Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

gioulaki έγραψε:

Δεν θυμάμαι απο τον Ιουνιο ποσες φορες τα εχω ανοιξει τα πόδια μου σε 4 διαφορετικους γιατρους!

Aααα εγω εχω παθει ανοσια!!!Απο τον προηγουμενο Οκτωβρη που ξεκινησαμε εξετασεις,σπερματεγχυσεις κ εξωσωματικες κτλ ουτε που θυμαμαι ποσοι μου το εχουν δει :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Και μετα σου λενε "αποκρυφο σημειο"!!! Ετσι ειναι τα αποκρυφα???Δηλαδη τα φατσα φορα πως ειναι??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Και οχι τιποτε αλλο...ουτε ενας της προκοπης!!! :P:P:P:P:P

Ας μην μετρησω και τα "ματσουκια" :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σας ρωτησω κατι για την αυχενικη...θα σας την κανει ο γιατρος σας ή αλλος???

Και για το τεστ PAPP-A εχω απορια...σημερα μου ειπε ο γιατρος μου οτι δεν θα το κανουμε γιατι συνηθως στις διδυμες κυησεις δεν το κανουν.Δεν ειναι,λεει, αξιοπιστο στην δικη μου περιπτωση :blink::blink::blink:αλλα θελω να το κανω ,θα μου το κανει μονο για ψυχολογικους λογους (να μου φυγει η ιδεα) :blink::blink: .

Θα μπω κ θα ρωτησω τις διδυμομανουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την αυχενικη θα την κανω κανονικα στο ιατρειο του γυναικολογου μου.

γιατι δεν κανουν το PAPP_A στα δίδυμα? μπερδευει το οτι ειναι 2?

φανταζομαι οτι η εξεταση Λολλι θα κρατησει πολύ παραπανω- αφου ειναι 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψε:

εγω την αυχενικη θα την κανω κανονικα στο ιατρειο του γυναικολογου μου.

γιατι δεν κανουν το PAPP_A στα δίδυμα? μπερδευει το οτι ειναι 2?

φανταζομαι οτι η εξεταση Λολλι θα κρατησει πολύ παραπανω- αφου ειναι 2!

Δεν ξερω Κουκι μου! Μαλλον μπερδευει λογω ποσοτητας :P Εκει πηγε και το δικο μου μυαλο!

Αν καταλαβα καλα,απο οσα εχω διαβασει,το PAPP-A "συμπληρωνει" την αυχενικη,την επιβεβαιωνει...Τωρα δεν ξερω...Ρωτησα κ τις διδυμομανουλες κ περιμενω απαντηση κ απο εκει!

Δεν ειναι και η Dolfin on line,μηπως ξερει κατι παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to Papp ALPHA αποτι καταλαβα απαυτα που μου ειπε ο γιατρος ειναι αυτο που βγαζει τα 'ποσοστα' 1:450 ας πουμε να εχει καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια το παιδι- συνδρομο down συνδρομο EDWARDS- κτλπ.κτλπ.

ανάλογα τα ποσοστα- θα κρινει ο γιατρος σου- και παντα ολα τα παραπανω με βαση την ηλικια σου γινεται- σου λεει οτι εχεις μια στις 400 ας πουμε να εχει προβλημα - μετα αναλογως συζηταμε κα ιγια αμνιοπαρακεντηση- η οποια σηστηνεται σε γυναικες ανω των 35.

εγω ειμαι ακριβως 35!χααχ- αλλά δεν προκειται να τρυπήσω καμια κοιλια μου αν δεν ειναι οι ενδειξεις τρανταχτες- χτυπαω ξυλο για ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλιστα....γι αυτο μου ελεγε ο γιατρος "μικρη εισαι" (ναι μπεμπα..27ειμαι).

Μου απαντησε μια κοπελα απο τις διδυμομανουλες οτι δεν την συστηνουν γιατι δεν ξερουν αν τα αποτελεσματα αναφερονται και στα 2 εμβρυα ή οχι.

Οκ εχει καποια λογικη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Μαλιστα....γι αυτο μου ελεγε ο γιατρος "μικρη εισαι" (ναι μπεμπα..27ειμαι).

Μου απαντησε μια κοπελα απο τις διδυμομανουλες οτι δεν την συστηνουν γιατι δεν ξερουν αν τα αποτελεσματα αναφερονται και στα 2 εμβρυα ή οχι.

