Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχει και με σοκολατα- αλλα εγω βαζω αυτο με τα αποξηραμενα φρουτα. την σοκολατομανια μου την σβηνω με ενα ποτηρι γαλα με ΗΕΜΟ . το θυμάσαι ή ησουν πολυ μικρουλα???

ειναι σοκολατουχα- σκονη που την διαλυεις στο γαλα αντι για κακαο του εμποριου. εχει και πολλες βιταμινες- ιχνοστοιχεια- μεταλλα.

ετσι, εκοψα και την αναγκη για καφε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλέ πώς δεν θυμάμαι το hemo!!! πηγαινα μάλιστα κρυφά και άνοιγα το κουτί και έτρωγα κουταλιές από σκέτο hemo...τέλειο ήταν!!!

είχα μεγάλο παθος με την σοκολάτα μικρή !!!

τώρα ευτυχώς -ή δυστυχως- δεν μπορώ να φάω και να μυρίσω σχεδόν τίποτα...

σουπίτσα θα φτιάξω και για απόψε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!!

Sofouki τέλεια έφυγε από πάνω σου το πρώτο τρίμηνο πρέπει να νιώθεις υπέροχα. Εγώ είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών (τικεράκι δεν μπορώ να βάλω μου βγάζει error page)και περιμένω πως και πως να φτάσω στη 12 εβδομάδα.

Επόμενο ραντεβού με το γιατρό έχω στις 6 Σεπτέμβρη και περιμένω πως και πως να δω το ζουζουνάκι μου!!!!

Χτές κορίτσια γύρισα από τη δουλειά τελείως πτώμα και πήγα κατευθείαν και ξάπλωσα από της 5¨30 έβλεπα τηλεόραση. Γύρω στις 9¨30 με πήρε ο ύπνος και κοιμόμουν ξυπνούσα μέχρι το πρωί στις 8¨30. σήμερα νιώθω κάπως καλύτερα αλλά συνήθως με πιάνουν οι ζαλάδες το απόγευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι Βασια δεν μπορεις να βαλεις τικερακι?

δοκιμασε άλλο site αν δεν σε βγαζει αυτο που θες. ειχα βρει και γω κατι μαμάτα αλλα το mummyland δεν τα ανεβάζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Κοκονακια!!!!! :):):)

Απ οτι διαβαζω ειστε οοοολες καλα!!! Χαιρομαι!!! Κι εγω καλα ειμαι..!Περιμενω να ερθει το αυριο για να παω στον γιατρο να δω αν ολα ειναι καλα και στην θεση τους!!!

Ωχ θα ζυγιστω κιολας αυριο :( Πριν 2 εβδομαδες ημουν 62,7κιλα...Για να δουμε,λετε να τιναξα τη μπανκα στον αερα??? :laugh: :laugh: :laugh:

Και τι με νοιαζει???Ας πανε ολα καλα κ για τα κιλα εχει ο Θεος!Προσπαθω να προσεχω αλλα δεν θα παθω και υστερια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πας γιατρό αύριο Λόλλι???

αντε με το καλό κοπελουδι μου- αντε να καμαρωσεις παλι τα μωρακια σου!!

εγω εχω θεμα.....αρχισανε τα οργανα...αυτο που λενε 'ακομη δεν τον ειδαμε Γιαννη τον βαφτίσαμε' το ξερετε ετσι??

την εφαγα την σποντα απο την μαμα μου....αλλα το ζωον ημουν ανετοιμη κα ιδεν απαντησα άμεσα -θα δουμε-.....

και μετα αντε να βγαλω ακρη με τον αντρα μου...

οπως ειναι ευκολονοητο για το ονομα του παιδιου ακουσα...προτιμησεις...

ωχ, δεν νομιζω οτι μπορω να το παλεψω αυτο το θεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ! Κουκίδα! μεγάλο κεφάλαιο αυτό με το όνομα....... κι έλεγα να το θίξω, απλώς θεωρώ ότι είναι τρομερά νωρίς... ωστόσο, θα το αναφέρω.

