Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Καλορίζικο το Νο 2 :cheer::cheer:

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά σήμερα πριν σηκωθώ από το κρεβάτι ένοιωσα κατι σαν σφυγμό ή κίνηση χαμηλά στην κοιλιά. Μπορεί να συμβεί αυτό τόσο νωρίς ή είναι η ιδέα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!! τι μου κανετε?? χαθηκα το τριημερο μιας κ λειπαμε στο χωριο του αντρα μου... μη φανταστειτε τιποτα σπουδαιο... ουτε θαλασσα ουτε τπτ... απλα βγηκαμε για ενα ουζακι τη μερα της παναγιας... καναμε κ τη βολτα μας κ ολα καλα.. ξεσκασαμε λιγο! :)

κοριτσια χτες πηγαμε στο γιατροοοο!!! και ειδαμε το μπουμπουκακι μας!!! :cheer::cheer: κοριτσιαααα... τρελαθηκαμε!!! χερακια... ποδαρακια... κουνιοταν συνεχεια... απιστευτοοοο!!!! :P:P:P ο γιατρος ειπε οτι ηδη εχει αναπτυξει κ σπονδυλικη στηλη!! γενικα ηταν ενα θαυμα 4 εκατοστα κ με 185 παλμους!!!! εκλεισα κ ραντεβου για αυχενικη στις 2 του σεπτεμβρη. Με εχει πιασει λιγο αγχος με αυτο... αλλα ενταξει νομιζω θα διατηρηθω αισιοδοξη... :P:P

κατα τα αλλα ολα καλαααα... ο γιατρος μου ειπε να κοψω λιγο την ποσοτητα φαγητου που τρωω γιατι αν και εχω παρει μονο ενα κιλο... λιγο η κατακρατηση... λιγο οι ορμονες... εχω πρηστει ολοκληρη :blush::blush: ... ειχα κ τα κιλακια μου απο πριν... κ καταλαβαινετε... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας.

Δυστυχώς Λόλλι θα πρέπει να με βγάλεις από τη λίστα...

Πήγα και πάλι στο γιατρό και ούτε παλμό ακούσαμε, ούτε έχει μεγαλώσει το έμβρυο. Από 2.1 χιλιοστά, πήγε 2.8, ενώ θα έπρεπε να έχει μεγαλώσει πολύ περισσότερο.

Δε θα πάω αμέσως για απόξεση, θα περιμένω λίγο ακόμα, μέχρι την άλλη βδομάδα που θα ανοίξουν οι επαγγελματίες υπερηχογράφοι, να κάνω κι ένα επαγγελματικό να βεβαιωθούμε, και μετά βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να γινω μαμα θα περιμενουμε κι εμεις μαζι σου μεχρι την αλλη εβδομαδα και μετα βλεπουμε!!! :kiss:

Σοφακι καλα κανατε και την κανατε!!!! :laugh: :laugh: Ξεσκασατε λιγο!!!Ποσων εβδομαδων εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Μπα, δεν υπάρχει καμία ελπίδα. Απλά θα περιμένω για να μην πω ότι πήγα από μόνη μου και το έριξα.

Ακομα στην χειροτερη περοπτωση,κανεις δε μπορει να σε κατηγορησει οτι το εριξες,ΟΥΤΕ ΚΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΟΥ Ο ΕΑΥΤΟΣ!!!!

Το περιθωριο της μιας εβδομαδας στο εδωσε ο γιατρος?

Τι ειπε για την αναπτυξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είπε ότι θα έπρεπε να είναι ραγδαία η ανάπτυξη και όχι τόσο απειροελάχιστη. Μου είπε ότι έχω δύο επιλογές, είτε να το πάρουμε αμέσως απόφαση, είτε να πάω σε κάποιον επαγγελματία υπερηχογράφο για να κάνω και πιο εξειδικευμένη εξέταση. Δυστυχώς όλοι είναι κλειστοί τώρα, και θα περιμένουμε να ανοίξει κάποιος μέσα στην άλλη βδομάδα. Γι' αυτό και το περιθώριο, όχι τίποτε άλλο.

Πήρα και τον άλλον στη Μυτιλήνη να του το πω, και δεν το πιστεύει, κι επιμένει ότι θέλει να ακούσει ότι σίγουρα είναι νεκρό το μωρό για να το πιστέψει. Έτσι και με πάρει η ηλίθια η μάνα του και μου λέει μαλακίες, δεν ξέρω τι θα της πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.....μαλιστα......

Ασε να περασει η εβδομαδα λοιπον και μετα βλεποντας και κανοντας!

Κοιτα τωρα να ηρεμισεις και χεσε και πεθερες και σογια!!!!!Και αν σου πει καμια μ@λ@κι@ βαλτην στην θεση της κ μην κρατησεις τιποτα μεσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollακι ειμαι 10 εβδομαδων κ 6 ημερων. με τον υπερηχο εχουμε ομως μια μικρη διαφορα. μας το βγαζει 4 μερες μικροτερο :dry: αλλα αφου ολα ειναι καλα... ειμαι κι εγω καλα!!

θελω να γινω μαμα... δεν ξερω τι να πω κοπελα μου... να εχεις υπομονη κ πιστη κ ολα γινονται... ο θεος ειναι μεγαλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, δε θέλω καθόλου να ελπίζω. Έτσι έκανα και την περασμένη βδομάδα, μου λέγανε όλοι ότι είναι μικρό, ότι έγινε αργά η σύλληψη, ότι αυτά συμβαίνουν, ότι σίγουρα όλα πάνε καλά, και σαν ηλίθια, καθόμουν και πίστευα ότι όντως μπορεί τα πράγματα να πηγαίνουν καλά, ενώ μέσα μου το ήξερα ότι δεν έχω ελπίδες.