Οκ εχει καποια λογικη ;)

ναι ρε...τωρα δουλεψε το μυαλο μου συνδυαστικά..δεν μπορεις το αιματολογικο αποτελεσμα να το διαιρεσεις στα 2 για να βγαλεις συμπαρασμα - ειναι 2 διαφορετικοι ζωντανοι οργανισμοι.

καλε εσυ εισαι πιπινι! ακου 27....ψιτ...μικράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Lolli μπράβο για τα μαναράκια σου! έφυγε ένα βαρός τώρα!

Μιλάμε το πόσο γέλασα με την περιγραφή σου για το "αποκρυφο" και τα ματσούκια :) :) :) :) η αλήθεια είναι ότι είναι κάπως άβολο όλο αυτό ρε γμτ...

για τον υπέρηχο που λέγατε, καλό θα ήταν να λέτε στο γιατρό πότε κάνατε τον τελευταίο και γενικώς κάθε πότε κανετε. προσωπικά, έκανα έναν για επιβεβαίωση ενδομήτριου και έναν δεύτερο στα τελη Ιουλίου για καρδούλα κι αυτό ήταν όλο! ο επομενος (τρίτος) τη Δευτέρα στην αυχενική.ίδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α, ξέχασα: την αυχενική στο ιατρείο του γυναικολόγου μου θα την κάνω.

27???? καλέ, τι ηλικίες είναι αυτές? τις ξέχασα.... 32 χρόνια μετράω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψε:

ναι ρε...τωρα δουλεψε το μυαλο μου συνδυαστικά..δεν μπορεις το αιματολογικο αποτελεσμα να το διαιρεσεις στα 2 για να βγαλεις συμπαρασμα - ειναι 2 διαφορετικοι ζωντανοι οργανισμοι.

καλε εσυ εισαι πιπινι! ακου 27....ψιτ...μικράκι!

Ειμαι νινι ακομα

ειμαι νινι ακομα

δεν ξερω πως χαιδευουνε κ πως φιλουν στο στομα!!! :P:P:P:P

Καλα με αυτο τραγουδι ειχαμε τρελλο γελιο με τον αντρα μου!!!!

Οσο προσπαθουσαμε για νινι κ δεν τα καταφερναμε μου ελεγε:

"Ρε,μηπως δεν κανουμε κατι καλα;"

και του απαντουσα:

"ε πως ρε αγαπη μου αφου καθε φορα τα μαζευω τα μαλλια για να ειναι το αυτι μου ελευθερο"

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

ελπιζω να το πιασατε το υπονοουμενο κ να μην "παγωσατε" απο το χουμορ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Οσο προσπαθουσαμε για νινι κ δεν τα καταφερναμε μου ελεγε:

"Ρε,μηπως δεν κανουμε κατι καλα;"

και του απαντουσα:

"ε πως ρε αγαπη μου αφου καθε φορα τα μαζευω τα μαλλια για να ειναι το αυτι μου ελευθερο"

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

ελπιζω να το πιασατε το υπονοουμενο κ να μην "παγωσατε" απο το χουμορ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

XAXAXAX o ουυυυυ κρατάτε κάποιος την κοιλιά μου να γελάσω δυνατα!!!

χαχαχαχ καλο!

παρε μια κρυάδα μικρή μου:

1896588y0kx4eiexg.png

:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

για τον υπέρηχο που λέγατε, καλό θα ήταν να λέτε στο γιατρό πότε κάνατε τον τελευταίο και γενικώς κάθε πότε κανετε. προσωπικά, έκανα έναν για επιβεβαίωση ενδομήτριου και έναν δεύτερο στα τελη Ιουλίου για καρδούλα κι αυτό ήταν όλο! ο επομενος (τρίτος) τη Δευτέρα στην αυχενική.ίδωμεν!

γειααααασου demieeee!!

καλά μη βλέπεις εμας που κανουμε καθε 3 και λιγο. το λογικο ειναι να κανεις αραια και που!!

ουτε εγω- οσο και να το θελω για ψυχολογικους λογους- θελω να μπαινει το ματσουκι καθε 3 και λιγο στο μπειμπόνι μου!

τελικα θα κανεις δευτερα αυχενικη-θα εισαι 10 εβδομαδων και μιας μερας ε?- μεσα στο οριο- διαβαζα οτι απο 10 μεχρι 13 κανεις αυχενικη.

