Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2010 Νο 2!!!


Recommended Posts

kalhmera koritsia moy emeis eimaste kalhtera , miksoyle exoyme alla polh ligo kai etsi tetarth h pempth tha kanoyme to emvolio poy mas eirthe pisw clogo kryologhmatos

xara moy perastikoylia sthn mikrh prigkhpisa dwsths ena filaki apo ton gianno moy , se katalavenw to anxos kai ta thl kai h episkepseis ston giatro etsi eimoyn egw otan o mikroylhs moy arwsthse 45 hmerwn poy htan kai malista xwris antisomata (emvolia) kai afoy perase ayto to zoriko kriologyma tote twra men thn fwnaksa 2 fwres se mia vdomada :P alla eimoyn pio xalarh

gai na thn xeresai thn mikrh soy koyklhtsa

anthropaki prepei na einai ta dontakia koyragio trha perash

lamprinh moy mhn anxonese mhn skeytese pragmata poy se anxonoyne an pas na skeyths arnhtika skepsoy to xamogelo kai to moytraki ths stayloyla soy an kai moy thn skasate kai den moy eirthate salamina sas perimenwww

paw na etoimasw to mikro kai na pame sthn doyleia toy mpampa sas filw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 521
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ?ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΘΕΣ/ΚΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΑ JUMBO ΟΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΛΑΚΩΘΗΚΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ Μ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ..ΕΙΧΕ ΚΑΙ Ο ΘΑΝΟΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΜΕ ΤΑΡΑΞΕ ΣΤΟΝ ΕΜΕΤΟ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΑΝΤΗROPAKI ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΣΕΡΝΟΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΜΟΥ,ΝΑ ΙΣΙΩΣΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΘΕΛΩ,Ε?

GAI ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ,ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΑ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΖΗΛΕΨΑ ΤΗΝ ΚΟΡΔΕΛΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΦΟΒΕΡΗ ΚΑΙ ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ... :cry::cry::cry::cry::cry: ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ?

ANYWAY KORITSIA ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!

Τι κάνουν τα μωράκια μας? Εσείς πως τα πάτε με τα μωράκια την δουλίτσα κ το σπιτάκι? Μάλλον τρέχετε αρκετά γιατί πλέον δεν τα λέμε συχνά. Λογικό..

Και εγώ είμαι σε δίλημμα γιατί στην δουλειά θα ξεκινήσω τέλος Απρίλη, αλλά έχουν αρχίσει τα τηλ. για θεραπείες κατ.οικον κ μέχρι τώρα έλεγα οχι, αλλά τώρα το σκεφτόμουν μήπως να γέμιζα κανα 2 απογεύματα με θεραπείες.. Απο την άλλη μόλις ξεκινήσω ξανά στην δουλειά εαν ξεκινήσω τις θεραπείες αυτές, μετά θα λείπω 2 ημέρες την εβδομάδα τουλάχιστον σχεδόν από το πρωί μέχρι το βράδυ. Δεν θέλω να λείπω τόσο πολύ από την Νεφελίτσα κ η πρωινή μου δουλειά εχει αρκετες απαιτήσεις. Τα βάζω όλα κάτω κ τα σκεφτομαι..:-?:-?:-?:?:?:?:? Θα δω... Πρέπει να απαντήσω κ το απογευμα σε 2 άτομα που άφησα στην αναμονη..

και επίσης για δεύτερο μωράκι σκέφτεστε κ αν ναι από πότε?

