Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ Η ΒΕΡΟΙΑ?


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΜΑΡΙΝΑ!!!ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΖΑΜΑΝΙΑ!!ΟΝΤΩΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!ΤΟΤΕ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΤΙ ΩΡΑΙΑ.ΟΤΑΝ ΕΡΘΩ ΝΑΟΥΣΑ..ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΒΕΒΙΑ ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΝΕΤ. :D ΚΑΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 880
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑ ΜΑΙΜ Κ ΕΓΩ!!! ΚΑΛΑ Ε ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΖΕΥΓΑΡΙ!!!! ΠΟΛΛΥ ΗΣΥΧΑ Κ ΤΑΔΥΟ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΔΙΚΟΣ ΜΟΥ!ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΛΩΝΟΥΝ ΠΟΤΕ :lol::lol::lol:

ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΕ ΤΑ ΣΚΤΟΥΛΙΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΜΕ!!! ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΑΞΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΑΠΟ ΔΙΣΚΙΛΙΟΤΗΤΣ ΝΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΑΠΛΟ! Κ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ :D ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΓΙΟΥΧΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!

ΕΒΕΛΙΝ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ????

ΕΡΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΣΤΡΑΤΙΟΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!! ναι ράνια μου όταν έρθεις σίγουρα θα κανονίσουμε για καφέ..θα πούμε κ στην Τίνα κ θα θυμηθούμε τα παλιά ε; ;)

Ελενα δικηγόρος είμαι κ τρέχω ειδικά το τελευταίο διάστημα πολύ...θα το κόψω όμως...που θα μου πάει;

Τις τελευταίες 2 μέρες έχει απίστευτα καλό καιρό...ήλιο κ 19 βαθμούς σήμερα...δεν πήγα γραφειο το πρωι κ εβγαλα βολτίτσα το εβελίνι στο πάρκο, στα παπάκια στις κούνιες παντού..τώρα την άφησα στη μάμά μου κ ήρθα στο γραφείο..ωραία ήταν...αχ...το χρειαζόμασταν κ αυτή κ εγώ...

αντε σας αφήνω να εργαστώ:)

φιλιάααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!ΟΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙΡΟ!!!ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ.ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΙΜΟΤΑΝΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΛΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ.ΜΑΡΙΝΑ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΙΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ...ΕΧΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΧΡΟΝΙΑ.ΜΙΛΑΜΕ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΣΤΟ ΦΕΙΣ.ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ..ΕΒΓΑΛΑ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ Κ ΗΤΑΝ 70ΜΛ.ΛΙΓΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΩ?? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην βγαζεισ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ!!!!!! ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΘΗΛΑΣΤΙΚΕΣ ΚΗΝΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ Κ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ!!!! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΠΑΝΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια μου εξαρτάται πάντα από το τι θήλαστρο χρησιμοποιείς..

συνήθως αν όχι πάντα..αληθεύει αυτό που σου είπε η έλενα.. ότι το μωρό αντλεί εντελώς διαφορετικά από το θήλαστρο κ παίρνει το γαλατάκι που θέλει..κ αναλόγως ρυθμίζεται η παραγωγή του γάλακτός σου σε σχέση με τις ανάγκες του μωρού...

Το θήλαστρο εκτός έκτακτης ανάγκης (πχ να αποσυμφορήσεις λίγο στην αρχή, ή αν πονάς ας πούμε) μην το χρησιμοποιείς...περισσότερο κακό θα σου κάνει παρά καλό.. το ξέρω ότι μπορεί να κουράζεσαι στην αρχή..αλλά αν κάνεις υπομονή το πρώτο σαρανταήμερο-2μηνο μετά θα είναι η ευκολότερη λύση...κ η καλύτερη για το μωρό..