αντε εχεις και καιρο να δεις το σπορι -θα παθεις πλακα!!!! :cheer::cheer:

τεχερουλα θα σου φυγει ενα βαρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ Κουκιδούλα!!!

για το πόσων εβδομάδων θα είμαι, μάλλον θα είμαι 11η με 12η.στον υπέρηχο του Ιουλίου με είχε βγάλει γενικώς μια βδομάδα πιο μεγάλη απ΄ό,τι υπολόγισα. ωστόσο, δεν αλλάζω το τικεράκι, γιατί "τι Λωζάνη, τι Κοζάνη"...

Μου έδωσε περιθώριο για αυχενική μέχρι 10/9, οπότε διάλεξα το πιο νωρίς, να δω κ το μπεμπίδιον. σνιφ...θέλω να το δω, μου'λειψε!ελπίζω να΄ναι όλα καλά εκεί μέσα στο "σύστημα"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε αλλαξε το τικερακι σου! :laugh: :laugh: τι θα πει τι Λωζανη τι Κοζανη- εδω μιλαμε για 2 με 3 βδομαδες διαφορα! τι το κρατας ετσι??με την ΠΗΤ που σου δινει ο ντοκτορας βγαινουν οι βδομαδες- στο λεω γιατι θα μπερδεψεις τα τριμηνα.

μη μου πεις οτι το μωρο το βγαζει 2 βδομαδες μεγαλυτερο απο οσο εισαι.. :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχχ να εισατε καλά, ευτυχως δεν γεννησα απο το γέλιο!!

Αυτη τη γελιογραφια επρεπε να τη βάλεις για τη Ρανια που τη τσιμπησε ο αντρας της το βράδυ......ααχαχαχαχχαχα

Η Λολλι μας ειναι το πιπίνι μας εδω μέσα? Ποιο μικρούλα δεν έχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε Γιουλακι αστην αυτήν μικρή ειναι ακόμα- δεν ξερει- δεν ξερει!!

κορίτσια απο το πρωι το περιμενα αυτο το ντόνατ- ε! επιτέλους το τσακισα!!!! :whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα αχ ρε κοριτσια με κανατε και γελασα! Και να φανταστειτε δεν ειμαι καθολου καλα... Ειμαι χαλια ψυχολογικα ενω ολη μερα πετουσα στα συννεφα που ειδα το μωρακι μας... Μαλλον ειναι αυτες οι αναγουλες που δε με αφηνουν ουτε να ησυχασω ουτε να φαω σαν ανθρωπος, ποσο μαλλον σαν εγκυος... Κι εγω 27 ειμαι και μη με κραξετε αλλα ειναι στιγμες που κανω προσθεσεις του τυπου οταν το παιδι μου θα ειναι 10 χρονων θα ειμαι τοσο, στα 30 του θα ειμαι τοσο κτλ κτλ, γιατι θελω να κανω και αλλα δυο και λεω μεχρι ποτε αλλα ενταξει βρε αδερφε, θα αγχωνομαστε και γι αυτα τωρα? Τελικα ειμαι αυτοκαταστροφικος τυπος, πρεπει συνεχεια να ανησυχω για κατι...

Παντως ενα ειναι το σιγουρο: Αυριο το πρωι θα χτυπησω κι εγω ενα ντονατ, κουκιδα μου ηταν αδυνατο να μη μου κανεις πλυση εγκεφαλου μ αυτη τη φωτο! Θα το τσακισω κι ελπιζω να μη με απογοητευσει το στομαχακι μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας άτακτα κοριτσάκια...εγώ που λέτε δεν άντεξα και πήγα να πάρω τις εξετάσεις του προγεννητικου και έκανα κ εναν υπερηχο εξωτερικό για να το δω γιατί μου είχε λείψει :P:P

μια χαρούλα είναι 2 εκατοστά και κάτι και την επόμενη εβδομάδα θα πάω και στον γιατρό :):)

οι εξετάσεις του προγεννητικού είναι μια χαρούλα εκτός από λίγο πεσμένο αιματοκρίτη όπως αναμενόταν.

