Μετάβαση σε περιεχόμενο

να ελπιζω????


Recommended Posts

Me ton giatro sou milises?? ti sou eipe??...Otan apovaleis (nomizw den eixa pote apovolh, alla palindromh),nomizw pos exeis kokkhno aima kai arketo pono..Mipos einai h meres gia thn periodo sou kai einai ipolimata apo ta palia???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

nefeloula έγραψε:

εκανα και σημερα και βγηκε 131! γιατρος ειναι αισιοδοξος οτι τα πραγματα θα πανε καλα!μου πε να ξανακανω την τεταρτη και μετα θα ξαναβρεθουμε!!αχ..τη χαρα!!ιωαννα 89 εσυ?πως πηγε?

μην αγχωνεσαι...ολα θα πανε καλα...εμενα δεν με εστειλε ξανα η γιατρος μου για χοριακη.το ειδαμε στον υπερηχο και μεγαλωσε.απο σκουληκακι εγινε μπαλιτσα.αποκλεισαμε και το εξωμητριο και ολα πανε καλα.δεν καταλαβα η αληθεια ειναι για την χοριακη σου.απο 131 σε ποσες μερες πηγε στα310?απο τη στιγμη που μας το εχει επιβεβαιωσει ο γιατρος δεν χρειαζεται να αγχωνομαστε.καταλαβαινω το αγχος σου γιατι και εγω στην ιδια φαση ειμαι..πηγες για υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΩΑΝΝΑ89 έγραψε:

nefeloula έγραψε:

μην αγχωνεσαι...ολα θα πανε καλα...εμενα δεν με εστειλε ξανα η γιατρος μου για χοριακη.το ειδαμε στον υπερηχο και μεγαλωσε.απο σκουληκακι εγινε μπαλιτσα.αποκλεισαμε και το εξωμητριο και ολα πανε καλα.δεν καταλαβα η αληθεια ειναι για την χοριακη σου.απο 131 σε ποσες μερες πηγε στα310?απο τη στιγμη που μας το εχει επιβεβαιωσει ο γιατρος δεν χρειαζεται να αγχωνομαστε.καταλαβαινω το αγχος σου γιατι και εγω στην ιδια φαση ειμαι..πηγες για υπερηχο?[/quote:273ovcdt]

σε 4 μερες ιωαννα μου.ο γιατρος ειναι σκεπτικος.μου πε να ξανακανω χοριακη την τεταρτη και να παω να με δει την πεμπτη.

αχ αναστασια μου..μακαρι να πανε ολα καλα!

βαζω και λαδακι που μου χει δωσει η μανουλα μου στην κοιλια.καφε εχω πολυ μεσα στον κολπο..λιγο ομως και σκουρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Me ton giatro sou milises?? ti sou eipe??...Otan apovaleis (nomizw den eixa pote apovolh, alla palindromh),nomizw pos exeis kokkhno aima kai arketo pono..Mipos einai h meres gia thn periodo sou kai einai ipolimata apo ta palia???

ευη μου μια εβδομαδα πριν επρεπε να αδιαθετησω..για να δουμε..δεν ποναω και τωρα εχω πολυ λιγο καφε.μεσα μεσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕΣΑ ΜΕΣΑ??ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ?

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ .ΑΠΟΦΥΓΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai vre nefeloula ti enoeis me to "mesa,mesa"?? Otan skoupizese den vgenei sto xarti alios pos to vlepeis esu??? Pantos to kafe simeni pos einai palio to aima....Kamia fora otan ginete h enfitefsh tou oariou sthn mitra mporei na exoume kai ligo aimataki....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε !!!;;;

γιατί τετοια αρνητική σκέψη nefeloula μου ;;;;

ολα καλά θα πάνε ! ακου τραγουδάκια, κανε ενα μυρωδικό χαλαρωτικό ντουζάκι... κανε πράγματα που θα σε κάνουν να αισθανθείς πιό ομορφα και χαλαρά ! μην βασανίζεις το μυαλουδάκι σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα εχω και λιγο στο σερβιετακι.πολυ λιγο.οταν εννοω μεσα ενοουσα εσωτερικα.οταν ειμαι ξαπλωμενη σταματανε.οταν κουραζομαι ξαναρχιζουν.εχεις δικιο μαρια κ φωτη.πρεπει να χω θετικη σκεψη.η χοριακη με βασανιζει λιγο..τι να πς.δικιο εχετε.θα κανω υπομονη.ξερετε ηρθε μετα απο 1,5 χρονο και το θελω!!χιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι και σκέψου θετικά.

