Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δυστυχώς...


Recommended Posts

μετα λεω...αν ΔΕΝ δωσεις...ΔΕΝ θα παρεις

μετα λεω...ΔΩΣΕ ΔΩΣΕ και θα χεις την χαρα αυτη

μετα λεω...ωραια ΕΔΩΣΑ...εγω ποοοοοοτεεεεεε θα παρωωωωω κατιιιιιι????

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 226
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ οι φιλοι....πονος κ αυτος....τι να πω κ εγω που μετα απο αυτο κανεις δεν με πηρε τηλεφωνο....ενα μηνυμα να στειλει....τι φοβουντε μην κλαψω....?

απλα οι φιλοι στα δυσκολα φαινοντε κ δεν υπαρχουν....ρε εδω με περνανε για να μαθουν απο τι πεθανε στην αρχη κ αφου μαθαν μετα δεν με ξαναπηραν...αλλα κ εγω δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναμιλησω σε κανεναν...ειχαν απορεια απο τι ειχα τον ενδομητριο θανατο...απλη περιεργεια κ εγω το χαζο νομιζα οτι ενδιαφεροταν... :blush:

τα θυμαμαι κ συγχιζομαι...εδω αλλοι καναν κ τους γιατρους...μιλαμε αμα κατσω κ γραψω απο τι το επαθε το μωρο....αχ....

ζαχαρενια δεν περνουν μερικοι ανθρωποι ποτε...μονο δινουν....αλλα καποια στιγμη θα σταματησουν να δινουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το παραδεχομαι...μονολογω ολομοναχη!!!!! :laugh:

θα το ψαξω...αλλα η αληθεια ειναι οτι το ψαχνω ολομοναχη... μονολογωντας

οποτε μπερδευομαι παλι...ασε χεστα...ωχ παλι μονολογω...γμτ

:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματά σας!

Ναι, τελικά κάποιοι μόνο δίνουν και κάποιοι άλλοι μόνο παίρνουν. Κατάλαβες φίλε μου;

Ευτυχώς και ο άντρας μου έχει αρχίσει να το συνειδητοποιεί και να το αποδέχεται. Νομίζω ότι ήθελε περισσότερο από μένα αυτό το παιδί κι έκανε και πάρα πολλά όνειρα. Εγώ γενικά δεν τολμάω να κάνω μακροπρόθεσμα σχέδια, προτιμώ να είμαι λίγο συγκρατημένη γενικώς.

Θα ήθελα να ρωτήσω, μήπως γνωρίζεται από τι μπορεί να συμβαίνει αυτό; Ξεκίνησε η κύηση κανονικά, χωρίς αποκόλληση, χωρίς αίμα, όλα φυσιολογικά, αλλά τελικά το έμβρυο σταμάτησε να αναπτύσσεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ και μπράβο σου για τον τρόπο που αντιμετωπίζεις αυτή την κατάσταση. Καταλαβαίνω πως νιώθεις γιατί έχω νιώσει κι εγώ αυτή την απώλεια (μόνο που ήμουν σε προχωρημένη εγκυμοσύνη). Αυτούς που τους θεωρούσα "φίλους" λίγοι χάρηκαν (τελικά) με την χαρά μου όταν ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη και φυσικά κανένας δεν λυπήθηκε πραγματικά κι αληθινά όταν το έχασα. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου δεν το είπα παρά μόνο σε πολύ ελάχιστα άτομα και οι άλλοι απλά με είδαν ξαφνικά με ολόκληρο μωρό στην αγκαλιά και ρωτούσαν γιατί το έκρυψα (οι γκαντεμόσαυροι!!!!)

Κοίτα μπροστά, μην δίνεις λογαριασμό σε κανέναν και σύντομα θα κρατάς στην αγκαλιά σου ένα άλλο μωράκι. Είμαι 100% σίγουρη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα, καλά Νάσια, την κοιλιά δεν την είχαν προσέξει;

Φαντάζομαι ότι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη είναι πολύ χειρότερο. Εμένα αυτό που μου συνέβη ήταν νομίζω το λιγότερο. Αν είχαμε ακούσει καρδούλα, αν το είχα νιώσει μέσα μου, δε θα το αντιμετώπιζα τόσο ψύχραιμα.

