Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

στεισι τι χειρουργιο εχεις κανει στην μεση???εχω δισκοκοιλες κ ουτε εγω ξερω πως θα γεννησω τελικα μια λεμε καισαρικη μια φυσιολογικα θα δειξει....

που εισαι εσυ βρε γιουλακι!!!!!θα το πω στο γιατρο αλλα ειναι φυσιολογικο οπως ειπε κ η στεισι το εχουν κ αλλες κοπελες απο δω...

αχ μπαινω κ διαβαζω τις παλιογκαστρουλες κ πολυ χαιρομε γενναν τα κοριτσακια ενα ενα....αντε ποτε θα φτασουμε κ εμεις εκει....αρχισαν να μην περνανε οι μερες...μου φαινοντε πιο μεγαλες...μαλλον επειδη το σκεφτομε πολυ....

αλεξης for ever!!!!πολυ ομορφο ονομα γιουλι!!!!!

ελενακι μηπως να γραψεις στην λιστουλα μας κ τα ονοματα των μπεμπακιων μας???????

Happy, εγώ είχα 2 κήλες μεσοσπονδύλιου δίσκου οι οποίες θα μπορούσαν να μου δημιουργήσουν μεγάλο πρόβλημα σε μια πιθανή εγκυμοσύνη οποτε αναγκάστηκα να κάνω το χειρουργείο πριν. Έκανα μικροδισκεκτομή σε δύο επίπεδα και σπονδυλοδεσία με εμφυτεύματα τιτανίου. Μετά από 1 χρόνο που ήταν το ασφαλές προσπάθησα για bebe και να'μαι τώρα στην 26η εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμείς σε καρότσι έχουμε καταλήξει. Θέλουμε το loola της bebeComfort! Λέμε να το παραγγείλουμε απ'εξω μέσω internet γιατί είναι πιο φτηνό. Για κούνια, μάλλον την Ciak σε λευκό από τα Pali που είναι σε καλή τιμή τώρα στις εκπτώσεις και θα τη συνδιάσουμε με την προίκα gigi & lele! Μας είπαν ότι μπορούμε να την κλείσουμε με μια προκαταβολή και να μας την στείλουν όποτε θέλουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Κορίτσια μπράβο σας..δε σας προλαβαίνω!Μου βγήκαν τα μάτια μέχρι να διαβάσω τόσες σελίδες :shock: αλλα χαλάλι γιατί μόνο καλά νέα διαβάζω. ;) Σέ λίγες μέρες ή μάλλον σε λίγες ώρες έτσι όπως πάτε θα ανοίξουμε το Νο 4!!! :D Να καλωσορίσω τη Steisy!Με το καλό το κοριτσάκι σου!Θα σε βάλω σε λιγάκι στη λίστα μας. Samarcande τι ζουζουνιάρικη κοιλίτσα!! Ειρήνη μου πολύ όμορφα τα χρώματα κ τα έπιπλα,μεγια!! AFRODITE να μας μιλάς πιο συχνά γιατί θέλουμε να μαθαίνουμε νέα σου! :D jule μου μάρέσει το ΑΛΕΞΗΣ! Όσο για την καισαρική που λές πιστεύω είναι ανάλογα τις αντοχές της καθεμίας..εγώ π.χ δε φοβάμια τον φυσιολογικό κ τρέμω στην ιδέα της "τομάρας" στη κοιλιά μου..μετα συγχωρήσεως ούτε να βήξω απο τον πόνο δε θα μπορώ! :o Σκωληκοειδοτομή έκανα κ 3 μήνες ούτε βάρος σήκωνα,ούτε σέξ επιτρεπόταν,ούτε τρέξιμο κ παρόλο που έκανε πλαστική κ ας ήταν μικρή τομή ακόμα φαίνεται λίγο. Αφροδίτη που είσαι καλέ να μας πείς τα νέα;;θα σκάσουμε! Άφρο μου απο ακράτεια άλλο τίποτα..δε τολμάω να μείνω χωρίς σερβιετάκι γιατί αλλιώς θα άλλαζα 100 βρακάκια τη μέρα! =)) Συμπεθερούλα μου γλυκειά μην ανησυχείς για τον πόνο στο πιπί :oops: τον έχω κ εγώ κ είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός μου. Όσο για την ιδέα με τα ονόματα των μπεμπακίων στην λιστούλα μας εγκρίνω!!Ρίχτε ονόματα να γράψω!! Τον γαμπρούλη σου θα το λένε ΜΑΡΙΟ γιατί είναι ταμμένος στη Παναγίτσα μας αλλα μ'αρέσει κιόλας και ΓΙΩΡΓΟ δεύτερο όνομα του μπαμπάκα μου που έχουμε έρωτα κ δε μου χαλάει χατίρι! Α!μη ξεχάσω!Χθές το απόγευμα αγοράσαμε το καρότσι με το πορτ μπεμπέ κ κάθισμα αυτοκινήτου!Αυτό τελικά σε χρώμα Pois Brown! http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2011/Pliko+Switch+Compact+Modular

