Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΛΕΒΑΡΗ-ΜΑΡΤΗ 2009


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 346
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και απο μας. :)

Είμαστε γεννημένοι 30 Μάρτη.

Υπάρχουν και άλλα μωράκια αλλα γράφουν στον Απριλιο 2009. ;)

Ανοιχτηκε πρώτα οπότε γράψαμε εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν θυμήθηκα και άλλες κοπέλες και θα τις "δώσω στυγνά". :P:P:P

Το ποντικακι με τον Αρούλη.

Η Νατασούλα με την Ελενα.

Η Πόπη με τον Χρηστάρα.

Η Λένα (ΜΑϊμουδάκι) με τον Ανασταση.

Η Τζουλιάνα με τον παίδαρο.

Η Μαρία Ιωαννα αυτοφακελώθηκε.

Αντε.Σιγα σιγα να δίνουμε το παρών. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μεις εδω ειμαστε!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ας ειναι καλα η Παναγιώτα που μας έδωσε :lol::lol::lol::lol:

Εμεις γεννηθήκαμε 28-03 αλλα γράφουμε στη στήλη με τα μωεακια Απριλιου 2009..

Δεν πειράζει θα γράφω και στα δυο..όπωτε εχω χρόνο.. :P:P

Ειμαστε κοντα 12 κιλά.αλλα ειμαστε ψηλοι και δεν μας φαινεται!!Αρχισαμε αυγο και σε μια εβδομάδα ψάρι..Ειμαστε ολίγον γκρινιάρηδες αλλα το παλεύουμε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι ειχα παντα απορια...εμεις οι μαρτιομαμαδες δεν θα εχουμε το δικο μας γκρουπακι?? :laugh:

Λοιπον ο Μαριακος μου γεννηθηκε 11/03 και ανημερα του Πασχα περπατησε.Ο Θανος μου περπατησε 15 μηνων...Ετσι ειναι τα δευτερα πιο εξελιγμενα μοντελα..

Επισης πριν απο λιγο αποκτησε ενα ωραιοτατο καρουμπαλο απο δικη του βλακεια βεβαια...του ρθε στο κεφαλι ενα παιχνιδακι που κραταγε..Εγω απο πανω ημουν εννοειται αλλα δεν το προλαβα...Να ναι καλα το βιταμ κοριτσια..ξεφουσκωσε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε αφού μας έδωσε Παναγιώτα ας φανερωθούμε λοιπόν!

Ο Χρηστάρας γενήθηκε στις 26 Μαρτίου, έκανε τα πρώτα του βηματάκια λίγο πριν μπει στον 11ο αλλά έχει δύο μέρες που αλωνίζει μόνος του τελείως και χθές εκανε το πρώτο καρουμπαλάκι, τρια άτομα είμασταν δίπλα του αλλά αμα είναι να πέσει...xntou καλά τα λες, να ναι καλά το βιτάμ!και ο Θεούλης βέβαια που τα φυλάει!

Να τα χαιρόμαστε όλες μιας που μόλις χρόνισαν τα μικρά μας ανθρωπάκια!

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τα τα μωράκια τα Μαρτιάτικα!!! Δεν είχα μπει στον Απρίλη και δεν είδα ότι γράφατε εκεί..Ο Πάνος μου γεννήθηκε στις 14 Μαρτίου. Τρώμε τα πάντα πια εκτός από ξηρούς καρπούς και γλυκά..Αύριο θα του δώσω γαλατόπιτα και θα του φτιάξω και κρέμα ΑΝΘΟΣ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ ΓΙΩΤΗΣ. Ψάχνω γενικώς τι άλλο μπορώ να του δίνω εκτός από γιαουρτάκι. Δεν έχει περπατήσει ακόμα. Είναι τρελά φοβιτσιάρης. Στέκεται αρκετή ώρα πια χωρίς να κρατιέται από πουθενά (2 μέρες το κάνει αυτό) αλλά δεν κάνει βήμα..Ανυπομονώ κοριτσάκια! Τώρα είναι 10,5 κιλά. Ύψος 77. Αυτά για τον Πανούλη μου προς το παρόν. Να μου φιλήσετε τα Μαρτιάτικα τα μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή και μενα τρωει ανθος Αραβοσιτου γιώτης.Το φτιάχνω με γαλα δελτα αντβάνς απ τον 12ο μηνα και ξετρελένεται!!!!με το που βλέπει το πιατο απο μακριά γλύφεται!!!Επισης του δινω ριζογκοφρέτες,φετα γαλοπούλα,γιαουρτι,αυγο,ψαρι απο Δευτερα..Σχεδον ολα τρωνε τωρα αλλα χωρις μπαχαρια και αλάτια...και πανω απ ολα υγειηνά..ααα επισης και το ρυζογαλο θα του αρεσει..

