Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδια!

ελενα θα μας τρυπισουν οσες φορες γραφει για τις ληψεις, εμενα 4 φορες (και στο πρωτο μου το ιδιο). Μεγαλη ή μικρη αφορα τις ληψεις και οχι την ζαχαρη, η ποσοτητα ειναι ιδια σε ολες περιπου. Απλα αυτες τις δυο 2ωρες μενεις νυστικια και εαν σου επιτρεπουν νερο!!!!!!!!!

joanaki με το καλο ο ανδρακλας!!! Ηλιοδωρα ειναι η κορουλα σου περιπου τα ιδια γρ. με τον γιοκα μου.

Οπως και η ελενα ετσι και εγω δεν θα μπορεσω να αποφυγω τις μετακινησεις με το αυτοκ. οταν γεννηθει, σκεφτηται οτι εγω μεχρι και την τελευταια μερα θα πηγαινω Ν.φιλαδελφεια - Περιστερι τον γιο μου στο σχολειο. (σε δημοσιο ειναι, απλα εμεις μετακομισαμε και τον αφησα εκει). Δεν εχω βοηθεια απο κανεναν.

Αφροδιτη που χαθηκες; Ελπιζω να ειδες τις τιμες που σου εγραψα.

Το παπλωματακι τις περισσοτερες φορες παει χαμενο. Ειναι βαρια για τα μωρα.

Το πορτ-μπεμπε για ποιο λογο το χρησιμοποιουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi καλημέρα!Έχεις δίκιο,κ μένα 4 λήψεις μου είπαν.Ελπίζω να μη πέσουμε σε άσχετες κ αρχίζουν να μας τρυπάνε 100 φορές μέχρι να βρούν τη φλέβα.. Το πόρτ μπεμπέ απ'ότι μου είπαν στο μαγαζί που αγόρασα τα πράγματα του μωρού,είναι για να κοιμάται το μωράκι στην αρχή άν το θές δίπλα στο κρεβάτι σου κ δε πάρεις λίνκο επίσης δε χρειάζεται άν πάρεις καλαθούνα(είναι κ πιό ευρύχωρη) γιατί είναι το ίδιο πράγμα.κ τα δύο εξάλλου μόνο μέχρι τον 3ο μήνα τα χρησιμοποιείς μετα δεν χωράνε μέσα τα μωρούλια!

Περιστέρι μένεις τώρα ή έμενες;Κ εγώ απο Περιστέρι είμαι μόνο που τώρα μετακόμισα Πειραιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi καλημέρα!Έχεις δίκιο,κ μένα 4 λήψεις μου είπαν.Ελπίζω να μη πέσουμε σε άσχετες κ αρχίζουν να μας τρυπάνε 100 φορές μέχρι να βρούν τη φλέβα.. Το πόρτ μπεμπέ απ'ότι μου είπαν στο μαγαζί που αγόρασα τα πράγματα του μωρού,είναι για να κοιμάται το μωράκι στην αρχή άν το θές δίπλα στο κρεβάτι σου κ δε πάρεις λίνκο επίσης δε χρειάζεται άν πάρεις καλαθούνα(είναι κ πιό ευρύχωρη) γιατί είναι το ίδιο πράγμα.κ τα δύο εξάλλου μόνο μέχρι τον 3ο μήνα τα χρησιμοποιείς μετα δεν χωράνε μέσα τα μωρούλια!

Περιστέρι μένεις τώρα ή έμενες;Κ εγώ απο Περιστέρι είμαι μόνο που τώρα μετακόμισα Πειραιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα για λιγο Περιστερι, αλλα τα πεθερικα μου μενουν εκει.Δουλευω εκει( κοντα Αγ. Αντωνη) , αλλα και με τα ψωνια με βολευει εκει.

Εγω θα παρω λικνο για να χωραει στο δωματιο μου. Μηπως εχει βρει καποια κοπελα καλη τιμη, αλλα και ωραιο να ειναι. Βρηκα με 120ε στο Μαθερκαρε το ποιο οικονομικο και γερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει λίκνο κ στα motherbaby πρατήριο στο Περιστέρι, περίπου στα 90-100€ αλλα απ'ότι είχα κοιτάξει κ εγώ πιό γερό μου φάνηκε του mothercare!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsares mou!!

Elenakos mou eutixos eimai kala simera, x8es prose3a ligo ti etrwga k ti epina gia na min epideinwsw tin katastasi k mou perasane oi kaoures..Ipia k arketo sketo galataki pou lene pws kanei..