Εμεις τελικά αποφασίσαμε οτι θέλουμε κ 2ο παιδάκι κ σχετικά κοντά (πρώτα ο θεος) :D . Μετά τον χρονο βλέπουμε (ή μάλλον κάνουμε :lol::lol::lol: ). Να δούμε κ ποτε θα μου ερθει κ η περίοδος.. Αν συνεχίσω να θηλάζω μετά τον χρόνο (που λογικά θηλάζουν μόνο πρωι-βράδυ) λέτε να μπορέσω να συλλάβω εαν μου εχει έρθει περίοδος μέχρι τότε ή θα είναι πιο δύσκολα τα πράγματα :problem::eh: (ξέρω οτι το πρώτο 6μηνο εαν είναι αποκλειστικος ο θηλασμός εχεις πάνω απο 96% αντισυλληψη αλλά μετά????). Θα ρωτήσω κ τον γυναικολόγο μου αλλά ρωτάω μήπως κάποια κοπέλα εχει ξέρει κάτι.

dimi150, σούπερ η τζαμποτσαρκα!!! και εγω έβαλα μια στο πρόγραμμα αυτές τις ημέρες!!! Τρελένομαι για τζαμποτσαρκες :D:D:D .Περαστικούλια στο μικρούλι σου! Με το καλό κ το δεύτερο δοντάκι!!!

Τζενάκι ο μικρός είναι ενας κουκλος (βλεπω την φωτο που εχεις βαλει αβαταρ)!!! Σωστό αντράκι, καλέ βάλε καμία καινούργια φωτό !!!

φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!

ti kanoun ta morakia sas?

stin a8ina de leei me tipota na xeimoniasei! to sabbato pigame oi 3 mas gia psonia, gia fagito kai gia kafe! girisame to bradi ki o andreas kirios!

genika an exairesoume kiriaki deftera pou ebrexe , exei akoma poli kales meres opote to programma exei douleia , molis giriso pame bolta kai mou mazevontai oi douleies to bradi.

8elo na etoimaso kai ta xeimoniatika kai bariemai.

me piran kai se ma8imata proton boi8eion (dorean) kai ton allo mina 8a girnao nixta ( gia kapoies meres).

o andreas troei mia xara sxedon apo ola, to giaourti den to trelainei, ta apogevmata mas ponane poli ta oula alla apo dontaki tipota k genika ta bradia koimatai oli oli nixta! sini8os apo 10.30 os 8!

einai trelo piximo alla pragmatika i8ela na pao apo palia k tora me pirane, axreiasta na einai alla eidika tora me to moro 8elo na ma8o liga basika pragmata gia ora anagkis.

gai ti kouklitsa einai afti

perastika sta morakia pou einai arrosta

antropaki 8elo deftero alla den exoume apofasisei pote , de 8elo na argiso poli. pantos oso 8ilazeis einai diskolo na sillabeis , xoris afto na einai apolito.

polla filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες! Τετάρτη σήμερα και είμαστε σπίτι, ευτυχώς άρχισε εδώ και 2 μέρες και τρώει το φαγητό της επίσης κοιμάται τα βράδια μια χαρά ξυπνάει μόνο μια φορά και μόλις την βάλω στο στήθος σε λεπτό ξανακοιμάται και ξυπνάει πάλι γύρω στις 7:30 -8:00. Ε΄χω αρχίσει και μετά το βραδυνό θηλασμό της δίνω και ξένο γαλατάκι και πίνει γύρω στα 80-100γρ αρα ίσως για υτό να ξύπναγε το βράδυ, η παιδίατρος μου είπε ότι στους μήνες που είναι θεωρεί πιο απαραίτητο να κοιμάται συνεχώμενα το βράδυ παρα να ξυπνάει για να θηλάσει κάθε 3 ώρες.

Χαρά μου περαστικά σας εύχομαι σύντομα να γίνεται εντελώς καλά και να μην ξανααρρωστήσετε ποτέ ξανα.

Τζένη μου μεγαλώσατε πολύ κι εσείς πολύ στεναχωρήθηκα που δεν το ευχαριστηθήκατε στο Ναύπλιο γιατί το περίμενες πως και πως αλλα δεν πειράζει το μωράκι σου να είναι καλα και θα ξαναπάτε περαστικά σας. Στη Σαλαμίνα είχαμε έρθει αρχές Σεπτέμβρη βόλτα με τον άνδρα μου αλλα ντράπηκα να σε πάρω τηλ. την επόμενη φορά όμως θα το κάνω. φιλάκια.