εγώ θήλασα τη μικρή 6 μήνες κ μετά το έκοψα από επιλογή μου, επειδή ήθελα να γυρίσω κανονικά στη δουλειά..κ βαριόμουνα να αντλώ 3 την ώρα... (ειλικρινά...δεν ξερω ακόμα αν το έχω μετανοιώσει που σταμάτησα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HELLO ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ..ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΟΝΤΩΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΧΑΜΕΝΕΣ ΟΛΕΣ?ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΜΟΝΗ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΔΩ!!!!! :D:D ΣΕ 6 ΜΕΡΕΣ ΣΑΡΑΝΤΗΖΟΥΜΕ!!!!!ΕΛΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΕΡΑ?ΙΔΕΑ ΔΕΝ ΕΧΩ!!! :geek::geek: ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΡΑΝΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΥΤΕ ΤΡΙΤΗ ΑΛΛΑ Ι ΠΑΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΚΥΡΙΚΗ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙ Κ ΠΗΓΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!! ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟΝ ΕΣΠΕΡΙΝΟ! Ε ΜΟΡΕ ΤΙ ΒΙΑΖΕΣΕ ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΡΥΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ? ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΒΓΑΖΩ ΤΩΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑ ΔΕΝ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΠΑΠΑΔΕΣ.ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ!!!ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΗ Η ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ?ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ?ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΔΩ ΧΑΛΚΙΔΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑΡΙΦΑ 30Ε ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!! :!::!: ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΩ.ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΟΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΖΕΣΤΗ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΑΠΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΦΡΙΚΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα απο την μια εχεισ δικιο αλλα απο την αλλη γιατι εκατσεσ να σαραντησεισ τοτε? ΕΓΩ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ Ο ΠΑΠΑΣ Κ ΣΤΙΣ 7 ΜΕΡΕΣ! ΗΡΘΕ ΣΠΙΤΙ Κ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ! ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΣ!ΘΕΙΟΣ ΜΑΣ.

ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΔΩ ΓΥΡΩ! ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΦΡΑΓΚΟ! ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ !!! Κ ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΕΙΣ! ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΡΩΤΗΣΕΣ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ Κ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΗΧΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΜΑΣΗΣΟΥΝ ΞΑΦΝΙΚΑ! ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ! ΣΥΓΧΙΣΤΙΚΑ ΤΩΡΑ! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γκουντ μορνινγκ!!!

ελενάκι γίναμε φίλες τώρα??????? γιουπι!!!!!!!! :lol::lol::lol: \

ράνια μου να κάνεις αυτό που αισθάνεσαι κ θα είναι το καλύτερο για το παιδί (κ για σένα:)

εμείς εχθές 2 εμβόλια παρακαλώ...ευτυχώς πιο ήρεμη από την προηγούμενη φορά..κ το είχα ένα άγχος!!

την δευτέρα θα πάμε αθήνα για μια εβδομάδα στην αδερφή μου (εγώ κ το εβελίνι) ανυπομονώ!!!!!!!

αυτά τα νέα μας!!

κατά τα άλλα??? πώς είναι η ζωή με το νέο μέλος; εσείς έλενα όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΑΡΙΝΑ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙ.ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΜΟΥ!!!ΛΕΙΠΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ 24ΩΡΗ ΒΑΡΔΙΑ ΟΠΟΤΕ..ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΒΑΡΥ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΕΡΤΙΚΟ...ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ!!!ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???Ο ΓΑΜΠΡΟΣ ΜΟΥ??ΚΑΛΑ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΒΑΦΤΙΣΑΤΕ Ε??ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΛΕΜΕ.ΙΟΥΝΙΟ ΙΟΥΛΙΟ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΩ ΝΑΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ.ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΙΛΑΜΕ ΕΔΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ Κ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΣ ΕΡΘΩ ΠΡΩΤΑ. :-\ :-\ .ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?????ΟΕΟ???ΚΑΛΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΔΩΣΤΕ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΣΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!