Gia tin kampili sakxarou i mikri pineis 50gr skoni glikozis dialimeni se mia mikri mpoukalitsa nero alla se 10 lepta prepei na to exeis pieis k gia 1 wra na min kini8eis ka8olou k meta na dwseis aima enw stin megali pineis 100gr skoni glikozis k dineis 4 fores aima..Egw ekana tin mikri prin 1,5 mina peripou (exei diaviti o mpampas mou k fovi8ikan mipws einai klironomiko) k telika vgike xamilo to apotelesma 67 me orio 74-106 k mou eipane stin 25i evdomada na tin 3ana kanw, makari na me valoune na kanw pali tin mikri giati i megali einai talaipwria, k pistevw den 8a ante3w k 8a kanw emeto :( ..

To apogeuma paw sto giatro na doume tin zouzouna mas oooouuuuaaaaoooo :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια & συμπεθερε μιλάμε δεν πάνε καλά τα αφεντικα.. (ω ναι!!)

Μαλωσαμε πριν λιγο με το αφεντικό και φωναζε τοσο πολυ που πετρωσε παλι η κοιλια μου και η μπουπο δεν κουνιοταν για ωρα!! Φοβηθηκα κι ακομα φοβαμι λιγο.. μα τι βλαμενος?!

Αντρια με το καλο!!

Ελενακο του mothercare an leme ton ιδιο τον ειδα κι εγω ωριος.. εμεις σκεφτηκαμε να παρουμε καλαθουνα!! Λιγοτερα εξοδα! Απλως μια μεγαλουτσικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Κάναμε χτες την β-επιπέδου,όλα αναπτύσσονται κανονικά και τώρα είναι 440 γρ.Το αμνιακό υγρό είναι λιγότερο από το κανονικό.Τον ρώτησα αν αυτό σημαίνει κάτι και μου είπε όχι..να αυξήσω μόνο το νερό που πίνω μήπως και το βοηθήσω καθόλου.

Είναι τίποτα ανησυχητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλοριζικο το 3!!!ποτε φτασαμε ως εδω βρε παιδια....πως παρναει ετσι ο καιρος...σαν νερακι!!!

γιωργο καλα εχεις φωτογραφια του χρυσοβαλαντη κ ακομη να μας τον δειξεις τον παιδαρο???αντε περιμενουμε!!!θα βαλω κ εγω την ελεανα!!!φωτογραφια σε λιγο...ναι τελικα ο αντρας μου αποφασισε ονομα ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΕΛΕΝΗ :ymparty::-*:x

ειρηνη ηρθε ο καιρος να την κανεις κοριτσαρα μου απο κει μεσα...τοσο μακακας ειναι πια???ειναι δυνατον να κανει σαν υστερικος σε εγκυο γυναικα???για να του σπασεις τα μουτρα ειναι του γιαλαμα πωω φορτωνω μεσημεριατικα...θες να ερθω να τον τεντωσουμε το κορμι??? :lol::twisted:

δηλαδη βρε κοριτσια θα μας τρυπησουν 4 φορες???κλαψ εγω φοβαμαι πολυ τις βελονες :roll:

georgi μου αν κανεις κ αλλο παιδακι αργοτερα συμφερει να παρεις λικνο αν οχι η καλαθουνα ειναι η καλυτερη λυση κ την μετακινης κ οπου θελεις στο σαλονι στην κουζινα σε μια φιλη στις γιαγιαδες παντου!!!

εμας θα μας την κανουν δωρο την καλαθουνα αλλα αν δεν μας την επαιρναν θα αγοραζα την καλαθουνα του τζαμπο ειναι πολυ οικονομικη 35ευρω κ ευριχωρη κ ροζ φουξια!!!την λατρεψα...

σαμος μπραβο μεγαλωνει το ζουζουνι!!!αγορι η κοριτσι???οσο για το υγρο οπως σου ειπε κ ο γιατρος πολλα νερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy μου κοριτσάκι είναι.

Με παίδεψε πολύ χτες μέχρι να καταφέρουμε να τα δούμε όλα..3 ώρες ήμουν στο ιατρείο.

Στο τέλος πιάστηκε η μέση μου και δεν μπορούσα να σηκωθώ να από το κρεβάτι που με εξέταζε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samos χαιρομαι για το μωρακι σου πολυ καλο βαρος εχει. Δεν νομιζω να σημαινει κατι. Λοιπον να σου στειλω λιγο απο τα δικα μου! :lol::lol::lol::lol:

Παιζει ρολο το νερο που πεινουμε; Εγω πινω πολυ νερο και δεν πινω τιποτε αλλο. δεν μπορω διψαω!!!!!!!!!

Στο motherbaby πηγα αλλα η ποιοτιτα του λικνου δεν με ενθουσιασε καθολου.

Ανδρια οι καουρες ειναι αναμενομενες δυστηχως!!!! καλα κανεις και προσεχεις, εγω οταν ειχα πριν απο λιγο καιρο ετρωγα ελαφρυα.

