Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πειτε μου εναν λογο...


Anastacia

Recommended Posts

Εναν λογο για τον οποιο πρεπει να αναμετοδιδονται

τοσο ασχημα,φρικιαστικα γεγονοτα(ή απλα φημες)?

Γιατι πρεπει να διαβαζουμε για κακοποιηση βρεφων(καπως-καπου-καποτε)?

Γιατι τοσα χαζα μηνυματα εδω κ στο φεις τυπου "η μαμα σκοτωσε το παιδακι της κ μετα ειδε

το μνμ του που ελεγε οτι την αγαπαει"?

Τι κερδιζει κ ποιος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου ο καθένας διαχειρίζεται τις σοκαρίστικες ειδήσεις οπως ξέρει και νοιώθει..

Ειλικρινά πάντως τον λόγο δεν τον ξέρω,... (ΕΓΩ που ξέρω τα πάντα :mrgreen: )

Μην τρελαίνεσαι και μην ασχολείσαι.. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧΧΧΧΧΧ!!!!!!

Τασια με τον πονο μου παιζεις!!!!!!!

Οπως ειπε και η Ερη .....

Απο κει και περα θεορω προσπωπικα και μονο προσωπικα πως το να δημοσιοποιουμε τετοιες ειδισεις..καθως και ειδησεις του στιλ.."ξεψυχησε φερνοντας το αγγελουδι της στη ζωη", μανα εγκατεληψε βρεφος αβοηθητο, μωρακι πεθανε απο....δεν εχουν καμια θεση εδω..

Και δεν ειανι οτι πιστευω πως το μαμι πρεπει να γινει ροζ και να εχουμε μονο ευχαριστες ειδησεις, μονο ευχαριστα θεματα...μονο χαρουμενες φατσες...

Υπαρχει πολυ δυστυχια, πολλες γιναικε ςπου θα εδιναν την μιση ζωη τους για ενα παιδι..γυναικες που εχασαν τα παιδια τους, που καθοταν με τις ευδομαδες πανω απο θερμοκοιτιδες παρακαλοντας τον θεο για ενα θαυμα...

Δεν θεορω σωστο να τις ταραζουμε κι'αλλο..

εδω απλοι ανθρωποι οταν ακουνε τετοια θεματα ταραζονται.

Τωρα στη δευτερη εγκυμοσυνη μου διαβαζω ειδησεις στο ΣΤΑΡ..μη γελατε καθολου..τηλεωραση δεν βλεπω...

και ειναι η πρωτη φορα που προτιμω να μαθω ποτε λανσαρει η Τζουλια το νεο της DVD παρα κατι αλλο...για κανενα χρονο θα το κανω αυτο...βαλε 9 μηνες...συν 2-3 που θα παθω καμια καταθλυψη...ε μετα θα συνελθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπραβο ρε συ..να εισαι καλα...να θα αναρτισουμε και ποστ εδω στο μαμι..θα κανει τρομερο σουξε...θα μαζεψει 1000 απαντησεις σε ενα 24 ωρο και θα αναγκαστω να το κλειδοσω.....

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να αναφέρονται εδώ μέσα τετοιου είδους ειδησεις...

Όποια θέλει μπορεί να τα διαβαζει εκτός φόρουμ.Πριν λίγο διάβασα την ιστορία με το 22 μηνών μωράκι και ακόμη δεν έχω συνέλθει!!να απαντήσω να πω τι;ναι είναι γουρούνια;ε, αυτό θα πω δεν θα πω καλά κάνανε αφού δεν έτρωγε...δεν ξέρω εγώ πάντως χαλιέμαι πολύ με τέτοια πράγματα δεν θέλω να διαβάζω τπτ τέτοιο αλλά όταν το βλέπω μπροστά μου,τι να κάνω.

Ειδήσεις ούτε εγώ βλέπω,από πριν μείνω έγκυος και το κρατάω ακόμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα 8ες κανω και την Πετρουλα (εξτραδακι !!!)

- αααααααα χχχχχχχχ , Mr Blue eyes ????

ΕΠΙΜΗΚΥΝΣΗ - ΕΠΙΜΗΚΥΝΣΗ !!! :lol::lol::lol:

σε καλο μας , γελασαμε κ σημερις ...

''ημέρα χωρίς χαμόγελο ειναι χαμένη ημέρα'' !

να το 8υμασαι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα τελευταίο να πω να πω??? :mrgreen:

Τέτοιου είδους πράξεις έχουν κοινωνικό αντικτυπο. Θα μπορούσε κάποιος να υποστηρίξει ότι πρέπει να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά γιατι δίπλα μας μπορει να κακοποιείται ενα αγγελουδάκι.