είχαμε πάει πριν λίγες μέρες επίσκεψη στα πεθερικά με τους γονείς μου κ πετάγεται η γιαγιά του άντρα μου κ λέει:"άντε κ με έναν γιο!".της λέει ο άντρας μου "πού ξέρεις, μπορεί να είναι κ κοριτσάκι!" κ πετάγεται κ λέει:"κορίτσι? βλακείες!τι να το κάνεις το κορίτσι??? Αγόρι θα κάνεις να βγάλεις τον πατέρα σου!" Τότε ο άντρας μου της την είπε χοντρά!

Έχουμε πει ότι αν είναι αγόρι θα βγάλουμε τον μπαμπά μου, που είναι καμιά 20αριά χρόνια μεγαλύτερος απο τον πεθερό κι αν είναι κοριτσάκι, το όνομα της πεθεράς μου. Ωστόσο, αυτό το "αυτονόητο" κ επιβλητικό σχόλιο που δέχτηκα, πραγματικά το έχω χ...μένο!

Μα καλά, τι ζόρι τραβάνε κ κάνουν κ κουμάντο ρε γμτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρέ δεν ειναι οτι δεν τους καταλαβαινω- αλλά δεν γινεται εκ των πραγματων να ειναι ολοι χαρουμενοι- και αυτο εμενα πολυ με στεναχωρει..

μα και εμεις οταν θα γινουμε γιαγιαδες δηλδη ετσι θα θελουμε να ακουσουμε ονοματα και βλακειες???

ουφ....κατσε ακομα το παιδι δεν αναπτυχθηκε στην κοιλια της μανας του!!!! μη το γρουσουζεψουμε κιολας!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό ξαναπές το!!! ακόμη ένα φασολάκι είναι κ θέλουν να έχουν κ γνώμη! εγώ εκνευρίστηκα για τη διάκριση! αγόρι οκ και τα κορίτσια στ'άχρηστα??? έλεος, πού ζούμε? δεν με απασχολεί τίποτα, όσο να είναι καλά τ μωρό μου. και τα μωρά όλων μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα !!! αθανατα ελληνικά σόγια :P:P

εμένα ο πεθερός μου είχε πει παλιά ότι αν δεν βγάλουμε το ονομά του σε παιδί δεν θα έρθει στον γαμο :P:P φυσικά ο γάμος τώρα έχει γίνει και έχει ερθει...χιχιχι δεν παίζει να βγάλουμε το ονομά του :cheer::cheer: λεγεται Μηνας και δεν μου αρέσει καθόλου...

οι γονείς είχαν ευκαιρία κ βγάλαν τα παιδιά τους!! τώρα σειρά μας...

καλά και για να αποφύγω τέτοιες εκδηλώσεις τόσο νωρίς δεν τους έχουμε πει τίποτα ακόμη για την εγκυμοσύνη παρά μόνο στην μαμά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε εγω θα ηθελα αααααν ειναι αγορι να δωσω το ονομα του πατερα μου- ειναι πολυ ωραιο! Μαρκος- Στυλιανος λεγεται, και η μαμα μου Έυα.

τον πεθερο μου τον λενε......Γιωργο- η προτοτυπία σε όλο της το μεγαλειο....΄και ξερω οτι ο πεθερος μου θα κλαιει σαν μωρο 'και κανεις δεν μαγαπαει και εγω που δεν εχω κανενα και αλλα τετοια'

καλός χρυσος αλλα πολυ μύρλα ρε παιδι μου!! :blink:

και ξερω οτι οι γονεις μου δεν θα πουν κατι- αλλα θα αισθανθουν για αλλη μια φορα 'ριγμενοι' και δεν θελω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εε κατά την γνώμη μου η μαμά πρέπε να έχει τον πρώτο λόγο!!!εκείνη τα περνάει όλα , εκείνη κυοφορεί με χίλια δύο ζόρια και εκείνη γενάει και το μεγαλώνει!!!

οπότε έχεις κάθε δικαίωμα να δόσεις το όνομα που θέλεις...