εγώ είμαι 28 ετών και τα γεννέθλιά μου είναι 25 μαρτίου και πολύ ήθελα να είχα ΠΗΤ τότε αλλά μάλλον θα είναι μια εβδομάδα πιο μετά!! κρίμα κ θα μπορούσαμε να τα γιορτάζουμε μαζι με το μωρό!!!

αχ και εγώ nutella έχω σκεφτεί πόσο θα είμαι όταν αυτό θα είναι κλπ κλπ αλλά πιστεύω ότι όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια...ο θεός...γελάει :):)

να είμαστε καλά και θα λέμε για πάντα 18 ετών :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημερα!!!!!

αν και για μενα δεν αρχισε καλα η μερα γιατι κατα τις 6 που ξυπνησα ειδα μια γιγαντια κατσαριδα να μπαινει υπταμενη απο την μπαλκονοπορτα και οπως καταλαβαινετε αρχισα να τσιριζω, πεταχτηκε πανω ο καλος μου να δει τι συμβαινει και αρχισε να την κινηγαει.... τετοια τρομαρα που πηρα... ημουν πανω στο κρεβατι αγκαλια με τα μαξιλαρια και ο ιδρωτας εσταζε απο πανω μου!!!!!! αφου δεν επαθα καμια ζημια, ευχαριστω την παναγια που με βοηθησε.ακομα ποναει η κοιλια μου!!!!

τελος παντος εγω κοριτσια τα πατησα προσφατα τα αντα αλλα δεν βαριεσαι τι να κανεις, χρονια ειναι και περνανε. ειναι καλο να εχεις μικρη διαφορα με τους γονεις αλλα εγω δεν ηθελα ευθυνες νωριτερα στη ζωη μου γιαυτο πιστευω και δεν το τολμισα.... βλεπετε οι γονεις μου παντρευτηκαν μικρη και δεν ηθελα να κανω τα ιδια (εχω 18 χρονια διαφορα με τον μπαμπα)

οσο για τους υπερηχους και εμενα με το ματσουκι που λεγαμε μου εχει κανει 3 αλλα μου ειπε πως μετα την 12 η ΤΕΛΟΣ.

αααααα δεν μου λετε κοριτσια πληροφοριακα... εσας ποσο σας περνει για τον υπερηχο ο γιατρος γιατι ο δικος μου νομιζω πως ειναι ΦΩΤΙΑ!!!!!!!

φιλακια καλη σας μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα spirtouli!

ρε παιδί μου,αυτές οι κατσαρίδες είναι εντελώς σιχαμένες! αυτή μάλιστα ήταν κ ιπτάμενη, οπότε... :S ευτυχώς την εξολοθρευσατε! τώρα που μετακόμισα απο Αθήνα, ευτυχώς δεν βλέπουμε αυτές τις απαίσιες κατσαρίδες, ωστόσο έχει άλλα ζουζουνίδια...

ο γιατρός μου στον υπέρηχο για να το δούμε κ να το ακούσουμε πήρε 50€.πριν απο την επίσκεψη στο ιατρείο του, μου έκανε τον πρώτο υπέρηχο στο μαιευτήριο, οπότε εκεί πλήρωσα 64€, όχι στον ίδιο φυσικά, αλλά στη γραμματεία.

όταν λές φωτιά τι εννοείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη σου μερα demie

φωτια εννοω, πολυ ακριβος!!!!!

εμενα καθε φορα μου περνει 60ευρω. το 50 το δικο σου ακουγεται πιο λογικο.... :lol::lol::lol: αλλα δεν πειραζει, καλα να ειναι το μωρακι μου και χαλαλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, κατάλαβα ότι εννοούσες ότι είναι ακριβός κ αναρωτήθηκα για την αμοιβή του. εάν είναι 10€ η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη η απόκλιση, οκ!

βεβαίως και έχουν σημασία μόνο τα μωράκια μας! περιμένω να το δούμε τη Δευτέρα, αλλά παράλληλα έχω κ ένα μικρό άγχος γιατί έχει περάσει 1 μήνας :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω εχω λιγο αγχος γιατι πηγα 17/8 στο γιατρο και το επομενο ραντεβου ειναι 17/9 μετα την αυχενικη και δεν περναει και γρηγορα ο καιρος... :(:(:(:( αλλα αν πας εσυ την δευτερα και μας πεις τα καλα σου νεα πιστευω θα παρουμε και μεις λιγο θαρρος!!!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...