Το σπιτιμου ειναι διοροφο, κατω τα δωματια και πανω σαλονι-κουζινα.Λικνο παιρνω για το δωματιο μου, ευτυχως καλαθουνα και κρεβατακι θα μου δωσουν. Την καλαθουνα θα την εχω πανω οπου περναω τον περισσοτερο καιρο μου. Που θα παει καποια στιγμη θα μετακομισουμε και δεν ξαναπαω σε διοροφο,ΠΟΤΕ!!!

Και ναι κοπελαρες μου θα μας τριπησουν 4 φορες, οι κακοι!!!!!!!!!

Ειρηνη προσεχε με τον αφεντικο σου, εμενα οταν μου φωναξε στεναχωρηθηκα και μετα πηρα αδεια αναρρωτικη. Και ετσι συνεχιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eιρήνη πολύ δεν τον ανέχτηκες τον μα@@@α!Πές του να πάει νααααα...άντε γιατί πήρε ο κώλος του αέρα!Βάρεσε μια επαπειλούμενη άδεια βρε παιδί μου να ηρεμήσει το κεφαλάκι σου αλλα κ το κοιλάκι σου κ άς τον μετά να "κουρεύεται"! Έπρεπε να ήμουν στη θέση σου,το τί θα του είχα σούρει δε λέγεται!Τεσπά,μη τα κρατάς μέσα σου κ φουντώνεις ότι θές να του πείς πέστο να ξελαφρώσεις!Εξάλλου να σε διώξει δε μπορεί! ;)

Ανδριάκι μου όντως το γαλατάκι βοηθάει τις καούρες,απέφευγε να τρώς μετά τις 9 το βράδυ για να χωνεύεις. Εγώ καμιά φορά παίρνω Zantac για τις καούρες που επιτρέπεται. Σήμερα στο γιατρό απλή εξέταση έχεις;

Σουλίτσα μου το Ελεάνα μ'αρέσει πολύ περισσότερο απο το Ελένη!Πολύ καλή επιλογή!

Samos συγχαρητήρια κ σε σένα!!Πολλά νερά κ το υγρό θα έρθει στα ίσα του! :lol::lol:

Κορίτσια τι καλό μαγειρέψατε σήμερα;; έφτιαξα μπιφτέκια,τζατζίκι κ θα τηγανίσω πίττες μπορεί κ λίγες πατάτες να τα κάνουμε σουβλάκια..της δίαιτας! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη οντως πολυ τον ανεχτηκες! προσπαθησε να μη στεναχωριεσαι Τι κανετε τσουπρες?

Εγω εχω υπερηχο β στις 20/01 δηλαδη την επομενη πεμπτη . Καμια αλλα κοντα?

joanaki συγχαρητηρια για τον αντρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκο μου εγώ σήμερα είμαι μόνη στο σπίτι(έχει ο άντρας μου υπηρεσία) και δεν θα μαγειρέψω τίποτα ιδιαίτερο.

Άρχισα να πίνω νερό τώρα που τρόμαξα από την εξέταση(πριν μείνω έγκυος έπινα με το ζόρι 2 ποτήρια τη μέρα).

Καλά βρε Ειρήνη ποιος είναι αυτός ο βλάκας που σου φέρεται έτσι;Γυναίκα δεν έχει να ξέρει σε τι κατάσταση βρίσκεσαι τώρα;Αν μπορείς πάρε άδεια και άστον να τρώγεται με τα ρούχα του μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια αχ!! Δεν ξερετ τι τυπος ειναι.. οταν του ειπα οτι δεν ειναι σωστο να φωναζει σε εγκυο μου ειπε : Μας επρηξες με την εγκυμοσυνη σου.. Ηρθε η ωρα να πληρωσει ομως!!!

Ελενακο πολυ light φαγητο εκανςε βρε!! Φερε κι απο εμας τπτ! χαχα

Georgi κι εγω αυτο θα κανω..ηδη εκλεισα ραντεβου στον γαιτρο να δουμε τι θα γραψουμε!

Αφου θα εχες καλαθουνα το λικνο τι το θελεις? :roll::roll:

Νομιζω εγω ειμαι η επομενη στην β επιπεδου? Σαββατο πρωι παμε!! αγωνιαααααααα

Eγω απο εχθες λιγουρευτηκα μπακαλιαρο σκορδαλια11 Αυριο θα κανω οπωσδηοιτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια αχ!! Δεν ξερετ τι τυπος ειναι.. οταν του ειπα οτι δεν ειναι σωστο να φωναζει σε εγκυο μου ειπε : Μας επρηξες με την εγκυμοσυνη σου.. Ηρθε η ωρα να πληρωσει ομως!!!