Πόπη μου καλωςήρθες πίσω φιλιά στον μπεμπάκο σου περιμένουμε φωτο απο το γάμο βάφτιση.

Gai τελεια η μικρή τέλειο το φόρεμα η κορδέλα όλα ονειρεμένα μπράβο να ζήσετε καλοφώτιστη!

Aνθρωπακι μου συνηλθατε γρήγορά μπράβο σας, να είσαστε καλά, φιλάκια πολλα.

Έχθές πήγα στο Ιασώ γιατί γέννησε η κουμπάρα μου τα δίδυμα όλα καλά ευτυχώς τα μωράκια γεννήθηκαν αγόρι - κορίτσι 2 κιλα το καθένα. αχ ζήλεψα θέλω να κάνω κι αλλο μωράκι.

Φιλάκια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μια πριν την βάφτιση.

Ελινα μαζί γράφαμε. Πόσο μηνών είναι ο Ανδρέας σου μπράβο πολύ καλό παιδάκι, πότε ξεκινάμε γιαούρτι; Πολύ ωραίο αυτό με τις πρώτες βοήθειες και με την δουλειά πως θα προλαβαίνεις; Aντε να πάμε μαζί και για το δεύτερο εγώ μάλλον θα προσπαθήσω μετά το καλοκαίρι. Πολλα φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια!

επιτελους, καταφερνω να σας γραψω... δεν θυμαμαι καν που "σας αφησα"!

λοιπον, η Ναγια μου ητανε αρρωστουλα για 1 βδομαδα, τελος ολα καλα, ημουνα και γω αρρωστουλα μαζι της, ειχα και ζαλαδες απο την ιωση αλλα ευτυχως δεν με επιασε πααααρα πολυ βαρια!

πηγαμε σημερα στον παιδιατρο για το καθιερωμενο μηνιατικο ραντεβουδακι για το εμβολιο και ολα καλα!

το επομενο εμβολιο θα ειναι ...στα γενεθλια της!

ολα περι των βαφτισεων ειναι ετοιμα ... απο πριν δηλαδη... ειχα παρει και φορεμα το οποιο.... ειναι ωραιο, αλλα ως εκει,... δεν με ενθουσιαζει... οποτε εψαχνα και συνεχιζω να ψαχνω για κατι καλυτερο... οεο!!!

οσο αφορα την διατροφη της Ναγιας, συνεχιζουμε σταθερα με τα ετοιμα...δοκιμασαμε ξανα και ξανα τα ... φρεσκα αλλα...ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!!

σας αφηνω... φιλακια και τα λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ?ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΑΝ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ..ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ,ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΤΙΣ ΑΥΠΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΑ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΚ!!ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΘΕΣ/ΚΗ :D:D:D:D ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ..ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ..ΛΑΜΠΡΙΝΗΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ,ΣΚΕΤΗ ΤΡΕΛΛΑ!!

ΑΝΤΗROPAKIΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΖΑΜΠΟΤΣΑΡΚΕΣ,ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΛΗ ΧΑΡΑ!!ΤΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΤΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ,ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΘΑΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΛΛΑ 10 ΚΙΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ ΔΗΛ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ 31 ΣΤΑ 32 ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΗΔΗ ΝΙΩΘΩ ΜΕΓΑΛΗ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ..

ANYWAY ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ..ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Διάβασα τα νεάκια σας και απαντώ λίγο γρήγορα γιατί το αγόρι μου πείνασε!!! Δεν είχαμε ίντερνετ εδώ και κάτι μέρες αλλά το κάναμε τώρα!!

Περαστικά σε όλα τα μωράκια που είχαν αρρωστήσει. Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε τίποτα μέχρι στιγμής από αρρωστιες.