κάναμε τα εμβολιάκια μας..ειμαστε οκ τώρα..ευτυχώς τον πήρε με καλό μάτι αυτή τη φορά το γιατρό κ δεν είχαμε τα παρατράγουδα της προηγούμενης...!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ράνια μπορεί να έχει πονάκια το μικρό κ να κλαψουρίζει ή να έχει κπ μικρό κρυωματάκι ή να ήπιε πολύ γαλατάκι και να του ήρθε βαρύ, να κρυώνει ή να ζεσταίνεται ή απλά να έχει τα νεύρα του...

δοκιμάζεις διάφορα σε τέτοιες περιπτώσεις...

1.πιάνεις χεράκια-μυτούλα να δεις αν κρυώνει

2. δίνεις λιγότερο γαλατάκι περισσότερες φορές

3. κάνες μασαζάκι (πολύυυυυ μασαζάκι - πάνω από 10άλεπτο) βασικά στην κοιλίτσα του με χλυαρό λαδάκι(παιδικό - το βάζεις λίγο πάνω στο καλοριφερ να πάρει θερμοκρασία) - ζεσταίνεις πολύ ένα δωμάτιο ξεγυμνωνεις κοιλίτσα κ τρίβεις κυκλικά (βοηθάει παρα πολύ να φύγουν τα αέρια δλδ οι κωλικοί)

4. κάνεις γυμναστική ελαφριά τα ποδαράκια του - τα διπλώνεις στην κοιλίτσα κ πίσω (εκεί να δείς αέρια)

5. τα κακά του είναι κανονικά; μήπως έχει δυσφορία γι αυτό..

6. θηλάζεις αποκλειστικά; αν ναι πρόσεχε στη διατροφή σου να μην τρώς βαριά πράγματα πχ κρεμμύδια..ή λάχανο ή βαριά μπαχαρικά...

κάνε λίιιιιγες αλλαγές κ δες τι πιάνει κάθε φορά.. ;)

φιλάκια στο μικρό μπεμπάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΑΝΤΕ Κ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΨΑΧΝΩ! ΝΑΙ ΡΑΝΙΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΣΤΑ ΒΑΣΑΝΑ 5 ΜΗΝΩΝ ΤΟΝ ΒΑΦΤΙΣΑ!ΚΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΚΡΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ Κ ΠΟΛΛΑ Κ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΑΧΝΑ! ΠΟΛΛΥ ΗΣΥΧΟΣ ΛΕΜΕ! ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΙΣΕΙΣ!!!!

ΛΟΙΠΟΝ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΡΕΜΑ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ Κ ΠΡΙΝ 4 ΜΕΡΕΣ ΜΗΛΟ Κ ΑΧΛΑΔΙ! ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΜΗΛΟ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΤΡΟΜΕςΡΙ ΔΥΣΚΙΛΙΟΤΗΤΑ! ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ! ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΑΛΑ ΑΧΛΑΔΙ ΔΑΜΑΣΚΙΝΟ Κ ΜΙΑ ΦΕΤΑ ΜΗΛΟ!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙΠΟΤΑ!!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΦΑΓΕ Κ ΤΟ ΠΙΑΤΟ!! ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ ΕΧΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΓΛΥΨΕΙ Κ ΝΑ ΠΙΠΙΛΙΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ! ΣΑΝ ΣΚΥΛΑΚΙ ΚΑΝΕΙ :lol: Κ ΔΕΝ ΠΟΛΛΥ ΤΡΩΕΙ! ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ Κ ΦΑΓΑΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΙΔΑ Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΝΑ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ!!! ΑΣΕ ΤΟ ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΜΟΥΡΤΖΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΑΓΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΠΡΡΡΡΡ ΦΤΥΝΕΙ Κ ΤΑ ΓΕΜΙΖΕΙ ΟΛΑ!

