Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

AthinaK έγραψε:

barbiepa η μόνη βοήθεια που έχω είναι ο παιδικός σταθμός. Περνάνε καλά εκεί και είναι δίπλα στο σπίτι μου. Το απόγευμα τις πήγα μια βόλτα στο πάρκο και μετά σπίτι! Είναι θέμα συνήθειας. Όπως είχα μάθει με ένα παιδί να τα βγάζω πέρα, έτσι έμαθα με τα δύο και τώρα ελπίζω να μάθω με τα τρία! Που θα πάει, θα τα καταφέρω!

Όσο για τον θηλασμό μην αγχώνεσαι. Όσο πιο χαλαρή είσαι, τόσο πιο εύκολο θα είναι. Μπορεί στην αρχή να έχεις κάποια θεματάκια, μπορεί και όχι. Θα τα δεις στην πορεία αυτά. Αρκεί να ακολουθήσεις τους τρεις χρυσούς κανόνες:

- Βάζουμε το παιδί στο στήθος όποτε θέλει και για όση ώρα θέλει. Ακόμα και αν ζητάει το στήθος 18 ώρες το 24ωρο.

- Δεν δίνουμε συμπλήρωμα, τσάι, χαμομήλι και δεν χρησιμοποιούμε θήλαστρο τις πρώτες μέρες.

- Ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς, τρως καλά, πίνεις πολλά υγρά και κλείνεις τα αυτιά σου σε συμβουλές που σε ωθούν να κάνεις κάτι διαφορετικό.

Κατάφερα να θηλάσω και τα δυο μου κορίτσια και ξέρω τι περνάει μια νέα μητέρα!

Λένα, εγώ έχω χαμηλό σίδηρο και παρόλο που παίρνω καθημερινά δεν έχει πέσει και δεν έχει ανέβει. Σταθερά στο 32 ή αλλιώς όπως το μετράμε εδώ, αιμοσφαιρίνη 10,6.

Αθηνά μου ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! Ναι διάβασα και ένα άρθρο από το Παίδων Αγ. Σοφία που λέει ακριβώς τα ίδια πράγματα! Ελπίζω να τα καταφέρω! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tzitzikaki έγραψε:

Καλημεεεερα!Τι κάνετε κορίτσια?Έχω μέρες να μπω,φαντάζομαι απουσίες που θα πήρα :lol::lol: .Φύγαμε μερικές μέρες διακοπές,μόλις γυρίσαμε φιλοξενήσαμε μια φίλη μου και όταν επιτέλους βρήκα χρόνο και προσπάθησα να μπω με πετούσε έξω!!Σας έπιασε η πολυλογία πάντως αυτόν τον καιρό,άντε μπράβο.Τα νέα μας είναι πολύ καλά,χθες είδαμε το κοριτσάκι μας και κάναμε και καρδιοτοκογράφο.Μας είπε ο γιατρός ότι είναι <μακρόστενο> μωρό,ψηλή και αδύνατη.Συγκεκριμένα 2.100 ήταν.Τα δικά σας αλήθεια πόσο είναι?Κατά τα άλλα κάναμε και τα τελευταία ψώνια και ετοιμαζόμαστε σιγα σιγα για τη μεγάλη στιγμή.

lena ο δικός μου αιματοκρίτης είναι 36,βέβαια παίρνω και 2 gynoTardyferon τη μέρα.Ελπίζω να πήραν θέση τα μωρά σου!

Τα νέα των υπόλοιπων κοριτσιών δεν τα έχω διαβάσει,δεν πρόλαβα ακόμα :( .Φιλάκια σε όλες :kiss::kiss:

Δεν πειράζει τζιτζικάκι δεν βάζουμε απουσίες! Έτσι και αλλιώς επειδή κάναν αναβάθμιση στο μαμμυ καμία δεν μπορούσε να μπει! Ελπίζω τουλάχιστον να περάσατε καλά!

Μπράβο για το μωράκι σας! Μια χαρά! Εμένα πιστεύω ότι θα έχει περάσει τώρα τα 2,5 κιλά! Θα δούμε τη Δευτέρα που έχω ραντεβού!

Άντε καλορίζικα και τα πραγματάκια που πήρατε! Εγώ έχω τελειώσει τα πλυσίματα και σχεδόν και το σίδερο! Είναι πολύ ωραία να ανοίγω τα συρταράκια της και να βλέπω μέσα τα πραγματάκια της! Έφτιαξα και τη βαλιτσούλα μου! Όλα σχεδόν έτοιμα οπότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? :P:P

ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ.

ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ, Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2.400 ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ DOPPLER ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΚΡΑΞΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ. ΕΒΑΛΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 17 ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ 6 ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΒΑΖΑ ΚΙΛΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΩ??? :angry::angry:

ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΚΑΤΗΜΕΝΗ.

ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΤΑ ΠΡΟΙΚΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ. ΤΟ ΠΡΟΔΕΡΜ ΔΕ ΠΗΡΑΤΕ ΓΙΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ??? Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΧΩΡΙΣ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΝΑ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ. ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΒΡΕΦΗ, Ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa έγραψε:

Βρε κορίτσια μου νιώθει καμία άλλη το μωρό να πιέζει χαμηλά στην κοιλιά ή να έχει σουβλιές που κ που μέχρι έξω στα γεννητικά όργανα;;

Τι είναι αυτό τώρα σημάδι ότι προχωράμε καλά ή ότι βιάζεται ο μικρός;; Να θυμηθώ να το ρωτήσω κ αυτό στο γιατρό..

Καλησπέρα κοριτσάκια.Επιτέλους το forum επανήλθε....

Lenitsa αυτό που λες το αισθάνομαι και εγώ και το είχα απορία...μόνο όμως τις σουβλιές όχι το μωρό χαμηλά...

Κατ καλοσώρησες απο τις διακοπές...μήν ανησυχείς για τα κιλα, κάπου εκεί είμαστε όλες....Σχετικά με το μαλακτικό το έχω ακούσει και εγώ και καλά είναι να το αποφεύγουμε...Το proderm έχω πάρει και εγώ (ένα σιελ κουτί αν θυμάμαι καλά) και θυμάμαι ότι αφήνει ένα πολύ ωραίο άρωμα...Στο πλυντήριο τα βάζεις ή στο χέρι?Εγώ στο πλυντήριο τα έπλυνα και μια χαρά.

Σχετικά με το δικό μας μπεμπάκη την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 2300.Ανυπομονώ να το δω πάλι σε 15 μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALISPERA KORITSIA KAI APO EMENA POLI XARIKA POU FTIAXTIKE TO MAMU MOU EIXE LIPSI NA SAS PO TIN ALITHIA :)

EMEIS EXEI DUO MERES KANAME DOULITSES EPILINA TA ROUXARAKIA TIS MIKRIS TA SIDEROSA KAI TA EVALA KAI STA SIRTARIA.... TI MIKROULIA POU EINAI SEN I3ERA APO POU NA TA PIASO :P KORITSIA EGO DEN TO I3ERA AUTO GIA TO MALAKTIKO KAI EVALA STA ROUXA TIS TI NA KANO TORA NA TA 3ANAPLINO???

TELIKA EPLINA TIN PRIKA STO XERI KAI DEN EPATHAN TIPOTA ALLA EINAI POLI KOURASTIKO TA EPLANA STIN MPANIERA KAI EINAI DYSKOLO NA EISAI SKIFTI ME TIN KILIA :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου! καλε μου λειψατε...βεβαια ξεκολλησα λιγο απτο λαπτοπι μου και ηρεμησαν τα ματακια μου..

Λοιπον θα ξεκινησω με ευχες!!

ΚΑΛΟΟΟΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑ με γερα γερα μωρακια!!!!

ΕΡΗ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ..... :cheer::cheer: ΚΑΙΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΟΠΩς ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!

ΑΘΗΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΟΥΛΑ ΣΟΥ!

Αν γιορταζει καποιο αλλο κοριτσακι παλι χρονια πολλα!!

barbie μιας και μπηκες στο μηνα σου να σου ευχηθω με ενα πονο!!

ολα τα μωρακια αποτι ειδα ειναι σουπερ..

οι μανουλες το ριξατε στο πλυσιμο..ευτυχως που χαλασε το φορουμ και καναμε κ καμια δουλεια :laugh: :laugh:

και με προδερμ υγρο στους 40 τα επλυνα..μου μυριζουν ομορφα..

lenitsa τι εγινε με λευκωμα?κανενα νεοτερο απο γιατρουλη?