Μάρκος-Γεώργιος θα ήταν ωραίο πάντως :):)

αχχχ αρχίσαμε τα βαφτίσιαααααααααααα :P:P

επίσης ένας γνωστός μου έδωσε το πρώτο όνομα που ήθελε στα παιδιά του και το δεύτερο παπούδων. Και οι παπούδες τα φωνάζουν με το δεύτερο (κατόπιν συμφωνίας) το οποίο δεν είναι κατά την γνώμη μου τρελά παρανοικό!!είναι ένας τρόπος να είναι όλοι ευχαριστημένοι..ε κάνουν και μια διπλή γιορτή και όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

εε κατά την γνώμη μου η μαμά πρέπε να έχει τον πρώτο λόγο!!!εκείνη τα περνάει όλα , εκείνη κυοφορεί με χίλια δύο ζόρια και εκείνη γενάει και το μεγαλώνει!!!

οπότε έχεις κάθε δικαίωμα να δόσεις το όνομα που θέλεις...

Μάρκος-Γεώργιος θα ήταν ωραίο πάντως :):)

αχχχ αρχίσαμε τα βαφτίσιαααααααααααα :P:P

επίσης ένας γνωστός μου έδωσε το πρώτο όνομα που ήθελε στα παιδιά του και το δεύτερο παπούδων. Και οι παπούδες τα φωνάζουν με το δεύτερο (κατόπιν συμφωνίας) το οποίο δεν είναι κατά την γνώμη μου τρελά παρανοικό!!είναι ένας τρόπος να είναι όλοι ευχαριστημένοι..ε κάνουν και μια διπλή γιορτή και όλα καλά!!!

δεν εχεις και αδικο Σαμάνθα...ωραιο μου ακουγεται το Μαρκος Γεωργιος..

αλλα ΤΙ ΛΕΜΕ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΕ ΔΕΝ ΦΟΥΣΚΩΣΑΜΕ!!! :P:P:blink::blink:

παντως αυτο με το 2ο ονομα του παππου καλο ειναι...αλλα αν αρχισει η μιρλα οτι ειναι σε 2η μοιρα και τετοια...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕ!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! και γω που νομιζα οτι τα γραμματα μπηκαν σε μεγενθυνση!!!!! :cheer::cheer::cheer::):):) :silly: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ... τι ωραιές συζητήσεις που ανοίξατε!!!

Εγω δεν ξερω ποσα κιλά πήρα γιατί πριν την εξωσωματική ημουν 62-63, πρηστηκα και πηγα 65, τωρα είμαι 67 (υψος 1,78). Δεν ξερω τι γίνεται αλλα δεν αγχωνομαι θα τα χάσω, πάντα τα χάνω.

Στο φλεγων θεμα με το ονομα...χα...δεν θελω να το σκεφτομαι.

Αυτο που εχω πει στον αντρα μου ειναι "Εχω τραβηξει τοοοοσα πολλα για αυτο το το παιδι ηδη, μην ακουσω αυριο να μαλλωνει κανείς για το ονομα γιατι θα το βγάλω κανενα τρελο ονομα και θα ψαχνεστε"

Βεβαια εμενα ο πατερας μου δεν περιμενει να ακουσει το ονομα του (Πετρος) εχει δηλωσει πως εφοσον έχει κάνει κορίτσια , δεν έχει τέτοιες απαιτήσεις ;)

Το προβλημα σε μας θα ειναι στο κορίτσι , που θελω να τιμήσω το ονομα της μανουλας μου που εφυγε και θα ακούσω τιποτα τρελό και θα γίνω έξαλλη!

Κατα τα αλλα είναι μια πολυ ομορφη μέρα, περιμενω καθε πρωι να ξυπνησω χωρις ξυνιλες, δυσπεψια, αναγούλα και σχετικά αλλα μάλλον είναι νωρίς ακόμα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεεε αμα λεω οτι η καλη μερα παο το πρωι φαινεται..........καταρχην ειμαι αυπνη λογω βουλωμενης μυτης κ δευτερον εγραψα πριν ενα κατεβατο κ ξαφνικα κοπηκε η συνδεση μου και τζουυυφφφφφ χαθηκαν ολα!!!

