Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεν παει καλα


Recommended Posts

Γιωτ'ακι όλα γίνονται για κάποιο λόγο και ας μην τον καταλαβαίνουμε.

Κουράγιο. Θα έρθει όταν είναι η ώρα του και αυτή τη φορά θα μείνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 113
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιωτουλα μου λυπαμαι πολυ.... :cry::cry: Ξερω οτι δε γινεται να μη στεναχωριεσαι,αλλα οπως ειπες κι εσυ ισως να μην ηταν ακομη η ωρα για αλλο ενα παιδακι....Ευτυχως τουλαχιστον που εγινε τοσο νωρις και δεν ειχατε ακουσει καρδουλα... :cry:

Την επομενη φορα θα ερθει και θα μεινει και θα ειναι και τσουπρα να απλωσεσεις και τα βρακια που λεγαμε!!! :lol:

Χαμογελα τωρα γιατι εχεις πολλους λογους γι αυτο και μαλιστα 2 ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου μόλις τώρα το είδα.... Λυπάμαι πολύ... Αλλά λένε ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται... Τον λόγο ίσως να μην τον μάθουμε ποτέ... αλλά σημασία έχει να είσαι εσύ και τα παιδάκια σου καλά.... Όταν έρθει η ώρα να έρθει ένα 3ο μωράκι πίστεψε με θα έρθει για να μείνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γιωτα μου....οπως ειπαν κ τα κοριτσια ολα γινονται για καποιο σκοπο.προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι καλα κ παρε δυναμη απο τα ταλιμπανακια σου.οσο κ να ποναει...ψηλα το κεφαλι...κ ποτε δεν ξερεις τι μας επιφυλασει το μελλον...φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γιωτουλα...μην στεναχωριεσαι....εγω σου το λεω που εχω περασει πολλα κ νιωθω τον πονο σου.....

τον δεκεμβρη ειχα μια βιοχημικη (τωρα με χοριακη 4 τι εγκυμοσυνη ηταν ενας θεος ξερει)...οταν ειδα την χοριακη λεω καταλαβα....μην μπω χειρουργειο δεν θελω μονο.....ειδα λιγο αιματακι κ μετα σταματησε...μετα απο 2 ημερες αδιαθετησα κανονικα....εκλαψα αλλα ειπα ευτυχως που δεν ξαναπερασα τα ιδια....για καποιο λογο η φυση εκανε το θαυμα της πρωτη φορα.....

οσο νωριτερα τοσωο λιγοτερο επωδυνο ειναι....

να κοιτας στα ματια τα αγορακια σου κ να περνεις δυναμη....εγω απο εκει αντλω την δυναμη μου, απο τον αγοραρο μου....σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Γιώτα.τωρα το ειδα.

ΘΑ επαναλαβεις τελικα τη χοριακη;;;

Ευχομαι ολα να πανε καλα και να ηταν λαθος η μετρηση.Ενημερωσε μας.Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες παρα πολυ...

μιλησα με την γιατρο μου ειπε να παω την δευτερα για χοριακη να δουμε αν μηδενιστηκε...μου ειπε ομως οτι πρεπει να εχω κανονικη ροη...εγω δεν εχω...αν συνεχισει ετσι θα παω να με δει....για να παμε για αποξεση :(:(:(

μα τι ωραια που ξεκιναει αυτος ο χρονος :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique, σίγουρα ό,τι κ να πω δεν ακούγεται ανακουφιστικό... ας πούμε ότι ήταν για να γίνει αυτό κ για να είχε τέτοια εξέλιξη, ίσως η φύση κ ο οργανισμός σου πρόλαβαν κάτι πιο δύσκολο... επικεντρώσου στα παιδάκια σου κ σίγουρα αν το επιθυμείτε με τον αντρούλη σου, θα έρθει κ το τρίτο μωρουλίνι.

Από την άλλη, τι να πω? καμιά φορά όλα γίνονται! αν δεν είναι πολύ το αίμα, ίσως να πρόκειται για κάτι άλλο. μακάρι! ο γιατρός είναι ο καλύτερος σύμβουλός, οπότε κοίτα τι θα σου πει. Υπομονή κ φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα είδα την απάντησή σου. βρε bourique, χωρίς να θέλω να δίνω ελπίδες, θα μπορούσε όλο αυτό να είναι μια προσπάθεια για να πιαστεί το σποράκι?? έχει καμιά κοπέλα ανάλογη εμπειρία?? ακόμη κι αν φαίνεται ότι ο χρόνος μπήκε στενόχωρα, κάνε κουράγιο κ όλα θα πάνε προς το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! Έχω περάσει κι εγώ από εκεί... Πάρε δύναμη από τα αγοράκια σου και γρήγορα όλα θα είναι καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκτος απο καλη χρονια θα σου ευχηθώ κ καλη επιτυχια την Δευτερα.

δεν ξερω αν ειναι ανάλογη η περιπτωση μου- και η δικη μου 2η χοριακη ηταν αποκαρδιωτική- αλλα κουτσα κουτσα ανέβαινε- την ψυχη μας ειχε βγάλει για την ακριβεια- ποτε δεν ειχα απολυτο διπλασιασμό.

