Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

HIPP,HIPP HURAAAA GRATTIS !!!!!!! Opos leme sta ksena :):) Na sas zhsei h prigkipisa na einai panta gerh.....Anastasia kalh loxia na exeis koritsi mou, an kai twra den tha exeis toso xrono elefthero gia na ta leme tha perimenw nea kai entiposois :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καραμελομανουλα μου!!!

Να σας ζησει το κοριτσακι σας και απο εδω, να ειναι παντα γερη, τυχερη και ευτυχισμενη στη ζωη της, να τη χαιρεστε αγαπη μου! Τελικα αξιζε καθε ταλαιπωρια ετσι? ;) Τωρα θα εχεις ξεχασει τα παντα και θα εισαι τρομερα ευτυχισμενη! :P Περιμενουμε (αναλυτικα) τα νεα σου το συντομοτερο δυνατο και φωτο απο το καραμελακι σας!Πολλα πολλα φιλια σε εσενα και στα ζουμερα μπουτακια της καραμελιτσας! Μαααααααααατς!!! :kiss::kiss::kiss:

630888d9lgwcavlt.jpg

ΥΣ: Νικο ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση, εισαι πολυ καλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου να σου ζησει!!!!!Να ειναι γερο και ευτυχισμενο το παιδακι σας.Στη μανουλα καλη λοχεια στο μωρακι καλο αρμεγμα και στον μπαμπα κουραγιο...εχεις πλεον δυο γυναικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου να σου ζήσει η καραμελίτσα σου!!!! Άργησε λίγο το μπαγάσικο αλλά τελικά έκανε εντυπωσιακή είσοδο... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εύχομαι σε σενα και στον Νίκο να την δείτε να μεγαλώνει όπως επιυθμείτε....Να σας ζεστάνει με κάθε χαμόγελο της την καρδούλα σας και να γεμίσει το σπίτι σας μόνο με ευτυχία.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικο σ'ευχαριστουμε που μας ενημερωσες!!! να σας ζησει η μπεμπουλα σας!! γερη και καλοτυχη να ειναι παντα!!

αναστασια μου αργησε λιγο αλλα αξιζε τον κοπο! καλη λοχεια κοπελα μου!

περιμενουμε νεα σου!

φιλακια πολλα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και από εδώ λοιπόν:ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΣΑΣ!!!!!!!

Γερό και καλότυχο, να σας δίνει μόνο χαρές!!!!

Καλή λοχεία κουκλίτσα μου!!!!Καλώς ήρθες στον υπέροχο κόσμο της μητρότητας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!μετα απο 8 ημερες που ηρθε στον κοσμο το κοριτσακι μου,η καραμελιτσα μου καταφερα να μπω και εδω να σας υπερευχαριστησω ολες για τις ευχουλες σας!!!!!εμπαινα αλλα δεν καταφερνα ποτε να σας ευχαριστησω..ολο κατι τυχαινε!εχω παραθεσει ξανα την ιστορια τοκετου μου(εννοω σε αλλο ποστ αλλα επειδη ειναι πολυ συγκεκριμενο το ποστ εκεινο σκεφτηκα να το παραθεσω και εδω!)ηρθε λοιπον αυτη η στιγμη και για μενα....η περιγραφη του τοκετου μας!!!