Εκει δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν άκουσα τίποτα γιατι θέλω να έχω μαρμελάδα στα αυτιά και δεν γουστάρω τα bad ends.. Εκεί έχουμε όλοι ευθύνη...

Δεν απευθύνομαι προσωπικά έτσι?

:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα Ερη μου!

Αλλο το να το δεις γυρω σου κ να κινητοποιηθεις

και αλλο να αναμεταδιδεις εναγεγονος(αληθινο η ψευτικο)

χωρις να "κερδιζει" κανεις τοποτα...

Μονο αρνητικα συναισθηματα κ ψυχ.φορτιση προσφερουν αυτα...

Οπως ειπε κ η Χρυσα δεν τιθεται θεμα ροζ συννεφου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα.Βασικά είδα το τίτλο το θέματος και νόμιζα ότι ήταν για άλλο λόγο και έτσι μπήκα . Λοιπόν δεν ξέρω πόσο καιρό είσαστε μέλοι εδώ στο mammyland αλλα αυτό δνε έχει καθόλου σημασία ο λόγος είναι οτι και στο παρελθόν ειχαν ανέβει παρόμοια θέματα καιμάλιστα κάποια φορά μια κοπέλα η οποία είχε χάσει το μωρό της ειχε τυλιχτείμε τον ομφάλιο λώρο το είχε ανεβάσει φωτο .Δεν ξέρω για ποιο λόγο το είχε κάνει στη πορεία βέβαια το θέμα αν δνε κάνω λαθος κλειδώθηκε αλλά ξερετε κάτι πιστευω οτι λειτουργησε χωρίςνα σκεφτεί ίσως να ήταν ακομα και απο το σοκ , βεβαια όσες το έιδαμε πάθαμε . Απο εκει και πέρα όμως το να αναφέρουεμ ένα γεγονός που είναισ τη δημοσιότητα δεν ειναι κακό για αυτο βάζουμε τους τίτλους έτσι ωστε να επιλέξει το κάθε μέλος αν θέλει να μπει η οχι . Σίγουρα όλες οι γυναίκες δεν έχουν την ίδια ψυχολογία και μάλιστα σε φάση που είναι έγκυος απο την άλλη όμως το φόρουμ είναι ένας χώρος που συζητιούντα τετοιου είδους θέματα . Τωρα όσο για το fb αυτό ειναι άλλο θεμα . Πάντως οι συγκεκριμένοι ανθρωποι που στερησαν τη ζωη του παιδιου τους δν ετο έκανν ε[πειδη δνε έτρωγε αλλα΄επειδη οι ίδιοι ηταν καθικια και προσωπικά πιστευω ότι ευτθυνονται πολλοι για το τελος του μωρού . Το πήγαιναν καθε τόσο στο νοσοκομείο καιμάλιστα ήταν καικακοποιημενο με τσιγάρα και την τελευταια φορά που το πηγαν ηταν σε άθλια κατασταση διασηλωμενο και ομως κανενας υπευθυνος δεν πήρε μέτρα πως το έδωσαν σε αυτούς τους γονείς ; για μενα λοιπόν δνε είναι μόνο οι γονείς ένοχοι αλλα όλι όσοι ηξεραν έιδαν και δνε αντέδρασαν .Τελειώνοντας όσες κοπελες δεν μπορουν να ασχολουνται με αυτα τα θεματα ας μην το κανουν βλεπουν κατι ας αλλαζουν θεμα ευτυχως υπαρχουν τοσα που μπορουν να καλυψουν το καθε ένα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια συγνωμη κιολας αλλα...

Εγω ρωταω για ποιο λογο να βαζουν τετοια θεματα κ μαλιστα

με περιγραφικοτατους τιτλους επειδη ΔΕΝ ΘΕΛΩ να τα διαβαζω...

Εσυ τωρα ερχεσαι κ μου γραφεις κ αλλες ανατριχιαστικες λεπτομερειες....Τι να πω.....

Γιατι δεν καταλαβαινετε πως δεν ειμαστε ολεςε οι γυναικες το ιδιο και οτι μερικες

δεν αντεχουμε ουτε καν να τα ακουμε ...?

Το θεμα με το πεθαμενο μωρακι το ειδα 3-4 μερες ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ

και ακομα δεν μπορω να το ξεπερασω.Το σοκ ηταν τεραστιο και ακομα πιο τεραστιος ηταν

ο φοβος μου για το δικο μου μωρο...