ευχομαι να ειναι μια περιπτωση που αυξανεται αργα κ να μεινει εκει το σποράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδα δεν νομιζω να ανηκω στη δικια σου κατηγορια...εξαλλου εχω και αιμα...απλα δεν ποναω...κατι ειναι και αυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εχω περασει και εγω πριν κανω τα αγορακια μου.νομιζω παντως πως ειναι πιο δυσκολο αν δεν εχεις καθολου παιδια και σου συμβει.περναν αλλα απο το μυαλο μας.εγω το πιστευω οτι για καποιο λογο γινονται ολα απο πρωσοπικη εμπειρια.οταν εμεινα εγκυος νοικιαζαμε και ψαχναμε να αγορασουμε σπιτι.προσπαθουσαμε 4 χρονια για μωρακι.βρηκαμε το σπιτι και απεβαλα.μετακομισαμε οκτωμβριο.τον δεκεμβριο εκανα αγιασμο στο σπιτι και τον μαιο εμεινα εγκυος στον μεγαλο μου τον γεννησα και μετα απο 10 μηνες εμεινα εγκυος στον μικρο μου.προσπαθησε να το προσπερασεις.δεν σου λεω να το ξεχασεις γιατι αυτο δεν θα γινει ποτε.κουραγιο αν ισχυει φυσικα που ευχομαι με ολη μου την καρδια να μην ισχυει και να ειναι ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνης1 το ξερω οτι πολλες κοπελες το εχουν βιωσει και αλλες πολυ χειροτερα...με φρικτους πονους και πολλα αλλα χειροτερα...και σιγουρα αν δεν εχεις και αλλα παιδακια ειναι πολυ δυσκολοτερα...αλλα δεν παυει να σε ποναει....

ναι και εγω ειμαι το μοτο ολα για καποιο λογω γινονται...αλλα ακομα προσπαθω να καταλαβω το λογο.... :(

σας ευχαριστω και παλι ολες για τα καλα σας λογια :YMHUG::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα bourique τώρα είδα το θεματάκι σου.Λυπάμαι πολύ.Όταν εγώ πρωτοείδα λίγο αίμα μου είπε ο γυναικολόγος μου να πάρω outrogestan και να κάνω κάτι ενέσεις αλλά επειδή η δική μου χοριακή δεν είχε ανέβει καθόλου (10 μονάδες μόνο) τελικά δεν έκανα.παρόλα αυτά χθες 5/01 τελικά αδιαθέτισα κανονικά (μέχρι τώρα είχα μόνο καφέ -από τις 31/12).Μήπως να το παλέψεις λιγάκι , ποτέ δεν ξέρεις!!!!!!!!Αν μπορείς να ξεκουραστείς και λίγο, να μείνεις λίγο ξαπλωμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριαννα μου δεν νομιζω οτι εχω να παλεψω κατι...απλα θα παω να κανω μια χοριακη για να δουμε αν μηδενιστηκε...γιατι αν δεν εχει τοτε παμε για αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique μου εγώ που πήγα την Δευτέρα για χοριακή είχε πάει 68 (από 63).Μου είπανε ότι η χοριακή μηδενίζει μόλις τελειώσει η περίοδος, και ότι απλά ξεκινάει να πέφτει με την αρχή της περιόδου.Εσύ έχεις κόκκινο αίμα (αρκετή ποσότητα) σαν περίοδο, ή απλά λίγο;Εγώ θα πάω στα μέσα της εβδομάδας ξανά για χοριακή.

Α και κάτι ακόμα χθές που είχα πολύ αίμα μου έφυγε και ένα μεγάλο κομμάτι και το μάζεψα και το έδωσα στην μητέρα μου που είναι γιατρός να του κάνει βιοψία για να δούμε αν ήμουνα τελικά έγκυος γιατί μου είπε πως καμιά φορά μαζεύεται αίμα που δεν φεύγει, σε κύστη, και αυτό ανεβάζει την χοριακή (κάτι τέτοιο δεν πολυκατάλαβα και απόλυτα).Θα σου πω μόλις μάθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω αιμα...απο το πρωι εχω γεμισει σχεδον μια σερβιετα...σορυ κιολας για την περιγραφη...δεν ειναι κοκκινο κοκκινο...πιο πολυ καφε ειναι...αλλες φορες ειναι ελαχιστο και αλλες φορες αισθανομαι να τρεχει :roll:

οσο για κομματια που λες...δεν εχω δει τιποτα ακομα...

να με ενημερωσεις..θα με ενδιεφερε πολυ να μαθω...

τελικα με γιατρο τι θα κανεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα μου εγω σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μην ειναι μηδενικη η χοριακη και να χει αυξηθει πολυ σε σχεση με την προηγουμενη.ειπες στη γιατρο σου οτι εχεις καφε;;πως και δεν σου πε να παρεις utrogestan;;;επηρεαζουν την τιμη της χοριακης;

οπως και ναχει ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ μεσα απο την καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλια μου τα outrogestan επιρεαζουν την χοριακη απο οσο γνωριζω......

σε ευχαριστω για τις ευχες σου....μακαρι να βγουν...αλλα μου φαινεται τοσο μα τοσο δυσκολο.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τον αλλάξω bourique δεν μπορώ να του έχω εμπιστοσύνη μετά από αυτό, άσε που σε επόμενη εγκυμοσύνη δεν έχουμε να του δώσουμε όσα ζητούσε.Μια περιουσία μας κόστισε!!!!!!Δεν μου ήρθε το πμ σου. Λέω να κοιτάξω και κανένα γυναικολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί τα οικονομικά μας δεν είναι πολύ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...