Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!!

Σήμερα το μωρό δεν έφαγε καθόλου την φρουτόκρεμα ούτε να την δει δεν ήθελε. Τι να κάνω δεν ξέρω... Του ειχα βράσει και τα φρούτα μια φορά τίποτα, τα ίδια, θα πάω να πάρω ρυζάλευρο να ρίξω. Αλήθεια πως γίνεται; Να το ρίξω έτσι στα φρούτα ή να βράσω νερό, να φτιάξω κρέμα και μετά να προσθέσω τα φρούτα;

Εμείς ακόμη δεν έχουμε φάει μακαρόνια και ρυζάκι, μόνο μοσχαρακι ή κοτόπουλο με τα λαχανικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πωπω Juliana μου μεγαλώσατε!!!!!Ολόκληρος άντρας είναι τώρα..Ρε γαμώτο αμάν αυτοί οι παιδίατροι..Ο καθένας λέει τα δικά του..Άλλος δώσε αβγό, άλλος όχι..Δώσε ψάρι ο ένας, όχι ψάρι ο άλλος...Εμείς τρώμε αβγό, αλλά όχι ψάρι...

Εγώ σε όλα τα φαγητά βάζω λίγο λαδάκι και λίγο λεμονάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις λεμονακι δε βαζουμε,μονο λαδι γιατι τα οξινα φρουτα μας πειραζουν το κωλαρακι μας!!! Επισης αρχισε να μας πειραζει κ το αβγο...

Τζουλιανα ουαου!!!!!! ολοκληρος αντρας!!!!

Νινακι για το ρυζαλευρο δεν ξερω,αλλα φανταζομαι πως το ριχνεις μεσα στα φρουτα και αν χρειαστει να προσθεσεις κ λιγο νερακι επιπλεον.

Μανγκο εγω παντα του βαζω λαχανικα! Δε σου γινονται πολυ στεγνα η πηχτα αν δε βαλεις λαχανικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Πωπω Juliana μου μεγαλώσατε!!!!!Ολόκληρος άντρας είναι τώρα..Ρε γαμώτο αμάν αυτοί οι παιδίατροι..Ο καθένας λέει τα δικά του..Άλλος δώσε αβγό, άλλος όχι..Δώσε ψάρι ο ένας, όχι ψάρι ο άλλος...Εμείς τρώμε αβγό, αλλά όχι ψάρι...

Εγώ σε όλα τα φαγητά βάζω λίγο λαδάκι και λίγο λεμονάκι...

αχ ναι κοριτσάκι μεγαλώσαμε!!και σεις όμως ολοκληρες δεσποινίδες..μου φοράτε και ρόΖ κορδέλα :lol::lol::lol:

δυστηχως ναι..ο καθε παιδιατρος τα δικάτου..και μενα τα ανηψια μου απο 8 μηνων αρχισαν τον κροκο αυγου.. :dry::dry: η δικη μου φαινεται ειναι λιγο πιο αυστηρη :S

φιλάκια πολλά!!και στη κουκλίτσα σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki1 έγραψε:

Κορίτσια καλημέρα!!!

Σήμερα το μωρό δεν έφαγε καθόλου την φρουτόκρεμα ούτε να την δει δεν ήθελε. Τι να κάνω δεν ξέρω... Του ειχα βράσει και τα φρούτα μια φορά τίποτα, τα ίδια, θα πάω να πάρω ρυζάλευρο να ρίξω. Αλήθεια πως γίνεται; Να το ρίξω έτσι στα φρούτα ή να βράσω νερό, να φτιάξω κρέμα και μετά να προσθέσω τα φρούτα;

Εμείς ακόμη δεν έχουμε φάει μακαρόνια και ρυζάκι, μόνο μοσχαρακι ή κοτόπουλο με τα λαχανικά.

νινάκι κοιτα τα φρούτα που επιλέγεις να είναι ώριμα..εννοώ γλυκά..να λές και στο μαγαζι που τα παιρνεις οτι τα θέλεις για μωρό..ρίξε και ενα μπισκοτάκι μεσα,1 κουταλια της σουπας ρυζαλευρο και αλεσε τα..τιποτα αλλο..όχι νερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελιες

εμεις εχθες φαγαμε ψαρακι, μια χαρα το εφαγε

σημερα της εδωσα πατζαρι με πατατα, καλα αυτο το τσακισε

ποσες φορες την εβδομαδα δινετε κρεας

μιλουσα με τη κουμπαρα μου και η δικια της παιδιατρος της ειπε 4 φορες την εβδομαδα μοσχαρι, 1 ψαρι και 1 κοτοπουλο

εμενα μου εχει πει μονο για το ψαρι 1 φορα την εβδομαδα

τη φοβια με τη σκουπα τη ξεπερασαμε

εχω δυνατο παιδι εγω,τι νομιζατε???? :P

τωρα τη κυνηγαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana μου σ'ευχαριστώ, θα το προσπαθήσω και αυτό...