Αφτηστε μας την επιλογη.Δεν μπορω να τα διαβαζω...Ποναω..Χανω τον υπνο μου...Δεν ειμαι σε

φαση κ ας μην ειμαι εγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιο στατους?

Στοπ μπλε παραθυρακι το διαβασαμε και

οπως εσυ νομιζεις πως ο καθενας εχει δικαιωμα να λεει οτι θελει,

ετσι κ εγω νομιζω πως εχω δικαιωμα να επιλεγω τι θα διαβασω!

Και στην τελικη μεγαλο θεμα εγινε!Αντε...Τελος μπας κ δεν το

διαβαζουμε κ εμεις διπλα σαν τιτλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επ Επ!!! Εληξε το θέμα γιατι το ξεφτιλίζετε τοσο ?

Την απόψη μας είπαμε και εμείς, γιατι επιτίθεστε?

Όπως λέτε εσείς να μην μπαίνουν οι μανούλες που δεν αντέχουν να βλέπουν τους trash τίτλους έτσι πρέπει να κάνετε και εσεις. ολοι την γνώμη μας έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπαινω δυομιση χρονια στο μαμμυ κ ποτε δεν εχω τσακωθει με καμια κ δεν θα το κανω ουτε τωρα απλα δεν ξαναδινω σημασια με ειδοποιησαν για το θεμα κ μπηκα ν απαντησω αλλα απο κει κ περα δεν θα κατσω ουτε να απολογηθω ουτε να χαλαστω χωρις λογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επ Επ!!! Εληξε το θέμα γιατι το ξεφτιλίζετε τοσο ?

Την απόψη μας είπαμε και εμείς, γιατι επιτίθεστε?

Όπως λέτε εσείς να μην μπαίνουν οι μανούλες που δεν αντέχουν να βλέπουν τους trash τίτλους έτσι πρέπει να κάνετε και εσεις. ολοι την γνώμη μας έχουμε

Γιατι βρε Ερη μου μιλας στον πληθυντικο?

Ειπα εγω καμια "κατινα"??? :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην Κάρμεν αναφέρομαι ρε συ και στην Βάνια, εντάξει εγώ είπα την γνώμη μου εδω μεσα. Δεν έγραψα στο άλλο γιατι ηθελα να πέσει και να μην το βλέπω καθε μέρα με την τσίμπλα στο μάτι.

αλλο ειναι να ειμαστε αφυπνησμένοι για το τι γίνεται δίπλα μας και αλλο να διατυμπανίζουμε και να ξεχυλώνουμε ενα τοσο άσχημο γεγονός.

την κατινιά η Κάρμεν την ανέφερε και πραγματικά δεν καταλάβαίνω... Με όλο τον σεβασμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια ειναι η καρμεν?

και τι σχεση εχεις εσυ zetoyla με το ολο θεμα και σε ειδοποιησαν?

Που σε εθιξα εγω?Επειδη ειπα πως δε θελω να διαβαζω?

Επισης ποιος σου εδωσε το δικαιωμα να μου μιλας ετσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Ζετούλα είναι η Καρμεν Αναστάσι, και εμένα με πείραξε ο τρόπος γι αυτο και μπήκα.

Δεν καταλαβαίνω.. εμεινα κόκαλο μόλις μπηκα και διάβασα τι γίνεται.. Για όνομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν δεν κανω λαθος κοριτσια φορουμ δεν ειναι εδω? που ο καθενας γραφει οτι θελει?

σωστα? αρα κι εγω μπορω να παρω θεση εδω ε?

η θα με μαλωσετε κι εμενα? :)

πρεπει να παρω αδεια απο καπου μηπως για να ποσταρω εδω?

συγχωρεστε την ειρωνικη μου διαθεση αλλα το ολο κλιμα ειναι ειρωνικο στο θεμα αυτο

κοριτσια πειτε μου! αν παραβω κανονες υπαρχουν οι διαχειριστες ετσι δεν ειναι?

ή υπάρχουν κι αλλα "διορισμενα" ατομα που επισημαινουν τι δεν τους αρεσει?

:D:D

ηρεμηστε κοριτσια και αν δεν σας αρεσουν αυτα που γραφουν καποια ατομα κοιταξτε αλλου.

Οταν δεν σας αρεσει κατι στην "ζωη εξω απο τον υπολογιστη" τι κανετε??? π.χ. ενα βιβλιο το αγοραζετε το διαβαζετε και μετα στελνετε γραμμα στον συγγραφεα οτι γραφει ακαταλληλα για δημοσιευση θεματα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...