την τριτη το βραδυ πηγαμε στο νοσοκομειο γιατι υπεφερα παλι απο τις συσπασεις.μου εκαναν για 2η φορα ενεση μορφινης και δεν επιασε.νοσηλευτηκα ολο το βραδυ και το πρωι ηρθε μια μαια να ελεγξει αν εχω διαστολη.ειχα 2.μας προτεινε να ξεκινησουμε τη διαδικασια τοκετου και φυσικα δεχθηκαμε.τα συναισθηματα???αναμικτα!ειχα φοβερη χαρα που θα γεννουσα το μικρο καραμελακι μου και μεγαλη αγωνια για το τι με περιμενε..στις 9 το πρωι μου εκαναν επισκληριδιο(τελεια αισθηση )δεν με πονεσε καθολου+οι πονοι περασαν σε 10 λεπτα.τα ποδια μου τα ενιωθα κανονικοτατα!πηγαινα+βολτες..τελεια ηταν!στις 10:45 μου εσπασε τα νερα η μαια με τη μεθοδο της αμνιοτομης..δεν καταλαβα τπτ..ενιωθα μονο κατι να τρεχει.μου εφεραν πρωινο+μεσημεριανο να φαω αλλα δεν ειχα καθολου ορεξη.μου ειπαν οτι επρεπε να φαω και εφαγα ελαχιστα.ολα καλα ως τις 3 που η μαια μου εβαλε εναν ορο για να αυξηθουν οι συσπασεις.στην αρχη τις αντεχα αλλα μετα απο λιγη ωρα.. τα ειχα δει ολα..μεσα σε 2 ωρες ειχα σχεδον την τελεια διαστολη.απο 3 που ηταν πηγε 8.σιγα σιγα οι πονοι δεν υποφερονταν..εκανα αναπνοες για να βοηθηθω.η επισκληριδιος πλεον δεν μπορουσε να με βοηθησει.εσπρωχνα σχεδον 1,5ωρα,ενω στο ενδοιαμεσο(σπρωξιματος και παυσης πονου κοιμομουν)ειχα εξαντληθει..στην αρχη δεν ειχα καταλαβει πως επρεπε να το κανω.μου ελεγε η μαια να σπρωξω σαν να κανω κακα μου (παρδον)..εκει σκεφτηκα και αν εχουμε τπτ απροοπτο??δεν μου εβαλαν ουτε κλισμα ουτε καθετηρα.ευτυχως ολα καλα! περνουσε η ωρα και το μωρο δεν ελεγε να βγει..και για να μην την βγαλουν με βεντουζα φωναξε η μαια αλλη μια μαια και εκει εγινε ο χαμος.μια μου κρατουσε τα ποδια γιατι απο τον πονο τα εσφιγγα,η αλλη με παστατευε απο κατω και η αλλη εριξε ολη της τη δυναμη στην κοιλια μου..με την τελευταια πεξαμε μπουνιες της τραβουσα με ολη μου τη δυναμη το χερι της και αυτη μου φωναζε ασε με αυτη ειναι η δουλεια μου.να σε βοηθησω θελω..οχιιιιιιιιιιιιιιιιιι της ελεγα εγω...ποναωωωωωωωω!!!(και ολα αυτα στα σουηδικα..ο Νικος μου εξεπλαγην πραγματικα!!)καλα σοου!!!ειχα γινει παντζαρι..(ευτυχως που ηρθε γιατι αλλιως δεν θα εβγαινε η καραμελιτσα μου)με 2 σπρωξιματα και τη βοηθεια της 3ης μαιας γεννηθηκε η καραμελιτσα μου και οπως ηταν την ακουμπησαν πανω μου..δεν ξερω αν εχω βρει τα καταλληλα λογια για να εκφρασω αυτο που ενιωσα..σοκ καταρχην γιατι σκεφτηκα πως αυτο ειναι το μωρακι που ζουσε μεσα μου για 9ολοκληρους μηνες?τοσο περιεργο συναισθημα..συγκινηση,ευτυχια,πληροτητα,στοργη,ΑΓΑΠΗ,ΛΑΤΡΕΙΑ!οταν μου την αφησαν πανω μου σταματησε να κλαιει αφου της μιλουσα συνεχεια.την καλοσωρισαμε και οι 2(ο μπαμπακας μας και γω) και της μιλουσαμε αδιακοπα.το μονο που της ελεγα ηταν αγαπη μου!αγαπη μου!θησαυρε μου!εσυ ησουν μεσα μου τοσους μηνες?ψυχη μου καλωςηρθες!σε λατρευουμε!δεν θα ξεχασω ποτε την πρωτη στιγμη που την πηρα στην αγκαλια μου!ποτε!η περιποιηση που δεχθηκα στην συνεχεια δεν περιγραφεται..η μαια με την οποια "πλακωθηκαμε" με δροσιζε με πετσετες στο προσωπο,η γιατρος με εραβε απο κατω..μια αλλη μαια ηρθε σε αποσταση αναπνοης να με συγχαρει+μου μιλουσε δυνατα..(νομιζε πως δεν ακουω) δεν μου την πηραν λεπτο απο κοντα μου τη καραμελιτσα μου!ο Νικος μου εκοψε τον ομφαλιο λωρο και τραβουσε βιντεο την ωρα που γεννιοταν η πριγκιπισσα μου!μεσα σε 8 ωρες ειχα γεννησει.για πρωτος τοκετος πηγε πολυ καλα..η μαια που ουσιαστικα με ξεγεννησε με ρωτησε αν θελω να δω τον πλακουντα.ειπα ναι,φυσικα!σοκαριστηκα!σαν μεδουσα μου εμοιασε.ειδα και τον ομφαλιο λωρο.ολα κυλησαν πολυ καλα με εξαιρεση τον πονο ο οποιος ηταν φυσικοτατα αναμενομενος!ευχαριστω τω Θεω μεσα απο τη καρδια μου που μας αξιωσε να γινουμε γονεις!ειναι εκπληκτικο συναισθημα!μοναδικο!τη κοιταζω και λιωνω!!ποναω οταν κλαιει,χαιρομαι οταν τρωει,οταν κοιμαται ησυχη,οταν χαμογελαει στον υπνο της..ζω γι'αυτην+τον μπαμπα της!αυτο το κοριτσακι μου εχει παρει στην κυριολεξια το μυαλο!νιωθω τρομερη κουραση αλλα ειλικρινα οταν τη βλεπω καλα ξανανιωνω!ειναι πανεμορφη!εχει παρει και απο τους δυο μας.απο μενα εχει παρει τα χειλακια,τα λακακια,τις πατουσιτσες,τα μαλλακια.τα υπολοιπα απο τον μπαμπα μας.. ειναι μια ζωγραφια η πριγκιπεσσα-καραμελιτσα μας!γεννηθηκε 3584 γρ και 51 εκατοστα.

