Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια τι κάνετε???

Εμείς γυρίσαμε πριν από λίγο από τον γυναικολόγο και είδαμε το μπεμπε και είναι 3.5 εκατοστά και κουνουσε χεράκια και ποδαράκια, πολύ ζωηρούλι το βλέπω για κοριτσάκι :laugh: :laugh:

μου έδωσε ΠΗΤ ο γιατρός 4/4/2011 αν και εγώ νοιώθω ότι θα γεννηθεί τον Μάρτιο (ασχετό :P:P )

Τώρα που λέτε με έβγαλε 9 εβδομάδων και 3 ημερών όσες και το ιντερνετ αλλά μου είπε ότι μήνα αλλάζω κάθε 4 του μηνός... Περίεργο μου φάνηκε αυτό καθώς το τικεράκι μου δείχνει και το ίδιο ΠΗΤ και τις ίδιες εβδομάδες μου βγάζει ότι κλείνω το 1ο τρίμηνο στις 26 Σεπτέμβρη και όχι στις 4 Οκτώβρη που λέει αυτός...

Τα φώτα σας κορίτσια σε αυτό???? Τα φώτα σαςςςςςςςς γιατί θέλω να κανονίσω ένα ταξιδάκι για δουλειά τέλη Σεπτέμβρη με αρχές Οκτώβρη και θα το κανονίσω μόνο αν έχω κλείσει το 1ο τρίμηνο...

Επίσης περίμενα να μου πει για αυχενική σε 2 εβδομάδες και μου έκλεισε σε 3 :(:( Στο Ιασω, 150 ευρώ... (δεν την κάνει ο γιατρός αλλά ο ειδικός)

ουαααα νοιώθω σαν να πήγα 1 εβδομάδα πίσω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

maria+fotis μην ανησυχείς είναι η στέρηση από τα ναρκωτικά :laugh: :laugh:

σοβαρά τώρα η έλειψη συγκέντρωσης είναι βασικό σύμπτωμα της εγκυμοσύνης...και το φούσκωμα ειδικά αν σε πιάνει και δυσκοιλιότητα....

εγώ που λέτε έκανα γουρουνιά με το που βγηκα από τον γιατρό έφαγα ένα τυρο-γαριδάκι που το είδα στο περίπτερο απέναντυ μου :P:P

ΤΥΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ σαν τα μωρά, αφου είχα τόσο πολύ καιρό να φάω που δεν υπήρχε πια η μάρκα που έτρωγα μικρή (extra)

φιλάκιααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samanthaki μπραβο για το νινι,υπεροχο οταν κουνιουνται χερακια κ ποδαρακια ε?

αυτο με τις βδομαδες κ την αλλαγη του μηνα κ μενα με θολωνει :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεεεεεεεεεεε που είστε?? τώρα που γύρισα εγώ φύγατε????

μα γιατί??? και είμαι και ευαίσθητη!!! :(:(:(

θέλετε να ΚΛΑΨΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ουααααααααααααα πείτε μου πότε αλλάζετε μήνα και πότε κλείνετε το τρίμηνο σύμφωνα με αυτά που σας είπαν οι γιατροί σας!!!!

Σύμφωνα με τον δικό μου κλείνω το 1ο τρίμηνο αφου έχω κλείσει και την 14η εβδομάδα (αρχές 15ης...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera κ απο μενα εχουμε καιρο να τα πουμε ολα ειναι καλα προς το παρον.βλεπω καθε μερα τα λετε κ με το παραπανω κουτσομπολιτσες μου δεν μπορουσα να μπω 2 3 μερες κ τωρα τελειωσατε το θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με μπερδεψες βρε σαμανθα εμενα το μηχανημα μου βγαζει οτι ειμαι 10 κ 3 ημερων αλλα εγω συμφωνα με την μετρηση του εμβρυου ειμαι 9 κ 5 γιατι η συλληψη εγινε πιο μετα κ οχι την πρωτη μερα της περιοδου εγω εκανα 9 μερες μετα σεξ στις γονιμες κ κανονικα δεν γενναω στις 29 μαρτη αν τα βαλεις κατω ειμαι μεχρι τις 10 η αρχες απριλη.καθε τριτη αλλαζω εβδομαδα μην την ψαχνεις ειναι μπερδεμα αφου ειναι ολα καλα τι ψαχνεις ισως κ γιαυτο σου ειπε να κανεις την αυχενικη πιο μετα για να ερθει το εμβρυο στις μερες του κανονικα.ελπιζω να βοηθησα.ποτε ειχες περιοδο τελευταια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Γεωργία!!!