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στεισι για πες μου πληροφορειες για τις κηλες σου μετα το χειρουργιο σε ποσο καιρο αναρρωσες???τωρα πως εισαι με την μεση σου????εχω μεγαλο προβλημα η μια δισκοκοιλη ειναι μεγαλη το καλοκαιρι που μας περασε ημουν ενα μιση μηνα στο κρεββατι ουτε ενεσεις ουτε χαπια δεν μου επιαναν μεχρι κ κορτιζονη εκανα τιποτα....υπεφερα πολυ υπηρχαν μερες που ουρλιαζα απο τον πονο εκει να δεις κλαμα....τελικα πηγα σε εναν πρακτικο κ σηκωθηκα απο το κρεββατι αρχισα μεσα σε 10 μερες να ξανα περπαταω κ να ειμαι ισια αλλα εμεινα πολυ γρηγορα εγκυος κ φοβομουν πως θα βγαλω περα την εγκυμοσυνη ως τωρα ειμαι οκ απλα δεν κανω πολλα πολλα κ ξεκουραζομαι πολυ...καποια στιγμη θα κανω επεμβαση αλλα φοβαμε σε τι γιατρο θα πεσω...μην ειναι χασαπης κ με σακαταψει...εσυ που εκανες την επεμβαση???ο γιατρος σου ηταν καλος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεισι να δεις τα μεταφορικα, ειδικα για ογκωδες πραματα. Ηθελε η μανα μου να μου στειλει απο την Αμερικη και κοστιζε περισσοτερο απ' οτι την αγορασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς σας φαίνεται η λίστα μας με τα ονοματάκια;;; Λέτε να τα βάλω με χρώμα καλύτερα; Έγραψα αυτά που θυμόμουν,πείτε μου κ οι υπόλοιπες άν έχετε αποφασίσει!! Σουλάκι μου τελικά τη νυφούλα μου Ελένη ή Ελεάνα θα την λέμε;;; Steisy σε έβαλα κ σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!

δεν σας εγραψα χτες, γιατι αργησαμε να ερθουμε απο το γιατρο και μετα περασαμε απο τα πεθερικα μου!! τα νεα μας, λοιπον.... ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ!!!!!!εχουμε ενα κοριτσακι στην κοιλιτσα, που ο γιατρος ειπε οτι ειναι μια χαρα, στις μετρησεις του, στο βαρος του ( 498 γρ το μαναρι μου), και σε ολα του τα οργανακια!!!

ειχαμε ομως και κατι δυσαρεστο... διαπιστωσε 1 ομφαλικη αρτηρια αντι για 2 που εχει κανονικα το μωρο για να τρεφεται απο τη μαμα....τρομαξαμε λιγο, γιατι μας ειπε οτι οταν η μονηρης ομφαλικη αρτηρια συνοδευεται και απο αλλα ανωμαλα ευρηματα στην αναπτυξη του μωρου, ειναι σημαδι καποιας καρδιοπαθειας....και ναι μεν, ειδε την καρδουλα του μια χαρα, συμφωνα με τη βιβλιογραφια ομως πρεπει να με δει και ενας καρδιοεμβρυολογος...μας ειπε να παμε στην κ.Κομνου στο ελενα και να κανουμε εναν υπερηχο καρδιας...εμας, μας κοπηκαν τα ποδια, και ευχομαι ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ να μην βρεθει στη θεση μας....δεν ξεραμε πως να στηριξουμε ο ενας τον αλλο, και να του δωσουμε κουραγιο.... πηρα αμεσως το γιατρο μου και μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα, και να παρω ενα τηλ. να κλεισω ραντεβου με την καρδιολογο, εκ μερους του...δεν χρειαζεται να σας πω πως περασε η νυχτα, μεχρι να ξημερωσει ο θεος τη μερα του...μανουλες ειστε και καταλαβαινετε την αγωνια που περασαμε για το παιδακι μας....