ευχαριστω ολες σας για τις ευχουλες,ειστε ολες μια και μια τοσο γλυκες και καλες!!!ευχομαι στις εγκυουλες καλη λευτερια,με κανεναν πονο!με το καλο να αγκαλιασετε τα καμαρια σας!ειναι τοσο ομορφο αυτο που ζω που ευχομαι στις μη εγκυουλες,στις κοπελες που προσπαθουν συντομα με ενα γερο σπορακι στην κοιλιτσα σας+οσες εχετε γεννησει να σας ζησουν τα αγγελουδια σας!!!!σας ευχαριστω και παλι πολυ πολυ!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω μαρια μου,να σαι καλα!!!και εσυ οτι επιθυμεις!!!!!!δεν ξερω σε τι φαση εισαι αλλα ευχομαι καθε επιθυμια σου να παρει μορφη συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι τελεια!Εσυ περιεγραφες κι εγω φανταζομουν εμενα σε αυτη τη φαση.Κοπελα μου να σας ζησει η καραμελιτσα σας, να την δειτε οπως θελετε και να ειναι γερη και καλοτυχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοπελα μου(εισαι και συνονοματη μου)!να εισαι παντα καλα!και σε σενα ευχομαι ο,τι επιθυμεις!αν επιθυμεις να τη ζησεις αυτη τη φαση στο ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναιιιιιιιιι Ευη μου!!!!!!τελεια δεν λες τπτ!!!!μαγικη εμπειρια!!πολυς πονος βεβαια αλλα αξιζε για ολα τα αγαθα του κοσμου!!!με τον θηλασμο τα καταφερνουμε πολυ καλα!την θηλαζω την ημερα και την νυχτα βγαζω με το θηλαστρο.τελικα το lustgas δεν μου αρεσε καθολου και δεν το πηρα.δεν με βολευε καθολου.μου εκοβε την αναπνοη!!!με το καλο και συ κοριτσακι μου να το ζησεις για 2η φοραα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου να σας ζήσει!!! Να είναι γερό το παιδάκι σας και τυχερό!!!