Τζενάκι, Ιωαννα, Λαμπρινή τέλειες φωτό. Τα μωρά σας είναι κουκλάκια!

Ανθρωπακι συγχαρητηρια για το δοντάκι!!! Αντε τόσο καιρό το περιμενες και επιτέλους ήρθε!! Εμείς τίποτα ακόμα...

Κορίτσια κάναμε εμβόλιο την Δευτέρα. Εϊμαστε 7.850 και 70 εκ. Πήραμε μόνο 1 εκ. και 350 γρ. σε 1 μήνα και κάτι, αλλά δεν ανησυχούμε, μάλλον επειδή δεν τρώει όλο του το φαγητό ο κύριος. Τα φρούτα και την μπισκοτόκρεμα δεν τα τιμά και πολύ!

Κοιμόμαστε πάρα πολύ καλά και κάνουμε κάτι παιχνίδια και κάτι γέλια άλλο πράμα!!

Τον κουρέψαμε κιόλας προχθες!!!!!! Ήρθε η ξαδέρφη μου στο σπίτι και τον κούρεψε. Ηταν πολύ ήσυχος και καθόταν καλά στην αγκαλιά μου. Έγινε ένας κουκλος!!! Σαν άλλο μωρό είναι τώρα. Με τα μαλλάκια έδειχνε πιο μπεμπέ, ενώ τώρα δείχνει πιο αντράκι!!! Αυτά προς το παρόν. Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!

τι γινεται κοριτσια?

τωρα που θυμαμαι... Λαμπρινη και Ιωαννα τελειες οι φωτο με τα μωρουλινια σας!

Τζενη αχουυυυ!!! δοντακι!!! τι ευχη δινουνε? καλοριζικο?... με το καλο και τα υπολοιπα...

εμεις απο δοντακια....τιποτα!

σημερα εχω να κανω πολλα πραγματα...!!!

φιλια σε ολες!

Υ.Γ. Ποπη μου εμεις τρωμε φρουτοκρεμα, δημητριακα, μπισκοτοκρεμα και κυριως γευμα ετοιμο βαζακι, ειτε χορτοσουπα ειτε κοτοσουπα κτλ και για φρουτα παλι ετοιμο βαζακι!... φυσικα και εννοειται πρωτο και τελευταιο γευμα γαλατακι!

θα περιμενω νεακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερααααα!!!Λιζετα εδω!!Εχω παααααρα πολυ καιρο να μπω και να σας βρω!!Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα και τα μπεμπακια σας ακομα καλυτερα.Την τελευταια φορα καλα καλα ειχαμε κατι κοιλαρες...ΝΑ!!(με το συμπαθιο!!!).Εχω να διαβασω μπολικο για να ενημερωθω για τα νεακια σας :shock: ..Απο τα σαραντα του μωρου ξενιτευτηκα και ηρθα Συμη και εδω δεν εχω εδω καλη συνδεση και επιτελους αυτην την εβδομαδα επιστρεφουμε σπιτι μας στην Ροδο!! :) Οποτε θα σας ξαναβρω μανουλες αγαπημενες!!......φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερααααα!!!Λιζετα εδω!!Εχω παααααρα πολυ καιρο να μπω και να σας βρω!!Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα και τα μπεμπακια σας ακομα καλυτερα.Την τελευταια φορα καλα καλα ειχαμε κατι κοιλαρες...ΝΑ!!(με το συμπαθιο!!!).Εχω να διαβασω μπολικο για να ενημερωθω για τα νεακια σας ..Απο τα σαραντα του μωρου ξενιτευτηκα και ηρθα Συμη και εδω δεν εχω εδω καλη συνδεση και επιτελους αυτην την εβδομαδα επιστρεφουμε σπιτι μας στην Ροδο!! Οποτε θα σας ξαναβρω μανουλες αγαπημενες!!......φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Τι κάνετε; Εμείς καθόμαστε με τον Γιαννάκη μου οι 2 μας. Ο μπαμπάς μας δουλεύει! Εγώ βλέπω φιλαράκια και ο μπεμπης παίζει με τα παιχνίδια του!