με τα πολλα, πηραμε τηλ σημερα το πρωι και μας ειπε να παμε να τη δουμε.....1 ωρα στην κινηση, λογω της απεργιας και η υπομονη μας δοκιμαστηκε...αλλη μια ωρα στην αναμονη μεχρι να ερθει η γιατρος, παναγιτσα μου πως περασε!!!! αλλα μολις μου εκανε τον υπερηχο και μου ειπε ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ εφυγαν τα δακρυα που τα κρατουσα τοσες ωρες , και ουτε μπορουσα να τα σταματησω!!!

αυριο θα δουμε το γιατρο να μας εξηγησει καλυτερα, αν και απο το ιντερνετ εμαθα καποια πραγματακια : συμαβαινει μια φορα στις 100 γεννησεις και συνηθως στα κοριτσακια...οταν δεν υπαρχει καποιο αλλο προβλημα ( καλη ωρα ) συνισταται συχνοτερη παρακολουθηση γιατι ενδεχεται τον 9ο να μην παιρνει το βαρος που πρεπει....και οσες αλλες μανουλες ειχαν παρομοιο προβλημα ( απο μαρτυριες που διαβασα ) γεννησαν τελικα φυσιολογικα μωρακια, ουτε καν ελλιποβαρη!!!!!

τι να πω....εμεις πιστευουμε οτι ολα θα πανε καλα, και η παναγιτσα θα φυλαει το μωρακι μας!!! ισως χρειαστει και αμνιοκεντηση, θα μας πει ο γιατρος.... αυτα κοριτσια, δεν προλαβα να διαβασω τα νεα σας, ελπιζω να ειναι ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου η Παναγίτσα μας είναι μεγάλη κ σίγουρα θα έχει καλά το κοριτσάκι σας! Μια άσχημη δοκιμασία ήταν κ πέρασε..Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου! Καταλαβαίνω κ εγώ κ όλες οι μανούλες τί πέρασες αυτές τις ώρες αλλα όπως είπε κ η γιατρός ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!! Εύχομαι να ήταν η πρώτη κ τελευταία φορά που έκλαψες κ απο εδώ κ πέρα μόνο δάκρυα χαράς να έχεις! Να μας ενημερώσεις κ ότι χρειαστείς είμαστε εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas fouskitses!!!ti kanete??

afrodite min stenaxwriesai koritsaki mou ola kala tha pane...arkei na to pistepseis!to eipe kai i giatros..tha pate kai ston diko sou..pantws emeis eimaste edw..!pes mas nea apo ton dr!

elenaki megia to karotsaki sas!kalovolto...xexe!to antraki mou tha to vgaloume niko!an theleis valto sti listoula!

steicy kalws mas irthes..me to kalo korakla sas!

soulitsa ola kala??pws paei i mesoula?

jule polu wraio to aleksis..an kai kalutero to alexandros..epeidi den diavasa tha to vgaleis alexandro kai tha to fwnazeis aleksi?

giwrgo trelompampa pws paei to marianaki??sas exei taraksei sta klwtsidia o xrusovalantis e??

iliodwra pou eisai filenaditsa mou?i nufi sou telika ti mwraki exei?i dikia mou mallon agori..tin paraskeui tha to sigourepsoume..

afro,andria,samarcande,touristria,AFRODITI filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτακι μου τι νυχτα περασες...ευτυχως τελος καλο ολα καλα η παναγιτσα προστατευει ολα τα μωρακια ;)

με το καλο η κορακλα σας το λουλουδακι σας [smilie=toothy4.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=love1.gif][smilie=love10.gif] [smilie=icon_flower.gif]

ελενα μου συμπεθερουλα μου καλο βολτο το καροτσακι σας!!!!

ελεανα τελικα το ονομα της μπεμπουλας μας :D η νυφουλα σου θα παρει κ απο τις δυο γιαγιαδες :lol:

που εισαι εσυ βρε joannaki εχεις μαζεψει απουσιες ε!!!!!

ο γιωργος μας σημερα δεν εμφανιστηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite μη στεναχωριεσαι ολα θα πανε καλα!

θα σας το πει και ο καρδιοεμβρυολογος...

