Μετάβαση σε περιεχόμενο

αυχενικη διαφανεια και φυλο μωρου!!!


Recommended Posts

γεια σας...

να κανω μια ερωτηση και εγω λοιπον...

ποσες απο εσας μαθατε το φυλο του μωρου στην αυχενικη;;;;;

εμενα παντως και τις 2 φορες δεν μου ειχαν τιποτα....

περιμενω απαντησεις...... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας το είπε ο γιατρός από μόνος του στην αυχενική. Είναι αγοράκι και φάνηκε αμέσως!!! :lol: Στην ξαδέρφη μου όμως που είναι έγκυος τώρα δεν της είπαν γιατί δεν φαινόταν καθαρά. Εγώ της είπα ότι για να μην φαίνεται πιθανόν να είναι κοριτσάκι αλλά τελικά έπεσα έξω, γιατί στον επόμενο υπέρηχο που έκανε φάνηκε ότι είναι αγοράκι. Φαίνεται εξαρτάται από την στάση του μωρού την ώρα του υπερήχου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε σε εμένα είπαν για το φύλο του μωρού (στο Ιασώ) και μάλιστα όταν τους είπα: ε κάντε μια εκτίμηση δεν θα θυμώσω αν πέσετε έξω, ήταν κατηγορηματικοί και μου είπαν: δεν φαίνεται είναι πάρα πολύ νωρίς!!! Εγώ δεν είχα ιδιαίτερη προτίμηση (στα φανερά γιατί από μέσα μου ήθελα κοριτσάκι :P:P ) αλλά είχα 'φαγωθεί' να μάθω για να το 'προσωποποιήσω' το γλυκούλι μου και να ξέρω τι να ονειρεύομαι! Αυτοκινητάκια ή μπαλέτο :D:D:D

Το έμαθα στην 16η εβδομάδα (ότι είναι κοριτσάκι) και μάλιστα μας είπε κατά 80%, ενώ στην β επιπέδου πλέον το σιγουρέψαμε!!!

Εγώ ένοιωθα από την πρώτη στιγμή ότι είναι κοριτσάκι!!! Εάν στο μέλλον κάνουμε δεύτερο θα επιλέξω να μην μάθω το φύλο (εάν αντέξω)...έχει κα αυτό την γλύκα του :D:D

bourique με το καλό το 3ο ζουζουνάκι σου!!! Τα 3 παιδάκια (και τα 4 χιχι) είναι ότι καλύτερο!! (εγώ προέρχομαι από 3τεκνη οικογένεια: 2 αγόρια και εγώ!) Μακάρι να καταφέρουμε κάποτε και εμείς να έχουμε 3 παιδάκια!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε μενα δεν φανηκε τιποτα στην αυχενικη,στην επομενη επισκεψη μας ειπε οτι ηταν κοριτσακι που ειχα ηδη μπει στον 4ο.σε μια φιλη που ηταν αγορακι της το ειπαν στην αυχενικη.κ εγω ακουσει οτι στην αυχενικη φιανεται πιο καθαρα το λιλι :oops: απο οτι το παπι :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σ εμενα τιποτα Η mk23 παντως περιμενε αγορι και αγκαλιασε ενα κοριτσακι!! Και αλλες περιπτωσεις στο parent ..φαντασου σοκ!!!! Μεχρι και στη β επιπεδου δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αυχενικη ειναι φουσκωμενα και τα δυο και μπορει να υπαρξει μπερδεμα Μετα στη β επιπεδου μπορει να μπερδευτει ο γιατρος με το λωρο..χαμος :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε λινα το θυμαμαι αυτο για το μαρακι...καλα αυτα ειναι τραγικα λαθη..αν δεν μπορουν να δουν το φυλο κατι τοσο απλο πλεον τι γινεται τοτε με ενα σωρο αλλα πραγματα;;;;τι να πεις....

πανω απο ολα να ειναι γερα τα σπορακια και τα παιδακια μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα στον γιο μου δεν ηξερα μεχρι την β επιπεδου....

στο δευτερο που εχασα στην αυχενικη μου ειπε ο γιατρος δεν ειναι αγορι.....ενω στην αδελφη μου της ειπε ο ιδιος αφου ειμαστε μαζι κατι πεταει σε αυτο το σημειο μαλλον αγορι.....τελικα ειχε δικιο κ για το δικο μου κ για της αδλεφης μου....