Λιζέτα καλωσήρθες πίσω!! Άντε να τα λέμε τώρα πιο συχνά!

Χαρά δεν πειραζει που τρώει από βαζάκια. Αφού είναι επιλεκτική και δεν τρώει τα αλλά, πάλι καλά να λέμε που θέλει και αυτά!

Έχω να κάνω δουλειές και βαριέμαι! Ποτέ δεν τελειώνουν. Πάνω που λες ότι είναι όλα οκ, άντε πάλι βγαίνουν άλλα! Έχω να σιδερώσω και να απλώσω ένα πλυντήριο που μόλις τέλειωσε και να καθαρίσω και να συμμαζέψω ρούχα δικά μας και του μωρού που δεν του κάνουν πλέον. Ουφ! Και μόνο που τα είπα κουράστηκα!!! Πονάει και η μέση μου εδώ και πολύ καιρό... Τέσπα, πάω να κάνω τίποτα. Φιλάκια, τα λέμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ?ΠΩΣ ΕΙΣΑΣΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΕΙΔΕ Ο ΘΑΝΟΣ...........ΕΚΛΑΙΓΕ!!ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ!!ΤΑ'ΠΑΙΞΑ..ΤΕΣΠΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΕΒΑΛΕ 460 ΓΡ.ΚΑΙ ΨΗΛΩΣΕ 3 ΠΟΝΤΟΥΣ!ΕΙΝΑΙ ΔΗΛ.8460 ΚΑΙ 70.ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ?ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ,ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΣΗΜΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΚΡΙΝΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ..ΑΥΡΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΜΟΥ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΟΡΤΑΣΩ ΥΠΝΟ ΣΗΜΕΡΑ..ANYWAY SAS ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, τι γινεται?

σημερα γυριζα με την Ναγια ολη μερα στα καταστηματα,... ηρθαμε σπιτι μονο για 1 ωρα και συνεχισαμε!

Λιζετα καλως ηλθες πισω!

Ποπη μου πραγματι, οι δουλειες δεν τελειωνουνε ποτε! εχω κοπελα για 1 φορα την βδομαδα και παλι τρεχω και γω το σπιτι απο πισω γιατι απλα δεν γινεται αλλιως!

πρεπει να βρω ρουχαλακια για την Ναγια, που θα φορεσει για την βαφτιση... πριν βαφτιστει, αυτα που θα φοραει που θα παμε εκκλησια...

Δημητρα μου κανε οτι μπορεις για να κανεις μονο τις ετοιμασιες σου για αυριο... και οτι δεν προλαβεις... εχει και ετοιμα! εχεις και νινακι! οεο! οποιου δεν του αρεσει... προβλημα του!