Εμένα η πρώτη μου χοριακή (16 ή 12 δεν θυμάμαι ακριβώς) είναι σήμερα ένα αντράκι 8.5 κιλά! Όμως ξεκουράσου! Είχα και γω καφέ στην αρχή. Πήρα άδεια από τη δουλειά, ξάπλωσα λίγες μέρες και δεν σηκωνόμουν παρά μόνο για τουαλέτα. Ο γιατρός μου μου έδωσε και utrogestan για κάποιες μέρες. Σύντομα ήμουν πάλι μια χαρά και είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη με μια εύκολη γέννα.

Όλα θα πάνε καλά, πίστεψέ το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νεφελουλα μου θυμηζεις τα δικα μου!!κ γω καπως ετσι ξεκινησα.με χαμηλες απο το φυσιολογικο χοριακες και ο γιατρος μου ηταν πολυ επιφυλακτικος!οχι μονο αυτο αλλα την επομενη απο αυτη που περιμενα να αδιαθετησω ειχα αφορητους πονους και πολυ αιμα λες και ημουν αδιαθετη!!ο γιατρος μου ειπε..απεβαλλες.κι ομως μετα την επομενη που εκανα χοριακη ηταν στα υψη και το σπορακι υγειεστατο.το σπορακι σου τωρα δινει αγωνα να κρατηθει στη μητρα!!!!εμενα φαντασου τα καφε μου σταματησανε μετα τον τριτο μηνα!!!!ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fiore25 έγραψε:

νεφελουλα μου θυμηζεις τα δικα μου!!κ γω καπως ετσι ξεκινησα.με χαμηλες απο το φυσιολογικο χοριακες και ο γιατρος μου ηταν πολυ επιφυλακτικος!οχι μονο αυτο αλλα την επομενη απο αυτη που περιμενα να αδιαθετησω ειχα αφορητους πονους και πολυ αιμα λες και ημουν αδιαθετη!!ο γιατρος μου ειπε..απεβαλλες.κι ομως μετα την επομενη που εκανα χοριακη ηταν στα υψη και το σπορακι υγειεστατο.το σπορακι σου τωρα δινει αγωνα να κρατηθει στη μητρα!!!!εμενα φαντασου τα καφε μου σταματησανε μετα τον τριτο μηνα!!!!ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!

ax fiore..τι κουραγιο μου δωσες τωρα?????????????μακαρι και μενα η χοριακη μου μεθαυριο να ναι στα υψη!!τωρα το απογευμα τα καφε ειναι πιο εντονα.πονουσ δεν εχω.μονο τσιμπηματακια και η μεση μου ποναει!!αυριο πηρα αδεια να ηρεμησω γιατι δουλευω με παιδια.με το καλο το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nefeloula pote eipame oti pas ston giatro???Isos einai kalitera na eisai ksapla mexri tote..Kai egw eixa aima sthn arxh kai kokkhno malista,nomiza pos htan h periodos mou giati htan akrivos h mera pou perimena(den iksera akomi pos eimai egkuos)pira ston giatro mou gia na ksekinisoume ton epomeno kiklo parakolouthishs,piga meta apo 8-9 meres den thimame akrivos kai otan mou ekane uperixo idame kati ipopto mou kanei ena test epitopou kai vgike thetiko eimoun idi sthn 5h evdomada kai den to katalava.Ton epomeno mhna mou hrthe pali aima giro stis meres pou ipotithete pos perimena periodo,trelathiaka kai etrexa sta efimerevonta nosokomia gia uperixo(htan s/k)eftixos to mwraki mou htan mia xara...Alla kala einai otan exeis aimataki na sou enisxisei thn egkumoshnh kai me outrogestan, einai progesteronh pou outos h alos paragete apo ton organizmo mas otan eimaste egkuos,egw akomi ta pernw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νεφελούλα διάβασα όλην την συζήτησή σας, έχουν δίκιο τα κορίτσια, όλα θα πάνε καλά. κάνε θετικές σκέψεις και μην αγχώνεσαι, είναι το χειρότερο. καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος.