ΕΒΕΛΙΝΙ ΠΕΣ ΚΑΝΑ ΚΟΛΠΟ ΕΣΥ ΣΑΝ ΠΟΙΟ ΠΑΛΙΑ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ.....Κ ΠΩΣ ΘΑ ΦΑΕΙ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΣΚΙΛΙΟΤΗΤΑ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΟΛΑ ΤΑ ΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΠΕΙ Κ ΤΖΙΦΟΣ!!ΒΡΕ ΤΙ ΜΑΣΑΖ ΤΙ ΣΗΚΟΜΑ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!! :shock::shock::shock:

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΒΟΛΙΑΚΙ ΧΤΕΣ Κ ΟΥΤΕ ΔΑΚΡΥ ΔΕΝ ΧΥΣΑΜΕ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΕΑΣ :lol: Τ ΑΚΟΥΕΙ Η ΝΥΦΗ???????? :lol::lol::lol::lol:

ΤΟ ΕΒΕΛΙΝΑΚΙ ΚΑΛΑ???? ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΗΓΕΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΕΙΟ ΑΝΤΕ!!!! ΕΛΠΙΖΩ Η ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΧΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΒΔΟΜΑΔΑ :cry::cry:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΦΕ....ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΟΥΜΕ! ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΟΥΜΕ Κ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: ελενα!! μ'αυτά που είπες μου θύμισες την εβελιν 6,5 μηνών που έφαγε πρώτη φορά κρέμα...βέβαια αυτή...μου την έφτυσε στα μούτρα από την αρχή...δεν έκανε τον κόπο να την δοκιμάσει..την δοκίμασαν τα ρούχα της...το καρεκλάκι φαγητού..τα μαλλιά μου, το πάτωμα..τα πάντα πλην αυτής!!! μετά όταν αρχίσαμε λαχανικά κ κρέας άρχισε να τρώει με πιο όρεξη κ φαινόταν ότι της άρεσε..

δεν υπάρχει κόλπο να φάει πιο εύκολα ελενάκι..απλά είναι καινούρια διαδικασία κ την δοκιμάζει με τον τρόπο του. Μην αγχωθείς αν κάποια μέρα φάει πολύ κ την επόμενη δε φάει..αυτό είναι το φυσιολογικό..το να έτρωγε αδιαμαρτύρητα θα ήταν αφύσικο!! δώσε του χρόνο κ θα αρχίσει κανονικά (ποιό παιδί έμεινε μονο στο γάλα???) η συμβουλή που σου δίνω κ στην γράφω με κεφαλαία γιατί πολλοί την έχουν πατήσει!!!

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ, ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΑΖΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΤV. TO ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΠΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ

(η ώρα του φαγητού είναι ώρα φαγητού κ η ώρα του παιχνιδιού ώρα παιχνιδιού.. αν μπερδέψει στο μυαλό του τα 2..τότε όταν θα καταλαβαίνει περισσότερο..θα θέλει να παίζει τήν ώρα του φαγητού κ να τριγυρίζει στο σπίτι ολόκληρο) Τώρα μπαίνουν οι βάσεις στην συνήθεια κ αυτό πρέπει να το προσέξεις..(το ξέρω ότι είναι ευκολότερο να κάνεις τον καραγκιόζη κ να τρώει καμιά μπουκιά, όμως πίστεψέ με θα φάει κανονικότατα..και σε κανά μήνα από τώρα θα σου είναι παιχνιδάκι το τάισμα- διαφορετικά αν μπουν λάθος βάσεις τώρα μπορεί να παιδεύεσαι μια ζωή να το ταίσεις..)

όσο για τη δυσκοιλιότητα..μπορεί να φταίει κ η κρέμα ρυζάλευρο.. το ρύζι γενικά δεν βοηθάει..με τα φρούτα προσπάθησε να παίξεις να δεις τι του στρώνει..όπως είπες δαμάσκηνο, ροδάκινο, το πράσινο μερος του ακτινίδιου (όχι τα σποράκια)..σιγά σιγά όταν θα βάλετε λαχανικά στη διατροφή το σέλινο κ το ελαιόλαδο θα τον βοηθήσουν περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΜΠΑΣ Κ ΔΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΦΩΣ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!! ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ Κ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΕΦΑΓΕ!!!! ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΛΕΣ????