Εμείς θα πάμε παιδίατρο σε μία εβδομάδα οπότε και θα τον ρωτήσω για την διατροφή μας. Προς το παρόν δίνω 2 μέρες κρέας και 2 μέρες κοτόπουλο εναλλάξ. Ψάρι ακόμη δεν του έχω δώσει, ούτε και αυγό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi21 έγραψε:

γεια σας κοπελιες

εμεις εχθες φαγαμε ψαρακι, μια χαρα το εφαγε

σημερα της εδωσα πατζαρι με πατατα, καλα αυτο το τσακισε

ποσες φορες την εβδομαδα δινετε κρεας

μιλουσα με τη κουμπαρα μου και η δικια της παιδιατρος της ειπε 4 φορες την εβδομαδα μοσχαρι, 1 ψαρι και 1 κοτοπουλο

εμενα μου εχει πει μονο για το ψαρι 1 φορα την εβδομαδα

τη φοβια με τη σκουπα τη ξεπερασαμε

εχω δυνατο παιδι εγω,τι νομιζατε???? :P

τωρα τη κυνηγαει

χαχχα Εφη δε το είχα διαβάσει συτό..ότι φοβάται την σκούπα..τώρα θέλει να σκουπίσει;; :laugh: :laugh: :laugh:

εγω δεν είναι να βάλω σκούπα..απο κοντά και αυτός.. :laugh: :laugh:

ασε που πολές φορές την κλείνει κιόλας. :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά και από μένα κορίτσια.

Εμείς συνεχιζουμε με φρούτα , κρεας ,κοτόπουλο , λαχανικά,γιαούρτι και τώρα θα δώσω και ψάρι.

Νινάκι δοκίμασε να τα βράσεις λίγο τα φρούτα.Ισα να πάρουν μια βράση δηλάδη όχι πολύ.Εμένα μόνο έτσι τα έφαγε.Ελπίζω να τα φάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ κάθε μέρα κρέας της δίνω..Δύο μέρες κοτόπουλο, δύο μέρες μοσχαράκι κλπ..5-6 φορές την εβδομάδα με λαχανικά και 1-2 με ζυμαρικά...Για να μην παχύνει... :laugh: :laugh: :laugh:

Αλλα ούτως ή άλλως εμένα δε μου έχει επιτρέψει ο γιατρός να της αρχίσω ψαράκι... :(:(

Βέβαια την άλλη εβδομάδα που θα έρθει, θα τον ρωτήσω πάλι..

Καλά Εφούλα εσείς είστε πολύ προχωρημένες...Και παντζάρι ρε θηρίο;;;;; :blink::blink: Θέλω κι εγώ..... :laugh: :laugh: :laugh: Τώρα που ξεπέρασε και το φόβο της με τη σκούπα, θα αράζεις εσύ στον κανεπέ και η Γεωργία σου θα κάνει φασίνα....Και θα σου λέει: "Ρε μάνα σήκωσε τα πόδια σου να σκουπίσω..Και πρόσεχε μη ρίξεις ψίχουλα κάτω γιατί θα σε βάλω να τα γλείψεις από το πάτωμα..." :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh:

Panayiota μου κι εμείς αυτά τρώμε..Συν το αβγό, πλήν το ψάρι... :laugh: :laugh: Γιατί καλές τα βράζεις τα φρούτα;;;;;; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γωγω μου

η παιδιατρος μου ειπε οτι μπορω να της δινω ολα τα λαχανικα εποχης

ετσι και εγω τα ξεκιναω σιγα σιγα σε μικρες ποσοτητες για αρχη.

οσο για τη καθαριοτητα ηδη το γλειφει το πατωμα (κυριολεκτικα)

και τους καθρεφτες.

γενικοτερα του παιδιου μου του αρεσει να γλυφει

χεχεχεχε :P:P:P

τι να πω???

αφου να φανταστεις οταν γκρινιαζει τη περνω αγκαλια και τη βαζω μπροστα στο καθρεφτη της ντουλαπας.

