Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

Λοιπόν εγώ έχω πάρει 3 φορές από μισό αναβράζον ντεπόν (μου περνάει και με μισό) αλλά ο γιατρός μου είπε να το παίρνω άφοβα...και ο άλλος γιατρός μου το ίδιο είπε...είναι το μόνο φάρμακο που μπορούμε να παίρνουμε όταν πονάμε...εγώ με βαρυα καρδιά το παίρνω και μόνο όταν είμαι πολύ χάλια αλλά νομίζω 10 ντεπόν σε όλη την εγκυμοσύνη συνολικά ε δεν παίζουν και τόσο ρόλο.

Για το παιδικό ντεπόν δεν γνωρίζω (αλήθεια δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο).

Το depon maximum είναι αρκετά πιο βαρύ δεν ξέρω αν κάνει.

Επεσε ομαδικός πονοκέφαλος?? Πώς και δεν τον κόλησα και εγώ που είμαι τοσο επιρρεπής στους πονοκεφάλους :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγώ κιλά δεν έχω πάρει καθόλου αλλά ακόμη είμαι σε φάση ανακατέματος...έτσι και αλλιως...στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό...τι να το κάνω να μην πάρω τώρα και να φτάσω τα 15 ή 20 στον 9ο???εεε???

απολογισμό θα κάνω στο τέλος ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε?Εριξα εναν υπνακο μια χαρα,εγω δεν εχω συζητησει ακομα με το γιατο για να περνω παυσιπονα,δε χρειαστηκε να παρω προσπαθω να τα απογευγω τα χαπια γενικοτερα και πριν την εγκυμοσυνη αλλα αυτος ο φρονιμητης ειναι παιδεμα,επερνα mesulid οταν με επιανε και πηγαινα στο γιατρο μερα παρα μερα για να μου το καθαρισει με φυσιολογικο ορο,μου ειχε πει να παω να κανουμε επεμβαση και να τον αφαιρεσουμε αλλα δεν πηγα,ευτυχως τωρα στην εγκυμοσυνη δεν με εχει πιασει-δοξα τον θεο.Πονοκεφαλος πολυ σπανια με πιανει-αναισθητη!!!!!!!!!!Κοριτσια γραφτηκα στην laredoute και εχει φανταστηκα πραγματικια για μπεμπακια και καλες τιμες,σε λιγο καιρο θα παραγγειλω...Δεν κρατιεμαι.Οσο για τα κιλα,ανυχησουσα οτι θα ειμαι η μονη που εβαλα 3 κιλα αλλα βαλατε και εσεις :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera se olew k apo mena.ΣΠΙΡΤΟΥΛΗ θελω να εισαι αισιοδοξη ολα θα πανε κ ειναι καλα θα το κανεις κ θα δεις το χω ακουσει κ απο αλλες κοπελες οτι δεν ειναι τιποτα σιγουρα ειναι κατι καινουργιο αλλα θ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΟΠΕΛΑ 28 ΧΡΟΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΔΥΜΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΤΟ ΕΝΑ ΕΜΕΙΝΕ ΤΟ ΑΛΛΟ Κ ΤΗς ΒΓΗΚΕ 1 ΣΤΑ 20 Η 200 ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΠΑΝΤΩς ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Κ ΕΧΕΙ Κ 2 ΠΑΙΔΑΚΙ.ΙΣΩς ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΑ ΠΑΡΑΛΕΝ Κ ΛΙΓΑΚΙ.ΕΧΩ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙς Κ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΛΕΝΕ ΘΕΤΙΚΕς ΣΚΕΨΕΙς ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΕ ΑΝΑΨΕ Κ ΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ.ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙς :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΕ ΟΣΕς ΥΠΟΦΕΡΕΤΕ Κ ΠΟΝΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ Κ Η ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΧΩΜΕΝΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, Γεωργια μου λες πως θα την 'πηδηξουμε'?? εμενα μου κουβαλησε σκουλάντζα ο αντρουλης μου! τον εχει διαλυσει - ιωση καραμπινατη- ολη μερα με το οινοπνευμα γυρναω -σαν τον Βυζαντινολογο στον Αντ1

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσάκια τώρα πήρα τις αιματολογικές μου και ούρων κλπ και ολα οκ αλλά έκανα μια εξέταση για τον τύπο αίματος και μου είπαν ότι είμαι Α θετικό ενώ όλα αυτά τα χρόνια ξέρω ότι είμαι Ο ρέζους θετικό και εκνευρίστηκα γιατί κάποιος έχει κάνει λάθος...ή τόσα χρόνια είχα λάθος ομάδα αίματος γραμμένη στο βιβλιάριο μου ή έκαναν τώρα λάθος...και να φανταστείτε τυχαία έκανα την εξέταση.... :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha μου να σε ρωτησω απο που ξερεις την ομοδα αιματος σου?Χρειαστηκε καποια στιγμη να κανεις καποια πεμβαση και το εμαθες?Γιατι εγω επαθα το εξης τοσα χρονια στο μπλε βιβλιαρακι που ειχα απο οταν γεννηθηκα καπου σε μια σελιδα εγραφε α+,μετα εκανα την εξεταση αιματος και βγηκε ο-,οποτε παω στο γιατρο μαζι με το βιβλιαριο και του λεω το και το και τελικα το αιμα που ηταν γραμμενο ηταν της μαμας μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ακριβώς, στο βιβλιάριο υγείας μου ήταν γραμμένο...και εμένα και των αδερφών μου...το ίδιο με της μαμάς μου...η οποία λέει ότι όταν γεννιόμασταν μας παίρναν αίμα από την φτέρνα και το εξετάζαν...αλλά ο πατέρας μου έχει ΑΒ+, η μητέρα μου Ο+ και εγώ πώς γίνεται να έχω Α+????