ΕΜΕΙΣ ΤΡΩΓΑΜΕ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΣΤΟΥΜΠΟΣΑΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοίτα κάθε παιδί έχει τους ρυθμούς του..συνήθως από ότι έχω καταλάβει γύρω στο μήνα-40 μέρες έχουν μάθει όλα κ τους αρέσει να δοκιμάζουν καινούριες γεύσεις..

απλά να σου πω ότι το σημαντικό για εσάς τώρα δεν είναι να φάει!! ό,τι θρεπτικό χρειάζεται το παίρνει από το γαλαταάκι του το οποίο του είναι υπέρ αρκετο.. αυτό θέλω να σου δώσω να καταλάβεις..

το σημαντικό για τη φάση που βρίσκεστε είναι να μάθει να τρώει...γι αυτό σου λέω να τον μάθεις από την αρχή σωστα...

δείξε του εσύ πώς...φάε μια μπουκίτσα, μίλα του γλυκά κ θα στρώσει..μια μπουκιά σήμερα..2 αύριο, 3 μεθαύριο..αυτός να είναι ο στόχος σου...το πιάτο θα έρθει η ώρα του που θα το αδειάσει..

κ εγώ είχα αγχωθεί παρα πολυ με αυτό το θέμα..όταν κατάλαβα ότι τσάμπα αγχωνόμουν κ της άφησα το χώρο της να φάει όσο θέλει (ξέρω ότι αυτό ακούγεται δύσκολο) τοτε άρχισε να τρώει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τη δυσκοιλιότητα τον βοηθάς καθόλου με λαδάκι στον πωπό?

να σου πω εμείς επειδή δεν αντιμετωπίσαμε ποτέ αυτό το πρόβλημα δεν ξερω κ πολλά..΄απλά τώρα αν τη δω να ζορίζεται καμμία μέρα απλά της κόβω το ρύζι..ή βάζω κανένα έξτρα δαμάσκηνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΧΤΕΣ ΜΕ ΜΠΑΤΟΝΕΤΑ Κ ΛΑΔΑΚΙ ΞΑΛΑΦΡΩΣΕ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΤΣΙΡΙΔΑ ΜΕΛΑΝΙΑΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΙΑ ΚΟΥΤΣΟΥΛΙΑ! ΘΑ ΔΩ ΑΛΛΙΩΣ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ ΛΑΔΙ!!!

ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΛΥ ΚΑΙΡΟ Ε???? ΕΓΩ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΠΗΡΑ ΘΑ;ΡΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΜΕ ΧΑΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΝ Σ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ!

ΕΣΕΝΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ?? ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΙΕΖΩ ΠΟΛΛΥ Κ ΟΣΟ ΦΑΕΙ Κ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΜΕ ΓΑΛΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται!! αυτό είναι το σωστό!!! αν τον πιέζεις θα σφραγίσει το στόμα μια κ καλή κ δεν θα το ξανανοίξει ποτέ..επειδή θα θεωρεί το φαγητό καταναγκαστικό..ενώ το γαλατάκι του ευχαρίστηση..

το φαγητό είναι απόλαυση...έτσι πρέπει να το δεί κ ο μπεμπάκος...είναι πάααααααρα πολυ νωρίς ακόμα για να τρέφεται αποκλειστικά με αυτό.. δώσε όσο θέλει κ γαλατάκι μετά (σύμφωνα με την αμερικάνικη παιδιατρική ακαδημία το γάλα είναι η βασική τροφή του βρέφους έως το τέλος του 1ου έτους!! από εκεί κ πέρα είναι η στερεά τροφή).. στην αρχή το έφαγε επειδή το είδε παιχνίδι κ δεν πιέστηκε επειδή δεν είχες μεγάλες απαιτήσεις από αυτόν...έτσι πρέπει να είναι πάντα..

