Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πειτε μου εναν λογο...


Anastacia

Recommended Posts

Ως "διορισμενο" ατομο μπορω να σας πω πως οχι δεν μπορειτε να γραφετε οτι θελετε!!!

Δεν μπορειτε να προσβαλετε ατομα, δεν μπορειτε να βριζετε, δεν μπορειτε να ποσταρετε θεματα τα οποια προσβαλουν η διμηουργουν λανθασμενες εντυπωσεις, δεν μπορειτε να κατηγορειτε τριτους η αλλα μελη σε αλλους.

Αυτο γινοταν παλια...τωρα τερμα αυτα

Και ειναι στο χερη σας να μη γινει το μαμικ παρεντς..εκει να δειτε λογοκρισια...για οποιον εχει προβλημα με τη λογοκρισια εδω.

Δεν θα γινουμε παρεντσ αλλα υπαρχει η αναφορα μινηματος και σε οποιον δεν αρεσει κατι κανει αναφορα ειτε στον διαχειρηστη ειτε σε καποιον απο τους συντονιστες.

Αυτος ειναι ο ρολος του.

Για να επεμβαινει καποιος συντοντης- εγω προσωπικα στο πειμαχο θεμα- σημαινει οτι εχει λαβει δυο τρια μινηματα δυσαρεσκειας, στην προκειμενη περιπωση 5..και στα πεντε ζητησαν η να κατευει το ποστ η να αλλαξει ο τιτλος.

Αν καποιος δεν καταλαβαινει τι γραφουν καποιοι που εχουν μια σχετικη αρμοδιοτητα στο φορουμ η επιλεγουν να διμηουργησουν θεμα εκ του μη οντως η να διμηουργισουν εντυπωσεις τι να πω

Σταματιστε τους καυγαδες, δεν εχουν κανενα απολυτως νοημα, βγαλτε τις παροπηδες σταματιστε τις αμοιβαιες προσβολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεςι να λες οτι θελεις new mammy!

Κ εγω το ιδιο!

Αλλα θα ηταν καλο να ηταν διαφορετικος ο τιτλος...

Καλυτερα οι λεπτομερειες να λεγονται ΜΕΣΑ στο θεμα κ οχι στον τιτλο του.

τελοσπαντων ξαναλεω...

Ας γραφουμε οτι γουσταρουμε κ οποιον παρει ο χαρος!

Αλλωστε η λογοκρισια δεν αρεσει σε κανεναν οτν τον αφορα...Πριν λιγο καιρο ομως

τα ιδια μελη που ξεσηκωνονται τωρα εκαναν λογοκρισια σε συζητησεις αλλων!

Σας παρακαλω αν δεν εχετε κατι που θελετε ντε κ καλα να το πειτε...Ας αφησουμε

αυτο το σκηνικο γτ στην τελικη δεν εχει να μας "διδαξει" κ τιποτα...

Χρυσα πες μου σε παρακαλω που ειναι αυτη η λειτουργια για αναφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το χανετε λιγο το θεμα.

συμφωνω με τη νιου μαμμυ.αν δεν σ αρεσει κατι δεν το διαβαζεις.

εγω αναστασια σεβομαι απολυτα την γνωμη σου.απολυτα.κ μενα με στεναχωρουν τετοια θεματα.

ομως το να ανεβαζεις ολοκληρο ποστ για να την πεις πλαγιως σε καποιον που απλα εκανε κατι που εσενα δεν σ αρεσει ειναι λιγο πως να το πω..αγενες.

τα συγκεκριμενα θεματα τα ανεβασαν συγκεκριμενα ατομα.ε αμα διαφωνεις σε κατι στειλε του πμ.μην περιμενεις δλδ μετα αυτος που ανεβασε ενα τετοιο θεμα να μην αντιδρασει.λογικο ειναι κ να στεναχωρηθει κ να θυμωσει.

αλλα τελοσπαντων μην χαλιεστε κ μην τσακωνεστε γιατι εχουμε κ πιο σοβαρα πραγματα να ασχοληθουμε κ ειναι κ γιορτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εναν λογο για τον οποιο πρεπει να αναμετοδιδονται

τοσο ασχημα,φρικιαστικα γεγονοτα(ή απλα φημες)?

Γιατι πρεπει να διαβαζουμε για κακοποιηση βρεφων(καπως-καπου-καποτε)?