εκει να δεις χαρα... πεφτει με τα μουτρα στο γλυψιμο

τωρα που μπουσουλαει παει και μονη της

μεσα στο σαλιο ο καθρεφτης

τι αλλο θα δουν τα ματια μας???

οσο για τα φρουτα, της τα λιωνω και τα τρωει

δε μου εχει δημιουργησει προβλημα

ααααααα!!!!σημερα ανεβηκε το πρωτο σκαλοπατι της σκαλας

ο αντρας μου εκανε το σταυρο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε σοβαρά;;;;Μπράβο εξελίξεις!!!!!!!Εμείς δεν έχουμε σκάλα... :laugh: :laugh:

Επίσης η δική μου η γουρουνίτσα αν και πιάνεται και σηκώνεται απ'όπου βρει, περπατάει μόνη της γύρω γύρω από το τραπέζι κλπ δε λέει να μπουσουλήσει με ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑ...ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ!!!!!!κι εγώ ήθελα τόσο πολύυύύύ...

όσο για την καθαριότητα, την είχα αφήσει μια μέρα κάτω και έκανα δουλειές μήπως και μπουσουλήσει και αυτή είχε πάει σε ένα έπιπλο που έχει καθρέφτη χαμηλά, καθρεφτιζόταν και είχε μαζέψει από το χαλί ό,τι ψίχουλο και τρίχα δική μου υπήρχε... :laugh: :laugh: :laugh:

Πάω να τη σηκώσω και τα χέρια της ήταν γεμάτα τρίχες μου και την είδα ό,τι της μάζευε από το χαλί... :laugh: :laugh:

Κι εγώ την Κυριακή όταν πήγα να της αλέω φαγητό, πήρα λίγο κολοκύθι και καρότο, το έλιωσα με το πιρούνι και της το έδωσα και το έτρωγε μια χαρά...Αν είναι θα ρωτήσω τον παιδίατρο, αν μπορώ να αρχίσω να της το δίνω έτσι..Το κρέας δεν ξέρω αν πρέπει, γαιτί έχει ίνες...Θα δούμε!!!!

Επίσης ρε γαμώτο αν και από μικρή της δίχνω τα παλαμάκια, αρνείται πεισματικά να κάνει κι αυτή....Γιατίίίίίί;;;;;Ενώ κάνει την Ινδιάνα, κουπεπέ, κάνει "μπου" με το δάχτυλο και τα χειλάκια της, χαιρετάει,κάνει διάφορα, αλλά παλαμάκια δεν κάνει, ... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλημέρα Γωγώ, καλημέρα Έφη

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί σήμερα το νινί μου έφαγε όλη τη φρουτόκρεμα. Μην φανταστείτε με πολύ όρεξη, απλά κατέβασα όλη την κουζίνα και όταν του έδινα κάτι να κρατάει εκείνος ως συνήθως άνοιγε για να το βάλι στο στόμα και εκεί του έχωνα και το κουτάλι. Γίναμε χαλια, λερώσαμε παντού, θέλαμε και οι δύο μπάνιο μετά... αλλά την έφαγε!!!! :P:P

Κορίτσια εσείς πότε τους δώσατε γιαουρτάκι;

Έφη κι εμένα όλα τα γλύφει, αν κάτι δεν περάσει από το στόμα του δεν γίνεται... :laugh: :laugh:

Γωγώποια ζυμαρικά της δίνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Επίσης ρε γαμώτο αν και από μικρή της δίχνω τα παλαμάκια, αρνείται πεισματικά να κάνει κι αυτή....Γιατίίίίίί;;;;;Ενώ κάνει την Ινδιάνα, κουπεπέ, κάνει "μπου" με το δάχτυλο και τα χειλάκια της, χαιρετάει,κάνει διάφορα, αλλά παλαμάκια δεν κάνει, ... :(:(:(

Γωγώ ούτε εμένα κάνει παλαμάκια, ενώ κάνει όλα τα υπόλοιπα που είπες. Δεν μπορεί κάποια στιγμή θα το κάνουν και αυτό, που θα πάει... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ninaki μου (αλήθεια ποιο είναι το όνομά σου;) εγώ ψωνίζω για τη μικρή μου μακαρόνια, αστράκι και φιδέ από τα βιολογικά, το Prasino...Δε θυμάμαι τη μάρκα, αλλά παίρνω μόνο βιολογικά..