παρασκευη θα μου φερουν καροτσι επιτελους...αφου μαλωσα με ολους τα καταφερα!! :woohoo:

σας ζαλισα..αλλα ειχα μερες να σας δω.. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki έγραψε:

lenitsa τι εγινε με λευκωμα?κανενα νεοτερο απο γιατρουλη?

Γεια σε όλες!!

Επιτέλους κατάφερα να μπω. Ήταν που ήταν αργό το site, με τις εργασίες ξέφυγε τελείως..

Με το λεύκωμα τελικά είχε δίκιο ο γιατρός μου. Είχε πράγματι ανέβει, καλά να πάθω με τόσο αλάτι που έτρωγα τελευταίως, αλλά η πίεσή μου είναι τέλεια οπότε δεν υπάρχει φόβος για κάτι χειρότερο. Α βέβαια έκοψα το αλάτι τελείως. Μια συνηθεια είναι κορίτσια, ξεπρήστηκαν εντελώς τα πόδια κ περίορίζει κ την κυταρρίτιδα ;););)

Barbiepa πώς αισθάνεσαι που μπήκαμε στο μήνα μας;; Εγώ ανυπομονώ τρελά. Αρχίσαμε κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού με τον αντρούλη μου και το μυαλό μας κόλλησε εκεί :laugh: :laugh:

Άντε κορίτσια πλησιάζει ο καιρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεεερα και απο μενα!!!!!!!!! Καλο μηνα σε ολες μας!!!!!

Ολες παρουσες και παλι ε????? προσπαθουσα συνεχως να μπω και καθε φορα απογοητευομουν!!!!!!

Χρονια πολλα στις εορταζουσες και στην ερη μας που εχει γενεθλια σημερα!!!!!!

Ρε κοριτσια ο μπεμπακος τις τελευταιες μερες ειναι υπερδραστηριος...λες και δεν κοιμαται ποτε...συνεχεια κουνιεται!!!!!τι ειναι αυτο????

Ετσι νιιωθετε και σεις τα μπεμπακια τωρα που μεγαλωσαν???

Αυριο ξαναπαω και γω στον γυναικολογο και το σαββατο μπαινω στον μηνα μου....εφτασε ο καιρος!!!!!!Οι πονοι εχουν κανει ηδη την εμφανιση τους...πλεον τα χαπια δεν κανουν και πολλα πραγματα!!!!!

Παω να ξαπλωσω...αυριο θα κατσω να διαβασω και τα προηγουμενα μηνυματα σας!!!!!Καλο βραδυ σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ.ΚΑΙ Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ.

ΑΥΡΙΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΧΩ DOOPLER!!!!BARBIE ΒΛΕΠΩ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΟΥ!!!!!!!ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!

ΜΙΡΙΑ KAI ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΡΕΠΕ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΒΑΛΑ ΜΙΚΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΞΑΛΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑ ΒΡΕΦΗ.ΟΥΠΣ ΛΕΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝΕ ΠΑΛΙ ΠΛΗΣΥΜΟ???ΕΛΠΙΖΩ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!ΠΑΝΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΩ ΤΗ ΜΙΑ ΑΝΟΙΓΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΙΠΟΤΑ!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΩΡΑ ΕΣΤΡΩΣΕ!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΡΗ ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΝΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟΥΣ!!ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΕΟΡΤΑΖΑΝΕ ΕΧΘΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ!!ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ 2500 ΚΙΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΚΑΛΑ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ GRADE 0 ,ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ ΚΑΛΑ ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΣΧΙΑΚΗ ΕΓΚΑΡΣΙΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΛΛΕΣ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ,ΕΔΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ,ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARYLOU ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ.

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ..ΕΧΕΤΕ ΒΓΑΛΕΙ ΜΠΛΕ ΦΛΕΒΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ?ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΣ ΕΙΔΑ.ΣΑΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα κοιλιτσες! πεινασα παλι κ εχω πεσει σαν την αρκουδα μες στο μελι πρωι πρωι :P:P:P

eri και μενα η κοιλιτσα εχει μπλε φλεβες..κυριως στα πλαινα της κοιλιας φαινονται..μαλλον απο το τσιτωμα εχει λεπτυνει το δερμα και φαινονται.