Γιατι τοσα χαζα μηνυματα εδω κ στο φεις τυπου "η μαμα σκοτωσε το παιδακι της κ μετα ειδε

το μνμ του που ελεγε οτι την αγαπαει"?

Τι κερδιζει κ ποιος???

Αυτο εγραψα.

Το θρεντ στο οποιο αναφερεσε λιονταρακι ειναι η αφορμη κ αν εχεις

φεισμπουκ θα επρεπε να το καταλαβεις.

Πριν λιγο καιρο ηταν το θεμα με το κραγιον κ το σεντονι.

Το θεμα με την κακοποιηση ζωων(κατα λαθος το ανοιξα για να δω σελιδα στην οποια αναφεροταν κ

ειδα ζωακια σε κατασταση που ..........)

Πριν απο αυτο το αλλο με τους βιασμους...

Και ρωταω.Γιατι ολα αυτα?

Αν μου πει καποιος πως με τον χ ψ τροπο ετσι αφυπνιζετε η κοινωνια....Θα το δεχτω.

Σας ξαναλεω να αφησουμε το θεμα να ξεφουσκωσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω καλα εχω καταλαβει αναστασια.

αλλα εγω αλλο πραγμα σου λεω το οποιο μαλλον δεν θελεις εσυ να καταλαβεις.εγω ειπα γιατι να ανοιξεις ενα ποστ να την πεις σε καποιον που εκανε κατι που εσενα δεν σου αρεσει;με αυτο τον τροπο ειναι λογικο να δημιουργουνται παρεξηγησεις.

εσυ δεν βρισκεις το λογο να ανεβαινουν τετοια θεματα.δεν σημαινει οτι ειναι κ το σωστο ουτε οτι επειδη δεν συμφωνεις να θεωρεις δεδομενο οτι ετσι ειναι κ να κατηγορεις αυτους που το εκαναν.

τιποτα αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια δεν υπαρχει λογος να χαλιομαστε τετοιες μερες κριμα ειναι....

απο τη καταλαβα η αναστασια γενικα μιλησε κ οχι για καποια συγκεκριμενα για ολα αυτες τις ιστοριουλες που κυκλοφορουν

xoxoxoxox merry christmas σε ολες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ αυτο κατάλαβα, οτι το συγκεκριμένο θέμα ήταν απλά η αφορμή.. αλλά εντάξει..

Ο καθένας καταλαβαίνει ότι του αρέσει μου φαινεται...

Χρονια πολλα!!! :lol:[smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ηθελα να πω κάτι πάνω στο όλο θέμα- που για μενα εχει να κάνει καθαρα με την ευαισθητοποίηση.

Καταλαβαίνω το γιατί αντέρδρασαν κάποιες μαμάδες στην είδηση. Ειχα αναρωτηθει κ γω στο παρελθόν πολλες φορες αν έχει νόημα το να αναπαράγεις ή να διαδώσεις μια είδηση που -φαινομενικά- ΜΟΝΟ θα σε 'χαλάσει'- θα σε στεναχωρησει- θα σε κατεβασει απο το 'ροζ συννεφάκι' στο οποίο όλοι μας ειμαστε καλα γαντζωμένοι.

Ξερετε όμως τι γίνεται? δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ευαισθητοποιησεις τον κόσμο- παρα δίνοντας του μια ΄γροθιά' φτιαγμενη απο αληθεια- απο γεγονότα και πραξεις ανθρωπων που κάνουν τον κόσμο μας χειρότερο.

Θα φερω ενα παραδειγμα- τις διαφημισεις που πλεον φτιαχνουν με την σφραγιδα του Υπουργειου Υγείας και οχι μόνο με σκοπο να αφυπνισουν το κοινό- τις εχετε δει ολες- και για το καπνισμα και για τον καρκίνο- και για την ζωνη ασφαλειας- και για το ποτό- και για την οικογενειακη βία- και για την κακοποίηση ανιλίκων και για τα ναρκωτικά και για την εγκατάλειψη κατοικιδίων και κακοποιηση ζώων ακομα και για την καταστροφη του πλανητη.. και αυτες ειναι σοκαριστικές εικονες- εχουν γίνει τετοιες γιατι ο κόσμος αλλιως δεν καταλαβαινει.

