέφτομαι την ώρα που θα γυρίσω σπίτι, θα χει τελει'ώσει η βάπτιση κ θα μου χει φύγει πια αυτό το άγχος.......

εμείς αύριο φεύγουμε για το χωριό κ εκτός των άλλων αγχώνομαι κ για το πως θα καθίσει ο μικρός στο αεροπλάνο....

miriaki τι κάνεις;;;όλα καλά;;;;

καλημέρα σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenaki mou kalimera elpizo na pigate to ta3idi sas kai ola na einai kala min agxonese koritsaki mou ola tha einai telia kai ego tora trexo me tin vaftisi kai tin doulia einai ligo duskolo...

perimeno nea sou

leticia mou na sas zisi to neofotisto tora sou efige to agxos ti trelos pou itan o idioktitis ti enoeis oti 3exase to menou??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia moy.ti kanete?exw kati mhnes na mpw.na zhsoun ta neofwtista mwrakia na einai kalotyxa kai eytyxismena eyxomai.Hliana megalwse h koilitsa e?kale pote htan pou emathes gia thn egkymosynh kai eixes frikarei thymasai?na eides?perase o kairos kai megalwse kai to mpampaki sou.xronia polla kai gia to allo sou to mwraki.miria emeis ta leme sto fb opote mpainw xi xi.koritsia kai to diko mou den pinei nero me to zori ligo tou dinw.loipon sas afhnw polla filia se oles elpizw na mpw pio syntoma thn epomenh fora.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

τι κάνουν οι φιλεναδίτσες;;;;

miriaki τι κάνει η μπουμπού;;;;;

εμείς βαφτισήκαμε κ επιτέλους επιστρέψαμε!!!

όλα ήταν πολύ όμορφα κ ευτυχώς ο μικρός δεν έκλαψε όσο περιμέναμε!!!

τώρα έχουμε μια ιωσούλα με διάρροια κ βήχα....

πρέπει να ξεκινήσω σιγά σιγά κ προσπάθεια αποθηλασμού μιας κ τέλη του μήνα επιστρέφω στη δουλειά. δοκίμασα να του δώσω ξένο γάλα κ αρνείται κατηγορηματικά!είμαι πολύ στεναχωρημένη με όλο αυτό... η αλήθεια είναι οτι δεν θέλω να σταματήσω το θηλασμό αλλά η λογική μου λέει να το κάνω μιας κ δυσκολεύομαι κ με τη διατροφή μου λόγω της αλλεργίας στο γάλα αλλά κ λόγω του οτι δεν μπορώ να βγάλω με το θήλαστρο!

όλα μου φαίνονται βουνό, λίγο ο θηλασμός, λίγο η επιστροφή στη δουλειά, λίγο η νταντά μας κ πως θα τη συνηθίσουμε......

μακάρι να φτιάξουν σύντομα όλα....

miriaki περιμένω νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...