Πολύ συγκινητική η περιγραφή σου!!!

Πρέπει να είναι φοβερός τύπος ο άντρας σου πάντως ε;;;; Να κόψει τον ομφάλιο λώρο και να τραβάει και κάμερα!!! Εύγε!!! :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXX poso se zilevw pou eisai sthn drosoula, emeis edw lionoume sthn kirioleksia KAI TIS EPOMENES MERES THA ANEVEI KAI ALO TO THERMOMETRO... Oso gia ton pono einai arketa entonos alla otan gennhsa thn korh mou ipa ston antra mou oti me tpt den tha tou xariza authn thn empiria einai apla magiko auto pou zoume ekini thn wra...Vale kai kamia fotografia vre na doume to karamelaki sas :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου σ'ευχαριστω πολυ κοπελα μου :) !!!κ συ με το καλο τα διδυμακια σου!!!!!με κανεναν πονο!!! :kiss: το ειχαμε συζητησει πολυ πριν γεννησω οτι θα ηθελα πολυ να το κανουμε αλλα σιγουρα δεν θα μπορουσαμε και τελικα εκεινη την ωρα το εκανε!δεν το πιστευα οτι ειχε τραβηξει το πιο σημαντικο γεγονος της ζωης μας!ειναι αστερακι το αντρακι μου!! :):) ισως ειναι κ θεμα επαγγελματος.ειναι παιδιατρος.

Ευη μου αχ μωρε να σου στειλω λιγη δροσουλα απο εδω!εισαι και εγκυουλα και ξερω ζοριζεσαι.θα ανταμειφθεις ομως οταν αντικρυσεις το μωρακι σου σε λιγο καιρο!και γω ζεσταινομουν εδω στον 8ο μηνα αλλα σκεφτομουν το νινι μου!!!συμφωνω μαζι σου οτι μπορει να υποφερουμε απο τους πονους αλλα αυτο που ζουμε ειναι ανεπαναληπτο!!!!να και η καραμελιτσα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAAA kati ikseres esu kai thn fonazes karamelitsa prhn akomi gennhthei, einai sketh gluka h zouzouna sas kai exei magoulaki gia roufixta filakia :kiss::kiss::kiss: An kai eimai shgourh pos ths dineis sinexia alla dose kai merika apo emena :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

AAAAAA kati ikseres esu kai thn fonazes karamelitsa prhn akomi gennhthei, einai sketh gluka h zouzouna sas kai exei magoulaki gia roufixta filakia :kiss::kiss::kiss: An kai eimai shgourh pos ths dineis sinexia alla dose kai merika apo emena :kiss::kiss:

ευχαριστω πολυ Ευη μου!!! :kiss::kiss:

ειχα προαισθημα με το υποκοριστικο :silly: :lol::lol: της εδωσα φιλακι κ σ'ευχαριστει πολυ!!!! :laugh: :laugh: :laugh: αντε με το καλο να παρεις κ συ το αγγελουδι σου αγκαλιτσα!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΔΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΟΝ ΛΑΙΝ

και λεω κατσε να δω γεννησε τουτο το κοριτσακι???

και τιιιιιιιι βλεπωωωωωωωω ???

:laugh:

ειχα να μπω 15 μερες στο πισι μου!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΑ (ονομα και πραμα...δικιο ειχες)

να ειναι γερη και καλοτυχη σε ολης της τη ζωη...

να την καμαρωνετε!!!!

φοβερη η περιγραφη σου!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλα μου ευχαριστω πολυ!!!!με το καλο και το νινακι σου!με κανεναν πονο ευχομαιιι!!! :kiss::kiss:

Βασιλικη μου!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

ευχαριστω πολυυυυ πολυυυυ :kiss: !κ οτι αναρωτιομουν που χαθηκες :dry:

κ σε σενα τα καλυτερα ευχομαι κ περιμενω ν'ακουσω τα ευχαριστα κ απο σενα ναι??? :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: πολλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...