Απλα καταλαβαινω πως αισθανθηκατε αληθεια ομως θα δεις ολα θα ειναι καλα :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζοαννακι τι ομορφο που ησαστε κοντα με τις νυφουλες σας θα μεγαλωνουν μαζι τα ξαδερφακια!!!εμας η αδερφη του αντρα μου ηταν 7 μηνων οταν εμεινα κ εγω εγκυος η πεθερα μου τρελαθηκε απο την χαρα της εκει που δεν ειχε κανενα εγγονακι τωρα εχει μια μπουμπου 3 μηνων κ αλλη μια μπουμπου ερχετε σε λιγους μηνες...για την ακριβεια σε 89 μερες :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai soulitsa mou!mou leipete..alla exw ena themataki me mia kopela apo to post mas kai den poluthelw na mpainw na diavazw..anavoune ta lampakia mou!xaxa!na sou zisei kai i anipsoula!me to kalo kai i korakla!!

nai...eimai polu xaroumeni me ti nufoula mou!!tha megalwsoune kai mazi...

giati sto 1o paidaki den exw kanena sunomiliko kai kanw sunexeia to karagkiozi gia na pernaei kala afou den exei pareoula..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου ευχομαι να πανε ολα καλα και η Παναγια να ειναι μαζι σας και μαζι μας. Απο βαρος μεχρι τωρα νομιζω οτι πηρα καλα η μπεμπουλα.

Ελενα μου αρεσει με τα μαυρα γραμματα τα ονοματα. Σε μενα βαλε Διονυσης.

Σουλα μου αρεσει πολυ το Ελεανα.

Τουριστρια τι εγινε με την αδεια σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτάκι όλα καλά θα είναι μέχρι τέλους! Μην αγχώνεσαι και με το καλό η κορούλα σου! Τώρα μπορείς να ξεκινήσεις τα ψώνια και τις ετοιμασίες!

Έλενα με γεια το καρότσι, καλοτάξιδο, είναι πολύ όμορφο και το χρωματάκι!

Λοιπόν στα prenatal είδα 3-4 κούνιες που μου αρέσουν αρκετά, τιμές από 190 έως 260 ευρώ. Έχουν και συρτάρι από κάτω, πολύ βολικό. Αυτό που με προβλημάτισε είναι πως μόνο η μία έχει δύο θέσεις στρώματος, οι άλλες έχουν μόνο κάγκελο που ανεβοκατεβαίνει, άρα περισσότερο σκύψιμο... Έχω κι άλλα δυο τρία μαγαζιά να πάω ακόμα και θα δω.

Πήρα ένα μικρό δωράκι του Άρη, ένα γλυκό σετάκι βούρτσα και χτένα σε γαλάζιο! Και αγόρασα σουτιέν θηλασμού, ωραιότατα, 21 ευρώ το ένα κι ένα κολάν εγκυμοσύνης επίσης 21 ευρώ. Κι ένα από αυτά τα τεράστια μαξιλάρια θηλασμού (τα μακρόστενα), που τα χρησιμοποιείς και κατά την εγκυμοσύνη για τον ύπνο και για τη μέση, πολύ βολικό, το έχω τώρα γύρω μου στο καναπέ και είναι τέλειο!!

Χάζεψα λίγο και ρουχαλάκια, δε συγκράτησα ακριβώς τιμές (συγγνώμη georgi μου, είχα πει να τα σημειώσω αλλά ξέχασα) αλλά μου φάνηκαν λογικές και τα ρουχαλάκια καλή ποιότητα! Κανόνισα να ξαναπάω τη Τρίτη το απόγευμα σε δωρεάν ενημερωτική συνάντηση μαμάδων που κάνουν. Θέλει καμιά να'ρθει?

Όμορφη η λιστούλα μας με τα ονόματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ(ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ) ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΖΕΜΑ...ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΕΙΝΑΙΑΛΕΞΗΣ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ....ΟΥΤΕ ΑΛΕΚΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ....

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ....ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ!!!!

ΣΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΕΛΕΑΝΝΑ?

ΣΑΜΑΡΚΑΝΤΕ ΣΕ ΠΟΙΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΕΝΑΤΑΛ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ????

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΕΣ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ!!!

ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΛΗΤΩ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ....ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ...ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΟΙ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ!!!ΣΤΟ ΓΥΡΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΛΕΥΚΩΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.....ΞΕΡΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ...ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΖΥΓΙΖΕΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!ΑΠ'ΟΤΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1,5 ΚΙΛΟ....ΕΠΙΣΗΣ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΛΕΙΝΩ ΤΗΝ 30η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ....ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΑΡΙΘΜΟ!!!ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ??? :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd[smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif] ...ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΟΛΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΤΩ!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση σας!!! ειμαι καλυτερα, κι εχω σχεδον πειστει οτι δεν ειναι τιποτα φοβερο....οταν δω και το γιατρο μου αυριο πιστευω θα ησυχασω περισσοτερο!!!

χαιρομαι που προχωρανε τα ψωνια σας!!αντε , με το καλο να τα χαρουν τα νινακια μας!!!