Ούτε εσένα Ninaki μου κάνει παλαμάκια ε;;;Εσένα βέβαια είναι και πιο μικρός...Όσο για το γλείψιμο, γυαλίζουμε ό,τι αντικείμενο περάσει από τα χέρια μας...Από κομπιούτερ (αν και δεν την αφήνω) μέχρι το πλαστικό του καροτσιού και τα κορδόνια της πάντας μας...Συνέχεια λυτά και μούσκεμα τα βρίσκω... :laugh: :laugh: :laugh:

Α!!Επίσης ξέχασα να σας πω ότι σήμερα το πρωί απέκτησα στο μαγουλάκι μου μια πιπιλιάάάάά...Για την ακρίβεια δαγκωνιά!!! :blush::blush: όχι δεν κάναμε τρελίτσες με τον αντρούλη μου... :blush::blush:

Η ταρζανίτσα μου με έκανε μα.., αλλά τώρα έχουμε 4 δόντια και δαγκώνουμε...Έχω δυο τόσο δα δοντάκια (πάνω-κάτω) στο μαγουλάκι μου!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Όσο για το σάλιο πάνω στο μάγουλο, η μιρκή με πλένει κανονικά...Δε χρειάζομαι νερό στα μούτρα μου!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι κι εγώ! Είμαι η Έλενα και γέννησα στις 28 Απριλίου 2009 τον Φοιβάκο. Το μπεμπέκι μου, τον προηγούμενο μήνα που μετρηθήκαμε,είχε βάρος 9.740 και ύψος 74cm. Έχουμε βγάλει τα δυο κατω μπροστινά δοντάκια από το τέλος του 5ου μήνα και περιμένουμε να βγουν τα δυο πάνω. Είμαστε στη φάση της σιελόρροιας και της γκρίνιας, με όλο το σπίτι να περνάει από το στόμα του.

Θηλάζει ακόμα, πρωί και βράδυ και τρώει και 3 γευματα στερεα. Στη φρουτόκρεμα βάζουμε μήλο, αχλάδι, μπανανα και το χυμό από ένα μανταρίνι. Η γιατρός μας είπε να βάζουμε τα πάντα, εκτός από φράουλες, ακτινίδιο και γενικά οτιδήποτε έχει σπόρια. Αυτά θα τα βάλουμε μετά το έτος. Από φαγητό, τρώμε μοσχαράκι και κοτοπουλάκι, συνδυασμένο με λαχανικά και ρύζι. Από λαχανικά τρώμε τα πάντα (πατάτα, καρότο, κολοκυθάκι, κρεμμύδι, μπρόκολο, κουνουπίδι, σέλινο, ντομάτα..). Το απόγευμα, τρώμε είτε ρυζάλευρο-βανίλια, είτε φαριν λακτε με μπισκότο, είτε μια κρέμα με 7 δημητριακά και μήλο (τρελαίνεται γι'αυτή!).

Σύμφωνα με τη γιατρό μας, αυτόν τον μήνα ξεκινάμε το γιαουρτάκι (λευκό delta advance με φαριν λακτε ή σκέτο) τον 9ο μήνα ξεκινάμε όσπρια (μόνο φακές), τον 10ο ξεκινάμε αυγό (μόνο κροκο) και τον 11ο ξεκινάμε ψάρι.

Από ό,τι κατάλαβα, τα κοριτσάκια της παρέας έχουν ξεσαλώσει και είναι έτοιμα να τρέξουν ενω τα αγοράκια πάνε με το πάσο τους! Έτσι κι εμείς! Στεκόμαστε αν κρατιόμαστε από το πάρκο ή το τραπέζι, λυγίζουμε τα ποδαράκια οταν θέλουμε να κάτσουμε κάπου, περπατάμε αν μας κρατάει από τις μασχάλες η μαμά, αλλά βηματάκια μόνος δεν ρίχνει. Δεν αγχώνομαι όμως. Και αυτό και όλα τα άλλα θα τα κάνει οταν είναι έτοιμος εκείνος.

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας και καλή χρονιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Ninaki μου (αλήθεια ποιο είναι το όνομά σου;) εγώ ψωνίζω για τη μικρή μου μακαρόνια, αστράκι και φιδέ από τα βιολογικά, το Prasino...Δε θυμάμαι τη μάρκα, αλλά παίρνω μόνο βιολογικά..

