Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φτερουγισματα ή ειναι η ιδεα μου?


Recommended Posts

Κοριτσια μπηκα στον πεμπτο μηνα της εγκυμοσυνης πριν απο τεσσερις - πεντε μερες και εχω την εξης απορια...

Σε ανυποπτες στιγμες αισθανομαι στην κοιλια μου ενα πεταρισμα - κατι σαν φτερουγισμα και χτυπημα μαζι...Ειμαι χαζομαμα ή ειναι η μπεμπα?

Βασικα, μου συμβαινει την ωρα που θα χαλαρωσω ή θα ξαπλωσω να κοιμηθω αλλα πολλες φορες ακομα και ορθια πλενοντας πιατα (ετυχε).

Ειναι το μωρο? Οι παλιες μαμαδες - η μαμα μου- μου ειπε οτι ειναι το μωρο αλλα αλλες παλι μου λενε οτι οι πρωταρες σαν κι εμενα το αισθανονται μετα την 20η εβδομαδα.

Πειτε μου γνωμες...Ετσι μου ερχεται να αγορασω εναν υπερηχο στο σπιτι ή να κατασκηνωσω στο ιατρειο της γιατρου!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως κοριτσάκι μου το μωράκι σου ειναι , στην αρχή ξεκινάει σαν φτερουγισμα , σαν να περνάει ο άνεμος μέσα σου μετα έχουμε κλωτσίτσες, στριφογυρίσματα κλπ.. Νιώστο όσο μπορείς ειναι υπεροχο συναίσθημα ειναι το μωράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως κοριτσάκι μου το μωράκι σου ειναι , στην αρχή ξεκινάει σαν φτερουγισμα , σαν να περνάει ο άνεμος μέσα σου μετα έχουμε κλωτσίτσες, στριφογυρίσματα κλπ.. Νιώστο όσο μπορείς ειναι υπεροχο συναίσθημα ειναι το μωράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αννιω μου ακουσες το ζουζουνι σου το ξερεις?Οι γυναικες που κανουν το πρωτο τους μωρακι το ακουν για πρωτη φορα απο 18 εβδομαδα και πανω.Στο επομενο μωρακι σου θα το ακουσεις πιο νωρις.Εγω την κορη μου την ακουσα 15 εβδομαδα.Δεν ειναι πολυ ωραιο οταν το νιωθεις?Αντε κοριτσακι μου με το καλο να ερθει το παιδακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αννιω μου ακουσες το ζουζουνι σου το ξερεις?Οι γυναικες που κανουν το πρωτο τους μωρακι το ακουν για πρωτη φορα απο 18 εβδομαδα και πανω.Στο επομενο μωρακι σου θα το ακουσεις πιο νωρις.Εγω την κορη μου την ακουσα 15 εβδομαδα.Δεν ειναι πολυ ωραιο οταν το νιωθεις?Αντε κοριτσακι μου με το καλο να ερθει το παιδακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το νινι ειναι αρχισε να σου δειχνει την παρουσια του:lol: . Απο δω και περα θα καταλαβεις τι ειχες μεσα σου τοσο καιρο και θα το αγαπησεις ακομα πιο πολυ.. Τον μπεμπη μας πρωτη φορα το καταλαβα στην 17 βδομαδα οταν ημουν ξαπλωμενη μπρουμυτα (καλα τωρα οχι μπρουμυτα δεν μπορω αλλα ουτε ανασκελα ) Μαλιστα του μιλαω και πριν πεσω για υπνο ή μετα το φαγητο ξεκιναει το πανηγυρι μες την κοιλια μου. Μετα απο λιγο καιρο θα δεις που θα φαινεται κ απο εξω και θα μπορει να το δει κ ο πατερουλης της. Ο αντρας μου καραδωκουσε για να το δει και καμια φορα μου χαιδευε την κοιλια και του μιλουσε για να κουνηθει. Μεχρι και ακουστικα γιατρου αγορασε απο το φαρμακειο για να ακουσει την καρδια του αλλα ακομα τιποτα!!!:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το νινι ειναι αρχισε να σου δειχνει την παρουσια του:lol: . Απο δω και περα θα καταλαβεις τι ειχες μεσα σου τοσο καιρο και θα το αγαπησεις ακομα πιο πολυ.. Τον μπεμπη μας πρωτη φορα το καταλαβα στην 17 βδομαδα οταν ημουν ξαπλωμενη μπρουμυτα (καλα τωρα οχι μπρουμυτα δεν μπορω αλλα ουτε ανασκελα ) Μαλιστα του μιλαω και πριν πεσω για υπνο ή μετα το φαγητο ξεκιναει το πανηγυρι μες την κοιλια μου. Μετα απο λιγο καιρο θα δεις που θα φαινεται κ απο εξω και θα μπορει να το δει κ ο πατερουλης της. Ο αντρας μου καραδωκουσε για να το δει και καμια φορα μου χαιδευε την κοιλια και του μιλουσε για να κουνηθει. Μεχρι και ακουστικα γιατρου αγορασε απο το φαρμακειο για να ακουσει την καρδια του αλλα ακομα τιποτα!!!:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 19Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑΤΑ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ;;ΑΠ,ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΝ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 19Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑΤΑ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ;;ΑΠ,ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΝ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου πιστεύω οτι είναι θέμα ημερών να ακούσεις και εσύ στο μωράκι σου. Πιστεύω οτι δεν πρέπει να ανησυχείς γιατί τώρα με τους υπερήχους,΄ξέρουμε αν είναι όλα καλά ή οχι...