μαριλου μεγαλωσε πολυ το μωρακι σου! ευχομαι να γυρισει, να γλιτωσεις την καισαρικη..αν δε θελει παλι, δεν πειραζει..σημασια δεν εχει το πώς θα βγει, αλλα να βγει και να ναι γερό!εσυ παντως να του λες "γυρνα-γυρνα"!!!εχει πολυ χωρο ακομα!

τα ποδια μου ειναι παλι σαν του ελεφαντα..αλλα χθες παλι πατατακια εφαγα..αδιορθωτη!!

καλα αποτελεσματα σε οσα κοριτσακια κανετε σημερα εξετασεις.περιμενουμε νεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και πάλι.. :laugh:

Ερι χρόνια πολλάαααα και ευτυχισμένα!! Πως θα το γιορτάσετε σημερα?

Σχετικά με τις μπλε φλέβες τις εχω και εγώ, εδώ και μήνες μπορώ να πω.

Ανλου και εμένα ο μπέμπης κουνιέται συνέχεια, σε σημείο να αναρωτιέμαι αν κοιμάται ποτε.. μας περιμένει γερό ξενύχτι :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!Χαθήκαμε λίγο με την αναβάθμιση αλλα τσουπ να'μαστε παλι ολες!!

ERI Χρόνια Πολλά, όμορφα και ευτυχισμένα!!!

Κι εγω εχω τις μπλε φλεβες, νομιζω κι εγω οτι ειναι επιεδη εχει μεγαλωσει η κοιλιτσα πολυ!Σήμερα πηγα και εκανα και εξετασεις αιματος κλπ και το βραδυ θα δουμε το αντρακι μας, ανυπομονω και ολο λεω να ειναι καλα το παληκαρι μου! Εμενα κουνιεται αλλα οχι τοσο πολυ, μαλλον ειναι σαν τους γονεις του, ειμαστε λιγο υπναρουληδες και οι δυο!!!Αυριο εχει ψωνια, να αρχισω να μαζευομαι και εγω σιγα σιγα, γιατι ειστε ολες ετοιμες κι εγω ακομα καμαρωνω τον ενα τοιχο που εχουμε βαψει!!!!Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια,τι μου κανετε?? εγω μια χαρα,πηγα και στο γιατρο εχει γυρισει η ελενιτσα μου μξε το κεφαλακι κατω,ολα πανε καλα!!! με εχει πιασει μια ανυπομονησια αλλο πραγμα...δεν μπορω αλλο να περιμενω!!!! θελω να την δω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι κοντευει η ωρα και εχω τρελαθει απο τη χαρα μου!!! αλλα δεν περνουν οι μερες με τιποτα!!!

τη ζυγισε 2500 κιλακια. εσενα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!

ΕΡΗ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ , ΟΤΙ ΠΟΘΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ!!! :laugh: :laugh:

ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΒΑΛΑΝ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΛΥΘΟΥΝ ΑΠΛΑ ΟΣΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ. ΑΝ ΔΕ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΑΦΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΒΡΕΦΗ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΑΦΟΥ 40ΝΤΗΣΩ.ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΓΩ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΚΟΙΛΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΚΥΒΩ.

ΕΜΕΝΑ ΜΠΛΕ ΦΛΕΒΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ!! :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα στην 33,6 εβδομαδα ηταν το κοριτσακι μου 2384γρ..πανω κατω ολα στα ιδια κιλακια ειναι.φτου φτου!

κατ και στο στηθος εχουμε..οτι μεγαλωνει φαινεται...

α πηρα και λεφτακια απο δουλεια σημερα..συμπληρωματικα του Ικα..που να παω να ψωνισω που?? :laugh: :laugh: :laugh:

καλο μεσημερι και καλη ορεξη-χωνεψη!!εχω μοσχαρακι κοκκινιστο :P:P ελατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAMOYNAKI ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ!!ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΚΟΚΚΙΝΙΣΤΟ Ε???ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΑΛΙΑΡΑ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ.ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ ΧΩΡΙΣ ΕΣΑΣ.ΕΡΑΒΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ FB.ΦΛΕΒΙΤΣΕΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ? :laugh: ΑΧ ΑΧ ΒΛΕΠΩ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΠΑΓΩΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΑΛΙΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΩ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Δυστυχώς έχουν ελλατωθεί οι επισκέψεις μου στο μαμμυ αφού δεν έχω λαπτόπι (όπως λέει και το μαμουνάκι και μου αρέσει), γιατί το έχει πάρει ο άντρας μου!