Ένα από τα δύο δεν πρέπει να έχω???? Εκτός αν με μπερδέψαν στο μαιευτήριο και έτυχε και μοιάζουμε τόσο όλο τα αδέρφια και με τους γονεις... :D:D:D τι να πωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε δεν σε μπερδεψαν...Σου λεω τι ειναι,το βιβλιαριο εκεινο ειναι των μαμαδων μας,γραφει μεσα τα δικα τους στοιχεια,ποτε μας γεννησαν την εξελιξη της εγκυμοσυνης τους και τα λοιπα...Στις επομενες αιματολογικες ξανακανε και μια ομοδα αιματος...Πολλες παντως την εχουν πατησει ετσι και εγω ειμαι μια απο αυτες!!!!!!!! :oops::oops:Εν τω μεταξυ η μαμα μου θυμοταν οτι εχω αρνητικο ρεζους και μου λεει πως γινετε στο βιλιαριο να γραφει α+,δεν θυμοταν την ομδα αιματος,μετα ρωτωντας τον γιατρο και βλεποντας και τα βιβλιαρια των αδερφων μου καταλαβαμε οτι οντως τα στοιχεια του βιβλιαριου ειναι της μητερας!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμάνθα μου πολλά ευχαριστώ για τη συνταγή!!!!!!!!!! :P

Spirtouli όλα θα πάνε καλά, δεν νομίζω ότι το ποσοστό είναι άσχημο. εμένα μου είπε ότι ένα καλό ποσοστό είναι από 1/350 κ πάνω. οπότε το 1/328 είναι το όριο, οκ! μην ανησυχείς κ μην το σκέφτεσαι συνέχεια μέχρι να έρθει η ώρα κ να αποφασίσεις τι θα ήθελες να κάνεις.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ! κοριτσια !! πηρα εξετάσεις αίματος, τυπικές ΚΑΙ ζακχάρου ! καλά...ΔΕΝ το πιστεύω οτι η TSH μου επεσε στα φυσιολογικά πλαίσια τοσο απλά! παλαιότερα δεν επεφτε η άτιμη! και ζάκχαρο ΤΕΛΕΙΟ ! και να φανταστείτε οτι την προηγούμενη μέρα ειχα ΤΣΑΚΙΣΕΙ κατι παστάκια !!!!! απιστευτο μου φαίνεται !!! και ...ΕΒΑΨΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ με τις ευλογίες της γιατρού μου !!!!!!!!!!!

τράβηξα μια φωτό, αλλα μην με παρεξηγησετε, ειμαι εντελώς αβαφτη και απεριποίητη, αλλα ειμαι τοσο χαρούμενη για τη βαφή !!! επιτέλους εφυγε η ρίζα απο τη μέση !!!

και ειναι τοσο κοντά στο φυσικό μου !!!

post-12238-13873935001345_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εκανα την αυχενικη κ η γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη αλλα με μπερδεψε μου ειπε οτι πρεπει να ειναι κατω απο 7 κ οτι ειναι 3 στο δικο μου κ ειναι λεει πολυ ευχαριστημενη :-?:-? τι τιμες ειναι τωρα αυτες???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου βρε Βασούλα ! εγώ εδώ στο site ειχα διαβάσει οτι πρεπει να ειναι κατω απο 2.7 ... μηπως αυτό εννοούσε η γιατρός σου ; δηλ. δεν ανέφερε το 2 και πηγε κατευθείαν στο 7, το δικό σου ειναι 2.3 και ειπε μονο το 3 ;;; το σημαντικό ειναι οτι ειναι καλό το αποτέλεσμα, τα νούμερα εμάς μαλλον μας μπερδεύουν ! μπράβοοοοοοοο !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα αφού η γιατρός σου σου είπε πως όλα είναι φυσιολογικά δεν υπάρχει λόγος ανυσηχίας. Έστω και μια πιθανότητα να υπήρχε θα σου το έλεγε, γενικώς δεν παίζουν με αυτά!!!

Πως ήταν το μωρουδάκι σου? Δεν ήταν τέλεια που το είδες πάλι? Σου είπε για φύλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki έγραψε:

ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ , ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ , ΠΩΣ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕΣ ; :P:P

Συγχαρητηρια !!!! Πραγματικα ομως πως κρατη8ηκες αχχαχαχα!!! Αντε με το καλοο το μωρακι σου :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα.... :D Εγω ειμαι 11 εβδομαδων κ τελος του μηνα 8α κανω κ εγω την αυχενικη διαφανεια,ελπιζω να ειναι ολα καλα κ αν ειμαι τυχερη να παρω μια γευση σχετικα με το φυλλο του μωρου....η εστω να το δω λιγακι ;) ....Συγχαρητηρια μανουλες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βασια δεν μου ειπε φυλλο δεν φαινετε λεει ακομη αλλα το περιμενα διαφορετικα δεν κρατησε πολλη ωρα εκανε βεβαια τουμπες ηταν ζωηρουλι αλλα περιμενα καλυτερη εικονα :? ηταν τρισδιαστατος η οχι ο υπερηχος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα αφου σου ειπε ο γιατρος σου οτι ειναι καλη η αυχενικη ετσι θα ειναι. Θα κανεις και αιματολογικη εξάλλου, ετσι δεν ειναι?

Geovκαλως ηρθες :D συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!με το καλό και η αυχενική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα νομιζω οτι ο γιατροςσου ξερει τι κανει,δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι...Geov ευχομαι καλα αποτελεσματ...Maria-fotis μεγια μεγια πολυ ωραιο το χρωματακι και ανανεωθηκες...Μπραβο μπραβο,αντε κοριτσια η επομενη για βαφη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...