Εγω τον βαφτισα την Δευτερα!!!Εκλαιγε πολυ μπρώ να μπω αλλα μετα ηρεμησε..σημερα πηραμε και την τριτη κοινωνια!!

περπατάμε απο 11 μηνων περιπου και τωρα αρχισαμε και σκαρφαλώνουμε κιολας...γι αυτο το κεφαλι μας εχει και καρουμπαλάκια..χιχι..απο λέξεις ακομα..τιποτα..μονο μαμα,μιαμ-μιαμ,και ακταλαβιστηκα διαφορα....ααα εχουμε και 2 δοντακια κατω που τα βγαλαμε μολις πριν ενα μηνα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι θά λέγατε να το κάναμε Μωράκια Φεβρουαρίου Μαρτίου?

Είναι πολλά μωράκια Φεβρουαρίου απ' όσο γνωρίζω!

Ε???

Να λέμε τα νέα μας και τα κατορθώματά μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά να τα κάνουμε μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου!!! Είμαι όμως λίγο άσχετη και δεν ξέρω να αλλάξω τον τίτλο. Αν κάποια γνωρίζει ας το κάνει..Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου 2009 λοιπόν!

JULIANA τώρα που περπατάει είναι πιο εύκολα ή πιο δύσκολα τα πράγματα;; Κυνηγάς συνέχεια;; Ο Πάνος τρώει ψαράκι, αυγουλάκι, γιουβαρλάκια, κανελόνια, σπανακόρυζο, χυλοπιτάκια, πουρέ που τον ξετρελαίνει, φακούλες και άλλα πολλά. Το βράδυ τι ώρα κοιμούνται τα δικά σας και τι ώρα ξυπνάνε;; Το πάνε σερί; Τα παίρνετε στο κρεβάτι σας ποτέ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΕΣ.....

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΧΗ ,ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ.

ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΨΑΡΑΛΚΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ :P

Ο ΘΟΔΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 17/3.

ΑΝΘΗ,ΧΘΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ Σ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΝΙΑ ;)

ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ (ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΠΑΜΦΑΓΟ...)

ΑΠΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ,ΜΟΝΑ ΑΝ ΚΡΑΤΑΕΙ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ,ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ

ΤΗΝ ΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΕΠΙ ΤΑΠΗΤΟΣ ΚΑΙ ΒΟΥΥΥΡΡΡΡΡΡΡΡΡ.

ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟ ΠΑΙΔΙ.

ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΗΔΗΞΕΙ ΛΙΓΟ,ΑΛΛΑ ΟΚ.

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ Η΄ΚΡΕΜΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ,ΤΡΩΜΕ ΡΥΖΟΓΚΟΦΡΕΤΕΣ,

ΨΩΜΙ ΜΕ ΤΥΡΙ, ΤΑΧΙΝΙ ΜΕ ΨΩΜΙ,ΤΡΑΧΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΛΥΒΑ ;):blink::blink:

ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ

ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ .

ΓΕΡΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ.

ΥΓ.juliana,ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana παρέλειψα να σου πω προηγουμένως να σου ζήσει ο νεοφώτιστος! Πάντα υγιής και ευτυχισμένος!