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Μμμμμμ ωραιο θεμα ανοιξατε με τα ονοματα!!!Δεν θα παρω θεση γιατι μονο που σκεςφτομαι τις βλακειες που εχω ακουσει προ εγκυμοσυνης,μου αναβουν τα λαμπακια!!!!!! :angry::angry::angry:

Βασια με γεια το τικερακι!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααα!!!!

παλι σημερα μονο εγω και το γιουλακι ξυπνησαμε νωρις.......

νυσταζω πολυ και σημερα,παντα το ειχα αυτο αλλα απο τοτε που εμεινα εγκυος τι να πω, μακαρι να μπορουσα να ξυπναω μονο για φαι και να την ξαναπεφτω...!!!! :lol::lol::lol:

εγω δεν θα σχολιασω καθολου το θεμα ονομα γιατι δεν με απασχολει για τωρα και ευτυχως και κανεναν αλλο στις οικογενεις μας αρα εχουμε καιρο, καλα να ειναι τα μωρακια μας και γερα και τα υπολοιπα.....

φιλια σε ολες να εχετε μια υπεροχη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα να σας ρωτήσω κάτι έχω κάνει τον προγεννητικό έλεγχο και θα βγουν τα αποτελέσματα την τρίτη και έχω άγχος πως θα είναι τα αποτελέσματα αν δουν κάτι κακό μπορούν να σταματήσουν την κυηση λέω καλά μπορεί να κάνω και λάθος με αυτά που σκέφτομαι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ Σπιρτούλι μου εγω δουλεύω απο τις 7 και μιση καθε μερα, οποτε κ να μη θελω ξυπνάω...

Dreamgirl ηρέμησε καλέ τι είναι αυτά που σκέφτεσαι? Αν σου βρουν κατι απο τα λοιμωδη μπορει (AIDS, ηπατίτιδα κτλ) ολα τα αλλα είναι αντιμετωπίσημα. Ο ελεγχος γίνεται για να ξερουν οι γιατροι με τι οργανισμο εχουν να κάνουν και αν θα ακολουθήσεις καποια αγωγή κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης! Μη φρικάρεις ετσι ,δεν κάνεις καλο στο νινι!

Ρουτινα ειναι αυτός ο ελέγχος. Ακόμα και προδιάθεση για τι στιγμα να βρουν, δεβν χάθηκε ο κοσμος, ολα αντιμετωπίζονται σήμερα! Οχι και να διακοψεις τη κυηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

ΑΧ Σπιρτούλι μου εγω δουλεύω απο τις 7 και μιση καθε μερα, οποτε κ να μη θελω ξυπνάω...

Dreamgirl ηρέμησε καλέ τι είναι αυτά που σκέφτεσαι? Αν σου βρουν κατι απο τα λοιμωδη μπορει (AIDS, ηπατίτιδα κτλ) ολα τα αλλα είναι αντιμετωπίσημα. Ο ελεγχος γίνεται για να ξερουν οι γιατροι με τι οργανισμο εχουν να κάνουν και αν θα ακολουθήσεις καποια αγωγή κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης! Μη φρικάρεις ετσι ,δεν κάνεις καλο στο νινι!

Ρουτινα ειναι αυτός ο ελέγχος. Ακόμα και προδιάθεση για τι στιγμα να βρουν, δεβν χάθηκε ο κοσμος, ολα αντιμετωπίζονται σήμερα! Οχι και να διακοψεις τη κυηση!

Όχι από αυτά δεν έχω που είπες (AIDS, ηπατίτιδα κτλ)

Σε ευχαριστώ πολύ το ξερώ δεν είναι καλό να με πιάνει άγχος … για το μωράκι μου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γιουλακι δουλευω 7.00 και πρεπει να ξυπναω απο τις 5.45 γιατι ειναι και μακρυα η δουλεια μου....αστα να πανε :(:(:(

dreamgirl μην ανυσηχεις καθολου, ο προγενετικος ειναι ευκολο σταδιο,μετα αρχιζουν τα πιο αγχοτικα με την αυχενικες διαφανιες και τα υπολοιπα... τι θα κανεις τοτε? θα τρελαθεις?? ολα καλα θα πανε και ολα αντιμετοπιζονται,μην σκας αδικα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...