άλλωστε κ εμείς ακόμα...μια μέρα τρώμε περισσότερο..άλλη λιγότερο...κ αυτά το ίδιο είναι...απλά μην αγχώνεσαι..αυτό είναι το παν...αλλιώς κ εσύ κ αυτός θα είστε εκνευρισμένοι εκείνη την ώρα κ πίστεψε με αυτά τα μικρά...μας διαβάζουν από χιλιόμετρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:oops::oops::oops::oops::oops: ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΙΕΣΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ!!! ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΠΙΑΝΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΕΓΩ ΕΚΕΙΙΙ ΝΑ ΤΟΥ ΧΩΣΩ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ!!!! ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΛΟ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ! :cry::cry: ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης οτι θα τα καταφέρεις είναι δεδομένο!!!!

απλά πάντα να έχεις στο μυαλό σου ότι το παιδί είναι σφουγγάρι κ μαθαίνει από αυτά που βλέπει κ ακούει

αν έτσι μάθει έτσι θα κάνει..επειδή δεν θα ξέρει τίποτα άλλο...

αν κ γενικά είμαι πολύ κολλημένη με την κόρη μου :lol: σε αυτά που ΠΡΕΠΕΙ να γίνουν δεν έχω αφήσει πολλά περιθώρια...

π.χ. στο που κ τι θα φάει, στο οτι θα κάνει μπάνιο, στο ότι θα πιει το φαρμακάκι της όταν είναι άρρωστη, στο ότι θα ρουφήξω τη μυτούλα της κλπ (νομίζω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω) αυτό σημαίνει οτι ενώ τα πάντα είναι διαπραγματεύσιμα, αυτά δεν είναι!! θα γίνουν όπως ΠΡΕΠΕΙ...μπορεί να ακούγομαι σκληρή..αλλά δεν είναι πολύς ο καιρός αυτής της προσπάθειας..εκεί γύρω στο έτος έχουν τεθεί οι βάσεις κ το παιδί ακολουθεί τη συνήθειά του ΄(όποια κ αν είναι αυτή)..από εκεί κ πέρα είναι ακατόρθωτο αν οχι πολύ δύσκολο να του αλλάξεις τις συνήθειες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:oops::oops::oops::oops::oops: ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΙΕΣΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ!!! ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΠΙΑΝΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΕΓΩ ΕΚΕΙΙΙ ΝΑ ΤΟΥ ΧΩΣΩ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ!!!! ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΛΟ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ! :cry::cry: ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ!

όχι κουκλίτσα μου..καθόλου τύψεις να μη σε πιάνουν!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΙΕΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΝΑ ΦΑΕΙ!!!!

ούτε μία το χέρι μου στη φωτιά το βάζω :lol:

απλά με τον καιρό αντιλαμβάνεσαι πώς να κινείσαι στα καινούρια πράγματα με το παιδί...

έχω νιώσει εγώ τύψεις για τα λάθη μου.......ουουουου......απλά προσπαθείς να πας μπροστά...

αυτά που σου λέω εγώ τώρα..εμένα μου τα είπαν άλλες μαμάδες πιο πριν..έτσι πάει..η γνωση μεταδίδεται!!!!!

επίσης έχουμε να πούμε πολλά ακόμα....ουουουου....για τον ύπνο σας ποιυ θα αλλάξει...για το περπάτημα...για τα νεύρα ... για τη διατροφή ...για.. για.. για....τι νομίζεις στο κουτάλι τελειώσαν οι τύψεις??????????/ έχει ακόμαααααααααααααααααα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ :lol:

ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ 20 ΗΜΕΡΩΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΒΩ ΤΑ ΒΡΑΔΥΝΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ Κ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΤΑ ΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ! ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...