Συγχαρητήρια για το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είδαν ούτε εμένα ούτε την κοιλιά μου για εννιά μήνες γιατί δεν εμφανιζόμουν πουθενά σε γνωστά λημέρια. Μόνο μία γνωστή της μαμάς μου που με είδε εντελώς τυχαία είχε πει ότι πάχυνα (είχα γίνει τούμπανο απ'την αρχή η γουρούνα!)αλλά είχα δασκαλεμένους τους δικούς μου να κάνουν την "πάπια". Μια χαρά τα κατάφερα και τους ήρθε νταμπλάς όταν με είδαν ξαφνικά με μωρό και πρασίνισαν από τη ζήλεια. Πολύ το φχαριστήθηκα!!!!

Μην χολοσκάς κοριτσάκι μου, όλα καλά θα πάνε από δω και πέρα θα το δείς, απλώς καμιά φορά ο Θεός μας δοκιμάζει λίγο αλλά να είσαι σίγουρη ότι θα ανταμείψει και την υπομονή και την καλοσύνη σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε, εγκυμοσύνη υπό κάλυψη!!!

Άσε με με τους ξινισμένους. Και καλά οι συγγενείς, δεν τους διαλέγεις, δε σε διαλέγουν, οπότε τι να περιμένεις. Αλλά οι φίλοι; Από τις δύο κολλητές μου, η μία εξαφανίστηκε, ούτε καν για τη γιορτή μου το Δεκαπενταύγουστο δε με πήρε τηλέφωνο, κι η άλλη απλά ετοιμάζεται για τις διακοπές της και βρίσκει πρόφαση το ότι έχει δύο παιδιά. Συγγνώμη αλλά μου φαίνεται ότι οι περισσότεροι βρίσκουν ως άλλοθι τα παιδιά για να συμπεριφέρονται γαϊδουρινά. "Ξέρεις, έχω δύο παιδιά και γι' αυτο άργησα δυο ώρες στο ραντεβού". "Ξέρεις έχω δύο παιδιά και γι' αυτό δε σου προτείνω καν να σε βοηθήσω στη μετακόμισή σου". "Ξέρεις έχω δύο παιδιά, γι' αυτό δεν προλαβαίνω να έρθω να σε δω τώρα που έχασες το παιδί". :P

Χωρίς πλάκα, όταν και αν υπάρξει επόμενη φορά, ούτε του παπά!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, και μετά σου πετάνε και ένα "ξέρεις, σε σκεφτόμουν και όλο ήθελα να έρθω να σε δω, αλλά πάντα κάτι τύχαινε". :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά στον παπά θα πρέπει να το πεις για να οργανώσετε την βάφτιση! Και δεν θα λές "αν μείνω έγκυος", ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ! Αφού έμεινες μία φορά θα ξαναμείνεις μη φοβάσαι.

Η δική μου περίπτωση ήταν ιδιάζουσα γιατί όταν έμεινα έγκυος την πρώτη φορά ήμουν αρραβωνιασμένη κι αυτό το γαϊδούρι δεν ήθελε το μωρό ( μετά από εννιά χρόνια σχέσης αποφάσισε ότι δεν ήθελε να γίνει παΤΕΡΑΣ ακόμα), και όταν μου έβαλε το δίλημμα αυτόν ή το μωρό τον έφτυσα και έφυγα. Δυστυχώς στον 6ο μήνα διέγνωσαν διαφραγματοκήλη και μου το πήραν το αντράκι μου. Αυτός και η μάνα του κέρναγαν την γειτονιά από την χαρά τους όταν το έμαθαν.

Γι' αυτό κράτησα με νύχια και με δόντια κρυφή την 2η εγκυμοσύνη, για να μην με πιάσει κανένας στο στόμα του τουλάχιστον μέχρι να γεννήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, τι άνθρωποι είναι αυτοί; Νόμιζα ότι αυτά μόνο στις ταινίες συμβαίνουν (ή και στα σίριαλ, π.χ. Εφτά θανάσιμες πεθερές). Απίστευτο μου φαίνεται.

Καλά, εμένα δε νομίζω ότι ζήλεψε ή στεναχωρέθηκε κανείς που έμεινα έγκυος. Απλά, έχω παράπονο από τους γύρω μου που, ενώ ξέρουν ότι είμαι μόνη μου, δεν ασχολήθηκαν καθόλου να έρθουν να μου κάνουν παρέα, να κανονίσουμε να βγούμε να ξεσκάσω που είμαι όλη μέρα κλεισμένη σπίτι, και το άφησαν στο "αν προλαβαίνω".

