Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δυστυχώς...


Recommended Posts

Δυστυχώς η εγκυμοσύνη μου έχει σταματήσει, αφού το έμβρυο δεν αναπτύσσεται καθόλου.

Τις εξελίξεις τις έγραφα στο ποστ "Φουσκοκοιλίτσες Ιουλίου 2010", όπου και τα κορίτσια μου συμπαραστάθηκαν με όλη τους την καρδιά!

Τυπικά είμαι ακόμα έγκυος, αφού ούτε αίμα έχω, ούτε καφέ, ούτε απόξεση έκανα.

Την επόμενη εβδομάδα θα πάω να κάνω και επαγγελματικό υπέρηχο για να επιβεβαιωθεί η κατάσταση και θα προχωρήσω σε απόξεση, παρ΄όλο που, πιστεύω ότι δε προλάβω γιατί όλα τα συμπτώματα σταμάτησαν, η κοιλιά μου ξεφούσκωσε, το στήθος μου ξεπρήστηκε και δεν πονάει, οι αναγούλες κόπηκαν μαχαίρι, η συχνοουρία σταμάτησε, σε σημείο που πιστεύω ότι όλα αυτά ήταν και αποτέλεσμα αυθυποβολής.

Σας ευχαριστώ όλες για την παρέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 226
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειναι σιγουρο αυτο? πραγματικα λυπαμαι για αυτο γλυκια μου :( μη χανεις το κουραγιο σου,σου ευχομαι συντομα να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα γερο μωρο. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι τελείως σίγουρο, αλλά κατά ένα 99% είναι.

Δεν στεναχωρέθηκα και πάρα πολύ είναι η αλήθεια. Ίσως επειδή δεν το είχα νιώσει,ούτε είχαμε προλάβει να ακούσουμε καρδούλα, έτσι δε με επηρέασε και τόσο πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, φαντάζομαι αφού έμεινα μία φορά έγκυος, θα καταφέρω να ξαναμείνω! Απλά, θα μπω στη διαδικασία που είχα χαρεί που κατάφερα να αποφύγω, δηλ. του ψαξίματος, των εξετάσεων και του άγχους.

Φυσικά, δεν πιστεύω ότι η ευτυχία μου κρέμεται από την απόκτηση ενός παιδιού, δεν το έχω θέσει σκοπό της ζωής μου, έτσι δε θέλω να περιστραφεί η ζωή μου γύρω απ' αυτό.

Παρ' όλα αυτά, θα κάνουμε κάποιες εξετάσεις, για να αποφύγουμε ένα δεύτερο "τυχαίο γεγονός"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ λυπάμαι κοπέλα μου..Να μην το βάζεις κάτω...ξέρω τα λόγια είναι μικρά απλά να ξέρεις πως είμαστε εδώ όλες για να μοιραστούμε το πόνο και τη χαρά..Σύντομα θα γίνεις μανούλα,ν α είσαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς το περνάω μόνη μου αυτό. Μένω βέβαια με τους γονείς μου αλλά τι να τους κάνω;

Ο άντρας μου λείπει στη Μυτιλήνη για το γάμο του αδελφού του και τη βάφτιση της ανηψιάς του. Κανονικά θα έπρεπε να παρατήσει γάμους και πανηγύρια και να έρθει σούμπιτος, αλλά δυστυχώς τον επηρέασε η οικογένειά του και τον έπεισαν να μην έρθει.

Όσο για τις φίλες μου... Η κολλητή μου, παίρνει τηλέφωνα, δε λέω, αλλά μου είπε χτες ότι θα έρθει να με δει, και μπορεί να πάμε και για καφέ, ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Και να σκεφτείτε ότι πριν από ένα χρόνο ακριβώς πήγαινα κάθε μέρα στο νοσοκομείο, για δύο εβδομάδες, και την έβλεπα.

Η κουμπάρα μου έχει να πάρει τηλέφωνο από τις 6 Αυγούστου και δεν έχει ιδέα.

Ο ξάδελφός μου, εδώ και πάρα πολύ καιρό, από τότε που έκανε την κόρη του που είναι τεσσάρων ετών, μας πρήζει να κάνουμε παιδί, και μάλιστα με τρόπο αγενή, και τώρα, ούτε για συγχαρητήρια πήρε όταν έμαθαν την εγκυμοσύνη, ούτε τώρα να πει ένα λόγο. Η αδελφή του το ίδιο, για να φανταστείτε, ακόμα και στα γενέθλιά μου μού στέλνουν απλά μήνυμα στο facebook.

Ο αδελφός μου μένει στο εξωτερικό κι έρχεται τη Δευτέρα.

Έτσι είμαι σχεδόν μόνη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην χανεις το κουραγιο σου , ολα θα ερθουν στην ωρα τους , παρε τον χρονο σου και ξεκινα με νεα δυναμη ..