στο τριτο που εχασα η γιατρος μου μου ειπε στην αυχενικη κοριτσι...κ εγω ελεγα ειστε σιγουρη κ μου ειπε δεν εχω κανει ποτε λαθος......ηταν κ αυτο κοριτσι.....αν θελει ο γιατρος το βλεπει αν βαριεται λεει οτι δεν το βλεπει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

εμενα ηταν διδυμα κ ηταν μικρα για να φανει στην αυχενικη.στην επομενη επισκεψη ομως κανα δεκαρια μερες αργοτερα μας ειναι οτι ειναι κοριτσακια!

τα πιο ομορφα κοριτσακια του κοσμου!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς στην αυχενική μας είπε κατά 90% αγόρι και ένα μήνα μετά ο γιατρός μας είπε πως είναι αγόρι χωρίς καμία αμφιβολία! Ήδη μιλάμε συνεχώς για τον Άρη μας, ελπίζω να μην έχει γίνει καμιά γκάφα... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμαμαι!Σε καλυψα? :lol::lol:

Παντως η δικη μου γιατρος αν νομιζει πως ειναι κοριτσι δεν το λεει νωρις.

Αν δει....καλαμπαλικακια το λεει! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμενα στην αυχενικη μου ειπε 90% αγορι,αλλα στον επομενο μηνα δεν φαινοταν καιμου ειπε οτι συνηθως οταν δεν φαινεται ειναι κοριτσι :!: τελικα στον β-επιπεδου

μου ειπαν οτι ειναι κοριτσι ,οπως και ηταν :D:D

Στην αδελφη μου ο ιδιος γιατρος,στο 1ο παιδι επεσε μεσα απο την αυχενικη(κοριτσι :D ),τωρα ειναι εγκυος στο 2ο και της ειπε αγορι,για να δουμε :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις μαθαμε το φυλλο στην αυχενικη διαφανεια,εγω πιστευα οτι ειναι αγορακι ο αντρας μου ελεγε κοριτσακι κ τελικα ειχε δικιο ο αντρουλης μου...η μπεμπα φαινοταν ολοκαθαρα ο γιατρος ηταν σιγουρος 100%.

παιζουν ομως πολυ μεγαλο ρολο τα μηχανηματα του γιατρου κ η θεση του μωρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα δε μου ειχε πει φυλλο στην αυχενικη

μου ειχε πει οτι δε φαινεται 100% κ του ειπα να μη μου πει αν δεν ειναι σιγουρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα. Ουτε σε εμενα ο γιατρος δεν ειχε πει φυλο στην αυχενικη και οταν τον ρωτησα μου ειπε πως ειναι πολυ νωρις για να φανει κατι... και ολοι μου ελεγαν κοριτσακι θα ειναι αφου δεν φαινεται αλλα τελικα μετα απο 2 βδομαδες μας ειπε οτι ειναι αγορι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι το κοριτσάκι μου είχε διάπλατα τα πόδια ανοιχτά και μου λέει ο γιατρός υπάρχει πρόβλημα κιτρίνισα πρασσίνισα γιατί είχα και μια προηγούμενη παλλίνδρομη και του λέω τι πρόβλημα μου λέει είναι κορίτσι και έχει διάπλατα τα πόδια ανοιχτά, τρελάθηκα από την χαρά μου και του απαντάω δεν πειράζει καλό είναι αυτό δεν θα πεινάσει ποτέ χιχιχιχιιχιχιχιχιιχι. Του λέω είναι σίγουρο γιατί είναι πολύ νωρίς μου λέει στάνταρ δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατα ένα μεγάλο ποσοστό στην αυχενική διαφάνεια φαίνεται το φύλλο..φυσικά άν βοηθάει η θέση του εμβρύου!Εμάς απο την αυχενική μας είπε οτι είναι αντράκι 99% κ στη 17η που το ξαναείδαμε έγινε 100%!Δε θα μπορούσε ν'αλλάξει εξάλλου με τέτοια προσόντα!! =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμάς από την αυχενική μας είπε ότι είναι αγοράκι, απλώς άφησε κ ένα μικρό περιθώριο μήπως πέσει έξω.

εσύ bourique δεν είσαι του χώρου αυτού - αν δεν κάνω λάθος?? πώς κ δεν ενημερώθηκες πληρέστερα για το φύλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...