Εγώ είχα τελευταία περίοδο 23 Ιουνίου αλλά ξέρω ότι η σύλληψη έγινε 11-13 Ιουλίου (έχω μεγάλο κύκλο). Το τικεράκι με βγάζει όσο και ο γιατρός, αυτό που με μπερδεύει είναι ότι είπε ότι τελειώνει το 1ο τρίμηνο στις 4 Απριλίου άρα κλεισμένη 14η εβδομάδα και αρχές 15ης...

anyway όχι ότι παίζει ρόλο και τόσο!!! απλώς μετρούσα τις ημέρες ανάποδα για να πάω για την αυχενική (σαν τους φυλακισμένους ένα πράγμα) και τώρα μου προσέθεσε μία εβδομάδα!!! :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε σαμάνθα ! εγώ ειχα τελ.περίοδο 13 Ιουνίου και ωορηξία 3-4 Ιουλίου ! και γω εχω μεγάλο κύκλο και εχω τα ίδια ! το εμβρυο βγαίνει πχ 8 και 4 ημερών ενώ ημερολογιακά είναι 10 και 4 ημερών περίπου !!! και γω θα πάω σύμφωνα με του εμβρύου τις μετρήσεις για αυχενική!

καλά... είχα γράψει ενα μνμ ΝΑ πριν και κόλλησε ο υπολογιστής και το χασα... :(:(:(:(

anyway... ήθελα να σας πω για τις λιγούρες που εχω...

πολύ πλάκα! εχω ενημερώσει τους δικούς μας να προσέχουν τι φαγητά αναφέρουν γιατι τρώω περίεργα κολλήματα! τις προάλλες ειπε ο κουνιάδος μου για ενα ριζότο και 1 βδομάδα ονειρευόμουν ριζότο με μανιτάρια αλα κρεμ...

ευτυχώς ομως δεν θέλω μεγάλη μερίδα απ οτι λιγουρευτώ... μια μικρούλα χουφτίτσα μου ειναι υπεραρκετή... !!

τώρα εχω κολλήσει με μια σαλάτα μαρούλι, ανιθο και ζαμπονάκι και αντί για μαγιονέζα σκέφτομαι κατι σε γιαούρτι ;;

καμιά ιδέα για ντρέσινκ γιαούρτι ; με τι να το συνδιάσω ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που θα πας ταξίδι που παίζει ΤΟΣΟ ρόλο το κλείσιμο του 1ου τριμήνου ;;;; συγνώμη, αν πανε ολα καλά και κάνεις και την αυχενική, γιατί να μην φύγεις για το ταξιδάκι ;;;

πήγαινε καλέ !!!

εγώ περιμένω πως και πως να κλείσω το 1ο τρίμηνο μπας και με αφήσει η γιατρός μου να περάσω τη ρίζα !!! δεν μπορώ να την βλέπω πια !!!!!!!!μαλλον θα περάσω κανα καστανό να ησυχάσω για τους επόμενους μήνες....φφφφφ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φτιάχνω dressing με γιαούρτι και πολυ λίγο σκόρδο και λίγο λεμόνι κ λίγο λάδι και τα ανακατεύω!!!

αχ δεν με καταλαβαίνετε κορίτσια!!!! δεν εννοώ από την περίοδο μου αλλά από αυτό που μου βγάζει το τικεράκι το οποίο συμφωνεί με του γιατρού...μου λέει ο γιατρός ότι κλείνω τον 3ο μήνα αφού κλείσω και την 14η εβδομαδα !!! και όχι αφού κλείσω την 13η...καταλάβατε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειο για ντρέσινκ ! θα το δοκιμάσω !

περίεργο αυτό με το τρίμηνο... και γω πίστευα οτι το 1ο τρίμηνο τελειώνει στο τέλος της 13η εβδομάδας !!!

αααα! στασου τωρα μου ανατρέπεις και τα δικά μου πιστεύω !!!

ΩΧ παιδιά εχει ΤΑΙΝΙΑΡΑ τώρα στον alpha !!!

μια απο τις αγαπημένες μου !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθακι μια χαρα το μωρακι σου!! μπράβο! :cheer::cheer:

μην τρελαινεσαι με τα τριμηνα- δεν ειμαι και στο σπιτι να σου στείλω ένα πραμα με τις βδομαδες και τους μηνες πως μετρανε.

κανονικα το τριμηνο υπολογιζουμε οτι τελειωνει στο τελος της 13ης βδομαδας αλλα ειδα οτι κλεβει και λιγο απο την 14η σε μερικα site.

παντα ο τελευταιος μηνας ενος τριμηνου- εχει περιπου μιαμιση βδομαδα παραπανω- για να βγουν οι 40 βδομαδες μεχρι τη γεννα.

κοριτσια παω να φαω μακαρονι κοφτο με φρεσκια ντοματουλα που μου φταξε ηαμαμακα μου!!!!!θα τα πουμε αυριο!!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαρία για αυτό μπερδεύτηκα...

είδα το δικό σου τικεράκι και είσαι 1 εβδομάδα + 1 ημέρα παραπάνω από εμένα...αλλά κλείνεις το 1ο τρίμηνο όταν κλεισεις την 13 εβδομάδα ... άρα 18 Σεπτέμβρη οκ??

Εγώ κλείνω σύμφωνα με το τικεράκι 26 Σεπτέμβρη, δηλαδή 1 εβδομάδα και 1 μέρα μετά από εσένα...

Σύμφωνα όμως με τον γιατρό μου παρότι οι εβδομάδες μου είναι ακριβώς οι ίδιες με το τικεράκι, το κλείνω το 1ο τρίμηνο στις 4 Οκτώβρη δηλαδή αφού τελειώσει και η 14η εβδομάδα!!!