Ελενακο πολυ light φαγητο εκανςε βρε!! Φερε κι απο εμας τπτ! χαχα

Georgi κι εγω αυτο θα κανω..ηδη εκλεισα ραντεβου στον γαιτρο να δουμε τι θα γραψουμε!

Αφου θα εχες καλαθουνα το λικνο τι το θελεις? :roll::roll:

Νομιζω εγω ειμαι η επομενη στην β επιπεδου? Σαββατο πρωι παμε!! αγωνιαααααααα

Eγω απο εχθες λιγουρευτηκα μπακαλιαρο σκορδαλια11 Αυριο θα κανω οπωσδηοιτε!!

ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΣΟΥΒΛΑΚΙΙΙΙΙΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με γεια το Νο3!

Και πάλι μπράβο για όλες τις καλές β επιπέδου που είχαμε!!! 12 μέρες μείνανε και για τη δική μου...

Να μαζευτούμε όλες μαζί να ρίξουμε ένα χεράκι στο αφεντικό σου touristria? Εγώ προσφέρομαι πάντως, έχω και νεύρα αυτές τις μέρες!

Μ' έχει διαλύσει το συνάχι και το χειρότερο είναι πως δε καταφέρνω να κοιμηθώ από το μπούκωμα κι έχω γίνει ερείπιο. 4 ώρες ύπνου χθες και μόλις 2 προχθές...

Έφτιαξα ψαρόσουπα κι έφαγα πριν λίγο αλλά ομολογώ το σουβλάκι το ζήλεψα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερχετε τσουναμι β επιπεδου!!!!!!!!!!!!!!!αντε κοριτσακια μου με το καλο καλα αποτελεσματα σε ολες!!!!

samarcante μηπως να πας στον γιατρο να σου δωσει κατι μπας κ νοιωσεις καλυτερα???εισαι μερες ετσι...πολυ ταλαιπωρια βρε παιδακι μου...τα περαστικα μου κ παλι ευχομε γρηγορα να γινεις καλα!!

ειρηνακι κοντα ειναι το σαββατο θα χαρεις το μπουμπουκακι σου!!!εγω ξανα τον φεβρουαριο θα την δω αλλα πλεον δεν με πειραζει τοσο πολυ γιατι την νοιωθω...τι γλυκεια τι ζεστη αισθηση...σημερα αυτη με ξυπνησε...τηνν αγαπω την αγαπω την αγαπωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!

αντρια με ενα σμπαρο δυο τριγωνια ε? :lol::lol::lol: πανε κ στο κεντρο εκει σιγουρα εχει καλυτερα μηχανηματα!!

georgi μια σπο τα ιδια κ μενα το σπιτι ειναι διοροφο κατω σαλοτραπεζαρια κ πανω κρεββατοκαμαρα παιδικο κ μπανιο...στην αρχη ενθουσιαστηκα...τωρα θα προτειμουσα ενα ισιο σπιτι...

σαμος μου την χορτασες για τα καλα δηλαδη την μπεμπουλα σου???πηρες την δοση σου :lol::lol::lol:

ελενα τα συνχαρητηρια μου!!!μου εφτιαξες τον ιδανικο γαμπρο!!!!ομορφος ψηλος με χειλαρες με βαρβατα προσοντα :oops::oops::oops: καλη μαμα :D:D:D !!!θα καλο περασει η κορουλα μου!!!

οσο για το ονομα ειπαμε να δωσουμε κ απο της δυο γιαγιαδες απλα για να μην το φωναζει η μια λενα κ η αλλη αναστασια το εκανα ενα ετσι θα την φωναζουν ολοι,κ το δευτερο παιδακι πρωτα ο θεος θα ειναι χρηστος η χριστινα... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρα μου πονυ καλησπερα...

Ειρηνακι κι εγω ψηνομαι να κοπανησουμε το αφεντικο σου...

samarcande πηγαινε γλυκια μου μεχρι το γιατρο να σε ακροαστει κιολας...

Ηλιοδωρα πηρα τηλ στην ευτοκια και μου ειπαν οτι το φλεβαρη θα ξεκινησει μια ομαδα τεταρτη και θα μας ειδοποιησει. Με τη μαια του γυναικολογου μου θα ερθω σε επαφη μεσα με τελη μαρτιου..

Αυτα τα ολιγα... Θελω να ερθει η πεμπτη να δω τη μπουμπου μου, κινειται συνεχεια. :D:D:D:D:D:D

Τελικα δε με εστειλε στο ιασω για να μη ξενιτευομαι, μου ειπε οτι εχει ανοιξει ενα καινουριο κεντρο εξειδικευμενο στην εμβρυομητρικη στον πειραια η προγενεσις και εκλεισα εκει, ειναι και κοντα!

Σουλιτσα τελεια η μπουμπου! :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...