Για μένα το μαρτύριο είναι να πηγαίνω στον γιατρό μια φορά τον μήνα.. Δεν περνάει ο μήνας με τίποτα..Αλλά και εγώ στον 5ο μήνα το άκουσα....Dont worry όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου πιστεύω οτι είναι θέμα ημερών να ακούσεις και εσύ στο μωράκι σου. Πιστεύω οτι δεν πρέπει να ανησυχείς γιατί τώρα με τους υπερήχους,΄ξέρουμε αν είναι όλα καλά ή οχι...

Για μένα το μαρτύριο είναι να πηγαίνω στον γιατρό μια φορά τον μήνα.. Δεν περνάει ο μήνας με τίποτα..Αλλά και εγώ στον 5ο μήνα το άκουσα....Dont worry όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ..

ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!!

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ..

ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ

ΣΟΚ!!

ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΜΑΖΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ..

ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!!

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ..

ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ

ΣΟΚ!!

ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΜΑΖΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου το μωρακι σου ειναι κανει αισθητη την παρουσια του!!!!!

Οσο περνανε οι εβδομαδες θα το καταλαβαινουμε ολο και περισσοτερο απιστευτη αισθηση!!!!!!

Εγω το ενιωσα για πρωτη φορα στην 17η βδομαδα,σαν μπουρμπουληθρες που να σπανε.Τωρα πλεον νιωθω κανονικα τις κλωτσιες του,τα γυρισματα του.

Ανθη μου μην ανησυχεις ολες οι γυναικες δεν το νιωθουν το μωρακι τους στην ιδια βδομαδα,μια φιλη μου αρχισε να το νιωθει στην 22η βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου το μωρακι σου ειναι κανει αισθητη την παρουσια του!!!!!

Οσο περνανε οι εβδομαδες θα το καταλαβαινουμε ολο και περισσοτερο απιστευτη αισθηση!!!!!!

Εγω το ενιωσα για πρωτη φορα στην 17η βδομαδα,σαν μπουρμπουληθρες που να σπανε.Τωρα πλεον νιωθω κανονικα τις κλωτσιες του,τα γυρισματα του.

Ανθη μου μην ανησυχεις ολες οι γυναικες δεν το νιωθουν το μωρακι τους στην ιδια βδομαδα,μια φιλη μου αρχισε να το νιωθει στην 22η βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι είναι πολύ ωραία αίσθηση.Εγω είμαι στη 15η εβδομάδα και ήδη καταλαβαίνω αυτές τις πεταλούδες-μπουρμπουλήθρες.Όχι συνέχεια βέβαια,μια φορα περιπου τη μερα και για δευτερόλεπτα.Απο δω και περα σιγουρα θα το καταλαβαινω καλλίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι είναι πολύ ωραία αίσθηση.Εγω είμαι στη 15η εβδομάδα και ήδη καταλαβαίνω αυτές τις πεταλούδες-μπουρμπουλήθρες.Όχι συνέχεια βέβαια,μια φορα περιπου τη μερα και για δευτερόλεπτα.Απο δω και περα σιγουρα θα το καταλαβαινω καλλίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου δεν υπαρχει πιο ομορφο

συναισθημα ειδικα οταν θα κουναει

την κοιλια σαν κυματα εκει να δειτε:woohoo:

απλα πανεμορφα!:cheer: ακομη το θυμαμαι:cheer:

εγω στον τεταρτο μηνα το ενιωσα:kiss:

με το καλο σε ολες σας:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου δεν υπαρχει πιο ομορφο

συναισθημα ειδικα οταν θα κουναει

την κοιλια σαν κυματα εκει να δειτε:woohoo:

απλα πανεμορφα!:cheer: ακομη το θυμαμαι:cheer:

εγω στον τεταρτο μηνα το ενιωσα:kiss:

με το καλο σε ολες σας:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...