ααα το dressing αστο και λίγο στο ψυγείο να δέσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας γλυκές μου Φουσκοκοιλίτσες!!!

Εγώ σήμερα βαριέμαι απίστευτα. Είχα αρκετή δουλειά και δεν ηθελα να κάνω τίποτα. Εγώ σήμερα το μεσημέρι δεν πολύ πεινούσα και έφαγα παντζάρια με ντάκο και φέτα.

Βαριέμαιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφιερωμενο σε ολες κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!ειναι πολυ συγκινητικο ακουστε το θα ανατριχιασετhttp://http://www.youtube.com/watch?v=cDB6LloH4VMε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα samantha κανει break η ταινία!

:blink: εχεις δίκιο για το τίκερ ! και γω το είδα και κόλλησα!!!

δεν ξέρω γιατί βγαίνει έτσι...

να σου πω την αλήθεια πολύ θα ήθελα και γω να γεννήσω τον Απρίλη... :blush:

:cheer: ευχαριστώ και για το dressing !!! πραγματικά δεν ήξερα τι να φτιάξω!

τσουπρίτσες σας καληνυχτώ ! πολλά φιλάκια σε όλες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τελειώνει και αυτό το θέμα...πρέπει να ανοίξουμε άλλο...πώς θα το ονομάσουμε? Θα βάλουμε Φουσκοκοιλίτσες καλοκαιριού 2010???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιές!!!

Τι μου κάνετε? Την επόμενη εβδομάδα έχουμε αυχενικές? Παναγίτσα μου, όλα καλά να πάνε για όλες μας!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Ξυπνησα απο την βροχη! Πολυ μου αρεσει να βρεχει (αλλα να μην χρειαζεται να βγω απο το σπιτι ;) )

Το μεσημερακι θα βγω να παρω κανενα φορεματακι για ενα γαμο που εχουμε το επομενο Σαββατο...φορεμα εχω στο μυαλο μου αλλα δεν αποκλειω τιποτα!

Λοιπον στο Νο3 τι τιτλο θελετε να βαλουμε? Φουσκοκοιλιτσες καλοκαιριου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα εμένα η τελευταία μου περίοδος ήταν 23 Ιουλίου ανήκω στην ομάδα σας ή πρέπει να περιμένω να βγεί κάτι με τίτλο Αυγουστο???

ειμαι νέα στο φόρουμ και η πρώτη μου εγκυμοσύνη......... τώρα είμαι 6 εβδομάδων είδαμε τον σάκο , ακούσαμε τκαι την καρδοόυλα και όλα είναι καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 ΕΙΝΑΙ ΕΥΡΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΚΑΙ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΛΙΠΟΠ; ΕΓΩ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΑΓΧΩΜΕΝΗ.ΕΚΑΝΑ 3 ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ , ΤΗΝ 4 ΒΔ , ΤΗΝ 5 ΒΔ, ΤΗΝ 6 ΒΔ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΣΤΟΠ ΤΩΡΑ ΘΑ ΡΘΕΙΣ ΤΗ 10 ΒΔ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ; ΤΑ ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ .ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΟ , ΜΙΑ ΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΡΗΞΙΜΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ,ΧΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ, ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΜΟΥ ΤΑ ΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ; ΤΡΕΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΛΛΕ ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ; ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 6 ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ 10 ΒΔ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

belle έγραψε:

καλημέρα εμένα η τελευταία μου περίοδος ήταν 23 Ιουλίου ανήκω στην ομάδα σας ή πρέπει να περιμένω να βγεί κάτι με τίτλο Αυγουστο???

ειμαι νέα στο φόρουμ και η πρώτη μου εγκυμοσύνη......... τώρα είμαι 6 εβδομάδων είδαμε τον σάκο , ακούσαμε τκαι την καρδοόυλα και όλα είναι καλά!!!!

Καλημερα Belle,συγχαρητηρια για την φουσκοκοιλιτσα σου!!!Φυσικα κ ανηκεις γιατι τωρα που θα ανοιξουμε το Νο3 θα ειναι πιο γεκινο-καλοκαιρινο!

Συννεφακι :kiss::kiss::kiss: το αγχος ειναι η 2η φυση μας εδω!!!!Μην ανησυχεις μια χαρα ειναι εκει μεσα! Νομιζω οτι αν κατι δεν πηγαινε καλα θα σου εστελνε σηματα το σωμα σου! ;););)

Οσο για τα συμπτωματα ουτε εγω εχω κανενα!!!!Μονο λιγα τσισα παραπανω κ πεινα-λιγουρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΙΝΑ ΔΕ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ , Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ.ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝΕΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ.ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;( ΑΝΕΜΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΙΓΟΥΡΕΣ; ΧΑ ΧΑ ΧΑ) ΑΝΤΕ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ , ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ , ΝΑ ΑΠΛΩΝΕΙΣ ΡΟΥΧΑ.ΑΝΤΕ ΤΥΧΕΡΕ... ΧΑ ΧΑ :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...