Πόπη μου είπε η Τόνια. Με καθησύχασαν αυτά που μου είπε! Πολύ κοντά σε ηλικία είναι τα ζουζούνια μας ε;; Ο Πάνος είναι 14 Μάρτη. Σας ρίχνουμε 3 ολόκληρες μέρες! Έτσι και ο δικός μου με το περπάτημα ακριβώς. Μόνο που τις 3 τελευταίες μέρες στέκεται αρκετή ώρα όρθιος χωρίς να τον κρατάμε. Επίσης έχουμε γύρω στα 8-9 δοντάκια και ετοιμάζονται και άλλα. Είναι άσπρα τα ούλα του!

Πόπη τέλεια η φωτογραφία του γιόκα σου! Κούκλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε και εμείς ψαράκια!!!

Γεννηθήκαμε 21 Φεβρουαρίου.

Τρώμε τις σούπες μας αυγό και απο βδομάδα θα βάλουμε ψαράκι.

Βέβαια φαγητό σούπες δηλαδή τις κάνουμε ακόμα στο μπλέντερ δεν τα θέλει κομματάκια παρόλο που τα υπόλοιπα ψωμάκι, ρυζογκοφρέτες μπανάνα τα τρώει έτσι.

Δοντάκια έχουμε 8.

Απο κιλά είμαστε περίπου 10.

Στην αρχή και 'μένα έτσι στεκόταν για λίγα δευτερόλεπτα και μετά έκανε δειλά δειλά τα πρώτα βηματάκια.

Τώρα περπατάει κανονικά.

Και ναί φυσικά ξυπνάει τα βράδια.

Λέει μερικές λεξούλες μαμά, μπαμπά, γιαγιά και τώρα τελευταία έχει μάθει το πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού μας αποκάλυψε η Παναγιώτα παρουσιάζομαι κι εγώ :P

Η Έλενα είναι γεννημένη 21 Μαρτίου.

Πριν από δυο μέρες έκανε τα πρώτα της βηματάκια αλλά

φοβάται πολύ και προτιμάει να μπουσουλάει :)

Τρώεε τα πάντα αλλά αλεσμένα και συνεχίζω να της μαγειρεύω

ξεχωριστά χωρίς αλάτι. Έχει 6 δόντια και 11 μηνών ήταν

8700 και 76εκ. Στον χρόνο δεν πήγαμε θα πάμε 13μηνών τώρα.

Το απόγευμα εγώ τις δίνω τραχανά, λαχανικά από το μεσημέρι,

αυγό, τοστ με κασέρι, γλυκοπατάτα. κολοκύθα

Το βράδυ κοιμόμαστε μαζί γιατί θηλάζουμε και δεν έχω κουράγιο

για πήγαινε έλα ;)

ΤΕΟ COOL το ταχίνι από πότε επιτρέπεται?

θέλω κι εγώ να τις δώσω. με ψωμί το δίνεις?

Juliana να σας ζήσει και με το όνομα

Καλοφώτιστος να έίναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΤΑΧΙΝΙ ΤΟ ΔΙΝΩ ΜΕ ΨΩΜΙ,ΑΛΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΤΑΧΙΝΟΣΟΥΠΑ!

ΒΡΑΖΩ ΧΙΛΟΠΙΤΕΣ Η΄ ΤΑΛΙΑΤΕΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΕΙΩΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΠΟΛ

ΒΑΖΩ ΤΑΧΙΝΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΕΡΩ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΛΙΓΟ-ΛΙΓΟ.

ΣΑΝ ΤΟ ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΨΕΙ.

ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΒΡΑΣΗ.

Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΓΙΓΙΑΣ Μ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΝΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΟΒΔΟΜΑΔΑ.....

ΑΝΘΗ, Ο ΘΟΔΩΡΑΣ ΕΙΝΑΙ 76 ΠΟΝΤΟΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟ ΜΠΟΙ...

ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΕΝΝΟΩ...ΜΗΣΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.

ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΞΕΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ;)

ΥΓ.ΖΗΛΕΥΩ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΑΣ :angry::angry: ΕΜΕΙΣ ΚΟΛΗΣΑΜΕ ΣΤΑ 3.5....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σας κοριτσαρες!!!!!

