Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΛΑ ΟΣΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ....


muller

Recommended Posts

Οταν εμαθα οτι υπαρχεις φοβηθηκα.Σκεφτηκα οτι δεν θα τα καταφερνα,δεν θα μπορουσα να σου προσφερω αυτα που θα ηθελα,οτι δεν θα ειμασταν καλοι γονεις.Ομως ο μπαμπας σου μου εδωσε να καταλαβω οτι οταν υπαρχει αγαπη ολα γινονται.Μια απο τις πρωτες φορες που ενιωσα να με κλωτσας ηταν την ωρα που παντρευομουν το μπαμπα σου.Ολη τη μερα ησουν ησυχος και μολις ξαπλωνα αρχιζες το "χορο".Δεν με κουρασες ποτε.Εγω σε ταλαιπωρουσα που δεν καθομουν στιγμη.Ισως για αυτο να βιαστηκες να βγεις.Ηταν μολις ειχαμε τελειωσει το δωματιο σου.Το βαψαμε,πηραμε τα επιπλα,κολλησαμε αυτοκολλητα στους τοιχους και την πορτα,ελειπε μονο το λικνο σου.Και ετσι ειπαμε να παμε να το φερουμε απο την θεια σου.Και στην επιστροφη αρχισε η μαμα να ποναει.Φοβομουν οτι κατι επαθες.Λιγες ωρες μετα ημουν στο κρεβατι του νοσοκομειου.Ο γιατρος μου ειπε πρεπει να γεννησω.Ειπα δεν θελω ειναι νωρις...Ησουν 34αρων εβδομαδων.Βιαζοσουν ομως.Μετα απο λιγες ωρες ειδα ολους οσους περιμεναν να με αγκαλιαζουν και να με φιλανε.Το μπαμπα σου να μου λεει ποσο ομορφος ησουν.Ομως δεν μπορουσα να σε δω γιατι επρεπε να μπεις στην θερμοκοιτιδα......

Την αλλη μερα κατεβηκα να σε δω."Αυτος ειναι ο γιος σου" μου ειπε ο μπαμπας και μενα η καρδια μου χτυπουσε σαν τρελη.Επιτελους σε εβλεπα.Περιμενα τοσους μηνες αυτη τη στιγμη.Και ησουν εκει διπλα μου.Ενας κουκλος.Το πιο γλυκο μωρο του κοσμου.Το δικο μου μωρο.Το αντρακι μου.Ομως δεν μπορουσαμε να σε αγκαλιασουμε.Ειχες και αυτο τον τεραστιο σωληνα στο στοματακι σου....

Ησουν το πιο μεγαλο παιδακι.Φαινοσουν τοσο υγιης.Οι μερες περνουσαν και εσυ αρχισες να χανεις το χρωμα σου.Τοτε ειδαμε και τα ματακια σου.Μας κοιταξες...Ομως απαντηση δεν μας εδιναν για το τι εχεις.Σε ταλαιπωρησαν τοσο.Και οταν θελησαμε να σε παρουμε απο εκει μας ειπαν οτι σε ελεγχαν.Μια μερα πριν να σε δει ο γιατρος που θα φερναμε εσυ εφυγες.Δεν αντεξες καρδουλα μου.Και εμεις δεν προλαβαμε να σε παρουμε αγκαλια.Ελπιζω μονο να με ακουσες οταν σου ελεγα ποσο σε αγαπαω κρεμασμενη πανω στο γυαλι που μας χωριζε.Δεν προλαβα να σου πω οτι ησουν η ζωη μου ολη,δεν προλαβα να σου πω οτι τον χτυπο της καρδιας σου οταν ακουμπησα την καρδουλα σου δεν θα τον ξεχασω ποτε,ουτε αυτα τα δυο μικροσκοπικα ματακια θα ξεχασω.Δεν προλαβα να σου πω ΣΥΓΝΩΜΗ.ΣΥΓΝΩΜΗ αν σε κουρασα,ΣΥΓΝΩΜΗ που σε εμπιστευτηκα σε ανικανους γιατρους,ΣΥΓΝΩΜΗ που φοβομουν και δεν ηξερα τι ηταν το σωστο.Και πανω απο ολα δεν προλαβα να σου πω ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για αυτους τους 8 μηνες και για τις 11 υπεροχες μερες που περασαμε μαζι.ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 155
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Πόσο πόνο μπορεί να αντέξει μια μάνα που αποχεραιτάει το παιδί της...λυπάμαι...και μονο που τον γνώρισες ήταν το μεγαλύτερο δωρο του Θεου για σένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό ταξίδι στο μωράκι σου που έγινε άγγελος και πέταξε στον Θεούλη.

Μόνο μια μάνα που έχει ζήσει έναν τέτοιο πόνο καταλαβαίνει τι σημαίνει να πονάς...και η απώλεια αυτή γ@μωτο πονάει πολύ.