Κατ μπράβο για το μωράκι σου μια χαρά μεγαλώνει! Όσο για το μαλακτικό και εγώ το έχω ακούσει! Καλύτερα μίλα με ένα παιδίατρο να σου πει!

Κορίτσια σήμερα ζυγίστηκα και είμαι στα +12! :woohoo:

Πότε έφτασα εκεί δεν το κατάλαβα!

Leticia και εσένα το μωράκι σου μια χαρά! Μπράβο όλα τα μπεμπάκια της παρέας είναι τέλεια!

Μίρια άσε και εγώ έπλυνα την προίκα του λίκνου και κάτι μάλλινα ρουχαλάκια στο χέρι και τα είδα όλα! Επειδή όπως λες είσαι σκυμμένη μετά η μέση σε πεθαίνει!

Μαμουνάκι μου ευχαριστώ άντε και εσύ με το καλό να μπεις και εσύ στο μήνα σου! Όσο για τις δουλειές όντως αυτές τις μέρες από δουλειές άλλο τίποτα! Άντε με το καλό το καροτσάκι σας! Τα πατατάκια και εγώ δεν μπορώ να τα κόψω! Γι' αυτό δεν παίρνω μόνο όταν πηγαίνω σουπερ-μαρκετ παίρνω 2 πακέτα και τα τελειώνω μέσα σε 2 μέρες! :blush:

Λενίτσα και εγώ ανυπομονώ και έχω κουραστεί συνάμα! Άντε να έρθουν στον κόσμο τα μωρούλια μας να τα δούμε!

Μαρυλού μου τι ωραία κοιλίτσα είναι αυτή! Το μπεμπάκι καλέ μεγαλούτσικο ε? Μην ανησυχείς για τη θέση ακόμα έχει χώρο για να μπορέσει να γυρίσει!

Μικρούλαχριστος μια χαρά και εσένα η ελενίτσα! Άντε να μπεις και εσύ στο μήνα σου σιγά σιγά! Μεγαλούτσικη είναι και εσένα ε? Μια χαρά!

Σταγόνα μου γιατί να συγκρατηθείς όρμα καλέ! Σκέψου ότι σε λίγες μέρες δεν θα έχεις τη δικαιολογία ότι είσαι έγκυος και επιπλέον θα πρέπει να χάσεις τα κιλάκια που πήρες και εσύ και εμείς οπότε κορίτσια ορμάτε!!!! :woohoo: :woohoo:

Σε όσα κοριτσάκια είναι να πάνε στο γιατρούλη εύχομαι τα νεάκια σας να είναι τέλεια!

Φιλάκια σε όλες! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbie +_11 κιλακια εγω..νομιζω καλα ειναι..ε δεν γινεται να μην παρουμε και τιποτα..α μα πια..λεω αμα γεννησω να την πεταξω τη ζυγαρια με καταπιεσε πολυ, και δεν τοχω συνηθισει!

σημερα μεχει πιασει μια γκρινια να το πω, παραπονο να το πω..ειμαι πολλες ωρες μονη μου και δεν ξερω τι να κανω..πηρα ενα βιβλιο να διαβασω..αλλα δεν εχω ορεξη..ουφ..down το μαμουνακι σημερα.. :blush::blush::dry::(

αυριο αν προλαβω το πρωι θα παω να κανω το 1ο μαθημα ανωδυνου τοκετου με τη μαια μου..θα σας πω αν μαθω κατι ενδιαφερον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!εμεις τελικα ειμασταν βιαστικοι!!ηρθε το μωρακι μου με καισαρικη στις 24 Αυγουστου 7:25 ΤΟ ΠΡΩΙ!!!με το καλο ευχομαι σε ολες σας!!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μωράκι σου!!! Ξεκινήσανε σιγά σιγά οι τοκετοί! Εγώ έχω ακόμα 8 εβδομάδες μέχρι την ΠΗΤ μου. Η μικρή φυσικά δεν έχει πάρει θέση. Κάνει τούμπες στην κοιλιά μου. Για την ώρα χαζεύω τη μικρή που αυριο γίνεται 20 μηνών και με έχει ξετρελάνει με τα σκέρτσα της. Η δε μεγάλη είναι όλα τα λεφτά!!! Όσο μεγαλώνουν τόσο πιο υπέροχα γίνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...