Ούτε εσένα Ninaki μου κάνει παλαμάκια ε;;;Εσένα βέβαια είναι και πιο μικρός...Όσο για το γλείψιμο, γυαλίζουμε ό,τι αντικείμενο περάσει από τα χέρια μας...Από κομπιούτερ (αν και δεν την αφήνω) μέχρι το πλαστικό του καροτσιού και τα κορδόνια της πάντας μας...Συνέχεια λυτά και μούσκεμα τα βρίσκω... :laugh: :laugh: :laugh:

Α!!Επίσης ξέχασα να σας πω ότι σήμερα το πρωί απέκτησα στο μαγουλάκι μου μια πιπιλιάάάάά...Για την ακρίβεια δαγκωνιά!!! :blush::blush: όχι δεν κάναμε τρελίτσες με τον αντρούλη μου... :blush::blush:

Η ταρζανίτσα μου με έκανε μα.., αλλά τώρα έχουμε 4 δόντια και δαγκώνουμε...Έχω δυο τόσο δα δοντάκια (πάνω-κάτω) στο μαγουλάκι μου!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Όσο για το σάλιο πάνω στο μάγουλο, η μιρκή με πλένει κανονικά...Δε χρειάζομαι νερό στα μούτρα μου!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Με λένε Κατερίνα :)

Ναι κι εγώ ο,τιδήποτε του δίνω είναι βιολογικό, φρούτα, λαχανικά και κρέας, κοτόπουλο τα παίρνω από greenfarm οπότε θα κοιτάξω και για μακαρονάκι και ρυζάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την Έλενα...Περιττό να σου πω ότι ο Φοιβάκος είναι κουκλάκι!!Πληθαίνουν οι συνομίληκοι γαμπροί.. :laugh: :laugh: :laugh:

Ρε κορίτσια ο αντρούλης μου είναι κρυωμένος και τώρα είμαι κι εγώ λίγο...Αλλά σήμερα η μικρή μου φταρνίζεται συχνά και μάλιστα μετά το φτάρνισμα η μυτούλα της έχει σαν μιξούλες..Οχι κανονική μίξα..Σα νεράκι..(Συγγνώμη για την περιγραφή!!απλώς προσπαθώ να σας εξηγήσω)! :blush::blush:

Δεν έχει αρρωστήσει ούτε κρυώσει ποτέ μέχρι τώρα...Τι να κάνω;;;Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά αν επιδεινωθεί;;Αύριο είναι και η γιορτούλα της!!!!Λέτε να πάρω το γιατρό;;;;

Α!!!!!!Κορίτσια κοιμηθήκαμε μετά από πάρα πολύ καιρό αγκαλίτσα το μεσημέρι αφού δε δουλεύω σήμερα...Ήταν ο πιο γλυκός ύπνος της ζωής μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bikxar έγραψε:

Γεια σας κορίτσια & εγώ μαμά απριλίου βέβαια του 2008

Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας!!!!!!!!!!!!!

μη σε ανησυχει!!!!

σε θελουμε στη παρεα μας να μας λυνεις τις αποριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παντως δε κανει τιποτα

ουτε κουπεπε, ουτε παλαμακια,ουτε την ινδιανα

κανει μονο κλκλκλκλ με τη γλωσσα της

αυτη τη στιγμη ο αντρας μου αναψε το τζακι και παι να χωθει μεσα

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα...Εσένα όμως μπουσουλάει ρε Εφάκι!!!!!Εμένα η μοσχαρίτσα ούτε μπουσουλάει ούτε παλαμάκια κάνει... :laugh: :laugh: :laugh: Αλήθεια πόσα κιλά είναι;;;Εγώ λέω μήπως επιδή είναι χοντρούλα δεν μπορεί να σηκώσει το βάρος της... :blush::blush: Μ@@@@@@ς σκέφτομαι εεεε;;;;

Κορίτσια λέτε εμείς που γεννήσαμε Απρίλη να βγήκαν χαζά τα παιδιά μας;;;; :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Πλάκα κάνω φυσικά!!!!!Μην πέσετε να με φάτε φιλενάδες!!!

Πείτε μου τώρα τι να κάνω που κρύωσε το παιδί μου;;;;Φτερνίζεται και βγάζει μιξούλα-νερό και δακρύζουν τα ματάκια της...Πήρα τηλ το γιατρό μου είπε να βάζουμε φυσιολογικό όρο στη μυτούλα 2-3 φορές την ημέρα..Αλλά εγώ ούτως ή άλλως της βάζω κάθε βράδυ μετά το μπάνιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...