καλή επιτυχία!!!!με μια χοριακή σούπερ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

nefeloula pote eipame oti pas ston giatro???Isos einai kalitera na eisai ksapla mexri tote..Kai egw eixa aima sthn arxh kai kokkhno malista,nomiza pos htan h periodos mou giati htan akrivos h mera pou perimena(den iksera akomi pos eimai egkuos)pira ston giatro mou gia na ksekinisoume ton epomeno kiklo parakolouthishs,piga meta apo 8-9 meres den thimame akrivos kai otan mou ekane uperixo idame kati ipopto mou kanei ena test epitopou kai vgike thetiko eimoun idi sthn 5h evdomada kai den to katalava.Ton epomeno mhna mou hrthe pali aima giro stis meres pou ipotithete pos perimena periodo,trelathiaka kai etrexa sta efimerevonta nosokomia gia uperixo(htan s/k)eftixos to mwraki mou htan mia xara...Alla kala einai otan exeis aimataki na sou enisxisei thn egkumoshnh kai me outrogestan, einai progesteronh pou outos h alos paragete apo ton organizmo mas otan eimaste egkuos,egw akomi ta pernw..

μου πε να ξανακανω την χοριακη την τεταρτη και να παω να με δει την πεμπτη.ειχα παει φυσικα και την 4η μερα καθυστερησησ γιατι την προηγουμενη ειχα ενα σφαχτη και ηθελε να με καθυσυχασει.εβλεπε ενα στρογγυλο σε ιδανικη θεση που θα εξελισσοταν σε εγκυμοσυνη.

και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα αιμα.αιμοραγια.και πηγαν ολα καλα.τωρα με προβληματιζει η χοριακη.εχει καμια παρομοια εμπειρια?πουναα μην διπλασιαζεται ακριβως η χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria12 έγραψε:

νεφελούλα διάβασα όλην την συζήτησή σας, έχουν δίκιο τα κορίτσια, όλα θα πάνε καλά. κάνε θετικές σκέψεις και μην αγχώνεσαι, είναι το χειρότερο. καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος.

καλή επιτυχία!!!!με μια χοριακή σούπερ!!!!!

σε ευχαριστω μαρια12!μου δινεισ κουραγιο οπως και ολα τα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα νεφελούλα!

Μην το βάζεις κάτω!

Τον επόμενο μήνα, το έχω περάσει και εγώ όπως και πολλές φαντάζομαι.

Υπομονή και θετική σκέψη.

Εμείς προσπαθούμε όχι εντατικά εδώ και 6μήνες.

Κάθε φορά που έρχεται η ακατανόμαστη καταλαβαίνεις πώς είμαι.

Θετική σκέψη.

Σε φιλώωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα !

ελα βρε nefeloula... μην απογοητεύεσαι, είδες τι σου έγραψε η αλλη κοπελα (συγνώμη που δεν θυμάμαι το όνομά της).

όλα είναι πιθανά ... φαντάζομαι οτι θα τηλεφωνήσεις στο γιατρό σου και θα κάνεις εξετάσεις !

θα περιμένουμε νεότερα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα παω και στο γιατρο σημερα.αχ βρε μαρια..εγω προσπαθουσα 1,5 χρονο!!το θελω σαν τρελη..τελικα οτι ειναι γραφτο..δεν μπορεισ νατο αλλαξεις..

φιλακια μαρακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nefeloula έγραψε:

θα παω και στο γιατρο σημερα.αχ βρε μαρια..εγω προσπαθουσα 1,5 χρονο!!το θελω σαν τρελη..τελικα οτι ειναι γραφτο..δεν μπορεισ νατο αλλαξεις..

φιλακια μαρακι μου

καλέ!! τίποτα δεν εχει τελειώσει ακόμα !

οκ, δεν θα ηθελα να σε γεμίζω ελπίδες, αλλα κατσε να δούμε τα πράγματα ρεαλιστικά :)

υπάρχουν τόσες και τόσες περίεργες περιπτώσεις ! μην γεμίζεις και συ μαυρες σκέψεις.

στάαααασου ! μύγδαλα ! (πού είχε πει και η φίλη μας, η zaxarenia)

Ε! δεν μπορεί ! τώρα θα σε έκανα να γελάσεις !!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nefeloula έγραψε:

θα παω και στο γιατρο σημερα.αχ βρε μαρια..εγω προσπαθουσα 1,5 χρονο!!το θελω σαν τρελη..τελικα οτι ειναι γραφτο..δεν μπορεισ νατο αλλαξεις..

φιλακια μαρακι μου

ΝΕΦΕΛΟΥΛΑ μου συγνώμη αν σε στεναχώρησα με το μήνυμα.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν ήξερα ότι προσπαθείς 1,5 χρόνο. Αλλά θα έρθει η ευλογημένη ώρα. Μην χάνεις το κουράγιο σου. Σου εύχομαι ότι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...