Μετάβαση σε περιεχόμενο

New mommy


ziz

Recommended Posts

Γεια σας! :) Μολις εκανα εγγραφη αν κ σας διαβαζω εδω κ λιγο καιρο.

Εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης τα οποια βγηκαν κ τα δυο θετικα,αλλα ενω ειμαι στην 5η εβδομαδα,ο γιατρος δεν ειδε πουθενα σακο...Αυριο παω για χοριακη.Ανησυχω λιγακι γιατι νιωθω καποιες ενοχλησεις χαμηλα αριστερα στην κοιλια μου..ειναι φυσιολογικο αραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου, καλως ορισες!

Χωρις να θελω να σε ανησυχισω...κ εγω ειχα 2 θετικα τεστ κ μια πολυ καλη χοριακη η οποια διαπλασιαζοταν αλλα στον υπερηχο η μητρα μου ηταν αδεια..τελικα ηταν εξωμητριο το σπορακι μου ...αφαιρεθηκε μαζι με τη δεξια σαλπιγγα μου...ειχα κ εγω τετοιες ενοχλησεις που αναφερεις κ εσυ...

Βεβαια αυτο δεν παει να πει οτι κ σε σενα ετσι θα ειναι...μπορει να ειναι ακομα νωρις για να φανει σακος... ο γιατρος σου σαφως ξερει καλυτερα!! Χοριακη λοιπον κ υπερηχος..

Απλα ψαξτο μην το αφησεις ετσι...

Ελπιζω να πανε ολα καλα....εμεις ειμαστε εδω για οτι χρειαστεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε χρειαζεται να αγχωνεσαι καλε...καθε γυναικα κ καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος!!Αλλωστε το πιο πιθανο ειναι να ειναι νωρις....να φανει ακομα κατι....

Θετικη σκεψη πανω απολα κ να δεις που ολα θα πανε μια χαρα!!! Περιμενουμε νεα σου!!!

Αυριο θα πας για χοριακη?

Ο γιατρος σου εκανε υπερηχο κ δεν ειδε σακο? Τι σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυριο πρωι θα κανω χοριακη.Υπερηχο εκανα παραμονη Πρωτοχρονιας κ δεν ειδε τποτα.Μου ειπε πως ισως ειναι νωρις ακομη ή ισως δεν ειμαι εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ziz έγραψε:

Γεια σας! :) Μολις εκανα εγγραφη αν κ σας διαβαζω εδω κ λιγο καιρο.

Εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης τα οποια βγηκαν κ τα δυο θετικα,αλλα ενω ειμαι στην 5η εβδομαδα,ο γιατρος δεν ειδε πουθενα σακο...Αυριο παω για χοριακη.Ανησυχω λιγακι γιατι νιωθω καποιες ενοχλησεις χαμηλα αριστερα στην κοιλια μου..ειναι φυσιολογικο αραγε?

ziz μου καλησπερα και καλως μας ηρθες στην παρεουλα μας....λοιπον και εγω οταν ειχα κανει το τεστ και ειχε βγει θετικο το ειχα κανει την παρασκευη(με μια εβδομαδα καθυστερηση) και ειχα παει στο γιατρο τη νδευτερα και δεν ειχαμε δει τιποτα και μετα ξαναπηγα μετα απο μια εβδομαδα και ειδαμε το σπορακι μου και οταν το ειδαμε ημουν στην 6η εβδομαδα...οποτε μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε.....ναι????και οι ενοχλησεις που λες ειναι απολυτως φυσιολογικες.....φιλακια πολλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ziz έγραψε:

eirininik πραγματικα ανασανα τωρα!Ευχαριστω για την απαντηση κ για το καλωσορισμα :)

κοριτσακι μου να σαι καλα και μην αγχωνεσαι για τιποτα ολα καλα θα ειναι.......φιλακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsofi έγραψε:

ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!

Καλωσήρθες στην παρέα μας!!!

Πάρε κι από μένα ένα κάρμα για καλωσόρισμα!

:laugh: :laugh: :laugh:

Ευχαριστω καλη μου.Μολις ειδα οτι το μωρακι σου θα γεννηθει την ιδια μερα με μενα.Με το καλο το ταυρακι σου λοιπον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws orises sto mammy ziz!katarxhn na mhn agxwnesai,einai fusiologiko pou den eide tpt o giatros sou..ekanes polu nwris uperhxo..egw eixa paei gia uperhxo otan hmoun 6 evdomadwn kai 3 hmerwn mou ekane uperhxo koilias kai den eidame tpt..meta mou ekane kolpiko kai to eidame to mwro mas!mhn anhsuxeis!den susthnoun sunh8ws oi giatroi na kanoun oi gunaikes prin thn 6h evdomada uperhxo gia auto ton logo.giati den fainetai.upomonh mia evdomadoula kai 8a to deis.. h xara +h sugkinhsh pou 8a pareis den 8a sugkrinetai me tpt..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες στην παρεα μας!! εγω οταν ανακαλυπτα οτι ημουν εγκυος και το βεβαιωνα με τεστ και χοριακη ημουν στην 5η εβδομαδα, ετσι οταν επαιρνα την γιατρο για να κλεισω ραντεβου μου ελεγε να παω μετα απο 10 με 15 μερες, οποτε ημουν κοντα στην 7η εβδομαδα με 8η, ηταν νωρις που σου εκανε υπερυχο σου ευχομαι ολα να πανε καλα στην εγκυμοσυνη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον,πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης μου κ ειναι 2585.Το απογευμα εχω κλεισει ραντεβου σε αλλο γιατρο(γιατι δεν εχω καταληξει με ποιο γιατρο θα συνεχισω ακομη)κ ανυπομονω να ακουσω τι θα μου πει.Μακαρι να φανει σημερα το σπορακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι καλέ!Ηταν πολυ νωρίς,αλήθεια τώρα,δεν σου λεμε βλακειες για να σε παρηγορήσουμε η να σου συμπαρασταθουμε.'Ολα κάλά θα πάνε θα το δεις.

Μακαρι να είσαι τυχερή και να το δεις το σποράκι σου το απόγευμα αλλίως λίγες μέρες υπομονη και θα το δειτε το αγγελουδάκι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ζιζ η δικια μου γνωμη ηταν πολυ νωρις για να κανεις τον υπερηχο,εγω οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος βεβαια το εχασα στη πορεια δεν πειραζει......απο την ανυπομονησια μου να το δω ηθελα να παω κατεθειαν για υπερηχω αλλα η γυναικολογος ειπε οτι ειναι πολυ νωρις και δεν θα δουμε τιποτα μου εκλεισε ραντεβου για υπερηχω μετα απο 8-10 μερες οταν πηγα η χοριακη μου ηταν γυρω στις 18450 μοναδες και ισα ισα που φαινοταν κατι πολυ μικρο και παλι μου ειπε ειναι νωρις τελος παντων δεν προλαβα για δευτερο υπερηχω γιατι δυστηχως μετα απο 3 μερες το εχασα....πανε απο τοτε πανω απο 2 χρονια και ακομα τιποτα στην αναμονη ειμαι.....ευχομαι να σου πανε ολα καλα,οταν το δεις πρωτη φορα τα συναισθηματα σου δεν θα μπορεις να τα περιγραψεις με λογια ειναι μοναδικο......αντε και εμεις κοριτσια ας ευχηθουμε το 2010 να φερει συντομα μια εγκυμοσυνη....φιλακια περιμενουμε νεα και μην αγχωνεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον,πηγα χθες στο γιατρο και μαλλον θα μεινω σε αυτον αφου μου εκανε πολυ καλη εντυπωση.Οντως μου ειπε πως ειναι πολυυυ νωρις για να δουμε κατι στον υπερηχο,αλλα παρολα αυτα μου εκανε κοιλιακο κ ειδαμε κατι 0,048εκ που κατα 99,9% οπως μου ειπε ειναι ο σακος!

Χαρηκα παρα πολυ γιατι αυτο σημαινει πως δεν ειναι εξωμητριο τουλαχιστον.Κλεισαμε ξανα ραντεβου στις 15/1 κ μου εδωσε να κανω ολες τις απαραιτητες εξετασεις.

Οι ενοχλησεις που νιωθω μου ειπε πως πιθανον οφειλονται στις αλλαγες που συμβαινουν στη μητρα κ πως σιγουρα θα μπορει να μου πει τι ακριβως ειναι την επομενη εβδομαδα.

Προς το παρον ειμαι μες την τρελη χαρα! :cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συχαρητηρια ειδες που ανησυχουσες αδικα......ηταν πολυ νωρις για υπερηχω.....μην αγχωνεσαι κοιτα να εισαι ξεκουραστη,μην κανεις πολλες δουλειες,μην σηκωνεις βαρη,γενικα κοιτα να εισαι τις περισσοτερες ωρες ξαπλα και ξεκουραστη.....αντε να μας κρατας ενημερες,αντε και στα δικα μας,συντομα να ερθει και σε εμας ο πελαργος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksenioulaki έγραψε:

συχαρητηρια ειδες που ανησυχουσες αδικα......ηταν πολυ νωρις για υπερηχω.....μην αγχωνεσαι κοιτα να εισαι ξεκουραστη,μην κανεις πολλες δουλειες,μην σηκωνεις βαρη,γενικα κοιτα να εισαι τις περισσοτερες ωρες ξαπλα και ξεκουραστη.....αντε να μας κρατας ενημερες,αντε και στα δικα μας,συντομα να ερθει και σε εμας ο πελαργος....

Τωρα περιμένω μόνο να δω το σποράκι μου κ να ακούσω την καρδούλα του να χτυπάει...ανυπομονώ!

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γεμίσει η κοιλίτσα σου σύντομα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...