Και φυσικά, μου είπαν και το κορυφαίο "ό,τι χρειαστείς, μη διστάσεις να με πάρεις τηλέφωνο"!!!!!!! Τελικά, αυτή η φράση παίζει πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις δυσκολίες φαίνεται ποιοί πραγματικά μπορούν να σταθούν πλάϊ σου.Έτσι γίνεται πάντα, στα καλά όλα είναι εύκολα, στα δύσκολα κανείς δεν θέλει να ζοριστεί.

Ξέρεις πόσες "φίλες" με εγκατέλειψαν όταν έχασα το μωρό και μετά μου έλεγαν τις ίδιες μπούρδες που λένε και σε σένα? "Δεν ήθελα να σε ενοχλήσω στον πόνο σου", "πάρε με όποτε έχεις διάθεση να μιλήσεις", "περίμενα να περάσει καιρός και να ηρεμήσεις" και άλλες τέτοιες μ.......ς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα-μαρια μου πολυ λυπηθηκα..... :(:(

μην χανεις την πιστη σου κ θα δεις θα ερθει συντομα αλλο μωρακι!! :)

συγνωμη κιολας που χαθηκα αυτες τις μερες που λογω αγχους κ αγωνιας ηθελες παρεουλα... :(:( ξερω ειμαι γαιδουρα.....αλλα εχουμε ακομα επισκεψεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριμα ρε κουκλα μου,μη μου στενοχωριεσαι ομως,θα ερθει αλλο μωρακι γρηγορα γρηγορα θα το δεις!!! εγω στο ευχομαι με ολη μου τη ψυχη γιατι ξερω ποσο το θελεις! μαζι δεν τα λεγαμε??.. και ελπιζω οι ευχες εγκυων να πιανουν οντως!!!! ΜΙΑ ΤΕΡΑΑΑΑΣΤΙΑ ΕΥΧΟΥΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματά σας!

Ναι, τελικά κάποιοι μόνο δίνουν και κάποιοι άλλοι μόνο παίρνουν. Κατάλαβες φίλε μου;

Ευτυχώς και ο άντρας μου έχει αρχίσει να το συνειδητοποιεί και να το αποδέχεται. Νομίζω ότι ήθελε περισσότερο από μένα αυτό το παιδί κι έκανε και πάρα πολλά όνειρα. Εγώ γενικά δεν τολμάω να κάνω μακροπρόθεσμα σχέδια, προτιμώ να είμαι λίγο συγκρατημένη γενικώς.

Θα ήθελα να ρωτήσω, μήπως γνωρίζεται από τι μπορεί να συμβαίνει αυτό; Ξεκίνησε η κύηση κανονικά, χωρίς αποκόλληση, χωρίς αίμα, όλα φυσιολογικά, αλλά τελικά το έμβρυο σταμάτησε να αναπτύσσεται.

η γυναικολογος μου ειχε πει οτι η φυση προνοει με αυτο τον τροπο οταν κατι παει στραβά,εξού κ οι αποβολές,νομιζω οτι την πρωτη "στραβη" εγκυμοσυνη ολοι την αποκαλουν τυχαιο γεγονος...και μετα αρχιζει το ψαξιμο... το θετικο ειναι οτι ξερεις οτι μπορεις να μεινεις εγγυος!!! σου ευχομαι συντομα να μας ανακοινωσεις οτι εισαι εγγυος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα- Μαρια το διαβασα και πολυ στεναχωρηθηκα.

Ειχα χαρει τοσο πολυ οταν μας το ανακοινωσες.

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα τη επομενη φορα...γιατι σηγουρα θα υπεραξει επομενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalhmera

Polu mou arese to susthma ths Nasias!!! Tha to efarmosw kai egw mou fainetai!! Kala an htan sto xeri mou 100% tha to efarmoza asuzhthth...Ton antra mou fovamai ligo giati anupomonei na perasei to 1o trimhno gia na to anakoinwsei.

Egw den tha to anakoinwsw para mono se polu kontina atoma kai sthn douleia kai auto afou me rwthsoun giati megalwse h koilia mou...

Pisteuw oti auto einai to kalutero gia na exei kapoia thn hsuxia ths.

Entaksei den kathgorw kapoious goneis kai antrhwpous pou apo thn polu xara tous to lene pantou aplws pisteuw oti o kosmos genika zhleuei kai einai polu koutsobolhs kai gia auto kalutera einai na mhn dinoume polu tharos stous gurw mas gia na asxolountai mazi mas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...