Ειμαι εγκυος- και γω θα ηθελα ο κόσμος μου να ειναι σε παλ χρωματα γεματος αγαπη κ λουλούδια.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ. Και δεν μπορω να κλεισω ουτε τα μάτια μου ουτε τα αυτιά μου ουτε το στόμα μου (οπως κ κανενός άλλου εννοειται) οπως κανουν εκεινα τα τρία πιθηκάκια που ξέρετε.

Εγω ξερω οτι εχω ευαισθητοποιηθεί περισσοτερο απο ποτέ τωρα που εχω δει- που εχω ακουσει -και θα το πω- θα το φωναξω- οσο πιο δυνατα μπορω στον κόσμο γυρω μου- για να αλλαξουμε ολοι μαζι.Και να σας πω κατι? φροντίζω να βλέπω για να μην ξεχνώ- δεν θέλω να θυμάμαι τα παιδια στην Αφρική μόνο καθε Χριστουγεννα- ουτε τους ηλικιωμένους κάθε Πάσχα.Θέλω να θυμάμαι πάντα.

Η συγκεκριμενη ειδηση- αν αναπαραχθηκε με κινητρο -απλα για να πουμε κάτι - ειναι λάθος.

Αν την αναπαραγουμε πρεπει να γινεται για να περασουμε μηνυμα-'δειτε τι συμβαινει στον κοσμο- εσυ που την διαβασες κ εκλαψες κ πιαστηκε η ψυχούλα σου- σκέψου την επομενη φορα που θα συμβει κατι παρομοιο στο γειτονικο σου σπιτι- στην σχολειο- στο δρόμο- να το ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙΣ'.

και μόνο ΕΝΑΣ να οδηγηθει στο να καταγγειλει κατι τετοιο-τοτε ειναι κερδος.

Εχω ανεβασει στο παρελθόν - στην ενοτητα Σχεσεις και Δραστηριοτητες, ειδησεις που αφορουν σε περιστατικα κακοποιησης ζωων- κ εγκαταλειψης κατοικιδίων- σιγουρα οι εικονες κ οι ειδησεις ειναι σοκαριστικες- αλλα ΠΡΕΠΕΙ να αναπαραχθούν γιατι αν δεν το ξερεις οτι συμβαινει- πως αλλιως θα περάσεις στην πράξη? αυτά ειναι τα βηματα- καλως ή κακως...

Δεν νομιζω να λέω κάτι παράλογο- ή κάτι καινούριο, αλλα έτσι ειναι.

Το αν ειναι μαμαδοσαιτ ή σελιδα στο facebook ή ενα μπλόγκ ο κάθε άνθρωπος εχει το ελευθερο να κάνει 'κλίκ' ή όχι.

αυτη ηταν η γνωμη μου οσον αφορα το θεμα 'πειτε μου ενα λόγο...',--> ολά τα παραπάνω για μενα ειναι ο ένας και μοναδικός λόγος.

και αυτά ειναι τα πιθηκάκια στα οποία αναφερθηκα...

"see no evil, hear no evil, speak no evil"

post-13662-13873935734355_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψες ακριβώς ότι πιστεύω και εγώ, δεν έχω να προσθέσω τίποτα περισσότερα γιατί με κάλυψες σε όλα.Νομίζουμε ότι αν κάτι δεν το διαβάσουμε ή δεν το μάθουμε τότε δεν υπάρχει, και η ζωή μας συνεχίζεται ρόδινη και ανέφελη.Είναι όμως έτσι;Ας αναρωτηθούμε όλοι μας και ας απαντήσουμε στον εαυτό μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'τη μια λεω "αστο!δεν βγαινει ακρη" απ'την αλλη... :?

Λοιπον κοριτσια.Το μαμμυλαντ κ ακομα περισσοτερο το φεισμπουκ

δεν ειναι οι πηγες απο τις οποιες ζηταω εγω να ενημερωθω/να ευαισθητοποιηθω/να κινητοποιηθω για

τετοια θεματα!

Ζητησα το δικαιωμα να κανω ή οχι αυτο το "κλικ".

Ζητησα να μην γραφονται ολες αυτες οι λεπτομερειες σε εναν τιτλο

κ να μην διαβαζω κειμενακια/βλεπω συνδεσμους που να με σοκαρουν.

Η ελευθερια λογου λεει πως αυτο δεν μπορω να το εχω!οκ.