το βαρος του μωρου σου πιστευω ειναι οκ... για το οτι γκρινιαζει ισως τα δοντακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκα!!Πωπω μιλατε για τις δουλειες που εχετε και σκεφτομαι τι εχω να πρωτοκανω τωρα που θα επιστρεψουμε Ροδο..Εκτος απο οοολα τα δικα μας τσιπραγκαλα εχουμε και ολα τα πραγματατου μωρου(επιπλα,ρουχα κτλ)..Κοριτσια εχω να σας ρωτησω.Πως τα πατε με τα δοντακια?Ο Μιχαηλ Αγγελος εχω την εντυπωση πως το εχει παρακανει λιγακι.Απο τον 2ο μηνα βγαλαμε τα 2 μροστινα κατω και τωρα στον 6ο μηνα εβγαλε ...6 πανω!Το προβλημα μου ειναι οτι εχω ακουσει οτι δεν ειναι και πολυ καλο να τα βγαζει τοσο νωρις γιατι χαλανε.Μηπως πρεπει να αρχισουμε οδοντοβουρτσα απο τωρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκα!!Πωπω μιλατε για τις δουλειες που εχετε και σκεφτομαι τι εχω να πρωτοκανω τωρα που θα επιστρεψουμε Ροδο..Εκτος απο οοολα τα δικα μας τσιπραγκαλα εχουμε και ολα τα πραγματατου μωρου(επιπλα,ρουχα κτλ)..Κοριτσια εχω να σας ρωτησω.Πως τα πατε με τα δοντακια?Ο Μιχαηλ Αγγελος εχω την εντυπωση πως το εχει παρακανει λιγακι.Απο τον 2ο μηνα βγαλαμε τα 2 μροστινα κατω και τωρα στον 6ο μηνα εβγαλε ...6 πανω!Το προβλημα μου ειναι οτι εχω ακουσει οτι δεν ειναι και πολυ καλο να τα βγαζει τοσο νωρις γιατι χαλανε.Μηπως πρεπει να αρχισουμε οδοντοβουρτσα απο τωρα??

Καλώς σε βρήκαμε κ πάλι Λιζέτα! Πράγματι ειχαμε να τα πούμε απο κοιλίτσες! Σχετικά με τα δοντάκια ξεκινήστε βουρτσισματάκι με οδοντόβουρτσα για βρέφη (ειναι απο σιλικόνη κ την βάζεις στο δάκτυλο σου). Εμεις 1 βγάλαμε κ το κάνουμε :lol: κ εχει πολύ πλάκα. Η αλήθεια είναι οτι της αρέσει πολύ κ σιγά σιγά συνηθίζουν κιόλας!

Πότε επιστρέφετε στην Ρόδο?

Να χαιρεσαι τον μικρούλη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη φοράω το μενταγιον που μου πήρες για τα γενέθλια!!! Είναι πολύ όμορφο!!!

Μην μασας με τις δουλειες, απλά πάρτο απόφαση φιλενάδα ...ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ Π-Ο-Τ-Ε :lol: !!! Φιλάκια στο Γιάννο σου!!!

dimi150, μια χαρά ο Θανούλης σου!!! Και πολύ καλή η αντίδραση στον παιδίατρο!!! (θυμόταν το παιδί οτι αυτοςο τύπος το βασανίζει :)) )

Χαρουλίνη, πότε είναι η βάπτιση, δεν θυμάμαι? Ξεκινάω κ εγω δειλα δειλα ετοιμασίες :D ! Αλήθεια τι ψωνισες????

Την Τρίτη πήγαμε κ εμεις παιδίατρο. Ολα μια χαρά. Η Νεφελιτσα είναι 73 πόντους κ 8.500 κιλάκια.

Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα σκατούλια!

χχχ σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Λιζετα και Τζενη δεν ηξερα πως υπαρχει οδοντοβρουτσα για βρεφη! εμεις απο δοντακια...αναισθησια! ουτε καν φουσκωμενα ουλη...εχει καιρο που την ενοχλουν και αυξηθηκαν και τα σαλια αλλα τιποτα απο δοντακια!

Λιζετα οσο για το οτι χαλανε γρηγορα δεν νομιζω να ισχυει... αφου ετσι κι αλλιως θα τα αλλαξουνε...

Τζενη η βαφτιση ειναι στις 07/11, σε 2 βδομαδες ακριβως!!!

πηρα 2 φορεματα καλα για τα βαφτισια,... οπου για να φορεσω το ενα πρεπει να χασω 3 κιλα, (εχασα ολα τα παραπανισια κιλακια που ειχα (πριν μεινω εγκυος...στην εγκυμοσυνη 6-7 κιλα εβαλα μονο λογω των εμετων που εφυγαν πανευκολα απο μονα τους! )...αλλα μου εμειναν 4 κιλακια που δεν ξεκολλανε απο πανω μου... βεβαια ειμαι στα φυσιολογικοτατα επιπεδα....) που δεν βλεπω να φτανω να χασω 3 κιλακια αλλα και ουτε καν ξεκολλανε... οποτε θα βαλω το αλλο που ειναι πιο κομψο...