Σου ευχομαι τα καλυτερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως, όταν και αν υπάρξει επόμενη φορά, δεν πρόκειται να το πούμε σε κανέναν μέχρι ν' ακούσουμε καρδούλα, ούτε καν σε γονείς. Γιατί το είπαμε σε κάποιους φίλους και συγγενείς, αυτοί το είπαν παρακάτω, και πήγαιναν κάτι άσχετες γυναίκες στη μάνα μου, που δεν είναι ούτε φίλες, ούτε συγγενείς, και της έδιναν συγχαρητήρια...

Α πα πα πα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά λυπάμαι και απο αυτά που γράφεις δειχνεις πολύ μόνη,αλλά να δεις που θα συνέλθεις και θα είσαι καλύτερα ψυχολογικά.Ναι θα είναι καλύτερα την επόμενη φορά -εύχομαι να είναι σύντομα-να ακούσετε την καρδούλα και μετα να το ανακοινώσετε.Αλλα πάλι όταν το μαθαίνεις είναι τόση η χαρα σου που θέλεις να το πεις παντού.΄Οσο για τον κόσμο ....γράψτον και κοίτα τον εαυτό σου και τον αντρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σου συνέβει...

Δεν ξέρω τί άλλο να σου γράψω... έχεις δίκιο να αισθάνεσαι μόνη...

Όσο για συγγενείς, φίλους δυστυχώς ο καθένας κοιτάει την πάρτυ του δεν το ξέρεις?

Είναι δύσκολο όλο αυτό που παιρνάς.

Είναι λογικό να θέλεις τον σύντροφό σου δίπλα σου αλλα για τις γυναίκες μια τέτοια απώλεια είναι πιο επώδυνη... έχεις δίκιο όμως θα τον ήθελες δίπλα σου.

Συζήτησέ το μαζί του πές του πως νοιώθεις.

Και ναί στην επόμενη εγκυμοσύνη που σου εύχομαι να έρθει σύντομα μην το πείς σε κανέναν!

Ότι θέλεις εδώ είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, το θέμα είναι ότι εγώ το έχω αποδεχτεί και δεν μπορώ να πω ότι έχω χάσει τον κόσμο κάτω απ' τα πόδια μου. Ήμουν από την αρχή πάρα πολύ συγκρατημένη και ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι κάτι κακό θα συμβεί.

Αντίθετα, ο άντρας μου είχε μεθύσει απ' τη χαρά του, και γι' αυτό το λόγο δεν μπορεί να το αποδεχτεί. Πιανόταν από τις ανοησίες που έλεγε η μάνα του (ότι είναι πάρα πολύ νωρίς, είναι πολύ μικρό το μωρό, εγώ γιατί πηγαίνω κάθε βδομάδα στο γιατρό και αγχώνομαι;) και μου τα επαναλάμβανε κάνοντας τα πράγματα πολύ πιο δύσκολα. Σήμερα τον είδα κάπως πιο συνειδητοποιημένο (τον άκουσα καλύτερα).

Όσο για φίλους, συγγενείς, κ.λπ. επειδή εγώ πάντα έτρεχα όταν με χρειάζονταν οι άλλοι, το ίδιο περίμενα κι απ' αυτούς. Αυτή η ατυχία είναι η αιτία για ένα καλό ξεκαθάρισμα. Όποιος δεν πήρε τηλέφωνο, όποιος δεν ήρθε να με δει, όποιος δε ρώτησε, ξεγραμμένος. Μόνο τυπικές σχέσεις από δω και μπρος και τέρμα. Και ούτε καν αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι πολυ κοπελα μου.

ευχομαι να γιατρευτουν ολες οι πληγες πολυ συντομα...

τωρα αυτο για τους φιλους...ολες εχουμε παρομοια εμπειρια απ οτι βλεπω!!! :( χεστα....(ουπς)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζάχα, το πρόβλημα είναι ότι έκλεισα και τα κολλέγια στην Ελβετία, και τώρα πρέπει να ξεκανονίζω. :P

Όντως, τελικά, μόνο εμείς είμαστε σωστοί φίλοι. Οι άλλοι ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Ζάχα, το πρόβλημα είναι ότι έκλεισα και τα κολλέγια στην Ελβετία, και τώρα πρέπει να ξεκανονίζω. :P

Όντως, τελικά, μόνο εμείς είμαστε σωστοί φίλοι. Οι άλλοι ποτέ.

οχι ρε γμττττττ ελπιζω να ηταν μονο ρεζερβεισιον και να μην εδωσες λεφτα!!!! :laugh:

ολο λεω και τονιζω οτι εγω το κανω για τον εαυτο μου..και μου αρεσει να βοηθω, οσο μπορω, τους αλλους και να δινω απλοχερα σε φιλιες....τελικα οταν με ''πληγωνουν'' μου πεφτουν λιγο το φτερα!!!! ΑΡΑ μπαρμπουτσαλα οτι λεω!!! :laugh:

μετα λεω...αν ΔΕΝ δωσεις...ΔΕΝ θα παρεις

μετα λεω...ΔΩΣΕ ΔΩΣΕ και θα χεις την χαρα αυτη

μετα λεω...ωραια ΕΔΩΣΑ...εγω ποοοοοοτεεεεεε θα παρωωωωω κατιιιιιι????

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...