Παναγιωτα καρφι!!! χαχααχαχα

Εμεις γεννηθηκαμε 27/3, μετα απο 2 ωρες πονου!

Εχουμε 5 δοντακια, ειμαστε 81 εκατοστα και 10 κιλα. Τρωμε τα παντα εκτος απο ψαρι. Καναμε τα πρωτα μας βηματα απο 10 μηνων και τωρα περπαταει κανονικα μεν, αλλα φοβαται λιγο. Απο ζημιες παμε παρα πολυ καλα!!

Απο λεξουλες λεει (συνειδητα παντα) μπαμπα, μαμα, μαμ, κι (για το ζωακι οταν βλεπουμε εξω γατακια σκυλακια κλπ)

Ακομα ξυπναμε τα βραδια..

Τωρα ειναι αρρωστο το πουλακι μου απο τη δευτερα εχει πυρετο κ κανει διαρροιες.... Εχει 3 μερες με πολυ μυξα και πολυ βηχα και απο χτες τσιμπλιαζουν πολυ τα ματακια του. Τον πηγαμε και στο νοσοκομειο αλλα μας ειπαν οτι και η παιδιατρος μας. οτι ειναι ιος και πρεπει να περασουν εντελως οι διαρροιες για να παρει αντιβιωση. Υπομονη..

Τζουλιανα καλοφωτιστος!!

Καλα αποτι βλεπω και τα μωρακια του Μαρτη τα σπανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να κατάφερα να αλλάξω τον τίτλο ώστε να μεγαλώσει η παρεούλα μας και με τα μωράκια του Φλεβάρη του 2009..

Πόπη εμείς στην οικογένεια είμαστε ΟΛΟΙ ψηλοί. Γιαγιάδες, παππούδες, θείοι, θείες,εγώ, ο άντρας μου, όλοι. Εκεί λοιπόν που ο Πάνος μέχρι και 9 μηνών ήταν στις ανώτατες καμπύλες ξαφνικά έμεινε στάσιομος. Εννιά μηνών ήταν 75 και τώρα 13 μηνών 77. Ο παιδίατρος μας είπε να τον ξαναδεί σε 2 μήνες και γενικώς έχω αγχωθεί λιγάκι με το θέμα αυτό..Ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Κορίτισα τα δικά σας μεταξύ 9 και 12 μηνών πήραν πολλούς πόντους;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τα κατάφερα να αλλάξω τον τίτλο. Άλλαξε μόνο στις τελευταίες μου απαντήσεις και όχι στο σύνολο..Άσχετη σας είπα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου φανταζομαι πως μωρο απο μωρο θα διαφερει. Εμενα 10 μηνων ηταν 76 και τωρα στο χρονο που μετρηθηκαμε παλι ηταν 81!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααααα τώρα με προκαλειται να δώσω και τις μάνουλες Φεβρουαρίου!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Και ξέρω αρκετές ε!!!!

Πόπη που είσαι καλέ;;;Τι φοβερο μωρό ρε συ.Πάντα γελαστο.Φτου φτου.

Η Τόνια καλά είναι;;;

Ανθη αν είχες δει εκει που είχες γράψει για το υψος είχα απαντησει ότι και ο δικός μου παρομοια αναπτυξη με τον δικο σου.

Μεχρι 6 μηνών στο 90% και μετα αναμεσα στο 50% με 75%.

Κοριτσια εχω να σας ρωτησω κατι.

Εχω να τον πάω στην παιδιατρο απο 7 μηνών.

Δηλαδη αυτη μου ειπε ότι οκ με τα εμβολια και πάλι εμβολιο 15 μηνών.

Τώρα που χρόνησε βλεπω ότι όλες κάνατε εξετασεις αίματος και σκεφτομαι και εγω να τον πάω να τον δει.

Οσο για το φαγητο εμεις μονο νεροβραστα και αλεσμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι. Το κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς ανάπτυξης. Φράση κλισέ αλλά αληθινή. Παρόλ' αυτά οι μαμάδες αγχώνονται..Σε 2 μήνες 5 πόντοι;;; Πολλοί! Εμείς σε 4 μήνες..2..Για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...