Ποια μανα δε θα εκανε καταγγελια για ενα τετοιο περιστατικο???Υπαρχει καμια που να χρειαζεται

κ αλλα τετοια παραδειγματα για να πειστει???Τι ειναι αυτα που λετε?

Εν πασει περιπτωσει...Διαβασα τοσες φορες αυτον τον τιτλο που

πλεον δεν νιωθω την αρχικη "κρυαδα"...

Καλες γιορτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia καταλαβαίνω την άποψή σου και το πόσο ευαίσθητη είσαι με αυτά τα θέματα.Ετσι είμαι και εγώ, όταν διαβάζω κάτι ή δω κάτι που αφορά παιδάκια, ζώα και οτιδήποτε άσχημο με πιάνει ανατριχίλα και πραγματικά αρρωσταίνω.Συνήθως δε μπορώ να το διαβάσω ολόκληρο ή δεν το διαβάζω καθόλου.Γιατί μετά το σκέφτομαι για μέρες και όσο και αν προσπαθήσω να το ξεχάσω, δε μπορώ.Μακάρι να γινόταν και όλα τα παιδάκια του κόσμου να ήταν χαρούμενα και ολα αυτά να μην υπήρχαν.Καταλαβαίνω όμως ότι χρειαζεται και να δημοσιοποιηθούν,να βγουν από το "σκοτάδι" να μάθει ο κόσμος και να θεσπιστούν σκληρότερες τιμωρίες που αυτό θα γίνει μόνο με το κατηγορώ από τους ανθρώπους, από μένα,από σένα από όλους.Και φυσικά έχεις το δικαίωμα να κάνεις το κλικ και να μην το ανοίξεις καθόλου το θέμα.Αντε μην στενοχωριέσαι,να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας και να περάσουμε καλά Χριστούγεννα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το mammyland θα αναφερθώ μόνο εκεί δε με απασχολεί το fb αυτή τη στιγμή , είναι ένας χώρος που ανήκει σε όλες τις γυναίκες , αυτές που είναι ήδη μητέρες αυτές που βρίσκονται σε κατάσταση εγκυμόσυνης αλλά και σε αυτές που κάποια στιγμή θελουν να γίνουν μητέρες . Αρα εδω μέσα θα διαβάσουμε πολλά με κάποια θα συμφώνησουμε με κάποια άλλα όχι με καποια ενδεχόμενως να γίνουμε έξαλλες με κάποια άλλα να συγκινηθουμε .

Προσωπικά δεν έβρισα καμία και ούτε θα το κάνω δεν ειναι του στυλ μου απο εκει και πέρα όταν ανο'ιγουμε ενα θέμα ανάλογα σε ποια κατηγορία είναι λιγο πολύ ξέρουμε τη θα διαβάσουμε . Ανοιγοντας θέμασ\ στη κατηγορία θηλασμός ξέρω ότι θα έχει κάτι σχετικό αν εγω θεωρω οτι εκεί θα βρω κάτι να με χαλάσει δεν θα το ανοίξω ένα απλό κλικ είναι .

Αναστασία επειδή αναφέρα το σκηνικό με το μωρό με την φώτο και μενα η συγκεκριμένη εικόνα με είχε σοκάρει και εγω δεν έβρισκα το λόγο να την ανεβάσει , δνε της επιτέθηκα καθόλου σεβάστηκα πως ήταν σίγουρα κάποια θέματα θα έπρεπε να παίρνανε απο τον έλεγχο ενός διαχειριστή έτσ ωστε να μην έχουμε ιστορίες. Θα συμφωνήσω απόλυτα με την κουκίδα σε όλα όσα γράφει και επειδή σεβασμός είναι να σκέφτεσε και τον άλλον που έχει αντ΄'ιθετη γνώμη και άποψη απο σένα ζήτησα στη Λένα να βάλει μια νέα κατηγορία η οποία θα μπορούμε να ανεβάζουμε όλα τα νέα της επκαιρότητας ειδησεογραφικά και οτι αλλο νομίζουμε . Επίσης άνοιξα μια ομαδα σχετικά με την κακοποιηση και τη βία οπότε όποιο μέλος θέλει να μπεί. Το mammyland είναι ενας διαδυκτιακός χώρος μικρογραφία του κόσμου μας ανόικει σε όλες μας καλο θα έιναινα το διαχειρηστουμε με σεβασμο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...