Σου εύχομαι το 2010 να σου δώσει τα καλύτερα...και σύντομα τον μικρούλη σου που θα ξανά έρθει, να είσαι όμως εσύ καλά και να τον περιμένεις :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχουν λόγια για κάτι τόσο σκληρό...

Ειλικρινά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να έρθει ένας πολύ πολύ γλυκός λόγος για να σε κάνει να χαμογελάσεις :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι άδικο..πολύ άδικο...δεν έχω λόγια να απαλύνω τον πόνο σου. Σου κόβεται η αναπνοή όταν διαβάζεις τέτοια γεγονότα...Βρές το κουράγιο κοπέλα μου, ο μικρούλης σου δεν έφυγε. Είναι εκεί ψηλά και σας κοιτάει και σίγουρα θα σας αγαπάει και θα θελει να σας βλέπει χαρούμενους και ευτυχισμένους...

Χάρισε του ένα χαμόγελο ..σε βλέπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο κοριτσάκι μου....τώρα είναι ένας άγγελος στον ουρανό....έτσι λένε για τα μωράκια ότι γίνονται αγγελούδια....να τον θυμάσαι για πάντα και αυτός θα σε προσέχει απο ψιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω λόγια...Λυπάμαι...

Δεν θα σου πω πολλά γιατί ξέρω απο πρώτο χέρι οτι τα λόγια τέτοιες στιγμές δεν έχουν σημασία...Ακούγονται μάταια,ειρωνικά...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Θα ξαναέρθει η ευτυχία στην ζωή σου.

Να είσαι δυνατή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ανατριχιασει...ειναι απιστευτα συγκινητικα τα συναισθηματα που βγαινουν απο τα λογια σου....δεν ξερω κι εγω τι να πω...λυπαμαι μονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που νοιώθεις οτι δεν υπάρχει μεγαλύτερος πόνος.Οτι δεν μπορείς να αντέξεις.Άντλησε δύναμη από την αγάπη των γύρω σου και προχώρησε.Ο άνθρωπος έχει υπεράνθρωπες δυνάμεις και μόνο κάτι τέτοιες στιγμές τις καταλαβαίνει.Το μωράκι σου είναι με τα φτεράκια του στον ουρανό.Χαμογέλασε και είμαι σίγουρη οτι σύντομα θα έρθει η ευτυχία που έχασες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παθει σοκ!!!!!!!Ο μεγαλυτερος πονος για εναν ανθρωπο ειναι να χασει το παιδι του!ΚΟΥΡΑΓΙΟ γλυκεια μου ,ευχομαι γρηγορα να βρεις τη δυναμη να ξανασηκωθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου,

μ' έκανες κι έκλαψα,όπως και

όλα τα κορίτσια που διάβασαν

τα όμορφα σου λόγια.

Δεν ήξερα ότι σου συνέβη

κάτι τέτοιο....

Γιατί?Είχες καμία ένδειξη?

Τι να πω?

Είναι άδικο ρε γαμώτο!Είναι

κρίμα τόσο μικρά πλασματάκια

και πριν καλά καλά γεννηθούν,

να γνωρίζουν την άσχημη πλευρά

της ζωής.

Να είσαι σίγουρη ότι ένιωθε

όλη την αγάπη που του έδινες

κι ας σας χώριζε ένα τζάμι.

Ήξερε την παρουσία σου....

Σκέψου ότι μπορεί να μην τον

έχεις εδώ κοντά σου,αλλά τον

προστατεύει η Παναγία...

Είναι στην αγκαλιά της....

Κουράγιο κορίτσι μου και

σύντομα το αγοράκι σου να

σου στείλει το αδελφάκι του!!!!

Σου στέλνω όλη την αγάπη

και τη συμπαράστασή μου!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MYLLER εγω δεν θα σου πω τιποτα απο τα συνιθισμενα γιατι ξερω οτι θα ναι ανουσια,σε τετοιες στιγμες τα λογια ειναι περιτα κοπελα μ,το μονο που θελω να σου πω ειναι να εισαι περιφανη για τον μικρουλι σου γιατι κερδισε κατι που εμεις ισως ποτε δεν θα το κερδισουμε,την ουρανια βασιλια του θεου και αυτο ειναι σιγουρο.Ουτε εκτρωση εκανες να ντρεπεσαι δεν δωλοφωνισες το ιδιο σ το παιδι ουτε κακο του εκανες.ολα εχουν καποιο λογο που γινοντε σε αυτο θελω να με πιστεψεις...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re συ συγκινηθηκα..δε μπορουμε να πουμε τιποτα..και μεις μπηκαμε θερμικιτιδα και ημασταν σε αναπνευστηρα αλλα βγηκαμε...ευτηχωςς..καθε εμποδιο για καλο...κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...