ελενα, ωραια η λιστα με τα ονοματα!!!βαλε και το δικο μας, τωρα που ξερουμε οτι ερχεται η ΑΘΗΝΑ μας!!!το κοριτσακι μας, θα παει το ονομα της μαμας μου, που γιορταζει μαζι με την αφροδιτη ( εγω δηλ) την 1η σεπτεμβρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομορφανεακια!! με το καλο η μπέμπα σας!

Εφτιαξα λιγα πραγματακια μεσα στο δωματιακι της μπεμπας για να σκεφτω.. νομιζω οτι θελω να ανοιξω το μοβ..εσας σας αρεσε λετε αλλα δε ξερωβρε κοριτσια..μπας ειναι σκουρο κ τρομαζει το μπεμπακι? Απορω τι με εχει πιασει κ μου φταιει το δωματιακι της!!!

Jule ωραιο ονοματακι!!! Μου αρέσει πολυ!!Εγω προτειμώ να μη γραφει το ονομα της μπεμπας μας ακόμη εδω γιατι ποτε δε ξέρεις :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συναντήσεις έχει σε όλα τα Prenatal απ' ότι βλέπω (Σύνταγμα, Πατησίων, Βριλήσσια, Γλυφάδα, Μενίδι, Πειραιάς, Περιστέρι), Jule πες μου ποιο σ' ενδιαφέρει να σου πω ημερομηνίες και τηλέφωνα. Εγώ θα πάω στο κατάστημα του Συντάγματος, Νίκης 4, τηλ. 2103216490, την άλλη Τρίτη 08/02, στις 6 μ.μ.

Afrodite αγαπάω πολύ το όνομα Αθηνά, συνδέεται με τρία πολύ αγαπημένα μου πρόσωπα και με πολύ πολύ γλυκές φατσούλες! Μια χαρά γερή και χαρούμενη θα σας έρθει η Αθηνούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Touristria σ' έχει πιάσει άγχος, γιατί?? Εντάξει κι εγώ ένα τόνο πιο ανοιχτό θα το έκανα αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου, είμαι περίεργη με τα χρώματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάρες μου σε λίγο θα συμπληρώσω κ τα υπόλοιπα ονοματάκια!!Κ το Διονύσης κ το Αλέξης!Όλα είναι πολύ όμορφα πάντως! ;) samarcande μου καλωρίζικα τα ρουχαλάκια σου αλλα κ το δωράκι του Άρη!

joanaki μου όμορφο εμείς θέλουμε να σε διαβάζουμε ΣΥΝΕΧΕΙΑ κ αν υπάρχει "θεματάκι" όπως λές απλά προσπέρνα το μηνυμα της κοπέλας κ γράψε μας τα νέα σου!! Να μη σε χάνουμε οι υπόλοιπες που σε θέλουμε! ;) Ο τυφωνάκος σου τί κάνει;; Ο μικρούλης σου δίνει το παρόν δυναμικά κάθε μέρα;; Όντως είναι πολύ όμορφο που θα έχει παρέα το παιδάκι σου!Κ εμένα είναι έγκυος η γυναίκα του ξαδερφού μου 9 εβδομάδες μεγαλύτερη κ 10 εβδομάδες λιγότερο η ξαδέρφη μου!Όλες έχουμε αγόρια κ ευελπιστώ να μην πλακώνονται για να κάνουν παρέα! :lol: :lol:

Ειρηνάκι το χρώμα προσωπικά μου αρέσει κ δεν το βρίσκω too much..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι σου φαινεται οι ορμονες φταινε!!!εμεις βαψαμε το σπιτι τις κουρτινες τις διαλεξα εγω κ ημουν κ ξετρελαμενη μετα απο καποια φαση τις εβλεπα κ εκλεγα :lol::lol::lol: ασε αν ειναι ακομη 2 3 εβδομαδες τον τοιχο ετσι κ βλεπεις αν συνεχησει να σε ενοχλει το αλλαζεται εμενα μου αρεσει πολυ παντος τα επιπλα ειναι λευκα κ δενει με το υπολοιπο αν θες μπορεις να βαλεις λαχανι η λευκη κουρτινα κ το χαλι σας παρτο ανοιχτοχρωμο.

τζοαννακι μου ενταξει δεν γινετε να ταιριαζουμε ολοι σιγουρα οι γνωμες κ τα γουστα ειναι διαφορετικα αλλα υπαρχουμε κ εμεις που σε αγαπαμε κ θελουμε την παρεα σου για αυτο να μπαινεις να τα λεμε πιο συχνα!!!

samarcante ποσο το πηρες το μαξιλαρι εγκυμοσυνης-θηλασμου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...