παπουτσια, τσαντα, κοσμηματα τα εχω γενικως ολα τα αξεσουαρ,... παλι καλα!

οσο για την Ναγια, δεν της βρηκα καλο φορεματακι,... οσα ειδα ειναι του στυλ καθημερινου... οποτε αυριο παλι θα παω καταστηματα, σε 2-3 που δεν πηγα χθες...

ολα τα υπολοιπα ειναι ετοιμα! ΟΛΑ!!!!!!!!

ποσο γρηγορα μεγαλωνουνε! πριν λιγο μαζεψα ρουχα που πλεον δεν της κανουν... ολα καινουρια... ποσο τα φορεσε... ποσο ... μαγικα μεγαλωνουνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διαβάστε κ αυτό:

Γιατί είναι σημαντικά τα νεογιλά δόντια;

Κατ’ αρχήν διότι είναι απαραίτητα για τη μάσηση της τροφής.

Προβλήματα στα νεογιλά δόντια όπως η τερηδόνα, τραυματισμός, αποστήματα, επηρεάζουν τη γενική υγεία και τη διάθεση του παιδιού, προκαλώντας πόνο και, μερικές φορές, πυρετό.

Παιδιά με τερηδονισμένα δόντια και αποστήματα παρουσιάζουν συνήθως μικρότερο βάρος από το φυσιολογικό, γεγονός που επηρεάζει αρνητικά τη γενικότερη ανάπτυξή τους.

Τα χαλασμένα νεογιλά δόντια δημιουργούν ένα μολυσμένο περιβάλλον στο στόμα στο οποίο και τα μόνιμα δόντια όταν έρθουν χαλάνε αμέσως. Τα νεογιλά (παιδικά) δόντια είναι απαραίτητα για την ομιλία, ιδιαίτερα κατά την ηλικία που τα παιδιά μαθαίνουν να μιλάνε.

Συμβάλλουν στη σωστή ανάπτυξη των γνάθων και του προσώπου.

Τα παιδικά δόντια διατηρούν τους χώρους που θα χρειασθούν τα μόνιμα δόντια, καθοδηγώντας την ανατολή των μόνιμων δοντιών. Για όλους αυτούς τους λόγους, η αντίληψη ότι τα νεογιλά δόντια δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία, επειδή αντικαθίστανται με καινούργια, είναι πέρα για πέρα λανθασμένη.

Λιζέτα κ Χαρούλα την οδοντόβουρτσα την χρησιμοποιούσα ουσιαστικά πριν βγει ακόμα δοντάκι, γιατί κάνει μασαζάκι στα ούλα κ διώχνει τα βακτηρίδια κ επίσης για να μάθει η μικρή να την δέχεται κτ.λ. Οχι τόσο για τα δοντάκια ακόμα. Είναι τελείως μαλακή, από σιλικόνη κ έχεις κ στα Τζάμπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia .

avrio exoume pali embolio.

popi mou oi douleies den teleionoun pote , apo xeimoniatika den exo ftiaxei akoma tipota.

eftixos afti ti bdomada exoume k mia mera argia exo k ipoloipo adeias .

lamprini den exoume kleisei akoma tous 7 mines apo ebdomada mallon 8a ksekinisoume k kreas.

to giaourti tou ir8e bari , isos epeidi erixa kai mpanana mesa, 8a tou ksanadoso meta apo kamia dekaria meres .5 meres einai ta ma8imata 8a ta katafero ! kouklitsa i mikroula sou

haroullini me to kalo i baptisi, perase poli grigora o kairos!

an8ropaki megia to dontaki

kali bdomada se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...