Τώρα απλά περιμένω να επιβεβαιωθεί η διακοπή της κύησης για να προχωρήσουμε σε απόξεση και να συνεχίσω με τη ζωή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ, μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Με παίρνει τηλέφωνο και επιμένει ότι σκέφτομαι μαλακίες κι ότι το έμβρυο είναι μια χαρά, απλά είναι νωρίς. Του εξηγώ ξανά και ξανά και ξανά ότι είδαμε ότι το έμβρυο δεν αναπτύσσεται και συνεχίζει να επιμένει.

Του έκλεισα το τηλέφωνο δεν μπορώ να συνεννοηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειστε και οι 2 συναισθηματικα φορτισμενοι ρε κουκλιτσα. κι εκεινος πιστευω για καλο τα λεει ολα αυτα... να βοηθησει θελει απλα δεν ξερει τον τροπο.... εδω γυναικες ειμαστε κ καμια φορα σαστιζουμε κ δεν ξερουμε πως να φερθουμε... εξηγησε του κ μην τον αποπερνεις...

αν παλι ολο αυτο σε κανει ακομα χειροτερα... βαλτα κατω με τον εαυτο σου...ανασυγκροτησε τις δυναμεις σου... και καπου μεσα σου θα βρεις το κουραγιο κ τη δυναμη που χρειαζεσαι να ξανασηκωθεις στα ποδια σου... και ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΕΙΣ!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφούκι, δεν ανησυχώ γι' αυτό. Γενικά είμαι δυνατός άνθρωπος. Την τελευταία βδομάδα τα είχα ζυγίσει όλα και είχα αποφασίσει ότι ό,τι και να γίνει για καλό θα είναι. Πριν μπω στο γιατρό σκεφτόμουν ότι όλα θα πάνε καλά, ακόμα κι αν αυτό σημαίνει ότι το έμβρυο είναι νεκρό.

Η αλήθεια είναι ότι δεν αισθάνομαι ότι η ευτυχία μου εξαρτάται από την απόκτηση ενός παιδιού. Έχω αρκετά πράγματα να κάνω, οπότε, το παιδί είναι καλοδεχούμενο, αλλά όχι απαραίτητο.

Θα είμαι στεναχωρεμένη για μερικές μέρες και θα μου περάσει.

Απλά δεν μπορώ να με παίρνει τηλέφωνο και να επιμένει ότι σίγουρα είναι μικρό το μωρό και ότι εγώ είμαι πρωτάρα και άλλες που έχουν γεννήσει ξέρουν καλύτερα (χμ... ποιες να είναι αυτές; Η μάνα του μήπως;). Να του εξηγώ ότι ο γιατρός ξέρει καλύτερα, και να επιμένει. Αυτό τα κάνει πολύ χειρότερα τα πράγματα και δεν το καταλαβαίνει ότι μερικές φορές η ελπίδα είναι πολύ χειρότερη από την ψύχραιμη συνειδητοποίηση της κατάστασης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστρέφει ή στις 23 ή στις 24.

Με πήρε τώρα τηλέφωνο η μάνα του (τελικά δεν μπορώ να το αποφύγω) και αυτός και προσπαθούν να με πείσουν ότι είναι πολύ νωρίς. Να τους εξηγώ ότι το μωρό δεν αναπτύσσεται κι ότι ο γιατρός ξέρει καλύτερα, και να επιμένουν. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνουν;

Του είπα όταν τον πήρα τηλέφωνο μετά το γιατρό ότι η θέση του είναι δίπλα μου, κι αυτός επιμένει να καθίσει στο γάμο του αδελφού του. Και το είπε και στη μάνα του και μου λέει "ε, τώρα τι να έρθει, ας καθίσει και στο γάμο, μια που έκανε το ταξίδι, κι έρχεται μετά"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσακι μου,στενοχωρηθηκα πολυ...εχε δυναμη μεσα σου και θα τα αντιμετωπισεις ολα.δεν ηρθε και το τελος του κοσμου.καλα να ειστε και θα κανετε πολλα πολλα μπεμπεκια στο μελλον.ισως δεν ηταν η καταλληλη στιγμη...και βρειτε τα με τον αντρουλη σου..οι αντρες ειναι σαν μωρα παιδια.θελουν "ειδικο" χειρισμο.μην τον αποπαιρνεις κι αυτον.εσυ εισαι η δυνατη.οσο για τους υπολοιπους θα σου ελεγα που να τους γραψεις,αλλα δεν γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε χε... Εντάξει, χωρίς πλάκα, η μάνα του, πέρα από το ότι έλεγε μαλακίες, ήταν πολύ οκ, μην την κατηγορώ άδικα.

Άσε ρε Ράνια, και χάρηκα σήμερα γιατί έκανα εμετό το πρωινό μου. Τελικά, πρέπει να ήταν απ' το άγχος κι απ' το πολύ νερό που είχα πιεί για τον υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που χαρηκες που εκανες εμετο....τι να πω.ελα μια βολτα να με δεις..ειπα και σημερα στη δουλεια να βαλω μασκαρα,αφου ξυπνησα σχετικα καλα,λεω δεν θα τα βγαλω.κατα τις 12 αρχισα!!!πανε οι μασκαρες,πανε και τα ρουζ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα,μ..κιες λεω να ξεχαστεις.για μενα αυτο που προεχει αυτη τη στιγμη ειναι να φτιαξεις τη σχεση με τον αντρα σου.ηρεμησε και παρτον να συζητησετε ηρεμα και ωραια.εξηγησε του ακριβως τι σου ειπε ο γιατρος και αν δεν μπορει να καταλαβει,δεν πειραζει.δικαιολογησε πως εχει ακομα ελπιδες.δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.αστον να ελπιζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...